Werktijden van chauffeurs worden geregeld. DE AVONTUREN VAN V R IJ D A G 28 JUNI 1935 HAARCE M'S D A G P. TJA D EERSTE KAMER. Verkeersfonds- en Zaiderzeefondsbegrooting aangenomen. v. Lanschot. Den Haag. Donderdag Vandaag was bij voortzetting der besprekingen over de Zuiderzeefonds begrooting hoofd zaak het oude, steeds toch ook weer nieuwe vraag stuk der droogleg ging van den Noord Oostpolder. Een post hiervoor be vat de begrooting niet en er waren dan ook verschil lende sprekers, die instemden met uit stel totdat eerst zal zijn gebleken, dat de gesaneerde staats financiën de uitvoering der plannen moge lijk maken en dat het droogleggings werk niet meer zal kosten dan f 2500 per H.A. Evenals gisteren Mr. v. d. Hoeven, bleken heden ook de he eren v. d. Bergh (lib.) en v. Citters fa.-r.) ingenomen met het beleid der regeering om pas ere die ten voor de voort zetting der drooglegging aan te vragen als zij dat. financieel toelaatbaar acht. De Minister van Waterstaat verzekerde nog eens, dat de voorbereiding van een en ander vooral zal gericht zijn op het ontwer pen van een betrouwbaar plan, waarbij in derdaad zal kunnen worden uitgegaan van een kostprijs van f 2500 per H.A. Excellentie v. Lidth de Jeude deelde o.m. nog mede. dat er dezer dagen een wetsontwerp zal ver schijnen inzake instelling van het lichaam dat het toekomstige bestuur van den Wie- ringermeerpolder zal vormen. Had Mr. v. Lanschot (R.-K.) uiting aan beduchtheid voor de afspoeling van de Texel- sche kust, de heer v. Citters bleek opnieuw last te hebben van vrees voor een blijvende vestiging van Duitsche Joden in de Wierin- germeer. Hij haalde hier weer eens de werk loosheid in ons eigen land bij. doch heel dit betoog was. naar de Minister later kenbaar maakte, niet ter zake dienende. Wat Mr. v. d. Hoeven's zorgen over het te groote zout gehalte van het IJsselmeer betreft, vond de leider van ons Waterstaatsdepartement, dat de c.-h. afgevaardigde in dezen wel wat te zwaar op de hand was. De afspoeling van de Texelsche kust zoo zeide de minister is inderdaad in den laatsten tijd nog vrij aanmerkelijk toegeno men Ook al kan het verschijnsel nog niet verklaard, is toch zeker waakzaamheid tegen fatale gevolgen geboden. Het leggen van een diik achter de duinen, een nog zwaardere dijk verder terug en verder 24 H A. prijs geven is een plan. dat in zooverre al wordt uitgevoerd, dat men eerstbedoelden dijk aan legt. Nader overleg met het provinciaal be stuur van Noord-Holland zal volgen. De Minister wees er nog eens op. dat alles Is en wordt gedaan waardoor de in de stich ting „Joodsclx werkdorp" op te leiden jon gelui buiten en niet in ons land hun kost zullen gaan verdienen. Ongeveer 160 perso nen zijn er in het werkdorp gehuisvest, waar van 142 leerlingen. Reeds in dezen herfst zullen de eerste 30 naar Palestina vertrek ken en in November 10 naar Zuid-Afrika. Kortom de heer v. Citters behoeft heusch (niet bang te zijn. Nadat de Zuiderzeefondsbegrooting z.h.st. was aangenomen, besteeg de heer Ter Haar (c.-h.) het spreekgestoelte om allereerst den voor deze Kamer nagenoeg nieuwen Minister van Waterstaat hartelijk welkom te heeten en hij de behandeling der verkeersfondsbe- grooting enkele saillante punten aan te stippen. Daar was de z.i. te hooge belasting drukkend op personen-auto's. In de finan ciering van het spoorwegbedrijf moet een beter inzicht worden verschaft. Verbetering der tertiaire wegen met behulp van het werkfonds, was een volgend nummer op 't verlanglijstje van dezen senator, die voorts verlichting van de drukke verkeerswegen Amsterdam—Haarlem en Delfb-Overschie dringend nooaig noemde. Deskundig en zeer intensief verkeerstoe- zich acht spreker geboden om der wille van de veiligheid: het aantal ongevallen is nog schrikbarend hoog. De heer Moltmaker (s.d.) klaagde er over dat er nog steeds een verkeerschaos bestaat en bepleitte o.m, ver betering van de ar beidsvoorwaarden der chauffeurs. De veiligheid op den weg spot met alles wat op regeling lijkt, oneerlijke en schadelijke bussen- concurrentie, enfin het is allemaal even treurig gesteld. De groote verliezen van tramondernemin gen enz. ontstaan overal door de ter Haar. moordende taxï- concurrentie. Kortom de toe stand is onhoudbaar. In October 1934 hoorden we, dat in de maand April de centrale com missie in het leven zou worden geroepen. Ze is nu eindelijk geboren, maar nog niet aan het werk getogen. Het ergst van al vindt spreker echter de z.i. zeer eenzijdige samen stelling dier commissie: alleen 'n aantal hoofdambtenaren en verder werkgevers uit alle bij het vervoer betrokken be drijven zitten er in, doch geen enkele ver tegenwoordiger uit de arbeidersbeweging. Waarom heeft men deze laatsten uitgesloten? In het. kort, kwam de heer Otten (v.d.) op voor de belangen vtn het verkeer op ter tiaire wegen en toen kon de Minister van antwoord dienen. De coördinatie van het verkeer in nog in een beginstadium. Het is dus moeilijk precies uit te maken, wat het probleem zooal om vat. Intusschen gaat thans wel één beginsel voorop staan. n.l. dat het verkeer op econo- mischen grondslag gebaseerd dient te zijn. Orde en ordening van het verkeer zijn alleen met behulp van een stelsel van concessies te bereiken, dat dan niet bedoeld is om be paalde bedrijven te belemmeren. Verlichting van Rijkswegen heeft 's Minis ters volle aandacht; vermoedelijk zal zeer binnenkort met verlichting van den weg Am sterdamHaarlem een aanvang worden ge maakt. Of uitbreiding van het toezicht op 't ver keer mogelijk is. kan de Minister nog niet zeggen, maar wanneer het praktisch mogelijk is dezen dienst nog te verbeteren zal hij dit niet nalaten. Toen de Minister verklaarde, dat de proble men der wettelijke aansprakelijkheid, der dienst- en rusttijden van chauffeurs, enz. ver moedelijk spoedig zullen worden opgelost, keek de heer Moltmaker ietwat ongeloovig. Maar Excellentie van Lith dë Jeude kon hem gerust stellen, dat een en ander werkelijk binnen niet al te langen tijd zal worden geregeld. Toen deze bewindsman zijn portefeuille aan vaardde, trof hij daarin al een ontwerp-Ko- rxinklijk Besluit betreffende de samenstelling van de Centrale vex-keers commissie aan. Ten einde de zaak xxiet langer op te houden ging de Minister zonder dralen over tot benoeming der commissie. Principieel heeft Ir. v. Lidth de Jeude geen enkel bezwaar tegen eventueele opneming in de commissie van deskundigen uit arbeiderskringen. Overigens heeft do com missie de organisaties op verschillend gebied gehoord, wat een voorlooper is van een moge lijk toekomstig lidmaatschap van vertegen woordigers uit arbeiderskring. Een dergelijke uitbreiding op korte termijn is in ernstige overweging, waarover de heer Moltmaker zich dankbaar betoonde. Hamerslag en de verkeersfondsbegrooting is. aangenomen. Waarop de vergadering tot Vrij dag uiteenging, aangezien Minister Gelissen, die nog eenige onderwex-pen te verdedigen had, hem reeds gesmeerd was. Heel netjes was hij den President komen vertellen, dat hij niet langer kon blijven en ambtsbezigheden hem elders riepen. Op het voorzitterlij k voorhoofd kon men lezen, dat Baron de Vos v. Steenwijk hierover niet zeer gesticht was, doch er viel niets aan te doexx. Hadden eenige sprekers, zoowel gisteren als heden, zich meesters in be perking getoond, dan had men vandaag nog wel tijdig de agenda kunnen afwerken. Nu moe ten de heeren morgen nog eens terugkomen, wat weer idem zooveel maal f 20 extra aan de schatkist zal kosten, als buiten den Haag woonachtigen senatorerx de presentielijst zul len teekenen! E. v. R. Ontploffing in een zuivel fabriek. Jeugdige arbeiders ernstig gewond. DE RIJP, 27 Juli V.D.) Hedenmorgen heeft in de Zuivelfabriek de Nieuwe Beemster te De Rijp een ernstige oixtploffing plaats ge had. Door tot nu onbekende oorzaak sprong het deksel van eexx steriliseerketel met groot geweld los exx vloog door de zoldering. Twee jeugdige arbeiders, die bij den ketel werkzaam waren, de 16-jarige V. en'de 22-jarige H.. kre gen ernstige brandwonden. V. kon bij zijn familie naar huis worden vervoerd, doch H., afkomstig uit Beemster. moest naar het zie kenhuis te Purxnerend worden overgebracht. Zijn toestand is erxistig. In de fabriek werd verder weinig schade aangericht. DIRECTEUR-GENERAAL „WILLEM-SOFLV- MIJNEN. Naar wij vernemen is de heer Ir. C. F. A. Groot, technisch directeur der N.V. Steexxko- lenmijnen „Willem Sofia" gemeente Kerkraöe, benoemd tot directeur-generaal vaix boven genoemde steenkolenmijnen. Auto gleed in de haven van Den Helder. Inzittenden gered. Dondex-dagavond omstreeks 10 uur heeft aaxx het einde van den weg langs de Binnen haven te Den Helder een ernstig auto-onge luk plaats gehad, dat voor de betrokke nen nog betrekkelijk goed is afgeloopen. In een vrij scherpexi bocht daar ter plaatse, ge raakte de bestuurder van een personenauto, de heer D. de J. uit Kolhorn, doordat hij moest uitwijken voor een tegenligger, de macht over het stuur kwijt en hoewel hij krachtig remde, koxx hij niet verhinderen, dat de wagexi tegen een langs den watex-kant staaxid hek aanbotste, een stuk daarvan mee- r.am en vervolgens te water gleed. Van de drie inzittenden kon de chauffeur zichzelf redden, terwijl de andere inzittenden, die een ruit stuksloegen, door handreiking op het dro ge gebracht konden worden. Een van hen, de heer P. S. is evenals de bestuurder in het ziekenhuis opgenomen. De derde inzittende, een inwoner uit Haarlem, die aanvankelijk spoorloos vex-dwexxeix was, is later naar het politiebureau ovex-gebx-acht exx aaax eexx ver hoor oxxdex-worpeix. Vermoedelijk is de oorzaak van het ongeval te wijten aaxx misbruik van sterken drank. vool ouden kmq.TiaaJi. UdeHStnaalt 7/..1 9!öcftan<i ca afflet van de, SeKende fyt(?- ■iuM&teiten afaWzJcuui ee -u/otden, uit, sJuitêad Je afleA*uetMde stóffen vektix/drt. (Adv. Ingez. Med.) De toestand in Duitschland. Het bloedeJooze pogrom. De Joodsche perscommissie voor bijzondere berichtgeving zendt ons het volgende artikel van Prof. Dr. D. Cohen. Het verdient de aandacht, dat iix dexx laat sten tijd eexxige hooggeplaatste Natioxxaal- Socialistische functionarissen ixx Duitschland op bijna het zelfde tijdstip eexx vermaning tot huxx volgelingen hebben gericht betreffende de behaxxdeling der Jodexx. De Rijksminister vaix Bixxixeixlaxxdsche Zakexx. Dr. Frick, heeft er nxet nadruk op gewezexx, dat het Joodsche probleem niet wordt opgelost door het verbxïj zelen vaix vensterruiten. De Beiersche Minister vaix Binixenlandsche Za kexx, Wagner, zeide, dat de methode van ge weld tégenover de Jodexx niet de juiste is ter bereiking vaxx het gestelde doel: deix Joodschexx invloed in Duitschland te vernietigen! „Veel eer" zoo zeide hij ixx naive openhartigheid „is de schade, die Duitschland door deze daden ixx het buitenland ondervixxdt, grooter daix het xxadeel, dat men dexx Jodeix wil be rokkenen". En iix dit verband past ook de me- dedeelixxg zij xxxoge al of niet juist zijix dat in een heftige discussie tusschen den Mi nister vaxx Oorlog, Blomberg, eix den gouw leider vaix Franken, Julius Streicher. deze laatste zou hebben moeteix beloven, den „Stürnxer" tegexx 1 Januari 1936 op te heffen. Wat hebbexx deze waarschuwingen gebaat? Vrijwel niets. De „Stürnxer" gaat ongehinderd voort met zijn beleedïgixxgen, waarin nu naast Joden Katholieke geestelijken op weerzinwek kende wijze worden betrokken. En iix zijn lijf blad „Der Markische Adler" van 14 Juni j.l. zixxgt Wilhelm Kube, districtsleider van de Kurnxark, eexx loflied op Streicher, „die zonder zich te laten beïnvloeden zijix weg gaat" exx hij verklaart, dat „de bewering. dat Streicher's blad „Der Stürnxer'' door de buitensporigheid vaxx zijn haat eix de afzichtelijkheid zijner strijdwijze 't Natioxxaal-Socialistische Duitsch land zou schadexx, onzin is". Dit is ïxaar Kube's nxeeixing slechts overbodige seixtimexxtaliteit, „die uit het Duitsche volkskarakter moet ver dwijnen". Inplaats van zijn actie te beperken heeft de „Stürnxer" zijix arbeidsterrein dan ook uitgebreid; berichten uit Berlijn vertellen ons dat ook daar een grootscheepsche boycot- campagne tegexx de Joden wordt voorbereid, waarvoor blijkbaar geen exxkel middel te min derwaardig wordt geacht. Ook andere bladen, zelfs eexx officieus regeeringsorgaan als de „Angriff" exx ook de „Westdeutscher Beobach- ter" en de „Westfalische Laxxdeszeituxxg" heb bexx hun axxti-Joodsche actie eer verscherpt daix verzwakt: ixx elke stad exx provincieplaats, ixx elk dorpje exx gehucht wordt de Duitsche staatsburger lederen dag opnieuw met alle middelen, die daartoe ter beschikkixxg staaxx. opgehitst exx opgeleid tot Jodenhaat en Joden- boycot. Het lijdt geen twijfel, dat al deze feiten dexx Ministers., van wie hierboven sprake was, vol komen bekexxd zijix. Iixdiexx nxen zich dan ook afvraagt, waarom zij desoxxdaxxks een aaxx deze feiten tegengestelde tactiek volgeix, dan kaïx nxen daarvoor de verklaring vinden ixx huxx eigexx woorden. Immers. Minister Wagner heeft aan zijix waarschuwing onx zich jegens de Joden vaxx geweld te onthouden, teneixxde Duitschlaxxd's reputatie iix het buiteixland niet te schadexx, oxxnxiddellijk de verklaring toege voegd, dat de Joodsche invloed op alle gebie den des levens moet worden vernietigd en dat dit doel zelfs eexx van de belangrijkste punten vaxx het regeerings-progi'am uitmaakt. De door Duitschland gevoerde buitexxland- sche politiek eischt, waar het de elementaire eischexx der nxeixschelijkheid betreft, het ver mijden vaxx eexx slechten naam. Men gooit xxu eexxnxaal geexx vexxsterruiten ixx zoxxder dat de buitenwereld het bemerkt. Voert ïxxexx echter in stilte zijn plan uit, daix kaïx rnexx rustig zijix gaxxg gaaxx zoxxder dat dit ixx het buitenland „aan Duitschlaxxd's goeden xxaam afbreuk doet". Te zelf der tijd bereikt men door allerlei wet ten en verordeningen. het z.g „bloedeloos progrom", het gewexxschte doel, dat xxiet meer of minder is dan de verdrijving der Jodexx uit Duitschland. Alleexx daarom wordt de zionis tische actie, die ernaar streeft, Duitsche Joden naar Palestixxa te brexxgexx, zooveel mogelijk be- guixstigd, en evenzeer alles, dat Joodsche emi gratie bevordert, Aaxx de uxxiversiteitexx worden geexx Jodexx meer ingeschreven, op de middelbare scholen bijxxa geexx enkele Joodsche leerling ïxxeer toe gelaten. Joodsche advocatexx nxogexx zelfs xxiet meer gratis Arische cliënten verdedigen: Jood sche doktoren worden zelfs door huxx colle ga's uit de medische kringen geweerd. Het verbod, Jodexx ixx het leger op te xxemen een smaad, die door talrijke Joodsche strijders uit Zomersproeten ver- dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten Pot 90 ct„ Tube 50 ct. Zeep 60 ct. (Adv. Ingez. Med.) dexx wereldoorlog zeer diep gevoeld wordt beteekexxt tegelijkertijd dat soldaten, en daar toe gaan de meeste Duitschers nu behooren, aan allerlei beperkingen ixx den omgang met Jodexx zullen blootstaaxx. De Joodsche boek- handelarexx, journalisten op welk gebied dan ook. kunstenaars, mannen van wetenschap, ja, courantenverkoopers (en vele vroegere aca demici vonden in dit beroep nog eexx laatste toevlucht) worden niet meer geduld. In kleine steden wordt dexx Jodexx het levexx onmogelijk gemaakt. De „Stürnxer" meldt met voldoening- hoe kleixx huxx aaxx tal ixx de stadjes, waar zij gedurende talrijke generaties hebben gewoond, langzamerhand wordt. De boycot tegen Jood sche zaken wordt niet alleen sterker, maar neemt ook voortdurend meer weerzinwekken de vormen aan. Bezoekei-s worden gefotogra feerd. de afbeeldingen worden in de dagbla den opgenomen en de kopper wordt zoo aan de verachting blootgesteld. In den laatsten tijd hebben ook reeds verschillende Katholieke priesters dit lot ondergaan. Van de markten in vele plaatsen worden Joden geweerd; aan den ingang van meerdere 'steden staaxx borden waarop Jodexx de toegaxxg wordt verboden. Zoo wordt door dit bloedelooze pogrom de bestaanskring der Duitsche Joden steeds nau wer gexxxaakt. Het xxet van anti-Joodsche nxaal- regeleix, dat heel Duitschlaxxd als het ware overspaxxt, leidt met oxxfeilbare zekerheid tot het doel, dat nxen met behulp eexxer weerga- looze propaganda systematisch heeft voorbe reid en thans zonder eenige scrupules ten uit voer legt: de verdrijving der Joden uit Duitschland. De goudclausulekwestie van de Koninklijke. Woensdag is de behandeling vooi'tgezet van de pi'ocedure, die een obligatiehouder van de Koninklijke Petixxleum Maatschappij bij den kantonrechter aanhangig heeft ge- ïxxaakt tegen die Maatschappij exx tegen de Nederlandsche Haxxdel Maatschappij (be- taalkantoor van de Koninklijke) als 2de ge daagde. De obligatiehouder verlangt uitbetaling van de coupon tegen papierwaai'de. doch wexxscht waarbij alle resereves tot bijbetaling vaxx het verschil, indien de Koninklijke wordt veroor deeld tot betalixxg ixx goud. De Nederlandsche Haxxdel Maatschappij diexxde hedexx Woexxsdag vaxx aixtwoord. De Koxxinklijke Petroleum Maatschappij nam een incidenteele conclusie, tot oproeping in vrij waring vaxx eexx Amerikaansche Bank. De obligatiehouler verkreeg acht dagen voor repliek exx voor antwoord in het incident. MR. D. CRENA DE IONGH NAAR INDIë. De Presidexxt van de Ned. Handel-Mij., nxr. D. Crena de Iongh. vertrekt met de „Johan van Oldenbarneveldt" naar Iixdië. Naar het Hbld verneemt, draagt deze reis een zuiver informatief karakter en weixscht nxr. Crena de Iongh, die als directeur der Ned. Handel-Mij. slechts het Europeesche bedrijf der N.H.M. heeft geleid, ook nxet het Indische bedrijf nader persoonlijk kenixis te maken. SOLDAAT BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Donderdag was een detachement vaxx het tweede halfregiment huzaren uit de Trip van Zoutlandkazerne te Breda onder toezicht in het kanaal onder Terheyden aan het zwem men. Plotseling verdween de 21-jarige dienst plichtige H. A. Ramaekers uit Roermond ixx de diepte. Oxxmiddellijk werden pogingexx aange wend dexx maxx te redden. Dit gelukte echter eerst na geruinxen tijd en toen bleken de le vensgeesten reeds geweken te zijn. Overdracht van actief nietig verklaard. Vordering tegen Hypotheekbank gedeeltelijk toegewezen. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezeix ixx de procedure, welke de heer W. Broxxkhorst, pandbriefhouder vaix de iixmiddels gefailleerde Internationale Hypotheekbaixk te Groixiixgeix. tegeix deze Baixk en haar bestuur ders aaixhaixgig had gemaakt. Iix eerste in stantie had de Amstei'damsche Rechtbaixk de vordering oixtzegd. De eisch was iix hoofdzaak gebaseerd op de z.i. nietige overdracht vaix het geheele actief vaxx de Internationale Hy potheekbaixk in de daartoe opnieuw opgeluch te Nieuwe Internationale Hypotheekbank, waardoor z.i. bedoeld actief aan het verhaal van de crediteuren der oude bank werd ont trokken. Het Hof heeft, met gedeeltelijke vernieti ging van het vonnis der Rechtbank de over dracht nietig verklaard- terwijl het de vorde ring tot schadevergoeding, ingediend tegen de directie en een der commissarissen, heeft ontzegd. MR. A. S. MIEDEMA Mr. A. S. Miedema is in 1867 te Sneek ge- boi-exi, waar zijn vader notaris was. Aanvan kelijk vestigde hij zich. na afloop van zijn universitaire studie, in zijn geboorteplaats, met de bedoeling, in de administratie te gaan. Zoo werd hij in 1896 gemeentesecretaris van Harlingen en in 1899 commies bij het Depar tement van Ooi-log (als secretaris van een toen ingestelde Staatscommissie naar een tekort van f 1.400.000). Nadat deze commis sie ontbonden was, ging hij over naar het Hoofdbestuur der Posterijen met den rang van hoofdcommies. Op 17 November 1933 werd hij benoemd tot directeur der Haarlemsche Hypotheekbank, welke functie hij thans nog vervult, maar die hij met ingang van 1 Januari as. aan een jongere kracht wenscht over te laten. Van 1906 tot 1908 was mr. Miedema lid van den Haarlemschen Gemeenteraad en van Juli 1927 af maakte hij deel uit van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Bij de jongste verkiezingen stelde hij zich echter niet meer' beschikbaar. Moord aan boord van de „Statendam". Olieman neergestoken. Stoker door de New-Yorksche politic aangehouden. Te Rotterdam is bekend geworden, dat aan boord van het s.s. „Statendam" van de Hol- land-Amerika Lijn een moord is gepleegd op een der schepelingen. Kort voor het vertrek van het schip uit New York is aan boord een der opvarenden, de 40-jarige olieman P. de G„ wonende te Rot terdam, met een mes neergestoken en over leden. Een stoker, K. genaamd en eveneens uit Rotterdam afkomstig, werd als verdachte van dezen moord aangehouden door de New Yorksche politie, die ook het lijk in beslag heeft gexiomen. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN TE NOORDWIJK. Begunstigd door buitengewoon mooi zo merweer kwamen Doxxdei'dag in het Casino van de Noordwijksche Sportvei-eeniging te Noox-dwijk de Vereeniging van Nederland sche gemeentexx bij eexx. waaraan door ver tegenwoordigers van ruim 300 leden werd deelgenomen. Van twee tot vier uur werd een huishou delijke vergadering gehouden onder leiding van Mi-, P. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam. Om vijf uur werd de Vereeniging officieel ontvangen door het gemeentebestuur van Noordwijk. waarbij de burgemeester van Noordwijk er op wees. dat tot nu toe steeds in groote steden vergaderd was. maar dat ditmaal een platteland-gemeente was uitge kozen. Verder wees hij op de enoi-me toename van bemoeienissen, welke aan de gemeentebestu ren zijn opgedragen, waardoor een vereeni ging van Nederlandsche gemeenten meer dan ooit vaxx groote beteekenis wordt. Als antwoord op deze -rede dankte Mr. Droog leeverFoi-tuyn voor de schitterende ont vangst te Noordwijk. Spr. hoopte, dat Noord- wijk onder leiding van haar bekwamen bur gemeester een schoone toekomst tegemoet gaat. r psf] Ni '>/uA VM.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5