Het geheim van Lady Littenton De groote wedstrijd op den openingsdag der Ascot-races werd door dui zenden bijgewoond. Een prachtig overzicht tijdens de rennen H. K. H. Prinses Juliana bij het verlaten der school aan de Nieuwe School- straaat te den Haag, waar de Prinses Woensdag haar stem uitbracht bij de gemeenteraadsverkiezing De rouwplechtigheid voor de slachtoffers der ontploffingsramp te Reinsdorf bij Wittenberg. Een overzicht van de plechtigheid, die ook door den Rijksleider Adolf Hitler werd bijgewoond Tot de vorstelijke personen, die de openingsraces te Ascot hebben bij gewoond, behoorde ook de Koningin van Engeland. Een kijkje op de vorstelijke tribune Erfprins Hermann zu Wied, wiens jongste zoon Dinsdag a.s. te Dierdorf door H. K. H. Prinses Juliana ten doop gehouden zal worden Lilian Harvey arriveerde Woensdag op doorreis van Londen naar Berlijn op het vliegveld Schiphol, waar zij door talrijke bewonderaars en bewonderaarsters begroet werd De jongste zoon van den erfprins en de erfprinses zu Wied, die Dinsdag a.s. door H. K. H. Prinses Juli ana te Dierdorf ten doop gehouden zal worden FEUILLETON. door ELSA KAISER. 28) HOOFDSTUK 24. In December vroeg de chef of Alice niet naar Cannes wilde gaan naar het filiaal van de firma om daar een poosje te werken. De directrice van het filiaal had om een manne quin gevraagd, maar het moest een mooi. elegant en ontwikkeld meisje zijn. Alice nam het aanbod dadelijk aan. Er was niets dat haar aan Parijs bond, want met haar kantoorwerk wilde 't steeds niet lukken. Het salaris in Cannes zou hooger zijn dan zij tot nu toe in Parijs verdiend had en zij kon dit- best gebruiken. Het filiaal was een prachtige groote zaak met nog maar salons dan het Parijsche Huis bezat en de klanten waren internationaal. De meest uitgezochte luxe op het gebied van kleeren, bont, sjaals, taschjes en wat niet al. waren in de salons te vinden. En hoe verwend de smaak eener dame ook was, zij kon steeds iets vmden in het Huis Larouix. Toen Alice aankwam werd zij van het sta tion gehaald door de auto der firma. De direc trice. madame Latois, ontving haar vriendelijk en de andere mannequins bemoeiden zich wei nig met haar. Alice begon zich in de prachtige omgeving en op de betere kamer, waar zij thans woonde, meer en meer op haar gemak te gevoelen. Haar geschokt zenuwgestel kwam tot rust, zij bloeide opnieuw op en werd we der mooi als vroeger. Des Zondags als zij vrij was genoot zij van de heerlijke natuur en deed lange wandelin gen, men had haar gezegd dat zij haar lijn en gewicht zoo moest behouden en Alice deed dus die wandelingen ook als een soort plicht. Zij ging iedereen uit den weg en wilde ook niemand leeren kennen, want altijd was zii nog bang dat haar vader overal zijn spionnen had, zij was nu bijna een jaar weg. maar nog steeds had zij geen rust. Vele, haar bekende Amerikaansche families, brachten den winter in het Zuiden van Frankrijk dooi en zij wilde, nu zij zooveel doorgemaakt had. verder strijden en iets bereiken, daarna zou het niet erg meer zijn hem te zien. Als Alice 's avonds langs de groote verlich te hotels liep en de gedekte tafeltjes zag waartusschen de menschen dansten, scheen het haar een sprookje toe dat zij zelf ook tot deze wereld van luxe behoord had. Zij kon het zich niet meer voorstellen hoe het leven zon der zorgen, zonder angsten was, zij begreep niet dat zij dit leven vroeger zoo zorgeloos zoo zonder één gedachte had kunnen leven. Nadat Alice een maand in de salons werk zaam was geweest, vertelde de chef op een morgen dat men het plan had een groote mo deshow te houden, er zou dan tegelijkertijd een schoonheidskoningin gekozen worden uit de mannequins van het Huis Larouix. De meisjes waren dol verrukt in dit voor uitzicht en er werd druk gebabbeld en plannen gemaakt. Alice daarentegen was nog stiller dan an ders. Het leek haar verschrikkelijk om voor het geheele internationale publiek dat op het oogenblik in Cannes vertoefde te moeten verschijnen, wellicht zouden er bekenden on der zijn-. 's Middags, toen de ergste drukte voorbij was, ging zij naar de directrice. „Wel mijn kind, wat wil je?" vroeg deze vriendelijk. „Ik zou u graag vallen vragen of ik niet mede behoef te loopen in de groote mode show?" Madame was sprakeloos van verwon dering. „Waarom niet kindje?" vroeg zij, „als je succes heb is je geluk gemaakt." „Ach alstublieft vraagt u mij niet waarom, ik kan niet, ik wil niet," zeide Alice st-ug en wendde het hoofd af. ,.Ik denk er niet aan u vrij te geven miss Forth, zeide mevrouw hooghartig, u hebt heb niet den treurigen moed u ziek te melden dienst, u hebt een contract geteekend en want dan kan ik u dadelijk zeggen dat het uit is, dat u direct ontslagen bent. Ik begrijp u bovendien nipt, u hebt alle kansen den prijs te winnen „Dat is het juist wat ik niet vul, mevrouw, ik wil onopgemerkt blijven, ik wil „Mijn beste kina je hebt hier niets te willen degene die iets wil ben ik." „We verschillen hierin van meening me vrouw. Ik haat publiciteit, ik wil niet ge fotografeerd worden en in alle bladen ver schijnen. ik smeek u, mevrouw helpt u mij, mijn redenen zijn eerlijk!" „Ik denk er niet aan," madame was erg boos en erg opgewonden. „Als u het. allemaal zoo erg vindt dan had u geen mannequin moeten worden". „Ik had geen andere keuze", antwoordde het meisje treurig. Madame ging deze opmerking stilzwijgend voorbij. „U bent het nu eenmaal en daarom moet u uw plicht doen", zeide ze hoog, „u wordt ervoor betaald. Bovendien het komt mij zeer vreemd voor dat een meisje in uw po sitie en met de kans die u geboden wordt, zoo bang is voor publiciteit, hebt u soms iets ge daan wat niet door den beugel kon?" Alice zweeg. Het was zoo, zij had iets te- verbergen. Zij leefde onder een valschen naam en met een valsche pas. Was zij daardoor strafbaar voor de wet? Maar dit alles kon zij toch niet aan madame vertellen? Deze zou dit als een prachtige reclame gaan beschou wen, een Amerikaansche millionna-rsdochter als mannequin. Na een lange aarzeling zeide Alice moedig. „Madame doet u wat u goed vindt maar u kunt mij niet dwingen aan de modeshow deel te nemen. Ik ben in de zaak geëngageerd en niet voor de avonduren in een hotel." „Uw redeneering is belachelijk en zeer dom, mademoiselle Forth." zeide madame stug, „bo vendien, u kent uw plicht en wanneer u ver zuimt om dezen te doen kan en mag ik u van avond nog op straat zetten." Alice haalde moedeloos haar schouders op. Beter weer zonder betrekking dan deze mode show mee te maken. Als u niet van idee verandert kunt u zich als ontslagen beschouwen, mademoiselle Forth. Ik weiger verder uw salaris uit te betalen daar u mij in een groote verlegenheid brengt, waar ir.oet ik zoo vlug een andere mannequin van daan halen? Als u zich onrechtvaardig be handeld voelt zoekt u dan recht, ik weiger u een sou uit te betalen en zal rustig op uw aanklacht wachten." Alice zweeg nog altijd. Madame vervolgde. „U hebt nog een heelen middag om over de zaak na te denken, mocht u tegen zoyen uur van gedachten veranderd zijn, komt u het mij dan zeggen, dan kunnen Wij misschien nog praten, anders.... liever meteen weg. En dan zullen wij eens probeeren achter de waar heid te komen mademoiselle Forth, uw ver leden is misschien niet zoo heel erg zuiver. Denkt u maar niet dat u met mij kimt doen wat u wilt, dan bent u aan het verkeerde adres." Tot aan haar lippen writ stond Alice voor de booze vrouw, maar zij sprak geen woord. Zij keerde zich na een oogenblik om en verliet, nog altijd doodelijk bleek, de kamer. Waarheen? Wat te beginnen? Zij moest naar de kleine kamer terug, waar de manne quins gewoonlijk zaten als zij niets te doen hadden. De anderen zaten juist aan de lunch en keken verschrikt op toen Alice zoo bleek en stil naar binnen kwam. Zij vroegen echter niets en hervatten na een oogenblik him ge babbel. Alice zat stil, eten kon zij niet. Wat moest er van haar worden? Moest zij zich door den nood laten dwingen? Zij wist toch hoe vreese- lijk het was zonder geld zonder vooruitzicht aüeen in de wereld te zijn. Werk op een kan toor zou zij hier niet kunnen vinden, daarvoor moest zij in een groote stad zijn en zij bezat niet eens het. reisgeld om bijvoorbeeld naar Parijs terug te keeren. Als zij zich in een concurreerende zaak aanbood, zou men haar dadelijk nemen, maar men zou van haar het zelfde eischen, dus ook dat was onmogelijk. En als zij eenvoudig wegliep zou madame haar de politie achterna sturen en haar geheele ge schiedenis zou uitkomen, dan eerst zou de aandacht op haar gevestigd worden „de ge vonden millionnairsdochter Alice Gordon". Als zij toch eens bleef zouden de bezoekers niet meer naar de japonnen en mantels kijken dan naar de mannequins? Plotseling stak de eerste verkoopster haar hoofd om den hoek van de deur. „Mademoi selle Forth, komt u, er zijn klanten!" Het bleef druk dien middag en Alice had geen- tijd meer om plannen te maken. Toen zij later op den middag een oogenblik zat te rus ten, kwam de chef weer, weliswaar keek hij medelijdend naar haar moe gezichtje, maar zij moest haar werk doen. ..Maakt u zich een beetje op mademoiselle ried hij. er is een nieuwe klant gekomen, een rijke Amerikaan sche, zij is lastig, Lucienne heeft al geloo- pen en Marcelle, maar zij kan niet besluiten, ik wilde haar graag dien hermelijnen avond mantel met het velour chiffon toiletje ver- koopen. misschien kan zij besluiten als u die dingen aantrekt." Alice stond moeizaam op, poederde zich en kleurde haar lippen en oogen bij. Zij trok den kostbaren mantel aan, waarbij haar blonde schoonheid prachtig contrasteerde. Zij zette een klein coquet hoedje erbij op. sloeg den mantel op een elegante manier samen en be trad den salon. Alice was bijna lang uit ge vallen. De kleine grillige Amerikaansche da me wendde haar oikant gezichtje naar de mannequin toe.het was Clatre! Zij staarde met groote wijd open oogen Alice aan en, scheen geheel en al buiten zich zelf. (Wordt vervolgd^.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9