HIVE A DE BILT in Lucht en Zon!_ VRIJDAG 28 JUNI 1935 HAARDE M'S DAGBEAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 773.1 m M. te L. Havre. Laagste barometerstand 753.4 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Droog, vrij warm weer. Uit het Buitenland Het zomerweer blijft. Vooral in het Zuiden en Westen ging de barometer door met stijgen, zoodat zich thans een flik hoogedrukgebied sinds gisteren weer gestegen, op de Britsche Eilanden veranderde zij weinig, terwijl het ten onzent wat koeler werd tengevolge van den aanvoer van lucht- massa's uit het Westen. De depressie die giste ren nog over de Britsche Eilanden was ge legen werd verder Noordwaarts teruggedron gen naar IJsland. Over Duitschland waar de temperaturen hoog waren valt thans koelere lucht binnen waarbij onweer en regen wordt gebracht. In Scandinavië werd het wat kouder. De lagedruktoestand handhaaft zich nog. Men mag verwachten dat het mooie zomer weer ten onzent nog eenigen tijd zal aan houden. Barometer 773 m.M. 768 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Ongave van: FA. KUIPERS EN ZN.. Opticiens. Zijlstraat 97 Telefoon 12726. Thermometer 28 Juni: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 76 F. 61 F. 74 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Juni. Ondertrouwd 27 Juni: J. J. Schoonderbeek en C. W. Warmenhoven; M. Krauss en I. P. Augustinus; G. H. van Um en L. W. C. Vos; M. F. H. Betting en S. J. Verdel. Getrouwd 27 Juni: W. J. Hooning en M. C. Bitterberg; B. H. Gimberg en E. J. H. Mooij- man; P. C. Kuiper en M. J. de Vries; H. Ben der x J. H. Greebe. Bevallen: 25 Juni: C. M. Vreenegoor-^-de Graaf, d.: 26 Juni: J. Wolffenbuttelvan Koo- ten, z.; 27 Juni: J. H. KuijperSt-rating, z. Overleden 25 Juni: Mè J. HennisRem-s, 93 j-„ Brandtstraat; H. BasstraBollema. 64 j„ Sumatrastraat; G. van NimwegenWijtzes, 64 j., Thorbeckestraat; M. A. Roskam, 52 j., Kleine Houtstraat; A. Buurman, 89 j., Jans straat: 26 Juni: J. Veenstra, 54 j„ Kamper straat: A. G. H.,.Trestorff, 68 j., .Obistraa-t; G. F. Kruijfhooft, 52 j., Kamperlaah;' Th. 'Claij, 65 j., Jansstraat. Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Geboren.; zo.on van F. W. Laim-böckaLam mer ts; zoon van J. W, van der TolGoossen; zoon van MoschClappers; zoon van H. H. Bergde Jong. Ondertrouwd A. Vink en M. Goedhart; J. H. Meijer en A. Ramaker. Heemstede. Ondertrouwd: C. A van Noort en A. Burg graaf: J. W. Florijn en R. A. van Brussel; Th. Mulder en J. Franken. Getrouwd: H. M. Verbeek en D Drayer: B. Goudeket en T. Cohen; M. van Dijk en H. S. A. Kruijsboom. ARROND. RECHTBANK. Valschheid in geschrifte Een 48-jarig metselaar alhier, thans gedeti neerd. stond voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens valschheid in geschrifte. Hij zou gedurende de periode van Nov. '34 tot Mei '35 geregeld op wèrkloozen-controlelijsten ge- teekend hebben met den naam van een ander, die niet werkloos was. Hij was penningmeester van de Landelijke Federatie van Bouwvakar beiders afd. Haarlem en als zoodanig belast met de steunverleening. Maatschappelijk Hulpbetoon heeft in die maanden 338 uitbetaald aan verd. ter uit- keering aan den man, die geteekend had. Verd. heeft vroeger gezegd, dat hij zelf die namen gezet heeft. Nu ter zitting verklaarde hij, dat in genoemde periode niet hij getee kend had, maar inderdaad de man, wiens naam er op stond. Hij betoogde uitvoerig dat hij nooit geteekend kon hebben, omdat er vrij wel steeds gecontroleerd werd. Op een vraag van den president, waarom hij zichzelf be schuldigd had. antwoordde hij, dat hij dat ge daan had om anderen te redden. Hij was bang geweest, dat men den steun zou inhouden van allen/als hij zei, dat het feit gepleegd was door een der werkloozen. Pres.: „Aan wien betaalde u het geld uit?" Verd. noemde den man, die den naam op de lijsten zette. „Maar die man met dien naam was zee varende!" merkte de pres. op. De zaak kwam uit, doordat de man, wiens naam op de lijsten voorkwam, en die lid was geweest van de Landelijke Federatie, bedankte en lid werd van een andere vakvereeniging en als zoodanig later opgegeven werd voor steun. Toen begreep men niet dat iemand steun zou aanvragen als hij het bij een andere vereeniging (de Landelijke Federatie) al kreeg. De man. wiens naam op de lijsten voorkwam heeft verklaard dat hij dien naam niet ge zet heeft en geen steun heeft ontvangen na 6 Nov. 1934. Verd. moest eenige malen de gewraakte handteekening zetten, welke op den president als leek den indruk maakte van gezet te zijn door den man, die ook op de uitkeeringssta- ten en controlelijsten geteekend heeft. De Officier achtte de plotseling veranderde houding van verd. onverstandig en beschouw de zijn daad als misbruik van vertrouwen. Hij vroeg wegens valschheid in geschrifte een ge vangenisstraf van 8 maanden met aftrek van preventief. 1 De verdediger, mr. H. J. Pot. betoogde dat het ten laste gelegde onmogelijk door verd. gedaan kon zijn. De voorstelling, van zaken door verd. gedaan achtte pleiter niet zoo on waarschijnlijk als de gang van zaken zooals de Officier voorstelde. Hij vroeg vrijspraak. De Pres. opperde de veronderstelling, dat er misschien meer menschen, die op het kantoor kwamen, betrokken zijn geweest bij deze kwestie. Uitspraak op 9 Juli. Valschheid in geschrifte Een 33-jarig Haarlemmer heeft op controle lijsten geteekend als was hij werkloos, terwijl hij in waarheid niet werkloos was. De lijsten werden door den Dienst der Werkloosheidsbe strijding gegeven o.a. aan de organisatie van. verdachte. Het bleek dat verd. ongeveer ƒ.88 ten onrechte gekregen heeft. Verd. zei, dat het bedrag slechts 35 beliep, omdat hij niet zooveel werk gedaan heeft als de controleurs, belast met het onderzoek in deze zaak, opgegeven hebben. De Officier vroeg ook met het oog op de algemeene preventie, een gevangenisstraf van 3 maanden. Verd. drong aan op een voorwaardelijke straf. Uitspraak op 9 Juli. Politiemotor botste tegen auto. Op 20 Febr. heeft een 23 jarig winkel bediende uit Haarlem in een personenauto in de Kennemerstraat gereden. Een politiemotor met zijspan die bij de Kleverlaan -geposteerd stond volgde een autob-us waarvan vermoed werd dat de remmen niet goed waren. De snelheid van den motor bedroeg niet meer dan 48 K.M., getuige de maximaal wijzer. Vóór den motor reed de personenauto met een vaart van ongeveer 30 K.M. welke wagen links gepasseerd moest worden. Op 5 of 6 M. afstand van deVroomstraat ;V:ak de bestuurder van de personenauto zijn linker aanwijzer uit (toen de motor daar een 15 M. achter was) en zwenkte vrijwel dadelijk daarop. Op dat oogenblik was het volgens de politie niet- meer mogelijk scherp rechts te draaUen met het oog op eenige wielrijders die rechts reden en het- gevaar over den kop te slaan. De motor zwenkte derhalve naar links mee, doch daal de auto de bocht niet ruim nam volgens de politie, bleef er geen andegre manier voor den motor over dan het trottoir op te rijden. De beide poiitiemannen werden uit het voertuig geslingerd en een hunner liep gekneusde rib ben op en raakte buiten westen. De zijspan had de linkerachterzijde van de auto ge raakt. De winkelbediende stond Donderdagmiddag voor deHaarlemsche rechtbank terecht wegens roekeloos rijden. De agent is 24 dagen in het- ziekenhuis geweest en heeft 9 weken geen dienst kunnen doen. De bestuurder van den motor verklaarde ongeveer 5 M. achter de auto geweest te zijn toen de richtingaanwij zer uitgestoken werd. Kort van te voren had hij afgeremd, misschien tot 30 K.M. De deskundige, luitenant W. v. Hulst, beves tigde de verklaring, dat onmogelijk meer tij dig gestopt had kunnen worden door de mo tor. Maar hij nam aan, dat de snelheid 50 K.M. bedragen heeft, gezien de remsporen e.ö. Verdachte deelde mee den richtingaanwij zer uitgestoken te hebben op ongeveer 30 M. voor de Vroomstraat. Hij heeft geen signaal van den motor gehoord, doch de bestuurder verklaarde er wel degelijk eer? gegeven te hebben. Een getuige a décharge verklaarde den mo tor te hebben gehoord, die achter de auto aan kwam. De verdediger, mr. Sprenger, verzocht de behandeling van deze zaak te willen voortzet ten op een ander tijdstip, daar een getuige a décharge, die ook zou kunnen verklaren, .dat de richtingaanwijzer op 40 M. vóór de Vroom straat uitgestoken was, niet was verschenen. De zaak werd daarop geschorst tot 4 Juli. WIJK AAN ZEE IN INDIë WORDT EEN VLIEGTUIGFABRIEK GEVESTIGD. De Droogdok Mij. Tandjong Priok heeft in samenwerking met de N.V. Koolhoven vlieg tuigen besloten tot oprichting van een vlieg tuigfabriek in Ned.-Indië. Deze fabriek zal heeten Eerste Ned. Indische Vliegt-uigenfa- briek (E.N.I.F.) en gevestigd worden te Tandjong Priok. De bedoeling is in Ned.-Indië de verschillende types vliegtuigen, waarvan de Koolhovenfabriek de licenties bezit, te gaan bouwen. De directie van de nieuwe fabriek be rust bij de Droogdokmaatschappij Tandjong Priok. EEN WENSCH VERVULD. De woning van de gemeenteveldwachter J. J. Hugtenburg is thans telefonisch aangesloten onder nummer 2540. UITSLAANDE BRAND. Woensdag omstreeks 12.30 uur is brand uit gebroken in de woning van den heer J. Heere aan den Kuikensweg. Deze woning is enkele jaren geleden nieuw gebouwd. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, kon reeds worden vastgesteld, dat aan blusschen niet viel te denken. Het geheele huis was één vuur zee. De brandweer onder leiding van den brandmeester L. Langendijk wilde de stand pijp op de waterleiding plaatsen, maar het bleek, dat deze standpijp niet paste. De oor zaak hiervan is, dat de Kuikensweg de grens vormt tusschen de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk. De brandkranen zijn van laatstgenoemde gemeente. Direct werd Heemskerk gewaarschuwd. De slangenwagen verscheen ten toneele. Men bepaalde zich tot het nathouden van een dichtbij staande bloembollenschuur. Het ge bouw is tot den grond afgebrand. De bewo ners waren afwezig, doch werden telefonisch van het gebeuren in kennis gesteld. Door de brandweer werden de muren wegens gevaar van instorten omgetrokken. Naar wij vernemen is de heer H. tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. VELSEN Autotocht ouden van dagen. Inneming van Zandvoort. Op Donderdag 27 Juni hebben de ouden van dagen van Velsen Zandvoort ingenomen. Het leger der veteranen, 430 mannen en vrouwen sterk is in 68 auto's en 4 autobussen Neerland's tweede badplaats binnengetrokken en heeft die zonder vlag of stoot veroverd. Het is weer een kostelijke dag geweest en alle deelnemers en deelneemsters hebben vol op genoten. Des middags 2 uur vertrok de lange stoet onder bijzonder groote belangstel ling van heel Velsen en van een groot deel van Santpoort en' IJmuiden-Oost over Bloe mendaal en den Nieuwen Zeeweg naar den Boulevard, waar aan het Noorderbad werd halt gehouden Hier hebben de oudjes eenige heerlijke uren beleefd en velen van hen hebben zich weer jong gevoeld. Te vroeg naar den zin van velen werd om acht uur de terugreis via de Zand- voortschelaan. Wagenweg enz. aanvaard. Vele deelnemers en deelneemsters hebben dank baar gebruik gemaakt van de bioscoopvoor stelling en de consumptie, hen door de direc tie van de bioscoop „de Pont" aangeboden. Dientengevolge werd het voor velen laat eer zij, moe, maar uiterst voldaan weer thuis waren. In de Pont heeft Hein de Wit, die nooit mankeert in een dichterlijke ontboezeming het Comité hulde en dank gebracht voor den prachtigen tocht., ,',Moge nimmer ramp u deeren, in het leven dat u wacht, „Maar duizend maal zullen 'wij u danken, voor hetgeen gij ons hebt gebracht". Veldlaan 29 Aerdenhout, een hengselmandje; S. Rinkema. Dahlialaan 8 Aerdenhout, een geldstuk en een tennisbal; L. Traanberg, Bloe- mendaalscheweg 129 Bloemendaal, een vul penhouder en een beursje met inhoud; H. Eichhorn, van Twiskplein 10a Haarlem, een rijwielbelastingmerk: aan den politiepost te Aerdenhout, een ceintuur; aan het bureau van politie te Overveen, een kindertaschje; een heerenhoed; een bos sleutels; een cein tuur; een vulpenhouder; aan den politiepost Noordzeestrand; een blauwe jongensklut; een portemonnaie; een badhanddoek; èen kin- derschop; een paar damesschoentjes; een paar bruine schoenen; een dames manteltje en een paar handschoenen. HAARLEMMERMEER Loonbijslag voor de boeren. IJMUIDEN UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK KOOPLIEDEXVEREENIGING „HANDELS BELANGEN." Donderdagavond had de Koopliedenver- eeniging „Handelsbelangen" een ledenverga dering belegd in café „De Groentenbeurs". In de onlangs gehouden feestelijke jaarver gadering waren slechts de jaarverslagen van secretaris en penningmeester behan deld. Voor de overige huishoudelijke zaken zou een afzonderlijke bijeenkomst worden gehou den. Seizoendrukte voor de kooplieden was ech ter de oorzaak, dat slechts een zeer klein aan tal leden aan den oproep gehoor had gegeven. Het bestuur stelde dan ook voor de vergade- •ing tot een nader aan te kondigen tijdstip te verdagen, waarmede de aanwezige leden zich konden vereenigen. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Aan het jaarverslag van de Burgerlijke In stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon ontleenen wij nog, dat voor de distributie van rundvleescli in blik aan werkloozen werd ontvangen i' 3163,28, waarvan werd uitgege ven f 3143,55 zoodat voor administratiekos ten beschikbaar was f 19,73.. Een belangrijk aantal personen deed een onjuiste opgave van hun inkomsten. Deze personen werden gestraft met eenige weken van uitsluiting van steun en de verzwe gen inkomsten moesten worden terugbetaald. Daarvan werd f 315,65 ontvangen. De verstrekking van een brandstoffenbon boven den gewonen steun gedurende de win termaanden vergde een bedrag van f 4926.78. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer K. Brandenburg slaagde aan de Rijkskweekschool te Haar lem voor de akte l.o. AARDBEIENVEILINGEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Don derdag aangevoerd 29,232 K.G. aardbeien met een opbrengst van f 6636,69. De gemiddelde prijs was f 22.79 per 100 K.G. Donderdagmiddag werd u ook door de Be- verwijksche Exportveiling de eerste speciale aardbeien veiling gehouden. Hier was de aan voer 14,690 K.G. De gemiddelde prijs bedroeg f 23,88 per 100 K.G. BESOMMINGEN. Loggers: K.W. 153 f 290. Sch. 196 f 250. Sch. 285 f 170. Pekelharing: Cornells de Boer Jr. IJm. 268 f 2113. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 28 JUNI. Tarbot per kilo f 0.56f 0.45. Tongen per kilo f 0.62f 0.35. Groote schol per 50 kilo f 13f 12.50. Middelschol per 50 kilo f 12.50f 11. Zetschol per 50 kilo f 12.50f 9. Kleine schol per 50 kilo f 10f 2.60. Schar per 50 kilo f 2.30. Kleine gullen per 50 Vin f 4.80f 4 Wijting, per 50 kilo f 1 'J5. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Mary, IJM. 189, met 15 manden schelvisch. 70 manden braadschelvisch, 120 manden ka beljauw en gul, 55 manden tarbot en schol, 25 manden kleine schol, 20 manden wijting, 18 manden hake, 20 manden varia. Totaal 343 manden en 350 stuks stijve kabeljauw. WATERPOLO. Zaterdagmiddag a.s., aanvang 5.45 uur zul len m de Velser Zwem-Inrichting drie onder staande waterpolowedstrijden worden ge speeld. V.Z.V. 1Pinguins 1 (Bussum). De opstelling van V.Z.V. 1 is de volgende: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, P. Visman, H. Kluijver, J. de Maijer, C. Visman, G. Janus. V.Z.V. 2—H.V.G.B.-comb. (Haarlem). V.Z.V.K.Z. (Beverwijk) adspiranten GESLAAGD. Voor het diploma boekhouden, afgenomen door de Vereniging van Leeraren in het Boek houden is geslaagd de heer R. A. Tol, alhier. Voor het examen leerares in de modevakken, gehouden te Amsterdam slaagde mej. A. M. J. Gaarthuis, alhier. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Verhoeven, Prins Hendriklaan 79 Overveen, een ruigharige fox- terrier; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daal- scheweg 15 Bloemendaal, een paar hooge jon gens rijglaarzen; Gorbrecht. Langelaan 7 Aer denhout. een hondje; J. A. Hobijn, Zandvoor- terweg 55 Aerdenhout, een Engelsche sleutel; Tyman, Oranje Nassaulaan k33 Overveen, een bril; J. Heeremans, Schuijtstraat 7 Santpoort, een rol gasmunten; B. Kootjes. Prins Hendrik laan 120 Overveen, een rijwielbei; Jonker, Tetterodestraat 48 Haarlem, een polshorloge; Jongepier, Donkerelaan 18 Bloemendaal, een hondje; L. Groeneveld, Bloemendaalscheweg 265 Overveen, een verm. gouden ringetje; Jan sen, Dickmansstraat 32 Haarlem, een porte monnaie met inhoud: J- Mulder, Rinstraat 6 'Haarlem, een hond (Groenendaler)H. Hen driks, Roliandspad 19 Haarlem, een rijwiel belastingmerk; L. Boorsma, Zandvoort,erweg 29 Aerdenhout, een stropdas;. Th. v. cl. Weide, Instelling door B. en W. van commissies. Met medewerking van de commissie van ad vies voor werkverruiming en werkverschaffing in de provincie Noordholland heeft de minis ter van sociale zaken te 's-Gravenhage een regeling gemaakt inzake het opnemen van ar beiders in het landbouwbedrijf met bijslag van de overheid. Deze regeling zal bij wijze van proef gelden voor de periode van 1 Juli tot 31 December 1935 en is in hoofdzaak van den volgenden in houd: 1. De bijslag van de overheid wordt gegeven in het loonbedrag dat in bovengenoemd tijd vak in een landbouwbedrijf is uitbetaald boven een bepaald minimum-bedrag. Dit minumum-loonbedrag per H.A. bedraagt ge durende het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 December 1935 voor de verschillende gewassen: 1. Tarwe f 55; 2. Gerst f 55; 3. Haver f 55; 4. Erwten f 65; 5. Karwij (als apart gewas) f 69; 6. Boonenf40; 7. Vlas (zonder roten, braken of zwingelen) f 80; 8. Bieten f 80; 9. Aardappelen f 120; 10. Koolzaad, raapzaad, mosterd, spi- naziezaad. blauwmaanzaad en andere soort gelijke zaden) f 50; 11. Weide bedrijf (kunst- weide en roode klaver inbegrepen) f 40. 2. Arbeid, die de bedrijfsleider in eigen be drijf verricht, is in de bedragen hiervoren vermeld, verwerkt. Ditzelfde geldt voor de overige gezinsleden en inwonend mannelijk en/of vrouwelijk per soneel. Onder geen beding mag hier meer in rekening worden gebracht, dan het gangbare loon. Indien het loon gedeeltelijk in natura wordt uitgekeerd, (b.v. met den kost), wordt hiermee rekening gehouden. 3. De bijslag bedraagt 50% van het meerdere loon dat voor werkzaamheden in het bedrijf is uitgekeerd boven het minimum-loonbe drag, dat overeenkomstig het bepaalde onder le is vastgestelad. Het loon voor alle werkzaamheden in het bedrijf, dus ook voor greppelen, slooten schoonmaken, draineeren, ontginnen, braken en zwingelen van vlas enz. kan in de bereke ning van het uit te keeren loon worden opge nomen. Uitgezonderd is echter het loon. uitgekeerd aan dienstboden en/of vrouwen die huiselijke werkzaamheden verrichten en loon uitbetaald aan smeden, bouwvakarbeiders, rietmakers, enz. Door burgemeester en wethouders zullen een 1 of meerdere plaatselijke commissies worden ingesteld, bestaande uit een vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, een van de werknemersorganisatie en een van de werk- eversorganisatie. Deze commissies moeten met het gemeente bestuur en de inspectie samenwerken voor het uitoefenen van controle en voor het verrich ten van die werkzaamheden, welke noodig zijn om een behoorlijken gang van zaken tè ver zekeren. GRAANBEURS. Op de D-onderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en^ kanariezaad f 7.50: gerst (chevalier f 5.50; haver f 6.75; duiveboonen f 8.75: geel mosterd f 16; karwijzaad f 17.50; blauwmaanzaad f 14 50. Alles per 100 K.G. INBRAAK. Bij den heer v. L. aan den Ringdijk nabij Halfweg alhier is ;s nachts ingebroken. De dief heeft zich toegang verschaft tot de ach ter de woning staande werkplaats en daaruit ontvreemd een heerenrijwiel en een electri- sche lantaarn. OP HOL. Donderdag reden de gebr. G., landbouwers, wonende aan den Hoofdweg nabij den Bren- nebroekerweg alhier, met een met- twee paar den bespannen z.g. karos op den Hoofdweg. Nabij de geniesluis raakte de zweng tegen de pooten der paarden, waardoor de dieren schichtig werden en op hol sloegen. Het gerij kwam tenslotte in de Hoofdvaart terecht, waarbij een der bestuurders door een van de karos vallende eg werd getrof fen en zoodanig aan het hoofd verwond dat gen'crkundige hulp moest worden ingeroe pen. BURGERLIJKE STAND. van 2127 Juni 1935. Geboren: Wilhelmina, dochter van R. G. C. Hoffsehlag en W. Zuiver, Pieter. zoon van H. Wilner en A. Kool. Johanna Pieternella dochter van A. Elenbaas en G-. Pot. Dirkje Catharina, dochter van W. Verschoor en C. C, Hogerwerf. Antonius, zoon van P. H. Haagsma en J. H. van Ankeren. Marinus. zoon van C. Bakker en G. Sc1""He. Grietje dochter van J. W. Kost en L. i rider. Cor nells, zoon van L. Kolle en T Bogaard. Adrianus, zoon van C. Mol en W. D. Versteegh Deentje, dochter van P. F. Boh en IJ. Volbeda. Pieter, zoon van A. P. Vogelaar en H. Biesheuvel. Hendrik, zoon van M. Buis en H, van Huizen. Wiebe Lieuwe, zoon van L. Anema en G. Ooms. Elisabeth, dochter van J. Timmer en E. Boxman. Theodora Maria, dochter van L. van Alphen en Th. Karei. Petrus Johannes, zoon van P. J. Rens en C. van Tilburgh. Ondertrouwd: Henricus J. Zandbergen 32 j. en Petronella C. Granneman 26 j. Krijn Vinke 45 j. en Anthonia v d. Haven 28 j. Antonie Brus. 23 j. en Gerrigje Terlouw 21 j. Jacobus W. d' Hane 34 j. en Hendrika H. Gieske 29 j. Tij men Rebel 24 j. en Corne lia M. Korthals 19 j. I ambertus van Wijk 29 j. en Adriana W. Bos 2-2 j. Gehuwd: Gerrit den Dekker, 34 j. en Fem- migje Spitse 25 j. Jan van Vuren 27 j. en Pieternella v. d. Panne 21 j. Overleden: Jannetje van Heeringen. 75 j. weda van A. Verkaik. Johannes Petrus Jacobus Calvelage. 2 d. dochter van J. B. Calvelage en C. G. Re wijk. Hendrikus Jo hannes v. d. Kwast. 59 j. geh. met N. Ouds hoorn. Hendrik van Dort. 1 maand zoon van H. W. v. Dort en H. van Barneveld. Pieter van Keulen. 67 j. ongehuwd. Alber- dina van Dijk 3 j., dochter van F van Dijk en J.. M. Noppen. Margaretha Molenaar, 82 j. geh. met N. van Lieshout. N,VEAUN.VÈA-ÖUE NIVtA NUI-ULIE NEDERLANDS FABRIKAAi Reeds vanaf 20 Ctt (Adv. Ingez. Med.) ZANDVOORT Inktvisch nam een kijkje aan Zandvoort's strand. Is daarna naar Artis gestuurd. Hedenmorgen vond de strandpachter E. Bol die zijn standplaats heeft nabij het Ca sino, op het strand een vreemdsoortig wezen, dat bij nadere beschouwing een inktvisch bleek te zijn. Waarschijnlijk is het een bij-na volwassen exemplaar van -de gewone inktvisch (Sepia officinalis). De lengte tot het uiteinde der armen bedroeg ongeveer 7-0 e.M. Het beest leefde nog en is opgezonden naar Artis. MEERIJDEN EN. VALLEN. Een twaalfjarige jongen was zoo onvoor zichtig zijn dertien jarig vriendje op de bo- venstang van zijn fiets mee te laten rijden. Op den Boulevard de Favauge raakte hij met zijn betrekkelijk zware vracht de macht over zijn stuur kwijt. Hij slingerde tegen de trottoirband, waardoor beiden kwamen te vallen. De bestuurder kwam er vrij goed af; de passagier daarentegen werd leelijk geha vend: hij werd ernstig" aan den mond ge wond, twee tanden braken af en hü kneusde' zijn dij. Nadat Dr Tichelaar de eerste hulp had verleend, moest ook nog een tandarts te hulp worden geroepen om de ergste pijn te' stillen. ZEEMAN VERLIEST GELD. •Een zeeman heeft aangifte gedaan dat hij geld kwijt was, nadat hij een dag in Zand voort was uit geweest. De politie, tegen wie do man had gezegd dat hij beroofd was ge weest, ondervroeg hem met wie hij was uit ge weest. Zijn antwoord was eerst dat hij alleen was uitgeweest, doch later sprak hij zich zelf tegen. Onderzoekingen wezen uit dat 's mans ver moeden dat hij beroofd zou zijn geworden, weinig grond heeft. Eerder is er sprake van dat hij in een niet al te nuchteren toestand zijn geld heeft verloren. RéUNIE. De R.-K. Dansclub Amsterdam houdt op Zondag 7 Juli in gebouw Monopole haar jaarlijksche réunie. i Werkloosheid blijft groot. Ondanks den aanleg van sportterrein en waterpartij. Niettegenstaande de zomen reeds begon nen is, -blijft het aantal werkloozen nog steeds abnormaal groot. Gelukkig vindt een gedeelte nog steeds werk bij de werkver schaffingsobjecten in plan-Noord. Een veer tigtal is bezig met het maken van een twee de sportterrein, dat wel niet zoo mooi zal worden, als het eerste, doch zeker nog tot de beste velden van Noord-Holland gerekend kan worden. Het eerste veld is thans voor de tweede maal gemaaid en thans ziet men pas goed, hoe dicht het grastapijt is. Bij den aanvang van het voetbalseizoen zal het er allicht nog beter uitzien. Als dan ook de tribunes ge reed zijn gekomen, bezit Zandvoort èn wat de ligging èn wat het speelveld betreft, een voetbalveld, zooals er slechts weinig zijn. Aan het clublokaal wordt thans hard ge werkt door een groep jeugdige werkloozen, onder leiding van oudere vaklieden. Ook aan het tweede object, de waterpartij, wordt nog steeds door veertig arbeiders ge werkt. Tegen October zal dit werk waar schijnlijk gereed zijn, zoodat Zandvoort in den winter hier een schitterend gelegen ijs baan heeft (als 't tenminste hard genoeg vriest Niettegenstaande de felle nachtvorsten, waardoor de beplanting in het voorjaar zeer veel te lijden had. kan thans geconstateerd worden, dat alle 2600 geplante heesters, en boompjes zijn aangeslagen. De dennen, die door de felle Noordenwinden in het voorjaar bijna geheel bruin waren geworden, vertoo- nen thans alle flinke nieuwe loten. Voor de Heide-maatschappij, die voor deze beplan ting zorgde, is dit een groot succes. De vijver is dezer dagen' bevolkt met een aantel karpers, die er blijg blijkbaar al vol komen op hun gemak voelen. Vooral tegen den avond schijnen ze in beweging te ko men en behoeft men niet lang te wachten om hun aanwezigheid te kunnen constatee- ren. KORFBALCLUB OPGERICHT. Woensdagavond werd te Zandvoort de Korfbalclub ..Zandvoort" opgericht. Reeds 17 dames en lieer-eh gaven zich als lid op Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Maar- sen Jr., voorzitter: D. J-oukes, secretaris, Ko ninginneweg 31. Zandvoort: G. Gertenbach, penningmeester. De oefentijden werden voor loopig vastgesteld op Donderdagavond van 8—10 uur en Zaterdagmiddag van 2.30 5.30 uur op het terrein van de Z.V.V. „De Zeemeeuwen" ingang. Potgieterstraat. LISSE PERSONALIA. Voor het theoretisch gedeelte van het exa men voor de akte N VII (leerares huishoud kunde en waschbehandeling) slaagde te Lei den mej. A. v. Parijs alhier. BENNEBROEK VOOR HET MONUMENT VOOR DE KONINGIN-MOEDER. Het bestuur der afd. Bennebroek-Vogelen- zang van ..Het Witte Kruis" heeft het initia tief genomen, tot inzameling van gelden voor het stichten van een nationaal monument voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. De inzameling zal plaats hebben te Ben ne broek en Vogelenzang in den loop van deze maand en zoo noodig in de eerste dagen van Juli.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2