Hommen Ca OPRUIMING ZOMERSTOFFEN MORGEN ANEGANG 38-é® J. VAN O AM Keerencostuums Regenjassen V R TT D A G 28 J U N" I 1935 T HAARLEM'S DAGBLAD 8 ROEIEN. De Lustrumwedstrijden van Njord. De Eerste Dag:. Weer twee successen voor Het Spaarne. Njord's lustrumwedstrijden werden giste ren ingezet op het Oegstgeester Kanaal. De baan is een beetje kort (nog geen volle 1500 M.) maar kaarsrecht, en de prettige lande lijke omgeving bevordert zuivere roeisport. In elk geval heeft de korte baan deze ple zierige attractie, dat vrijwel ieder nummer een spannenden finish oplevert. Jammer was, dat eenige nummers moesten vervallen wegens het terugtrekken van ploe gen. Dit wedstrijdseizoen is wat al te zwaar bezet en vooral te „compact". Dat b.v. de oude acht van Triton, die in de laatste week al vier races geroeid had. zich hier tenslotte terugtrok was zeker volkomen begrijpelijk. Hét Spaarne behaalde op dezen eersten dag weer twee successen. De Jonge Twee won zijn heat tegen de werkelijk goede B-twee van Willem HI, die op de Koninklijke gewonnen ■had, met anderhalve lengte. Aanvankelijk leidden de Amsterdammers, maar halver wege de baan haalde Het Spaarne op en be gon meteen, onder groot kabaal van de mee- 'hollende Haarlemsche supporters, uit te loopen om tenslotte overtuigend te winnen. Het tempo (27) was nogal laag, de tijd veer tien seconden beter dan in de andere heat door de Argo-twee, die Laga sloeg, werd ge maakt Vanmiddag wordt de finale Het SpaarneArgo geroeid. In het stijlroeien won een keurige jonge vier van Het Spaarne, bestaande uit mej. L. Jutte (boeg), mej. L. de Breuk. Jkvr. J. L. de Savornin Lohman. mej. N. Spandaw (slag), mej. S. Spier (stuurvr.) dit nummer met aanmerkelijk verschil van De Vliet. In het stijlnummer Skiff Juniores won mej. A. Taconis (Willem III) voor de derde maal van mej. Z. van der Weg (Het Spaarne), evenals de vorige maal met slechts 2 punten verschil. Beider roeien was uitstekend. Er was een zeer scherpe strijd in de oude acht, tusschen Njord en Laga. die door Njord met een halven Meter verschil werd ge wonnen. Overigens zijn deze ploegen geen van beide op het peil van Triton. Vanmiddag worden de wedstrijden voort gezet en beëindigd. De uitslagen van den eersten dag waren: Jonge Vier B eerste heat: 1 Argo 4 min. 59 sec.. 2 Triton (1 lengte). Overnaadsche Vier eerste heat: 1 Njord 5 min. 22 1/5 sec., 2 Die Leythe. (1/2 lengte). Overnaadsche Vier 2de heat. 1 Aegir 5 min. 18 4.5 sec.. 2 Laga 2 1/2 1.) Overnaadsche skiff, eerste heat: 1 Njord. 2 De Hoop (2 lengten). Jonge Vier A: 1 Laga 5 min. 20 4/5 sec.. 2 Argo opgegeven. Oude skiff 2de heat: 1 De Hoop 5 min. 26 sec., 2 Willem m (2 1.) Jonge Acht B, eerste heat: 1 Triton 5 min. 28 2/5 sec., 2 Njord. Jonge Acht A, eerste heat: 1 Laga 4 min. 59 sec., 2 Willem m. Dames stijiroeien overnaadsche vier (be slissing) 1 Spaame, 2 De Vliet. Stijiroeien dames skiff (beslissing) 1 Willem III, 2 Spaame. Stijl-snelroeien voor dames in achtriems- gieken le heat: 1 De Vliet, 2 De Hoop. Heeren. Jonge Twee: 2e heat:' 1 :Spaarne 6 min, 6 -4/5 sec.; 2 Willem,.III (1 1/2 1.) Oveniaadsche vier 3e heat: 1 Njord 5 min. 31 2/5 sec.; 2 Nereus (3/4 1.) Lichte tier le heat: 1 Njord 5 min. 44 2/5 sec.: Nautilus (1/4 1.) Oudè^acR'Cy 2ë lieat: 1 Njord 4 anin. 42 3/5 sec.; 2 Laga (halve meter) Jonge twee, le heat: 1 Argo 6 min. 20 4/5 sec., 2 Laga. De baan had een lengte van ongeveer 1500 M. SCHERMEN. Sabeltournooi te Lausanne. Nederland in den halven eindstrijd uitgeschakeld. Uit Lausanne: Donderdag werden te Lausanne de kwart- en halve eindstrijden verstreden van het internationale scherm- tournooi. De uitslagen luiden: Kwart-finale, Groep 1: ItaliëZwitserland 142. NederlandZwitserland 115. Groep 2. EngelandGriekenland 86. H"~-iekenland 92. Groep 3: FrankrijkYoego-Slavië 1? -2. DuitschlandYoego-Slavië 95. Halve eindstrijd. Groep 1 DuitschlandEngeland 115. ItaliëDuitschland 142. EngelandItalië 114. (Engeland uitgeschakeld) Groep 2. Frankrijk--Nederland 97. Hongarije-Nederland 12i. (•Nederland is uitgeschakeld) HongarijeFrankrijk 151. In de eindstrijd komen dus tegen elkaar Italië, Duitschland, Frankrijk en Hongarije. WATERPOLO. DE HAM—DE WATERRATTEN. (1—5). Wanneer scheidsrechter Hazenberg begin nen laat, gaan de Waterratten met een in valler voor S. de Vries als volgt te water: J. H. v. d. Booren, N. Kollerie. J. Seubring, A. H. de Bruyn, Th. v. Koningsbrugge, J. Kollerie, N: de Vries Onmiddellijk na het uitzwemmen zitten de Waterratten voor het doel van De Ham. De Waterratten zijn sterk in de meerderheid; het duurt dan ook niet lang of De Vries opent de scoren (0—1). Geregeld moet de achterhoede van De Ham op haar hoede zijn, want voortdurend dreigt er gevaar van de beweeglijke voorhoede der Haarlemmers. Opnieuw is het De Vries, die met een ver schot scoort (02). Van den Booren krijgt slechts sporadies iets te doen, doch de schoten die hij krijgt te verwerken stopt hij naar behooren. Dan is het J. Kollerie die den voorsprong ver groot (0—3). Het spel moet dan even onderbroken worden omdat een roeiboot tot groote hila riteit van de toeschouwers het poloveld binnen kwam varen. Na dit intermezzo volgde op nieuw een snelle aanval van de Waterratten; met een keurigen doorslagbal scoort Kollerie opnieuw (04). Plotseling volgt een snelle doorbraak van De Ham. doch Van Koningsbruggge weet red ding te brengen. Na de rust zijn de Waterratten opnieuw in den aanval, doch voorloopig weten zijn niet te doelpunten. Dan wordt J. Kollerie het water uitgestuurd; met zes man spelen de Waterratten nu een sterk aanvalsspel, dat succes heeft als na goed samenspel tusschen N. Kollerie en v. Koningsbrugge eerstgenoem de met een hard schot scoort (05). De Ham werkt hard om een tegenpunt te maken Bij een plotselingen aanval heeft zij succes als de middenvoor van dichtbij scoort (15). H. P. C. Ill—H. V. G. B. n (1—2). Onder leiding van den heer Hoogeland werd deze wedstrijd in Groenendaal gespeeld. H.V.G.B. zet direct een hoog tempo in. Goed combineerend gaat het op b<~t H.P.C.- doel af en De Bruin "moet dan ooi: oor een onhoudbaar schot zwichten (01). Het schieten bij de H.P.C.'ers is slecht. Een zuiver geplaatste bal van Ten Hakke wordt door Leloux met een doorslag onhoudbaar ingeschoten (11). Na de rust gaan de partiien vrijwel gelijk op. Beide zeventallen beschikken over enkele snelle zwemmers, die herhaaldelijk verwar ring te weeg brengen. H. V. G. B. heeft dan wederom succes na een snellen aanval (1—2). De H.P.C.'ers werken hard om den gelijk maker, doch zien geen kans, Glatz te pas- seeren. H.P.C. IV—D.W.R. II 0—2. H.P.C. V—H.V.G.B. III 1—2. VANAF Buitengewoon iaag geprijsd VAN ALLE VOORRADIGE Wij garandeeren onze bekende prima kwaliteiten "n Uitverkoop in het betere genre en toch VOORDEELIGER (Adv. Ingez. Med.) BOKSEN BOKSWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Het staat definitief vast, dat de geweste lijke bokswedstrijden, welke dienen als selectie-wedstrijden voor de Olympiade te Zandvoort, in het gebouw „M-onopole" te Zandvoort, zullen worden gehouden op Woensdag 17 Juli a.s. De toestemming van den burgemeester voor ■het houden van deze wedstrijden werd in middels reeds verkregen. DAMMEN. PROBLEMISTEN-WEDSTRIJD GOOI- EN EEMLANDER. In den problemistenwedstrijd van de „Gooi en Eemlander" behaalde de heer H. F. Anto- nisse te Santpoort wiens composities de laatste jaren geregeld in onze damrubriek werden gepubliceerd den tweeden prijs als mede een eervolle vermelding. De eerste prijs werd toegekend aan den heer M. Flink te Hilversum. Antonisse's bekroonde compositie laten wij hieronder volgen: Zwart 10 schijven op: 7 8.9 10 12 15 17 18 26 en 35. Wit 10 schijven op: 20 21 23 24 31 32 37 39 44 en 48. Wit speelt en wint. WEDSTRIJD LEERAREN LICH. OPVOEDING Op het zwemfeest van de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding, dat op 6 Juli a.s. in het bad aan de Houtvaart wordt gehouden, zullen de vol gende zeventallen een demonstratie water polo ten beste ge.ven: Doel: Kohier (HP.C). AchterBigot (HPiC), Bannink (Haarlem), Capteijn (Haarlem). Vóór: Rol (HVGB). Zeeman (Haarlem), Hol lander (HVGB). Vóór: Eldering (HPC). Kollerie (DWR)De Vries (DWR). Achter: Derkx (HPC), Uitendaal (H.P.C.), Bongertman (HVGB). Doel:' Hölsken' (Haarlem). H. V. G. B.—NEREUS (1—4). Het wil bij H. V. G. B. nog maar niet vlotten Hoewel ook nu Drijver weer van de partij was, heeft deze versterking niet gebaat; evenals vorige week moest de eer aan de tegenpartij worden gelaten. Aanvankelijk gaat de strijd vrijwel gelijk op, zoowel Boeree in het Haar lemsche als Stam in het Zaansche doel krij gen een aantal schoten te verwerken. Aan beide zijden wordt veel gezwommen en daar vooral de Zaankanters een goede balbe handeling demonstreeren, is de strijd wel in teressant. De snelle Wegener komt even vrij, hij lost een effectvol schot, dat achter Boeree verdwijnt. Direct daarop brengt Engel den stand op 02. Het spelpeil zakt danig; Nereus heeft geen moeite om nog voor de rust den stand op 03 te brengen. In de tweede helft zijn de Zaankanters we derom in de meerderheid. Gelukkig voor H. V. G. B. is Goedings in buitengewoon goeden vorm. Deze speler weet talrijke gevaarlijke aanvallen te keeren. Zijn medespelers zijn na genoeg uitgezwommen. Wegener brengt den stand op 04. Kort hierop redt de rechtsvoor van H. V. G. B. de eer (1—4). De thuisclub krijgt nog een aantal kansen, doch deze gaan alle verloren door zwak schieten. DE WATERRATTEN—NEPTUNUS (2—3). Het is aan de Waterratten niet mogen ge lukken, uit dezen belangrijken wedstrijd twee punten te behalen. Wanneer begonnen wordt gaan de Waterratten met het volgende zeven tal te water: J. H. y. d. Booren, N. Kollerie, S. de Vries, A. H. de Bruyn, Th. v. Koningsbrugge, J. Kollerie, N. de Vries. Onmiddellijk na het begin ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd, waarbij beurtelings de doelen onder schot genomen worden, doch voorloopig zonder succes. Er wordt vrij snel gespeeld. Een schot van Pesie wordt goed door v. d. Booren gestopt. Dan is het de beurt aan de Waterratten, maar De Vries schiet over. Bij een volgenden aanval krijgt Ko ningsbrugge een vrijen worp te nemen, dien hij goed naar Kollerie plaatst. Deze maakt geen fout (10). Neptunus wendt nu po gingen aan om gelijk te maken, doch vóór de rust gelukt haar dit niet. Na de rust komt Neptunus flink opzetten; v. d. Booren moet eenige harde schoten stop pen. Van beide partijen wordt dan wegens verzwemmen een speler uit het water ge stuurd. Wanneer dan S. de Vries een over treding binnen de vier meter begaat, krijgt Pesie een strafworp te nemen, dien hij in een doelpunt omzet (11). Bij een volgende Nep- tunusaanval ontstaat een misverstand in de Waterratten achterhoede; Neotunus heeft de leiding (12). Toch zijn de Waterratten niet in de minderheid. Neptunus weet na goed sa- mènspel opnieuw te doelpunten (13). Geens zins ontmoedigdvallen de Waterratten opnieuw aan, maar Kollerie kreeg niet veel schiet kans. Wanneer De Vries een vrijen worp te nemen krijgt, plaatst hij goed naar Kollerie. die den bal in eens inschiet (23). De Waterratten vallen weer aan, doch de tijd is te kort om gelijk te maken. Wanneer de scheidsrechter het einde blaast, hebben de Waterratten hun eerste nederlaag te pak ken. HAARLEM—S. Z. en P. C. (6—2). Donderdagavond speelde Haarlem zijn eersten thuiswedstrijd tegen S. Z. en P. C. uit Schoonhoven. v Direct na den ingooi neemt Haarlem het heft in handen en scoort tweemaal na uitste kend combinatie spel (20). Vooral in snel- hêid kunnen de Schoonhovenaren niet vol doende meekomen, waarvan de Haarlem voorhoede met van Hemsbergen, Zeeman er Bannink dankbaar profiteert. Bij 'n kort voor doel geplaatsten bal scoort S. Z. en P. C. tegen, Haarlem voert vóór rust de score tot 41 op. In de tweede helft een soortgelijk spel; Schoonhoven probeert door zwaar op den man te spelen doelpunten te voorkomen, hetgeen ook vrijwel geschiedt. Met een verdiende 6—2 zege voor Haarlem komt het einde. HAARLEM 2—DE ZIJL 2 (6—0). De partijen wegen vrij goed tegen elkaar op. Door slecht schieten gaan aan beide zijden kansen verloren. De Haarlemmers zijn in het- veld iets sterker, doch verknoeien voor doel door te lang treuzelen alle kansen. Als in de tweede helft een Leidenaar wegens-natrappen het water wordt uitgezonden, met op onbegrij pelijke wijze den daarbij liggenden Haarlem mer, wordt het spel er niet beter op. Spoedig daarop wordt echter het einde gefloten VOOR SOLIDE of. tegen de VOORDEELIGSTE PRIJZEN UITSLUITEND 78 GED. OUDE GRACHT 78 TELEFOON 12236 ZIET ONZE ETALAGES! (Adv. Ingez. Med.) LAWNTENNIS. Het Wimbledon-tournooi. Timmer en mej, Rollin Couquerque uitgeschakeld. Uit Londen: De vierde dag van het Wim- bledontournooi brachte een eervolle neder laag van onze beste spelers; Timmer verloor van den Yoegoslaaf Pallada met 63, 6—4, 64; terwijl mej. Rollin Couquerque het on derspit moest delven tegen miss Helen Jacobs die met 86. 64 won. Mej. Terwindt won met mrs. Dyson in het damesdubbelspel van Frl. Baumgarten en Mrs. Macready met 64, 63. De verdere uitslagen luiden: Heeren-enkelspel (derde ronde) Perry (Eng.) sl. van Rijn (V. S.) 46. 61. 6—3, 10—8. Von Cramm (D.) sl. Caska (Tsj. Slow.) 6—1, 8—6, 6—4. Menzel (Tsj. Sl.) sl. Palmieri (It.) 64, 10—8, 0—6, 6—4. Austin (Eng.) sl Musgrove (Z.-Afr.) 63, 60, 3—6, 6—0. Dames-enkelspel. (Tweede ronde) J. Jedrezejowska (Polen) sl. L. Valerio (It.) 64, 6—2; mevr. Sperling (Den.) sl. frl. Horn (D.) 6—3, 6--0. TOURNAMENT „DE HOOGEBERG Rustig en regelmatig wordt het program ma afgewerkt, zoodat geen opeenhooping zal ontstaan op Zaterdag en Zondag, den dag van de finales. De voornaamste partij van Donderdag avond was wel het heeren-enkelspel van Deze partij was reeds eerder begonnen, Deegenaar tegen Van Waveren, door laatst genoemde met 86, 60 gewonnen, doch toen moest in de eerste set op een stand van 1111 wegens duisternis worden afgebroken. Thans werd opnieuw begonnen en hoewel het er aanvankelijk op geleek, dat de strijd weer gelij:k op zou gaan, sloeg van Waveren er zich thans goed doorheen en won met 86, 60. De overige uitslagen luiden: Heeren-enkelspel Van Waveren slaat Deegenaar 86, 60. Troostronde heeren-enkelspel: R. Groeneveld slaat Thierry 64, 64. Troostronde dames-dubbelspei Mej. Burgersdijk en mej. Meinesz slaan mevr. v. d. Berg en mej. v. d. Meye 1012, 6—3, 7—5. Mej. Walekamp en mej. Hokkeling w.o. mej. Damen en mej. Fakkeldy. Troostronde gemengd dubbelspel B: Mej. Lam£fe en Brantjes slaan mej. v. d. Werf en Schuring 62. 75; mej. v. Egmond en van Vliet slaan mej. Meinesz en Swaalf. ZWEMMEN. Zeemijlzwemwedstrijd Noorderbad. De 5e Internationale Zeemijlwedstrijd op Zaterdag 29 Juni a.s. voor het Noorderbad te Zandvoort belooft wederom een succes te worden. Bij de dames zal de strijd wel hoofdzakelijk gaan tusschen Jenny Kastein (H. D. Z.) en de winnares van vorig jaar Mej. J. de Groot (Kromme Rijn). Van de heeren veteranen komen o.a. aan den start van Dommelen (S. V. H.i winnaar 1934, Prins (Haarlem) winnaar 1933 en Meu- lenaer (Het IJ) winnaar 1932. 1 In de schoolslag klasse start de Nederland- sche kampioen Korpershoek (R. Z C.); toch zullen vele anderen het hem duchtig lastig maken, o.a. Kroese (A. Z. 1870) en Captein (Haarlem) winnaar 1934. In de hoofdklasse heeren vrije slag komen de Belgen Guilini en Devos uit, die door het verschuiven van den datum van de verdere internationale deelnemers zijn overgebleven. Guilini is momenteel de beste Belgische lange afstand-zwemmer, en zal zeker op een van de eerste plaatsen beslag leggen. Van de Hollan ders noemen wij: Wagenaar en Zeegers van de A. Z. 1870; Stender Dolfijn) winnaar van 2 Scheldewedstrijden, en de I-Iaarlemmers Van Hemsbergen winnaar 1932 en '34 en Zeeman winnaar 1933. In totaal schreven 44 dames en heeren in. De eerste, start heeft plaats te half vier voor het Noorderbad. Aangezien d>e baan met een keerpunt gezwommen wordt, komt de finish op dezelfde plaats. Met medewerking van de Zand voor tsche Reddingsbrigade worden de wedstrijden ge organiseerd door „Haarlem". HET ZWEMFEEST VAN H.V.G.B. 186 deelnemers. Het zwemfeest van H.V.G.B. dat- a.s. Zon dag in het bad aan de Kleverlaan wordt ge houden, ter gelegenheid van het 35-jarig be staan dezer vereeniging, belooft een groot succes te worden. Er hebben zich niet min der dan 186 deelnemers aangemeld, aangeslo ten bij tien vereenigingen, resp.' zes Mid delbare scholen. De Middelbaar Technische School is houdster van den beker ..In Me- moriam Dr. W. E. Merens". Hoewel de M.T.S. onze nationalen recordhouder S. L. Mooi in de gelederen heeft, zal deze school vooral tegen H.B.S.a een zwaren strijd te leveren hebben. Van de dames noemen wij mej. Nida Senff die j.l. Zondag Rie Mastenbroek op de 100 Meter rugslag heeft gekloot, voorts mej. H. Haase (Zig'nea), E. C. Kollerie (D.W.R.), D. Hüsken en N. Langeveld (A.D.Z.). Aan het nummer schoonspringen wordt o.a. deelgenomen door de dames L.~ Hamstra (H. P. C.), J. Waalberg (A.D.Z.) en N. Zeeman (A.D.Z.) en de heeren B. Denneboom (A.Z. 1870) en A. Schatens (A.Z. 1870), kampioen van Amsterdam. Met spanning wordt het nummer 200 M. schoolslag voor heeren tegemoet gezien, om dat A. H. Sipkema, de vrije slag zwemmer van H.P.C., in afwijking van den normalen beenslag, een schaarbeweging zal maken. Deze beenslag brengt den zwemmer veel snel ler vooruit, doch het zal van den voorzitter- kamprechter afhangen, of deze slag in over eenstemming met de FINA-bepalingen is te echten. Tijdens den HollandIndië wedstrijd is deze slag goedgekeurd. Bij het nummer 100 Meter rugslag voor heeren wordt een spannende strijd verwacht tusschen A. van der Meer (Haarlem) en de veelbelovende rugzwemmers D, van Schou wen (A.M.V.J.) en J. Ketelaar (H.V.G.B.) Vooral voor de estafettes bestaat groote belangstelling. Aan het nummer 5 x 50 M. vrije slao- voor heeren nemen zelfs 8 ploe gen uit Haarlem deel Aan het nummer 5 x 50 Meter vrije slag voor heeren nemen zelfs 8 ploegen uit Haar lem deel. Aan dit nummer is, evenals gan enkele andere, het kampioenschap van Haar lem verbonden. Aan het slot van het zwem feest speelt oud-H.V.G.B. tegen oud-A.Z. 1870 Het eerste zevental van de jubileerende vereeniging bindt den strijd aan tegen de Zijl, uit Leiden. POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging organiseerde een wedvlucht van Montargis (508 K.M.). Te 6 uur in vrijheid gesteld, bereikte de eerste prijswinnende duif haar hok, om 3 uur 2 min. en 44 sec., met een gemiddelde snelheid van 937 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen als volgt: H. Everts 1.10; J. J. V. van Staveren 2 6 8 11 13: H. Heilsbergen 3; C. van 't Ende 4 5: H. J. Handgraaf 7; P. A. Blommaert 9 en C. Al ders 12, CRICKET. Tweede testmatch EngelandZuid-Af rika. Wat ook het resultaat moge zijn van de tweede testmatch, die Zaterdag a.s. op Lord's Cricket Ground begint, is het te hopen, dat het weer ditmaal geen reden tot klagen zal geven. De keuze-commissie had gereede aanleiding, het Engelsche team voor de komende match te herzien. Terecht wérd Wyatt als aanvoerder herkozen. Weliswaar was er critielc op de langzame wijze, waarop hij het tweede vijftig tal van zijn „century" scoorde, doch daar tegenover staat, dat hij zeer zeker de batsman- is om de innings te openen, wanneer de duur der match niet aan bepaalden tijd gebonden is, zooals in Australië het geval is. De huidige toetswedstrijden duren echter slechts drie dagen, zoodat het in het alge meen foutief moet worden geacht, als de batsmen te voorzichtig en langzaam te werk- gaan. daar een draw dan een bijna niet te vermijden resultaat is. Onder dragelijke weersomstandigheden dient op winst gesoeeld te worden. Wade is een uitstekende captain en een buitengewoon fielder: trouwens de geheele ploeg leverde in Nottingham prachtig veld werk. De wicketkeeper Cameron wordt door velen als de evenknie van zijn Australischen collega Oldfield beschouwd en dat wil zeggen, dat hij een der twee beste wicketkeepers in de wereld is. Hoewel Langton in de eerste testmatch niet veel succes had, is zijn bowlen, evenals dat van Crisp, van zeer goede kwali teit. Het maken van runs is den touristen wel toevertrouwd: Siedle, Nourse, Rowan, Viljoen, Cameron, Mitchell en Wade zijn allen goed voor een honderd en eerstgeneomende be hoeft nog slecht enkele runs te scoren om zijn duizend runs voor dit seizoen vol te maken. Wat het Engelsche team betreft-, kan men de vervanging van Iddon, Peebles, Bowes en Robins door Clark (Northants), Mitchell (Derby), Farrimond (Lancs) en James Lang- ridge (Sussex) als een versterking beschou wen, ook al zijn beide googly-bowlers thans uit het elftal verrdwenen. Zoowel Clark als Langrodge zijn lïnksche bowlers, de Northantsprofessional is ..fast", terwijl Langridge „slow legbreak" bowlt en bo vendien als linksch batsman veel runs voor zijn county gemaakt heeft. Mitchell van Derby nam nog vorige week alle tien wickets tegen Leicestershire. Farrimond was oorspronkelijk de reserve-wicketkeeper van Lancashire, voor welkë county George Duckworth, de ex-Enge- land-speler, achter de palen schitterend werk verricht. Duckworth moest zijn plaats in het nationale team aan Ames van Kent afstaan, daar laatstgenoemde, hoewel ietwat de min dere van zijn voorganger, wat „keepen" be treft. een uitstekendbatsman is, hetgeen na tuurlijk een groot voordeel is. Tenslotte heeft Mitchell-Innes, de Oxford- student, ter elfder ure wegens ongedisponeerd- heid voor zijn plaats moeten bedanken, voor wien than-s de Surrey-aanvoerder Holmes ge kozen is. Ook deze verandering is een ver betering. Vóór het begin van elke volgende testmatch is men in Engeland meer en meer verbaasd over de keuze van Hammond (Gloucester) in het vertegenwoordigend team. Ondanks zijn herhaald falen in toetswedstrijden van den laatsten'tijd is Hammond nog' steeds een der beste en meest stijlvolle batsmen in het land, terwijl hij ook als fielder en wisselbowler zijn plaats waard is. Er is zeker geen enkel terrein in Engeland, waar een testmatch beter tot zijn recht komt, dan op het prachtige grastapijt van Lord's Cricket Ground met zijn fraai paviljoen en machtige tribunes. Bij goed wéér kan men er op rekenen, dat ongeveer 30.000 toeschouwers aanwezig zullen zijn. Zuid-Afrika beschikt over het sterkste team, dat sinds jaren naar Engeland werd gebracht. Men kan overtuigd zijn van een spannenden wedstrijd, die onder normale omstandigheden evengoed door de Zuid-Afrikanen als door de Engelschen kan worden gewonnen VOETBAL. NOORWEGEN—DUITSCHLAND (1—1). Uit Oslo: Donderdagavond werd alhier voor 20.000 toeschouwers de landenwedstrijd Noor wegen—Duitschland gespeeld, die eindigde in een gelijkspel 11. OLYMPISCHE DAG. Naar wij vernemen zal de P.S.V.'er Van Run, die Zondag a.s. in het Nederlandsch Bonds- elftal zou uitkomen tegen de Hongaarsche professionalploeg, wegens verhindering zijn plaats moeten afstaan aan den S.C.H.'er Fleury. SERIE WEDSTRIJDEN „RIPPERDA". I Nederlaag Juniores: Ripperda Juniores— D.W.O. Juniores 10 uur. 3de afd. V.S.V. 5Schoten 4 10 uur. 3de afd. D.C.O. 2—VI. Vogels 3 12 uur. 2de afd. V.S.V. 3Ripperda 2 12 uur. Blauw Zwart—WF.C. (A'dam) 2 u. Top 1L.F.C. (Krommenie) 4 uur. ZOMERCOMPETITIE V.V. „UNION". De Ranglijst van de tot heden gespeelde wedstrijden is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. V.V. Stuyt 5 5 0 0 10 27— 4 2— Zwaluwen A. 5 5 0 0 10 30— 9 2— Sportcl. Johez 6 5 0 1 10 21—13 1.67 Zwaluwen B. 5 3 1 1 7 15— 6 1.40 Union-Rood Zw. Comb. 3 2 0 1 4 14—14 1.33 Metaal 5 2 1 2 5 16—12 1.— H.M.S. 5 2 1 2 5 14—16 1.— V.V. Oud 3 1 1 1 3 11— 5 1.— H.F.C. Electra 4 1 1 2 3 11—14 0.75 V.V. Bakkers 3 1 0 2 2 7—12 0.66 S.V.H. 5 1 0 4 2 10—23 0.40 H.V. Victoria 4 0 1 3 1 6—20 0.25 V.V.A. 4 0 0 4 0 6—18 0.— H.V.V. Sierkan 5 0 0 5 0 10—32 0.— ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEIL VEREENIGING. Zaterdag en Zondag organiseert de Haar lemsche Zeilvereeniging een clubtocht naar IJmuiden, waar zoo mogelijk, een wedstrijd zal plaats hebben. Voor de IJmuidenaars. die verleden jaar groote belangstelling toonden, weer een goe de gelegenheid om eens te komen kijken naar de binnen-watersport.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14