Accoord op de Londensche Vlootbesprekingen. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Van de Negentiende Internationale Arbeidsconferentie. Radio-Procramma WOENSDAG '19 JUNI 1935 H AA RL" EM'S DAGBLAD BUITENLAND. Engeland staat Duitschland een totale tonnage van 35 pCt. der Britsche tonnage toe. In beginsel mag Duitschland een zelfde tonnage aan duikbooten hebben als Engeland. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Duitsche delegatie voor de vloot besprekingen is Dinsdag met de Brit sche delegatie tot overeenstemming gekomen inzake de vlootkwestie. De bereikte overeenstemming is des avonds te 6 uur te Londen gepubli ceerd. Sir Samuel Hoare, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, heeft aan den leider der Duitsche delegatie Von Ribbentrop een schrijven gericht, waarin o.a. het volgende wordt medegedeeld: Gedurende de laatste dagen hebben de ver tegenwoordigers der regeering van het Duit sche Rijk en der regeering van het Vereenigd Koninkrijk, besprekingen gehouden, welker hoofddoel erin bestond, het terrein voor te bereiden voor een algemeene conferentie ter limiteering van de bewapeningen ter zee. Ik verheug mij Uwe Excellentie thans de formeele aanvaarding van het voorstel der regeering van het Duitsche Rijk, dat bij deze besprekingen behandeld is, door de regeering van het Vereenigd Koninkrijk mede te deelen, volgens hetwelk de toekomstige sterkte van de Duitsche vloot vergeleken met de totale vloot- sterkte der leden van het Britsche Gemeene- best, een verhouding van 35 ten 100 zal heb ben. De regeering van het Vereenigd Konink rijk beschouwt dit voorstel als een buitenge woon belangrijke bijdrage tot de toekomstige beperking van de bewapening ter zee. Voorts gelooft zij. dat de overeenstemming, waartoe zij thans gekomen is met de regee ring van het Duitsche Rijk en die zij be schouwt als een van heden af geldige, duur zame en definitieve overeenstemming tusschen de beide regeeringen, het afsluiten van een toekomstige algemeene overeenkomst inzake limiteering van de bewapening ter zee tus schen alle zeemogendheden ter wereld, zal vergemakkelijken. De regeering van het Vereenigd Koninkrijk valt verder de verklaringen bij, die door de Duitsche gedelegeerden in den loop der kor telings in Londen gehouden besprekingen be treffende de toepassing van dit principe zijn afgelegd. Deze verklaringen kunnen als volgt worden samengevat: a. De verhouding van vlootsterkte van 35 ten 100 moet een permanente verhouding zijn d.w.z. de totai^ tonnage van de Duitsche vloot mag nooiiTeen percentage te boven gaan van 35 van de totale tonnage van de bij ver^ drag vastgelegde zee-strijdkrachten der leden van het Britsche gemeenebest, of wanneer in de toekomst geen bij verdrag bepaalde limi teeringen der tonnage mochten bestaan, een percentage van 35 var^de feitelijke totale tonnage der leden van het Britsche gemeene best. b. In geval «eèn toekomstig alge meen Ver - drag inzake de beperking der zeebewapening de methode der limiteering door overeenge komen s te rikt en -verhoud in gen tusschen de vlooten der verschillende mogendheden niet mocht behelzen, zal de regeering van het Duitsche Rijk niet aandringen op de invoeging van de onder a. genoemde verhouding in een zoodanig toekomstig algemeen verdrag, mits de voor de toekomstige limiteering der zee bewapeningen daarin opgenomen méthode van dien aard is, dat deze Duitschland volledige garanties geeft, dat deze krachtenverhouding in stand gehouden kan worden. c. Het Duitsche Rijk zal onder alle omstan digheden vasthouden aan de verhouding van 35 ten 100, d.w.z., dat deze sterktenverhouding niet beïnvloed wordt door de bouwmaatregelen van andere landen. Mocht het algemeen even wicht der bewapening ter zee, gelijk dit in het verleden normaliter in stand gehouden werd, door eenigerlei abnormale en buitengewone bouwmaatregelen hevig verstoord worden, dan behoudt de regeering van het Duitsche Rijk zich het recht voor de regeering van het Vereenigd Koninkrijk uit te noodigen den op deze wijze ontstanen nieuwen toestand te bestudecren. In geval en zoolang andere belangrijke zee mogendheden een enkele categorie voor krui sers en destroyers gehouden, heeft het Duit sche Rijk het recht op een categorie voor deze beide scheepsklassen, ofschoon het voor deze beide klassen twee categorieën zal prefereeren. Wat de duikbooten betreft, heeft het Duit sche Rijk echter het recht een aan de totale onderzeeei's-tonnage van de leden van het Britsche gemeenebest gelijke duikboottonnage te bezitten, zonder echter de verhouding van 35 ten 100 met betrekking tot de totale ton nage te overschrijden. De regeering van het Duitsche Rijk verplicht zich in tusschen met uitzondering van de in den volgenden zin aan te geven omstandigheden met haar duikboot tonnage niet uit te gaan boven 45% van de totale duikboottonnage van de leden van het Britsche gemeenebest. Mocht een toestand ontstaan, die het naar de meening der regee- xing van het Duitsche Rijk noodzakelijk maakt gebruik te maken van haar recht op een boven de hierboven genoemde 45% uitgaand per centage, dan behoudt de regeering va? het Duitsche Rijk zich het recht voor de regee ring van het Vereenigd Koninkrijk daarvan mededeeling te doen en gaat ermede accoord ae aangelegenheid te maken tot onderwerp van vriendschappelijke besprekingen voordat zij dit recht uitoefent. In zijn nota heeft von Ribbentrop de ont vangst van sir Samuel Hoare's nota bevestigd. Ik heb de eer, aldus von Ribbentrop, uwe excellentie te bevestigen, dat het voorstel der Duitsche regeering in uw nota op juiste wijze is weergegeven en neem er kennis van, dat de Britsche regeering dit voorstel aanvaardt. Ook de Duitsche regeering is van oordeel, dat het accoord waartoe zij thans met de Britsche regeering is gekomen en dat zij be schouwt als een met ingang van heden van kracht geworden duurzame en definitieve overeenkomst, het tot stand komen zal ver gemakkelijken van een algemeene conventie over deze vraagstukken tusschen alle zee mogendheden ter wereld. Een Reuterbericht uit Parijs meldt, dat het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken Quai d'Orsay nog steeds weigert nadere inlichtingen te verstrekken over de Fransche nota, welke gisteren aan de Britschen gezant is overhandigd. In goed ingelichte kringen wijst men er op, dat de Fransche regeering, niet betrokken was bij de Engelsch-Duitsche besprekingen, z-oodat het accoord moet won den gesloten zonder dat hieraan door een andere mogendheid wordt deelgenom. Engeland. Aanvullingen in het ministerie-Baldwin. De aanvullende benoemingen voor de nieu we regeering-Baldwin zijn officieel bekend gemaakt. Het betreft hier de bezetting dei- posten van ministers, die geen kabinetsrang hebben, alsmede om de benoeming van eenige staatssecretarissen, In totaal hebben negen benoemingen plaats gehad. Acht der nieuwe functionarissen behooren tot de conservatieve partij, terwijl de negende Labourlid is. Tot minister voor de mijnen is benoemd de conservatieve afgevaardigde Crookshank, tot minister voor de pensioenen de conservatieve afgevaardigde Robert Spear Hudson. Onder staatssecretaris in het Home Officie is de con servatief Wallace, parlementair secretaris in het ministerie van arbeid de conservatief Muirhead, parlementair onderstaatssecreta ris in het ministerie voor de dominions de conservatieve afgevaardigde Lord Stanley, parlementair en financieel secretaris der ad miraliteit de conservatief Warrender en lord- civiel der admiraliteit de Labourman Lindsay. Eden naar Parijs. Officieel wordt gemeld dat Eden op 21 Juni en volgendedagen te Parijs besprekingen zal overen met de Fransche regeering, welke zul len loopen over de vlootquaestie en over den algemeenen Europeeschen toestand. Frankrijk. Amerikaansche steun voor den franc. Minister Morgenthau heeft medegedeeld, dat de Amerikaansche schatkist haar mede werking heeft verleend aan de Bank van Frankrijk, om deze laatste instelling in staat te stellen den franc te verdedigen tijdens de periode van de jongste aanvallen op dit ruil middel. Be minister verklaarde, dat deze steun- aan den Franschen franc geen verliezen voor de Amerikaansche schatkist ten gevolge heeft gehad en een gunstigen invloed voor Frank rijk. Hij voegde hieraan toe, dat hij den voor zitter der buitenlandsche commissie van den senaat en den leider der republikeinsche partij in den Senaat van een en ander op de hoogte heeft gesteld en dat beiden hun warme in stemming hebben betuigd met den steun die op de bedoelde wijze aam de Bank van Frank-1'' rijk is verleend.' Zuid-Amerika, Parlement keurt het vredes- protocol goed. De Paf.aguaansche Kamer van Afgevaardig den heeft het vredesproctocol van Buenos Aires met algemeene stemmen goedgekeurd. Overstroomingen duren voort .in de Ver. Staten. In negen Staten ernstige schade aangericht. Uit New-York, 18 Juni. Ernstige over stroomingen, veroorzaakt door aanhoudenden zwaren regenval, hebben opnieuw groote schade aangericht in de negen staten van het Midden-Westen, vooral in Missouri, Iowa, Illinois en Kansas. De oogst is grootendeels verwoest; duizenden hebben hun huizen moe ten ontruimen. Zuid-Dakota is door hevige wervelstormen geteisterd. Talrijke personen werden gewond. Zware stormen worden ook gemeld uit Nieuw- Engeland. waar verscheidene menschen zijn gedood door omwaaiende boomen en dak pannen. Uit Morrillton in Arkansas wordt gemeld, dat de dijk langs de Arkansas-rivier op twee plaatsen is doorgebroken. Een groot gebied is overstroomd. (V.D.) HAAS' Azijn zóó goed, Dat hij élk voldoet! (Adv. Ingez. Med.) Treinbotsing op Oostenrijksch station. 65 passagiers licht gewond. In het station Bruck aan de Mur (Stiermar ken), waarvan de rails naar aanleiding van het gereedmaken van de nieuwe brug over de Mur verlegd worden, is gistermiddag naar V.D. meldt, een ernstig ongeluk gebeurd. Een per sonentrein geraakte in botsing met een snel trein, die reeds op hetzelfde spoor gex-eden was. 65 passagiers van beide treinen werden vol gens een mededeeling van de directie der Oos- tenrijksche bondsspoorwegen licht gewond. Het verkeer ondervond slecht weinig vertra ging. De ramp te Reinsdorf. Hitier, Gocring en Goebbels bij de rouw- plechtigheid aanwezig. WITTENBERG, 18 Juni. Reeds hedenmor gen vroeg trokken groote colonnes S.A. en S.S. en leden van het Arbeidsfront naar Reinsdorf voor de droeve rouwplechtigheid voor de 60 slachtoffers van de noodlottige ontploffing in de springstoffenfabriek. In de kapel staan de 60 kisten reeds gereed voor hun laatsten gang. Groote hakenkruisvlag gen hangen aan de muren en in het licht van honderden kaarsen straalt het crucifix. Rechts en links van het hooge podium staan in lange rijen de zwart omfloerste banken en daarnaast de 60 kisten versierd met de haken kruisvlag. Er voor ligt een reusachtige lauwer krans met een lint: „Aan onze doode kame raden de treurende natie". Een reusachtige hoeveelheid bloemen stapelt zich op. Allereerst nemen de verwanten van de slachtoffers plaats op de banken doch lang zamerhand komen ook de autoriteiten. Men ziet den Rijksminister van ooi-log, generaal von Blomberg, de Rijksministers Goering, dr. Frick, Rust, dr. Goebbels, dr. Frank, verder dr. Ley, Rosenberg, de Rijks jeugdleider Baldur von Schirach, de chef van den staf Lutze en de Rijksstadhouders Mutschmann en Kauf- mann. Vervolgens arriveert, terwijl allen zich van hun zetel verheffen. Hitler per auto uit Pieste- ritz. Achter hem dragen twee S.S.-mannen een reusachtige krans van roode rozen. Namens de N. S. D. A. P. spreekt de gouwlei der van Halle-Merseburg Jordan en vervolgens legt generaal Goering namens Hitier de groote krans met roode rozen neer, op welker linten de naam „Adolf Hitier" staat. Daarna wendt Goering zich tot de nabestaanden der slacht- offei-s om uiting te geven aan de deelneming van Hitler, van de partij en van den staat. Hij gedenkt de offers die ook deze arbeiders heb ben gebracht voor de natie, die nieuw is opge staan en waarin ook de arbeiders een nieuw tehuis hebben gevonden waarin zij tot de eer volste leden van de samenleving behooren. Hij eindigt zijn rede met de woorden: „Uw verwanten stierven opdat Duitschland zal leven". De muziek-speelde vervolgens v.Ioh'hatt' eitre Kameraden", het- Hoislt Wessellied en- hét Duitschlandlied waarna Hitier de nabestaan-' den der slachtoffers eèn voor een toesprak en de hand drukte. Na het vertrek der hooge autoriteiten defileerden de arbeiders langs de kisten, die tenslotte werden overgebracht naar de woonplaatsen der slachtoffers waar zij zullen worden bijgezet. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Uit den waterschemer verschijnt daar een afschuwelijk ding een beest met vele armen en daar boven niets dan een groote kop! Hij ziet Thijsje zoo boosaardig aan dat zijn haren van schrik te bei-ge rijzen. Het is met Thijs nu heusch niet best gesteld. Wat zal hij doen? Het monster komt steeds naderbij het schijnt vervuld van wraak zucht en woede. De tweede week. De strijd om de veertigurige arbeids week. Werkgevers blijven onverzettelijk. Een voor- loopige overwinning voor de arbeidersgroep. Genève, 15 Juni 1935. (Van onzen correspondent.). De algemeene discusies over het jaarrap port van Harold Butler, den directeur van het Internationale Arbeidsbureau, hebben in deze tweede week der Negentiende Interna tionale Arbeidsconferentie niet die belang stelling kunnen veroveren, die haar in vorige jaren pleegde geschonken te worden. Eener- zijds is dit een gevolg hiervan, dat zij voor namelijk slechts een herhaling geworden zijn van wat wij reeds zoo menigmaal hier hebben hooren verklaren. Anderzijds moet- de ge ringe aandacht, die dit jaar aan de algemee ne beschouwingen geschonken werd, aan de omstandigheid worden toegeschreven, dat de strijd om de verkorting van den arbeidstijd ook in deze tweede week nog de gansche con ferentie beheerschte. In de eerste helft der week was aller be langstelling op de houding der werkgevers- groep gericht. Op voorstel van eenige regee- ringsgedelegeerden had de voorzitter der conferentiee de Zuid-Afrikaansche oud-minis ter van arbeid Cresweü, zich bereid verklaard als bemiddelaar op te treden en een laatste poging te ondernemen, opdat de werkgevers vertegenwoordigers zicïi alsnog bereid zouden verklaren aan de besprekingen in de com missie, die de kwestie van de verkorting van den arbeidstijd behandelen zou. deel te ne men Voorzitter Creswell heeft de Pinksterda gen en ook nog den daaropvolgenden Dinsdag aan deze bemiddelingspogingen besteed, zon der echter hierbij te slagen. Evenals in October 1929, toen de regeerin gen eveneens door de uitoefening van 'n zach- ten druk op de werkgevers dezen tot deelne ming aan de besprekingen over den arbeids tijd aan boord van schepen trachtte te bewe gen en daarbij nu op het request kregen, was ook thans het eenige gevolg van den aan drang bij de werkgevers, om op hun weige ring terug te komen, een nog grootere stug heid van de werkgeversgroep. Dit is ook ver klaarbaar. De werkgevers-vertegenwoordigers, die door de regeering van hun land tot deel neming aan de Geneefsche conferentie wor den afgevaardigd, zijn in hooge mate erop ge steld, dat zij ondanks deze benoeming dooi de regeering hun volledige onafhankelijkheid van de te Genève aanwezige regeeringsverte- genwoordigers handhaven. Daarom worden zij steeds minder toeschietelijk, zoodra de re geeringen ook maar eenigen schijn op zich la den, dat zij de beslissingen der werkgevers- groep trachten te beïnvloeden. Eenzelfde on af hankelijkheidsgevoel bezit ook de arbeiders groep, die evenmin van eenige pressie van regeeringszijde iets wil weten en die dan ook voor de vastbesloten houding der werkge versgroep in deze crisisdagen eerbied ge voelde. Het resultaat van Cres well's bemoeiin gen, om de werkgevers nog tot toegeven te be wegen, was dan ook, dat ondanks de nog groo- terer;.onverzettelijkheid der werkgevers, de Stemming tusschen;de werkgeversgroep en de arbeidersgroep, niet'verscherpt werd, daaren tegen de spanning tusschen de werkgevers en de regeeringsvertegenwoordigers werd ver groot Dit werd vooral het geval, toen in de regee- ringsgroep een meerderheid aanwezig scheen, die door een listige kunstgreep, door den Franschen regeeringsgedelegeerde Justin Go- dart bedacht, de werkgevers toch nog tot deelneming aan de discussies over de ontwerp conventies betreffende de 40-urige arbeids week hoopte te dwingen. De voorzitter der werkgeversgroep Oersted had namelijk in de conferentie verklaard, dat de werkgevers be reid bleven aan de debatten in de voltallige conferentie over de 40-urige arbeidsweek te blijven deelnemen, doch bij de voortzetting daarvan in de desbetreffende commissie afwe zig zouden zijn! Met een juridische spits vondigheid, die ook den vorigen Engelschen minister van buitenlandsche zaken Sir John Simon zoo menigmaal valsche parten ge speeld heeft, kwam Go dart nu tot het voor stel, dat in het geheel geen commissie be noemd zou worden en de gansche discussie in de voltallige conferentie zou gehouden wor den, tot het gelukkig of tot het bitter einde, naar gelang van het standpunt dat men in neemt! Op deze wijze zou men dus steeds de medewerking der werkgeversgroep bij de be raadslagingen behouden! Oersted liet echter, toen deze kwestie in de conferentie ter sprake kwam, niet de minste twijfel eraan bestaan, dat deze listigheid van Godart niet baten zou! Tot algemeene beschouwingen over de 40-urige arbeidsweek bleven de werkgevers bereid- Overal! in de conferentie zoowel als in de commissie. Tot besprekingen over artikelen van een conventie inzake de 40-urige arbeids week zouden de werkgevers echter nergens bereid zijn, noch in de voltallige conferentie, noch in de commissie. Niet de plaats, doch de inhoud der discussies zou voor de houding der werkgevers beslissend zijn! Na deze van het standpunt der werkgevers volkomen logische verklaring verviel het ge- heele kunstig opgebouwde kaartenhuis van Justin Godart en stond het vast, dat discus sies over een ontwerpconventie in zake de veertigurige arbeidsweek buiten tegenwoor digheid der werkgeversgroep (met uitzonde- ïing van de Amerikaansche en Italiaansche werkgevers, die in dezen een afwijkend stand punt innemen) zouden moeten plaats vin den. Klaarheid was nu tenminste verkregen. Aan de spanning der onzekerheid was een einde gekomen. Toch ging de Arbeidsconfe rentie nog niet tot de benoeming van de com missie voor de verkorting van den arbeidstijd ever. voordat een groote verrassing was ge schied. Men zal zich herinneren, dat verleden j aai de poging om een algemeene conventie tot invoering van de 40-jarige arbeidsweek in de geheele industrie aan te nemen, mislukt is. Dit jaar zou de conferentie een poging doen in de richting van een geleidelijke invoering der 40-urige arbeidsweek, namelijk in slechts 5 bijzondere takken van nijverheid (de openbare werken, het bouwbedrijf, de ijzer-en-staal industrie, de flesschenfabrieken en de steen kolenmijnen) Plotseling kwam nu echter de Engelsche arbeidersvertegenwoordiger Hayday met een motie, dat de conferentie zich zou uitspreken ten gunste van een „algemeene con ventie, gegrond op het beginsel van een 40- urige arbeidsweek onder handhaving van den levensstandaard der arbeiders". Iedereen was overtuigd, dat deze resolutie, die zelfs in de arbeidersgroep tegenstand ontmoet had (o.a. bij onze iandgenooten Kupers en Serrarens. die de kans op het bereikbare goede niet ver zwakken wilden door wenschen naar het op - bereikbare betere), verworpen zou worden. Groot was dan ook de sensatie, toen zij vrij wel zonder debat met 5? tegen 48 stemmen werd aangenomen! Zou de Conferentie dus een nieuwe poging gaan doen, om het doel te bereiken, dat nog het vorige jaar onbereikbaar gebleven was? Zou zij de weloverwogen practise!? bereikbare plannen van den Raad van Beheer van het Internationale Arbeidsbureau, om althans met de internationale regeling der 40-urige ar beidsweek voor vijf takken van industrie een begin te maken, opgeven om terstond naar het nog onbereikbare maximum van een alge meene conventie voor de geheele industrie te streven" De verwarring in de conferentie was groot, toen de onverwachte uitslag der stem ming over Hayday's voorstel bekend werd! De Conferentie schrok zelf van hetgeen zij zoo juist besloten had! Toen werd de Fransche ar beidersvertegenwoordiger Jouhaux de redder uit de verlegenheid. Jouhaux, die zelf met Ku pers en Serrarens tot de tegenstanders van Hayday's voorstel behoord had, toen dit voor stel in de arbeidersgroep bespi'oken werd, nam thans in de Conferentie de leiding van het debat in handen. Hij gaf te kennen, dat de Conferentie niet te vee! angst over haar eigen besluit behoefde te hebben. Want de verlangde „algemeene conventie" behoefde niet meer dan een eenvoudige „beginsel-con ventie" te zijn! Reeds-den volgenden dag had het Internationale Arbeidsbureau dan ook den geheelen tekst van' die „algemeene beginsel- conventie" uitgewerkt en aan de Conferentie voorgelegd. De geheele conventie zal slechts uit één enkel artikel bestaan, dat geen an deren inhoud zal hebben dan dezen, dat de staten, die deze conventie ratificeeren, zich daardoor uitspreken ten gunste van het begin sel van de 40-urige arbeidsweek onder hand having van den levensstandaard der arbeiders en dat zij de voorschriften der bijzondere con venties voor verschillende takken van in dustrie, die later zullen gesloten worden, zullen naleven! Het groote verschil tusschen deze be ginsel-conventie en een algemeene conventie, die de 40-urfmweek voor de geheele industrie internationaal zou vastleggen, is duidelijk. Deze beginsel-conventie is vandaag door de commissie van 46 voor de verkorting van den arbeidstijd met 31-2 stemmen aangenomen. Slechts twee regeeringen, waarvan de ééne onze Nederlandsche is, stemden tegen, omdat zij het een onding vinden een „conventie" te sluiten, die slechts een principieele uitspraak ten gunste van een beginsel bevat en den regee ringen geen enkele concrete verplichting op legt. Inderdaad kan men aan deze eerste voor- loopige overwinning der arbeidersgroep dan ook nog geen groote beteekenis toekennen. De commissie heeft de arbeidersgroep de welwil lendheid van een „beau geste" bewezen. Dat is alles. De groote strijd komt pas in de volgen de week, wanneer conventies voor de 5 boven genoemde takken van industrie zullen moe ben gesloten worden. Dan zullen wij zien, of de regeeringen niet slechts hun instemming met een beginsel zullen willen uitspreken, doch ook bereid zijn tot een zoodanige wijziging van dé nationale wetgeving, dat de 40-urige arbeids week bok óndanks het verzet der werkgevers! in sómmige bedrijven zal worden ingevoerd! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK CHINEESCH GENERAAL WEGENS MEDE PLICHTIGHEID AAN ZEEROOF TERECHT GESTELD. KANTON, 18 Juni (V.D.) Onverwacht zijn gisteren generaal Tsai Teng Hoei, comman dant van de afweertroepen tegen de piraten in de Bias-baai. en de chef van zijn staf, Yang Tsji-Oean, terechtgesteld aangezien ge bleken was dat zij in het bezit waren van groote hoeveelheden wapens en munitie, die zij den zeeroovers leverden, en dat zij onder het mom van bestrijding der piraten, hun in alle opzichten steun verleenden. HONGAARSCHE REGEERING TEGEN DE HEIDENSCHE BEWEGING. BOEDAPEST, 18 Juni (V.D.). De Hon- gaarsche regeering heeft besloten met kracht op te treden tegen een nieuwe heidensche be weging, die in Hongarije dreigt op te komen en welker aanhangers het Christendom willen vervangen door de aanbidding van Hadur, een oude oorlogsgod der Hunnen, die door de aan hangers der nieuwe sekte beschouwd worden als de ware voorvaderen der Hongaren. DONDERDAG 20 JUNI. HILVERSUM, 301 M. Avro-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 En semble Rentmeester. 11.00 Kniples kinder klee ding 11.45 Gram. pl. 12.15 Het Lyra Trio. 1.00 Omroeporkest olv. Nico Gerharz. 1.45 Zang door Hilmar Biehe. a. d. vleugel: E. Veen. 2.00 Gram. pl. 2.15 Omroeporkest olv. N. Ger harz mmv. Hilmor Biehe (tenor). 3.00 Voor dracht door mevr. W. v. HooffGualthérie van Weezel. 3.253.45 Pianorecital Betsy van Bloppoel. 4.00 Voordracht door K. Kleyn. 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor groote kinderen. 5.15 Zeil- praatje roor H. P. A. Specovius. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, en Gram. pl. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 77.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 „Van reizen gesprokenlei ding H. Felderhof. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Het Avro-Aeolian Oi'kest. 8.50 Klanken om en uit de Echoput te Apeldoorn. 9.05 Gramofoonpl. 10.00 Studenten zingen hun clubliederen. 10.20 De Avro-Decibels olv. Eddy Meenk. 11 00 Vaz Dias. 11.1012.00 Aansl. met Royal, Arnhem. Esemble Pali. HUIZEN. 1875 M. 8.00—9.30 KR.. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV 8.00—9.00 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 en 12.15 Orkestconcert en Gram. pl. 2.00 Hand- werkcursus 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30—3.45 Gram. pl. 4,00 Bijbellezing Ds. M. J. Punselie, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert S. P. Visser. 5.55 Gram. pl. 6.15 Vervolg orgelconcert. 6.45 Cau serie J. Schepper. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Cravé. 8.00 Vaz Dias. Chr. Orat Vereen, o.l.v. G. Robert, mmv. i. Durigo (alt) en G. Robert (orgel) 9.30 Cau serie J. G. van As. 10.00 Vaz Dias. 10.05—11.30 G-'-am. pl

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6