1 fIjuupiirf - VANBREEMENÜ 7. AT ERRAG 22 JUNI '1935 H A A R C E M'S D AGUE X D UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK De samenvoeging van veilingen een succes. Tevredenheid over de resultaten. sscn van de eerste voorwaarden, die de re- geering heeft verbonden aan de hulpverlee ning, waarmede een einde kwam aan de be kende moeilijkheden aan de veiling „Kenne- merland", was, dat de R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" en de Coöp. Veiling- en Aankoopvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" economisch zouden gaan samen werken. Die "voorwaarde werd gesteld, om de uit dien maatregel voortvloeiende bezuinigin gen, doch vooral ook, om de marktpositie voor den afzet van de producten te verbeteren en te verstevigen De regeeringscommissaris meende, dat de tuindersveilingen in dezen tijd den eersten stoot behoorden te geven tot centralisatie van het veilingwezen in Beverwijk, waar niet minder dan vijf groenten- en fruitveilingen gevestigd zijn. Hoewel hij zeer uitdrukkelijk de positie der principiëele organisatie wilde ontzien en die geheel aan de besturen en leden wilde overlaten, werd dus nog niet als eenige op lossing gesteld dat er fusie van beide vereeni- gingen moest komen. Toch werd de mogelijk heid daartoe opengelaten. De besturen hebben aan de leden echter nog geen fusie voorge steld. Wel wordt vanaf 1 October 1934 door de beide coöperaties gezamenlijk geveild, onder den naam „Vereenigde Veilingen". Deze sa menvoeging van de twee veilingsbedrijven is gebleken een groote succes te zijn. Weliswaar zal er nog veel georganiseerd moeten worden en zal er nog veel studie noo- dig zijn, om alles vlot te doen verloopen maar het stemt reeds tot groote voldoening, dat elke nieuwe maatregel met enthousiasme door inbrengers wordt ontvangen en uitgevoerd. De veilingdirectie deelde ons mede, dat het streven er op gericht zal zijn, om de geheele aanvoer tusschen 12 en 4 uur geveild te krij gen. Voor een te gróoten aanvoer in 1935.is de di rectie allerminst bevreesd. Het tempo zal worden vermeld- en het zal zooveel worden op gevoerd, dat de veilingen vroeger zijn afg'e- loopen, dan ooit bij „Kennemerland" kon ge schieden. Wat de bloembollenveiling betreft zUllèn voor 1935 garantieprijzen worden aangehouden. De veiling zal zich niet meer aan de eventueel te stellen minimumprijzen houden, maar voor alle prijzen verkoopen, juist zooals dat bij verkoop uit de hand geschiedt BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd J. H. J. Brasser en J. Teeling. Getrouwd: P. Hulscher en W. M. J. van Hooff. Bevallen: B. de RuijterGroot, z.; M. M. van Hemertvan Driel, z.; H. Steevens—van den Berg, z.; W. Comis—Kemp, d. JAARVERGADERING „VRIJE VEILING". De Coöperatieve Tuindersvereeniging „Vrije Veiling" zal op Dinsdag 25 Juni a.s. in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemer land" haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten van behandeling: Bespreking exploitatiereke ning en balans; voorstel tot het opnemen van een bedrijfsvoorschot voor de Vereenigde vei lingen; mededeeling inzake het accountants onderzoek van de bloembollen veiling; voor stel inhouding l'/2 pet. voor toeslag op de eerste 30 wagens aardbeien; verkiezing be stuursleden. Aftredend zijn de heeren S. Ak kerman, E. Swierstra en IJ. Veenis. Verkie zing van een commissaris, aftredend de heer P. Tuijns. REVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. De B.B.C. heeft in het Kennemer Hotel een ledenvergadering gehouden en daarin bespre kingen gevoerd over het organiseeren van selectiewedstrijden. Besloten werd deze wed strijden te doen houden volgens een door den heer A. A. Post ontworpen schema. De selectiewedstrijden zullen op Donderdag 27 Juni aanvangen. Verder werd nog beslo ten het kaartengeld te handhaven. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde voor het Staats examen akte onderwijzeres mej. C. Ingen Housz, te Beverwijk. VERGADERING A. N. G. O. B. De geheelonthoudersvereeniging A. N. G. O. B. afdeeling Beverwijk, hield een goed be zochte ledenvergadering. Bij de besprekingen omtrent den landdag, nie op 14 Juli te Rooswijk gehouden zal wor den, gaven zich verscheidene dames en hee ren op om een deel der verzorging op zich te nemen. Als afgevaardigde naar de jaarver gadering die op 27 en 28 Juli te Alkmaar ge houden zal worden werden de heeren P. Veth en A. Hofland benoemd. In samenwerking met enkele afdeelingen uit den omtrek wordt op 30 Juni een familie dag in het Burgem. Rijckerspark te Santpoort georganiseerd. Door de afdeeling Beverwijk is een wan delclub gevormd om dezen familiedag te be zoeken. HET V. V. V.-TOURNOOL De demi-finale. Zondag zal in het Gemeentelijk Sportpark de demi-finale gespeeld worden van het V. V. V.-voetbaltournooi om de Zilveren Aard- beienslof en om bet kampioenschap van mid- den-Kennemerland, wanneer althans de re gen evenals vorige week althans weer geen spelbreker is. De talrijke voetballiefhebbers, die het voetbaltourncoi van de V.V.V. regelmatig bezoeken zullen Zondag van twee interes sante wedstrijden kunnen genieten. In de eerste ontmoeting, welke te half twee aanvangt zullen de Alkmaarsehe Boys de tweede klasser Kinl-eim moeten bekampen Ongetwijfeld wordt dat een spannende ont moeting. want de Alkmaarsehe derde-klas- sers zuilen alle pogingen in het werk stellen om de finale te bereiken en minst genomen om een zoo goed mogelijk i-esultaat tegen hun hooger geplaatste tegenstanders te be halen. Kinheim verschijnt met de volgende ster ke opstelling: Doel: C. Druiven. Achter: Rozemeyer, W, Groeneveld. Midden: Nieman, P. Druyven, Michel Jr Vóór: Raaymakers, I. Groeneveld, E. v. d. Wal, Michel Sr., Ellen. Van WIE zullen wij onze KOLEN nemen NATUURLIJK VAN HAARLEM - TEL. 10070 SCHOUWTJESLAAN 23 HEEMSTEDE - JULIANALAAN TEL. 29280 14 (Adv. Ingez. Med.) Beverwijk zal in den tweeden wedstrijd aan W. F. C„ dat tegen Stormvogels op den tweeden Zondag van het tournooi een uit stekenden wedstrijd speelde, de handen meer dan vol hebben. Onze plaatsgenooten verschijnen in onder staande opstelling: Doel: Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hoogewerff, P. van Amersfoort, W. Kuyer Vóór: P. Markx, Th. Kuyer, A. Markx, S. Teeling, J. Maenhout. De wedstrijden vangen te half twee aan. KENNEMER ZWEMCLUB. Op overtuigende wijze heeft K. Z. over Halfweg 2 gezegevierd. Zij was over alle linies sterker en won. na met rust met 31 te hebben voorgestaan, haar eersten competitie wedstrijd volkomen verdiend met 61. Voor de volgende week staat de uitwedstrijd V.Z.V 3K.Z. 1 op het programma. Bij een volledige opkomst heeft K.Z. zeker de beste papieren en kunnen de beide punten op de Velsenarer, worden veroverd. De wedstrijd wordt gespeeld in de zweminrichting nabij de Noordersluis op Donderdag 27 Juni aanvang 8 uur. Behoudens goedkeuring van de K.N.Z.B. organiseert de Kennemer Zwemclub op Zondag 7 Juli aanstaande, onderlinge zwem wedstrijden in het zwembad Adrichem. Het programma zal, na goedkeuring, de vol gende week worden bekend gemaakt, ALGEMEEN BURGER ZIEKENFONDS. Door de vaststelling van het nieuwe regle ment is cle heer H. J. Vos afgetreden als se cretaris, omdat deze functie niet vereenigbaar is met die van administrateur. De heer J. Bul- VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND P-N VRIJE VEILING. Beverwijk, 21 Juni 1935. Breekpeen per kist 5070 cent. Spinazie per kist 6085 cent. Sla per kist 2055 cent. Postelein per kist 5060 cent. Wortelen per bos 38 cent. Rabarber per bos 13 cent. Raapstelen per bos 1 cent. Radijs per bos 22 1:2 cent. Peterselie per bos 24 cent. Selderie per bos 34 cent. Uien per bos 1112 cent. Bloemkool le soort per stuk 1014 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 57 cent. Tomaten per K.G. 816 cent. Doppers per K.G. 1620 cent. Capucijners B. per K.G. 22 cent. Snijboonen per K.G. 3650 cent. Dikke Boonen per K.G. 4854 cent. Tuinböonen per K G. 1314 cent. Asperges le soor-t wit per bos 28—36 cent. Asperges 2e soort wit per bos 1114 cent. Asperges le soort blauw per bos 1625 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 1415 cent. Komkommers per stuk 27 cent. Aardbeien per doosje 1225 cent. Frambozen per doosje 4048 cent. Aardbeien per slof f 0.70f 1.10. Roode bessen per slof 66 cent. IJMUIDEN De Centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Inrichting, die de algemeene belangstelling verdient. In de herstelplaats van een reederij in de Industriestraat zijn de werktuigen als draai banken, boormachines enz. na langen tijd te hebben stilgestaan, weer in beweging ge bracht. Er wordt weer getimmerd, gehamerd en geschaafd en als men haar passeert zou men een oogenblik tot de gedachte kunnen komen, dat de reederij, die in deze werkplaats in den goeden ouden tijd de noodige reparaties voor haar trawlers liet verrichten, uit de cri- is is herrezen en weer aan den slag is gegaan. Dit is helaas niet het geval, het werk dat thans in deze herstélplaats wordt verricht, heeft met het visscherijbedrijf niets te maken. Want deze herstelplaats is de „centrale werk plaats" geworden voor jeugdige werkloozen, tot de oprichting waarvan dezer dagen door het gemeentebestuur werd besloten. Het lied van den arbeid dat er weerklinkt heeft dus een toon in mineur, het is min of meer een klaag lied dat in deze trieste omgeving, waar leeg staande, min of meer vervallen pakhuizen ge tuigen van die crisisramp, die over IJmuiden is gekomen een eigenaardigen klank heeft. De gemeente heeft in figuurlijken zin het ijzer gesmeed toen het heet was en hieraan is het te danken, dat thans een aantal jeug dige werkloozen. weliswaar nog klein, in let terlijke zin deze voor de menschheid zoo nuttige bezigheid kunnen verrichten. Dit bleek duidelijk uit de uiteenzetting van den heer P. Bosman wethouder van Sociale Aangelegenheden bij een bezoek, dat eenige belangstellenden. vertegenwoordigers der verschillende organisaties en ook van de pers Vrijdagmiddag aan de inrichting brachten. De heer Bosman herinnerde aan de oprich ting in 1932 van de cursussen voor werkloozen die gegeven werden in school B. Het waren in hoofdzaak theoretische vakken en dit is waar schijnlijk de oorzaak, dat deze cursussen langzamerhand verliepen. In den regel werd een nieuw cursusjaar met een flink aantal cursisten begonnen maar tijdens den duur van den cursus werd dit aantal gaandeweg minder, daalde voor sommige cursussen zelfs beneden 12, waardoor zulk een cursus dan in gevolge regeeringsvoorschrift opgeheven moest worden. Gemeente en regeering hebben gevoeld, dat het zoo niet langer ging. B. en W. kregen een „tip"; zij werden verwezen naar het nuttige werk van de centrale werkpalats voor jeugdige werkloozen in Dordrecht. In den Haag had men hierover niets dan lof. De commissie en de heer Bosman gingen in Dordrecht eens poolshoogte nemen en meenden het op dezelf de wijze ook in onze gemeente te moeten pro- beeren. Er is heel wat correspondentie voor noodig geweest, voordat de zaak in kruiken en kannen was. Vooral de financieele regeling leverde moeilijkheden op. Regeering werkt mede. De heer Bosman zeide er prijs op te stellen te verklaren, dat de Regeering ten slotte de grootst mogelijke medewerking verleende. De Regeering verklaarde zich bereid in de kosten met eenzelfde percentage te willen bijdragen als in de kosten der steunverleenmg. Bestond er voor de oude cursussen geen leef tijdsgrens, voor deze is de maximum-leeftijd bepaald op 24 jaar. Het begin was natuurlijk moeilijk zeide de heer Bosman, maar waar er geen voorafgaande propaganda plaats vond, kan gezegd worden, dat het al aardig loopt. Ook thans hebben de arbeiders-organisaties medegewerkt. De heer Bosman verwachtte dat het met dezen cursus wel beter zal gaan dan met die in School B. omdat hier practisch ge werkt wordt. Wat de cursisten hier vervaar digen kan dus gebruikt worden. Ook de voorzitter van de commissie, de heer Fournier wees op het groote nut dezer werk plaats. In Dordrecht telt de centrale werk plaats reeds 225 leerlingen èn de jongens van de cursussen genieten bij vele werkgevers de voorkeur. Hier zijn thans ca. 30 cursisten; de heer Fournier hoopte, dat dit tot 100 zou stij gen. De heer Fournier zette daarna nog het een en ander omtrent de werkwijze uiteen. Er zijn werkobjecten noodig, maar men zal er echter voor waken, dat men niet met het par ticuliere bedrijf in concurrentie treedt. De heer J. v. d. Veer zeïde nog, dat het werk door de organisaties ten zeerste wordt gewaar deerd, omdat de moreele nood van de jeugd door de geestdoodende sfeer der werkloosheid door dit werk kan worden afgeleid. De heeren Geeien van de R.K. Vakcentrale en Krijger van den Chr. Bestuurdersbond onderstreepten deze woorden. Hierna werd de inrichting bezichtigd. Het is alles nog primitief, maar de cursisten zelf zul len al leerende haar verbeteren en uitbreiden. Zijn er thans nog slechts enkele vakken, ook hieraan zal uitbreiding gegeven worden, zoo dra de inrichting dit toelaat. Vergadering V. V. S. U. Een proletarische groet van Dimitrov. In het gebouw Willebrordstraat vond een vergadering plaats van de V. V. S. U. zulks in verband met de terugkomst van de deie- gatie van haar bezoek aan Sovjet-Rusland. Eenige leden der delegatie waren ter vergade ring aanwezig. De voorzitter deelde mede, dat de gedelegeerden zullen vertellen, wat zij in Rusland gezien hebben, zonder eenigen dwang en naar recht en waarheid. Er is geen sprake van, zeide de voorzitter dat de V. V. S. U. een communistische organisatie is. Toch staat zij óp het lijstje der verboden vereenig ingen. of schoon de vereeniging niets met politiek te maken heeft en slechts 30 pet, der leden com munist is. Vele S. D. A. P.'efs, Christelijkien en Katholieken zijn bij de vereeniging aangeslo ten, maar de Arbeiderspers staat vijandig tegenover haar en het lidmaatschap van de V. V. S. U. is onvereenigbaar met dat der S. D. A. P. en moderne vakbeweging- Als eerste trad op zuster Schouten, die verslag zou uitbrengen over ziekeninricn- tlngen. sanatoria, kindercrèches enz. Spreekster bracht de groeten over aan de Hollandsche vrouwen van Kroepskaja, de we duwe van Lenin. De Frankfurter Zeitung heeft gemeld, dat zij gearresteerd is. Spreek ster noemde dit een leugen, waartegen zij ten sterkste protesteert. Kroepskaja is noch ge arresteerd. noch verbannen. Als tweede spreker trad op de heer P. Bon tenbal. die zeide, dat men in de pers Dimi- trof erg graag dood wil hebben. Steeds wordt gemeld dat hij ziek of stervende is. Hij heeft hem echter zelf gesproken en een zieke blijft geen zeven uur achtereen op een vergadering. De heer Bontenbal las een brief voor. bevat tende een proletarischen groet van Dimitrov. Voor dezen brief is hem reeds tachtig gul den geboden door een verzamelaar van hand- teekeningen. Vaak wordt gezegd, dat delega ties niet vrij zijn in hun doen en laten. De delegatie is echter overal vrij geweest, heeft zelf haar reisplan opgesteld en haar belang rijkste opdrachten vervuld. Meermalen was spreker alleen op stap en heeft met de ar beiders zelf gesproken en hun vergaderingen bezocht. Hierna komt de derde spreker aan het woord, de heer Groenewoud van Andijk. Zij dde denken dat wij een plezierreis gehad heb ben, zeide spreker, zijn er naast. Er is in de vijf weken, dat wij daar geweest zijn, hard door ons gewerkt. Spreker is als b oere na f ge vaar digde mee geweest en zal het een en an der over het boerenleven vertellen. VERWACHTE VISCHA'ANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Marie R. Ommering IJM 7, vangst onbe kend. BEROEPEN BIJ DE CHR. GER. KERK. Bij de Chr. Ger. kerk te IJmuiden is be roepen Ds. A. Zwiep, thans predikant bij de Chr. Ger. kerk te Zeist, voorheen te Papen- drecht. en Hillegom. Ds. Zwiep werd in 1922 in het predikambt bevestigd. BESOMI\nNGEN. Loggers: KW 144 f 530; KW 166 f 220; KW 56 f 510: KW 18 f 320; KW 58 560: KW 29 f 520; KW 45 f 490. MARKTPRIJZEN van Zaterdag. Tarbot per K.G. f 0.64—f 0.44 Tongen per K.G. f 0.75f 0 48 Zetschol per 50 K.G. f 16.50 Kleine schol per 50 K.G. f 15—f 3.60 Schar per 50 K.G. f 3.50f 3.20 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 8f 6.10 Wijting per 50 K.G. f 2 VELSEN Verkoop van Zomerpost- zegels. Wie helpt mee? Men schrijft ons: Door de Regeering is besloten van 17 Juni tot en met 12 October een serie postzegels met toeslag uit te geven (een viertal zegels met verkoopwaarde als de Kinderpostzegels). Deze zegels blijven 5 jaar geldig. De extra opbrengst zal dienen voor cultureele en so ciale doeleinden. Voor Velsen komt voor een gedeelte van de opbrengst in aanmerking de Werkinrichting voor Zwakzinnigen. Het is een uitstekende gedachte der Regeering om de op brengst van deze postzegels te bestemmen voor dit tweeledig doel. Door het verstopt raken van bepaalde bron nen van inkomsten (particuliere bijdragen zoowel als overheidssubsidies) dreigen aller lei voor ons volk zeer belangrijke cultureele en sociale belangen verwaarloosd te worden. Door den verkoop van speciale postzegels, waarvoor een kleine overwaarde betaald moet worden, wordt een beroep gedaan op de gan- sche volksgemeenschap, ten einde door kleine offers het noodzakelijke cultureele en sociale werk in stand te houden. Indien gedurende de geheele periode, dat de postzegels verkocht zullen worden, ieder Nederlander boven den leerplichtigen leeftijd maar 5 cent offert, is het beoogde doel reeds bereikt. Uit hoofde van dit belangrijke doel dient deze postzegel-actie te slagen. Tot bevordering daarvan heeft zich een Landelijk Comité van Aanbeveling gevormd, in welk Comité bereids hebben zitting geno men: de Ministers van Onderwijs, Sociale- Za ken en Binnenlandsche Zaken: de Commissa rissen der Koningin in de provincies: de Bur gemeester van de vier grootste plaatsen van ons land; de Directeur-Generaal der Poste rijen; Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voor zitter van de vereeniging „Arbeid voor Onvol- waardigen" en Dr. N. M. Josephus Jitta, voor zitter van den Gezondheidsraad; Prof. Dr. W. Mengelberg, Dr. Joh. Wagenaar, leden dei- Staatscommissie inzake bevordering der Toonkunst. Voor de gemeente Velsen heeft zich met uit zondering van Santpoort, dat zelfstandig werkt, een Comité van Aanbeveling en een Werkcomité gevormd. In het Comité van Aanbeveling hebben zit ting genomen: Mr. M. M. Kwint. Burgemeester van Veisen; J. C. Dunnebier, Wethouder; Me vrouw P. L. de BoerHarder, Pres. der Ver. v. Huisvrouwen, afd. Velsen; Jac. Boon, Velsen; M. J. Baak, Directeur Postkantoor IJmuiden; A. ten Broeke, raadslid; Dr. H. Faber. Voorz. Ver. „Vrijzinnig Hervormden"; H. Groeneveld, Voorzitter „Velsens Ver. Zwakzinnigenzorg"; W. van Iïeijst, raadslid; N. W. Hellemons, Di recteur Gem. Arbeidsbeurs; G. Heijkoop, raadslid; Dr. L. S. Limborgh Meijer, Directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst; C. P. J. Maas, raadslid; J. Plu. oud-leeraar Vis- scherijschool; Ds. J. W. Swaan, Hervormd pre dikant; Ph. S. Vlessing, Directeur van Sam Vlessing's Muziekschool; Mevrouw C. Vermeu lenKouwenhoven. In het Werk-Comïté hebben zitting geno men: P. Bosman. Voorzitter, Weth. voor So ciale Zaken; Mevrouw C. E. Bussemaker—Bus, Dames Bakkernes; S. Baarda, journalist; Ds. F. F. Milatz, Doopsgezind Predikant. A. P. Stolk, Leider der Werkinrichting V.V.Z.Z.; Mevrouw J. Timmermans—Hamaker. Mej. J. Timmermans; Mej. E. Vijlbrief. Secretaresse. Het Comité doet een dringend beroep om hulp. Een ieder, die daadwerkelijk wil helpen, wordt uitgenoodigd zich mondeling of schrif telijk te melden bij een der leden van het Werk-Comité of bij de secretaresse, Mej. E. Vijlbrief, Roggeveenstraat 27, IJmuiden. Twee jubilarissen in den Gemeenteraad. De heeren F. P. Vermeulen en J. E. Sluiters resp. 35 en 25 jaar raadslid. Dit jaar zullen in de Gemeenteraad twee belangrijke jubilea gevierd kunnen worden, die, wanneer in September de nieuwe Raad bijeenkomt, zeker niet ongemerkt zullen voor bijgaan. Want beide jubilarissen hebben op de lijsten hunner kiervereeniging een dusdanige plaats gekregen, dat een herbenoeming hun wel niet zal kunnen ontgaan. De eerste jubilaris is de nestor van den Raad de heer F. P. Vermeulen, die in 1900 voor het eerst als raadslid werd gekozen en sedert dien onafgebroken zitting had. De heer Vermeulen zal dus. aan het eind dezer zittingsperiode 35 jaar lang achter de groene tafel hebben ge zeten. Tien jaren na den heer Vermeulen, in 1910 kwam de heer J. E. Sluiters in den Raad. zoo dat deze zijn zilveren jubileum kan herdenken. HERZIENING VAN HET PLAN VAN UIT BREIDING VOOR DE GEMEENTE VELSEN Het hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 24 Juni 1935 af gedurende veertien dagen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de gemeen tesecretarie <4e afdeeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd, het bij Raads besluit van 18 Juni 1935, no. 9. vastgestelde plan XIII tot- herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Veisen, voor zooveel betreft een gedeelte te Santpoort, be grensd door den spoorweg Haarlem-Velsen, de Willem de Zwijgerlaan, den Brederoodsche- weg en de(n) Duinweg of Duivelslaan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. Groenendijk-de Ronde, d., Planciusstraat 73, IJmuiden. T. Duindam- Kuipers, z., P, J. Troelstraweg 11, IJmuiden. L. de Ligt-Schouten, zSchulpweg 48. Vel sen N. J. M. F. Post-van de Velde. d„ Hadleystraat 1, IJmuiden. A, Post-van Ba len, z.. Groeneweg 64. IJmuiden. M. L, Heeremans-Artner, z.. Tulpenstraat 22. Sant poort. H. C. Jordaan-R-osbach, d., Tromp straat 134. IJmuiden. J. Stoik-van der Vaart, z„ Trompstraat 189, IJmuiden. J. M. S. Boom-van rt Hoff. z., Kanaalstraat 194, IJmuiden. J. van Kaam-Jansen, z„ Ka naalstraat 3. IJmuiden. J. Koster-van den. Doel, d.. Keizer Wilhelmstraat 11, IJmuiden. Overleden: J. E. Renes, 32 jaren, ongehuwd J. Kostelijklaan 17, Velsen. Gehuwden: G. van der Zee en A. M. Tab- bers. Zaltbommel. O. F. Hoogstraate eu A. A. A. Baak. Amsterdam. A. W. Olst'noorn en J. H. Martens, Wijk aan Zee en Duin. P. G. Boon en J. Koelemeijer. Kanaalstraat 16 rood. IJmuiden. H. de Wolf en P. Wub- ben. Schuitstraat 1. Santpoort. P. H. Bals en T. G. Verwoerd, Den Helder. Ondertrouwden: W. Ritman en G. van der Wal, Spieghellaan 7, Driehuis. J. Schmidt en N. Schilling. C. Rasch en E. J. v d. Zwan, Huijgenstraat 59, IJmuiden. J. W. v Beek en A. H. E. Stegemeijer, Hofgeest 24. Velsen. A. Kwak en A. Zwemmer, J. P. Coenstraat 18, IJmuiden. ZANDVOORT GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. ..De afdeeling Haarlem en Omstreken der Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de grafische vakken heeft van de autoriteiten te Zandvoort toestemming gekregen tot het houden van een huis-collecte op Woensdag 26 Juni a.s. Genoemde vereeniging stelt zich, zooals men weet, ten doel. de uitzending naar sana torium, herstellingsoord en kinderhuizen van aan tuberculose of andere ziekten lijdende leden en gezinsleden. Verstrekt op advies van den behandelenden geneesheer versterkenad middelen en verstrekt zoo noodig gezinssteun aan uitgezonden patiënten. Een zuiver phi'.an- trooische vereeniging. die door niemand wordt gesubsideerd. Eenmaal per jaar vraagt men een kleinigheid ter tegemoetkoming in de dooi de tijdsomstandigheden dubbel zware lasten. Daarom wordt een beroep gedaan op de offervaardigheid der Zandvoortsche ingezete nen; geeft Woensdag 26 Juni met milde hand! Dames en heeren. jongedames en jongeliee- ren, die sympathiseeren met het doel der vereeniging kunnen zich voor deze Collecte aanmelden bij den heer Egelman, Koninginne weg 26, Zandvoort. of Woensdagmorgen 10 uur in „Ons Huis" te Zandvoort. Zandvoort. GEVESTIGDE PERSONEN. S. Cohen, van Amsterdam, Zeestraat 28; G. H. L. Wiisterfeld. van Amsterdam. Hoogeweg 68: W. A. P. J. Koschin, van Amsterdam, Dr. Metzgerstr, 21: J. J. Neve, van Amsterdam, W. Parkstraat 9; C. v. d. Star. van Amsterdam, Const. Huygenstraat 4; J. A. C. Bierenbroods pot. van Amsterdam. Brederodestraat 125a; L. Krabshuïs. van Amsterdam. Dr. Metzgerst.raat 86; D. W.'Rijneker, van Bloemendaal. Stati onsplein 35. WATERSTANDEN. Strand H.w. berijdbaar H.w, 22 Juni 7.30 12.30—18.— 20.— 23 Juni 8.30 13.30—19.— 21 24 Juni 9.30 14.30—20.— 21 50 25 Juni 10.30 15.3021. 23.— 26 Juni 11.50 17.00—22 27 Juni 1.05 6.00—11.— 12.30 28 Juni 1.40 7.00—12.— 14.— J. C. G. O. B. Hedenavond spreekt de heer M. H. Groe- nendaal uit Haarlem in de Oude Bewaar school over: „Jeugdherbergen, doel en orga nisatie". Het gesnroken woord zal met lan taarnplaatjes geïllustreerd worden. BLOEMENDAAL OVERREIKING VAANDEL BURGERWACHT. Vrijdagavond 28 Juni zal op het gemeente lijk sportterrein aan'den Zeeweg de overrei- k'ing geschieden van een vaandel aan de Bloemendaalsche burgerwacht door mevrouw C. J. A. den Tex. Tevens zullen twee officieren worden be- ëedigd. VERKIEZINGSVERGADERINGEN. De Vrijheidsbond houdt Maandag 24 Juni een openbare vergadering in Vreeburg. Spre kers zijn Jhr. G. C. Quarles van Ufford (raads lid), mej. Dr. E. C. van Dorp (lid hoofdbe stuur Vrijheidsbond) en mr. A. J. Enschedé, (raadslid). Op denzelfden avond spreekt in Rusthoek de heer A. Cassee (raadslid) voor de Vrijz. Democraten. SANTPOORT CHRIST. HIST. UNIE. De Christelijk Historische Unie hield Vrij dagavond in het gebouw der Ned. Hervormde Evangelisatie een propagandavergadering. De heer Sluiters, lid van den Gemeenteraad zette de practische gemeentepolitiek uiteen zooals die door de C.H.U. werd gevoerd. De Unie stelt zich op het standpunt der realiteit en onver vulbare beloften zal men van haar dan ook niet hooren. De heer Groeneveld. eveneens lid van den Raad, bracht de Christelijk Historische begin selen naar voren. Elke protestantsche kiezer houde met die beginselen rekening, ook bij het kiezen van leden voor den Gemeenteraad. Hij noemde het een verblijdend verschijnsel, dat er den laatsten tijd een worstelen is naai de beginselen waarop de C.H.U. is gegrond. Hij achtte het aan ook geen gewaagde voorspel ling, dat een volgend geslacht in zijn over- groote meerderheid Christelijk Historisch zal zijn, niet door gelijkschakeling maar door overtuiging. Nadat nog enkele vragen waren beantwoord, werd de vergadering met een krachtige op wekking om cok op staatkundig terrein de eeuwige beginselen uit te dragen, door den heer De Jonge gesloten. HEEMSTEDE EEN MOOI SUCCES. Door de Crisis Zuivelcentrale is tijdens de geheele stalperiode controle uitgeoefend op de verschillende boerderijen in den omtrek be treffende stalhygiëne, zuiver vaatwerk' en qualiteit van de melk. De heer L. T. Lekx van de boerderij het Slot alhier heeft na ai Top dezer periode van de Crisis zuivelcentrale het diploma met hoogste premie ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11