UIT DE OMSTREKEN Heerencostuums Regenjassen J. V&M ©AM VRIJDAG 2-1 J-UN-I 1935 HAARDE M'S DAGBCAD IJMUIDEN geheel overbodig zijn. Wanneer het in de O.K. kerk zoo gesteld was als het behoorde te zijn en een ieder lid een waarachtig Chris ten, behoefde er geen propagandarede van spr. te zijn. Omdat elk O.K. op de partij van zijn richting en zijn kerk behoort te stem men. Ons geloof is tot een coulisse-geloof, een christelijk-getinte franje geworden, omdat wij voortdurend ons zelfvertrouwen hebben ondermijnd; we hebben ons tot een ten doode opgeschreven tak der Christenheid laten ver worden, roept spr. uit. Goddank komt er kentering, komt er een ontwaken, ook hier te IJmuiden. Wij moeten beseffen dat wij Christenen mee moeten bouwen aan het Koninkrijk Gods, ook hier op aarde! Er moet weer komen activeering van onze gemeente, wij moeten óók ons leekenapostolaat hebben. Wij priesters zegt spr., kunnen het immers niet alleen af. Spr. hoopt dat uit die opleving een eens gezinde Oud-Kath. Kerk hernieuwd geboren mocht worden; daarom geve een ieder zijn of haar stem aan de O.K. partij. Een hartelijk applaus volgde op spr's rede. Een eigen vakorganisatie? De heer Jac. Blok vraagt of het niet.mo gelijk was tot een eigen vakorganisatie te komen. De meeste O.K. arbeiders zijn mo dern georganiseerd, doch verafschuwen den gang naar ,.dat Marxistische huis", zooals spr. het uitdrukt. Pastoor van Kleef zegde gaarne zijn hulp toe, doch wil het initiatief hiertoe niet nemen. Dat moet van de O.K van IJmuiden zelf uitgaan. En toch zeide spr. kom ik misschien met datzelfde plan binnenkort toch nog wel naar hier, maar thans mag ik daar niet meer over zeggen! (applaus) Pastoor Rinkel sprak daarna o.m. nog een woord ter opwekking van vergaderingbezoek ook voor andere organisaties waar men lid van is. Neemt actief deel aan het vereeni- gingsleven en werkt raadt spr. aan. Openbare vergadering der S. D. A. P. VOOR SOLIDE of tegen de VOORDEELIGSTE PRIJZEN UITSLUITEND 78 GED. OUDE GRACHT 78 TELEFOON 12236 ZIET ONZE ETALAGES! (Adv. ïngez. Med.) steigers was aangekomen, was dr. van der Kooi aanwezig die het werk voortzette. Nadat deze bijna een uur alle mogelijke pogingen 111 het werk had gesteld om het leven van den ongelukkige te redden, moest hij deze helaas opgeven zonder dat hij hierin was geslaagd. Ondanks dat Albitz slechts korten tijd onder water was geweest, bleek de man reeds over leden te zijn. Zijn lijk werd naar het politiebureau over- .ebracht. Al het gebezigde materiaal werd in beslag genomen. Het slachtoffer laat een vrouw en eenige kinderen achter, die in Hamburg wonen. Het parket van Haarlem dat Donderdag avond een onderzoek heeft ingesteld, was vergezeld van een natuurkundige als des kundige. Heden is door dr. Hulst uit Leiden sectie verricht om de doodsoorzaak vast te stellen. Naar de uiterlijke teekens te oordee- len, acht men het niet uitgesloten, dat de dood een gevolg is van verstikking, daar slechts 1 1/2 atmosfeer druk werd gegeven en bij dezen geringen druk duiken op een groot-er diepte dan 4a 5 meter levensgevaar lijk moet worden geacht. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 21 Juni. Tarbot per K.G. f 0.57f 0.36 Tongen per K.G f 0.80f 0.55 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 3.60 Schar per 50 K.G. f 3.90 Kleine poon per 50 K.G. f 3 Groote gullen per 50 K.G. f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50f 5.70 Wijting per 50 K.G. f 2.10f 1.70 Makreel per 50 K.G. f 3.20 werd de voorzitter, de heer J. P. Nijssen met groote meerderheid in zijn functie herkozen. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren N. Commadeur, Job Zonneveld en A. Meyland. In de vacature wegens bedanken van den heer P. Stam werd benoemd de heer J. Doodeman. De heer H. Vendel werd herkozen als com missaris. In de plaats van de heeren J. v. Eer de Az., J. Rijs en Jac. Weterings, die bedankt hadden werden gekozen de heeren P. Klaassen S. v. d. Kolk en A. v. d. Borren. De voorzitter dankte de afgetreden leden voor hun werkzaamheden in het bijzonder den heer Jac. Weterings, die 20 jaren achtereen met groote nauwgezetheid zijn taak als com missaris heeft verricht. Nadat aan het einde der vergadering ook de nieuwe geestelijke adviseur, kapelaan S. Ligthart, nog een kernachtig woord tot de leden had gesproken en vele leden van de rondvraag gebruik hadden gemaakt werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. AARDBEIEN EN GROENTEN. Blijkens de officiëele gegevens over de oogst van 1934 zijn de oogstresultaten van 1934 niet beter geweest dan in het daaraan voorafgaande jaar. De stijging van 1.056.343 K.G. in 1933 tot 1.259.912 K.G. in 1934 moest ook voor een deel worden toegeschreven aan het feit, dat in 1931 en 1932 vele bloembollen kweekers weer aardbeisenvelden hebben aan gelegd, wat in 1934 uitbreiding van den aan voer tot gevolg had). Aan groenten werd geveild voor 393.530.63 tegen 345.959.37 in 1933, een kleine verbete ring dus, welke evenwel niet geheel aan de tiuinders in d.eze omgeving is ten goede ge komen. In Beverwijk worden namelijk van jaar tot jaar meer producten aangevoerd van buiten de streek Kennemerland. De gewassen waren in onze omgeving als gevolg van djroogte en boonenziekte zeer middelmatig. De prijzen waren soms iets hooger, wat ten goede kwam aan de aanvoerders, die een goed gewas moch ten oogsten. Maar al was de omzet aan groenten iets hooger, toch worden de bedrijfsuitkomsten oveir het algemeen lager getaxeerd dan in 1933. Er is in 't vorige jaar in den tuinbouw groot verlies gele I'm, dat echter niet door de steun maatregelen kon worden achterhaald, omdat de zoogenaamde richtprijs, die de basis is van de steunmaatregelen, in Kennemerland geen effect heeft. Van dien tuinbouwstekin is voor die verliezen niets te verwachten. DE EERSTE AARDBEIEN VEILING. De uitvoer van tong. Kleine exporteurs in een moeilijk parket. Zooals wij in ons blad van Woensdag reeds hebben gemeld, zullen ten opzichte van het uit reiken van erkenningen a!s exporteur van tong als basis worden aangenomen de jaren 19251930. Aan de exporteurs is inmiddels door de Visscherij-Centrale verzocht opgave te doen van hun exporten m genoemd tijdvak naar die landen, welke den invoer van visch hebben gecontingenteerd. Voor de groote firma's, die er een volledige boekhouding op na houden levert dit verzoek geen moeilijkheden op; zij toch kunnen zon der bezwaren hun export in genoemde jaren aantoonen en opgeven. Anders is het echter met de kleine firma's, die lang niet alle meer in het bezit zijn van de voor deze opgave noodige gegevens. Voor deze firma's zal het moeilijk, zoo niet onmogelijk zijn over ge noemde jaren hun export op te geven, zoodat de kans groot is, dat zij achter het net vis- schen. De debatvergadering N. S. B.A.-R. Ook in het Gebouw voor Chr. Belangen te beluisteren? Zooals wij reeds hebben gemeld, bestaat er Voor de debatvergadering N.S.B.A.R. met als sprekers de heeren Van Geelkerken en Bijle- veld zulk een groote belangstelling, dat er velen teleurgesteld moeten worden. Thans ver nemen wij. dat van A.R. zijde pogingen in het werk gesteld worden om met behulp van tele foon en luidsprekers het mogelijk te maken, het gesprokene in een ander gebouw te be luisteren en wel in het Gebouw voor Christe lijke Belangen, waarvoor echter de mede werking van P.T.T. noodig is. Indien deze pogingen slagen, zullen onge veer 1500 personen de debatten kunnen volgen. V erkiezings vergadering Chr.-Hist. Unie. In het Herv. vereenigingsgebouw Kalver- straat, heeft gisteravond een openbare ver gadering der Chr. Hist. Unie plaats gehad. De vergadering werd met een kort woord ge opend door den heer R. de Boer. Als eerste spreker trad op de heer J. J. Delfos uit Haar lem. Spreker begon te wijzen op den geest, waarvan men de uitstorting op het Pinkster feest herdenkt. Deze geest brengt leven. Deze geest moet het geheele leven doortrekken. Waar die niet is, is de dood. Deze geest moet ook zijn in de verkiezing voor den gemeen teraad. De verkiezing voor den gemeente raad, zeide spreker is even gewichtig als die der Tweede Kamer.. Aan het hoofd der ge meente staat een gemeenteraad. Uitvoerig stond spreker hierbij stil en wees op de macht van den gemeenteraad. Vervolgens wees spreker op de verplichting die op de Chr. Ilist. Kiezers rust. Het gaat hierbij, zei de hij, om te kiezen een gemeenteraad voor. den tijd van vier jaren. In dezen malaisetijd staat men geregeld voor verrassingen. De ellendige toestand kan de oorzaak zijn dat er voor de gemeenten moeilijke tijden kun nen ont-staan, daarom is het noodig te kie zen mannen die weten te handelen. Spreker roemde het krachtige bestuur van de gemeente Velsen, vooral onder wijlen Bur gemeester Rambopnet, waar de autonomie der gemeente bewaard is gebleven waarom spreker de aanwezigen opwekte om degenen te kiezen die zich krachtig betoond hebben in de afgeloopen vier jaren. Een woord van hulde werd hierbij gericht aan het adres van den wethouder Dunnebier. Als tweede spreker trad op de heer A. ten Broeke, die herinnerde aan de woorden van den leider der N.S.B. toen deze gevraagd werd of ook hij aan de gemeenteraadsverkie zing zou deelnemen waarop deze antwoord de: ..ik wensch den herfst van den gemeen teraad niet mee te maken". Dit was. zeide de heer ten Broeke, een woord waarop wij acht hebben te geven. Alles heeft zijn be stemden tijd. Den zomertijd van den gemeen teraad hebben wij meegemaakt. De tijd is gekomen om offers te brengen. Al de ver tegenwoordigde partijen in den raad weten dit. In plaats van dit te willen doen. gaan sommigen dezer het oorlogspad op. De tijd der versobering is gekomen. Hierbij besprak de heer ten Broeke de positie der gemeente, welker financieele positie nooit uitstekend is geweest. Het ging als met een jongen die steeds uit de kleeren groeit, en de ouders steeds weer voor financieele onkosten plaatst. Trots dit ging het in onze gemeente vooruit en werd het financieel vertrouwen naar buiten versterkt. Thans is er een neer gaande lijn. Nu zijn er zich christelijk aan dienende partijen, zooals de C.D.U., die nu een verkeerde richting inslaan. De C.D.U. die tracht, waar thans alle kracht noodig is. ver brokkeling te brengen. De Chr. Hist. Unie verkondigt geen nieuwe beginselen, maar wil de beproefde beginselen van recht en gerechtigheid uitdragen. Vergadering Oud-Kath. Kiesvereeniging. Spr. pastoor Van Kleef. Voor de propagandavergadering, welke de Oud-Katholieke Kiesvereeniging in het Ge bouw voor Chr. Belangen belegd had, be stond zeer groote belangstelling. Als spreker trad op de ZeerEerw. heer B. A. van Kleef O.K. pastoor te Egmond, die met een korte rede van het O.K. gemeente raadslid, den heer G. Iieijkoop, bij het publik ingeleid werd. Pastoor van Kleef had zich tot onderwerp gekozen: „Beginsel en Taak", een rede die hem verre van gemakkelijk viel, volgens spr Omdat er in dit crisisjaar met zooveel tam tam door andere, grootere partijen propa ganda voor hun principes gemaakt werd dikwijls met zulke verdoolde en bekorende leuzen, dat velen op een dwaalsporö geraken Zij komen dan onder de vanen van hen wier invloed verderfelijk is voor ons O.K. ge loof, zegt spr. Eigenlijk moest een vergadering als deze In de kleine zaal van Thalia vond Donder- avond een openbare vergadering plaats van de S.D.A.P. die druk bezocht was. De voorzitter, de heer II. Hennink wijdde eenige woorden aan de tot nu toe bekende uitslagen der Raadsverkiezingen, uit welken uitslag spreker afleidde, dat de S.D.A.P. den terugslag, ontstaan door het gebeurde met de Zeven Provinciën te boven is gekomen. Als eerste spreker trad op de heer J. v. d. Veer. Van zijn rede plaatsten wij reeds eerder een verslag evenals van die van den tweeden spreker den heer W. F. Visser. Beide sprekers hielden een uitvoerig betoog over de in onze gemeente door de meerderheid gevoerde poli tiek en hekelden de aanpassingspolitiek van de regeering-Colijn. Zij wekten de aanwezigen op. bij de verkiezing van den Raad hun stem uit te brengen op de lijst der S.D.A.P. Tijdens de pauze werden door P.A.L.V.U. eenige tableaux van anti-militaristische strek king vertoond. Mevr. BarbiersSeelemeyer die daarna het woord voerde verwees naar de vertoonde ta bleaux. „Wat moeten wij doen?", waren de woorden in het laatste tableau gesproken. Deze vraag zeide spreekster, geldt ook voor ons. antwoord is zoo belangrijk omdat er voor de wereld zooveel van afhangt. Wij, sociaal-de mocraten zijn niet, zooals zekere extremisten zoo spoedig met het antwoord klaar. Waarom was dit antwoord zoo moeilijk? Om cl at wij weten dat het niet zoo gemakkelijk is te zeg gen: „dat doen we", omdat er nog zoo vele verdwaasden zijn die zich laten opzweepen door het militarisme. BESOMMINGEN. Trawler: Zwaluw IJM 90 f 1110. LoggerC KW 173 f 520 Pekelharing: Gorredijk IJM 490 f 2580 ,w.o. f 790 van de Cornelis de Boer Jr.) VELSEN PROP AG ANDA'VERG AD ERIN G SOCIAAL-DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. Woensdagavond werd in de bioscoopzaal van „De Pont" een vergadering van de Soc. Dem. Vrouwenclub gehouden. Het algemeen onderwerp voor deze bijeen komst was de gemeentepolitiek in verband tot de landspolitiek. Van dit onderwerp behandelde de heer Kerckhof de landspolitiek, waarna mevrouw Barbiers—Seelemeyer den politieken toestand in de gemeente besprak. PERSONALIA. Voor het candidaatsexamen natuurkundig ingenieur is geslaagd de heer C. Lely, te Velsen. BEVERWIJK Donderdagmiddag werd aan de Ver. Vei lingen de eerste speciale aardbeienveiling in dit seizoen gehouden. Als gevolg van de min der gunstige weersomstandigheden waarbij vooral het ontbreken van warmte het rijpen van de vrucht zeer belemmert, was de aan voer van zeer bescheiden omvang. In totaal werd slechts ruim 1000 K.G. geveild De prijs was gemiddeld 24 ct. per K.G., d.i. ongeveer f 0.70f 0.75 per slof. DE EERSTE JACUNDA'S. Hedenmorgen werden aan de Ver. Veilin gen door den tuinder P. Zonneveld te Heems kerk de eerste Jacunda's, ook bekend als Amazone, aangevoerd. De Jacunda is de laatste export-soort aardbei. DRIEHUIS VERKOOP HANDWERKEN „ARBEID ADELT'.' Ten huize van mevr. M. M. Rambonnet Speet, P. C. Hooftlaan 30 zal a.s. Dinsdag middag een verkoop van handwerken plaats vinden van de vereeniging „Arbeid Adelt". BENNEBROEK van Bakel en J. M. Lamers: J. Deugd en A. A. Metzelaar; H. Olijerhoek en T. Goosen, H. Imanse en H. de Koter. J. R. Tammes en J. Kiep; J. Tensen en I. C. Verkuijl. Overleden Jacomina Luchten burg 61 j„ geh, met C. M. Dol. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was öc aanvoer als volgt: Rogge en Kanariezaad f 7,50; Gerst (chevalier) f 5.50 Haver'f 7; Duivcboonen f 8.75; Geel mosterd en Karwijzaad f 17.50; Blauwmaanzaad f 14.50 Alles per 100 K.G. AFSCHEID O. v. d. WEIJ. Op Maandag 1 Juli zal in de Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen alhier, een buitengewoone bijeenkomst worden gehouden, teneinde op waardige wijze afscheid te kunnen nemen van den heer O. van der Weij. aan wien we gens verkregen aanspraak op pensioen eer vol ontslag werd verleend als hoofd van de bijzondere school aldaar. OFFICIEELE INWIJDING NIEUWE KERK* Donderdagavond had onder veel belang stelling de officieele inwijding plaats van de nieuwe Gereformeerde Kerk. die aan de Bur gemeester Amersfoortlaan nabij Sloten werd gesticht. Het gebouw maakt een goeden in druk en verhoogt het aspect van de omgeving. Het geheel doet den architect, den heer J. de Nooijer te Heemstede en den aannemer clen heer v. d. Walle aldaar alle eer aan. Onder de aanwezigen 'werden opgemerkt de burgemeester Mr. A. Slob, afgevaardigden van kerkeraden uit de omgeving, o.a. Ds. Groene- wegen, Ds. P. v. Stolen en Ds. Oosterhof f. Behalve door den predikant van deze kerk, Ds. v. d. Leek, werd door enkele aanwezigen het woord gevoerd. Ook de burgemeester uitte nadat hij een en ander had medegedeeld over de ontwik keling van deze omgeving namens het ge- mentebestuur woorden van dank, waardeering en gelukwensch voor hetgeen hier is tot stand gebracht. ZANDVOORT MONOPOLE. Hoewel Monopole reeds eenigen tijd dage- lijksch geopend is, wordt Zaterdagavond het feest van den zomer gevierd. De Midnight Kiddies die voor hun buitengewone presta ties alleen reeds een bezoek aan Monopole waard zijn, zullen voor het muzikale gedeelte zorgen. Het bal met vele attracties zal wor den geleid door den heer J. Stol. ZEEMIJLWEDSTRIJD UITGESTELD In verband met het ongunstige weer is de zeemijl wedstrijd van het Noorderbad uitge steld van Zaterdag 22 Juni tot Zaterdag 29 Juni. Men hoopt, dat de temperatuur van het water, die thans ruim 2 graden Celsius be neden de normale temperatuur ligt, dan on der invloed van den zomerzon tot de normale zomertemperatuur gestegen zal zijn. VERKIEZINGSBIJEENKOMST. Men schrijft ons: Donderdagavond kwam een aantal kiezers en kiezeressen van de Prot. Chr. lijst in „Ons Huis" bijeen, om te gedenken het groote succes, dat voornoemde lijst bij de raadsver kiezingen behaald heeft. Nadat achtereenvolgens enkele' candidaten en leden van de propaganda-commissie het woord hadden gevoerd, sprak de heer Groen tenslotte een opwekkend woord tot zijn kie zers en medewerkers, waarbij hij hen aan spoorde om, ondanks de weinig hoopvolle toekomst, in de kracht van het Prot. Chr. beginsel, staande te blijven. De redevoerin gen werden herhaaldelijk door applaus on derbroken. De heer Wesselius wees in zijn slotwoord, namens de propaganda-commissie. nog even op het werk der jongeren, die zich in de actie zulke dappere strijders hebben ge toond. Spreker wees er op, dat ook in dit opzicht het Prot. Chr. beginsel in Zandvoort de toekomst heeft. HILLECOM R.-K. KIESKRING. Donderdagavond organiseerde bovenge noemde organisatie in de groote zaal van Hotel „Flora" een verkiezingsvergadering die buitengewoon druk bezocht was en waar als spreker optrad de heer P. Kasteel uit Am sterdam. Voorzitter was de heer C. Seysener. De heer Kasteel behandelde alleen de groote politieke lijnen. Daarbij is te letten op drie groote verschijnselen: 1 een steeds sterker wordende nationalistische economie. 2. Een steeds sterker groeiend internationaal wantrouwen met een steeds snellere bewa pening. 3 Het valuta-vraagstuk. Moeten wij met onze economische politiek op den huidigen voet blijven door gaan of den koers radicaal veranderen? Het bran dend vraagstuk is daarbij dat def munt en spr. kan zich best begrijpen dat in de bloem bollenstreek en het Westland de drang naar devaluatie zich zoo bijzonder scherp doet ge voelen. Zoowel bij deflatie als devaluatie zullen steeds slachtoffers vallen, maar in dien de huidige deflatie-politiek blijft ge handhaafd, dan zal als een noodzakelijk ge volg een aantasten moeten volgen van alle vaste lasten, ofschoon dit ook met groote moeilijkheden gepaard gaat voor spaarban ken. hypotheekbanken, groote organisaties, enz. Aanpassing met één slag is ook onmoge lijk omdat men dan in conflict komt met grondwettelijk gewaarborgde staatsschuld, verder ook met provinciale en gemeente- schulden. Het bezuinigings-ontwerp besprekend is het sprekers meening dat dit Kabinet de ge vraagde machtigingen niet zal krijgen omdat dit dictatuur beteeken t waartoe de R.-K. Kamerfractie zich niet zal leenen. Bij het voorloooig verslag der Tweede Ka mer heeft de R.-K. fractie ook een uitvoerig verslag ingediend; het is te hopen dat beide elkander vinden. De economische toestand van ons land is zeer onzeker en dit zal voorloopig wel zoo blijven. Ordening is daarom noodig maar niet zooals in Rusland Italië en Duitschland. Het is de taak der katholieken de werk- loozen en moedeloozen te helpen en den waan te verdrijven dat verandering van po litiek redding kan brengen. De katholieken hebben een groote verant woordelijkheid en de toekomst van ons land in handen want naar sprekers overtuiging zal over 25 jaren de meerderheid van het Hollandsche volk katholiek zijn. Het bevel van den Paus tot eenheid heeft geen betrek king op de kerk maar op de staatkunde en daarom dient deze onder alle omstandighe den gehandhaafd te blijven Zonder die een heid uiteenvalling van cultureele en sociale organisaties en niet te overziene splitsing, i Tragisch ongeval bij duiker- werk. Ondeskundigheid en ongeschikt materiaal de oorzaak? Duitsch duiker gestikt na eenige minuten onder water te zijn geweest. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 28-jarige Hubert Albitz. afkomstig uit Hamburg, die sedert eenigen tijd in een logement alhier verblijf Meld, terwijl hij in een duikerspak dook bij een botter, die een paar jaar geleden op de Noorderpier was gestooten en daarna gezonken, op een tragische wijze om het leven gekomen. Ieder, die iets weet van de vele gevaren, welke den duiker, wanneer hij zich in zijn duikerspak onder water bevindt, bedreigen, zal van verbazing de handen ineenslaan wan neer hij hoort op welke wijze de menschen, die vermoedelijk hebben willen onderzoeken of er zich aan boord van het vïsschersscheepje, dat nu al sedert eenige jaren tegen de blok ken van de Noorderpier ligt, iets van hun ga ding was te vinden, te werk zijn gegaan. Twee Duitschers, waaronder het slachtoffer hadden zelf een duikerpak vervaardigd en zij zouden eerïs probeeren, of er iets mee te be reiken was. Met een klein open visschersbootje de IJM 360, toebehoorende aan den heer A. van W. alhier en geassisteerd door dezen en nog een ingezetene onzer plaats, begaven zij zich naar het wrak van den botter. Albitz werd in' het duikerpak gestoken en spoedig ging hij te water. Een van de voornaamste werkzaamheden bij het duiken is het toedie nen van zuurstof. Er mag niet te veel en ook niet te weinig in den helm van den duiker worden gepompt en daarom worden voor dit nauwkeurige werkje betrouwbare luchtpompen gebezigd, bediend door geroutineerde pompers. Deze menschen hadden echter zulk een pomp niet. De benoodigde zuurstof verschafte men zich uit een zuurstof- flcsch, die rechtstreeks op de slang van het duikerpak werd aangesloten. De gevolgen van deze handelwijze bleven niet uit. Nauwelijks was Albitz onder water of het bleek, dat er iets niet orde was. Spoedig had men hem weer boven water gehaald. De helpers merkten tot hun grooten schrik, dat hij geen teekenen van leven meer gaf. Onmid dellijk werd de helm van het pak losge schroefd en, terwijl zoo spoedig mogelijk de terugtocht werd aanvaard, begonnen twee mannen kunstmatige ademhaling toe te pas sen, echter zonder dat dit eenig succes ople verde. Zoodra het motorbootje aan een der, De jaarvergadering van „Kennemerland". Gezonde financieele toestand. Donderdagavond vergaderde in de boven zaal van het veilinggebouw „Kennemerland" de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne merland". De voorzitter de heer J. P. Nijssen zette in zijn openingswoord de reden uiteen, waarom deze jaarvergadering zoo laat werd gehouden. Vooral de omstandigheid, dat niet minder dan drie accountants aan de adminis tratieve jaarverslagen te pas moesten komen in verband met de na de moeilijkheden van 1934 getroffen regelingen, was meede oorzaak. Na de vaststelling der notulen bracht de directeur, de heer W. de Groot, een uitvoerig jaarverslag uit. dat voor het grootste deel aan de moeilijkheden in 1934 en de oplossing daar van gewijd was. De leden hebben deze zeer be langrijke' uiteenzetting met groote aandacht gevolgd. In chronologische volgorde passeer den de elkander snel opvolgende gebeurtenis sen de revue. Zij gaven voor de eerste maal sinds de veelbewogen dagen een volledig en klaar beeld van de spannende dagen, die over het lot van den tuinbouw in Kennemerland^ beslissend zouden zijn. De directeur had voor zijn rapport een daverend applaus in ontvangst te nemen. Vervolgens werd het accountantsrapport uitgebracht door den heer Watervis. De balans sloot in actief en passief op een eindbedrag van f 226.854.51. De belangrijkste posten, die op de balans voorkomen zijn: de ficit ultima 1933 f 107.042.25, gebouwen, in clusief de uitbreiding f 65466.10 en onder schulden o.m. hypotheek op gebouwen f 51090 voorschot R.K. Coöp. Land- en Tuinbouw - bank f 12000; rekening-courant f 10o.507.67, leening deficit f 10885, afschrijving op de uit breiding f 10 000. De verlies- en winstreke ning sloot met een eindbedrag van f 43.311.19. Het winstsaldo bedroeg f 5589.79. De balans en de verlies en winstrekening wer den na uitvoerige toelichting van den accoun tant vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd het batig saldo aange wend tot afschrijving op het deficit, terug betaling aan nieuwe leden, die na 1 Nov. 1924 zijn ingetreden en tot aflossing aan de deel nemers in de leening van het deficit. De be sluit zal zich voor zoover noodig ook uitstrek ken tot de winst over 1933. Daarna werden de voorstellen tot statuten- wil ziging aangenomen. De bepaling, dat ieder lid. wiens lidmaatschap eindigt door opzeg ging of ontzetting gehouden is om aan de vereeniging een uittoeegeld te betalen van f 1000 onverminderd zijn andere in de sta tuten vastgelegde verplichtingen werd ge schrapt. in verband met de oplossing van de in 1934 gerezen moeilijkheden. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing WERKVERRUIMING. Dcor Burgem. en Weth. is aan de bloemist- patroons een schrijven gezonden, waarin wordt gewezen op de mogelijkheid om meer personeel in dienst te nemen, waarvoor dooi de overheid 1/3 van het geldende loon wordt betaald. Gegadigden moeten zich ter secretarie melden alwaar alle inlichtingen zijn te be komen. R. K. LEESBLBLIOTEEK. Door den heer R. C. van der Vossen, is in verband met zijn werkzaamheden als or ganist buiten de gemeente, ontslag gevraagd als bibliothecaris van de R.K. Parociale lees bibliotheek. Deze functie werd door hem ruim 25 jaar waargenomen. Door den pastoor is als zijn opvolger aan gewezen de heer C. Bregman, gemeente secretaris. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. VASTSTELLING UITBREIDINGSPLAN. De Raad besloot tot voorloopige vaststelling - van een uitbreidingsplan voor Zwanenburg: tot vaststelling van het kohier van de straat- belasting voor den dienst 1935 en tot vast stelling van een suppletoire begrooting voor 1934. BURGERLIJKE STAND VAN 14—20 Juni 1935 Geboren: Jan Lijkelcs, zoon van J. L, de Boer en. J. Rademaker; Clementina Paulina, dochter van A. C. Hermans en A. de Boeij;- Susanna. Cornelia, dochter van W. Stange en A. van Dongen; Arie, zoon van M. van dei- Stelt en M. de Graag; Cornelia Jacoba, doch ter van R. Stouthamer en Th. Groot, Johan Kaspar Heinrich zoon van S. J. Alt en J. Rut- ter a Cornelis Hendrik, zoon van C. Sack en F. den Dekker; Jacobus Cornelis, zoon van L. Buis en J. A. Groenendaal: Aagje, dochter van P. Bouterse en C. Belo: Alida Roelofje Maria Juliana Johanna, dochter van J. J. Ruben en M. P. Crevels; Antonius Hendrikus, zoon van H. Tijssen en J. M. Peters: Cornelis, zoon van P. Clemens en M. van den Berg: Johannes' Hendrikus, zoon van Z. B. Mesman en A. G. C. Zandbergen. Ondertrouwd: E. Went en H. H. Slob; H. Zwaan en M. C. van Veen; R. C. Pauwels en K. Schouten; G. C. van Hilten en A. M. A. P. Tiel; W. J. van Meel en T. Lubberden; C. J. van Zanten en M. Groeneweg: D. Emens en P. Heijstek; P. Ouwerkerk en J. de Haan; H. Verbeek en C. A. Grosscourt. Gehuwd: J. van de Vosse en J. Heijstek; B.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13