UIT HET BUITENLAND De Britsch-Duitsche Vlootovereenkomst. Een bandiet als filantroop en idealist. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL VRIJDAG 21 JITN'T 1935 HAARDE M'S D A G BEAD 4 Eden zal behalve aan Parijs, ook een bezoek aan Rome brengen. De Engelsche minister zal de Fransche bezorgd heid trachten weg te nemen. Inleiding tot de Fransch- Britsche vlootbesprekingen. Engeland. Eden ook naar Italië Naar officieel bekend wordt gemaakt, zal Eden zich van Parijs naar Rome begeven voor het houden van besprekingen Gisteren heeft hij de sche hoofdstad verlaten. Het des betreffende communiqué luidt: .,De Britsche regeering heeft den leider der Italiaansche regeering te kennen gegeven, dat het nuttig zou kunnen zijn. wanneer mi nister Eden na zijn a.s. besprekingen met Laval direct zou doorreizen naar Italië, teneinde met Mussolini dezelfde problemen te bespre ken. die het onderwerp zullen zijn van zijn besprekingen te Parijs, n.l. de vlootkwestie en de eerstvolgende stappen, die met betrekking tot een Westelijke luchtconventie moeten wor den gedaan. Het antwoord van Mussolini is thans ont vangen. Mussolini juicht dit voorstel toe". De onderwerpen, waarover de gedachtenwis- «eling te Parijs, die vandaar aanvangt, zal loopen, kunnen in de volgende punten wor den samengevat: 1. Een toelichting van de omstandigheden, waaronder het Britsch-Duitsche vlootaccoord tot stand is gekomen en het wegnemen van de bezorgdheid, welke in dit verband te Parijs is gerezen. 2. Het inleiden van vlootonderhandelingen tusschen Groot-Brittannië en Frankrijk. 3. Bespoediging van het sluiten van een West-EuroDeesch luchtpact. 4 Het Donaupact. 5. Het Oost-Locarnopact. 6. De Duitsch-Litausche tegenstelling. Gemève. Abessynië Vraagt om neutrale waarnemers. De Abessynische regeering heeft den leden van den Volkenbondsraad voorgesteld, dat de Raad met het oog op de toenemende verscher ping van het conflict met Italië onmiddellijk neutrale waarnemers zal aanwijzen, die zich naar Abessynië zouden begeven, die een reis zouden maken door de streken die aan Ita- liaansch Somaliland grenzen en door andere gebieden. Zij zouden dan de in de grensgebie den werkelijk bestaande toestand moeten be- studeeren en een onderzoek moeten instellen naar alle z.f. of werkelijke incidenten. De Abessynische regeering zou zich verplichten den waarnemers alle hulp en steun te verlee- nen voor het uitvoeren van hun taak en zou tevens de kosten van het onderzoek dragen. Ontwerp-overeenkomst voor de 40 urenweek aangenomen. In overeenstemming met het de vorige week genomen principieele besluit ten gunste van een 4.0-urige werkweek, heeft de inter nationale arbeidsconferentie heden bij hoof delijke stemming het voorontwerp aange nomen van een overeenkomst, dat den volgen den tekst heeft: „ïed'er lid der internationale arbeidsorgani satie. dat deze overeenkomst, ratificeert, spreekt zich uit voor het orincipe van de 40- urige werkweek en zal passende maatregelen nemen, opdat de uitvoering van dit princioe geen. benadeeling van den levensstandaard van de werknemers ten eevo1ge heeft, Het vernlicht zich dit principe in alle arbeiders- verhoudingen. voor zoover hierover speciale overeenkomsten zijn uitgewerkt en door hem betreffende lid zijn geratificeerd, toe te pas sen". Deze mantelcónventie, waarin alle practi- sche kwesties voor een latere regeling worden voorbehouden, is aangenomen met 81 tegen 33 stemmen, d.w.z. met de vereischte meer derheid van twee derden. Na het aanvaarden van het ontwerp over eenkomst is, met 75 teeen 27 stemmen door de conferentie een resolutie aangenomen, die zekere richtlenen '-^"telt voor de in de over eenkomst geëischte instandhouding van den levenstandaard der arbe^ev-; Fran krijk. Wordt de Croix de Feu ontbonden In de Kamer deed de rapporteur van de commissie inzake de incidenten van 6 Fe bruari Rucart opmerken, dat de conferentie van presidenten het rapport van Chauvin over de regeling van openbare betoogingen in de plaats had gesteld van het zijne. Ru cart had geenerlei bezwaar tegen een be spreking van het rapport-Chauvïn maar, voegt hij er aan toe. gij kunt het vertrouwen en de financiën niet herstellen zoolang de wettige orde op straat bedreigd wordt. Ge steund door de linkerzijde viel Rucart met name kolonel De la Rocque en de „Croix de Feu" aan. Laval antwoordde, dat de regeering door alle middelen de openbare orde zal doen eerbiedigen en voegde er aan toe. dat men om er in te slagen den financieeien toestand te hersteller, geen politieke hartstochten moest ontketenen. Hij vroeg de Kamer de door de conferentie van presidenten voorge stelde regeling van werkzaamheden goed te keuren. De Kamer nam de voorstellen van de con ferentie van presidenten met 335 teeen 250 stemmen aan. China, Steeds meer Japansche troepentransporten. Volgens te Sjanghai ontvangen berichten trekken de Japanners nieuwe versterkingen samen in Noord-China en bij den Grooten Muur. In Chineesche kringen wordt het aantal der in de laatste weken aangekomen troepen geschat op 10.000 of 15.000 man. Op het vlieg veld van Sjan-hai-kwan zijn 30 Japansche militaire vliegtuigen geland, die dagelijks ver kenningsvluchten maken in het gebied langs den Grooten Muur en langs den spoorweg MoekdenPeking. Te Tientsin zijn alle kazernes en barakken alsmede alle beschikbare particuliere kwar tieren propvol met Japansche troepen Het to tale aantal soldaten, geconcentreerd bij den Grooten Muur, wordt door Chineesche bladen begroot op 40.000. De toestand blijft gespan nen. Het telegraaf-agentschap „Sjimboen Rengo' meldt, dat heden te Jokosoeka eexx onderzee boot en. een torpedojager van stapel zijn ge- loopen. Deze beide oorlogsschepen waren reeds geprojecteerd in het vlootbouwprogramma 1934 1935. Eerst tloans wordt bekend dat bij de vlücht der beide Chineesche kan on neerbooten „Hais- jen" en „Haitsji" verdwaalde granaten van de „Haitsji" in het woonhuis van het douane kantoor van Kanton en in een kleine hut zijn terechtgekomen waarbij tien douanebeambten en twee burgers werden gedood. Joegoslavië Het kabinet-Jeftitsj afgetreden. De Zuid-Slavische regeering-Jeftitsj is gis teren afgetreden. Doordat de minister van onderwijs tot voor zitter der Skoeptsjina was gekozen, waren eenige veranderingen in het kabinet noodza kelijk geworden. De minister van oorlog, Zif- kowitsj. de minister van financiën, Stojadino- witsj. en drie Kroatische ministers verklaar den met de voorgestelde wijzigingen niet ac- coord te kunnen gaan en dienden hun ontslag in. De pogingen om langs minnelijken weg het meeningsverschil bij te leggen, mislukten. In verband daarmede heeft minister-pre sident Jeftitsj hedenavond den regentschaps- raad het ontslag der geheele regeering inge diend. Dit ontslag is aanvaard. De conferentie der Kleine Entente, die op 22 Juni te Belgrado zou bijeenkomen, is uitge steld. Uit particuliere bron verluidt, dat Stojadi- nowitsj belast zal worden met de vorming eener nieuwe regeering. Dit zou beteekenen, dat bij een overeenkomst zou hebben gesloten met den leider der Bosnische Mohammedanen en met de Sloveensche katholieke volkspartij, zoodat deze beide oppositioneele groepen zou den deelnemen aan een regeering, door hem gevormd. Duitsdhlaod. Von Ribbentrop ook naar Parij, s: De „Daily Telegraph" meent te weten, dat Von Ribbentrop over twee of drie weken naar Parijs hoopt te gaan aan het hoofd van een delegatie Duitsche vlootdeskundi- gen, teneinde ook met Frankrijk een vloot- overeenkomst te sluiten. Spanje. De wapenindustrie geheel onder regeeringscontröle De minister van Oorlog, Gill Robles, heeft bij het parlement een -voorstel ingediend, volgens- hetwelk de geheele wapenindustrie van Spanje, in dienst der nationale verdedi ging wordt gesteld en onder controle van het ministerie van Oorlog geplaatst. Duitschland's vlootprogram. Met de uitvoering wordt onmiddellijk begonnen. LONDEN, 20 Juni (Reuter). De „Daily Telegraph" verneemt, dat Duitschland voor nemens is onmiddellijk de eerste schepen voorzien in het vlootbouw-program op stapel te zetten. De schepen zullen in een minimum van tijd gebouwd worden. Alle slagkruisers en kruisers zullen worden uitgerust met vliegtuigen. Torpedo-vliegtuigen en escadrilles bommen werpers zullen zónes van de Noord-zee en van de Oostzee te patrouilleeren krijgen. Naar vernomen wordt zou Duitschland voor nemens zijn het vlootpersoneel te brengen op 35.000 man en zich het recht voorbehouden dit aantal te vermeerderen ingeval gevaar dreigt. Christendom en Bijbel on-Duitsch". Prof. Hauer aan het woord. Prof. Wilhelm Hauer. een der leiders van de nieuw-heidensche beweging, heeft, naar Reuter meldt te Munchen in een bijeenkomst van 5000 menschen het Christendom gewraakt als ..een onbelangrijke episode in een geschie denis van 5300jaar hsldhalftigen en titani- schen strijd". „Het Christendom en de bijbel zijn on- Duitsch, vervolgde spreker, „en wij willen van geen andere Heilige Schrift weten dan die van de Duitsche geschiedenis: wij erkennen geen anderen heiligen grond dan die van Duitsch land. Het is de kerk. die het Duitsche volk heeft verlaten. Het Duitsche volk heeft de kerk niet verlaten. In het grootste tijdstip van Duitschuand's geschiedenis: de nationaal-so- enalistische revolutie, heeft het Christendom niet den moed gevonden om mee te helpen. Hauptmann in hooger beroep. Talrijke revisiegronden aangevoerd. Voor het met 14 rechters bezette hoogste hof "n appèl in den staat New-Jersey, het „Court of Errors and Appeals" te Trenton is giste ren de behandeling begonnen van het hoo ier beroep van Bruno Hauptmann. die ter "lood is veroordeeld wegen* nvord op het kin-? van Lindbergh. De verdediger voerde talrijke revisiegronden aan en beweerde in de eerste plaats, dat de Duitsche Vlootbouw nu vastgesteld. (Van onzen Londenschen correspondent) Londen, 20 Juni Sir Samuel Hoare heeft van de Britsch-Duit sche vlootovereenkomst gezegd dat ze een bij drage van het grootste belang is voor de zaak der toekomstige zee-ontwapening. Er zijn aanwijzingen welke doen vermoeden dat Frankrijk en Italië het daar niet mee eens zijn Maar dat Engeland nogal ingenomen is met dit vergelijk laat zich wel begrijpen. Het is in Engeland's belang dat Duitschland zich heeft verbonden in zijn vlootsterkte een deel van de Britsche vloot niet te overschrijden en dat dit deel is bepaald op 35 percent (duikbooten uitgezonderd). Hoe de vloottoestand zich zal ontwikkelen zal ook wel voor een aanzienlijk deel afhangen van de uitkomsten van de a.s. algemeene vlootconferentie, waaraan alle zee mogendheden van belang zullen deelnemen. Het Engelsch-Duitsche vergelijk kan inmiddels ook op die conferentie een gunstigen invloed hebben aangezien Duitschland, dat voortgang zou hebben kunnen verhinderen, reeds bij voorbaat openlijk de grenzen van zijn bouw- program heeft bekend gemaakt. Dat moet al gemeene beperking van bewapening ter zee waar het toch om te doen is helpen. De houding van Italië en Frankrijk doet echter vreezen dat de beperking, zoo ze door Duitsch land's houding gemakkelijker zal worden, te vens op een hoog en duur peil zal komen. De voorspellingen over de punten van ver gelijk, welke de overeenkomst zou brengen, zijn goed uitgekomen, maar één belangrijk punt had men niet voorzien, n.l. dat betref fende duikbooten. Wat deze oorlogsvaartuigen aangaat, heeft Duitschland het recht opge- eischt de totale tonnage van het Britsche ge- meenebest te evenaren. Duitschland zal dit recht echter niet volledig doen gelden en ge noegen nemen met een hoeveelheid duikboot tonnage, welke 45 percent van de Britsche niet zal overtreffen. De reden van het ver schil in percentage tusschen deze categorie en de andere soorten oorlogsschepen is niet ge geven. Ze zal waarschijnlijk hierin liggen dat. Engeland in verhouding tot zijn andere sche pen weinig duikbooten heeft. Het houdt niet van duikbooten en slaat haar strategische waarde niet zoo hoog aan. Het heeft zijn ton nage besteed aan andere categorieën, slag schepen en kruisers vooral. De Duitschers zul len dus hebben geredeneerd dat 45 percent van de weinige duikbooten zoo ongeveer gelijk staat met de 35 percent van de andere sche pen. Engeland heeft nog geen 60 duikbooten en Frankrijk heeft er meer dan 101). Duitsch land vond dus dat 35 percent in deze catego rie wat karig was. Het schijnt niet voorne mens te zijn duikbooten van 2000 ton of nog ■grootere onderzee-monsters te bouwen maar het is ook niet voornemens te specialiseeren in de kleine 250-tonners, die reeds in aanbouw zijn. Er is weinig gehoord over de bemanning van de Duitsche vloot. Men kan echter aanne men dat deze ook 35 percent van de Britsche dat is zoowat 50.000 man zal bedragen. Men kan het met den Britschen Foreign Secretary eens zijn wanneer hij verklaart dat men hier te doen heeft met een verblijdende zaak welke de beperking van bewapening ter zee zal helpen.... zonder nochtans blind te zijn voor het feit dat met deze overeenkomst tevens een nieuwe moderne vloot in Europa is geschapen. En dat kan tot nieuwe moeilijk heden van velerlei aard leiden. A. K. VAN R. vervolging op het laatste oogenbTik getracht heeft, moord met voorbedachten rade te con- stueeren, nadat zij tevoren hadden aangeno men, dat het kind om het leven was gekomen door het omvallen vaij den ladder. Hij noem de dat onrechtmatig. Verder deed de verde diger scherpe aanvallen op den procureur- geneaal Wilentz, terwijl hij zeide, dat de cia- gelijksche aanwezigheid van Lindbergh in net gerechtsgebouw de jury heeft beïnvloed. Wilentz wees de beweringen der verdediging- van de hand en eischte bevestiging van het doodvonnis, daar het bewijsmateriaal over tuigend heeft aangetoond, dat Hauptmann schuldig aan den moord is. De beslissing van het hof kan over ongeveer drie maanden verwacht worden. Financiëele Berichten. DE BANK VAN FRANKRIJK VERLAAGT HET DISCONTO. Bank van Frankrijk heeft thans haar disconto van 6 pet. tot 5 pet. verlaagd, nadat het disconto kort geleden van 4 pet. op 6 pet. was gebracht. Het einde van den ,tvorst der Roemeensche wouden (Van onzen Weenschen correspondent) Weenen, 18 Juni. Josef Caroïou is een berucht Roemeensch roover. die al heel wat wegen onveilig heeft gemaakt en al heel wat vreedzame reizigers uitgeplunderd heeft. Hij is niet maar zoo een gewone struikroover, zooals er in de on herbergzame bergstreken dikwijls dertien in een dozijn gaan, en hij is niet maar zulk een „doorsnee-bandiet", die alleen maar aan stelen en brandstichten en eventueel moor den doet. waarbij hij alleen maar aan zijn eigen materieele welzijn denkt, neen, hij was steeds een bandiet van den allereersten rang, een groote romantische figuur, zooals die in de oude liederen voorkomt, welke reeds sedert eeuwen in de Balkanlanden ge zongen worden en waarin hun daden niet alleen tot in de kleinste détails Beschreven, maar ook verheerlijkt worden. Josef Caroiou was steeds een van die roovers, die. hoe on waarschijnlijk het ook klinken mag. popu lair in den lande zijn. Een van die roovers, waarvoor de groote massa van het volk be wondering gevoelt. De oogen van menig meisje en van menige jonge vrouw begonnen te schitteren, wanneer zijn naam genoemd werd, en het hart van menigen- onderne- mingslustigen jongeling begon harder te bonzen. Door de kinderen word hij als een soort van held, en dan hog wel een natio nale held. beschouwd. Want Josef Caroiou was. behalve roover niet alleen in zijn hart, maar ook in zijn daden een idealist geble ven. Het was een man. die het lijkt haast paradoxaal ook goed kon doen en hulp vaardig en barmhartig was. Hij was een wel doener en hij ondersteunde arme weduwen en weezen en hij wierp noodlijdenden men schen soms opeens, heel onverwachts, vor stelijke geschenken in den schoot. Vorstelijk was ook zijn naam. de bijnaam althans, dien men hem gegeven had: men noemde hem den „Vorst van de Roemeensche Wou den". Onbegrensd was zijn gebied, nu eens ver scheen hij hier in het hooge gebergte, waar hij rijke op reis zijnde kooplieden overviel hij zocht zijn slachtoffers altijd zorgvul dig uit en hij zou het beneden zijn waardig heid en zelfs een schande hebben gevonden, wanneer hij een armen drommel het laatste, wat deze bezat, zou hebben weggenomen! dan weer dook hij' ergens in de dalen of in een pas op, waar juist een troepje reizigers met muildieren aan het doortrekken was, of hij hield ergens vlak bij een groot dorp of bij een stad, midden op een vrij dicht bere den straatweg' een auto aan. Geld en kost baarheden werden in beslag genomen en daarvan leefde hij dan niet alleen, maar ook profiteerden daarvan de minder met aard- sche góederen gezegenden, tot wier be schermer hij zichzelf, zonder gevraagd te worden, had opgeworpen. Twintig jaar lang maakten de "politie en de gendarmerie tevergeefs jacht op hem. Caroiou was een slimmerd, die zich niet gauw beet liet nemen. Hij hield te veel van de vrijheid en van de bosschen én bergen, tot welker ongekroonden koning men hem verheven had. Maar op den-duur twintig jaar is een lange tijd! begon liet leventje,- dat hij leidde, hem toch wel wat eentonig te wor den. Hij wilde een positie in het gewone, nor male leven van de maatschappij gaan in nemen en hij wilde. niet bepaald beschei den maar op eens minister worden. Een paar weken geleden werd er aan het paleis van den koning, een brief afgegeven, stammende van Caroiou en geadresseerd aan den landsheer zelf. „Sire", zoo luidde liet epistel, „reeds sedert maanden zoek ik voort durend naar een gelegenheid om met u te spreken. Herinnert u zich nog de jacht van Belenyes? Mij was niet de eer te beurt geval len tot de door u uitgenoodigde gasten te behooren. Daar ik echter met het brandende verlangen gekomen was om een verzoek tot u te richten, hebben twee van üw lieden in hun te grooten ijver om mij uit uw nabijheid te verwijderen dit met hun leven moeten beta len. Het was niet mijn schuld, Sire, mijn wen- schen waren eerlijk en hetgeen ik van plan was te doen was niet slecht. Ik ben het leven, dat ik tot dusver 'geleid heb, moe. Majesteit, geef mij een betrekking. Ik wil niets tegen uw ministers zeggen, maar gelooft u mij maar, dat een man als ik hen allen de baas ben. "Vergeet u niet, dat u met mijn persoon een machtig wapen in uw hand krijgt: achter mij staat gesloten het geheele Roemeensche volk. Geeft u mij een betrekking als minister. Ma jesteit, en u zult geen trouweren en eerlij keren dienaar in uw land hebben dan uw dankbaren en toegenegenen JOSEF CAROIOU." Op dezen brief heeft Caroiou geen ant ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC woord gekregen. Dit verdroot hem zeer. Op zekeren dag kreeg een van de vermaardste ad vocaten in de residentie een bezoek van Ca- roioua De advocaat wist niet hoe hij het had. Hij wilde in de lade van zijn schrijftafel naar een revolver zoeken om zich tegen den ban diet te verdedigen, maar Caroiou glimlachte flauwtjes en maakte een afwerend gebaar met de hand. De rechtsgeleerde behoefde niet bang be zijn, hij was niet in zijn eigenschap als bandiet gekomen, maar als cliënt. Hij ver telde den advocaat, dat de koning niet op zijn brief gereageerd had, en hij overhandigde hem een lange, lange lijst, waarop bijna al zijn wandaden voorkwamen. Hij was gedepri meerd, hij had een nieuw, geheel ander leven willen beginnen, maar men wilde hem daar toe geen gelegenheid geven. Met een gebogen hoofd verliet hij des advocaten huis.. De advocaat stelde zich in verbinding met de politie en de hoofdcommissaris vond, dat het nu welletjes was geweest en dat men Ca roiou nu maar eens eindelijk gevangen nemen moest. Men kwam'te weten, dat de bandiet, die zijn bandietenleven beu was. zich in het huis van zijn vriendin, de jonge boerin Adela Jonesco, n het dorp Soelita bij Botoshani teruggetrokken had. De politie en de gendar merie en ook de soldaten, die men er op uit gestuurd had om hem te vangen, kregen strikt bevel hem niet te dooden, doch om hem levend in handen te zien te krijgen. Het een zame huisje werd omsingeld, maar er viel geen enkel schot. Caroiou had zich nu vrijwillig kunnen overgeven, doch zijn eergevoel ver zette zich daartegen. Hij verscheen met twee pistolen in de hand op den drempel van het huis. „Dwingt me niet te schieten", sprak hij, „die dingen zijn geladen". Men wist er geen anderen raad op dan heb huisje te blijven belegeren. Men wilde hem laten uithongeren. Men zag Caroiou voor het raam zitten, hij had zijn wapens voor zich liggen en stak hen af en toe onder den arm, hij rookte onophoudelijk sigaretten en had een groote flesch rum op tafel staan. Af en roe deed hij een fiksche teug. De flesch werd .leeger en leeger. Vier dagen en vier nachten bleef de situa tie ongeveer hetzelfde. Toen kwam de advo caat uit de residentie met een rechter. Aan hen wilde Caroiou zich wel overgeven. Aan de vijanden, die hem twintig jaar tevergeefs be kampt hadden, had hij dit niet willen doen. Caroiou omarmde zijn Adela, die bitter be gon te huilen. Hij legde zijn pistolen weg en trad naar buiten. Op een wagen werd hij naar de gevangenis gebracht. Vermoedelijk zal hij het vele, dat hij misdreef, nu wel met den dood moeten bekoopen. Dan heeft het Roemeensche volk geen Vorst in de Wouden meer! Michias, het monster, komt steeds nader en Thijs moet zijn pas versnellen, anders kon hij wel eens een onaangenaam avontuur beleven Het was juist toen Thijs zoo in de benauwdheid zat, dat hij een schitterenden inval kreeg. Hij kan niet meer ontsnappen daarvan is hij overtuigd. Thijsje wil het nu probeeren met een list. De kans dat deze slaagt is klein, maar het is de eenige kans op redding. Je ziet hem hier iets doen met het touw wat hij heeft bedacht, zul je spoedig ervaren. ZATERDAG 22 JUNI 1935. HILVERSUM, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst en Gram.pl. 9.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr.: B. Blez (hobo), R. Schoute (piano), A. Bouwmeester (voordracht), De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn, F. v. d. Heide (klarinet), J. Jong (piano), Onze Radio-Krant (maandrevue). 12:00 De Fliere fluiters o.l.v. E. Walis. 12.45 Gram.pl. (Spre ker: Ary v. Nierop). 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 3.00 Filmpraatje M. Sluyser. 3.15 Giel Smit (alt-viool) en J. Jong (piano). 3.30 VARA-kin- derkoor „De Krekeltjes", o.l.v L. Hulscher, m. m.v. J. Kickhefer (piano) en Gram.pl. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 A. de Booy (zang) en C. Steyn (orgel). 7.15 Westfriesche uitzen ding. 8.00 SOS-ber. 8.03 Vaz Dias. VARA-Varia. 8.10 Wij vragen uw aandacht voor8.15 Gram.pl. 8.30 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 9.00 The Twinkling Three, m.m.v. Jack Miller (piano) 9.10 Vervolg der Bohe mians. 9.30 Voordracht, J. v. Oogen. 9.50 Ver volg der Twinkling Three. 10.00 N. de Klijn (viool) en J. Jong (piano). 10.15 De Fliereflui ters o.l.v. E. Walis. 11.0012.00 Gram.pl. en pianosoli Isja Rossican. HUIZEN, 1875 M. KRO-uïtzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestcon cert. 2.00 Lezingen. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Gram.pl. 4.30 Orkestconcert. 5.20 Orgelspel en Gram.pl. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Reportage. 8.35 Causerie. 8.55 Schla- germuziek. voordracht en Gram.pl. 11.00 12.00 Gram.pl DROITWICH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern orkest o.l.v. Morrison, m. m.v. E. Armitage (tenor). 1.20 Commodore Grand orkest o.l.v. Davidson. 2.20 BBC- Northem-Ireland Orkesta o.l.v. E. G. Brown. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Orkestconcert o.l.v. A. Beckwith, m.m.v. F. Hall (harp). 4.50 Troise en zijn orkest, m.m.v. Don Carlos (zang). 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7 05 Welsch Intermezzo 7.20 Orkest v. d. Royal Air Force, o.l.v. R. P. O'Dcnnell, m.m.v. J. Thorne (bariton). 8.05 Fred Hartley's Novelty Kwintet, m.m.v. B. Lawrence. 8.50 Variété-programma. 9.50 Be richten. 10.20 BBC-Orkest o.l.v. J. Lewis. 11.20 12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall, m.m.v, solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. J. Doyen. 8.20 Vocaal concert door kwar tet en soliste. 9.05 „La Favorita", opera van Donizetti. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Bigot. Hierna dansmuziek. KALÜNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.50 5.50 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.20 Kal man-concert o.l.v. Mahler. 9.20 Tschaikowski- concert. 9.55 Zang door The Mills Bros. (Gr.pl.) 10.05 Pianorecital. 10.40 Suppé-concert o.l.v. Mahler. 11.2012.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert en solisten. 4.20 Vroolijk programma m.m.v. so listen en orkest o.l.v. Kneip. 6.35 Concert. 7.30 Kwartetconcert. 8.30 Concert m.m.v. orkest, koor, dansorkest, en solisten o.l.v. E. Kalthoff. 11.0012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.10 „La nave rossa", opera van Sepilli. Leiding: Cl. de Fabritius en V. Veneziani BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest o.l.v. Dou- liez. 1.50—2.20, 4.20, 4.50 en 5.20 Gram.pl. 6 50 Salonorkest. 7.35 Gram.pl, 820 Omroeporkest o.l.v. Douliez, m.m.v. zangsoliste. 10.30 Gramo- foonpl. 11.20—12.20 Populair concex*t.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6