DE BILT Heemsteedsche verkiezing in cijfers. I Een goed examen ECHTE WALES-ANTHRACIET GELDIG TOT 1 JULI AVONTUREN PROFESSOR NIMBUS. DONDERD A' G 20 JUNI 193" HAAREE M'S D AG B C A D 2 Brandstichting- te Amstelveen weer berecht. Thans twee verdachten. Knecht tegenover zijn baas. Op 17 December 1933 heeft de Hooge Raad net revisie-verzoek behandeld van den melk knecht K. te Nieuw Vennep, dien het Gerechts hof te Amsterdam in hooger beroep veroor deeld had tot 11/2 jaar gevangenisstraf we gens brandstichting in de woning van den melkhandelaar C. G. te Amstelveen. Een door het parket van den Hoogen Raad ingesteld onderzoek leidde tot de gevangenneming van den melkhandelaar G. en den caféhouder C., te Haarlemmermeer, als verdacht onderschei denlijk van uitlokking tot brandstichting en brandstichting. Op vordering van den advocaat-generaal tot gegrond verklaring van de aanvrage tot schorsing van de den melkknecht K. opgelegde straf wegens het inderdaad door de nieuw aan het licht gekomen feiten gerezen zijn van twijfel, heeft de Hooge Raad toen de onmid dellijke invrijheidstelling van den veroordeelde en verwijzing van de zaak naar het Gerechts hof te Den Haag gelast. Een geheel nieuwe instructie is daarna ge opend tegen den melkslijter G.. bij wien de brand geweest is en tegen den caféhouder C. te Haarlemmermeer, waarvan het resultaat was, dat de zaak tegen beiden ter openbare terechtzitting verwezen is. Woensdag heeft de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank eerst de zaak tegen den caféhouder C. in be handeling genomen. Dezen verdachte is ten laste gelegd, dat hij op 17 December 1933 in perceel Oude Kerker laan 39 een ontploffing heeft teweeggebracht en brand heeft gesticht door een ketel met benzine of met een mengsel van benzine en petroleum te plaatsen en te laten staan op een brandende kachel in de gemeubelde be neden-achterkamer van dat huis. Door dien brand en die ontploffing was zoo stelde de dagvaarding verder gemeen gevaar voor goederen, o.a. voor het buurhuis en de daarin aanwezige goederen, te duchten. De bewoner van'het huis, C. G., was dien dag niet thuis. De marechaussee heeft den geheelen dag een post bij het huis laten staan, 's Avonds kwam G. met den trein thuis; on middellijk zei hij, dat er een kistje met onge veer f 300 in huis was, dat niet meer werd ge vonden Den volgenden dag kwam de knecht K. thuis, die ruim f 64 op zak had en die on middellijk is gearresteerd. Na de behandeling van' het revisie-request van K. heeft deze getuige opnieuw een onder zoek ingesteld in opdracht van den procureur- generaal. Hij heeft toen den bewoner van het huis C. gehoord, die hem heeft bekend, dat hij had „samengewerkt" met dezen caféhouder. De melkhandelaar G. vertelde, dat hij in September 1933 toen hij in.financieele moei lijkheden zat, met zijn knecht K. had afge sproken, dat het huis, waarvan G. eigenaar was, moest opbranden. Het was aldus G. een plannetje van mijn knecht, die er wel „een mannetje voor zou opzoeken". De Officier van Justitie eischt anderhalf jaar gevangenisstraf. Mr. Kokosky concludeert tot vrijspraak van zijn cliënt. De melkhandelaar G. staat terecht. Hierna nam G. in de verdachtenbank plaats. Hem was ten laste gelegd uitlokking tot brand stichting door geldelijke, beloften en ..door, verschaffing van gelegenheid en middelen, en subsidiair medeplichtigheid aan brandstich ting. Evenals 's morgens, toen hij als getuige werd gehoord, kon verdachte nauwelijks spreken. De melkknecht K., doet gelijkluidende ver klaringen, als door hem in de ochtendzitting afgelegd. Hij blijft er bij, dat het plan tot de brandstichting van verdachte is uitgegaan. President mr. Tliöne: Verdachte zegt juist het omgekeerde! Getuige: Nou ja, hij wil zich niet te veel be zwaren De Officier van Justitie eischt een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger dringt op uiterste clementie aan. CRISISCOMITé 5.- NUTSKWEEKSCHOOL TE HAARLEM. Examen nuttige handwerken. Geëxamineerd 7 cand. Geslaagd de dames: A .D. Blad, S. Boosman, A. Groot, A. C. Koppen, G. A. Wes terhof en J. C. de Graaff doet Ge, als Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zonder hoofdpijn. Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 20 JUNI Groote Kerk: Ilona Durigo (zang), George Robert (orgel). Koor der C.~0. V. Werken van Bach, Schubert e.a. 8 uur. Circus Henny, Teylerplein. Avondvoorstel ling. Palace: „Twee dagen in de nor." Op het tooneel: Carman, de komische jongleur. 7 en 9.15 um\ Luxor Sound Theater: „Het geheim van Edwin Drood". Doorloopende voorstelling. 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Tropenstormen". 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Winternachtsdroom" Op het tooneel: Mary Erik-Comp., rolschaat sen show. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 21 JUNI Wijkhuis, Leïdschestraat 20: Vergadering Chr. Hist. Unie. Sprekers: P. v. d. Wal en mr. A. Wensing. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergade ring van den Vrijheidsbond. Sprekers: mr. M. H. de Boer en mevr. mr. E. A. J. Scheltema- Conradi. 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma. Circus Henny, Teylerplein. Avondvoorstel ling. Hill e gom: Raadsvergadering. 1.45 trur. ARROND. RECHTBANK. Auto reed wielrijder aan. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdagmorgen' een 35-jarig chauffeur uit Amsterdam, terecht, ter zake dat .hij op 21 Februari op den Provincialen weg-in Zaandam geen voorrang verleend had aan.een voor hem rechts van d.e-Houtmankade komend wielrijder en dezen aangereden had. De wielrijder liep een hersenschudding bloeduitstortingen- en een leverscheuring op. Verd.. die -met een vrachtauto met brood reed, schatte zijn snelheid,op OhgeVeer 40 a 45 K.M., die hij op het. gevaarlijke punt- ver minderde. Hij zag den wielrijder op 50 M. afstand aankomen, doch deze zag hem pas op het laatste oogenblik, daar hij met het oog- op den storm voorover gebogen op het rijwiel zat. Eenige getuigen verklaarden evenals ver dachte, dat de aangeredene door den hevigen wind hevig belemmerd werd en tenslotte door een vlaag zelfs tegen de auto aangeduwd is. Een rechter merkte op, dat verd. in elk geval rekening met een en ander had moeten hou den. De officier nom alle factoren in aanmerking o.a. de goede- houding van verdachte tegen over het slachtoffer na het ongeluk. Hij vroeg een boete van 150 subs. 30 dagen hechtenis en 7 maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar, gezien het feit. dat verd. niet steeds zeer voorzichtig rijdt. Mr. Tlr. Volkers betoogde, dat hier geen kruispunt aanwezig is, doch een zijweg, die doodloopt op den Provincialen weg. en aan den overkant een opening om, den Prov. weg overstekende, op het fietspad te komen. De wielrijder heeft een manoeuvre gemaakt, op het laatste oogenblik, waarop verd. niet kon rekenen. Pleiter drong aan op vrijspraak. Uitspraak 4 Juli. Een 23-jarig melkslijter uit Zaandam heeft op 30 April met een personenauto op den Prov. weg bij de Hembrug gereden, waarbij hij van achteren tegen een stilstaande autobus, die voor de pont moest wachten, is gebotst. Verdachte en 'n getuige noemden als snelheid van den eerste 65 K.M. Een andere automobi list, die met een snelheid van 70 K.M. reed, werd echter door verdachte nog- gepasseerd en is vóór gebleven, zoodat de snelheid dus minstens 70 K.M. geweest moet zijn volgens deze getuige. Eenige dames, die in de auto van verdachte zaten, werden min of meer ernstig gewond. Verd. verklaarde de botsing uit plotseling weigeren van de voetrem, wat de president een zonderlinge verklaring vond. De officier noemde dit een zeer roekelooze wijze van rijden, die nog vrij gunstig is af- geloopen. .Hij vroeg een gevangenisstraf van 3 maanden met intrekking van rijbewijs voor 1 jaar. UITSPRAKEN Wilde autohusdienst. J. H. W. S.. die op 6 Juni j.l. voor de Recht bank alhier in hooger beroep terechtstond, omdat hij zonder vergunning in de zomer- maanden van het vorig jaar een autobus van Den Helder naar Amsterdam en terug had laten rijden, werd heden door de rechtbank veroordeeld tot f 15 boete of 6 dagen .hechtenis èn een voorwaardelijke .hechtenis van 1 week, met een proeftijd van 2 jaar. De eisch had geluid: bevestiging van het vonnis .van. den Kantonrechter: een week voorwaardelijke hechténisstraf mét "een proef tijd van 3 jaar. en f 25 .boete of' 10 dagen héchtefjisv Poging, tot oplichting van een ver zekering Mij. De schoenmaker uit. Hillegom, die 14 dagen geleden, voor de Arr. Rechtbank terechtstond wegens poging tot oplichting van een verzeke ring-maatschappij (hij had aangegeven dat twee fietsen waren gestolen en getracht de verzekeringspenningen te bemachtigen), werd heden, conform den e.isch, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Mr. W. Briët had uiterste clementie gepleit. Vrijgesproken. Een 29-jarige juffrouw, die had terecht ge staan, verdacht van meineed bij de behande ling van een zaak voor den Kantonrechter, werd heden door de Rechtbank vrijgesproken. De officier had 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Mr. Stomps had de juffrouw verdedigd. Door de Vrijheidsbond De Finantiën gezond STEMT VRIJHEIDSBOND (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste -barometerstand 767.8 m.M. te Avrd. Laagste barometerstand 748.4 m.M. te Vestmanoer. Uit het Buitenland Stijging van temperatuur verwacht. De depressiekern, welke gisteren- over Denemerken en het Westelijk gedeelte van de Oostzee was gelegen, heeft zich Oostwaarts verplaatst koude en zware neerslag brengend over Duitschland (Dantzig 25, Hamburg 15 m.M. regeii). De rug van hooge drukking, welke deze depressie volgt, wordt aan zijn Westzijde reeds weer aangetast door secundairen van den Grooten Oceaan-depressie, welke zich sedert gisteren belangrijk Noord- en Oostwaarts heeft uitgebreid. Dientengevolge is het weer ten onzent weer veel slechter geworden, ter wijl over de Britsche Eilanden weer zware regen voorkomt (Valentia 24, Hollyhead 15 m.M.), terwijl er het weer ook thans nog somber en regenachtig is. Over Frankrijk hield de hooge druk nog stand, het weer is daar rustig doch meest zwaar bewolkt of betrokken, terwijl er de temperatuur wat steeg. Over Scandinavië ontwikkelde zich een klein hoogedruk-kerntje, als reactie op de weg trekkende depressie over Lapland. De depressie in het Westen blijft den weers- toestand ten onzent nog beheerschen: hoogst waarschijnlijk zullen nieuwe secundairen nu en dan weer -wat regen geven. Tengevolge van korte opklaringen zal de temperatuur wellicht iets stijgen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot. Wes telijken wind. Betrokken tot- zwaar of half be wolkt. Waarschijnlijk eenige regen. Iets war mer. Barometer 765 m.M. 767 m.M. RELIGIE EN CRISIS. Men schrijft ons: De Onafhankelijk Religieuse Gemeenschap, waartoe de heer A. R. de Jong van Bussum onlangs het initiatief nam, zal öp Zondag 23 Juni as. een openbare samenkomst houden in Haarlem in de tuinzaal van het Gem. Con certgebouw. De heer de Jong heeft den heer Kees Boeke, van Bilthoven, bereid gevonden, de actie "gezamenlijk te beginnen. Beiden zul- ien dan ook het woord voeren. Hun onderwerp zal zijn: ..Religie en Crisis". Op de brochure van den heer de Jong „Hou en Trouw", die onlangs verscheen, zijn van verschillende zijden uit ons land sympathie betuigingen ingekomen. Beide sprekers zijn overtuigd, dat alleen een nieuwe innerlijke fundeering kans biedt op een werkelijke overwinning van de crisis. Zij willen geen nieuwe groep of partij vormen, doch dwars door alle groepen en partijen heen het woord en de stuwkracht uitzenden, die een innerlijke band zal vormen en een samen leving op algemeen-menscheiijke grondslagen helpen voorbereiden. R.K. LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen afd. H.B.S. A op 18 en 19 Juni. Geslaagd: H. M. J. M. Haase, J. H. J. H. Ha- gemeyer, H. P. Krouwels, E. A. G. vair Leu ven, L. Prenen, L. J. H. Woudenberg. Afgewezen: één candidaat. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiené. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 20 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 11 uur 67 F. 52 F. 59 F. VOORJAAÜSPRSJZEN o. a. a f 1.95 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 Juni. Ondertrouwd 19 Juni: H. J. Huijbens en C. J. Beljaards; J. A. Valent en M. G. Flipsen; D. van der Linden en C. F. H. A. Nicolai; A.. van Duijn en J .Koopman; H. Makkelie en C. J. Princen: R. Rol en G. D. Geerts; A. Jan sen en A. W. van der Heide; K. W. Petrick en H. II. Sutter; R. H. Bruins en W. M. Kroder; J. Kuiper en J. M. van der Linde. Getrouwd 19 Juni: J. van Wijk en H. de Wildt; H. Oude Nijhuis en H. P. A. M. Snoeks; W. J. van der Wel en G. Stokman; L. Rondema en S. A. Meijers; H. Schreuder en W. C. Fictoor; A. Hendriks en M. L. H. van der Aar; J. L. Teunissen en E. D. Appelboom; J. H. Wijts en A. M. H. van Es; W. B. Duineveld en G Ruijtenschildt; L. G. de Graaf en G. C. Joustra; W. Havik en G. Boontjes; H. A. Jan sen en G. A. van Gelderen; R. C. Zoet en H. Fortgens; N. Elshout en R. A. Post; J. D. van den Eijnde en A. Groeneveld; J. C. Venneij en C. van Rooij; II. J. Lenaarts en G. A. Steen- kist; B. Th. van Graas en L. E. Kirstan; W. Beltman en M. Verkerk; P. Boekei en A. M. Peper; W. W. Zieck en J. M. Gerrits; Chr. de Vries en J. Leijenaar. Bevallen 17 Juni: A. Boeree-Tuil, z.; J. C. ArinkSchouten, z.; 18 C. BouwensSchrijers d.; II. H. KampermanTroost, z.; 19 Juni: A. H. NieuwenhuizenPieterse, z.: H. E. Meijer Vogelzang, z. Overleden: 18 Juni: W. H. L. Pennarts, 55 j., Rollandstraat. „KIDNAPPER" TOT DEN STROP VEROORDEELD. Uit Tulsa (Oklahoma), 19 Juni. De kid napper Arthur Gooch is ter dood veroordeeld. Indien hij niet begenadigd wordt, zal hij op 13 September worden opgehangen. (V. D). Partij Lijst J. A. v. Pel S. D. A. P. Communisten Chr. Dem. Unie Anti-Rev. Partij Chr. Hist. Unie Groep v. Vrijz. Kiezers R.K. Staatspartij Vrijheidsbond Hst. Arbeiderseenheid zetels toegewezen. Immers haalden de S.D.A.P. de C. D. U.„ de A.R., de C. H„ de R. K. Staatsp. en de Vrijheidsbond onmiddellijk een of meer keeren den kiesdeeler (6971 15 464 11/15). De S. D. A. P., de C. D. U., de A. R., de C. H. V., kregen ieder één, de R.K. Staatspartij vijf en de Vrijheidsbond twee zetels bij eerste toe wijzing. Er bleven de volgende resten: Lijst J. A. van Pel. 158 S.~D. A. P. 212 4/15 Communisten82 C. D. U. 3 4/15 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal 5 32 14 10 11 20 27 7 19 13 158 76 150 50 69 68 84 '44 18 23 95 677 3 27 7 11 6 10 8 3 2 5 82 47 52 36 48 59 36 32 35 65 58 468 49 53 45. 18 76 31 66 70 37 79 524 105 51 151 46 82 49 88 75 91 94 832 84 22 76 21 36 39 64 46 25 31 444 250 351 241 237 470 535 135 91 61 172 2543 135 33 66 6 90 33 192 182 260 124 1121 4 53 7 12 10 19 4 2 2 9 122 werden direct 11 Anti Rev. Partij 59 4/15 C. H. U. 367 4/15 Greep van Vrijz. Kiezers 444 R. K. Staa.tspar.tij 219 5/15 Vrijheidsbond 191 3/15 Heemsteed's Arb. Eenheid 122 Voor een van de vier resteerende zetels kwa men naar grootte van- overschot in aanmer king: de Groep van Vrijzinnige Kiezers, de C. H. U., de R. K. Staatspartij en de S.D.A.P. De laatste zetel zou voor den Vrijheidsbond zijn geweest indien deze 21 stemmen meer had gehad, waardoor het totaal 4/15 boven dat der S.D.A.P. zou zijn geweest. Chr .-Historische Unie. De heeren Mr. A. Wensing en Jobs. Visser spreken. Woensdagavond vergaderde in het Wijklo- kaal' van de Oosterkerk, aan de Zomerkade- de afd. Haarlem der Chr. Hist. Unie. Als sprekers traden op de heeren mr. A. Wensing, voorzitter van de Gemeentelijke Chr. Hist. Kiesvereeniging ,en Johs.Visse r, lid van den Gemeenteraad. Mr. W e n s i n g behandelde het onderwerp „Wij willen ons zelf gelijk zijn". Als het waar is, zoo begon ,spr., dat wij naar een zekere toekomst toegaan,, zal dat toch heel langzaam gaan. Velen hebben door de tijds omstandigheden hun evenwicht verloren. Een verhit hoofd is niet de goede leider om uit de misère te komen. Wij, Chr. Historischen, aldus spr., willen trachten ons zelf te zijn. Ér zijn tegenwoordig partijen, die naar alle kanten buigen, om allen te gerieven. Vele politieke partijen zitten in angst, omdat zij geen toe komst hebben, geen basis en geen fundament. Andere weer laten elk politiek beginsel los, om slechts den aanhang te.behouden. Tegen beide moet gewaarschuwd worden. De orde ning en de corporatieve staat wordt ons als ideaal voorgehouden, maar die corporatieve ordeningsgedachte leeft toch. niet in het volk. Tegenover dit alles willen de Chr. Hist, zich zelf zijn. Elke situatie in demaatschappij moet gericht worden naar den Chr. geest. Die si tuatie is nu: de crisis. De tijd van maatschap pelijke welvaart, dien wij gehad hebben, is blijvend voorbij. Er komt een, nieuwe wereld structuur en daarin zal Nederland de oude grootéwelvaart niet meer kennen. Het gaat op het oogenblik om „het naakte bestaan". Dit alles gaat niet buiten. Gods .voorzienigheid om. De wijze waarop de heer Roodenburg den laatsten tijd de financiën heeft beheer, zal de basis moeten vormen om voetje voor voetje verder te gaan. De financieele politiek zal be ïnvloed moeten worden door het Christelijk 'beginsel. .De sociale gerechtigheid, die van Godswege'wórdt geëischt, mag niet uit het oog .worden, verloren»-, .Dit mag bij .-steun en crisismaatregelen niet- worden vergeten. De Chr. Historischen hechten niet zoozeer aan de partij en de personen,, wèl aan het be ginsel. - Bij gemeenteraadsverkiezingen vooral den ken de Chr. Historischen aap openbaarheid, en critiek; zij willen de historische democratie gehandhaafd zien. Zij zien de natie als een Protestantsche,, Christelijke natie, De werkloozensteun zal misschien wat dalen, de armenzorg zal stijgen, maar béide moeten op gezonde wijze worden gehandhaafd. En de werkloosheid,- vooral onder de jongeren, moet worden tegengegaan. Gepaste bezuiniging is noodig, die volledige afbraak zal kunnen voor komen. Daarvoor zijn offers noodig, waarvoor de bereidheid zal aanwezig zijn, als maar daar het meeste wordt gevraagd, waar men het meest tot offeren, in staat is. Aan het Haar- lemsch gemeentebestuur de eer, dat het het eerst de wethouderspensioenen heeft vermin derd. Wij gelooven, aldus spr., in de mogelijkheid van onze Chr. Hist, visie. Zoo zal het schip veilig door .de branding worden gevoerd. Ne derland moet zijn een Christelijke natie, waar in gerechtigheid heerscht, De heer Joh. Visser sprak over „eerlijke politiek". De Chr. Hist. Unie tracht altijd eerlijke poli tiek te beoefenen. Politiek bestaat volstrekt niet in het toepassen van iistigë handigheden. Dit is heel iets anders dan voorzichtige bere kening, die in de poltiek noodzakelijk en op zichzelf niet verkeerd is. Maar bedrog moet van politiek verre blijven. Over de tegenwoordige omstandigheden in de gemeente sprekende, zeide de heer Visser, dat aan de raadsmeerderheid, door de S. D. A. P. vooral, steeds een verkeerde financieele po litiek is verweten. Daardoor zouden de moeilijkheden zijn ontstaan, vooral door het drijven van mr. Slingenberg, den vroegeren wethouder, de belastingen laag te houden en de meest-araagkrachtigen het minst te be lasten. Spr. wees er op dat eenige jaren geleden de belastingen zeer hoog waren; er is toen wat afgegaan. En dan zijn voor de minst-draag- krachtigen gunstige bepalingen gemaakt. Het was er volstrekt niet om te doen. de hooge in komens en vermogens te sparen, maar er moest toch ook iets worden gedaaii, om kapi- taalvlucht tegen te gaan. Genoemd verwijt van de S. D. A. P. rekent spr..tot de oneerlijke politiek. Gezegd wordt door de S. D. A. P. dat de aan passingspolitiek mislukt is-en dat er welvaarts- politiek moet komen. „Geef ons de macht, dan komt die welvaart", zegt de S. D. A. P. Spr. vindt dit zeer lichtzinnig gesproken. Spr. wil niet beweren, dat de genomen maat regelen plotseling tot welvaart zullen leiden, maar zij moesten genomen worden. De be doeling is geweest, het door die maatregelen misschien zoo lang uit te houden, tot de red ding komt. Waar die redding vandaan zal ko men, dat weet eigenlijk niemand, zelfs de knapste koppen weten het niet. Ds. van der Heyde, soc. democraat, heeft dit erkend en de heer Meyer de Vries heeft er op gewezen, dat jaarlijks in ons land 250 a 300 millioen aan werkloosheidsbestrijding wordt uitgegeven en dat ons land dat niet kan volhouden. Dit zijn twee voorbeelden van éérlijke politiek. Spr. eindigde, met aan de kiezers de Chr. Historische beginselen aan te bevelen. Nadat de heer Visser nog eenige vragen had beantwoord werd de zeer matig bezochte bij eenkomst gesloten. SPORT EN SPEL. GYMNASTIEK HET NOORDEN. De uitslagen van den ouderlingen wedstrijd van de Chr. Heerengymnastiekvereeniging „Het Noorden", zijn als volgt: le graad: P. v. Lindbergen 74 punten; F. Kröder 68 1/2 p., Jac. Fehres 65 p. 2e graad: A. v. Velzers 60 p., J. Kooy 58 p., F. J. Luitjes 57 p. De jury bestond uit de heeren v. Doom, Timmerman,. P. Heinsma. SPORTDAG K. T. K. De K.T.K. sportdag omvattende gymnas tiek-, spel- en zwemwedstrijden, wordt op Zaterdag 13 Juli in Haarlem gehouden. WANDELSPORT. MARSCHEN K. T. K. Wegens onvoldoende' belangstelling gaat de K.T.K.-marsch van 30 K.M. a.s. Zondag niet door. De jeugdmarsch van 20 K.M. wordt wel gehouden. Het vertrek is bepaald op half elf 's morgens van het gebouw Olympia. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. In het clublokaal van de Damclub Haarlem werden Woensdagavond j.l. de verschillende wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Zomerwedstrijd 1935: F. A. BerkemeierJ. Har tel 20; Th. v. WamelA. Russ 11; W. StrooM. van Leeuwen 20; J. LijeklamaA. Burghout 20; W. van DaalenF. Mollema 2—0. Clubkampioenschap 1934'35: G. P. Heek H. W. Zitman 0—2. Promotie-degradatie wedstrijd: II. A. van AbsP. van Wamel 20; P. MollemaH. Kroon 11. HAARLEMS CUE DAMCLUB. Elk seizoen wordt in de Ilaarlemsch-e Damclub een medaille beschikbaar gesteld voor den speler die voor zijn tiental in de competitie- en andere officieelé wedstrijden het hoogst aantal/, punten scoorde. Deze „topscoorer"-medaille werd in het tweede tiental gewonnen door H. van Lunneburg Jr. WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd voor A, B. en C-klasse over 30 K.M. De juniores reden een wedstrijd over 20 K.M. Er werd onderling hard gereden. Schel Sr. toon de het nog niet verleerd te zijn. De eene uitlooppoging volgde op de andere, die het meest geleid werden door Schel Jr., Siebeling Steinen, Roorda, Schel Sr., Van Haarlem en. Van de Putten. De kans van Roorda ging verloren door een val vlak voor de eind streep. Bij de juniores viel het goede rijden van Van Es op. De uitslagen luiden van de A en B-klassen: 1. Schel Jr., 2. Steinen, 3. Siebeling, 4 Schel Sr. C-Klassen: 1. Van Putten, 2. Van Haarlem- 3. Philipo, 4. Bronkhorst, 5. Kuil, 6. Scheffer 7. Veenis, 8 Drogo. Juniores: 1. Van Es, 2. Post, 3. West broek Jr.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2