ETNA Wat gebeurde er aan de veilingen in 1934? O+O NIETS OXO ALLES KDDPT SPAARZAME VRIJDAG 21 JUNI 1935 HAARDE AI'S DAGBLAD 8 BEVERWIJK. Het jaarverslag geeft antwoord op vele vragen. De sluier geheel opgelicht. W. DE GROOT. In de Donderdagavond gehouden jaarlij k- sche algemeene vergadering van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Keimemerland" is eindelijk volledige klaarheid gebracht in de geruchtmakende veilingkwestie, welke zich in 1934 te Beverwijk afspeelde. Het jaar verslag van den directeur, den heer W. de Groot heeft den sluier volledig opgelicht, zoo dat thans de leden een volledig inzicht heb ben gekregen in ae reeks enorme moeilijk heden, die door de besturen uit den weg moesten worden geruimd. Aangezien met deze kwestie het belang van de geheele streek gemoeid was, laten wij hier een uittreksel uic het zeer uitvoerige jaaroverzicht van den directeur volgen. Na een overzicht te hebben gegeven van de bedrijfsresultaten en van de oogstop brengst. vervolgt de heer W. de Groot: Het ontstaan der moeilijkheden. Wij moesten teruggaan tot 1924, toen door de ledenvergadering van beide vereenigingen werd opgericht de Vennootschap onder firma Bloembollenveiling „Beverwijk". Er werd een nieuwe acte opgemaakt, waar bij de acte van 1924 werd vervallen ver klaard. In art. 23 der nieuwe acte werd nog eens nadrukkelijk vastgelegd, dat de vereenigin gen en de leden geenerlei aansprakelijkheid zouden hebben enz. De oprichting geschiedde door de beide besturen, die in de acte verklaarden opdracht te hebben van de ledenvergaderingen van 6 December 1928. Daar werd de eerste fout gemaakt. De ledenvergadering immers van 6 Decem ber 1928 gaf wèl opdracht om de over eenkomst ten aanzien van de lasten van het nieuwe gebouw in de oude acte op te nemen, doch niet om die acte van 1924 vervallen te verklaren en een geheel nieuwe vennootschap aan te gaan. De tweede fout was, dat art. 23 de aansprakelijkheid der vereenigingen en der leden wilde uitsluiten, hetgeen eigen lijk strijdig is met de wet, die steeds de vennooten van een firma geheel aan sprakelijk houdt. De nieuwe acte werd alleen gemaakt om het algemeen beheer zakelijker en scherper te omschrijven, er was toen nog geen sprake van credietbehoefte of achterstand, en er waren nog geen noemenswaardige bedragen aan ongedekte debiteuren of bankschulden. Met de nieuwe acte van oprichting, die dus niet door de leden was goedgekeurd, ging men natuurlijk te goeder trouw toch verder, met het bekende gevolg. Toen de vorst in 1929 groote schade aan richtte aan de gewassen der tuinders, wer den enorme partijen plantgoed aan de kwee kers verkocht. ci:e per 1 Mei 1930 niet betaald konden worden. Natuurlijk is men bij die credietverleening veel te ver gegaan, hetgeen wel de voornaam ste oorzaak der moeilijkheden was. Voorts deden de schadevorderingen we gens niet-leveren van op de vóórveiling in 1929 geveilde bloembollen ook groote debi- teurposten ontstaan, die voorals wegens den langen duur van het bekende proces, veel zwaarder drukten, omdat'de menschen geen tegenwaarde meer bezaten, omdat sedert 1930 de waarde der bloembollen enorm was gedaald. Ook de inhouding van 27 pet. van kwade posten per l Mei 1932, bracht weer de rekeningen met 27 pet. omhoog van die debiteuren, die him bloembollen hadden ge veild in verrekening met hun oude schuld, voor zoover zij die 27 pet. niet konden bij passen. Toen de debiteurposten steeds verder gingen vastvriezen ging de N.V. Spaar- nebank aandringen op dekking van het crediet op de beide vereenigingen en op de leden, waartegen de besturen zich verzetten. Men meende toch in art. 23 der acte van oprichting die aansprakelijkheid te hebben afgewezen en uitgesloten, terwijl eenig blanco-crediet niet door de leden vergaderingen was goedgekeurd. De besturen die de acte van oprichting geteekend hadden, deelden aan de Bank mede, dat alleen de bestuursleden aan sprakelijk konden worden gesteld, en dat men van de leden moest afblijven, waarmede de bank niet accoord kon gaan. Daar zat eigenlijk de kern van de ge heele bestrijding van de aansprakelijk heid der leden door de besturen, die ten slotte niet anders kon worden uitgevoch ten dan door een proces of een faillisse mentsaanvrage Wij mogen achteraf niet zeggen dat de N.V. Spaarnebank, met behoud van haar eisch inzake de aansprakelijkheid, niet lang en redelijk heeft medegezocht naar billijke oplossingen. Het faillissement aangevraagd. Voor de N.V. Spaarnebank bleef er wel geen ander middel over, dan een faillisse mentsaanvrage, om op de vlugste wijze deze zaak uitgemaakt te zien, hoewel faillisse ment haar doel niet was. In de eerste dagen van Januari 1934 kwam dan ook een deur- ■waarder mededeelen, dat het faillissement der beide vereenigingen was aangevraagd. De besturen, die meenden zeer sterk te staan in de bestrijding der aansprakelijk heid der vereenigingen en der leden, droe gen aan Mr. Hellema op, zich tegen deze faillissementsaanvrage te verzetten. Alvorens de uitspraak zou vallen, deed de President van de Rechtbank par tijen voor zich verschijnen en deelde daarbij mede, dat de Rechtbank de ar gumenten en stellingen van Mr. Hellema en besturen niet deelde, doch dat de Rechtbank de beide vereenigingen en de leden volledig aansprakelijk hielden voor de schulden der firma, Bloembollen veiling „Beverwijk", en dat de Recht bank dus direct het faillissement zou moeten uitspreken. De Rechtbank begreep echter, dat het juist om de uitspraak der aansprakelijkheid ging en geen der partijen faillissement wilden, zoodat zij bereid was. de uitspraak uit te stellen om partijen gelegenheid te geven over een regeling te onderhandelen. Een conferentie werd belegd met de beide Boerenleenbanken van Eindhoven en Utrecht waarbij werd besloten een onderhoud bij de N.V. Spaarnebank aan te vragen. Bij dat onderhoud bleek al dadelijk, dat faillisse ment niet gewenscht werd en aan een rege ling de voorkeur werd gegeven, waarbij de Spaarnebank al direct bereid bleek een zeer groot bedrag te schrappen. Er moesten echter voor die regeling ook contanten komen, waarom de besturen be sloten tegen alle adviezen in direct een be roep op de Regeering te doen, om het be- noodige geld voor te schieten. De regeering helpt: Reeds op 12 Februari 1934 was door de medewerking van den Burgemeester van Beverwijk een contact tot stand gekomen met het Ministerie van Economische Zaken en vond reeds een bespreking plaats met de vertegenwoordigers van den Minister van Economische Zaken in Hotel Lion d'Or te Haarlem waarbij de richting werd gevonden, waarin eenige steun van de Regeering mo gelijk zou zijn. De eerste en laatste absolute voorwaar den voor deze hulp was: le een punt van accoord met de N.V. Spaarnebank,' en 2e een volslagen stilzwijgen door de besturen. Er mocht met de leden niet worden gesproken of vergaderd, alvorens een van alle kanten aanvaardbare regeling was bereikt en aan de leden kon worden voorgesteld. Daarna volgde een groote reeks van con ferenties door de Regeering en Boerenleen banken van Eindhoven en Utrecht en soms met de N.V. Spaarnebank, waarbij de be- stui-en eindelijk met de N.V. Spaarnebank een punt van afmaken wisten te vinden op f 90.000, natuurlijk behoudens goedkeuring door de ledenvergaderingen. Toen deze overeenkomst in groote trekken gereed was, ging de vertegenwoordiger der Regeering, die een bod van f 90.000 in deze zaak, na inzage der stukken, nog te hoog vond, de zaak geheel in handen nemen en bood aan de N.V. Spaarnebank een veel lager bedrag ter afwikkeling aan, waarop echter nog niet direct werd ingegaan. Hoewel de besturen wel eens angstig waren, dat de minder credietwaardige leden een meerderheid zouden vormen en aan een fail lissement de voorkeur zouden geven boven een regeling, waren het juist de meer kapi taalkrachtige leden, die in actie kwamen en zich tegen een regeling gingen verzetten. Daar begrepen de besturen niets van. Onder leiding van den heer W. van Dok en eenige der bovenbedoelde leden, werd een vergadering uitgeschreven voor de leden van beide vereenigingen. om deze zaak te bespre ken, waarbij men zich algemeen tegen elke regeling verzette, wijl men meende, dat een faillissement niet zou worden uitgesproken of zou worden opgeheven, welke meening in de gegeven toestand een dwaasheid was. Door het verplichte zwijgen van de besturen wist men echter van de moeïelijkheden en van den stand van zaken weinig af. Er werd van alles gefantaseerd onder de leden. Vóór die bewuste vergadering werd dooi den voorzitter in een circulaire aan de leden vertrouwen gevraagd in het bestuur, werd in het kort de situatie uiteengezet en werd ge wezen op het gevaar, dat onbezonnen stappen een ramp voor de streek zouden kunnen be- teekenen. Het baatte alles niets, men schaarde zich achter de dwaling, dat er toch geen faillis sement zou komen. Men ging, achter de besturen om, naar Den Haag en vertelde daar aan den Re- geeringsambtenaar, dat de leden geen rege ling wilden, dat men het faillissement wilde laten doorgaan en dat de leden dus geen hulp van de Regeering wenschten. Men heeft toen zeer begrijpelijk in Den Haag wel eenige dagen getwijfeld of de leden wel hulp van de Regeering wenschten. Daarop hebben de besturen toen voorgesteld direct vergaderingen uit te schrijven, die toch door de leden waren aangevraagd, en de leden dan maar op deven en dood te laten beslissen, de besturen zouden doen wat zij konden, en zouden tot het laatste moment de verant woordelijkheid afwijzen en de leden voor houden, dat hun actie lijnrecht op faillis sement moest uitloopen. De vergaderingen werden gehouden en de motie werd in stemming gebracht en op beide vergaderingen met algemeene stemmen aan genomen De situatie gered. De situatie was gered, zoodat de Regeering ook weer bereid was, de verdere afwikkeling voort te zetten. De leden die in oppositie waren, zullen on getwijfeld op die vergadering, niets begrepen hebben van de houding van hun leider. Deze eerlijke frontverandering, in het waar achtig belang der vereenigingen siert hem. Toen aldus de goedkeuring der leden met algemeene stemmen was verkregen, konden de partijen de oplossing, die reeds lang in groote lijnen klaargemaakt was, verder afwerken, met de Boerenleenbanken en met de Regee ring. De Regeering bleef intusschen bij den eisch, dat de zaak op een lager bedrag dan f 90.000 moest worden geregeld, roodat partijen niet tot elkaar konden komen. Hoewel de besturen MAAR WANT HET IS VAN IIEBIG (Adv. Ingez. Med.) met de toegevoegde leden en de heeren van de beide Boerenleenbanken dikwijls vreesden, dat het hooge spel toch nog op faillissement zou uitloopen, hield de Regeering stand, met de belofte, dat ook na faillissement hulp zou worden geboden, totdat eindelijk, na maanden van groote spanning, de N.V. Spaarnebank op een laatste bod van de Regeering ad 65.T~~ wilde ingaan. Dit bod werd 1 Mei 's morgens per speciale bode van uit Den Haag bezorgd bij de N.V. Spaarnebank. Mr. Simons verklaarde voor de Rechtbank, dat deze brief door Minister Colijn ondertee kend bij de N.V. Spaarnebank den doorslag- had gegeven. Daarmede was echter de basis voor de da ding bereikt. Op 11 Mei 1934 werd deze dadins in de ledenvergadering goedgekeurd en werd tusschen de acht partijen een overeenkomst opgesteld, waarbij onder bepaalde voorwaar den de noodige gelden werden beschikbaar gesteld. Aldus is het verloop der moeilijkheden die de vereeniging in 1934 heeft doorstaan en waarbij het toch de besturen gelukt is, diverse partijen tot medewerking bereid te vinden, waardoor een groote ramp is voorkomen. KgjË GASFORNUIZEN PITAU™. NEDERLANDS FABRIKAAT BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Huurverlaging in uitzicht gesteld. Een Bormvater- en een Juliana- school. Inspecteur van de Volks gezondheid stelt een onderzoek in inzake de kampeerquaestie. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, op Donderdagmiddag, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Onderzoek geloofsbrieven De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, den heer I-I. A. E. M. Kraetzer worden on derzocht en in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. Annuïteits- en erfpachtsduur bouwvereenigingen. B. en W. stellen voor, in te trekken de raadsbesluiten betreffende verlenging van den annuïteits-_ en erfpachtsduur voor de wo- ningbouwvereehigi'hgeh. De heer Lud e n".iC:H.) vraagt: wat doen wij nu? De regeenng 'belet de gemeente nu, een goed voornemen uit te voeren. De men schen hebben toch belang bij huurverlaging. Wethouder Bom wat er (partijloos) zegt, dat dit'ernstig overwogen wordt. Er komt in ieder geval huurverlaging. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Bormvaterschool en Julianaschool B. en W. stellen voor de nieuwe school, die gebouwd wordt aan de Ign. Bispincklaan te Bloemendaal den naam te geven „Bornwa- terschool en aan de nieuwe school te Over- veen den naam van „Julianaschool". Wethouder Dr. Bornwater zegt, deze on derscheiding op hoogen prijs te stellen. Hij dankt B. en W. en den Raad. dat zij een school in de gemeente naar hem hebben willen noe men. Benoeming en overplaatsing Tot hoofd van de nieuwe openbare school te Bloemendaal wordt met algemeene stemmen benoemd de heer J. B. Klein Poélhuis. De Raad besluit, met ingang van den dag, waarop de nieuwe school voor gewoon lager onderwijs aan de Ign. Bispincklaan zal wor den geopend, naar die school over te plaatsen de volgende leerkrachten: a. van de openbare lagere school B, de on derwijzeressen: T. Noorman, J. E. van de Vlietvoet en E. C. M. P. Wijntjes, de onderwij zers: D. Duinker, E. M. A. Duyckinck Dörner en J. K. Veurman, den vakonderwijzer in de lichamelijke oefening: W. van der Laan (voor een nader door B. en W. te bepalen aantal lesuren per week); b. van de openbare lagere school C, de on derwijzeres: W. T. Buter, de onderwijzers S. Metz en K. W. van Beaumont, den vakonder wijzer in de lichamelijke oefening: P. A. Kok (voor een nader door B. en W. te bepalen aan tal lesuren per week). Benoemd worden de leden en plaatsver vangende leden van de Commissie van Toe zicht op de Arbeidsbemiddeling. Dr. Bornwater wordt tot voorzitter benoemd. Helmbeplanting B. en W. vragen een crediet van 150 voor helmbeplanting. De heer Luden (C.H.) wist niet, dat in den zomer helm kan geplant worden. De voorzitter merkt op dat het ook later gebeuren lean. Maar als de Raad nu het crediet toestaat, kunnen er vast maatregelen worden genomen. De Raad staat het crediet toe. Ontheffing Bouwverordening Ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Bebouwingsvoorschriften wordt verleend aan: J. H. G. Post, te Heemstede en A. van Varik te Haarlem, voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Oosterduinweg. E. Smit te Bloemendaal, voor het maken van een gelegenheid voor den verkoop van consumptie-ijs in het pand Bloemendaalsche- weg no. 102. A. de Graaf te Bloemendaal, voor het in wendig verbouwen van de woning Koepel laan 12. Het bestuur van de Middelbare School voor Meisjes te Bloemendaal, voor het uitbreiden van het schaoolgebouw van ,.'t Kopje" aan de Koepellaan. C. J. Nolte te Overveen, voor het verbouwen van een garage bij het woonhuis Prins Hen driklaan 110. Prof. Dr. A. D. Fokker te Santpoort-station, voor het bouwen van een tuinmanswoning aan den Conollyweg, onder beding, dat de oude tuinmanswoning op het terrein worde afgebro ken binnen twee maanden, nadat voor de nieuw te stichten tuinmanswoning de ver- eischte bewoonbaarverklaring is afgegeven. P. Egas te Aerdenhout, voor het bouwen van een rijwielbergplaats aan het pand Zandvoor- terweg 54. Mevr. de wed. J. A. Heijmanngeb. Broek te Vogelenzang, voor het bouwen van een woonhuis aan "den Vogelenzangscheweg nabij de spoorbaan van de Amsterdamsche Water leiding. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek om ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Bebouwïngsvoorschriften van A. M. J. van Pampus te Aerdenhout, voor een verbouwing- van het woonhuis Teding van Berkhoutlaan 43, uit overweging, dat de beoogde verbouwini op technischen en aesthetischen grond onge- wenscht wordt geacht. Rondvraag De heer Luden (C.H.) vestigt de aandacht op den bedenkelijken toestand van het Politie bureau. B. en W. willen wachten met verbete ring tot het volgend jaar, maar kunnen er niet al vast plannen worden gemaakt? De Voorzitter deelt mede dat plan nen in bewerking zijn. Spr. hoopt ze spoedig den Raad te kunnen aanbieden. De kampeerquaestie De Voorzitter deelt mede, dat de mi nister van Sociale Zaken zich in de zaak van de kampeerquaestie tusschen Zandvoort en Bloemendaal gemengd heeft. Een onderzoek in dezen heeft deminister opgedragen aan den Inspecteur der Volksgezondheid, Dr. D o y e r. Dit onderzoek is reeds begonnen. De Raad gaat in geheime zitting. Zonder hoofdelijke stemmin; werden in den loop der zitting aangenomen de voorstellen betreffende: vaststelling 11e suppletoire begrooting dienstjaar 1934; aan koop (voor 6000) van eenige perceelen grond aan de Zomerzorgerlaan van den heer P. N. Zwart; overneming van grond van den heer C. Störmann voor wegafronding aan de Julia- nalaan; een met Haarlem te sluiten over eenkomst betreffende waterlevering aan Haar lem; het contract met de Ned. Spoorwegen in zake het maken van een viaduct in het ver lengde van den Brouwerskolkweg (de nieuw aan te leggen weg over de terreinen van de Brouwerskolk krijgt, zoo besloot de Raad, dien naam) te Overveen; een crediet van 7520 voor de inrichting van school D; eenige ver goedingen aan bijzondere scholen; vaststel ling kohier Hondenbelasting 1933. HET HOOFD VAN DE NIEUWE Ol. SCHOOL. Tot hoofd van de nieuwe openbare lagere school te Bloemendaal benoemde de Gemeen teraad Donderdagmiddag den heer J. B. Klein Poelhuis. De heer Klein Poelhuis. die 38 jaar oud is. is onderwijzer geweest te Winterswijk en te Naarden, daarna werd hij hoofd van de school aan de Hembrug te Zaandam en vervolgens hoofd van school 10 te Zaandam, welke functie hij thans nog vervult. De nieuwbenoemde is in het bezit van de akte Fransch L.O. Chr.-Dem. Unie. „Aanpakken, niet aanpassen". De afd. Bloemendaal van de Chr. Dem. Unie hield Donderdagavond een openbare vergadering in Vreeburg, waar als spreker op trad de heer J. J. Geitz uit 's-Gravenhage met het onderwerp: „Aanpakken, niet aanpassen". Devergadering werd geopend namens ••de propaganda-commissie door den heer W. Schipper, die den brief aan de Corinthen 113 voorlas en in gebed voorging. Wij hebben geen traditie, aldus de heer Schipper, mannen met bekende namen heb ben wij niet, maar wij zijn baanbrekers en willen traditie maken. De heer Geitz wees op de gunstige resul taten van de C.D.U. bij de Statenverkiezingen, die zeker nog gunstiger geweest zou zijn, als de Unie als zoodanig actie had gevoerd en niet alleen de afdeelingen. Wij zijn geen politieke partij zeide spr., wil len slechts zijn een Chr. Sociale beweging en beschouwen de politiek als middel, niet als doel. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voor de C.D.U. van groot belang omdat de gemiddelde kiezer zich een oordeel kan vormen over ge meentepolitiek en een gemeenteraadslid dicht bij zijn kiezers staat. Wat de landsregeering betreft: in 1933 moest men een sterke regeering hebben en een sterken man en wat is er gekomen van de mooie beloften? Lager loonen en salarissen, grooter werk loosheid, minder bedrijvigheid. Spr. behandelde de regeeringspolitielc omdat de regeering de gemeenten er bij heeft ge sleept, de autonomie heeft aangetast en ar moede heeft gezaaid. Er is dus noodig herstel dezer autonomie en een betere financieele regeling met het Rijk. De gemeenten moeten in gehoorzaamheid aan algemeene normen volgens het evangelie worden geregeerd. De gemeente moet arbeid scheppen. Dit kan door parken enz. aan te leggen, krotwoningen op te ruimen, goedkoope. goede arbeiders woningen te bouwen enz. De werkloozen hebben recht op behoorlijken steun, in geld, in natura of in beide, waarbij de middenstand niet moet worden uitgescha keld en een goede distributie van productie overschotten een eerste eisch is. Verder mag met liefdadigheid geen korting op den steun gepaard gaan. De vermenging van het evangelie met de economisch liberale beginselen heeft tot ge volg gehad, dat het kapitaal boven den mensch is gesteld. Wij willen het productie-apparaat weer in beweging stellen, aldus spr., wij willen arbeid en brood. Neen, zeggen onze Chr. broeders, wij moeten kapitaal vormen. Is dat niet dwaas, waar goede grond, geld en productiemiddelen aanwezig zijn? Noodig is ordening in het bouwen en in de middenstandsbedrijven. Alleen die huizen moeten gebouwd worden, waaraan behoefte is en de middenstander, de vergeten man, moet beschermd worden tegen eigen vakgenooten en anderen. Inzake de exploitatie van open bare nutsbedrijven is invloed der gemeenten op de tarieven noodzakelijk. Al deze dingen hebben intusschen geen waarde, als zij geen rekening houden met Christelijke beginselen. AERDENHOUT AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur reed de heer v. d. G., wonende te Haarlem, met een vrachtauto op den Boekenrodeweg, in de richting Vogelenzang. Door het slippen van de auto botste die tegen een boom. Daardoor sprong een band en werd de vooras ontzet. Vervolgens raakte de auto nog drie boomen. die ontveld wer den. De auto moest worden weggesleept. De inzittenden, kregen geen letseL HEEMSTEDE .Bloembollencultuur". Heemstede tegen dadelijke behandeling saneeringsmaatregelen. Donderdag vergaderde de afd. Heemstede van de Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur. De voorzitter gewaagde van het groote succes dat de afd. op de buitententoonstel ling van „Flora" heeft behaald. Tevens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur over de geleden hagelschade in verbinding is getreden met de Nederlandsche Sierteelt- Centrale en deze zaak verder in be handeling is. Zij die nog verzuimd hebben hun schade op te geven kunnen zich nog in verbinding stellen met den secre taris der afdeeling. Vervolgens kwam in behandeling de be schrijvingsbrief der op 24 Juni a.s. te houden algemeene vergadering. Aan het voorstel der afdeeling Hillegom e.a. om daar al in behandeling te nemen de saneeringsmaatregelen, kon de vergadering haar goedkeuring niet hechten. Zij was van meening, dat beter gewacht kan worden tot het najaar, zooals het hoofdbestuur ook ad viseert. Ook met de motie der afdeeling Hillegom het hoofdbestuur uit te noodigen stappen te doen om de saneering na afloop van het seizoen (1 Dec. 1935) te doen eindigen, kon de vergadering zich niet vereenigen. Vervoleens werd nog besproken het amen dement Limmen op de motie Hillegom, het hoofdbestuur uit te noodigen stappen te doen om de saneeringsmaatregelen te doen eindi gen op 1 Dec. a.s. met uitzondering der be- nerking van de met bloembollen beteelde op pervlakte. Ook deze motie kon geen meerderheid in de vergadering vinden. Als afgevaardigde naar de aleemeene ver gadering werden benoemd de heeren A. J. Braam en Jan F. P.oozen en als plaatsver vangers de heer J. C. v. d. Berg. AANRIJDING. Donderdagavond bad op den hoek van de Rijnstraat en den Heerenweg te Heemstede, een aam-ij ding plaats tusschen een auto en een driewielig motorrijwiel. De bestuurder van de auto. P., komende uit de richting Haarlem verleende den bestuurder van het driewielig motorrijtuig v. d. H.. komende uit de 'Rijnstraat, geen voorrang, tengevolge waarvan het motorrijwiel door de auto in de linkerflank word aangereden. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op. UITSLAG VERKIEZINGEN OFFICIEEL VASTGESTELD. Het Hoofdstembureau heeft hedenmorgen zitting gehouden ter vaststelling van het aantal stemmen, bij de gemeenteraadsver kiezingen op ieder der candidaten uitge bracht, alsmede van de som van deze aan tallen stemmen. Alles werd vastgesteld overeenkomstig den reeds door ons vermelden uitslag. SANTPOORT KINDERZANG, Na het eerste optreden van Lies Hertiers kinderkoor „Duinlust" schreven wij, dat we vol vertrouwen de verdere prestaties van dit kinderkoor zouden tegemoet zien. En nu was de zanguitvoering van gisteravond daar om te bewijzen, dat wij inderdaad juist gezien hadden, want het groote programma, dat de kleinen ten gehoore brachten, mocht er wer kelijk in alle öpzichten wezen! De voorzitster van het koor, Mevr. Gerrits Sorree, bleek een „vrouw van de klok" te zijn, want netjes op tijd werd er begonnen, een eigenschap, waaraan andere vereenigingen een voorbeeld kunnen nemen. Het eerste nummer van het programma deed reeds direct wat goeds verwachten, want het aardige „Roeiliedje"" van Van Ramshorst werd met goede voordracht en duidelijke, be schaafde uitspraak gezongen. Dit waren trou wens eigenschappen, die we ook bij de andere nummers telkens weer constateerden. Genoeg lijk kon zonder tekstboekje het gezongene worden gevolgd, terwijl bij elk nummer steeds weer opviel, dat Lies Hertier er werk van maakt, dat de zangers (essen) begrijpen, wat ze zingen en waarom ze het zoo moeten zin gen, als zij het aangeeft. En dat wil wat zeg gen, als men in aanmerkung neemt, dat .Duinlust" zooveel kleine peuters onder haar leden telt. Maar hoe kranig zongen juist die kleintjes om maar een voorbeeld te noemen ,De Oempa's" van Jacob Hamel. En in com binatie met de grooteren werd „Koos de Gym nast" hulde voor de pittige rhythmus „Van een geweldig jagertje" en „Die domme kippen" om maar weer eenige nummers te noemen, met veel entrain gezongen. Er traden ook nog enkele leden van 't koor als solisten op. Het jeugdige duo, dat „De Meimaand" zong en de solist, die de „Ouwe holle boom" voorstelde, moesten hun nummers zelfs herhalen. Veel succes had ook het dubbel-meisjes- kwartet, dat met veel gevoel en zeer zuiver en beschaafd „Herfststemming" en „Engelen wacht" van Cath. van Rennes deed hooren. In dit laatste nummer klonk „God, onze Vader, houdt zelf de wacht" bepaald ontroerend. Ter afwisseling liet onze Santpoortsche fluitiste, Mej. G. Frankfort, zich met veel succes hooren. In de pauze deed Mevr. Gerrets op de aan wezige ouders en dat waren er heel wat, want de zaal van „Zomerlust" was zoo goed ais geheel bezet een beroep om hun kinde ren naar het koor te zenden. En we kunnen dat verzoek van harte ondersteunen, want onder leiding van Lies Hertier, die in Hanna de Boek een kranige „vleugeladjudante" heeft, leeren de kinderen uiterst beschaafd zingen. En wie weet, dat de cultureele waarde van mooien zang niet te hoog kan worden aange slagen en dat ons volk in dit opzicht nog wel iets te kort komt, zal zeker niet aarzelen aan dezen oproep gehoor te geven. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. H. van Ar- kel te Haarlem werd gisteren publiek verkocht de villa „Hoogstede" Vinkenbaan 15 Sant poort. Kooper werd de heer H. H. Koning q.q. voor f 8500 Het tuinland me* open grond, tusschen Vinkenbaan en den Bloemendaalscheweg, groote 1.30.69 H.A. werd gekocht door den heer G. J. Roodenburg te IJmuiden voor f 12.100. De verkooping van vee en inboedel van C. Spanjaard die in Zomerlust zou plaats vin den, is niet doorgegaan. VAN HET CONCOURS. Het fanfare-corps Wilhelmina, dat deelge nomen heeft aan het muziekconcours te Beem- ster, behaalde in de eerste afdeeling fanfare met 264 punten een 2en prijs. De jury bestond uit de heeren A. L. Haze- broek, Joh. Schuitmaker en F. Bicknese.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14