DE BILT 1 FEDERMANN Lloyd George publiceert een verkiezingsmanifest. WOENSD A G 19 JUNI 1935 HA ARE EM'S DAGBEAD 2 Circus Henny. Paarden, ijsberen, acrobaten en clowns. Sinds eenigen tijd vertoeft het Neder- landsche circus Henny in onze stad en het heeft op het oogenblik zijn tent opgeslagen op het Teylerplein. Dit circus is niet van grooten omvang, maar geeft op zijn be scheiden schaal toch dingen, die van goede kwaliteit zijn. Wij noemen in de eerste plaats het optreden van de paarden, dat een voornaam deel van het programma uit maakt. De viervoeters leggen staaltjes van werkelijk goede dressuur af. Een der dieren draagt den bijnaam van het „slangenpaard" en kan zich op den grond liggend, in allerlei vreemde bochten wringen. Alleraardigst is het optreden van een schrandere pony. die op zijn manier antwoord op vragen geeft en zelfs rekensommen weet op te lossen! Ook ijsberen behooren tot de medewerkers van het circus. Ook deze witte poolstreek bewoners blijken uitstekend te zijn afgericht. Wij zien ze gezamenlijk een paar moeilijke standen verrichten, terwijl ze ook met de vermakelijkheden van den speeltuin goed vertrouwd zijn. Wippen en „sullen" gaat de dieren best af. Er is ook een bruine beer bij, die tot groote vreugde van de toeschouwers midden onder het nummer een koelen dronk tot zich neemt! De acrobaten, welke wij hier aan het werk zien, hebben evenzeer recht op vermelding, want zij toonen op het gebied van durf, kracht, lenigheid en behendigheid inderdaad goede dingen. Bovendien blijken zij ook met mandoline en guitaar goed overweg te kun nen. Een der acrobaten treedt tevens als clown op, in welke functie hij groot en ver diend succes oogst. Een circus zou nu eenmaal geen circus zijn, wanneer de traditioneele potsenmakers zouden ontbreken. Zij vormen een noodzakelijk onderdeel v.an het pro gramma en zoo heeft ook circus Henny een tweetal van deze grapjassen in zijn midden Milo is een pracht-type; Sandro veroorzaakt eveneens heel wat lach-explosies, maar is toch zoo'n goed artist niet als ziin confrater. Ziehier in groote lijnen hetgeij Circus Hennv het Haarlemsche publiek biedt. Wie van circus en circussfeer houdt, zal onge twijfeld met genoegen het programma bij wonen. HAARLEMS SYMPHONIE-ORKEST ..EUTERPE" HAARLEM. Gisterenavond gaf het Haarlem's Sym- phonie Orkest Euterpe directeur de heer J. A. Meng, een welgeslaagd concert aan ver pleegden van het gesticht Meer en Bosch te Heemstede. De solo partijen der verschillende instru menten werden zeer verdienstelijk uitgevoerd. Broeder Jonker dankte na afloop directeur en leden van 't orkest voor hun mooie muziek en rier> hen een tot sooedig weerziens toe. Den directeur werden bloemen aangeboden. TERAARDEBESTELLING J. PORTIEL-JE. In grooten eenvoud heeft gistermiddag op de begraafplaats Westerveld te VeLsen de ter aardebestelling plaats gehad van het stoffe lijk overschot van den heer J. Portielje, op richter en directeur van het Leidsche Veem te Amsterdam (waarmede later het Oranje- Nassauveem vereenigd werd) alhier op 82- jarigen leeftijd overleden. Met de familieleden waren eenige vrienden meegekomen. Er werd niet gesproken. Een neef van den overledene, de heer A. F. Portielje, inspecteur van Artis te Amsterdam, dankte voor de belangstelling. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Aanvoer 170.000 Eendeieren, prijs f 1.80 a f 1.95 75.000 Kippeneieren. 70/80 K.G. f 3.10 a f 5.10. 65/66 K.G. f 2.70 a f 2.90. 63 64 K.G. f 2.60 a f 2.90, 60 62 K.G. f 2.50 a f 2.70. 58/59 K.G. f 2.40 a f 2.60. 56/57 K.G. f 2,30 a f 2.40. 53/55 K.G. f 2.20 a f 2.30. Oude kippen f 0.60 a f 1,20. Jonge hanen f 0.10 a f 1. Oude Eenden f 0.20 a f 0.45. Kilo prijs oude kippen f 0.40 a f 0.43. Kilo prijs jonge hanen f 0.50 a f 0.60. èoelUUwtafititieu? opticien CROOTE HOUTSTRAAT 37 Bij de Aneoang Telel. 11059 Van oudj bekend voor eerste kwaliteit Optiek •OLUJKE PRIJZEN - Vakkondige bediening Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. Inqez. MedJ AGENDA WOENSDAG 19 JUNI Palace: „Twee dagen in de nor." Op het tooneel: Carman, de komische jongleur 2.30, 7 en 9,15 uur. Luxor Sound Theater: „Het geheim van Edwin Drood" 2.30 uur. Doorloopende voor- •stelling. 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Tropenstormen". 2 30 7 en. 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Winternachtsdroom" Op het tooneel: Mary Erik-Comp., rolschaat sen show. 2.30, 7 en 9.15 uur. Christ. Hist. Unie. Vergadering wijklokaol Oosterkerk aan de Zomerkade. 8 15 uur. Circus Henny, Teylerplein, 's middags en *s avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 20 JUNI Groote Kerk: Ilona Durigo (zang). George Robert (orgel). Koor der C. O. V. Werken van Bach, Schubert e.a. 8 uur. Circus Hennny, Teylerplein, 's avonds. Bioscoopvoorstellingen. Bloemendaal: Raadsvergadering, 2 u.l Men zij toch voorzichtig met opgevischte mijnen. Wenken van den Raad voor de Scheepvaart. Inzake de verwonding van den motordrijver aan boord van den motorlogger „Kees" KW 105, tengevolge van het springen van een deel van een opgevischte mijn, is de Raad, met den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart van oordeel, dat dit betreurenswaardige on geval een gevolg is van onnadenkendheid van het slachtoffer en tevens van gebrek aan de noodige zorg van den kapitein. Het is wel zeer teleurstellend, dat, wanneer weder eenige jaren zijn verloopen, nadat een ongeval met een opgevischte mijn heeft plaats gehad, zich opnieuw zulk een ongeval moet voordoen om met voldoende gevolg de aan dacht van zeevarenden te vestigen op het groote gevaar, dat aan het verrichten van eenige manipulatie door onkundigen aan op gevischte mijnen of gedeelten van mijnen is verbonden. Het is niet gemakkelijk om, naast den drin genden raad om geen manipulaties aan de mijn of zich daaraan bevindende voorwerpen te verrichten, te zeggen, wat de schippers van visschersschepeh nu wél moeten doen, indien zij een mijn of een gedeelte daarvan op- visschen. Het is den Raad bekend, dat de schipppers bang zijn voor oponthoud, indien zij het voorwerp mede naar binnen nemen, doordat hun hij binnenkomst een bepaalde plaats wordt aangewezen waar zij moeten wachten totdat de deskundigen aan boord komen. Hierdoor kunnen zij groote schade ondervin den inzake het markten van de gevangen visch Daarom zijn de meeste schippers geneigd de opgevischte voorwerpen zoo spoedig mogelijk weder over boord te werpen. Daarbij moet echter worden bedacht, dat het gevaarlijke voorwerp door een ander schip kan worden opgevischt, met al het daaraan verbonden gevaar, indien niet de noodige zorgvuldig heid wordt in acht genomen. Daarom zou naar 's Raads ooi'deel de beste toestand deze zijn. dat de opgevischte mijn aan dek wordt gesjord en mede naar binnen wordt genomen, terwijl de grootst mogelijke voorzichtigheid wordt betracht en dat de autoriteiten zóó tijdig de noodige maatrege len nemen, dat het schip bij binnenkomst, geen of nagenoeg geen oponthoud ondervindt. Hoofdzaak is natuurlijk, dat aan de opva renden van visschersschepen zoo duidelijk mogelijk worde ingeprent, aan welk een groot gevaar zij "zich blootstellen, wanneer zij met eenig zich In of aan een mijnlichaam be vindend voorwerp iets ondernemen. KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond had in hotel Lion d'Or een vergadering plaats van de afdeeling Haar- iem en Omstreken van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde onder voorzitterschap van den heer. J. L. Bouwer. De vergadering was goed bezocht. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de vriendschappelijke bijeenkomst van de Maat schappij zal plaats hebben op 23 Juli in Was senaar. Hierover werd even van gedachten gewisseld, want betreft een eventueele geza menlijke reis daarheen. Besloten werd een verguld zilveren medaille beschikbaar te stel len voor de' 8ste nationale' tentoonstelling' van de Ned. Lathyi'usvereeniging", die-In-sa menwerking met de Onderlinge Tuinbouw- vereeni-ging te Heemstede aldaar zal worden gehouden op 5 Juli. Dc algemeene vergade ring van de Kon. Ned. Maatschappij zal wor den gehouden op 31 October, in Aalsmeer. Besloten werd de cand'idatuur van de nee- ren 's Jacob en Eveleens (Enschedé) voor het hoofdbestuur te steunen. Het werd goed geoordeeld, dat in het hoofdbestuur iemand uit het Oosten zitting heeft, daar uit Twente geen vertegenwoordiger i<n dat bestuur zit. De keuring van de onderlinge tentoonstel ling wees uit, dat aan alle inzendingen het hoogste aantal punten was toegekend, nl. 10. De heer Sipkes had botanische orchideeën in gezonden, de heer van Cruyningen twee Castya's en de heer Brakel een drijfschaal or chideeën. De heer H. J. van Cruyningen, orchideeen- kwe-eker hield daarna een interessante lezing over orchideeën. Hij sprak over de moeilijk heden bij 't kweeken, o.a. veroorzaakt door de kever, die uit de overzeesche gewesten met de bloemen meekomt en die een vernielenden invloed heeft op de planten. Hij verluchtte zijn vlotte causerie met prachtige kleuren foto's. INFORMATIEKOERSEN. (Medegtedeeld door de Rot-t. Bank Ver.) Londen 7.26 3/4—7.27 3/4. Berlijn 59.3559.42 1/2. Parijs 9.73—9.73 3 '4. Brussel 24.88—24.92. Zurich 48.14—48.19. New-York 1.47 1/4—1.47 1/2. INBRAKENREEKS TE AMERSFOORT OPGEHELDERD. Op last van den Commissaris van Politie te Amersfoort zijn vier personen gearresteerd waaronder een Oostenrijksche vrouw, die verdacht worden medeplichtig te zijn aan de talrijke inbraken welke den laatsten tij cl te Amersfoort werden gepleegd. Reeds hebben twee der gearresteerden volledig bekend. Verwacht wordt, dat in verband hiermede nog meerdere arrestaties zullen plaats vinden E-en der aangehoudenen heeft bekend de in braak te hebben gepleegd bij de firma Noack tien dagen geleden, waar f 2700 werd buitge maakt. SCHEIKUNDIGE. Bij K. B. is, te rekenen van 1 Mei 1935. be noemd tot tijdelijk scheikundige bij het Rijks bureau voor Onderzoek van Handelswaren de heer dr. F. Hoeke. N.V. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ „OOSTZEE". In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomvaart Maatschappij „Oostzee" wei-den de balans en de winst- en verliesrekening over het afge- loopen boekjaar goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer W. Rauwenhoff, werd herkozen ALFRED HUGENBERG 70 JAAR. Hitier heeft Hugenberg ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag een telegrafische geluk- wensch gezonden, waarin hij herinnert aan Hugenberg's altijd trouwe nationale gezind heid en in erkentelijkheid en dankbaarheid zijn medewerking in dienst van den wederop bouw van Duitschland herdenkt. Ook Goebbels heeft Hugenberg een telegra- fischen gelukwensch gezonden, waarin hij hem „oprecht patriot" noemt. Een toekomst voor U en Uw kind Onder liberaal bewind STEMT VRIJHEIDSBOND (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 769.3 m.M. te Rochefort. Laagste barometerstand 753.0 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Matigen tot zwakken, Noord-Westelijken tot Westelijken wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Warmer overdag. Uit het Buitenland Warmer, Tijdelijke opklaring. De depressie die gisteren over de Britsche eilanden lag, trok snel Oostwaarts en bracht onweer en zware regens in West-Duitschland, terwijl zij in ons land in den nacht krachtige wind met weinig regen bracht. De hoog'e drukking breidt zich snel achter deze depres sie uit en trekt tevens Noord-Oostwaarts, in het Westen begint de depressie, die op den oceaan diep bleef, zich over Ierland uit te breiden. Maar op IJsland daalde de barometer sneller. Noord Oost Scandinavië heeft nog regen van het overschot van de vorige depres sie. Zuid Scandinavië en Duitschland hebben regen van de depressie op de Oostzee. In Oost Duitschland is het nog warm. Frankrijk heeft grootendeels betrokken lucht. Alleen in het Zuiden schijnt de zon en is het warm. Op de Britsche eilanden was veel mist in den ochtend. In Ierland valt lichte regen. Bij het passeeren van het hooger druk- gebied is hier te lande tijdelijke opklaring en stijging van de temperatuur te wachten. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 19 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 767 m.M. 760 m.M. 60 F. 54 F. 65 F. W. KUIPERS Zn., Opticien? ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van alle Ziekenfondsen. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 Juni. Ondertrouwd 18 Juni: C. J. J. van Wijk en T. E. de Bock; J. T. Westermann en M. Beuninghoven. Bevallen 14 Juni M. J. S. Duisterhof—Broek hoven, d.; 15 Juni: L. GodefrooijBooij, d.; 17 Juni: M. W. Klees—Bellaart, d,; L. Seinen— Heinl, z.; C. W. van ZeelandJansen, z.; C. v. d. LeeBoeschoten, d.; 18 Juni: M. A. J. Oudejansv. Sc-hooten, z. Overleden 17 Juni: H. J. v. d. Kwast, 59 j„ Hazepaterslaan; D. Out, 84 j„ Ged. Raam gracht; T. G .Jansen, 41 j„ De Ruijterweg. BLOEMENDAAL Bevallen: E. J. H. TielmanBresser z.; M. M. Smit—Balm d, D. Wals—Jonker 2 z.; G. M. van VelzenSlobbe d., A. J. Wijsman van der Maat z. Ondertrouwd: W. Kramer en R. S. Bos. Getrouwd: H. ten Bokkel Huinik en A. H. Keg. G. Duijckinek Sander en F. de Clercq; G. J. J. Swarts en S. van de Craats: J. van Vorden en H. K. M. ::"ilert; J. Th. Dam en B. Ipskamp. Th. A. Kramer en C. van Batenburg. Overleden: Th. J. B. Veling, 54 j. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: P. j. Kol en J. C. Hendrikse. B. K. HuijsmansM. H. Lansdorp. GetrouwdJ. W. Oolders en M. M. E. Mar tin. J. W. van Meeuwen en C. L. Brantjes. P. Nieren en M. Bakker. F. J. M. H. Balendong en J. J. Kramer. M. Lietaart Peerbolte en C. Backer. Bevallen: P. F. KoelemeijerVierkorn, z. C. KlaverBierman, z. Overleden: geen. EEN ZELDZAAM VOORKOMENDE COLLECTIE SCHILDERSTUKKEN komt deze week onder den hamer in het ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL aan de NIEUWE GRACHT 74, te HAARLEM, alwaar Zaterdagmiddag 22 Juni a.s., des middags te 2 uur, zal worden in veiling gebracht een keur van Schilderstukken, waarvan de kleine, fraaie collectie uit oud-Engelsch bezit, op zichzelf alleen reeds verdient, meer dan eens bewonderd te worden en waarvoor dan ook geheel VRIJ ENTREE is, morgen (Donder dag) van 10—-4, Vrijdag van 104 en 79 en Zaterdag vóór den verkoop van 1012 uur. Bijzondere aandacht verdienen o.m. een Teniers', Ryckaerts, Mignard, Wouwérman,, Alb. Cuyp, Van Mieris, D'Éste, Largilliere, Hondecoeter, Honthorst, Ten Brugge, Peeters en voorts de kleine verzameling moderne, meesters, waarbij de zonnige werken van den hoogst bekwamen en zeer gezochten Italiaan- schen schilder Roberto Giordani, het oog als het ware geboeid houden. Op deze zeldzaam voorkomende veiling komen wij nader terug. (Adv. Ingez. Med.) INDRUKKEN UIT SOVJET-RUSLAND. Om misverstanden te voorkomen deelen wij mede, dat op de vergadering van de Studie- en Debatingclub „Francois Huèt" het woord is gevoerd door zuster A. Schouten en niet door zuster P. L. Schouten in dienst van de Haarlemsche Vereeniging Maatschappe lijke Zorg voor Zieken.'afdeeling Sint Elisa beths Gasthuis. Ontwapening en werkloosheids probleem de hoofdpunten. LONDEN, 14 Juni. (Van onzen correspondent). Het eerste verkiezingsmanifest van het jaar dat naar aller verwachtingen algemeene verkiezingen zal brengen, is verschenen. Het is geen manifest van de vereenigde partijen die het nationaal bestuur vormen, ook geen manifest van een of meer der oppositie partijen, naar een "manifest, waaraan de naam van den man, die de laatste maanden in manifesten heeft gespecialiseerd, is ver bonden. Het is uitgegeven door Lloyd George in vereeniging met een groep leiders dei- Vrije Kerken en voormannen van de Engel- scbe Volkenbondsvereeniging. Vrede en werk loosheid, welke naar het ooi-deel der mani festanten de nationale regeering tennaasten- bij heeft veronachtzaamd, zijn de hoofdpun ten in dit geschrift dat een beroep doet op de kiezers. Een krachtig program van ^actie in het land, om zielen te winnen vo8l- de beweging, wordt in het vooruitzicht gesteld. Men heeft te d'oen met een onafhankelijke onderneming, welke niet gericht is tegen de regeeringspartijen en welke geen steun toe zegt aan de oppositie. In het manifest wordt gevraagd, dat men in de a.s. verkiezingen alleen zijn steun zal geven aan candidaten die, wat de kleur der regeering ook worde, van die regeering zul len verlangen, dat zij het initiatief zal nemen voor de bestrijding van economisch en ter ritoriaal onrecht, dat tot oorlog leidt, die met alle macht praktische maatregelen voor ontwapening zullen steunen en die met overtuiging en durf zullen werken voor hand having van vrede door middel van arbitrage en collectief internationaal optreden onder bepalingen van den Volkenbond. De candi daten moeten ook beloven dat zij middelen voor oplossing van het vraagstuk van de werkloosheid zullen steunen en wel zoodanig middelen als de ernst van de gevaren dei- werkloosheid voor het zedelijk en lichamelijk welzijn van de gemeenschap vereischt. Het manifest doet de middelen aan de hand en ze komen overeen met die van Lloyd George's New Deal—manifest. De schande der krotten in de steden moet worden weggewischt. Het wegenstelsel moet ingrijpend worden ver beterd om de menschelijke slachting in het verkeer te verminderen. Het veronachtzaam de platteland moet weer vruchtbaar worden gemaakt en weer worden bevolkt met wel varende arbeiders. Behalve door Lloyd George's en de kerkmannen is,het manifest ook onderteekend door Lord Lothian, pro fessor Gilbert Murray (voorzitter van de Volkenbondsvereeniging) en door Lord Snowden. De Times wijdt een hoofdartikel aan de nieuwe onderneming; het is gesteld in een toon van onverholen ergernis, waarschijnlijk omdatg het blad meent, dat het de kansen der nationale regeering op herkiezing zal verminderen: Het verwijt de opstellens-'van dit eerste verkiezingsmanifest dat hun'be roep op- de natie veel meer - een politiek dan een Christelijk' karakter - draagt- én' 'betoogt dat de voorstelling als' zou de regeering m de zaak van 'vrede en werkloosheid stil heb ben gezeten in strijd is met de feiten. Boven dien doet het manifest geen oplossingen aan de hand. Daarentegen heet d.e Manches ter Guardian het manifest hartelijk welkom als uiting vah een overweldigende openbare meening, die vindt dat vrede en maatschap pelijke rechtvaardigheid kwijnen omdat de nationale regeering ze niet ijverig dient A. K. van R. Voorrang van den hoofdweg. Kamercommissie doet een voorstel. Het ontwerp Motor- en Rïjwielwet herzien. Aan het uitvoerige verslag omtrent het overleg tusschen den minister van Water staat met de vaste commissie uit de Tweede Kamer inzake het ontwerp van de nieuwe Motor- en Rijwielwet, wordt nog het volgende ontleend: Een belangrijke wijziging is die betreffende de afgifte van rijbewijzen. Men weet dat het oorspronkelijke ontwerp beoogt de tegen woordige nunimerbewijzen te vervangen door wagenbewijzen, die alleen voor een bepaald motorrijtuig worden verstrekt en de afgifte van die wagenbewijzen en van de rijbewijzen te centraliseeren. Ten aanzien van de wagenbewijzen is dit voornemen gehandhaafd, doch ten aanzien van de rijbewijzen is de regeering daarop gedeeltelijk teruggekomen. Rijbewijzen zul len dan ook evenals dit thans het geval is in de toekomst kunnen worden afgegeven door den commissaris der Koningin in de provincie, waarin de aanvrager woont, be houdens door den minister vast te stellen en in de Staatscourant bekend '3 maken uit zonderingen. Dat het nieuwe ontwerp inderdaad een meer algemeene strekking heeft gekregen, blijkt ook uit het gewijzigde artikel 29, dat eveneens van zeer veel belang is voor de ver keersveiligheid. Dit artikel, zooals het nu wordt voorgesteld legt niet alleen aan de bestuurders van een motorrijtuig' of een rij wiel of een ander rij- of voertuig, maar ook aan „verder eiken anderen weggebruiker" de verplichting op om gevolg te geven aan de aanwijzingen d-oor het bevoegd gezag in het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op den weg gegeven. Dit beteekcnt dat dus ook voetgangex-s onder dit artikel en de daarop te baseerén bepalingen van het uitvoeringsbesluit (dat in voorbereiding is en waai-schijnlijk het huidige motor- en rijwielreglement zal moeten vervangen) zul len vallen. Voorts deelt de minister van Waterstaat mede, dat de commissie een i-egeling heeft ontworpen ten aanzien van 't vraagstuk van het verleenen van voorrang van het verkeer op den hoofdweg boven het verkeer, dat van zijwegen komt. Dit voorstel zal den minister binnenkort bereiken en zal zoo noodig in het Motor- en Rijwielreglement kunnen worden opgenomen ook voordat de nieuwe wet in werking is ge treden. Zooals bekend, is de minister voornemens de nieuwe wet Wegenverkeerswet te noemen. N. Z. H. T. M. Driemaandelïjksche conferentie. Van de directie der N.Z.H.T.M. ontvingen wij het volgende communiqué: Gistermiddag had de driemaandelij ksche conferentie met de drie erkende vakvereeni- gingen plaats in het hoofdkantoor der Maatschappij aan de Leidsche vaart te Haar lem. De directie ving aan met de verheugende mededeeling, dat de wiskundige balans van het Pensioenfonds, opgemaakt per 31 Decem ber 1934. voor het eerst een voordeelig saldo aanwijst en dat mitsdien thans komt te ver vallen de garantieplicht, die de Maatschappij indertijd op zich heeft genomen. Na ampele bespreking van deze aangelegenheid en van de vraag, of het al of niet verantwooi-d is te achten, om in te willigen het verzoek van een der vakvereenigingen om thans ook aan het Waterlandpersoneel het 100 pet., in stede van het 80 pet. pensioen, toe te kennen, werd overeengekomen de garantieplicht op te hef fen en het 100 pet. pensioen vast te stellen. De Directie zal thans de noodige maatregelen daartoe treffen. In de vorige conferentie was overeenge komen, om een toeslag te vei-leenen bij het waarnemen van 'n hooger bedoldigde functie indien en zoodra deze waarneming' 3 dagen of meer per kalend-erwe-ek had geduurd. Thans moest alsnog w-orden vastgesteld, wat in dit opzicht onder „dag" is te verstaan. De directeur was bereid in overeenstemming met een gelijksoortig, voorschrift een waarneming van 4 uren of meer als „dag" in vorenbe- -doelden zin aan te merken. In verband met de plaats gehad hebbende loonsverlaging was de dii-ecti-e bereid, de looninhoudingen, die worden toegepast bij te laat in dienst komen, mede eeni-gei-mate te verlagen, terwijl overwogen zal worden om de vergoeding voor het verstrekken van lede ren werkpakken aan de electrische lasschers eveneens te verlagen in verband met de ver mindering van den kostprijs daarvan In de regeling, welke indertijd in overleg met de vakorganisaties werd vastgesteld, ter zake van de volgorde van opi-oepen van het hulppersoneel, werd eenige wijziging ge bracht en wel ten opzichte van diegeneix der betrokkenen, die sedert 1932 gehuwd zijn. Tenslotte werden nog vei-scheidene andere onderwerpen, o.m. de exploitatie betreffende, besproken. AMBTSAANVAARDING PROF. VAN DEN BERGH VAN EYSINGA. Op 24 Juni. Maandag 24 Juni a.s., des namiddags te 4 uur, zal Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, benoemd tot Buitengewoon Hoog leeraar hi de Algemeene godsdienstgeschiede nis en de geschiedenis van den Israëlietischen godsdienst aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, zijn hoogleer aarsambt aan vaarden door liet uitspreken eener rede in de Aula der Universiteit. Regeling voor Zeevaart diploma's. Eén korte gedaehtenwisseling over een amendement-Brautigam, dat eenige verzwa ring wilde brengen in de wettelijke eischen aangaande de gediplomeerde bemanning van kleine motorschepen de heer Drop (s.d.) bracht namens zijn afwezigen partijgenoot nog een kleine wijziging in het amendement en daarop aanneming van" dit nog van een tijd geleden aangehouden voorstel met 43 tegen 36 stemmen en vervolgens z.h.st. van het wetsontwerp inzake de zeediploma's, een verzoek vaxi den communist Schalker om te mogen interpelleeren over eventueele aan sluiting van Nederland bij het Fransch- Russisch niet-aanvalsverdrag en toen was het werk in de openbare bijeenkomst alweer gedaan. Alleen vernam men nog, dat o.m. de nieuwe pachtregeling, het ontwerp omtrent de bijzondere maatregelen t.a.v. de landelijke hypotheek en het anti-cumulatie-voorstel op den 27sten dezer maand in de afdeelingen onderzocht zullen worden. Onmiddellijk daar op werk in de afdeelingen. Morgen echter openbaar debat en wel over de oprichting der NOZEMA. E. v. R. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, Rotterdam n. New-Orleans 15 van Vera Cruz. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 15 van Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Binnendijk, N. Orleans n. Rotterdam via Londen 16 (6.40 n.m.) 600 mijl W.Z.W. van Scilly. Boschdijk, New-York n. Rotterdam 16 (12 midd.) 560 mijl W.Z.W. van Valentia. Leerdam. Rotterdam n. Texas 17 (1 n.m.) 13 mijl W. van Bishops. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 15 v. San Jose. Boschfontein (uitr.) vertr. 19 v. Pt. Natal. Randfontein 18 v. Amsterdam naar Batavia naar Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 17 te Dairen. Zuiderkerk (thuisreis) 18 van Port Said. Grootekerk (thuisr.) 17 van Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 18 v. Hamburg n. Rotteidam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 17 v. Amsterdam te Kopenhagen. Asti-ea 17 van W.-Indië te New-York Calypso, 17 van Lisabon n. Amsterdam. Orion 18 van Patras te Rotterdam. Pluto 18 van Stettin te Amsterdam. Satumus, 17 van Izmir naar Stamboul. Ulysses, 17 van Kymassi naar Yera. Venezuela 15 van Cristobal n. Carthagenea Vulcanus, 17 van Barcelona naar Genua, Euterpe 18 van Bordeaux te Amstei-dam. Fauna 18 van Venetië te Amstei-dam. wïi S/R-jJ.'-iMSOKE LLOYD. Baloeran (uitr.) 17 van Belawan. Sibajak (uitr. p. 17 Sagres. Kota Radja (thuisreis) 18 (v.m.) te Londen vertrekt 18 (5 n.m.). Modjokerto (thuisr.) 13 te Suez. Kedoe, Rotterdam n. N.-Orleans p. 18 Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, Batavia n. Genua p. 17 Perim Poelau Tello (thuisr.) 18 te Londen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2