4§SEte <4 *eefy ftei PteerCtjfc&t vocht op: WÖENS D "A" 'G 26 J XTI 193? H A' A R E E M'S D' A 'GEE A D Haarlemsche oudjes hadden feest in Noordwijk. Jeugdige uitgelatenheid na een prachtige autotocht. Vijf en tachtig auto's vormden een indrukwekkender! stoet. Meer dan eens vroegen wij ons Dins dagmiddag af: „Zijn we nu onder ouden van dagen of niet?" U weet 't, gistermiddag was de autotocht voor de Haarlemsche oudjes en iedereen, die mee geweest is, zal zich enkele keeren met ons wel deze vraag hebben ge steld; „Zijn we onder ouden van dagen De tachtigjarige Ca trien, (iedereen kent Catrien Pruisen, die na de filmvoorstellingen voor de oudjes op het tooneel komt bedan ken), kon haar jeugdig dansvuur niet langer bedwingen, sloeg een partner aan den haak ongeveer ter halve leeftijd van haarzelf, en danste een ouderwetsche wals zooals menigeen in jonger jaren niet heeft gedaan. Een 93-jarige „hij" en een 85-jarige „zij" maken een vorstelijke autotocht. Een ander, die ook reeds eenige kruisjes achter den rug heeft, hield toespraak na rede voering en voordracht na speech. En kruidde het geheel met mopjes en studentikooze kwinkslagen. Zoodat wij ons weer afvroegen: „Zijn wij bij ouden van dagen?" Het was op Huis ter Heide in Noordwijk waar gedanst werd en gescherst, gedronken en gesnoept, gerookt en gebabbeld, waar het hoogtij was van ware vreugde. Hier waren de Haarlemsche oudjes neergestreken na een mooie autorit door bosch en veld. Van de Fonteinlaan waren we vertrokken. •Vijf en tachtig auto's brachten twee honderd twintig bejaarden naar Noordwijk. Het was warm, broeierig en drukkend. Wij verwachtten wel eenige narigheid, want tachtigjarigen rij den niet eiken dag in een auto en als het dan nog warm is bovendien Op_gTootsche wijze werd de stoet door., de stad geleid," politieagenten zorgden voor een Koninklijke afzetting der straten en menigeen zal met een vorstelijk gevoel zich door de menigte hebben laten rijden. Eerst gingen wij Noordwaarts, naar Drie huis, terwijl donkere wolken de achterhoede vormden. Het zag er naar uit dat regen en opweer leelijke spelbrekers zouden worden, want na Driehuis zou het in omgekeerde rich ting gaan naar Noordwijk. O, het weer is toch zoo'n allesbeheerschende factor. Er werden kansrekeningen gemaakt over nat-of-droog, onweer-of-niet. Een weer kundige voorspelde dat er dikke droppels zou den komen, eer Overveen was bereikt, hetgeen precies uitkwam tot groote verbazing van den voorspeller zelve. Dikke droppels vielen voorwaar, doch brach ten heerlijke afkoeling en schier den geheelen middag bleef het verder koel, dragelijk voor de oudjes in de wagen. Zoodat de feestvreugde in Noordwijk's hotelparadijs volmaakt was. De heeren kregen kistjes sigaren, ieder een. behalve zij die op handig-maniertje nog een paar wisten te bemachtigen, die dan in zak of hoed verdwe nen. De dames ontvingen doosjes bonbons, ieder een, behalve zij die De muziek zorgde voor nog meer uitgelaten heid. de gezelligheid-met-sigarenrook bracht de tongen aan het spreken, over het verleden natuurlijk, bonbons, thee en limonade be kroonden het evenement, dat sommigen in uit gelatenheid beleefden, anderen in stil-genie- ten. Maar een evenement was het. Voor allen zonder uitzondering. Er wordt dagenlang over gesproken als een prettige herinnering. Er wordt wekenlang over nagepraat als was het een jeugdfeest. En als het Januari is gaat •alom de vraag: „Wanneer komt de autotocht weer? En waarheen?" Dit is nog wel de grootste voldoening voor allen die dezen tocht steunden, organiseerden, mogelijk maakten. FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen op 25 Juni uitgesproken: 1. H. Sondorp. bouwvakarbeider, wonende tè Heemstede, Glipperweg 59 c. Curator mr. L. Aii Cohen, alhier. 2. J. Boven, slager, gewoond hebbende, al thans zaak gedreven hebbende te Haarlem. Gen. Cronjéstraat 105, thans ingeschreven staande te Haarlem, Kruisweg 29 r. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. 3. A. van der Loos, timmerman, wonende te Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 197. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 4. W. J. Romp, huis- en decoratieschilder, wonende te Bloemendaal, Bosch en Duinlaan 31. Curator Mr. C. Blankevoort, alhier. 5. de Vennootschap onder de firma Best en Dekker, zaadhandelaarster, gevestigd te Zaan dam, Oostzijde 418. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. Rechter-Commissaris Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement van: B. Smallegange Jr., aanne mer van grondwerken, wonende te Haarlem. Pijnboomstraat 81. Curator Mr. A. C. F. Hen- drikse, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillissemen ten van: 1. N. Koppenol, wed. A. van Valkenburg, vroeger wonende te Haarlemmermeer, thans te Amsterdam. Curator Mr. T. A. M. A. van J Lóben Seis alhier. 2. D. Cheriex, medicus, wonende voorheen te I Haarlem, thans te Rotterdam. Curator Mr. D. de Jong alhier. (Adv. Ingez. Med.) De Motordienst. Viering van het 20-jarig bestaan. Op 12 Juli a.s. zal de Schoolcompagnie van den Motordienst haar 20-jarig bestaan vie ren. Het zal onzen lezers bekend zijn dat het korps als zoodanig, d.w.z. in zijn huldi gen vorm, geen 20 jaren bestaat. De Motordienst werd door een order van den toenmaligen Opperbevelhebber van Land en Zeemacht als onderdeel van het leger op gericht onder den naam van Depotafdeeling van den Autotreindienst. Doordat gedurende de mobilisatiejaren de motortractie meer en meer in gebruik kwam was het noodzakelijk dat ook de organisatie van het opgerichte onderdeel meermalen wij ziging onderging door uitbreiding. Na de mo bilisatie en mede door bezuinigingsmaatre gelen werd het korps al kleiner en kleiner tol het tenslotte bij Kon. Besluit van 3 Augustus 1921 de Schoolcompagnie van den Motor dienst werd, in welken vorm het korps op 1 September 1922, komende uit Delft, te Haar lem in garnizoen kwam. In 1929 werd de Motordienst uitgebreid met 3 administratieve- en 3 instructieve onder officieren. In 1931 werd er 1 kapitein-in structeur en eind 1934 een kapitein-adjudant aan toegevoegd, terwijl in begin 1933 in de on derofficiersrangen enkele verschuivingen van functionarissen plaats hadden. De organisatie van het korps is nu: 1 ma joor, commandant; 1 kapitein-adjudant; 1 kapitein-instructeur; 4 luitenants; 1 luitenant der militaire administratie; 1 adjudant-on derofficier-administrateur; 2 sergeant-ma joors-administrateurs 4 fouriers; 1 adju dant-onderofficier-.instructeur; 12 sergean ten; 1 hoofdwerktuigkundige; 2 monteurs; en 4 chauffeurs. Van den staf der infanterie zijn bovendien bij het korps ingedeeld 3 koks. De Motordienst is opleidingsinstituut voor reserve-officieren, dienstplichtige onderoffi cieren, chauffeurs en monteurs. Bovendien worden 6-weeksche cursussen gehouden voor beroeps-officieren en -onder officieren, militaire politie, marechaussee en rijksveldwachters en gecomprimeerde cursus sen voor de reserve-officieren van het korps en die van het Vrijwillige Landstormkorps Motordienst. De snelheid van het moderne motormate- rieel heeft er toe bijgedragen dat de laatste jaren veelvuldig oefeningen met andere wapensoorten worden gehouden en troepen worden vervoerd, waarvoor de autocolonnes meestentijds in het nachtelijk uur Haarlem verlaten of daarin weder terugkeeren. Behalve voor de oefeningen met de troe pen worden de personenauto's, voor het ver richten van dienstreizen, ook ter beschikking gesteld van ministers, autoriteiten en com mandanten van legeronderdeelen. Ook de andere soorten auto's worden, op aanvraag aan de korpsen, ter beschikking gesteld. We mogen hier nog wel in herinnering brengen, dat in het begin van dit jaar een detachement van den Motordienst deel uitmaakte van het Nederlandsche Contingent Saartroepen. Om aan alle aanvragen te 'kunnen voldoen is het autopark geregeld uitgebreid. De laat ste aanwinst van begin 1935 bestaat onder meer uit een touringcar voor 20 personen, de eerste in het leger, op verlengd chasis, met open dak en bagageruimte op het achterdak, Het oudere materieel, waarbij nog voertui gen van 1916, is en wordt geleidelijk door modern vervangen. De voor het korps traditionaele marsch- en bivakkeeroefeningen werden elk jaar weder gehouden, eveneens gepaard gaande met oefeningen met andere wapens. Aan één of meer wedstrijden en be trouw- baarheidsritten per jaar werd door teams per auto en (of) motrorijwiel deelgenomen In 1931 werd een wisselbeker beschikbaar ge steld waarom ieder jaar verschillende ca tegorieën van personeel van den motordienst moestei kampen, wat door allen zeer werd ge waardeerd, doch de laatste twee jaren is de beker niet van haar voetstuk geweest, omdat de wedstrijden niet werden gehouden. Dat de bezuinigingsmaatregelen ook op het korps in toepassing werden gebracht behoeft geen betoog. In de laatste jaren zijn met een minimum aanbeschikbare middelen toch nog een aan tal verbeteringen om en in de gebouwen aan gebracht. t Het korps zal nog als Schoolcompagnie het 20-jarig bestaan vieren, omdat, naar we reeds eerder hebben gemeld, op 1 Januari 1936 de organisatie zal worden uitgebreid. De sober gehouden feestelijke viering zal op 15 Juli geschieden. Het programma der feestelijkheden. Het programma der feestelijkheden op 15 Juli op het terrein der Ripperda-kazerne te Haarlem luidt als volgt: 7,45 Toespraak door den korpscomman- óant. 8.Afmarsch van het korps naar s-Gra- venhage. 10.Défilé voor den minister van Defensie. (De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ook voor den Chef van den Generalen Staf zal worden gedefileerd.) 12,30 Terug te Haarlem. 11.12.Aankomst van hen die aan den Sterrit deelnemen. 13,30 Ontvangst der genoodigden en begin der behendigheidswedstrijden voor automobi- listen en motorrijders. (Hieraan kunnen al leen deelnemen de dienstplichtigen voor eer- ste oefening ondèrde wapenen). Caroussel- rijden voor motorrijders. 17,30 Gezellig samenzijn in de verschillen- cantines. 18,30 Maaltijd voor officieren, onderoffi cieren. korporaals en soldaten. e 20.Gecostumëerde voetbalwedtrïjd en andere vermakelijkheden. Prijsuitreiking. Er is muziek op het versierde terrein. de CONCERT OP HET BREDERODEDUIN Het Dameskoor „Haarlem's Dames Ensemble" onder leiding van Cörry Bijster, hoopt op Don derdag 4 Juli des namiddags te 3 uur een con cert te geven in de Lighallen Brederodeduin te Bloemendaal. (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. Voor het examen lich. oefening akte M.O. slaagde te Amsterdam de heer W. Linden- born, te Haarlem. Commissie van Toezicht op het L. O. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs hield Dinsdagavond een vergade ring in het Stadhuis onder leiding van den voorzitter den heer Th. Lancée. Aan de orde kwam het concept-advies, dat de commissie aan B. en W. zal verstrekken inzake de indeeling van de leerlingen voor den cursus 1935-1936. Dit advies luidt: „De commissie stelt er prijs op te verkla ren, dat naar haar meening de indeeling der klassen met bijzonder veel zorg is geschied en dat gegeven de omstandigheden zoo veel mogelijk met de belangen van de leer lingen, onderwijzend personeel en onderwijs rekening is gehouden. De toelichting op de in deeling is voor de commissie van zeer veel waarde bij de besprekingen geweest. Over het algemeen kan de commissie zich met de door B. en W. voorgestelde indeeling ver eenigen. Wel heeft zij echter ernstige bezwa ren tegen de door B. en W. voorgestelde klasse-formatie aan school 37, waar zij een tweede en vierde klasse willen samenvoegen onder één leerkracht. Reeds meermalen heeft de commissie doen uitkomen, dat zij in het algemeen een combinatie van klassen uit den booze acht, zoodat de commissie ook de klas sen-combinatie aan de scholen Nos. 11 en 34 bezwaarlijk acht. doch een combinatie van een tweede en vierde klasse, zooals B. en W. aan school No. 37 voorstellen, acht de com missie ten eenenmale funest. Dringend ver zocht/de commissie dan ook hierin alsnog wij ziging te willen brengen. Ook acht de commissie een overplaatsing van leerlingen uit hoogere klassen naar een andere scho-ol niet gelukkig, zooals B. en W. in verschillende gevallen voorstellen, bijv. aan de scholen Nos. 33 en 38. Daar de commissie niet over de juiste cijfers beschikt om te kun nen beoordeelen of door een andere groepee ring aan dit bezwaar tegemoet kan worden ge komen moet de commissie thans volstaan met hierop te wijzen. De overplaatsing van 11 leer lingen uit de eerste klasse van school no. 46 (z.g.n. opleidingsschool) naar school No. 42 welke leerlingen volgens B. en W. waarschijn lijk geen voortgezet onderwijs behoeven acht de commissie wel zeer willekeurig. Im mers, de commissie veronderstelt dat dit ver schijnsel zich wel aan iedere opleidingsschool zal voordoen en acht het dan niet juist, dat deze selectie uitsluitend aan school No. 46 wordt toegepast. Zeker acht de commissie dezen maatregel onjuist, nu aan de scholen Nos. 23 en 24 nog voldoende ruimte voor deze leerlingen is. De voorzitter deelt mede, dat de overplaat sing van leerlingen te wijten is aan opheffing van klassen. Het kan ook zijn dat een klasse te groot wordt en het kan ook zijn. dat men in een klasse leerlingen te weinig heeft om in aanmerking te komen voor het aanstellen van een leerkracht. Dan moeten de leerlingen naar een andere school worden overgeplaatst, wat voor die andere scholen een voordeel kan beteekenen, omdat dan een betere klasse formatie kan plaats hebben. Spreker kan be grijpen, dat het overplaatsen van leerlingen ook voor de gemeente voordeelig is, maar in het algemeen lijdt een kind er onder. Alleen om financieele redenen mag dit niet over het hoofd gezien worden. Hier moet niet uitslui tend aan de financiën gedacht worden. Het gevaar dreigt, dat ouders hun kinderen dan nog liever naar een school buiten de ge meente zenden. School 7 aan het Leidscheplein schijnt ten doode opgeschreven te zijn. School 13 wordt heelemaal opgeheven De voorzitter acht de combinatie van de tweede en vierde klasse aan school 37 niet goed, niet, omdat dan het aantal leerlingen te groot wordt, want dat wordt dan 39, maar spreker acht het verkeerd, een tweede en een vierde klas samen te voegen. Besloten wordt te adviseeren, hier niet toe over te gaan en te verzoeken er een kweekeling-met-acte aan te stellen. De wensch werd geuit, dat in het Zuiden van de stad een opleidingsschool gesticht wordt. Besloten wordt, in het uit te brengen advies hierop de aandacht te vestigen. Nadat nog eenige wenschen kenbaar waren gemaakt, werd het advies aangevuld met bo vengenoemde besluiten goedgekeurd. BURGERWACHTSDAG. Zij die aan den Landdag van de Burger wacht, welke op 10 September wordt gehou den willen deelnemen, kunnen zich vóór 6 Juli a.s. opgeven bij den Commandant van de Burgerwacht alhier. CIRCUS HENNY. Het Circus Henny, dat met succes gedu rende negen dagen voorstellingen heeft ge geven op het Teylerplein (Haarlem-Oost), zal a.s. Vrijdag. Zaterdag. Zond-' -n Maan dag nog eenige voorstellinger :n het Leidscheplein, NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. In de Dinsdag gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Druk kerij De Spaarnestad te Haarlem is beslo ten, het dividend over 1934 voor de preferente aandeelen te bepalen op 7 pet. en voor de ge wone aandeelen op 5 pet. Den heer L. M, Weterings werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als directeur hoofdredacteur onder dankbetuiging voor de belangrijke en gewichtige diensten aan de Vennootschap bewezen. EXAMEN VOOR ONDERWIJZER. 25 Juni 1935. Rijkskweekschool voor on derwijzers (essen) te Haarlem. Toegelaten de heeren K. Brandenburg te Beverwijk. H. J. Eizema, W. Ie Fèbre. P. J. de Graaffg te Haarlem en E. J. Joosse te Hoofddorp. PERSONALIA. Heden slaagde onze stadgenoot, de heer N. Lofvers, voor het. examen boekhouden van de Vereen, van Leeraren. Onze stadgenoot de heer H. D. Tjeenk Wil link is benoemd tot vice-voorzitter van de Algemeene Doopsgez. Sociëteit in Nederland ONEERLIJKE DIENSTBODE. Door de Haarlemsche politie is aangehou den een 19-jarige Duitsche dienstbode, die ten nadeele van haar vorige en tegenwoor dige mevrouw eenige goederen had ont vreemd. Het meisje, dat een bekentenis af legde, is in verzekerde bewaring gesteld. AANRIJDING OP DEN SCHOTERWEG. Op Maandag 24 Juni des avonds te 6.50 uur is op den Schoterweg hoek Kloosterstraat een motorwielrijder tegen een auto gebotst, omdat de bestuurder van deze auto plotse ling moest stoppen voor een onbekend ge bleven auto. die uit de Kloosterstraat kwam. De motorwielrijder is daarbij gevallen' en kreeg een hersenschudding. Hij wordt in het ziekenhuis St. Johannes de Deo ver pleegd. Aan hen. die dit ongeluk gezien hebben, wordt verzocht, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau aan de Smedestraat aan te melden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 27 Juni 1935 des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. PROGRAMMA. 1 Preludium en Fuga c kl. t. J. S. Bach 2 Trois Pieces J. Ph. Rameau. 3 3-de Sonate A. Guilmant. Preludio Adagio molto Fuga. 4. Prière Jos Jongen. 5. Choral I H. Andriessen. NED. IIERV. JEUGDWERK TE HAARLEM-N. Men schrijft ons: Evenals andere jaren zal de afdeeling Meisjeswerk in de Marnixsehool van het Ned. Herv. Jeugdwerk te Haarlem-Noord een verkoopmiddag en -avond organiseeren van de artikelen, die dor de meisjes van ver schillende cluhs zijn gemaakt. Er zijn veel smaakvolle en practische voorwerpen. Er wordt thee geschonken, er is een vertoting en men kan zijn geluk beproeven met het sjoelbalspel. Voor muzikale afwisseling zorgen de piano en de mandoline. Deze verkoop heeft plaats in de Marnix sehool aan de van Egmondstraat a.s. Maan dag 1 Juli .s middags van 4.30—5 uur en 's avonds van 711 uur. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rotterdam n. N. Orleans p. 23 Beachy Head. Burgerdijk, Rotterdam n. New-Orleans 22 van Tampico. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 24 te San Francisco. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 21 v. Swansea. Breedijk, Rotterdam n. Philadelphia, 24 te Boston. Damsterdijk. Vancouver n. Rotterdam 22 van Los Angeles. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, 25 v. Makri te Vlaardingen. Vredenburg 24 van Vlaardingen te Narvik. Flensburg 24 van Kirkenes te Emden. Rozenburg, 24 van Grangemouth te Casa blanca, voor Huelva. Maasburg, 25 v. Vlaardingen naar Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, vertr. 26 v. Beira n. Rotter dam. Meliskerk (uitreis) 24 te Lorenzo Marques. Jagersfontein (uitr.) 23 (7.56 n.m.) 138 mijl O. v. Land's End. Bloemfontein (thuisr.) p. 25 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uir.) p. 23 Casquets. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 24 van Genua. Meerkerk (uitreis) 24 van Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agememnon, 24 van Beyrouth te Malaga. .Ajax, 24 van Kopenhagen naar Gothenburg. Amazone, 24 van Danzig naar Kopenhagen. Aurora, 24 van Cadix naar Ceuta. Ceres, Bourgas n. Antwerepn 24 v. Algiers. Fauna, Hamburg naar Gdynia p. 25 Hol- tenau. Irene, 24 van Caxthagena te Alicante. Juno, 24 van Napels naar Gibraltar. Nereus, 25 van Stettin te Amsterdam. Oranje-Nassau 25 (n.m.) van Paramaribo te Amsterdam verwacht. Orestes, 24 van Piraeus naar Volo. Pluto, 24 van Odense naar Stettin. Saturnus 24 van Varna naar Constantza HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) pass. 24 Gibraltar. JAVA—NEW-YORK LIJN. Talisse. Batavia n. New-York 23 te Boston. Salawati 22 van Batavia naar New-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadan. 23 van Shanghai te Honkong. Tjikarang 22 van Batavia te Hongkong. Vesta 24 van Bari naar Catania. Alkmaar, Chili n. Rotterdam via Hamburg. 25 v. Terneuzen en p. Vlissingen. Ulysses, Bourgas n. Amsterdam 25 van Mutzuna. Flora, 23 v. W.-Indië te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) p. 25 Perim. Kota Tjandi (uitr.) p. 22 Dungeness. Kota Gede (uitreis) 25 te Sabang. Kota Baroe (thuisreis) pass. 23 Perim. Kota Agoengi 22 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) 24 te Montevideo. Alpherat (thuisreis) 23 van Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Saparoea, Vancouver naar Calcutta 23 van Manilla. Silverwillow, New-Orleans naar Calcutta 24 te Beira. Silverpalm, Vancouver naar New-Orleans 22 van Panama. Madoera. 23 van Calcutta naar Vancouver. Tawali, New-Orlans n. Calcutta 22 v. Kaap stad. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, Japan naar Rotterdam 23 te Singa pore. City of Oran, Rotterdam naar Japan 25 van Shanghai. City of Bristol, Japan naar Rotterdam vertr. 26 van Londen. Benvannoch, Otura n. Rotterdam 25 van Londen. Hector, 22 van Yokohama naar Rotterdam. Perseus, Japan naar Rotterdam 24 te Dairen. City of Bagdad, Japan n. Rotterdam 22 v. Manilla. Myrmidon, Amsterdam n. Batavia 24 v. Sin gapore. City of Hereford. Rotterdam n. Japan 23 (8.39 n.m.) 95 mijl Z.O. van Land's End. Bennevis, Japan n. Rotterdam 24 te Suez. Antenor, Japan n. Rotterdam 25 van Aden. Melampus, Batavia n. Amsterdam, 25 v. Pt. Sudan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, 25 van Batavia te Genua, .eindplaats) Enggano (thuisreis) 24 van Port Sudan. Poelau Bras (uitreis) 24 van Bombay. Poelau Roebiah (thuisreis) 22 van Belawarp PALM BEACH N.V. G. A. v. d. STEUR'S 5 KIEDERMAKERIJ KRUISSTRAAT 7 TEL 10730 4 (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Studie- en Debatingclub: Francois Huet. Hooggeachte Redactie, Beleefd verzoeken wij in uw blad plaatsing van het volgende: „In Haarlems Dagblad van 18 Juni kwam in het verslag van een door de Studie en De batingclub ..Francois Huet" gehouden verga dering o.a. voor, dat een der leden van de de legatie naar Sovjet-Rusland, die daar net woord voerde, nl. de heer Hoven uit Utrecht, lid is van den R. K. Metaaibewerkersbond. Na onderzoek is ons gebleken dat van 1929 af een lid met name Hoven niet in dezen Bond bekend is. Heeft echter werkelijk een lid van onzen Bond daar volgens bedoeld verslag gespro ken, dan verzoeken wij genoemde studie- en debatingclub ons daarvan nl. van dit lidmaat schap. de bewijzen over te leggen, daar wij anders moeten aannemen dat het optreden van den heer Hoven bedoeld is om ook den R. K. Metaaibewerkersbond te spannen voor het karretje van de V. V. S. U, waar wij ech ter voor passen." Met de meeste hoogachting, Het bestuur Ned. R.K. Metaalbewerkers bond, afd. Haarlem. Het koele water lokte Pas zijn enkele warme dagen aangebroken of Haarlem's Dagblad meldt onder boven staand hoofd een droeve reeks verdrinkings ongevallen. Twee jongens verdronken to Sint Michiels gestel. 1 jongen op Westeinderplas. 1 jonge man te Alfen aan den Rijn, 1 man te Arnhem, een kind te Joui-e, 1 jongeman te Venlo. 1 man te Steenwijk en 1 jonge vi'ouw te Eind hoven. Haarlem en omstreken tellen gelukkig vele en bovenal veilige zweminrichtingen. Twee ge meentelijke zweminrichtingen aan de Hout vaart, evenens aan de Kleverlaan. het Sport- fondsenbad. de inrichtingen Stoop's bad. het bad te Heemstede en het Natuurbad Velserend en toch wordt er nog in het buitenwater gezwommen, met alle mogelijke ernstige en nadeelige gevolgen daaraan verbonden. Geen toezicht, geen reddingsmaterieel, kans op te ver gaan in diep water, voor hen die de zwem kunst niet machtig zijn, plus de kans van besmetting door de ziekte van Weil. Haarlem heeft een goede, haast kostelooze inrichting aan de Houtvaart ter beschikking voor hen die om financieele redenen geen ge bruik kunnen .maken van duurdere inrich tingen; laten zij gaan naar de veilige inrich ting aan de Houtvaart. Daar is óók goed ge schoold personeel aanwezig. „Veiligheid vóór alles 1" A. J. MEYERINK

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7