UIT DE OMSTREKEN WOENSDAG 26 JUNI 193S HAARD EM'S DAGE DAD 7. I STOOP'S OVERDEKT en OPENLUCHTBAD (VOORVERWARMD ZWEMWATER, MINIMUM 68 a 70°) BEIDE STEEDS OPEN ZONDAG TOT 6 UUR 's-AVONDS EIGEN BADGOED MAG WORDEN MEDEGENOMEN (verplicht ontsmetting 3 cent) KWART J ES ZWEM MEN INCL. BADG. ELKEN WERKD. 6 7.45 's-AVONDS BOVENDIEN ZATERDAGS 8-10 's-AVONDS (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Het debat BijleveldVan Geelkerken. Vergadering in tropische hitte. Groote belangstelling. In een tropische hitte vond gisteravond in Thalia de debatvergadering plaats, belegd door A.R. en N.S.B. eii waar als sprekers optraden Mr. H. Bijleveld die de stelling zou verdedigen dat een Calvinist geen N.S.B.'er kan zijn con tra den heer C. van Geelkerken. Het bleek, dat geen der 1100 belangstellen den. die zoo gelukkig waren geweest een toe gangsbewijs voor een der beide zalen te kun nen bemachtigen zich door de hitte hadden laten afschrikken, want beide zalen waren tot op de allerlaatste plaats bezet. Zelfs de po diums had men benut om er belangstellenden te bergen. Het was tegen de 80 graden toen de eerste bezoeker binnentrad, toen de vergadering ge opend werd was het zeker dichter bij de 100 graden dan bij de 90. Van het podium gezien, bood de zaal een eigenaardigen aanblik. De mannelijke bezoe kers zaten heel gemoedelijk in hemdsmouwen, af en toe ging een eau-de-cologneflesch rond en er werd braaf met ozon gespoten. De leiding berustte achtereenvolgens bij Mr. Roskam (N.S.B.) tijdens de spreekbeurt van Mr. Bijleveld en bij den heer Feitsma (A.R.) tijdens de spreekbeurt van den h^er Van Geel kerken. Toen ongeveer kwart over acht de sprekers met de bestuursleden der beide organisaties binnenkwamen klonk een krachtig applaus. De eerste voorzitter was Mr. Roskam die een korte inleiding hield over het onderwerp dat door de beide sprekers behandeld zou worden. Het eerst was het woord aan Mr. B ij 1 e- v e 1 d voor de A.R. Dit debat, dat door spr. op grooten prijs wordt gesteld, heeft hij aan vaard onder het beding, dat het onderwerp: „Kan een Calvinist lid der N.S.B. zijn" zou worden gehandhaafd. Het beginsel, de grond slag beslist over dit vraagstuk, aldus Mr. Bij leveld. Spreker wenschte het niet te hebben over het feit, dat Calvinisten individueel tot verkeerde dingen in staat zijn of N.S.B.'ers allerlei dingen doen, tot heil van het vader land. Dit Calvinisme vindt zijn toepassing alleen door op alle levensterrein terug te gaan tot volkomen gehoorzaamheid aan het woord Gods. In alle openbaring als Staat en Recht, vrucht van de algemeene genade van God, is alleen heil te wachten wanneer Staat en Recht zich ook onderwerpen aan die genade Gods. In verband met dit antwoord wijst spreker er op, dat in niets blijkt dat in de geestelijke beweging der N.S.B. met ordeningen Gods rekening wordt gehouden. Er wordt uitgegaan van een ondermijnd léven. In het leidend be ginsel der N.S.B. wordt niet gezegd waar het geestelijk fundament ligt. Er wordt voort durend en alleen op mooie eigenschappen ge wezen en deze worden geprezen als het lei dend beginsel. Het is niet anders dan het aan grijpen van humanistisch goed, maar daar is niet mee te bereiken een omzetting van het leven. Een Calvinist kan met een dergelijke levensbeschouwing niet aceoord gaan. staat is in het begrip van het Nat. Socialisme een zaak van ontzaggelijke beteekenis, iets waarvan gezegd wordt, dat die in staat is de mensch zichzelf te doen zijn, die dienen zal als doel en middel, die ethische waarde heeft. Dit is een staat die de Schriftuurlijke basis verlaten heeft en kan dus door een Calvinist nooit aanvaard worden. Ook wat ten aanzien van het individueel stoffelijk bezit gezegd wordt is tegen de Calvinistische opvattingen. Op sprekers rede volgde een daverend ap plaus. Onder voorzitterschap van den heer Feits ma verkreeg daarop de heer van Geelker ken het woord, die zeide in eerste instantie te zullen bespreken dat een Calvinist Nat. So cialist moet zijn. Als belijdend lid van de Ge reformeerde kerk onderschrijft spreker de geestelijke voorwaarden van het Calvinisme. Wat zegt het Calvinisme ten aanzien van de politiek en de burgerlijke regeering? In dit verband citeerde spreker Calvijns woorden ten aanzien van deze materie: „de politieke regeering zal een uitgesproken gedachte dra gen, zij zal den naam Gods dragen", enz. Als we Calvijn aanhalen vragen we onszelf af: maar wie is Calvinist? Juist onder Cal vinisten is er veel verschil van gevoelen. Het smart ons, dat niet gezegd kan worden: wie is d e Calvinist. Heel vaak kan de critiek die wij op elkan der uitoefenen niet eens de toets der Chris telijke critiek doorstaan. Er staan reeds dui zenden Calvinisten in de Nat, Socialistische toeweging. Spreker wil daarmee niet zeggen, dat men daarom Calvinist moet zijn, maar de N.S.B erkent de souvereiniteit Gods. Het Calvinistisch beginsel is niet het eigendom van een partij, maar het leeft in een deel, in het Calvinistische deel van ons volk. "Van Dr. Kuyper's standpunt beschouwd is het noodig dat dit Calvinistische volksdeel zich Calvinistisch organiseert en dit beginsel uitdraagt in ons volk. Het leidend beginsel van de N.S.B. moet worden aangepast aan Nederlands'che begrippen en daarom is het niet juist dat in een bespreking als deze de beginselen van Mussolini en Hitier worden aangehaald. Spreker toonde uit een verkla ring* van Mussert aan. hoe het Nederland- sche Nationaal Socialisme moet worden be zien. Zeer duidelijk blijkt hieruit, aldus de heer Van Geelkerken, de grondslag dat het Nat. Socialisme door God te midden van het volk is gebracht. Wij hebben een belangrijke roeping te vervullen en zien hierin Gods vingers. CLuid applaus). De replieken. In zijn repliek zeide Mr. B ij 1 e v e 1 d, dat hij niet zonder ontroering over de verwarring die daaruit sprak, geluisterd heeft naar de rede van den heer Van Geelkerken, vooral toen hij het had over het samenleven van menschen zooals hij die zich Calvinist noe men met hen die daarvan niets willen we ten. Met de verklaring, dat, zij die met de Calvinisten weten te sterven daarmee ook kunnen leven, wilde de heer Van Geelkerken aantoonen, dat de Calvinisten N.S.B.'ers moeten zijn. Zijn opvatting omtrent de sou vereiniteit Gods is een bewijs van groote ver warring. Calvinisten, die uw volk en uw volksgenoo- fcen lief hebt, vergeet ze niet in uw gebeden maar zeg,, dat gij niet kunt meegaan met sen toeweging, die zicli niet voegt naar de wetten, die door God voor het leven gesteld zijn, zoo besloot spreker. De heer Van Geelkerken bestreed aan de hand van de betreffende program punten de repliek van Mr. Van Bijleveld. In ons volk wordt de meest woeste strijd ge streden, de klassenstrijd. Hij is het met Mr. Bijleveld eens, dat het voor iederen Calvinist noodzakelijk is, ons volk bekend te maken met den weg naar de zaligheid. Ook in twee de instantie wees spreker op de verschillen de meeningen omtrent het Calvinisme. De Calvinistische levensbeschouwing is volgens spreker niet meer veilig bij de Christelijke Partijen. Groen van Prinsterer heeft gezegd, dat wij het Calvinisme niet alleen moeten belijden maar ook beleven. Hoe kan de Ge reformeerde kerk ons opwekken, anti-revo- lutionnair te zijn, zooals we in De Heraut hebben kunnen lezen? Evengoed als Mr. Bijleveld hoopte, dat de Calvinisten zouden inzien dat zij niet in de N.S.B. thuis be- hooren wil spreker opmerken, dat hij hoop te dat alle Calvinisten in de N.S.B. komen. Spreker citeerde woorden van oud-minister Terpstra, die gezegd zou hebben, dat er in het communisme weinig is dat in strijd is met de ordonnantiën Gods. In zijn repliek zeide Mr. Bijleveld, dat minister Terpstra dit niet heeft gezegd. Spre ker wil niet zeggen, dat er tegen de ongeloo- vïgheid van socialisme en communisme niets gedaan moet worden. Er moet gewerkt wor den om de beginselen van het Christendom te verbreiden. De heer Van Geelkerken zou de uit lating van den heer Terpstra niet genoemd hebben, als hij het niet had uit de a.-r. Am sterdammer. Calvinisten toesloot spreker, ziet toe op de beginselen en op de practijk van het leven. Voor den aanvang en na afloop der ver gadering werden staande eenige coupletten van het Wilhelmus gezongen. WATERPOLO. V. Z. v—AALSMEER (7—0) De opstelling van V. Z. V. was als volgt: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, P. Visman, H. Kluijver, J. de Maijer, .C. Visman, G. Janus. In haar eersten thuiswedstrijd wist V.Z.V. de beide punten in IJmuiden te houden. En dit kostte niet veel moeite. Het was een zeer een zijdig spel, waarin de IJmuider achterhoede zich de luxe kon permitteeren steeds op te zwemmen en met succes, want drie van de zeven goals werden door de achterhoede ge scoord. Na eenige mislukte schoten wist C. Visman onhoudbaar te doelpunten. Vooral in het be gin kon de Velser voorhoede het doel maar niet vinden en moest de achterhoede eraan te pas komen; na mooi opzwemmen doelpuntte H. Kluijver (2—0). Met dezen stand ging de rust in. Het groote veld ,.lag" de Aalsmeerders zeker niet goed, want dadelijk was V. Z. V. in den aanval, die beloond werd met een goal van C. Visman. die ongeldig, was, daar hij binnen de twee Meter lag. Maar A. Koningstein zorgde spoedig daarna dat V. Z. V. weer volledig kon uitzwemmen met een scherp schot in het uiterste hoekje (30). Kluijver doorboorde nogmaals na een vrijen worp het Aalsmeer-doel (4D), gevolgd door een schot van G. Vriend', die van achter was komen opzwemmen (50). C. Visman maakte het halve dozijn vol (60)Toen Ko ningstein nummer 7 scoorde, duurde het niet lang of de scheidsrechter kondigde het einde aan. V. Z. V. 2—H. P. C. 6 (6—0) hake. Totaal 455 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Vermoedelijk is a.s. Donderdag aan de markt de haringlogger' Cornells de Boer Jr. met 16 1/2 last haring, gevangen in 10 dagen. De vangst varieerde van 30 tot 60 kantjes per dag. BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJ.M. 37, 610 manden f 1850. Henriëtte Jacoba IJM. 190, 475 manden f 2040. Anchor, IJM. 135 85 manden f 1000. Eveline IJM. 115 400 manden f 1620. Flamingo IJM. 42 80 manden f 700. Kotters: F. N. 160 f 430, F. N. 57 f 540. Loggers: Sch. 53 f 360. KW. 62 f 370; KW. 44 f 320; KW. 124 f 390, KW. 27 f 180. VELSEN VERKIEZINGSPROPAGANDA DER S.D.A.P. Als slot van de verkiezingspropaganda hield de S.D.A.P. gisteravond een groote demonstratie op een tex*rein bij de H.B.S. Vooraf waren op een drietal plaatsen in de gemeente n.l. in Velsen-N. Santpoort en IJmuiden, bijeenkomsten gehouden, waar het woord wei*d gevoerd door de .heeren W. F. Visser, L. van Hameien, (D. Wansink, H. Hennink en J. v. d. Veer. Van deze drie punten trok men in optocht naar de Jan Kostelijklaan, waar de stoeten elkander op wachtten om vervolgens gezamenlijk ovei- Driehuis naar het demonstratie-terrein te wandelen waar te ca. 10 u. eenige duizenden bijeen waren. Hier werd een tableau vertoond door Palvu en A.J.C. en vervolgens gesproken door mevr. BarbiersSeelemeyer. De heer Van Hameien sprak een slotwoord. BURGERLIJKE STAND Bevallen J. R. HaverkornBezaan, z„ Haarlem, A. KostermansWijs z., Cypres- senstraat 68, IJmuiden. M. W. Zuurbier Vermeulen, z., Gr. Houtweg 182. Velsen-N. W. J. Meiligvan der Lem z., Huygensstraat 24 IJmuiden. S. Nunninkvan Bugnum d.. Hagelingerweg 63, Santpoort. E. P. M. Buur Spoelstra d., v. d. Helststraat 24, IJmuiden. M. Kramer-Pronk d.. Wijk aan Zeeërweg 135 IJmuiden. Overleden: E. de Vos. 79 jaren, wed. van J. Sprenkeling, Marnixlaan 5. Velsen. T. de Rooij 51 jaren, echtgenoot van R. v. d. Outenaar. IJmuiderstraatweg 144, IJmuiden. J. Grootveld. 44 jaar. echtgenoot van A. Bron Lippersheystraat 8 IJmuiden. H. Albiez 27 jaren, echtgenoot van H. Wemmering, Ham burg. R. de Boer, 15 weken, zoon van C. de Boer. Pres. Steijnstraat 10 IJmuiden. Ondertrouwden: S. N. van Hamburg en K. Fannasch, Hoofdstraat 57 Santpoort. J. C. de Vlugt en M. v. d. Steeg. Schreuderstraat 59 Velsen-N. J. Kollenberg en A. Kossen, Keizer Wilhelmstraat 29 IJmuiden. G. Boonstra en G. Gorgol, Wijk aan Zee en Duin. J. R. de Jong en C. A. Ruijtei*, Pelsstraat 101. Velsen- Noord; W. Metselaar en P. J. Driessen, Utrecht. de schuld der vereeniging werd vastgesteld op f 340 per hoofd. Vervolgens werd besloten de bepaling inzake een te betalen uittree-geld van f 1000 bij het verlaten der vereeniging te doen ver vallen. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren G. Akker man en E. Swierstra en de aftredende com missaris de heer P. Tuijn herkozen. Bij de rondvraag heeft de heer W. van Dok geprotesteerd tegen de eenzijdige belichting van de oplossing der bekende veilingsmoei lijkheden in het jaarverslag van den direc teur van Kennemerland. In een uitvoerig expose heeft de heer Van Dok tal van zaken uit het jaarverslag tegengesproken. De re geering. zoowel als de banken hebben spr dank betuigd voor zijn gevoerde actie. Spr. had van den heer W. de Groot een andere houding verwacht. De heer Van Dok verweet de besturen, dat zij destijds aan de Spaarne- bank een bod van f 90.000 hebben gedaan, zonder dat zij de banken er in gekend heb ben en zonder dat zij voor zoo'n aanbieding machtiging hadden. Spr. had geen pluim verwacht, die eerst gedoopt was in venijn. De voorzitter ontkende, dat het gewraakte bod van 90 mille het werk is geweest van de besturen. Dat is door den heer Poolman ge beurd. Spr. achtte het de beste oplossing dat een commissie wordt benoemd, die een onderzoek instèlt naar den gevolgden gang van zaken en van haar bevindingen rapport uitbrengt. Over deze aangelegenheid ontstond een zeer verwarde discussie, waaraan de voorzit ter tenslotte een einde maakte door de ver gadering te sluiten, zonder dat ten aanzien van een eventueel in te stellen commissie een beslissing was genomen. ONVERKOOPBARE PRODUCTEN. Nauwelijks heeft de zomersche temperatuur haar intrede gedaan of aan de groenteveilin gen doet zich weer het euvel gelden, dat de met zooveel zorg door de tuinders gekweekte producten de minimum-prijzen niet kunnen opbrengen of totaal onverkoopbaar zijn. Vooral met bloemkool en met sla was dat in de afgeloopen dagen het geval. Bloemkool kon tenminste nog voor veevoe der worden aangewend, maar de sla werd naar de vuilnisbelt ge transpor teerd. De bloemenveiling staat al evenzeer onder den invloed van het warme weer. Een groot deel van den aanvoer bleef onverkocht. NAAR STAPHORST. Na de vervulling van hun stemplicht zou den heden-. Woensdagmiddag met den trein van 1.18 uur vijf werklooze arbeiders naar de Rijkswerkverschaffing bij Staphorst ver trekken. Deze arbeiders "zullen daar in to taal acht weken arbeiden, waarna met een andere eveneens uit vijf arbeiders bestaande ploeg gewisseld wordt Eenmaal in de drie weken zullen de arbeiders naar huis komen. SPELDJESDAG VOOR DE K. R. O. Ten bate van de missie-uitzendingen van de K.R.O. werd alhier bij de R.-K. Kerken een speldjesdag gehouden. In totaal werd f 92 ingezameld. NAAR DE VIER-DAAGSCHE. Het bestuur van de Kenmemer Wandelclub verzoekt ons mede te deélen, dat uiterlijk Vrijdagavond de inschrijvingen voor den 4- daagschen afstandsmarsch aan het secreta riaat ingeleverd moeten zijn. Zaterdag sluit namelijk de inschrijving voor het geheele land. GOUD-EILAND IN HET KENNEMER- THEATER. Van a.s. Vrijdag af wordt in het Kennemer Theater als hoofdnummer vertoond de bij zonder spannende film ..Goud-eiland" naar den roman van Robert Louis Stevenson. In de sterke bezetting spelen o.m. Wallace Bee ry, Cooper, Lionel Barrymore, Lewis Stone en anderen. SANTPOORT DE HARDDRAVERIJ. Naar we vernemen zijn vöör de Zondag a.s. te houden harddraverij 28 paarden ingeschre ven, waarvan een aantal met klinkende na men. De loting vindt Donderdag a.s. plaats. Verder deelde men ons mede, dat het bestuur der harddraverij7vereeniging de aardige geste had gehad een 100-tal kaarten voor leden van „Santpoorfs Bloei" tegen halven prijs be schikbaar te stellen. VOETBAL. Naar we vernemen, is tot voorzitter van de voetbalvereeniging „Bredérode" benoemd "de heer C. Butter. VERGADERING GING NIET DOOR. Gisteravond zou de heer D. Wansink voor de SD.A.P. in „De Weyman" een spreekbeurt ver vullen. Vermoedelijk door de warmte echter was de belangstelling zoo gering, dat de ver gadering geen doorgang vond. ZANDVOORT Zandvoort gaat feestvieren. Als de electrische trein komt. Op uitnoodiging van Comité Trein 8.08. de vereeniging tot verbetering van dé trein verbinding met Zandvoort vergaderden Dins dagavond de afgevaardigden van een '30 tal Zandvoortsche vereenigingen ter bespreking van plannen om de opening van het geëlectri- ficeerde baanvak ZandvoortHaarlem, die 1 October a.s. zal plaats hebben, feestelijk te vieren. De voorzitter van Comité van Trein 8.08, de heer Hendriks, opende deze bijeenkomst en wees op de groote voordeelen, die de electri- ficatie aan Zandvoort kunnen brengen. Hij hoopte daarom, dat alle Zandvoortsche ver eeniging zouden medewerken om het heugelijk feit der elctrificatie feestelijk te vieren. Het comité had reeds een zeer voorloopig schema van de feestelijkheden opgemaakt. Het programma voor dien dag zou. volgens spreker, ongeveer als volgt kunnen luiden: Officieele ontvangst van het bestuur der Ned. Spoorwegen en het hechten van een kransc aan de eerste electrische locomotief. Het uitvoeren van een cantate door alle Zandvoortsche schoolkinderen op het Stations plein. 's middags mpuziek op het Stationsplein te geven dqor de Muziekkapel Zandvoort. Het uitvoeren van een feestprogramma in de zalen voor Monopole en Centraal. Den inwoners verzoeken de vlaggen uit te steken. De noodlge gelden hoopte het Co mité bijeen te kunnen brengen door een col lecte. De heer Van Raalte meende, dat het nog wel wat vroeg was, om thans reeds over feest vieren te gaan praten. Daar.de financieele toe stand in de gemeente op het oogenblik alles- wachten, tot er iets te zeggen was. hoe de behalve rooskleurig is, vond hij het beter te de financieele resultaten va nhet seizoen zou den zijn. Vervolgens ontspon zich een debat over de vraag, welke vereeniging of welk comité in den loop der jaren wel het meest had gedaan ter bevordering van de electrificatie en of de leiding van de feestelijkheden niet beter kon berusten bij V.V.V. Ten slotte werd een voorloopig Comité be noemd. uit de vertegenwoordigers van ver schillende vereenigingen. In dit comité namen zitting: mevrouw Koper en de heeren B. Waas. Duyker. C. L. Bolwidt Jr. en Hildering. Aan het einde van de vergadering kwam nog de heer H. J. A. van Duinen, voorzitter van de Wielerver. Achilles te Haarlem met een voorstel om op 1 Oct. ook wielerwedstrijden té organiseeren. Het voorloopig Comité zou met dit voorstel rekening houden. HEEMSTEDE Een brug over de Bleekers- vaart. Te bouwen door de N.V. Grond- en Bouwbedrijf. Krachtens raadsbesluit van 28 Juni 1934 is de N.V. Grond- en Bouwbedrijf alhier ver plicht de bestaande brug over de Bleekers- vaart nabij de Kerklaan te repareeren en te vernieuwen. Deze brug verkeert thans in zeer slechten staat en is bovendien van zoo geringe breedte dat zij voor rij verkeer, ook na repa ratie ongeschikt is. B. en W. achten het daarom in verband met de begonnen bebouwing in die omgeving in het belang der gemeente, dat in plaats van de bestaande brug een nieuwe, breedere, wordt gebouwd. Zij zijn met voornoemde N. V. in onderhan deling getreden en hebben bei*eikt dat N.V. bereid is een nieuwe brug té bouwen volgens door B. en W. vast te stellen bestek en teeke- ning. De kosten van den bouw van dezen brug zullen volgens raming f 7000 bedragen, waar in de gemeente voor f 3000 zal deelnemen, onder bepaling dat de oprit aan de zijde van dep Bleekersvaartweg van gemeentewege wordt verhoogd. Deze laatste werkzaamheden zullen een bedrag vorderen van f 500. Aan gezien de N.V. volgens genoemd raads besluit zou kunnen volstaan met reparatie van de oude brug. achten B. en W. het redelijk, dat daar zij zich grootere uitgaven ge troost door het bouwen van een nieuwe brug, do gemeente daarin een bijdrage verstrekt. B, en W. zijn van oordeel dat deze overeen komst voor de gemeente alleszins billijk is te achten waarom zij den Raad verzoeken haar te bekrachtigen en hun het noodige crediet te verleenen voor de uitvoering der bedoelde werkzaamheden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Verdonkschot. Ver- verschingshuis Groenendaal, heerenrijwiel; W. A. Touw, Eikenlaan 25, rijwielbelasting- merk: J. G. Pel Lindenlaan 43, rijwielbelas- tingmerk in étui; G. Stolker. Binnenweg 97, gouden oorbel; bureau van politie Raadhuis straat. portemonnaie met inhoud; J. Turen - hout, Glipperweg 20, portemonnaie met in houd, Zandvoortscheland 52. grijze slipover; R. van Boven. Binnenweg 84. kindertoschje; Kap- tein. Manpadslaan. kerkboek; H. van Zijl, Eikenlaan 6. lorgnet; J. B. Rooijers, Bleekers vaartweg 3. kinderarmband; Waldemeijer, Zandvoortschelaan 66, bos sleutels; H. C. Spie- rings, Clercqstraat 160 Haarlem, dameshand schoen: H. van der Meer, Schoollaan 95 te Bennebroek. rijwielbelastingmerk: I. Smit. Zandvoortschelaan 52, beige cape; Rijdon, Zandvoortschelaan 99. jongensrijwiel; A. IJtsma. Heerenweg 22, wandelstok; Van Roo- den, Hendrik Peperkornstraat 12, loterijbrief jes. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: T. Dek ker, v. d. Duinstraat 11. Haarlem, een alpino muts; W. A. van Oyen, Lage Duin en Daalsche- weg 9 b. Bloemendaal, een damesparapluie; Huizinga, Kastanjelaan 10, Bloemendaal, een paar geldstukken; J. van Holland, Juliana van Stolberglaan 23, Aerdenhout, een honden ketting; Gorter, Bloemendaalscheweg 123 a, Bloemendaal, een heeren rijwiel; Kranenburg, Duinlustparkweg 3, Bloemendaal, een rijwiel belastingmerk; J. Postma, Steel's hofje. Bloe mendaal, een lorgnet; G. Lodeweegs, Veld- laan 55, Aerdenhout, een paar dameshand schoenen; H. Aartsen, Zomerzorgerlaan 14 a, Bloemendaal. een gladde armband; G. J. Ste kelenburg. Mr. Cornelisstraat 18 rood, Haar lem, een rijwielbelastingmerk: van der Veldt, Twiskplein 2, Haarlem, een rijwielbelasting merk; Nijland, Vogelenzang, Graaf Florislaan 35, een rijwielbelastingmerk; M. Lutterbeek, Clematislaan 24. Aerdenhout, een dames hals ketting; Tullenaar, Zijlweg 10. Overveen, een damesrijwiel: aan den politiepost te Aerden hout, een sierspeld, een nappa handschoen; aan het bureau van politie Overveen, een auto ped met luchtbanden; een paar dameshand schoenen ;een portemonnaie; een kinderpor- temonnaie; een ceintuur; een sleutel: een katechismus. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. C. van der ZonZomer, z.; A. HilhorstJansen, z. f OndertrouwdG. H. J. van der Veldt en G. C. Lensen. Getrouwd: T. J. B. Wösteen B. J. S. Bischoff, J. D. Wiersma en M. W. Boonacker. Overleden: J. P. van Buggenum. 65 j., over leden te Haarlem: E. J. Snellens, 62 j.. Wed. J. Negrijn; overleden te Haarlem: W. Mönks. 62 jaar. H. P. C. is volledig, terwijl V. Z. V. een in valler moest opstellen voor Koningstein. Al direct blijkt, dat V. Z. V. sterker is. Uit een opzwembal van G. Janus, die aan Oudhuizen mooi overgeeft, wordt onhoudbaar gedoelpunt. (1—0). V.Z.V. komt steeds terug, maar de kee per heeft een goeden steun aan lat en palen. Als Oudhuizen den bal daarna in goede positie ontvangt, aarzelt hij geen oogenblik en is het 2—0. Direct hierna is het rusten. Als er weer begonnen wordt blijkt, dat H. P. C. al uitge speeld is. V. Z. V. is nog sterker dan voor de rust en heeft dan ook geregeld den bal. Oud huizen doelpunt nrs. 3 en 4, terwijl G. Janus nummer 5 voor zijn rekening neemt. Oudhui zen kan het zesde doelpunt fabriceeren. T. v.d. Broek heeft in dezen wedstrijd slechts twee ballen te verwerken gekregen. Direct hierna is het einde en heeft V. Z. V. verdiend gewon nen. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: 412 bouwvakarbeiders, 301 metaalbewerkers, 44 kantoorbedienden, 21 huisbedienden, 30 hout bewerkers, 26 landarbeiders, 517 visschers, ha ven en transportarbeiders, 653 losse en fa brieksarbeiders, 284 in overige beroepen. Ver der beneden den leeftijd van 18 jaar: 1 bouw vakarbeider, lo metaalbewerkers, 6 kantoor bedienden, 10 huisbedienden, 38 losse en fa brieksarbeiders en 4 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2337. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 26 JUNI. Tarbot per K. G. f 0.45—0.25. Griet per 50 K.G. f 20—8.— Tongen per K.G. f 0.60—0.33. Groote schol per 50 K.G. f 2117.50. Kleine schol per 50 K.G. f 161,60. Schar per 50 K.G. f 52,50. Vleet per stivk f 1,17. Kleine poon per 50 K.G. f 1.900.60. Pieterman en Poon per 50 K.G. f 15. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1411. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14 7,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 82. Kabeljauw per 125 K.G. f 4417,50. Groote gullen per 50 K. G. f 107. Kleine gullen per 50 K G. f 8.504. Wijting per 50 K.G. f 2.60. Makreel per 50 K.G. f 8.501,25. Heilbot per K.G. f 0.80. Leng per stuk f 0.900.40. Koolvisch per stuk f 0.900.38. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 23. Kleine hake per 50 K.G. f 1710. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Alma IJM. 44. Vangst: 35 manden schel visch, 15 m. braadschelvisch. 65 m. gul, 45 m. platvisch, 35 m. wijting. 20 m. varia. Totaal 315 m.. benevens 85 stuks stijve kabeljauw. Amsterdam IJM, 58. Vangst: 60 m. schel visch, 275 m. braadschelvisch. 30 m. gul, 20 in. platvisch, 50 m. makreel, 15 m. varia, 5 nu DRIEHUIS EXAMENS. Aan de Da Costa-Kweekschool te Haarlem slaagde voor de akte L.O. onae plaatsgenoote mej. M. van Karsbergen. BEVERWIJK VERKOOP VAN HET OUDE BADHUIS. In de Dinsdag gehouden ledenvergadering van de afd. Beverwijk en omstreken van de Noord-Holl. Vereen. „Het Witte Kruis" werd het bestuur gemachtigd het oude Badhuis aan de Meerstraat te verkoopen aan de N.V. v.h. Lucas Aardenburg. De koopprijs werd op f 8000 gesteld. Het gebouw zal 1 Juli a.s. moeten worden opgeleverd. Op dien datum zal Beverwijk dus zonder badinrichting zijn, want het nieuwe Witte Kruisgebouw zal eerst in het einde van het jaar gereed zijn. De N.V. v.h. Lucas. Aardenburg zal het oude gebouw aan de Meerstraat afbreken en op den vrijgekomen grond kantoren en magazijnen bouwen. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Op de speciale aardbeienveiling op Dinsdag werden aan de Vereen. Veilingen in totaal aangevoerd: 15.772 K.G. met een opbrengst van f 3328. De middenprijs was f 21.10 per 100 K.G. JAARVERGADERING „VRIJE VEILING". In de bovenzaal van het Veilingsgebouw „Kennemerland" hield de Coöp. Tuindersver- eeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" Dinsdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer R. Muijen herinnerde in zijn openingswoord aan de samenvoeging der veiling, die door velen met leede oogen werd aangezien, omdat men het eigen bedrijf moest prijs geven. Deze maatregel is echter een zeer gelukkige gebleken en eigenlijk had de splitsing zelfs nooit mogen bestaan. Uit de exploitatierekening bleek, dat de bruto winst over 1934 f 1746 had bedragen. Voorgesteld werd dit bedrag geheel voor af schrijving te benutten, waartoe werd beslo ten. De heer Houtwipper las vervolgens een uit treksel voor uit het rapport van den accoun tant, dat destijds op aandringen van de op positie werd samengesteld. Naar aanleiding van de over dit rapport gestelde vragen werd medegedeeld, dat geen personen die vor de ontstane moeilijkheden verantwoordelijk werden gesteld, een leidende functie bij de vereenigingen bekleeden en dat noch de heer J. P. Nijssen, voorzitter noch de heer W. de Groot, directeur van de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemer land" in betrekking hebben gestaan tot deze moeilijkheden. Het aandeel van de leden in

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9