Het BeêauGtijksie 52e Jaargang No. 15952 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 27 Juni 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. YV. PEEREBOOM eii ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREB003L ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.12VZ. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 o Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Dll NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 27 Ju De Raadsverkiezingen. De belangrijkste dag van de gemeente raadsverkiezingen was die van gisteren. Im mers, het grootste deel der Nederlandsche gemeenten stemde op 26 Juni, en tot dat deel behoorden de grootste stad des lands. Amsterdam, de tweede, Rotterdam, de vierde Utrecht, en de vijfde Haarlem, plus nog een aantal groote gemeenten zooals Arnhem, Nijmegen, Leiden, Eindhoven. Het resultaat kenmerkt zich door een ver schuiving naar links. Deze verschuiving was op de vorige verkiezingsdagen, in andere gemeenten, al merkbaar. Vooral de S.D.A.P. had al veel winst geboekt. Maar de 26e Juni heeft'de verschuiving nog eens sterk geac centueerd, vooral in de beide grootste steden des lands, In Amsterdam bleef de S.D.A.P. op 16 zetels, maar kwamen de communisten van 4 op 7 en behield de Rev. Soc. Arbeiders Partij haar zetel, zoodat deze drie groepen thans 24 van de 45 zetels bezetten. Hun ge regelde samenwerking is niet denkbaar, maar hun gezamenlijke meerderheid zal niettemin herhaaldelijk beslissend kunnen werken, vooral bij het verwerpen van voorstellen van andere zijde. Tenzij het mocht komen tot een samenwerking van de S.D.A.P. met de R.-K. die samen net éen stem meerderheid hebben. Dit is evenwel tot- dusver slechts een theoretische veronderstelling, die men nog zou kunnen uitbreiden met de even los staande hypothese dat zich een paar kleine groepen bij deze samenwerking zouden aan sluiten. Te Rotterdam heeft de SD.A.P. vijf zetels gewonnen en is van 15 op 20 gekomen. De communisten zijn daar éen zetel vooruitge gaan en hebben er nu 2. de R.S.AP. heeft haar éenen zetel behouden. Totaal 23 van de 45 zetels, dus ook een meerderheid. Hier zou de S.D.A.P. (20) met de R.-K. (7) een beslissende meerderheid kunnen vormen zon der steun van kleinere groepen. In Utrecht is de verandering niet zoo groot. De S.D.A.P. heeft er twee zetels ge wonnen en is van 12 op 14 gekomen. De R.S.A.P. heeft er evenwel geen zetel behaald en de communisten die nog niet in den Raad vertegenwoordigd waren, hebben er nu éen. Het totaal aantal zetels te Utrecht is 39, evenals te Haarlem. Daarvan hebben verder de A.-R. er 5, de C.-H. 3, de V. B. 2., de R.-K. 12, de V. D. 1, zoodat de regeeringspartijen gezamenlijk 23 zetels en dus ruim dè meer derheid hebben. Opmerkelijk is overal het groote verlies dat de Vrijheidsbond en de Vrijzinnig-Demo craten lijden. De laatsten verliezen meer dan bij de Statenverkiezingen, hetgeen men in politieke kringen in niet geringe mate aan de „episode-Marchant" toeschrijft. In onze stad heeft deze gemeenteraadsver kiezing een vrij groote verschuiving teweeg gebracht, met het resultaat dat de oude meerderheid van rechtsche partijen plus vrijzinnig-democraten, waarop mr, Slingen- berg's financieele politiek jarenlang steunde, verdwenen is. Vóór deze verkiezingen bestond die meerderheid nog uit 22 van de 39 zetels. De A.-R. hebben evenwel een zetel verloren, de V.-D. zijn in stemmental bijna gehalveerd en van 5 tot 2 zetels gezakt, zoodat deze vier partijen gezamenlijk nog maar 18 zetels hebben. Met den V. B. er bij (2) zouden zij in den nieuwen Raad net éen stem meer derheid hebben. De vijf regeeringspartijen hadden bij de vorige Haarlemsche Raadsver kiezing 60.1 van de kiezers achter zich, bij deze nog maar 50.4 En de eenige van de vijf, die in Haarlem winst heeft gemaakt, is de C. H. Unie wier stemmenpercentage van 7.1 tot 8.1 rees, hetgeen evenwel niet genoeg" was om een zetel te winnen. De R.-K. Staats partij zakte van 26.9 tot 25.5 en het verlies kwam ten goede aan den Kath. Dem. Bond, die van 1.3 op 2.4 steeg en een zetel veroverde zonder dat de Staatspartij er een verloor. Dè S.D.A.P.stijgend van 30.2 tot 31.8 der stemmen, kwam evenals in Utrecht van 12 op 14 zetels. Voor de uiterst-linksche groepen, RS.A.P. en communisten, leverde de Haarlemsche verkiezing evenwel geen zetel' winst op. De communisten, wier percentage steeg van 5 tot 6.4, bleven op twee zetels en de R.S.A.P. haalde nog niet de helft van den kiesdeeler en bleef dus buiten den Raad. Ook in Haarlem hebben de R.-K. en de S.D.A.P. samen ruimschoots de meerderheid, hetgeen overigens allang zoo was zonder dat zij ooit hebben samengewerkt. Zij zullen nu in den nieuwen Raad 25 van de 39 zetels innemen. De kans op verandering in de politieke sa menstelling van het college van B. en W schijnt in onze stad thans niet uitgesloten. Zooals men weet zijn er thans: 1 R.-K. wet houder (de heer Van Liemt), 1 C.-H. (de heer Roodenburg), 1 V. D. (de heer Boes) en 1 SJDA..P.'er (mr. J. Gerritsz). Vele bekende gezichten zullen eerstdaags uit den Haarlemschen Raad verdwijnen: vele nieuwe zullen er zich vertoonen. Wij. als neutraal blad, kunnen slechts hopen dat het gemeentebelang er mee gebaat zal zijn. Ten slotte heeft de Haarlemsche Raad. evenmin als eenige andere, de taak landspolitiek te voeren, maar wel de plicht het gemeente belang te verzorgen. Wat onze omliggende gemeenten betreft (voor zoover die thans nog stemmen moesten, want Heemstede, Zandvoort, Haar- lemmerliede, Bennebroek en Wijk-aan-Zee- en-Duin, hadden hun beurt al gehad) kan geen groote verandering in Bloemendaal geconstateerd worden. De R.-K. bleven op 4 zetels, de A.-R. op 1. de C.-H. op 2. de V.-D. .op 1. De Vrijheidsbond won hier, uitzonder- lijkerwijze, een zetel en kwam van 2 op 3. De S.D.A P. bereikte precies hetzelfde, en de eerste vertegenwoordiger van Nationaal Herstel zal zijn intrede in Bloemendaals Raad doen. Wethouder dr. Bornwaters man daat werd beëindigd. Bloemendaal heeft veel aan zijn jarenlange toewijding te danken. Te Velsen won de S.D.A.P. twee zetels, de A.-R. Partij 1, de Neutrale Kiesvereeniging 1. waartegenover de R.-K. Staatspartij en de C.-H. Unie er elk een verloren en de lijst- Schilling met haar twee zetels van het too- neel verdween. De rest bleef onveranderd. Beverwijk beleefde evenmin een politieken schok. De R.-K. Staatspartij verloor er een zetel, de groepen „Onafhankelijker» rechts" en ..lijst-Visser" kwamen elk van 1 op 2. Ook Hillegom leverde niet veel wijziging in de samenstelling van den Raad op. Het belangrijkste bij deze raadsverkiezin gen wordt zonder twijfel door de uitslagen in de grootste gemeenten des lands opgeleverd. R. P. HET JUBILEUM VAN DEN HEER DE BRA AL. Ter aanvulling van hetgeen wij in ons vorig nummer vermeldden betreffende het jubileum van den heer de Braai, zij nog ver meld. dat des avonds, toen de heer de Braai van zijn stembureau kwam, hij nog bezoek ontving van bet bestuur van de A.R. Kies vereeniging (de voorzitter Mr. A. Bruch, was verhinderd en had des middags al een tele- grafischen gelubwensch gezonden). Des mid dags kwam ook de directeur van den Gem. Geneeskundigen en Gezondheidsdienst zijn gelukwenéchen aanbieden. Ook bet bestuur der Woningstichting ..Patrimonium" en van de bakkerij" van Patrimonium" kwam feli- citeeren. Zeer aangenaam was de jubilaris getrof fen door een bouquet van bloemen die in den tuin van het Stads Armen- en ziekenhuis door de oudjes waren geplukt. PERSONALIA. Voor het eerste gedeelte van het arts examen slaagde aan de Amsterdamsche Uni versiteit de heer G. W. Hylkema, te Haarlem. Voor de acte L.O. slaagde aan de Kweek school St. Lucia te Amsterdam, mej. M. E. S. van Duren, te Haarlem. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is met ingang van 1 Juli aan gewezen als beheerder van het bijDost-, tele graaf- en telefoonkantoor te Haarlem (Tem- perliersstraat) J. Haan, thans commies bij den P.T.T.-dienst. Het Haarlemsche Orkest- vereeniging. programma voor liet aanstaand seizoen. Op 1 Juli a.s. hervat de H.O.V. weder iiaar werkzaamheden. In Juli en Augustus zullen behalve de uitvoeringen des Zondagmiddags en op Koninginnedag in Den Hout, op de Donderdagen Volksconcerten gegeven worden in de Gem. Concertzaal, waaraan bekende Nederlandsche solisten zullen medewerken. Deze concerten worden door Marinus Adam gedirigeerd. De programma's zullen met de meeste zorg worden samengesteld en zoo mogelijk, zal met de verlangens van het publiek rekening ge houden worden. Ook zal goede en lichte mu ziek worden uitgevoerd voor zoover de pro gramma's zulks toelaten. Uitgezonderd een paar kleine wijzigingen is het orkest in tact gebleven, terwijl er boven dien eenige goede krachten geëngageerd zijn. Het eerste concert zal gegeven worden op 4 Juli met medewerking van de jonge Haar lemsche pianiste Caroline Luitjes, leerlinge van Martin Lührsen en verbonden aan het Ballet van Tilly Sylon. Als zoodanig is zij reeds in verschillende plaatsen met succes opgetreden. 11 Juli wordt een Opera-concert gegeven met de bekende solisten Hélène Lu- dolph, sopraan, Anna Stroink, alt, Willem Schansman, tenor en Otto Couperus, bas. In het afgeloopen seizoen heeft dit buitengewone vocale kwartet het publiek reeds in bewonde ring gebracht en zoowel met hun soli als met de ensemble-nummers getoond dat ook de Hol landers de Operamuziek voortreffelijk kunnen vertolken. Moge ook voor dit concert de be langstelling bijzonder groot zijn. 18 Juli speelt Frans Vonk, oud-concertmees ter der H.O.V., die gedurende z'n concert meesterschap verschillende malen het publiek van zijn mooien toon en zeer muzikale voor dracht heeft laten genieten, het vioolconcert van Joh. Brahms. Voor 25 Juli heeft de be kende sopraanzangeres Ankie van Wickevoort Crommelin haar medewerking toegezegd. Menigmaal heeft deze zeer muzikale zangeres met haar prachtig timbre voor een enthou siast publiek gezongen. Vooral den laatsten tijd is zij op de groote concertpodia een zeer geliefde soliste. 1 Augustus zal de concert meester Hans Bijvanck als solist medewerken. Het uitgebreide repertoire waarover deze vio list beschikt en zijn vlekkelooze technische voordracht dwingen altijd weer groote be wondering af. 8 Augustus speelt Herman Nie- land o.a, zijn Rhapsodie voor piano en orkest als eerste uitvoering. Het vlot geschreven stuk met z'n interessante thema-bewerkingen verdient alleszins de belangstelling. 15 Augus tus zingt voor het eerst bij de H.O.V. de be kende alt-zangeres J. van der Meent Walter. Voor het H.O.V. publiek zal haar optreden zeker een verrassing zijn. Op 22 Augustus speelt de bekende violist Alex. A. Polak, oud concertmeester van het concertgebouworkest, terwijl Frits Schuurman zal dirigeeren. Als laatste van de serie zomerconcerten belooft i ook dit een zeer mooie avond te worden. Ten slotte zij nog vermeld dat op 24 en 31 Juli, 1 en 8 Aug. concerten worden gegeven in de muziektent van het Bloemendaalsche Bosch en op 3 Juli een groot Openluchtconcert met medewerking^ van het Ballet Tilly Sylon te Heemstede voor de N. Haarl. Kunstkring. Zooals men ziet, een werkprogramma waar uit ten duidelijkste blijkt dat de H.O.V. met groote kracht haar cultureele taak blijft ver vullen. Stelt M. de Braai zijn raads- zetel beschikbaar? Ten gunste van K. Brants. Toen wij Dinsdagmiddag een onderhoud hadden met den heer M. de Braai, naar aan leiding van zijn 35-jarig lidmaatschap van den Haarlemschen gemeenteraad, deelde hij ons reeds mede. dat als de heer K. Brants (No. 3 op de lijst der Anti-Revolutionnairen i niet herkozen zou worden, hij van plan was met het bestuur der R.R. kiesvereeniging te overleggen of het gewe'nscht is, dat hij zijn raadszetel beschikbaar zal stellen ten gunste van den heer Brants. Uit den uitslag der verkiezingen weet men. dat de heer Brants Woensdag niet herko zen is. Gedeputeerde Staten Noord-Holland. Ed. Polak opvolger van A. II. Gerhard. Het Volk bericht, dat de S.D.A.P.-fractie der Provinciale Staten van Noord-Holland den heer Ed. Polak heeft aangewezen al? opvolger van den- heer A. H. Gerhard in het College van Ged. Staten. ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE BRANDWEER. Zondag. 30 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Hoofdbrandmeester B. J. van Liemt Jr. werd aangesteld tot Vrijwilliger bij de Brandweer. Na achtereenvolgens de rangen van ser geant. sergeant-majoor en 2en luitenant door- loopen te hebben, werd hij met ingang van 15 Maart 1930 benoemd tot Hoofdbrandmees ter. In deze functie is hij voornamelijk, belast met het toezicht op de schouwburgen en dé hooibergplaatsen. De jubilaris stelt zich voor. op den feestdag te zijnen huize receptie te houden. Aangezien hij bij de Brandweer zeer gezien is. zal het hem zeker niet aan blijken van be langstelling ontbreken, terwijl ook te verwach ten is. dat vele vrienden en kennissen buiten het corps dezen dag/niet-onopgemerkt zullen laten voorbijgaan. ONWELVOEGELIJKE KLEEDING OP HET WATER. YVeesperkarspelsch raadslid stelt voor kano's tot zinken te brengen. Niettegenstaande in verschillende plattelands gemeenten de laatste jaren artikelen in de po litieverordening zijn opgenomen, om onwel- voegelijke sportkleeding op het water tegen te gaan, blijkt het telkens weer, dat de beoefe naren der watersport zich hiervan weinig aan trekken en het practisch effect, dat die arti kelen tenslotte sorteeren, is nihil. Hierin vond het Weesperkarspelsche raadslid Damhuis (R.K.) aanleiding, in de gisteren gehouden raadsvergadering den burgemeester te verzoe ken, aan het betrokken artikel krachtiger de hand te doen houden. „Het zedelijk peil daalt op die manier hoe langer hoe meer; men ziet booten, die op vleeschkuipen gelijken. J.l. Zondag heb ik eenige dames op motorbooten gezien, geheel ontdaan van haar bovenkleeding. Ik wensch dat daartegen geageerd zal worden en dat er gewaakt zal worden tegen zedelijken onder gang." De voorzitter antwoordde, dat tegen onwel- voegelijke kleeding te land door de politie wordt opgetreden. Maar te water is het ont zaggelijk moeilijk, omdat men niet over een politieboot beschikt. Het is heel goed, om be palingen te maken, maar zij moeten uitvoer baar zijn. Burgemeester Bins verwachtte meer van het optreden van organisaties, zooals de R.K. Jongeren Actie in het Gooi, voor welke organisatie inderdaad een toekomst is. Een po- litie-agent kan een niet-behoorlijk gekleeden kanovaarder, als hij zich op den weg bevindt, naar zijn kano toesturen, maar daarmee houdt het ook op. De heer Damhuis: „De politie zou de kano met zijn revolver tot zinken kunnen brengen." (Gelach). De voorzitter verklaarde, meer te verwachten van optreden van de hiervorengenoemde ver- eenigingen. Bliksem doodt twee personen. Noodlottige gebeurtenis te Enschedé. ENSCHEDé, 27 Juni. Tijdens een hevig onweer, dat gisteravond laat en vannacht boven Twente woedde, trof de bliksem een groep personen, die een schuilplaats hadden gezocht onder een boom in de Hengelosche straat te Enschede. Twee personen mej. Rutgers uit Hengelo en de heer Leuverink uit Enschedé werden door het hemelvuur op slag gedood. De lijken zijn naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. Boerderij getroffen. ROSMiALEN, 27 Juni. In den afgeloopen nacht te twaalf uur ontlastte zich boven Rosmalen een vrij hevig onweer, gepaard gaande met zwaren regen. De bliksem sloeg in de boerderij, toebehoorende aan den heer J. Lith en bewoond door den eigenaar en de familie v. d. Heyden. De bewoners moesten in nachtgewaard het huis verlaten. De brandweer, die inmiddels was gereouireerd. ?tond machteloos tegenover het vuur en moest zich ben erken tot, het nat houden der omliggende huizen. Tp drie uur was men den brand meester. De inboedel ging grootendeels verloren, als mede veel landbouwgereedschap. Verzekering dekt de schade- Brandweer kwam niet In de buurt van de zelfde gemeente is de bliksem des nachts ingeslagen in de kapitale boerderij van den landbouwer K. te Engelen, onder de gemeente Boekhoven. De boerderij brandde geheel af. Van den inboedel kon bijna niets worden gered. Drie varkens kwa men in de vlammen om. De bewoners die reeds te bed lagen moesten in nachtgewaad vluchten. Er was wel positie doch geen brand weer bij den brand aanwezig. Vischpartij eindigde met een ongeval. Vier personen bij een botsing gewond. In de wijk Hoorn onder de gemeente Alfen a d. Rijn heeft Woensdagavond een ernstig verkeersongeval plaats gehad, waarbij 4 perso nen ernstig gewond werden. Op genoemd tijdstip reed een bestelauto, waarin 5 personen gezeten waren en die van een vischpartij uit Wilnis kwamen, in de richting van Leiden. Ter hoogte van de dak- pannenfabriek van de firma H. van Leeuwen moest de wagen een link-s van den weg gepar keerd staande vrachtauto en even daarna een rechts van den weg staande personenauto passeeren. Toen deze tweede wagen gepasseerd moest worden, geraakte de bestuurder, de heer B. Tetro uit Den Haag, de macht over het stuur kwijt en in volle vaart botste de bestel wagen eerst tegen de personenauto aan, die hoewel op de handrem staande, ongeveer 20 Meter voortgeschoven werd en kwam daarna via een houten hek in een droogschuur van de pannenfabriek tot stilstand. Door den hevigen schok vloog de bestuurder tegen de voorruit en werd ernstig aan het hoofd ge wond. De naast hem zittende mej. A. van Nieuwkerk. die eveneens met haar hoofd tegen de voorruit geslingerd was, kreeg diepe snij- wonden aan den hals en was er het ergst aan toe. Van de drie achter in den wagen zittenden heeren eveneens allen uit Den Haag afkomstig kreeg de heer T. Kreek, de eigenaar van den wagen verschillende hoofdwonden en een blessure aan het oog. terwijl de heer J. P. Snij der. een hersenschudding opliep. Nadat door twee doktoren de eerste hulp verleend was, zijn allen per ziekenauto naar Den Haag vervoerd. De béide wagens werden vrijwel geheel ver nield, terwijl in den schuur van de dakpanen- fabriek groote sclïade werd aangericht. De werkzaamheden aan het Verwulft vorderen goed. Nog enkele dagen en alle verkeersleed zal geleden zijn. Nu is de Noordelijke verkeersweg al gereed, maar ook met de Zuidelijke maakt men goede vorderingen. Onze foto toont duidelijk hoe ruim het Verwulft nu wordt. Japan stelt richtlijnen op voor de politiek in het Y'erre Oosten. pag. 4 Di Duitschland is de algemeene arbeidsdienst- plicht ingevoerd. pag. 4 De werkzaamheden van de commissie voor oorlogsprophylaxis over '34'35. pag. 4 De verkiezingsuitslagen van Haarlem en Bloe mendaal. pag. 6 Y'erkiezingsuitslagen van verschillende groote gemeenten. pag. 3 De nieuwe gemeenteraad van Haarlem. pag. 5 De nieuwe raden van Y'elsen en Bloemendaal pag. 8 De regeering zal van dc tarievenwet een be hoorlijk gebruik maken, pag. 3 Dr. P. N. van Eyck volgt Albert Venvey op. pag. 3 Stelt de heer M. de Braai zijn raadszetel ter beschikking? pag. 1 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De raadsverkiezingen. pag. 1 Voor de Y'rouw. pag. 9 Bekende Haarlemmers: Mej. II. de Kruyff. pag. 3 Duitschland. BERLIJN. 27 Juni. (V. D.) De directeur van de Duitsche Zeppelinwerf te Friedrichshafen Carl Christiansen heeft gisteren mededeeling gedaan van plannen voor den bouw van groo- tere en snellere luchtschepen, die de vei-bin- ding tusschen Duitschland en de Ver. Staten en terug binnen een week zouden kunnen tot stand brengen. Een volledige het geheele jaar in stand gehouden dienst op Zuid-Amerika en een expressdienst op Noord-Amerika zal wor den geopend, wanneer de nieuwe luchtschepen zijn voltooid. CATALOGUS VAN DE HABAT. In de catalogus van de Habat. de nationale bakkerij tentoonstelling die van 28 Juni tot en met 6 Juli in het gebouw van de Haarlemsche veiling aan den Kleinen Houtweg wordt ge houden. naar aanleiding van de bondsverga dering van den Nederlandschen bakkersbond op 3 en 4 Juli, vinden wij vermelding van het eere-comité. waarvan de heer C. Maarschalk burgemeester van Haarlem eere-voorzitter is en de mededeeling van het beschermheerschap van den commissaris der Koningin in de pro vincie Noord Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Röell. Wethouder W. Roodenburg. die tijdens de samenstelling van deze catalogus burgemees ter was. wegens afwezigheid van den heer Maarschalkrheeft een openingswoord geschre ven, evenals de heer Fred. C. Staehle, voorzit ter van het eere-comité. Ook de heer Herm. C. Kloet, de voorzitter van de afdeeling Haarlem van den Nederland schen bakkersbond heeft enkele woorden ge schreven naar aanleiding van de te houden tentoonstelling en ten slotte vindt men er een artikeltje van Jhr. Dr. J. C. Mollerus, den se cretaris van de Haarlemsche Kamer van Koophandel. Het programma vermeldt o.m. op Woensdag 3 Juli des morgens offiiceele ontvangst op het stadhuis van Haarlem, een opsomming van wat er op de Habat is te zien en een lijst van deelnemers en prijzen Ten slotte verdient vermelding een beschrij ving van Haarlem door den heer C. de Vries. ARROND. RECHTBANK. OPLICHTING. Het was een aannemelijk verhaal. Een jongeman vervoegde zich op 16 April 1935 bij een ingezetene van Bloemendaal. zeggende dat hij scheepskok was en geen werk had, doch werk kon krijgen op een schip in Mar seille. Ten bewijze hiervan toonde hij een in het Fransch gestelden brief, die van den kapitein van het bewuste schip aan hem was gezonden en waarin hem een plaats aange boden werd. Hij moest dan binen enkele dagen in Marseille zijn, doch hij had geen reisgeld, waarop ir. A. Stoop geld gaf f 29.40) voor een reisbiljet AmsterdamMarseille. De 26-jarige jongens zonder vaste woon plaats thans gedetineerd, stond voor de recht bank in Haarlem terecht wegens oplichting. Hij bekende den brief door een kennis in Marseille te hebben laten schrijven met het doel daarop geld te krijgen, hetgeen gelukte. En betrekking kon hij niet krijgen. De Officier deelde mee. dat verd. zich vaker aan oneerlijke praktijken heeft schuldig gemaakt. Hij vroeg een gevangenis straf van 6 maanden met, aftrek van pre ventief. Bloemendaal wordt wè! witp-e*<->cht Ms o"oerpt!etQToiy> in an oplichters e.d.! Mr. H. O. Drilsma betoogden dat verd. zeer aan lager wal is geraakt en wilde een ge combineerde straf om de mos-elijkheid te openen verd. weer te reclasseeren. Uitspraak 9 Juli.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1