l/aae goed aïdtukwetk UIT DE OMSTREKEN DONDERDAG 20 JUNI 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 6 I Toioluittdei B. de Letuw TucUtku..ssic. 7# (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Protestvergadering tegen IJmuidens Ziekenfonds. Veel belangstelling in Thalia. Uit eenige in 01*15 blad geplaatste ingezon den stukken heeft men kannen zien, dat er ontevredenheid is ontstaan o'ver den gang van zaken in IJmuiden's Ziekenfonds van de Maatschappij tot bevordering der Genees kunst. In verband hiermede was gisteravond in Thalia een protestvergadering tegen het beleid van het dagelijksch bestuur belegd, welke zeer druk bezocht was. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. "op den heer P. Bos man, wethouder van Sociale Aangelegenhe den en eenige ambtenaren van de gemeente secretarie. De tot debat uitgenoodigde heeren waren niet aanwezig. De vergadering stond onder leiding van den heer E. van Millingen te Santpoort, die in zijn opening wees op de artikelen in de dagbladen, die beschuldigin gen inhielden tegen het dagelijksch bestuur en tegen het beheer der fondsgelden. Omdat het bestuur op deze artikelen niet inging, is deze protestvergadering belegd. Omdat eenige anderen die waren uitgenoodigd als voorzitters op te treden, hadden bedankt, heeft spreker zich bereid verklaard, het voor zitterschap op zich te nemen. Het D. B. van het ziekenfonds zal als aan gevallene het laatste mogen spreken. De voor zitter noodigde het uitgenoodigde D. B. zoo dit aanwezig is, mar voren te komen. Zooals reeds opgemerkt, was niemand van het Zie- kenfondsbestuur aanwezig. Spreker hoopte, dat deze avond mag bijdragen tot verhoo ging van het peil van de samenleving. Als eerste spreker trad op de heer A. J. P. Peduzzi. Spreker noemde als voornaamste, punten van zijn critiek, het aannemen van crisisleden in 1934 en „wat er toe heeft bijge dragen dat eindelijk de bom barstte". Als spreker het zal hebben over het D. B. bedoelt hij daarmede voorzitter en administrateur. De heer Peduzzi wees er op, dat hij steeds openlijk door den voorzitter en in stilte door den administrateur werd genegeerd als hij in de vergaderingen met critiek naar voren kwam. In 1932 moesten vele leden door de crisis wegens contributieschuld geroyeerd worden, die naar M. H. werden verwezen, voor welke instelling de lasten ook te zwaar werden. In 1933 werd besloten, dat de steuntrekkenden gratis geholpen zouden worden. De doktoren kregen daarvoor geen honorarium, de apothe kers leverden de medicijnen gratis. Maar het moest geheim blijven. Hiertegen is spreker opgekomen. Sommige besluiten werden ge publiceerd, anderen weer niet. M. H. betaalde geen achterstallige contributie meer, alleen wanneer de menschen naar een kliniek moes ten, moest M. H, bijspringen. Hierna kwam een crisisregeling, volgen wélke1steuntrekken den half geld moesten betalen. Later werd op voorstel van de 11 heer Peduzzi besloten, de met steuntrekkenden gelijkgestelden in deze •regeling op te nernen. Later- werd den heer Peduzzi door den ad ministrateur medegedeeld, dat de doctoren 25 pet; loonsverlaging hadden genomen en de apotheker de geneesmiddelen 15 pet. goedkoo- per zou leveren maar het bleek hem, dat dit alleen sloeg op de hulp en leveranties voor de steuntrekkenden. Bij het vorig jaar verge leken beteekende het geen verlaging maar 75 pet. verhooging. Felle critiek oefende spre ker op verschillende maatregelen uit. In 1933 werd op de vergadering van vertegen woordigers besloten, ook aan deze vertegen woordigers een jaarverslag toe te zenden. De voorzitter achtte dit niet noodig. De vertegen woordigers konden het verslag toch op het kantoor inzien. Tot nu toe heeft spreker het verslag van 1933 niet ontvangen. Wel kreeg hij dat van 1934, maar dit was een boek met crisisraadselen voor hem. Het bleek, dat het voordeelig saldo dat in 1931-1932 ruim f 5000 bedroeg in 1932-1933 gestegen tot f 8000 in 1933-1934 zelfs tot f 10.700. Dat was de crisis j van het ziekenfonds „IJmuiden". In 1929 had dc administrateur ontdekt dat eenige boden f UOG zoek hadden gemaakt. Na een flinke verrassing bleven ze gehand haafd. Later kwam nog een klacht over een bode in. Het resultaat was, dat de man niet werd ontslagen. Er werd een controleur over de boden aangesteld. Geroep uit de zaal: „Namen noemen'', De voorzitter dreigde de interrumpeerders uit de zaal te doen verwijderen. De bom is gebarsten, omdat een bode weer iets verschrikkelijks gedaan heeft. Op een spoedvergadering vernam spreker, dat zoo veel klachten over een bode waren ingekomen, dat deze niet gehandhaafd kon blijven. De voorzitter vroeg vrij mandaat om naar goed dunken te handelen. Dit weigerde spreker. Het bleek dat vijf klachten waren ingekomen, waarvan drie van den administrateur. Een dei- klachten was, dat de bode bij eenige leden pressie had uitgeoefend om een bepaalden dokter te kiezen. Daar de spreektijd van den heer Peduzzi om is. komt de tweede spreker de heer F. M. van Vliet te Santpoort aan het woord. Spreker richtte een heftigen aanval- tegen, degenen, die hem en Peduzzi hebben aangevallen. Spreker en de heer Peduzzi zijn staatsvijand 1 en IA. Uit sprekers woorden blijkt, dat het hoofd bestuur van de Maatschappij geen kans ziet om hier de zaken te ordenen, maar wel om een verzekeringsagent, die in Haarlem een groote portefeuille heeft opgebouwd, te ont slaan. Spreker leest een brief voor van Haar lem sch Ziekenfonds, waaruit blijkt, dat hij door dit fonds is ontslagen. De leden moeten er op blijven staan, dat zij minstens evenveel te vertellen hebben als de dokters en de apo thekers. Na een vergelijking tusschen de fondsen te Haarlem en IJmuiden zeide spreker, dat de dokters in Haarlem aan een gezin van 2 vol wassenen en 7 kinderen f 8,80 per jaar verdie nen. In IJmuiden verdient zoo'n zelfde dok ter f 36." Met voorbeelden wil spreker aantoo- nen. de grootere voor deel en van de Haar- lemsche "ziekenfondsen. De regeering heeft subsidie in uitzicht gesteld voor tegemoetko ming voor werklooze leden. De wethouder heeft verzuimd hiervan nota te nemen. De opticien levert gratis brillen uit reclame, maar als een werklooze om een bril komt wordt hij naar M. H. gestuurd. Aan het -slot der vergadering werd een motie gesteld, waarin tot uitdrukking komt, dat het D.B., door niet op de dagbladartike len. waarin beschuldigingen werden geuit, te reageeren, 'de schijn van waarheid der be schuldigingen heeft bevorderd en de tus- schenkomst van het gemeentebestuur wordt ingeroepen. Deze motie werd aangenomen met 328 tegen 18 stemmen. Aan de stemming namen alleen deel de le den van het ziekenfonds. De vergadering werd tijdens de bekendma king van den uitslag der motie zeer rumoerig. Tenslotte verkregen de beide sprekers van de aanwezigen leden de opdracht, de zaak met B. en W. en het ministerie van Sociale Zaken te bespreken. VERGADERING VAN DEN GEMEENERAAD. A,s. Maandagavond 7 uur wordt een open bare vergadering van den gemeenteraad ge houden. De agenda vermeldt slechts twee punten nl.: 1 Vaststelling 2e suppletoire begrooting, dienst 1935 en 2 Benoeming van een direc teur van Openbare Werken. Engelsch jacht „strandt" in de Zuidersluis. Merkwaardig ongeval, dat goed afliep. Door onbekendheid met de betreffende voorschriften is Woensdagmiddag in de Zui dersluis een merkwaardig ongeval geschied, dat door louter toeval echter nog goed af liep. Terwijl door de kleine kolk van genoemde sluis zwaar gespuid werd, naderde van bin nen een klein Engelsch zeiljacht, de Sybill. De kapitein van het scheepje wilde klaar blijkelijk door de sluis naar buiten, doch de weg was versperd door de loopbrug en bo vendien zou het scheepje wanneer het in den zwaren stroom terecht was gekomen, ongetwijfeld tegen de kolkmuren te pletter zijn geslagen. De blauwe vlag, die wanneer er gespuid wordt, wordt geheschen, had de kapitein zeker niet gezien of er de betee- kenis niet van begrepen. Reeds toen het scheepje nog op grooten afstand van de gevaarlijke sluis was, werd het door het sluispersoneel opgemerkt. Na tuurlijk werd den kapitein toegeroepen te stoppen, doch ook deze waarschuwing sloeg hij in den wind of begreep hij niet. Snel naderde de Sybill en nog steeds was de ka pitein onbewust van het gevaar dat hem dreigde. Maar spoedig zou hij bemerken, dat hij een verkeerden weg had ingeslagen. Toen de Sybill langs den muur van de groote schutsluis kwam, werd ze snel met den stroom meegesleurd. Het sluispersoneel nam reeds maatregelen om den doortocht door de sluis vrij te maken. De Sybill botste op korten afstand van de gapende sluiskolk met den kluiver tegen den sluismuur, maakte daardoor een zwenking, kwam tot haar geluk door deze zwenking achter een daar ter plaatse staanden meer- stoel en dientengevolge buiten den zwaren stroom en botste tenslotte dwarsscheeps te gen den voormuur van de sluiskolk, waar het scheepje door den stroom vast tegen aan werd gedrukt. Hier kon men het scheepje vasthouden, zoodat het als het ware op den- rand van den afgrond bleef 'hangen, i' Eerst nadat het spuien afgeloopen was kon de Sybill, die licht beschadigd was. zich van den muur vrijmaken. MARKTPRIJZEN VAN 20 JUNI 1935. Tarbot per K.G. f 0,60—f 0,45 Griet per 50 K.G. f27—f 11 Tongen per K.G. f 1,05—f 0,66 Groote schol per 50 K.G. f 27 Middelschol per 50 K.G. f24 Zetschol per 50 K.G. f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 5 Schar per 50 K.G. f 6.50—f 2,30 Kleine poon per 50 K.G. f 4,50f 3,30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 19f 17 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 18f 11 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 2,70 Kabeljauw per 125 K.G. f50—f21,50 Groote gullen per 50 K.G. f 10.50—f 8,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 14f 8 Wijting per 50 K.G. f3—f2,10 Makreel per 50 K.G. f 9f 3,30 Leng per stuk f 1,30f 1,08 Koolvisch per stuk f 0,90f 0,80 BESOMMINGEN Trawlers: manden Jacqueline Clazina IJM 10 505 f 2550 Protinus IJM 85 290 f 2080 Witte Zee IJM 167 250 f 1430 Kotters: E 390 f 947; E 541 f 1060; E 369 f 980. Loggers: KW 35 f490; KW 159 f950; KW 36 f 670; KW 105 f560; KW 64 f590; KW 130 f470; KW 110 f 540; KW 167 f590; KW 75 f350; KW 158 f590; KW 70 f490; KW 47 f490. Verkiezingsvergadering der Chr.-Dem. Unie. In het Koning Willemshuis heeft gister avond een openbare vergadering plaats gehad der Chr. Dem. Uni. De vergadering werd ge opend en geleid door den heer K. Roosjen. Deze wees in zijn openingswoord op het feit, dat ofschoon de Chr. Democraten geen socia listen zijn, zij toch strijden voor sociale recht vaardigheid. Hierbij besprak hij in het kort de houding der regeering tegenover de werk- loozen en hun nooden. Als eerste spreker trad op de heer J. van Beelen, candidaat voor den gemeenteraad. Deze begon te zeggen dat het beginsel der Chr. Dem. Unie niet nieuw is. Hierbij besprak hij den toestand der arbei ders in de vorige eeuw. Als tweede spreker kwam de heer T. Snoek aan het woord. Deze zette het doel der C.D.U. uiteen. Spreker deed dit in het kort naar aanleiding van het gemeenteprogram der C.D.U. In het gemeentelijke sociale leven wil de C.P.U. de richting aangeven zooals die wordt gegeven in het woord van God. De huidige maatschappelijke toestand met de groote werkloosheid, zeide spreker is niet naai den wil van God. De overheid moet trachten in de werkloosheid, die velen geestelijk en moreel omlaag trekt, een voorziening te tref fen. Aan het einde der vergadering was gelegen heid van schriftelijke vragen in te dienen. Van een vijftal personen waren verschillende vragen ingekomen. Er der vragen was o.a.: waarom uit de groote Chr. partij gegaan, was het niet beter om daarin te blijven. De heer Van Beelen die deze vraag be antwoordde, zeide dat hij 14 jaar lid van de Chr. Hist. Unie was geweest, doch hierin te leurgesteld is geworden. Gaarne was hij in de partij gebleven als deze meer een sociaal ge voelende partij was geweest. Vervolgens werden ook eenige ingekomen I vragen door den he<v Snoek beantwoord waar na de vergadering werd gesloten. I SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester houdt Maandag 24 Juni a.s. geen spreekuur. BEVERWIJK Droevig einde van een kampeertocht. De leider verongelukt. amendementen ingediend, die voor het meerendeel ook werden aangenomen. Ten slotte werd het geheele gewijzigde concept door de ledenvergadering bekrachtigd. NAAR DE RIJKSWERKVERSCHAFFING. Met toestemming van den Minister zullen uit Beverwijk 10 werkloozen naar de Rijks werkverschaffing te Rollecate (bij Staphorst) kunnen worden uitgezonden. A.s. Maandag- zullen de eerste arbeiders worden uitgezon den. VEREENIGDE VEILINGEN Kennemcrland en Vrije Veiling. 19 Juni. drag voldoende achten wordt voorgesteld al dus te besluiten. 9. Intrekking vacantietoelage van f 10 aan eenige ambtenaren en werklieden. Hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Woensdagmiddag hebben de oudjes van Hil- legom onder begunstiging van goed weder hun jaarlijksch uitstapje gemaakt, ditmaal naar den Haagschen dierentuin. Te ongeveer twee uur vertrok de lange stoet van 75 auto's met een gezelschap van pl.m. 300 personen van de Pastoorslaan. onder veel belangstelling De Haagsche Dierentuin scheen wel aantrek kingskracht te bezitten want ook de oudjes uit Zilk en Noordwij k waren present. Mej. Rie Tuyl Schuitemaker verhoogde de stemming door accordeonmuziek. Des avonds te zes uur werd een broodmaal genuttigd, en voerde de voorzitter, de heer Th. Jonkheer, het woord. Hij feliciteerde het echtpaar Rusman- van Stein met zijn 55- jarige echtvereeniging onder aanbieding van een stoffelijk aandenken. De beide muziekkorpsen zorgden voor een blijden intocht in HiUegom. Bij het Wilhel- rninapark en in de muziektent werd gespeeld op de beide plaatsen waren honderden teza men gekomen om getuige te zijn vaar heb slot van dien tocht. SALARIS HAVENMEESTER. SALARIS HAVENMEESTER. De havenmeester J. Veen heeft herziening verzocht van de emolumenten aan zijn betrekking verbonden omdat de opbrengst der haven- en kadegelden aanmerkelijk is teruggeloopen. De jaarwedde bedroeg oorspronkelijk f 350 plus 10 pet. van de opbrengst dier gelden bo ven f 2000, waarna later het vaste salaris werd verhoogd tot f 500. B. en W. stellen nu voor de jaarwedde we derom te bepalen op f 350, terwijl voortaan 10 pet. van de opbrengst der haven- en kade- gelden zal worden uitgekeerd boven f 500. BLOEMEN DAAL LANDDAG VAN DEN NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De middagbijeenkomst van het Gewest Noord-Holland van bovengenoemden bond in Wildhoef werd door eenige honderden vrou wen bijgewoond. Als-spreker trad op Ds. J. C. Koningsberger, Ned. Hervormd predikant te Amsterdam, die een inleiding hield over de gevaren, die het gezinsleven in onzen tijd bedreigen. Deze gevaren vinden deels hun oorzaak in den crisis en liggen deels hierbuiten. De crisis brengt voor velen mede lange enga gementen en is het huwelijk eenmaal gesloten, dan wordt een groot gezin niet gewenscht om de kleine behuizing, om het lage salaris, om de onzekere toekomst. Het verschijnsel doet zich hierbij voor, dat de jongeren hierover niet spreken met de ouderen. Wie tegenwoordig werk heeft, wordt vaak overbelast en wie protesteert gaat er uit. Buiten de dagtaak vindt de man dan nog vaak veel vereenigingswerk voor hem te doen omdat zij slechts een klein percentage vormen en te veel menschen uitgeschakeld zijn en hij wordt veel aan zijn gezin onttrokken. In het gezin van den werklooze die ontsla gen is, op 25—45-jarigen leeftijd vinden wij den man dof, neerslachtig, de vrouw afge jaagd en nerveus, het gezin na een 3-tal jaren, totaal verarmd, omdat alleen de mond open gehouden kan worden en er geen geld is voor vernieuwing. Zijn er werkende kinderen, die het gezin onderhouden, dan kunnen die niet sparen, hun leven niet opsieren, en vallen hierdoor booze woorden, dan is het huis een hel en de kinderen overheerschen de ouders. Gevaren buiten de crisis liggen in de ver anderde omstandigheden. Zoo is de Zondag sterk veranderd. Door fiets, auto, trein, door clubleven, ver- eenigingsleven, week-ends lcomt het gezins leven in het gedrang. Ook de positie van de vrouw is veranderd; ook zij wordt door de maatschappij opgeëiseht, Spr. zou de vrouwen toe willen roepen: be perk uw afwezigheid tot één avond per week. De geheele wereld is de laatste jaren in denkwijze veranderd. Kentering is waarneem baar in de waarde van principes en hoogere waarden. Twijfel is gerezen. Ook in onze krin gen, zegt spr., is de liefde en trouw aan de Chr. beginselen geschokt en hij vraagt; weten wij ons verantwoordelijk voor wat wij gedaan hebben en zijn wij soms niet slordig in de wijze waarop wij menschen in de huiskamer ont vangen? Voor de jeugd merkt spr. op dat zij vraagt om leiding, om gezag. Dat zij wat ontspanning betreft vermoeid is en geen gezelligheid kan vinden in eigen kring. De conclusie is, eindigt spr. dat als wij dit alles zien, moeilijkheden in 't gezinsleven door de crisis en door andere oorzaken, dat wij moeten waken, dat wij niet worden meege sleept in den grooten stroom en tegenover dit alles moeten steils©: Christus en Zijn geest. Op deze rede volgde een geanimeerde ge- dachtenwisseling. De presidente bood hierop bloemen aan aan mevr. Anema en bedankte mej. Crommelin, mej. Knottenbelt en de Bloemendaalsehe da mes. Het gezelschap begaf zich hierop naar het Jeugdhuis, waar de thee werd gebruikt. OPENBARE VERGADERING S. D. A. P. Woensdagavond hield de afdeeling Bloe men daal van de S. D. A. P. een openbare ver gadering in Vreeburg, waar als spreker optra den de heeren Ch. G. Cramer, lid van de Tweede Kamer en de heer C. Schulz, lid van den Raad. Evenals in zijn rede te O verveen behandelde de heer Cramer de algemeene richtlijnen van de politiek en legde de heer Schulz den nadruk op de bijzondere gemeen tepolitiek, wat wij in ons nummer van 15 de- zeer uitvoerig hebben vermeld. Bovendien vond de heer Schulz aanleiding om de strooibiljetten van de A. R. en van den Vrijheidsbond aan critiek te onderwer pen. De A. R. verweet hij, dat hunne daden niet in overeenstemming met hun beginselen zijn, terwijl hij punt voor punt het biljet van den Vrijheidsbond behandelde en bestreed. Op Zaterdag en Maandag' zullen door de gemeente korte spreekbeurten worden ge houden. OVERVEEN JUBILEUM. Op lag a.s. herdenkt de heer J. Plevier den dag, waarop hij voor 25 jaren in dien ïi trad bij den aannemer W. Cassee te O ver veen. Woensdagmiddag verspreidde zich door Beverwijk de mare, dat aan den leider van den kampeertocht, die door jeugdige werk loozen per fiets j.l. Vrijdag was ondernomen, een ernstig ongeluk was overkomen. Het on geval moet onder de gemeente Epe in Gelder land gebeurd zijn. De door ons ingewonnen informaties gaven spoedig zekerheid. In Vaassen (G.) is door tot nog toe onbe kende oorzaak de vrachtauto, waarmede de kampeerbenoodigdheden, de tenten enz. wer den vervoerd, omgeslagen. De leider van den tocht, de heer A. M. Smit, die naast den chauffeur zat, voelde het ongeluk aankomen en probeerde op het laatste oogenblik den wagen te verlaten. Deze poging werd hem noodlottig. De heer Smit werd door den om- kantelenden wagen getroffen en bleef ernstig gewond liggen. Hij werd bij omwonenden binnengedragen. De dokter, die spoedig ter plaatse was, kon helaas geen hulp meer ver- leenen. Het slachtoffer was aan zijn verwon dingen overleden. De talrijke in ongerustheid verkeerende verwanten van de werkloozen, die den tocht meemaakten, konden wij spoedig geruststel len. De auto was namelijk de jongelui voor uit gereden, om op de volgende kampplaats de tenten op te zetten. Zij waren dus niet bij het droevige ongeval, dat hun sympathieken leider overkwam, aanwezig. In den auto had nog plaats genomen de heer Negrijn, die slechts een lichte schaafwonde aan zijn ge laat bekwam. Ook de chauffeur bekwam niet het minste letsel. Het ongeluk maakte in Beverwijk diepen indruk, want de heer A. M. Smit was een zeer bekende en algemeen geachte persoon lijkheid, een man met een zeer sterk ont wikkeld medegevoel voor de nooden van an deren. Zoo had hij zich in de laatste jaren het lot aangetrokken van de jonge werk loozen, die doelloos langs de straten liepen. Hij organiseerde met de daarvoor ingestelde commissie onder meer een timmercursus, waarvan hij de leider was. Toen deze cursus ten einde liep. rees bij hem het plan, om met de jongelui een fietstocht te organiseereh waarbij eenige mooie streken van ons land zouden worden bezocht. Onderweg zou in tenten worden gekampeerd, terwijl op den tocht leerzame excursies zouden worden ge maakt naar verscheidene groote bedrijven. Aan de voorbereiding van dezen tocht heeft de heer Smit een enorm werk gehad. Er moest voor alles gezórgd worden en.geld was er niet. Het gelukte hem tenslotte, dank zij veler medewerking de zaak voor elkaar te krijgen. Vrijdagmorgen j.l. vertrokken een 25-tal jeugdige werkloozen per fiets voor een prettige kampeertocht, die tot 25 dezer zoo'n mooie afwisseling in hun saai bestaan had kunnen vormen. Alles verliep naar wensch en de jongelui genoten volop van de schoone natuur. Weinig konden zij vermoeden, dat op zoo'n tragische wijze aan dit uitstapje een ontijdig einde zou komen. De jongelui zouden heden Donderdag weer in Beverwijk terugkeeren. om hun leider op zijn laatsten tocht naar het stille „Duinrust" te kunnen vergezellen. De heer A. M. Smit was vanaf 1913 in onze' gemeente als bouwkundige gevestigd, na voor dien tijd reeds als opzichter bij den bouw van de Doopsgezinde kerk op de Meer, werkzaam te .zijn geweest. Hij was de ont werper van een aantal groote gebouwen als het Roode Kruis Ziekenhuis met het daarbij later gebouwde zusterhuis, de fabriek Hoe- matimex, benevens van de groote winkel panden van de firma Stoutenbeek, waar van de onlangs voltooide Woninginrichting zijn laatste groote werk, van de N.V. v.h. A. Blom Hz., R. van Lunzen e.a. In de Von dellaan staan vele villa's die onder architec tuur van den heer Smit gebouwd zijn. Vele jaren was de heer A. M. Smti, brand meester bij de brandweer, een taak, welke hij steeds met groote animo verrichtte. Hij was een zeer hulpvaardig man, die altijd bereid was voor wat dan ook zijn mede werking te verleenen. In de uitoefening van zijn ambt als brandmeester ontmoetten wij hem voor het laatst op den Tweeden Pink sterdag bij een geval van blikseminslag in den polder. Hij toonde ons de ravage die door het hemelvuur in de woning was aangericht en wees ons op de wonderbaarlijke wijze, waarop de bewoner aan den dood was ont komen. Ruim een week later viel hij zelf als slachtoffer van een ongeluk, terwijl hij poogde anderen, met wier lot hij begaan was, eenige prettige dagen te 'bezorgen. De nagedachtenis aan dezen sympathieken Beverwijker, die nog slechts 46 jaar oud was. zal dan ook nog heel lang in de herinnering blijven voortleven. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werd Donderdagmiddag in het Veilingsgebouw „Centrum" in het openbaar verkocht: 1. Een dubbel woonhuis met schuurtje en erven aan den Arendsweg nos. 27 en 29 te Wijk aan Duin, samen groot 4 A. 59 c.A. In combinatie staande op 3510 werden deze perceel en bij afslag gekocht door Gebr. Jan sen. 2. Een dubbel woonhuis aan den Hoogdor- perweg nos. 32 A en B, samen groot 3 A 52 c.A. De combinatie dezer perceelen staande op 4000 werd bij afslag niet gemijnd. ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. Woensdagavond hield het Algemeen Burger Ziekenfonds in het Kennemer Hotel een leden vergadering ter behandeling van het huis houdelijk reglement, dat door een vorig jaar daartoe benoemde commissie grondig was herzien. Hoewel de opkomst der leden weder om zeer bescheiden was werd het ontwerp toch behandeld, omdat dit reeds in een vorige vergadering wegens te geringe belangstelling moest worden uitgesteld. I Namens de commissie heeft de heer Ph. M. Pattes de voorgestelde wijzigingen en aanvul lingen toegelicht. Op eenige artikelen werden Spinazie per kist 35100 ct. Sla per kist 2055 ct. Postelein per kist 4050 ct. Andijvie per kist 4045 ct. Wortelen per bos 610 ct. Rabarber per bos 13 ct. Raapstelen per bos 11 yz ct Radijs per bos 23 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 37 ct. Uien per bos 11 y2 ct Bloemkool le, per stuk 1014 ct. Idem 2e per stuk 57 ct. Tomaten per K.G. 1214 ct. Doppers per K.G. 1420 ct. Peulen per K.G. 20—25 ct. Dikken Boonen per K.G. 50—52 ct. Asperges, le wit, per bos 2633 ct. Idem 2e wit, per bos 1316 ct. Idem, le blauw per bos 1724 ct. Komkommers per stuk 25 ct. Aardbeien, per doosje 1224 ct. Aardbeien per slof 75115 ct. Perziken per stuk 310 ct. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER AANBESTEDING. Bij de gehouden aanbesteding van het bou wen van twee blokken van 2 woningen op een terrein nabij de Cruquius alhier, voor rekening van den heer P. E. Oudejans te Hillegom, werd het laagst ingeschreven: Perc. I door J. van Scheppingen te Hoofddorp voor f 4525; Perc. II N. Grooteman enCo. te Hoofddorp f 2940; Perc. I en II samen: J. van Scheppin gen te Hoofddorp 7465; Perc. Hl fa. de Vries en Brands te Landsmeer f 725.Perc. IV dez. f 760. Massa H. Oudenes te Alphen a.d. Rijn, f 9188. Gunning aangehouden. AUTORIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Onder begunstiging van goed wéder heeft de autorit voor ouden van dagen uit Nieuw- Vennep en omgeving plaats gehad. Scheve- ningén was het hoofddoel van den goed ge- suaagden tocht. Toen de oudjes 's avonds met muziek voorop werden ingehaald, heerschte er een gezellige drukte in het dorp. ZANDVOORT REDDINGBOOT. Woensdag 26 Juni wordt een oefentocht ge houden met de reddingboot van de N.Z.H. Redding Maatschappij. Ook dezen keer zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. TREIN 8.08. De vereeniging Trein 8.08 heeft aan alle vereenigingen te Zandvoort een oproeping ge zonden waarbij alle besturen worden uitge noodigd op Dinsdagavond 25 Juni in Mono- pole samen te komen. Het doel van deze ver gadering is het kiezen van een comité, dat belast zal worden met het treffen van de noo- dige voorbereidingen om de electrificatie van de lijn ZandvoortHaarlem, die in October tot stand zal komen feestelijk te vieren. Naar de meening van Comité Trein 8.08 moet dit een grootsch feest worden, waaraan de geheele bevolking van Zandvoort zal deelnemen. HILLEGOM De gemeente-financiën. Nog meer herzieningen. Naast de reeds door ons gepubliceerde bezuinigingen op salarissen en loonen heb ben Ged. Staten 'nog de volgende wijzigingen in overweging gegeven. 1. Intrekking beloo-ning van den voorzitter- van het Burgerlijk Armbestuur, verlaging pre sentiegelden voor de leden tot f 1,50 per ver gadering en geen vergoeding voor hulp van den administrateur. B. en W, stellen voor al dus te besluiten. 2. Afschaffing pensioen toelage W. J. Gijse- laar met een korte overgangsregeling. B. en W. stellen voor een voorloopige ver mindering met 20 pet. 3. Geleidelijke verlaging toelage aan mevr. Wentholt. B. en W. stellen voor gedurende vijf jaren telkenjare met f 100 te verlagen. 4. Stopzetting wachtgeld J. Breedveld als correspondent arbeidsbemiddeling. B. en W. stellen voor een vermindering met 20 pet. 5. Verlaging kleeding toelage politieperso neel van 1' 175 op f 100. Hoewel het zeer moei lijk zal vallen de agenten voor dit bedrag be hoorlijk te kleeden, wordt voorgesteld aldus te besluiten. 6. Vermindering kosten aanschaffing ijs voor zieken. Getracht zal worden een nieuwe regeling te treffen ten einde 20 pet. te bezui nigen. 7. Verlaging subsidie speeltuin vereeniging „Patrimonium". Voorgesteld wordt een verla ging van 20 pet. inplaats van 10 pet. en bij de begrooting 1936 deze zaak opnieuw onder de :ogen te zien. 8. Verlaging* post „onvoorzien" van f 10.300,82 tot f 6000. Waar Gedep. Staten dit lage be-

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10