„Het licht in Bennebroek is niet duurder". BERICHT Hei Beim&tiiksie 52e 'Jaargang No. 15947 Ver<v:Hijnf dagelijks, behalve öp Zon- en Feestdagen" Vrijdag 21 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM ell ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendapleirs 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 1 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 régels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f 400 Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden, Dll NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Stemming Raad van Haarlem. Een waarschuwing. Burgemeester en Wethouders der ge meente Haarlem maken bekend, dat op Woensdag 26 Juni 1935. van des voormiddag: acht tot des namiddags vijf uur, de stem ming geschiedt ter verkiezing van de leden van den Raad dezer gemeente. Artikel 128 van het Wetboek van Straf recht luidt: „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. Ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen den voor de stemming bepaal den tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht aan te melden bij het stembureau van het vooi hem op de kiezerslijst aangewezen stern- district, behalve in het geval voorzien bij artikel 61 der Kieswet of bij het bestaan van een geldige reden van verhindering. Volgens art. 150 der Kieswet wordt het niet voldoen aan de genoemde verplichting, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoog ste drie gulden, terwijl bij herhaling van de overtreding, geldboete van ten hoogste tien gulden kan worden opgelegd. Autobus Haarlem-Hoofddorp. Voortaan over de Heem- steedsche Dreef. Vervoerverbotl HaarlemHeemstede blijft bestaan. Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben aan de- firma Van Kalmthout en Van Niel, die de autobuslijn Haarlem-Hoofddorp exploiteeren, toegestaan de route te wijzigen. Er wordt te Heemstede niet meer over den Bronstee.weg en den Binnenweg gereden, maar over de Heemsteedsche Dreef. Ged. Staten hebben het verzoek van de ex- ploitante, het verbod passagiers op te nemen op het traject Haarlem-Heemstede op te hef fen, afgewezen, De Zandvoortsche kampeer- quaestie. Onderzoek opgedragen aan Dr. Doyer. Onlangs hebben wij bericht, dat de Minister van Sociale Zaken opdracht heeft gegeven, een onderzoek in te stellen naar aanleiding van de bekende kampeerquaestie tusschen de gemeenten Bloemend-aal en Zandvoort. In de zitting van den Gemeenteraad van Bloemendaal deelde de burgemeester Donder dagmiddag mede, dat dit onderzoek reeds be gonnen en opgedragen is aan den Inspecteur der Volksgezondheid. Dr. Doyer. Vreemde gebeurtenissen op het eiland Lirang. Portugeesch bevelhebber plunderde een kampong. BATAVIA. 21 Juni (Aneta). Inzake het eigenaardig optreden van den Portugeeschen bevelhebber van Poelau Kambing op het eiland Lirang nabij Kisar, waaromtrent reeds eerder werd" gemeld, verneemt Aneta nader dat deze bevelhebber met een prauw op bet eiland aankwam. De bevelhebber werd aangesproken als „commandante" en was vergezeld van een gedetineerde Portugees, bijgenaamd „com munis" als mede van een radjah die „Ma terie" werd genoemd. Verder volgden ben een ïnlandsch vaccinateur en dertig andere In landers. Op 30 meter van de kust schoot de „com mandante" op een man en twee vrouwen, die op het strand stonden. De kogel ging den man rakelings langs het. hoofd waarop deze met de rest van de bevolking de vlucht nam. Toevallig bevond zich het bevolkingshoofd te Oesoetoetoen bij het negorij-hoofd voor de regeling van werkzaamheden van heeren dienstplichtigen. De commandante" bedreigde den afgezant van het negorij-hoofd, die hem verzocht naar Oesoetoetoen te komen, met een re volver en eischte uitlevering van de in 1930 naar Lirang gevluchten Maita, oud-Ra-djah van Poeloe" Kambing. Hij zocht daarop de geheele kampong af, doodde zelf een geit en een varken, drong woningen binnen, waar hij den huisraad stuksloeg, roofde alle aan wezige lansen, parangs, messen, bijlen, vischgerei, timmergereedschap en tabak, als mede twee kleine prauwtjes. Hierdoor was de achterblijvende bevolking, die nu zonder eenige vischgerei was. ten zeerste benadeeld. De Portugees bleef daarop den geheelen nacht voor de kust liggen, onder onafge broken slaan op de tifa, waarna hij bij dag licht weer afreisde. Wat het P.E.N. over de tarieven zegt. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de ?n Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. De directie van het P.E.N. verzocht ons op neming van het volgende: In de op 11 Juni in „Oud Berg en Dal" te Bennebroek gehouden vergadering heeft de in leider van alen avond zich blijkens de ver slagen o.m. over de door het. Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noordholland verzorgde electriciteitslevering in die gemeente uitge sproken op een wijze, welke toelichting van bedrijfszijde gewenscht maakt. De woorden, die daarbij gebruikt zouden zijn, maakt het niet mogelijk zich rechtstreeks met den inleider te verstaan, hetgeen onder andere omstandig heden veelal gebruikelijk is, indien in het openbaar onjuistheden over het bedrijf wor den medegedeeld. De stroomlevering voor verlichting en huis houdelijke doeleinden geschiedt uitsluitend en algemeen volgens het vastrechttarief. Hier mede is weersproken dat het vastrecht wordt „toegekend aan menschen die er niets aan hebben, terwijl anderen het niet kunnen krij gen." Het maandelijks verschuldigde bedrag wordt voor normale woningen bepaald naai de grootte van de woning, voor winkels, café's, bo'erderijen, werkplaatsen enz. naar het geschat verbruik. Het vastrechttarief heeft het groote voor deel, dat het den afnemer de gelegenheid biedt stroom voor huishoudelijke doeleinden en voor een ruimere verlichting af té nemen tegen een goedkoop tarief, bij ons bedrijf tegen 5 ct. per kWh. Ten tweede geeft een vastrechttarief een gelijkmatige verdeeling van de stroom- kosten en kan met een eenvoudig meetappa raat volstaan worden. Indien ter vergadering aan ook zou zijn verteld, dat „men niet vrij gelaten wordt in de keuze van zijn electrici- teitsmeter" is dit volkomen juist, doch is zulks niet een nadeel voor de betrokkenen doch een voordeel, want men krijgt den goedkoopsten meter die er is. De „huur" hiervan, waarmede tevens worden verrekend de lasten van de ijking, de aanslui ting, de meterleiding en verdere benoodigde apparatuur en de kosten van het opnemen van den meter en het innen van de stroomgelden, bedraagt f 0.35 per maand. Deze kosten be- hooren buiten die van het stroomverbruik ge houden te worden; de afnemer met een klein verbruik vraagt toch op dit punt dezelfde zor gen als die met een normaal of een groot ver bruik. Een meterhuur van f 0.35 per maand is een zeer normale; vele elecfcriciteitsbedrijven, waaronder die van groote steden vragen f 0.50 per maand. Hoeveel betaalt men nu te Bennebroek voor het stroomverbruik? Over 1934 bedroeg de ge middelde prijs per kWh. voor de stroomleve ring voor verlichting en huishoudelijke doel einden 15.15 cent; houden wij nog rekening- met het verbruik van stroom tegen 2 1/2 cent per kWh. afgenomen gedurende den middag en des nachts, dan wordt de gemiddelde prijs 13 ct. per kWh. Deze prijzen kunnen den toets der verge lijking zelfs met die in de groote gemeenten in Nederland weerstaan. Dat „de tarieven van electriciteit te Bennebroek hooger zijn dan ergens anders in het land" klinkt in dit ver band wel eenigszins eigenaardig. Vele verbrui kers betalen minder dan 15.15 cent per kWh., anderen meer, maar een prijs van f 0.50 zooals men zou gezegd hebben, betaalt niemand. Zooals gezegd, moet men de meterhuur er buiten laten. Meer dan f 0.30 per kWh. wordt nimmer vergoed, dan toch treedt bij de huidige tarieven de restitutie-regeling in werking, waarbij is bepaald, dat eiken afnemer het middeld boven f 0.30 per kWh. per kalender jaar betaalde automatisch wordt gerestitueerd, hetgeen met 9% van de aangeslotenen in 1934 het geval was. Het gemiddelde verschuldigde maandelijk- sche vastrechtbedrag was te Bennebroek over 1934 f 2.76, terwijl zooals reeds gezegd is, een kWh. prijs van 5 cent geldt, hij het vastrecht- enkeltarief en prijzen van 5 en 2 1/2 cent per kWh. bij het vastrecht-dubbeltarief. Als crisis-maatregel is ingevoerd, dat den verbruiker, wiens vastrecht niet voor hem passend is en die ingevolge daarvan gemid deld méér dan 30 cent per kWh. betaalt, wordt toegestaan het verbruik gelijk aan dat van het vorige jaar te vergoeden tegen 30 cent per kWh. en het meerdere stroomverbruik tegen 5 cent per kWh. Hierdoor wordt voorkomen, dat de afnemer aan het bedrijf geld voorschiet, terwijl wordt bereikt, dat de mogelijkheid om stroom tegen 5 cent per kWh. af te nemen spoediger intreedt. De klacht over het uitsluitend mogen aan leggen van electrische installaties door z.g. „erkende installateurs" is ons niet duidelijk. Door de invoering van het instituut van „er kend installateur" wordt toch bereikt, dat de afnemers zijn beveiligd tegen onvakkundige bediening met de veelal daaraan verbonden levering van, om het zacht uit te drukken, niet volwaardig, en daardoor gevaar opleverend, materiaal. Dat het maken van installaties daardoor duurder is geworden, moeten wij tegenspreken. Het aantal erkende en beperkt erkende in stallateurs, die toegelaten zijn, is groot genoeg, waardoor een normale concurrentie is blijven bestaan. Ons bedrijf maakt zelf nimmer installaties. Wij lazen namelijk in een der verslagen, dat alleen het P.E.N. het licht mag aanleggen en dit zeer dikwijls op zulk een schandalige ma niet gebeurt, dat de bewoners het op eigen kosten laten veranderen. Deze en dergelijke „krasse uitlatingen" noop ten ons tot enkele rechtzettingen. Hoeveel beter zou het zijn indien zij die zich geroepen achten het publiek voor te lichten, eens te voren te bevoegtier plaatse zelf hun licht opstaken alvorens zij het in ruimen kring laten schijnen'^ DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier twee rij wielen gestolen. Het einde van Flora. De gebouwen worden geveild Vanmorgen ben ik nog eens langs de roode tulpen op de Heemsteedsche Dreef gegaan. Ze liggen verwelkt en vertrapt op den grond, maar wijzen nog duidelijk naar het terrein waar Flora stond, dat óók af gedaan heeft en afgetakeld is. Grijs-bruin liggen de velden onder het donkere groen der boomen. veel is verdord, veel is weggehaald, de tegeibestrating is ge deeltelijk opgebroken, de bruggen missen haar leuningen, het reeds verkochte restau rant en rijksgebouwencomplex staan nog slechts gedeeltelijk overeindals een kermis, na den laatsten dag. En overal staan blauwe cijfers op geschilderd, hard en on verbiddelijk. op de lichtzuilen. den ingang van het Bloemenpaleis planken van de bruggen, hekken enz. Want de tentoonstel lingsgebouwen e.d. werden Vrijdagmorgen verkocht. De belangstelling in het Ververschings- huis in Groénendaal is zeer groot, als voor de eigenaren-bouwers, de heeren J. B. Slui ter, Aerdenhout en de fa. gebr. v. d. Putten Heemstede de veiling begint. De cijfers vliegen door de zaal, worden door beluste koopers vergroot en terugge kaatst, de afslager herhaalt tot in het on eindige, regelmatig en soms snel achter el kaaracht gulden, acht. acht. acht, negen gulden, negen, negen, negen., en dan: veertig dertig, twintig achttien, zestien De heer J. C. Brand, die de gebouwen als architect heeft gemaakt, luistert naar dezp voorbereidingen voor de afbraak. In de ruime zaal. waar een blauwe rook- nevel hangt, en waarin ondanks de acht groote vensters op dezen donkeren dag den langsten van het jaar nog wel, de lam pen moesten worden aangestoken, in deze zaal wordt het Einde van Flora beraamd. De prijzen zijn niet hoog: een vaste wasch- tafel met spiegelglas en afvoerleiding uit het Volendamsch restaurant gaat voor f7; 5 vlaggestokken met ijzeren beugels en voet stukken brengen samen f 6 op: het Volen damsch Bierrestaurant dat f 12.000 gekost heeft, gaat in stukjes weg, tot een totaal be drag van f 950. De 12 verlichtingsornamenten (tulpmotieven met fluorversiering) die langs de Vrijheidsdreef bij den avondingang ston den. deden f 1 per stuk; het verkeershuis f 158. Op de terreinen van Flora waart het Einde vond. De weekendhuizen zijn verdwenen en in het Bloemenpaleis zijn gapende gaten, waar in Mei nog de glas-in-lood-ramen zaten. Alleen de wereldbol staat nog ongeschokt (daa althans) overeind. Een kikker kwaakt en het kwekkend ge luid klinkt triest over het verlaten veld. Hopeloos triest. VEERTIGJARIG JUBILEUM VAN DEN HEER P. TH. VAN RIJN. De heer P. Th. van Rijn, die heden zijn veertig-jarig jubileum als apotheker herdenkt ontving reeds hedenmorgen vroeg veel blijken van belangstelling ter gelegenheid van dezen feestdag. Vooral van oud-leerlingen kwamen veel gelukwenschen binnen, schriftelijk door brie ven, briefkaarten en telegram-men en ook bloemstukken gaven blijk van hartelijk mede leven. Verschillende vereenigingen hebben eveneens hun felicitaties gezonden. Het bestuur van het departement Haarlem der Maatschappij ter bevordering der phar- macie zou hedenmiddag den heer Van Rijn persoonlijk komen gelukwenschen. De jubila ris heeft zich verder aan elke huldiging ont trokken. De apotheek was rijkelijk versierd door de assistenten, allen oud-leerlingen, van den heer Van Rijn. De verduistering van ƒ135.000 De huiszoeking te Amsterdam. In aansluiting op de mededeelingen in ons vorig nummer over de huiszoeking, die op ver zoek van de Haarlemsche Rechtbank door de Amsterdamsche Justitie verricht is ten kan tore van een groote bankinstelling te Amster dam (waar de speculaties in opdracht van den gearresteerden chef-commies van het Haarlemsche station waren uitgevoerd door een vriend, die daar bediende is) vernemen wij hedenmorgen uit het Haarlemsche Poli tierapport het volgende: „Donderdag is op last van de Haarlemsche Rechtbank door de Amsterdamsche Justitie bij de Twentse he Bank te Amsterdam een huiszoeking verricht ter beslaglegging op de fondsen ter waarde van ongeveer f 30.000. die door genoemden chef-commies bij de Ned. Spoorwegen van het door hem verduisterde geld zouden ge kocht zijn. Deze huiszoeking moest plaats hebben, omdat de directie van de Twentsche Bank niet bereid was, deze fondsen vrijwillig af te ge**en." Naar aanleiding van dit bericht hebben we ons tot de directie van de Twensclie Bank ie Amsterdam cm nadere inlichtingen gewend, maar zij wenschte er geen commentaar op te geven. Schoolcompagnie Motordienst Bestaat twintig jaar. Naar wij vernemen bestaat de Schoolcom pagnie Motordienst te Haarlem op 12 Juli a.s. 20 jaar. Het ligt in het voornemen dit feit op 15 Juli feestelijk te herdenken. Commissie en subcommissies zijn gevormd teneinde op dien dag verschillende wedstrijden voor het onder de wapenen zijnde personeel te doen houden. De plannen, die al eenigszins een vasten vorm aannemen zijn o.a.: een défilé voor den Minister van Defensie; het doen houden van een sterrit voor het met groot verlof zijnde personeel; een feestmaaltijd en zoo mogelijk tot sluiting van den dag een bioscoopvoorstel ling op het terrein. De Habat. Ontheffing Winkelsluiting, B. en W. deelen mede dat zij ten aanzien van de winkels op de door de Haarlemsche Broodbakkerspatroonsvereeniging op 28 en 29 Juni en van 1 tot en met 6 Juli 1935 te houden nationale tentoonstelling ingevolge de winkel sluitingswet 1930 (Stbl. no. 460^ ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op Zaterdag 29 Juni en 6 Juli 1935 na des namid dags 10 uur tot des namiddags 11 uur en op de overige dagen na des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden ver kocht en het verkochte medegenomen. Het ongeluk met den Diesel- trein. Treinbestuurder veroordeeld. AMSTERDAM, 21 Juni. De treinbestuurder bij de Nederlandsche spoorwegen die terecht schuld te wijten is geweest, dat op 5 Augustus 1934 een door hem bestuurde Diesel trein bij het Weesperpoortstation in botsing is geko men met een stoomtrein waardoor het eerste rijtuig van den Diesel aan een kant geheel werd opengescheurd, en verscheidene passa giers werden gewond, is heden door de vierde kamer der rechtbank te Amsterdam veroor deeld tot een maand hechtenisstraf voorwaar delijk, met een proeftijd van drie jaar en tot zestig gulden boete, subs, tien dagen hechte nis. Het O.M. had een maand hechtenis ge vorderd. Eden zal behalve te Parijs ook te Rome be sprekingen voeren. pag. 4 Het Jocgo-Slavische kabinet is opnieuw af- etreden. pag. 4 Abessynië heeft den Volkenbond om neutrale waarnemers verzocht. pag. 4 Tegen den 19-jarïgen dader van den doodslag in de Haarlemmermeer is 12 jaar gevange nisstraf gcëischt. pag. 3 De Tweede Kamer heeft het Nozema-ontwerp aanvaard. pag. 3 Het transferprotocol is te Berlijn ondertee kend. pag. 3 De K XVIII is in Australië aangekomen. pag. 3 Het P. E. N. over de electriciteitstarieven in Bennebroek. pag. I De geschiedenis van de Beverwijksche veiling- kwestie uiteengezet. pag 8 De atletiekwedstrijden van „Haarlem" op a.s. Zondag pag. 13 De roeiwedstrijden van de „Koninklijke" pag. 33 ARTIKELEN, ENZ. Van onzen Weenschen correspondent: Een bandiet als filantroop en idealist. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: De Britsch-Duitsche vlootovereenkomst. pag 4 J. H. dc Bois: Nieuwe tijdelijke tentoonstel ling in Teyler's Museum. pag. 6 K. de Jong over het kerkconccrt der Chr. Ora torium vereeniging. pag. 6 Bekende Haarlemmers: Ir. II. J. M. Bekkers. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Damrubriek. pag. 13 Voor de Jeugd. pag. 9 en 10 Leo Trotzki heeft van de Noorsche regeering toestemming gekregen gedurende zes maanden in dit land te verblijven. Trotzki (in het midden) bij zijn aankomst, te Oslo. Geheel links zijn vrouw Het Bloemendaalsche politie bureau. Herhaaldelijk is reeds de aandacht geves tigd op het feit, dat het Politiebureau te Overveen niet meer aan de eischen voldoet. Naar aanleiding van een vraag van den heer Luden deelde de burgemeester van Bloe mendaal Donderdagmiddag mede. dat plan nen voor verbetering in bewerking zijn en naar hij hoopte spoedig den Raad zullen kun nen bereiken. DE KWESTIE VAN DEN EX-HOOFD COMMISSARIS De heer De Visser heeft de volgende vragen aan den Minister van Justitie gesteld: Is het juist dat reeds voordat de gewezen Hoofdcommissaris van Politie te 's-Graven- hage den dienst met eervol ontslag en met recht op pensioen verliet, tegen dezen hoogen ambtenaar ernstige vermoedens van onrecht matige handelingen waren gerezen en dat het verleende ontslag met die vermoedens verband hield? Is het juist dat ingevolge die vermoedens in plaats van ingrijpen der justitie een „eere- raad" is benoemd om bepaalde gedragingen van dezen gewezen hoofdcommissaris van po litie te onderzoeken en heeft de regeering aan de benoeming van dien raad medegewerkt en direct of indirect den gang van dat onderzoek gevolgd of doen volgen? Wordt ook vanwege de justitie in deze zaak een zelfstandig onderzoek ingesteld en kan de regeering verzekeren dat indien eventueele oneerlijke handelingen hebben plaats gehad tegenover dezen gewezen Hoofdcommissaris van politie op dezelfde wijze is en wordt opge treden als tegenover andere personen die zich aan strafbare handelingen te buiten gaan? Was er voor deze aangelegenheid geen reden tot toepassing van preventieve hechtenis, zoo als dat bij andere delicten herhaaldelijk plaats heeft? Weet de regeering dat omtrent dit geval zeer verontrustende geruchten worden verbreid en acht zij het niet wenschelijk dat ten spoedigste de volle waarheid omtrent deze zaak wordt bekend gemaakt, door volledige inlichtingen aan de Kamer te verstrekken? NIEUWE N. S. B.-ORGANISATIE? De heer Van der Heide heeft aan den Mi nister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het de Regeering bekend of het juist is. dat de nationaal-socialistische beweging be sloten heeft een nieuwe organisatie op te rich ten of te doen oprichten, die naar den schijn buiten deze beweging zou staan om bij een eventueel verbod van de weerafdeelingen de plaats van deze te kunnen innemen? 2. Zoo ja. is het haar bekend welke doel stelling deze nieuwe organisatie heeft, draagt ze een militair of een semi-militair karakter zooals kan worden afgeleid uit de militaire ti tulatuur van stormtroepen, brigades, comman danten en kader; uit het feit, dat bij aanmel ding tot het lidmaatschap van deze stormtroe pen, waarvoor de aanbeveling van een hoo- geren functionnaris van de N.S.B. een nood zakelijke voorwaarde is. opgave moet worden verstrekt van alle bijzonderheden b.v. welk ge wicht het adspirant lid heeft, welke methoden van zelfverdediging hij zich eigen heeft ge maakt en op welke tijden van den dag of nacht hij beschikbaar kan zijn? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat. als deze organisatie inderdaad een militair of semi-militair karakter mocht dragen of slechts naar den schijn dit karakter niet mocht hebben, aan deze volstrekt onneder- landsche methode van doen voor goed een ein de moet worden gemaakt

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1