ZOMER OPRUIMING WEEKABONNEMENTEN GOEDE EN MODERNE KLEEDING Colb. Costuums naar maat DE BILT Sport-Var'fa. v r ij d a g 21 juni 1935 haaree m'-s dagbead 2 Prinses reikt de Florence Nightingale-medaille uit. Aan zusier Westerhof. Sedert korten tijd heeft de K. L. M. een sterker specialiseering van haar bedrijf op het gebied van ziekentransport ingevoerd, o.a. door toevoeging van een inedischen dienst en volledige aanpassing van haar materiaal aan de eischen des tijds. Met het oog op de toe komst mogelijkheden van ziekentransport door de lucht zal binnenkort- een demonstratie voor de medici plaats vinden op Schiphol. Hieraan is gisteren in de luchthaven van Amsterdam een bijzondere demonstratie voor het hoofdbestuur van het Roode Kruis voor afgegaan, welke werd bijgewoond door prin ses Juliana. Persoonlijk heeft de Prinses vooraf aan zus ter- Westerhof de Florence Nightingale-me daille uitgereikt. De Prinses sprak een korte rede uit en ge waagde van den offerzin, den moed. de be kwaamheid en de onvermoeide toewijding van zuster Westerhof aan het hooge doel. dat zij zich had gesteld: het dienen van de lijdende menschheid. ..Moge het u gegeven zijn",, aldus Prinses Juliana, dat nog vele jaren te kunnen doen met vollen inzet van de u in zoo bijzonder rijke mate geschonken gaven. Ik verzoek u thans nader te willen treden, teneinde bij de vele eervolle onderscheidin gen, die u reeds sieren, nog de medaille in ontvangst te nemen, die zoo terecht den naam draagt van haar. van wie zco groote. zoo edele zoo onvergankelijke bezieling is uitgegaan.'' Na afloop van deze plechtigheid is het am bulance-vliegtuig gedemonstreerd, waarna in het -leslokaal de thee is geserveerd. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L.O. De Commissie van Toezicht op het L.O. houdt een vergadering ten Stadhuize, op Dinsdagavond 25 Juni a.s. Op de agenda komt o.m. voor: advies in deeling leerlingen cursus 19351936. DE HEER J. W. RUINEN MET PENSIOEN. Wij vernemen dat de heer J. W. Ruinen, leeraar aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers (essen) alhier, aan het einde var. dezen cursus met pensicen gaat. De heer Ruinen, die ook vele jaren waar nemend directeur van deze school was. is hier bijna 32 jaar werkzaam geweest. Ook was hij leeraar aan de vroegere Rijksnor maallessen. Het afscheid zal vermoedelijk in intiemen kring plaats hebben. PERSONALIA. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het eerste gedeelte van het candidaats- examen in de geneeskunde, de heer A. Bran don -te Haarlem- Geslaagd vor" het propaedeutisch examen voor Werjctuis'kmndis ingenieur: A. A., van Mansum, Haarlemmermeer. Voor liet prop.ex. voor Scheikundig in genieur: F. P Haarlem. Voor het prop. examen voor Electrotech- nisch insrenieur: J. W. Scholen. Haarlem, P. A. Wegelin. Bloemendaal. FAILLISSEMENT 20 Juni 1935 werd d'oov de Haarlemsche rechtbank in.staat van faillissement vevklaard Joel 'Hamhie, advertentie-colporteur, wonende te Zand voort. Dr. Gerkestraat 36. Rechter commissaris Mr. Th. F. Raeclt. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem OUDERAVOND JUNOSCHOOL Donderdagavond werd een ouderavond ge houden in het gymnastieklokaal van de U.L.O. school aan het Junoplantsoen. Na opening door den voorzitter werd door den heer W. R. Jansen, hoofd der school, een voordracht gehouden over „De droogmaking en de exploitatie der Z-uidsrzeegronden". Deze zeer interessante voordfhcht werd met groote aandacht gevolgd. Namens de ouders werd den spreker door den voorzitter der oudercommissie dank ge bracht. De ouderavond was zeer goed bezocht EXAMENS Nutskweekschool te Haarlem. Examen nut tige handwerken. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames: J. Mulder. A. Polderman. J. de Ridder, W. A. Terweij, A. Visser en J. Parthesius. Rijkskweekschool voor onderwijzers (-essen). Haarlem 20 Jan. Geëxamineerd 6 candida ten. Geslaagd de dames: J. C. L. van Eerden. A. van Es. A. G. Houwen, M. C. L. Jagt, te Haarlem. A. C. H. J. van Leeuwen te Leiden en M. G. Lettenmeijer te IJmuiden. dienen uiterlijk Dinsdagsavoncts Detaaia te zijn daar de bezorgers op Woensdag af rekenen DE ADMINISTRATIE. AGENDA VRIJDAG 21 JUNI Wijkhuis. Leidschestraat 20: Vergadering Chr. Hist. Unie. Sprekers: E. v. d. Wal en mr. A. Wensing. 3.15 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergade ring van den Vrijheidsbond. Sprekers: mr. M. H. de Boer en mevr. mr. E. A. J. Scheltema- Couradi. 3.15 uur Luxor Sound Theater: „De Poolsche Jood". Doorloopende voorstelling van 7 u. tot 11.30 u. Palace: „Stimmen der Liebe". Op het too- neel: het ensemble 4 Kaeths, concertharmo nica. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De VTOolijke schei ding". Op het tooneel: Wilburry's acrobatiek. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vader's Eerewoord". 2.30, 7 en 9.15 uur. Circus Henny, Teylerplein. Avondvoorstel ling. H i 11 e g o m: Raadsvergadering. 1.45 uur. ZATERDAG 22 JUNI Circus Henny, Teylerplein.Avondvoorstel ling. Bioscoopvoorstellingen des middags en de? avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. meldt: Hoogste barometerstand 765.5 m.M. te Avord. Laagste barometerstand 739.8 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: meest zwakken wind uit Zuidelijke richtingen. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Warmer overdag. Uit het Buitenland Beter weer. De uitgebreide depressie in het Westen diepte zich wat -uit en trok Noord tot Noord- oostwaarts. Zij bracht vrij zware regen over de Britsché eilanden, waar ook thans het weer somber en regenachtig is. De, gisteren over ons land gelegen secundaire veroorzaakte ook hier zwaren regenval. Maastricht had 13. De Bilt 10 m.M. terwijl een daalgebied dat naar Zuid-Duitschland trok daar eveneens veel neerslag bracht. De hooge drukking over Frankrijk nam in beteekenis af. Thans is nog een kleine kern nabij Zwitserland aanwezig, welke zich echter weer Noord en Noordoostwaart-s gaat uitbreiden. In Frankrijk klaarde de lucht wat op. waardoor vooral in het midden de tem peratuur wat steeg. De depressie over de Oostzee trok Oost waarts af, gevolgd door flinke barometerstij gingen. Over Scandinavië veranderde de lucht druk weinig. Behalve de reeds genoemde tem peratuurstijgingen trad ook elders in 't waar nemingsgebied 'n lichte stijging van den ther mometer op. Voor onze omgeving is op afnemende be wolking, verminderde regenkans en stijging van temperatuur vooral overdag te rekenen. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN.. Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 21 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 766 m.M. 765 m.M. 61 F. 57 F. 62 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Juni. Ondertrouwd 20 Juni: A. C. Scheelings en J. A. Block; A. Meeter en H. A. H. Touwen: G. M. Spoor en C. C. Sala; IJ. Banning en E. Th. J. Huijboom. Getrouwd 20 Juni: J. C. Hurkmans en J. W. C. C. Bakker; C. M. van Roode en P. Pli. Reinerie; G. Poldervaart en A. W. P. H. Too- renent; J. van den Bergh en J. van Leeuwen; M. van- -den Booren en A. M. ■Hand-graafP. Schipper en M. R. van- Luijken; A. Martens en G. Vlug; M. van Delden en P. H.- M.'-Mar tens... Bevallen 17 Juni: B. J. J. van der Avoort Smette, d.; 18 Juni: J. C. Kabel—van der Ham, d.; H. C. Rij.pma—de Langen, d.: 19 Juni: G. C. WijdenesHeijstek. d.; 20 Juni: H. SpruitBothen, z.: E. M. P. de Bruin— Driessen, z.: H, de MinkKoel, z.; A. V, M. BekkersHekking, z.; Overleden 18 Juni: J. W., 2 dgn„ z. W. Nuij- ten, Visschersstraat; 19 Juni: A. Wansbeek— van der Reyden, 72 j., Hazepaterslaan ZANDVOORT Geboren: Jacob, zoon van C. J. Bruynzeel en P. A. A. Hooft, Haltestraat 6; Ansje Jacqueline, dochter van W. Harberts en A. J. IJoey, Zandvoortsehelaan 64a; Ondertrouwd: J. H. L. Jaacim en A. Jor- daan, Kerkstraat 18a; Overleden: J. v. d. Werff, oud 58 jaar; L. Koster, wed. van Jacob Koster, oud 80 jaar UITSLAG VEILING. Uitslag der veilir gehouden in ,,'t Nota rishuis", Bilderdijkstraat, op Donderdag avond. Een heerenhuis. met poortuitgang, grooten tuin en erf te Haarlem aan de Leidsche- vaart no. 118. f 5800 J. P. Creemers q.q. Een woonhuis met erf en ged. schuur te Haarlem aan de Spaanschevaartstraat no. 21 f 3000 J. G. Schaaf. Een schilderswinkel met werkplaats en ged. schuur te Haarlem aan de Spaansche vaartstraat no. 23. f 1675 S. de Jong. Een huis en erf te Haarlem aan de Moluk- kenstraat no 50, f 4200 F. L. F. Rikkers. Een huis en erf te Haarlem aan de Siuna- trastraat po. 27. f 3800 Th. J. Stöpetie. De villa genaamd „Hoogstede" met erf en tuin te Santpoort-Station, gemeente Velsen, aa>n de Vinkenbaap 15. f 3500 H. M. Konipg q.q. Het tuinland en open grond te Santpoort- Station. gemeente Velsen, gelegen tusschen de Vinkenbaan en den Bloemendaalscheweg f 12100 G. J. Roodenberg q.q. Het winkelhuis te Haarlem aan de Gier straat no. 56. met pakhuis aan de Magdale- nasteeg no. 8. f 12000 P. F. Dellebarre q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Krit- zin gerstraat no. 34. f 2525 J. J. G. Bonfrer qq. Een huis met erf en tuin te Heemstede aan de Spaarnzichtlaan no. 21. f 5900. A. Monderman. Het heerenhuis en erf te Haarlem aan de Tempeliersstraat no. 9 f 8655 A. v. Beekum q.q- Een heerenhuis, erf. vóór- en achtertuin te Haarlem aan de Uit den Boschstraat no. 2. f 7500 J. C. Staart q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Greb- berstraat no. 18 f 2815 A. Junge. De villa „Bijduin" met erf, grooten tuin en 2 schuren te Overveen aan het Brouwers vaartpad no. 2. f 10500 opgehouden. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Schagchelstraat no. 10 f 3300 J. Heuper man q.q. Een perceel weiland, pad en water te Haar lem nabij de Munterslaan. f 35 T. de Vries. ABDIJ VAN EGMOND WORDT OP 25 JUNI INGEWIJD. Naar wij vernemen zal de abdij van Egmond op 25 Juni worden ingewijd door mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem. Als de priory geheel gereed is, zullen Benedictijner monniken deze betrekken en van daaruit me dewerken aan den volledigen herbouw van de abdij. Het herstel gaat traag De belastingen omlaag STEMT VRIJHEIDSBOND (Adv. Ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT GEDELEGEERDEN. f Bij K. B. zijn benoemd als gedelegeerden van de Nederlandsche regeering bij het inter nationaal congres voor handelsonderwijs, het welk van 2 tot 6 September 1935 te Praag zal worden gehouden: dr. S. Elzinga, dr. Ch. E. H. Boissevain, mr. A. Bruch, A. van der Schaaf, J. E. Gerzon, dr. H. W. E. Moller. prof. H. A. Kaag, prof. dr. J. E. de Quay, mr. dr. M. Spaan der. dr. G. Schilperoort, J. C. Holtzappel, J. Peper; als plaatsvervangend gedelegeerde dr. A. de Froe. INTERN. ROODE HULP. De afd. Haarlem-Zuid der Intern. Roode Hulp heeft aan den Duitschen Rijkskanselier de onmiddellijke vrijstelling gevraagd van de politieke gevangenenen en in de eerste plaats van Ernst Thalmann.. GEMEENTELIJKE ZWEM- EN BAD INRICHTINGEN. In het tijdvak 115 Juni zijn in de gemeen telijke zweminrichtingen 17.226 baden geno men, verdeeld als volgt: Houtvaart: Mannen Vrouwen Abonné's 1153 1093 20 ets baden 57 25 10 ets baden 443 347 Vereenigingsbaden 52 61 Schoolbaden 1125 549 Kostelooze baden 1620 1480 4450 3555 Delft: Mannen Vrouwen Abonné's 2507 2344 20 ets baden 142 136 10 ets baden 475 477 Vereenigingsbaden 141 83 Schoolbaden 1880 1036 5145 4176 (Voor verder Sport zie men pag. 13.) ROEIEN. De Wedstrijden van de Koninklijke. (Vervolg-van- pagina 13.) De Ridder (Het Spaarne) wint het nummer Jonge Skiff B. Op de wedstrijden van De Koninklijke, waarvan „het, •stuurmanloozé deel" op - de Ringvaart bij Sloten wordt verroeid, heeft de Spaarne-skiffeurd;P: F. L. de Ridder .in twee races zijn derden eersten prijs van dit seizoen behaald. Donderdagavond ontmoette hij Moltzer (de Hoop). Ondanks het slechte weer -de races hadden in stroomenden regen plaats - was er een groote. opkomst van Spaar ne- supporters. Moltzer startte- te vroeg en werd teruggeroepen; de tweede maal deed hij het weer maar scheelde het zoo weinig dat de kamprechter de scullers liet doorgaan. Bei den maakten een zeer snellen start; toen na 200 M. de Ridder ging uitlengen bleef Moltzer in starttempo doorjagen en nam 1 1/4 lengte voorsprong. De Ridder spurtte daarop en even later nog eens, waarbij hij hard inliep en Moltzer in de baan van den Spaarne- sculler kwam. Toen hij daarin bleef roeien zette de Ridder hard door en voer hem aan; beiden lagen even stil en roeiden toen ver der, waarbij de Ridder ettelijke lengten uit liep en met gemak won in 8 min. 3 sec. Als Moltzer eerste was aangekomen zou hij ge- disqualificeerd zijn. In de finale roeide vanmorgen om 11 uur 50 de Ridder tegen Steénhuysen (Viking). Deze race gaf geen strijd te zien. Na een snellen gelijk-opgaanden start van beiden liep de Spaarne-man bij het uitlengen onmiddellijk een lengte uit en vergrootte verder zijn voor sprong regelmatig. Hij won met hetgeen men in roeierstaai „een straat" noemt in 8 min. 17 sec. Doordat er weer eens tegenstroom in de Ringvaart stond vanwege het spuien was het maken van een snellen tijd uitgesloten. Het Spaarne heeft nu tot dusver in dit sei zoen vijf eerste prijzen behaald, waarvan vier met race- en één met stijlroeien. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN H. V. G. B. Het programma voor het zwemfeest van H. V. G. B., dat ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan dezer vereeniging op Zondag 30 Juni a.s. in de Zweminrichting aan de Kleverlaan wordt gehouden, is als volgt samengesteld: 1. Uitsluitend voor adspiranten van 'H. V G. B. 2. 4 x 50 Meter vrije slag voor Middelbare en U.L.O.-scholen van Haarlem om den wissel beker in Memoriam dr. W. E. Merens. Houd ster van dezen beker is de M. T. S. te Haar lem. 3. 200 Meter schoolslag voor heeren. Natio naal. Tevens Kring ka mpioen sc hap 4. 100 Meter vrije slag voor dames. Na tionaal. ij 5. 10 x 50 Meter vrije slag voor jongens tot en met 17 jaar. Uitsluitend voor Kringver- eenigingen. Om de beste prestatie van den Kring. 6. 3 x 50 Meter wisselslag estafette voor heeren. Nationaal en om het kringkampioen- schap. 7. 100 Meter schoolslag voor dames. Na tionaal. 8. 50 Meter vrije slag voor jongens tot en met 17 jaar. Uitsluitend voor Kringvereeni- gingen. Om de beste prestaties van den Kring. 9. Demonstratie schoonspringen. 10. 3 x 50 Meter wisselslag-estafette voor dames: Nationaal. 11. 100 Meter rugslag voor heeren. Natio naal. 12. 50 Meter schoolslag voor jongens tot en met 17 jaar. Uitsluitend voor Kringvereeni- ging-en. Om de beste prestatie van den Kring. 13. 5 x 50 Meter vrije slag estafette voor da mes. Nationaal. 14. Idem voor heeren. Nationaal en om het Kringkampioenschap. 15. Waterpolo, GYMNASTIEK VAARDIGHEIDSPROEVEN Donderdagmorgen werd onder leiding van den heer C. P. Nieuwenweg een begin ge maakt met de afneming van vaardigheids- proeven voor leerlingen uit de 6e klassen van openbare en bijzondere lagere scholen. Ruim 1000 kinderen waren op terreinen en in zalen vereenigd om blijken te geven van hun geoefendheid in gymnastiek en atHletiek. Overdreven eischen werden niet gesteld: elk normaal geoefend kind kan aan alle of vrij wel alle minimum-eischen voldoen en daar door in 't bezit komen van een diploma, be schikbaar gesteld door het organiseerend lichaam, de afdeeling Haarlem van de Veree niging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland. De meisjes werkten haar „examen" vanmor gen af op gemeentelijke sportterreinen, die ondanks de vele regens van gisteren voor het doel volkomen geschikt waren. Vanmiddag wordt door de meisjes in zalen geturnd. De jongens begonnen 's morgens in de zalen. Op 't programma staan 3 gymnastische en 4 athletische eischen. LAWNTENNIS. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Slechts enkele wedstrijdlen staan nog op het programma. Haarlem speelt den laatsten wedstrijd aan die Spanjaardsiaan tegen Festi- na. Van eenig belang zal de .uitslag niet meer zijn. daar Haarlem als laatste zal eindigen en het volgende seizoen dus in de overgangs klasse moeten uitkomen. T.C.H. 4 krijgt zijn laatsten wedstrijd te spelen en wel uit tegen Gold Star. Ook dat wordt weer een dubbeltje op z'n kant. HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma komen voor de eerst volgende dagen de volgende wedstrijden voor: Zaterdag: Eerste klasse: AjaxH. H. C. V. V. G. A.—Blauw Wit Tweede klasse: A. F. C.—V. V. G. A. II Z. R. C.De Duvianen. Derde klasse: Amsterdam: Quick—D. W. S. A. H. V. J.—A. F. C. The CatchersShell. Zilveren Bal: Schoten ISwastika I. E. D. O. II—H'. H. C. II. Zondag: Seriewedstrijden om den Zilveren Bal. Woensdag. Derde klasse Haarlem: Haarlem IIIDuvianen 33. H. H. C. krijgt Zaterdagmiddag waar schijnlijk een zware partij te spelen. Toch gelooven we dat hier de gasten winnen, al zal het verschil wel niet heel groot zijn. Bij de tweede ontmoeting in de eerste klasse V.V.G. A. IBlauw Wit I zal na-ar wij verwachten, de gast wel het onderspit delven. De Velsensche club De Duvianen gaat op bezoek bij Z. R. C. Deze verloren van A. F. C. terwijl De Duvianen weer v-an A. F. C. won nen. We moeten dus aannemen, dat de Ve.l- seniarèn" ook 'hier. als ovèrw'ihmars uit het veld komen. Op het terrrein aan de Kleverlaan begint Zaterdagmiddag drie uur de eerste wedstrijd om den Zilveren Bal. Eerst, komen in het'veld Schoten en Swastika. Te vier uur volgen op hetzelfde terrein E.D.O. n en H. H. C. H. De rest v-an de serie .wordt Zondag, - even eens op het gemeente-terrein, aan de Klever- laan gespeeld. Gemakshalve geven we hier de wedstrijden der eerste ronde met de aanvangs uren: 9 uur: R. C. H. I— V.V.G.A. en Haarlem II- Duvianen I. 10 uur: A. F. C. I—D. E. V. I en The Cat chers IQuick II 11 uur: A. M. V. J. I—Z. R. C. I. Op ditzelfde uur begint ook de tweede ron de. De finale staat op het programma- aange geven om 4 uur. Uit ervaring weten we ech ter dat het wel wat later zal worden. WATERPOLO. H.V.G.B.DE WATERRATTEN. (1—3). Donderdag speelden de eerste zeventallen dezer plaatselijke clubs den eersten compe titie-wedstrijd in het bad aan de Klever laan. Vooral voor de rust stond deze ontmoeting op een hoog peil. Er werd door beide teams veel gezwommen en goed geschoten. Wat ons ook opviel was het faire spel, dat beide ploegen zooals gewonolijk demonstreerden. De thuisclub met haar jonge, snelle voor hoede was vor rust iets in de meerderheid, doch het solide verdedigen van D.W.R. was oorzaak, dat H.V.G.B, slechts éénmaal kon scoren. Dit doelpunt ontstond door opzwem- men van. P. Hollander, die onhoudbaar achter Van den Booren schoot. Nadat Drijver en Bongertman Jr. nog eenige lastige schoten op dezen doelman hadden gelost, kwamen de bezoekers meer in den aanval. De doorslag ballen waren vaak moeilijk te stoppen. Even voor rust loste N. de Vries van verren afstand een hoog boogschot, dat doel trof (11). Na de hervatting werd wederom een hoog tempo ingezet. De gasten waren nu meer in den aanval, niettemin kwamen ook de H. V G. B.'ers herhaaldelijk voor het doel van v. d. Booren. Het zag er naar uit, dat de strijd gelijk zou eindigen, doch de laatste minuten waren fataal voor de thuisclub. De Waterratten bleken n.l. meer uithou dingsvermogen te bezitten, hetgeen hun twee doelpunten opleverde. De eerste goal werd door J. Kollerie achter Boeree gescho ten; De Vries nam met een gemakkelijk houdbaar schot nummer drie voor zijn reke ning (13). De zeventallen hadden de volgende op stelling: H. V. G. B A. Boeree, J. Bongertman. A. H. Goedings, P. Hollander Th. C. Drijver, P. Rol, K. Bongertman. N. de Vries. J. Kollerie, Th. v. Koningsbruggen S. de Vries, A. de Bruijn N. Kollerie J. v. d. Booren H.V.G.B. 2—NEREUS 2 (1—0). Het zevental van H. V. G. B. 2 heeft een kleine, doch verdiende overwinning op de Zaankanters behaald. Al dadelijk zet H.V.G.B. een vlot tempo in dat Nereus te machtig is. De voorhoede- Onze zeer belangrijke begint morgen (22 Juni) voor weinig geld. 42.- 43.- (Adv. Ingez. Med.) spelers der thuisclub spelen echter te zelf zuchtig om sücces te hebben. Enkele spelers probeeren het ook met ach- terwaartsche schoten, waar voorhandsche schot-en meer effect zouden hebben. ■Even voor rust zwemt Kemp op; met een welgericht schot geeft deze speler zijn team de leiding (10). in de tweede helft krijgt de H.V.GJB.- doelman weinig werk. Zijn collega aan den overkant heeft het heel wat drukker, doch de schoten zijn slecht gericht, zoodat hij zijn doel verder schoon weet te houden. Dit kalme partijtje .eindigt dus,, jii, een 1—P zege van den H.V.G.B.-reserves.' ZEILEN. DE INT. ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL. VIJFDE DAG. I Uit Kiel: In de tweede race om den Felca- prijs wérd „Irmi", bestuurd door. Dr. Lubinus (Duitschland) winnaar, vóór „White Lady" (Noorwegen) Naar ons nader omtrent de zeilwedstrijden van Woensdag uit Kiel wordt gemeld, heeft er bij enkele Nederlandsche zeilers in de Starklasse een jammerlijk misverstand bijl den start plaats gehad, waardoor zij niet in de race lagen. Door den feilen wind was besloten, de baanlengte in te krimpen. Toen onze -landgenooten Ir. Loeff met de „Goet- zee", H. Leegstra met de „Loosdrecht" en P. J. Bosch van Drakestein met de „Draak II" op het aangegeven st-artsignaal vertrokken, bleek al spoedig, dat er geen werkelijk tee- ken tot den start was gegeven. De booten moesten worden teruggeroepen, doch boven genoemde zeilers konden zich niet tijdig voor den tweeden start gereed maken, met het gevolg, dat de race plaats had zonder deze jachten. De winnaar van deze race was W. von Hütschler (Duitschland) met „Pimm" in den tijd van 55 min. 54 sec. Bob Maas met de „Bern" werd 10e geplaatst in den tijd van 1 uur 14 min. 30 sec. In de race der 12-voetsjollenklasse werd de Duitseher Richter eerste in 1 uur 8 min. 30 sec., terwijl A. Schoenmakers van „Loos drecht" met de „Unkie" de tweede plaats be zette in den tijd van 1 uur 9 min. 52 sec. De Loosdrechtenaar Coops werd met het „Bor reltje" vierde in 1 uur 12 min. 25 sec. Bij de internationale 6 Meters om den Felcaprijs weid de Italiaansche boot- „Twins IV" bestuurd door Oberti, eerste in 1 uur 23 min. 47 sec. Onze landgenoot Dudok van Heel werd met de ..Piet Hein" negende in den tijd van 1 uur 46 min. 54 sec. Donderdag is te Essen de voetbalwedstrijd West Duitschland—Noord Frankrijk met een 1i gelijk spel geëindigd. De strijd werd ge leid door den Nederlandschen scheidsrechter J. J. Grootmeijer. De Donderdag te Ascot gehouden paar- den-race om dén „Gold Cup" is gewonnen door „Tiberius" van Sir Abe Bailey. Tweede werd „Alcazar" van Mr. Woodward. „Denver II" van den Franschman Boussac kwam als derde aan. Het vermaarde Fransche paard „Brantome" eindigde als vijfde. De Zweedsche regeering heeft een be drag can 90.000 Kronen ter beschikking ge steld van het Zweedsche O.C. ter voorberei ding van de deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn. De Nederlandsche zwemploeg, welke op Zondag 30 Juni a.s. te Parijs tegen het Fransche team uitkomt is als volgt samen gesteld: 100 Meter vrije slag: Kreffer en Scheffer (beiden D.J.K.). 100 Meter rugslag Van der Hoek (Z.I.A.N.)' en Metman (IJ). 200 Meter schoolslag: Maier (Het IJ): en Verhoef (Z.I.A.N.) 5 x 50 Meter vrije slag estafette: Kreffer, Scheffer, Van der Hoek, van Aelst (H.Z. eii P.C.) en Regter (R.Z.C.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2