BERICHT Het Be&cutqdJjjksfa 52e Jaargang No. 15946 Verschijnt dagelijks, behalve "op Zon- en Feestdagen Donderdag 20 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72'/$. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIcN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600 -, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 20 Ju Het Gevreesde Seizoen. in dit, voor zoovelen onzer, ergste seizoen des jaars ik bedoel niet de lente en ook niet den voor de deur staanden zomer, maar het seizoen der examens mag de krant zich niet van een woord van innig medegevoel ont houden. Wij beseffen dat het erg is. Het is niet prettig voor de examinatoren, maar het is rondweg een beproeving voor de examinan di, die wekenlang aan kwellingen, twijfels en spanningen van griezeligen aard worden bloot gesteld. In ..Overpeinzingen van een Exami nandus" heeft „Groep X no. Y" eenige malen in dit blad uiting gegeven aan de gevoelens die hem bezielden, en de gewaarwordingen die hem gewerden. Zijn sterk gevoel voor humor heeft hem daarbij gesteund, en u zult hem herkend hebben als een levend bewijs van de waarheid, dat een nieuwe en betere Neder- landsche humor gegroeid is sinds het oubolli ge genre van Hildebrand. Maar helaasniet velen zijn den humor deelachtig. Er zijn er die er geheel of bijna ge heel van gespeend zijn, en wat kan hun dan nog tot verlichting strekken als zij in examine verkeeren? Er moge in deze stonde aan herinnerd wor den dat zeer ernstige twijfel aan de waarde der eindexamens van middeloare en „voorbe reidend hoogere" scholen in den lande heerscht. In onderwijskringen zelf wordt naar herziening van dit onderwijs en dus ook van zijn finale krachtmetingen gesnakt. In dit blad zijn professorale, rectorale, directo rate meeningen van dezen aard onomwonden tot uiting gekomen. Ik zou me kunnen voorstellen dat, als zij er den tijd nog voor konden vinden, de hui dige eind'examinandi zich met een petitie tot de regeering zouden wenden waarin zij. in naam der humaniteit en van het zelf-leeren- denken en het zelf-leeren-werken, voor hun opvolgers een Nieuwe Koers vroegen. Maar kan men van hen vergen dat zij, in dezen toestand verkeerend, den tijd vinden en het medegevoel ontwikkelen oïn zich voor het lot van volgende generaties te interesseeren? Voe len zij zich niet tegen den muur staan, met het vuurpeloton der examinatoren op twaalf pas af stands vóór hen, gereed om zijn nood lottig vragen-salvo op hen te lossen? Voelen zij zich daarbij niet bovendien begluurd dooi de soms koude, soms slaperige, op hun best meewarige blikken van gecommitteerden precies weet je, met slechts achttien jaar men- schenkennis, toch nooit wat je aan ze hebt? •Professor Slotemaker de Bruïne is in deze dagen Minister van Onderwijs ad interim. Let wel: ad interim. Waarnemer van het opper-beul-schap over het examenseizoen. Zou hij tenvolle beseffen wat er onder zijn inte- rimaat geschiedt? Zou hij nooit, 's nachts wakker liggend als hem dat ooit overkomt een griezelig visioen krijgen van al die dui zenden examenslachtoffers, die in denzelfden Juninacht den slaap niet kunnen vatten om dat zij 'm zoo gereden hebben op scheikunde, of 'm zoo knijpen voor Grieksch, of met wan hopige inspanning hun goniometrie liggen na-te-repeteeren? Zou de professor met den nationaal-ver- maarden baard en de twee ministeries in zijn machtige hand ooit realiseeren dat al deze slapelooze nachten, al die kwellingen en tobberijen, met huilende en snikkende meis jes incluis, geschieden in zijn (waamemen- den) naam? En zou dit opperhoofd van het examenseizoen dan niet eens, als zijn depar tement van Sociale Zaken hem er den tijd toelaat, een nieuw en beter M. O.- en Gym nasium-plannetje op touw kunnen zetten?.... gedreven als hij zou kunnen worden door Naastenliefde, Humaniteit, Verantwoorde lijkheidsbesef en tenslotteZakelijke Overwegingen. Ik weet zeker dat het stellen van deze vraag weerklank zal vinden in de harten van tallooze huidige en toekomstige examinandi. En als de Professor in zijn interimaat er geen tijd voor moet kunnen vinden ofschoon dit toch wel bij uitstek een sociale zaak is, en hij er dus ook aan zijn andere schrijftafel aan zou moaen werken don zou hij misse'-;en kun nen, bevorderen dat er eindelijk een nieuwe Minister van Onderwijs komt die deze zaak nu eens krachtig aanpakt. Er is.meer te ver eenvoudigen dan de spelling. Er zijn belang rijker dingen te vereenvoudigen. En Marchant is nu toch weg, dus er komt gelegenheid voor iets anders: voor een nieuw en ditmaal een veelbeteekenend „Niet zoo maar zo!" R. P. Weer een doode bij de Engelsche motorraces. De renner Pirïe verongelukt. Bij de Woensdag voortgezette T. T. races op het eiland Man is helaas wederom een onge luk met doodelijken afloop gebeurd. De En- gelschman Pïrie deed een ernstigen val, waar bij hij levensgevaarlijk gewond werd. In het ziekenhuis is de motorrijder korten tijd later overleden. Vandaag werd de race gehouden voor lichte motoren van de 250 ccM. klasse over een af stand van 424,9 K.M., waarbij het traject van 60.7 K.M., dus zevenmaal moest worden afge legd. Het weer was buitengewoon ongunstig. Voor de eerste maal werd in dezen wedstrijd door een buitenlandsch motorrijwiel de over winning behaald. Het was de Jtaliaansehe Guzzi-motor, bereden door den bekenden En- gelschman Stanley Woods, die een prachtigen wedstrijd reed en na voortdurend de leiding te hebben gehad eerste werd in den tijd van 3 uur 41 min. 29 sec,, hetgeen neerkomt op een gemiddelde uursnelheid van 114.85 K.M. Woods bleef hierbij, ondanks de slechte weers omstandigheden, slechts zes seconden boven het tostaande record! In de tweede ronde ver beterde hij het ronderecord en bracht dit op 119,25 K.M. De verduistering van 135.000 Door de Haarlemsche politie werd ambtshalve ingegrepen. Een inval van de Justitie bij een Amsterdamsche Bank. In ons vorig nummer hebben wij uitvoerige bijzonderheden medegedeeld over de arresta tie van den 55-jarigen chef-commies van het spoorwegstation te Haarlem wegens verduis tering van 135.000. Wij kunnen thans nog verschillende bijzon derheden mededeelen. Allereerst dat het in grijpen der Haarlemsche politie ambtshalve geschiedde. Dinsdagmiddag liepen er in de stad ge ruchten. dat aan het Haarlemsche station een belangrijke verduistering was geconsta teerd. Deze geruchten kwamen ook op het politiebureau. Er was evenwel door de Spoor wegen geen aangifte gedaan. Dinsdagavond wendde de politie zich tot den stationschef, maar die deelde mede, dat hij opdracht van de directie had om over het voorgevallene te zwijgen. Daarmede nam de politie even wel geen genoegen. Pas toen bij de directie aangedrongen was op medewerking ontving de chef de machtiging de politie inlichtingen te geven „omdat de politie nu toch al met de zaak bekend geworden was". Later is gebleken, dat de oneerlijke ambte naar reeds op Maandagavond tegenover de spoorwegautoriteiten een schriftelijke beken tenis heeft afgelegd. Er is nog geen onderzoek door de politie ingesteld of de verduisteringen zich beper ken tot het bedrag van f 135.000. Dit bedrag is door den dader zelf opgegeven. De spoorwegautoriteiten hebben medege deeld. dat zij een onderzoek in de boeken zullen instellen om het juiste bedrag der verduisteringen vast te stellen. Er zijn aanwijzingen die het vermoeden wet tigen, dat het nadere onderzoek zal uitwijzen dat het bedrag nog hooger is. Die veronder stelling wordt gegrond op de wijze waarop gespeculeerd is. De dader heeft bij zijn eerste verhoor aan de justitie opgegeven dat hij de verduisterin gen in het laatste jaar gepleegd heeft. Er is evenwel reden om aan te nemen, dat het ge knoei over een langerch tijd loopt, zelfs over twee op drie jaar, omdat de dader in dien tijd reeds grootere uitgaven deed dan zijn in komen veroorloofde. Hij heeft daarover aan de politie verklaard, dat hij in dien tijd een prijs uit een Belgische loterij getrokken had. Naar de juistheid van die verklaring is nog: geen onderzoek ingesteld kunnen worden. De politie kon ons nog geen opheldering geven hoe het mogelijk is, dat voor zulke be langrijke verduisteringen zoo lang bij de Spoorwegen bedekt konden blijven. Men weet, dat de Spoorweg-autoriteiten verklaard heb ben, dat de dader er alleen door zijn buiten gewoon geraffineerd optreden in geslaagd is om zoo lang aan de controle te ontsnappen. De boeken zijn nog niet door de politie in beslag genomen omdat de Spoorwegen die nog 1100- dig hebben voor het rapport dat over de ver duisteringen opgemaakt zal worden. De dader heeft opgegeven dat hij het geld verspeeld heeft met speculaties. Deze specu laties geschiedden over een groote bankin stelling te Amsterdam. De speculaties wer den, m opdracht van den spoorwegambte naar, uitgevoerd door een vriend, die be diende bij de bedoelde bank is. In de boeken kwam dan ook alleen de naam van dezen bediende voor. De politie had dezekerheid, dat bij de bedoelde bankinstelling te Amsterdam op bedoelde rekening nog een bedrag van on geveer f 30.000 stond*. Daarvan moest ver moedelijk nog een deel op de bank overge schreven worden voor verliezen die inmid dels weer geleden waren. Woensdagmiddag' heeft de politie zich tot de bankinstelling gewend om op het saldo en de desbetreffende stukken beslag te leg gen. De directie der bank weigerde daartoe evenwel zeer beslist haar toestemming. In verband met deze weigering heeft de Haarlemsche justitie aan de Amsterdamsche justitie verzocht haar medewerking te ver- leenen om heden in bedoelde bank een huis zoeking te houden om op het saldo en de andere" bescheiden beslag te leggen. Nader vernemen wij dat deze huiszoeking inderdaad heeft plaats gehad. Het onderzoek in de zaak van den commies chef wordt nog steeds door de politie voort gezet. De aangehoudene blijft daarom nog in het politiebureau in bewaring. Eerst als het voorloopig onderzoek afgeloopen is zal hij aan de Justitie worden overgegeven. DE BRUG OVER HET ZUIDER BUITEN SPAARNE. Heden heeft van de terreinen van „Od- den's Beton", in Haarlem-Noord, 't transport plaats gehad van de eerste dertien meter lan ge gewapend betonpalen (gewicht bijna 3000 K.G.J voor de nieuw te bouwen brug over het Zuider Buiten Spaarne. NOODLOTTIGE SPRONG VAN EEN WAGEN. Woensdagmiddag twaalf uur reed een chauffeur uit Stompwijk met een tractor met oplegger, beladen met betonijzer, in het Kenaupark alhier. Achter op den omlegger zat de 24-jarige arbeider G. den Haan uit Leidschendam. Bij een bocht helde de op legger iets naar rechts over. waardoor Den Haan 'zich blijkbaar zenuwachtig maakte en op straat sprong. Hij botste met het hoofd tegen een langs den weg staanden boom, waardoor hij een hersenschudding en een wond aan het hoofd kreeg. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per zieken auto naar het St. Elisabeths-Gasthuis ver voerd, waar hij ter verpleging werd opge nomen. Er bestaat geen levensgevaar, Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Ned.-Indische Handelsbank gaat reorganiseeren. Afschrijving op de aandeelen Weer geen dïviöeiuï. Wij vernemen dat aan de op 27 dezer te houden jaarlij ksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandsch-Indi- sche Handelsbank zal worden voorgesteld over het boekjaar 1934 wederom geen dividend uit te keeren. Tevens zullen voorstellen tot wijzigingen in de statuten in behandeling komen, onder meer strekkende, tot het terugbrengen van de nominale waarde der aandeelen op 60 pet. onder uitkeering van 20 pet. in contanten en onder overbrenging van 20 pet. van het kapi taal naar de stat-uaire reserve. Na inwerkingtreding der wijzigingen .zal het kapitaal der Nederlandsch-Indische Han delsbank f 33.000.000 bedragen, en zal alsdan na herwaardeering van de daarvoor in aan merking komende activa de vrije statuaire reserve ongeveer f 14.000.000 groot zijn. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Hier volgt de derde opgave van ingekomen giften voor den Haarlemschen autotocht voor ouden van dagen: Personeel Haarl. Dagblad f 12.50 Bond v. Staatspens. afd. Haarlem 2.50 L. 2.50 T. 2.50 D. 2.50 V. 2.50 v. S. 1.— Zuster K. 2.50 D. O. 5.— B. M. H. 2. P. 1.— Mr., d. J. 2.50 D. 10.— M. 1.— Mevrouw B. 2.— Mevrouw v. H. 3, Mr. N. 10.— Rotaryclub (nagekomen) 2. Er moet nog veel zijn. Wie helpt. Totaal f 67.— Beschonken autobestuurder. Rijdt een benzinepomp omver. Woensdagavond tien uur werd door den heer P., wonende aan den Koudenhom, aan de politie kennis gegeven, dat een beschon ken autobestuurder zijn benzinepomp ora: ver had gereden. Door een hoofdagent 'wérd een onderzoek ingesteld. Op het Van Zeg- gelenplein zag hij eén personenauto staan, waarvan een achterwiel was vernield, de carrosserie ingedeukt en de ruiten gebro ken. De hoofdagent heeft daarop in de Am sterdamstraat aangehouden een 42-jarigen reiziger uit Haarlem. Hij verkeerde nog eenigszins onder den invloed van sterken drank. De man bekende, de gevonden auto bestuurd en de benzinepomp aangereden te hebben. Nadat onder politietoezicht het ge broken achterwiel vervangen was en de rem men onderzocht waren (die bleken in orde te zijn), werd de auto naar een garage ge bracht. In overleg met den eigenaar van de benzinepomp werd de tank afgesloten. Te gen den bestuurder werd proces-verbaal op gemaakt De Raadsverkiezingen te Zandvoort en Heemstede. Vier nieuwe gezichten in Zandvoort's Raad. De uitslag van de Woensdag te Zandvoort gehouden raadsverkiezing is: Uitgebracht 3757 geldige stemmen, plus 208 stemmen van onwaarde. Daar Zandvoort 13 raadsleden heeft was de kiesdeeler dus 289 (3.4 van den kiesdeeler 216 3.41. De stemmen waren als volgt verdeeld: Lijst Aant. stemmen Zetels 1. Objectieve Actiegroep 148 2. Alg. Zandv. Belang 245 1 3. Neutrale Volkspartij 81 (205) (1) 4. S.D.A.P. 740 (483) 3 (2) 5. Neutr. Kiesvereen. 514 (597) 2 (3) (Molenaar). 6. R.K. 410 (451) 2 (2) 7. Werkloozenvereen. Onderling Belang 170 8. Gemeente Belang 532 (521) 2 (3) 9. Lijst P: Schaap 114 10. Lijst W. Paap 89 11. Prot. Christ, lijst 315 1 12. Chr. Hist. Unie 399 (341) 2 (11 Tusschen haakjes zijn de cijfers van de raadsverkiezing van 1931 geplaatst. Gekozên .werden de heeren: E. Paap (Alg. Zandvoortsch Belang). A. J. v. d. Moolen. B. v. Rijnberk. J. C. Sue- rink (S.-D.AP.). T. Molenaar, G. W. v. Toombergen (Neutrale Kiesvereeniging) C. Siegers, D. Vader (R.K.). A. Eiffers, C. L. Bohvidt (Gemeente Belang). J. Groen Wz. (Protestantsch-Christelijkc lijst). J. Koning Jbz., F. Joustra (Chr. I-Iist. Unie). Zoo op het eerste gezicht is er niet eens veel in den Zandvoortschen Raad veranderd. Slechts vier nieuwe gezichten zullen zich in September in de raadszaal vertoonen name lijk de heeren: E. Paap, J. C. Suerink, G. W. v. Toombergen en F. Joustra. Van de vier heeren die niet meer in den Raad terugkeeren had de heer Jb. v. d. Werff (Vrijheidsbond) zich niet meer verkiesbaar gesteld. De heer J. Druijf (Zandvoortsche Volks partij) kon'thans op de lijst van de Neutrale Volkspartij slechts 81 stemmen vereenigen. Aan Gem. Belang werden thans slechts 2 in p.laats van 3 zetels toegewezen, waardoor J- v. Sluisdam afviel. De heer.W. Paap (vroeger lijst Molenaar), die thans met éen eigen lijst uit kwam behaalde 89 stemmen en viel dus af. De Vrijheidsbond verliest één zetel, die dooi de Christ. Democratische Unie bezet zal worden. Bij de Woensdag gehouden' Raadsverkiezin gen te Heemstede werden, .uitgebracht 7280 stemmen. Hiervan waren 309 stemmen van onwaarde, zoodat er 6971 geldige stemmen overbleven. Aantal kiezers 8096 (6596). Kies deeler 464 11/15 (388 7/15). Op de partijen werden uitgebracht: Lijst J. A. van Pel S.D.A.P. Communisten" Christ.-Dem. Unie Anti-Rev. Partij Christ.-Hist. Unie 158 45) - 677 748) --82 0) ^7 468 0) 524 549) 832 691) Groep vaiT Vrijz. Kiezers 444 544) R.-K. Staatspartij - 2543 (2256) Vrijheidsbond 1121 994) Heemstede's Ai'beiders Eenheid 122 0) De zetels werden als volgt verdeeld; Lijst J. A. van Pel 0 (0) S.D.A.P. 2 (2) Communisten 0 (0) Christ.-Dem. Unie 1 (0) Anti-Rev. Partij 1 (1) Christ.-Hist. Unie 2 (2) Groep van Vrijz. Kiezers 1 (1) R.K. Staatspartij 6 (6) Vrijheidsbond 2 (3) Heemstede's Arbeiders Eenheid 0 (0) De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van de vorige Raadsverkiezing. Gekozen werden: Voor de S.D.A.P.: W. A. de Tello, H. J. W. B. Disselkoen. Voor de Christ.-Dem. Unie: P. R. Kromhout. Voor de Anti-Rev. PartijMr. C. von Meyen- feldt. Voor de Christ.-Hist. Unie: Jhr. A. van de Poll, H. J. Voors. De afgezette Chineeschc gouverneur Soeng begint cp eigen gelegenheid een aanval te gen de Japanners. pag. 4 De malaria-epidemic op Ceylon heeft van No vember tot Mei circa 150.000 slachtoffers geëischt. pag. 4 Het beroep van Bruno Hauptmann wordt vandaag behandeld. pag. 4 De Tweede Kamer heeft het N. O. Z. E. M. A.- ontwerp in behandeling genomen. pag. 3 \ele gemeenten hebben Woensdag gekozen. pag. 3 Door de Haarlemsche politie werd ambtshalve ingegrepen in de groote verduisteringszaak bij de Spoorwegen. pag. 1 De uitslag der Gemeenteraadsverkiezingen te Heemstede en Zandvoort. pag. 1 De nieuwe Gemeenteraden van Heemstede en Zandvoort. pag. 10 De brandstichting te Amstelveen is weer voor de Amsterdamsche rechtbank behandeld. pag. 2 Kampeerders adresseeren aan den Raad van Zandvoort over de kampeerquaestie. pag. 10 pag. 1 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Het gevreesde seizoen. Mr. E. Elias: Wij in den Ilaag. Van onzen correspondent te Stockholm: Greta Garbo in haar geboorteland. Bekende Haarlemmers: de heer H. Franken Jr. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. Voor de Vrouw. Sport in 't kort. pag. 2 pag. 7 pag. 9 Voor de Groep v. Vrijz. Kiezers: A. P. Au- dretsch. Voor de R.K. StaatspartijDr. E. A. M. Droog, J. W. van der Erf, C. A. M. Jonckbloeclt, N. J. van der Linden, E. J. van Lent, H. A. Meeuwenoord. Voor den Vrijheidsbond: H. M. van Unen, S. Rijkes. In den Raad keeren niet meer terug: Mevrouw A. VenhuizenKesseler (Vrijheids bond, die een zetel verloor)de heer L; Atte- ma (die vervangen werd door den heer' Voors, die no. 2 op de lijst der Christ. Historische partij was geplaats) en de heer C. L. Kwak, die niet door de A.R. kiesvereeniging candi- daat gesteld was. Nieuwe raadsleden zijn de heer P. R. Krom hout van de Christ. Dem. Unie, Mr. C. von Meyenfeldt van de A.R. en H. J. Voors van de Christ. Historischen. De „Nachtegaal" in Nederl.- Indië. De belangstelling te Batavia. BATAVIA. 20 Juni (Aneta). De aan komst van de ..Nachtegaal", het eerste vlieg tuig in den verdubbelden sneldienst. werd ge kenmerkt door sympathieke belangstelling. Zoo was de gouverneur van West-Java met eenige leden van Gedeputeerden, een verte genwoordiger van de P. T. T.-inspectie etc., aanwezig: ook een groep schoolkinderen kwam op het terrein zijn opwachting maken. De „Nachtegaal" landde op uistekende wijze te kwart-over-tien en 'vertrok na een op onthoud van een half uur rfttir Bande eng. Van de passagiers reisde de heer Wormser naar Bandoeng door. Dr. van der Sleen stapte te Batavia uit. terwijl de heer Krayenhoff te Singapore achterbleef en met de „Oeverzwa- luw" doorvloog. De gezagvoerder Fryns. die van verschillen de zijden geluk werd gewenscht met het tech nisch uitmuntend volbrengen van den tocht, bevestigde het gevolg van zijwinden op Indi sche landingsterreinen voor Douglas-vliegt-uï- gen, doch hij had dank zij gunstige weers omstandigheden ook in Palembang hier omtrent geen ervaring verkregen. De „Nachtegaal" maakte een economisch voordeeligen tocht, daar het weer toeliet een groote hoogte te bereiken, waarop de minste benzine wordt verbruikt. De mecanicien Blok. die aan niersteen lijdt, zal met de „Maraboe" onder, gezagvoerder Smirnoff naar Holland terugkeeren. De ..Oeverzwaluw" streek eenige uren later op Tjililitan neer. Evenals verscheidene andere Amerikaansche Staten heeft ook Kansas den laatsten tijd veel van overstroomingen te lijden. In sommige streken komen nog slechts de daken boven het water uit. INDISCHE LANDINGSTERREINEN TE KLEIN VOOR DE DOUGLAS. Naar aanleiding van de te Medan en elders gebleken bijzonderheid dat de Douglas-vlieg- tuigen bij opstijging en landing zijwind zeer moeilijk verdragen, (in Medan draaide de Douglas eenige malen om de as, zoodat vertrek moest worden uitgesteld) zal de Volks raad de verbetering van vliegvelden bespreken. De vliegvelden te Medan. Pakan Baroe, Djambi, Palembang en Semarang worden thans niet geschikt geacht voor de landing van Douglas-vlïegtuigen. Hierom zal voor de begrooting-post waarbij alleen verbetering van het vliegveld te Soe- rabaja was beoogd, verhooging worden voor» gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1