DE BILT burgerlijke stand MOTORSPORT. Radio-Programma WOENSDAG 3 J U li I 1933 HAARDE M'S DSGBEÏD 2 Twee nieuwe leden in het College van Gedeputeerden. Ed. Polak en Mr. Dr. P. J. Witteman. ED. POLAK. De nieuwe leden van Gedeputeerde Staten, die Woensdag werden gekozen, zijn Mr. Dr. P. J. Witteman en Eduard Polak. De heer Ed. Polak werd te Amsterdam geboren op 14 Juni 1880. Na de lagere school te hebben bezocht kwam hij in het sigaren makersvak. In 1902 kwam hij bij het dagblad Het Volk, waar hij aanvankelijk corrector was. Na eenigen tijd volgde zijn benoeming als redacteur. In den Anisterdaraschen gemeenteraad kreeg de heer Polak in 1913 voor het eerst zitting. Gedurende de periode 1923 tot 1933 is hij wethouder "der hoofdstad geweest, eerst van onderwijs, daarna van financiën. Mi-. Dx. P. j. Witteman werd 26 Februari 1892 te Nieuwendam geboren. Na de open bare lagere school aldaar te hebben bezocht, kwam hij op het R.-K. Gymnasium te Am sterdam, waarna hij aan de universiteit in de hoofdstad studeerde. Mr. WITTEMAN. In 1917 promoveerde hij tot mr. in de rechten en in 1921 tot doctor in de staats wetenschappen op een proefschrift over cas satie. In 1920 werd hij advocaat en procureur te Amsterdam. De verschillende functies die Mr. Dr. Witteman vervult zijn: kantonrech- ter-plaatsvervanger, leeraar aan de R.-K. School voor Maatschappelijk werk. waarvoor' hij nu heeft bedankt. Voorts heeft hij een leidende functie in de kinderbescherming, waarvoor hij 1 Januari van dit jaar werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Van 19251927 was Mr. Dr. Witteman ook reeds lid van de Provinciale Staten. Van 19331935 Was hij gemeenteraadslid van Bloemendaal. Verder is de heer Witteman voorzitter van het R.-K. kringbestuur van den Rijkskies kring Haarlem en als zoodanig lid van het partijbestuur der R.-K. Staatspartij. Even eens is hij lid van den raad voor studie en documentatie. Buiktyphus te Leiden. De directeur van den- Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst te Leiden maakt be kend. dat zich in de afgeloopen week twee gevallen van buiktyphus hebben voorgedaan. De bevolking te Leiden wordt dringend aan geraden de melk vóór het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken, die niet van gepasteuriseerde melk is bereid. Nederlandsche Bond tot het redden van drenkelingen. De droeve lijst In het tijdvak van 28 April tot 28 Mei 1935 verdronken er in ons land: 19' jongens bene den 16-jarigen leeftijd, 7 meisjes. 17 mannen en 3 vrouwen, te zamen 46 slachtoffers. Gered werden in het zelfde tijdvak: 8 jon gens beneden 16-jarigen leeftijd, 5 meisjes, 19 mannen en 6 vrouwen, te zamen 38 personen. Opmerkelijk veel reddingen vonden plaats door middel van zwemmend redden, d.w.z. dat zwemmend hulp werd geboden. Voor zoo verre bekend reden in den zelfden tijd 7 auto's te water. Dooden vielen hierbij niet te betreuren; er werden gered of wisten zich te redden 12 per sonen; het aantal geredden stijgt dus tot 50. In het tijdvak van 28 Mei tot 28 Juni 1935 verdronken in ons land: 19 jongens beneden 16-jarigen leeftijd, 10 meisjes. 33 mannen en 1 vrouw, dus te zamen 63 slachtoffers. Bij baden- en zwemmen (verreweg het groot ste aantal kon niet voldoende zwemmen) kwa men 21 personen dus één derde deel om. Ei- wisten zich te redden of werden gered: 18 jongens beneden 16 jaar, 9 meisjes, 44 man nen en 31 vrouwen, te zamen 102 personen. Een groot aantal wist zich zwemmend veilig te stellen; het grootste deel, waaronder veel kanovaarders, werd zwemmend gered. Er reden 7 auto's te water; 2 dooden, 10 per sonen gered. In totaal dus 65 dooden en werden 112 per sonen gered. Een dringende raad, om te leeren zwemmen, aan hen die het nog niet kunnen, is zeker op zijn plaats. Saneering in het bloembollen- bedrijf. Adres van Bloembollencultuur. De Algemeene Vereen iging van Bloembollen cultuur heeft een brief gericht aan minister Gelissen, regeerings-tuinbouwcommissaris Valstar en het bestuur der Sierteeltcentrale. Zij deelt mede, dat hare leden in September a.s., dus na afloop van het seizoen, wanneer derhalve een goed overwogen uitspraak moge lijk zal zijn, in de gelegenheid zullen worden gesteld, om zich uit te spreken over de vraag, of de saneeringsmaatregelen voor de bloem bollenteelt al dan niet dienen te worden ge handhaafd. In verband hiermede verzoekt de vereeni- ging den minister, om géén stappen tot voort zetting der saneering te doen, alvorens de vereeniging in de gelegenheid zal zijn gesteld, om hem mededeeling te doen van den uitslag dier vergadering. Wij zijn ook in het buitenland te hooren. Dank zij de 120 Kilowatt van Kootwijk. Sinds Maandagavond acht uur werkt Koot wijk met 120 Kilowatt. Iedere radiobezitter. die sindsdien onze lange golf uit den aether heeft opgepikt, heeft terstond gemerkt, dat 't uitgezondene met veel meer kracht dan ge woonlijk door kwam. De mogelijkheid 'be staat, dat aan de kwaliteit van de overbren ging in de eerste dagen soms nog wat ont breekt. doch als de nieuwe installatie is „warm geloopen", zal alles tip top zijn. Nu is het in ieder geval reeds beter dan het vroeger was en nu kunnen onze uitzendin gen eindelijk ook eens in het buitenland be hoorlijk beluisterd worden. De energie van 120 K.W. zal langzamer hand tot 150 K.W. worden opgevoerd. DRONKEN CHAUFFEUR REED DOOR AMSTERDAM. Een ongeveer 50-jarige bestuurder van een auto, die Dinsdagavond te Amsterdam met twee personen op stap was geweest, en hiel en daar zooveel gedronken had, dat hij ge heel onder den invloed was, is tenslotte in het politieposthuis aan Qiet Rembrandtplein terechtgekomen, na een wilden rit door het centrum van de stad, waarbij hij op het Thorbeckeplein tegen twee auto's is gebotst. Zijn passagiers hadden er op dat oogenblïk genoeg van en sprongen uit den wagen. De bestuurder reed echter via de Heerengracht naar de Vijzelstraat toen zijn auto Tegen een boom botste, hetgeen nog een gelukkige omstandigheid was, aangezien hij anders in het water terecht zou zijn gekomen. Toen heeft de politie zich over hem ontfermd en hem ter ontnuchtering opgesloten. Boven dien zullen er nog wel eenige processen-ver baal volgen. De Alg. Vergadering van den Ned. Bakkersbönd. Ontvangst ten stadhuize. In Haarlem wordt dezer dagen de 53ste algem. vergadering van den Ned. Bakkers- bond gehouden. Hedenmorgen werden de deelnemers ten stadhuize officieel ontvan gen door het gemeentebestuur van Haarlem. De burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egmond en Reinegom hield de volgende toespraak: „Is de komst van de leden uwer organisa tie in onze gezinnen een dagelijksch terug- keerend verschijnsel, uw komst in zoo groote getale te dezer plaatse wijst wel op iets bij zonders. En dit uitzonderlijke vindt zijn oorzaak in de tentoonstelling, welke uw vakorganisatie in deze stad heeft georganiseerd, waar het bedrijf, der werkelijkheid getrouw, in zijn vollen omvang kan worden aanschouwd. Met het totstandbrengen van deze ten toonstelling, welke op zoo gelukkige wijze is geslaagd wensch ik u wel geluk. Maar ook wordt daar gedemonstreerd de wijze waarop de bereiding plaats vindt. En zooals schier op elk gebied de hygiëne haar stempel heeft gedrukt zoo blijkt ook hier wel duidelijk, dat zoowel de bereider als de gebruiker daarvan de voordeelen on dervinden. Behalve de zuiverheid van het product zijn ook de omstandigheden, waaronder de bak ker moet arbeiden, wel zeer gewijzigd. In het bijzonder denk ik aan de regeling, welke is vastgesteld voor het verrichten van bakkersnachtarbeid. Zijn doof de Overheid omtrent verschillen de onderdeelen in uw bedrijf wettelijke rege lingen vastgesteld, voor de wijze, waarop gij uw mooiste brood voor de glazen legt gelden geen beperkende bepalingen. Met genoegen zien wij dan ook in onze winkelstraten het aspect uwer winkels vooral tegen Paschen en Kersttijd. Hoever ligt de tijd achter ons, dat alleen de duivekater en de palmpaschen als bijzon der gebak werden uitgestald. Ik houd mij overtuigd, dat de wil en de durf. die u bezielen om in deze dagen op zoo illustre wijze voor het publiek te verschijnen, u onverzwakt paraat zullen houden om de moeilijkheden, u door de tijdsomstandighe den opgelegd, te boven te komen. Daarom besluit ik met den wensoh, dat uw tentoonstelling een glanspunt moge Zijn voor uw vakbond en een gewaardeerde aantrek kelijkheid voor het publiek. Uw bezoek aan Haarlem zal naar ik hoop en verwacht, een goeden indruk geven van de gezindheid en de gastvrijheid van de Haarlemmers". De heer Fred. C. Staehle, voorzitter van den Ned. Bakkersbönd dankte voor de ontvangst. Niet altijd wordt men in de plaatsen waar de jaarlijlcsche vergadering gehouden wordt, ontvangen door den burge meester, en de Bond is zeer erkentelijk hier voor. Verleden jaar werd Haarlem uitgekozen als plaats voor de algemeene vergadering, Haarlem dat bekend staat als de plaats, waar men heel graag heengaat. De burge meester heeft Vrijdag gezegd bij de opening van de tentoonstelling, dat het Ned. brood den toets met het buitenlandsche niet door staan kon. Spr. kwam daar tegen op. Hier geldt 's lands wijs 's lands eer, en het brood zooals dat hier gemaakt wordt, kan niet ge produceerd worden door buitenlanders. Jam mer is het, dat 's morgens geen versch brood te verkrijgen is. Spr hoopt, dat dit nog eens anders zal worden. Hierna begaven dé deelnemers zich naar het veilinggebouw aan den Kleinen Houtweg, waar in de bovenzaal de algemeene verga dering werd gehóuden. meldt: Hoogste barometerstand 772.7 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 749.6 m.M te Reykjavik en Akureiri. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Uit het Buitenland Weinig verandering te wachten. Het zwakke luchtdrukminimum, dat ons gisteren de afkoeling bracht na de groote zo merhitte, trok verder naar het Noorden door en verdiepte zich tot een belangrijke depres sie over Scandinavië, die thans belangrijker wordt dan die bij IJsland, welke bezig is op te vullen. De hooge druk ontwikkelde zich krach tig achter de wegtrekkende depressie en be dekt thans het geheele vasteland. De afkoe ling die gisteren in den loop van den dag ons land passeerde, ging verder voort naar het Oosten en gaf daar onweersregen. In Duitschland is de bewolking sterk toegenomen en zijn alle middelgebergten weer in de wol ken gehuld en evenzoo de Alpen. De depres sie gaf veel regen voor de Noorsche kust. Voor onze omgeving is niet veel verandering in het weer te wachten. Barometer Stand van heden 769 mM. NeigingVooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 3 Juli; Hoogste gisteren 72 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden tot 12 uur 72 F. W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 3 Juli. Getrouwd 2 Juli: C. J. J. van Wijk en Th. E. de Bock. Bevallen 28 Juni: R. G. de VoogdRienks, d.; 29 Juni: G. den HollanderZwart, d.; 1 Juli: T. Sluik—Carolus, d.; 2 Juli: A. H. van der ReepWaasdorp, d.: H. RuijgrokLeuven, d.; C. M. Calanat-^-Sabelis, d. Rectificatie: 2 9 Jun i H. P. M. Louis—Wal ter, d. Overleden 1 Juli: D. van Akkeren, 46 j., Twijnderslaan; 2 Juni: B. A. J. Trooster, 48 j., M. van Heemskerkstraat. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoek en uitleening over Juni 1935 (1934). I. Prinsenhof. Totaal 10210 bezoekers (v.j. 9072), van wie overdag 5000 mannen en 1385 vrouwen, 's avonds 2776 mannen en 1049 vrouwen. De Leeszaal werd overdag bezocht door 1162 mannen en 228 vrouwen, 's avonds door 628 mannen en 144 vrouwen, in totaal 2162 personen (v.j. 2065). Het aantal bezoekers van de krantenzaal bedroeg overdag 3012, van die 2755 mannen en 257 vrouwen, 's avonds 1456 mannen en 201 vrouwen te zamen 1657 personen. Totaal bezoek 4669 (v.j. 5040). II. Filiaal „Het hui .3 Zaanen". Bezoek totaal 1647 personen (v.j. 1671) Bezoek aan leeszaal door 693 mannen en 111 vrouwen, totaal 804 personen (v.j. 777). Aantal bezoekers aan beide inrichtingen 11857 (v.j. 10743). Het aantal uitgeleende boeken bedroeg aan het Prinsenhof 6446 (v.j. 6455), aan het huis te Zaanen" 1435 (v.j. 1345). Het gezamenlijk aantal uitgeleende boeken bedroeg 7881 (v.j. 7800). „HERMAN HEIJERMANS". De tooneelvereeniging „Herman Heijer- mans" verzoekt ons mede te deelen dat de opgerichte arbeiders reisclub onder den naam „Herman Heijermans" niets uitstaande heeft met de Arbeiders-tooneelvereeniging „Her man Heijermans". VRIJZ.-DEM. CANDIDATEN VOOR DE EERSTE KAMER. Te Utrecht is een vergadering gehouden van de V.D. statenleden in Nederland en het hoofdbestuur van den V.D. Bond. Beslo ten werd met de volgende lijsten van candi- daten uit te komen bij de a.s. Eerste Kamer verkiezing: groep Holland—Friesland: 1. Prof. Dr. D. van Emden, aftr.; 2. Pror. Mr. R. Kra nenburg; 3. J. J. G. S. Falkema te Heeren veen; 4. J. Wuite te Drachten; 5. mej. Mr A. Goudsmit, Amsterdam; 6. dr. J. J. T. Doyer Hilversum; b. groep Utrecht—Zeeland— Noord-Brabant'Limburg: 1. Prof. Mr. R. Kranenburg, aftr.; 2. Mr. J. Adriaanse, Oost- Kapelle; 3. Mr. G. A. E. B. Meyer, Utrecht. HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK. In het bericht over de voordracht voor di recteur voor de HaaiTemsche Hypotheekbank is een zetfout geslopen.'Nummer een op de voordracht is mr. A. E. C. de Groot van Emb- den te 's Gravenhage. TWEE JAAR WEGENS DOODSLAG. De Utrechtsche rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen den 60-jarigen land man H. R. te Deil, die terecht had gestaan wegens opzettelijke berooving van het leven van de 74-jarige vrouw A. M. op 11 Maart jl. en veroordeelde den verdachte Lrlr. een ge vangenisstraf van twee jaar. Frankrijk bracht ons koude lucht. Daardoor een koele Dinsdagavond Ongetwijfeld zal iedereen zich verbaasd (en verheugd!! hebben over het groote verschil in temperatuur op Maandagavond en Dins dagavond. Maandag werd zelfs voor dit seizoen een soort record gevestigd, wat de warmte betreft. In den Amsterdamschen Hortus werd een temperatuur van 27.3 gr. C. gemeten, wat dit jaar des avonds nog niet was voorgekomen. Dinsdag was de avondtem- peratuur daarentegen slechts 18 gr. C. Deze vermindering was te danken aan een flinke hoeveelheid koude lucht uit Frankrijk, welke in den loop van den dag in ons land door drong. N. C. C. blijft doorwerken. Er gaan den laatsten tijd verschillende malen geruchten, dat het Nationaal Crisis- Comité zijn arbeid zal staken, daar nog slechts een gering bedrag aan giften in komt. Naar de Tel. thans echter verneemt, ligt het in elk geval in de bedoeling, dat het Comité tot 1 Mei 1936 zijn werkzaamheden zal blijven verrichten. ZES DAGEN HULPELOOS OP HET KANAAL. Nabij lie de Seine hebben visschers uit Camaret in Bretagne een in volkomen staat van uitputting verkeerenden jongen gevon den, die in een open boot in het Kanaal rond dreef. Hij verklaarde van Russische nationali teit en 19 jaar oud te zijn en Sztejkie te hee- ten. Volgens zijn mededeelingen had hij eeni gen tijd als landarbeider in Engeland ge werkt, doch was toen zijn betrekking kwijt geraakt. Hij wilde naar Frankrijk en nam daarom een bootje weg, dat hij aan het strand van Penzance had gevonden. Hij had tien shilling op zak en nam voor een dag eten mee omdat hij dacht, dat dit voldoende zou zijn om het Kanaal over te steken. Hij verloor echter spoedig zijn zeil en zijn riemen en had reeds zes dagen rondgedreven toen hij werd opgepikt. Buziau kan drie maanden niet optreden. De verwondingen, welke Buziau vorige week bij een val in het Scala-theater in Den Haag heeft opgeloopen, blijken ernstiger te zijn dan men aanvankelijk gedacht heeft. Buziau is naar een ziekenhuis overge bracht en zal daar drie maanden in gips verband moeten blijven. VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE TE HAARLEM. Verschenen is het drie-en-vijftigste jaar verslag van de Christelijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem, loopende over het jaar 1 Januari 31 December 1934. Dit jaarverslag opent met een verslag van den secretaris, H. W. Duijvendak. Deze her denkt in de éerste plaats Ds. J. A. vari Leeu wen, die vele jaren voor de' vereeniging werkte als secretaris en .geestelijk verzorger. Verder memoreert hij de opening van de „Koningin Emma-kliniek" op 31 Mei 1934 en wijdt hij de aandacht aan verschillende ju bilea van Bethesda Sarepta - en Meer en Bosch, aan de diverse feest- en kunstavon den, aan den arbeid in.de inrichtingen ver richt, het contact met afdeelingen en de opbrengst van de verschillende collecten. Vervolgens bevat het verslag een medisch jaarverslag van den directeur-geneesheer B. Oh. Ledeboer en den geneesheer R. Burdet. Het begint met een staat van de bezetting der inrichtingen waaruit blijkt dat op 31 Dec. 1934 442 patiënten aanwezig waren. De opname steeg in 1934 van 71 tot 113. Het aantal verpleegdagen daalde van 156917 tot 152251. Het medisch verslag spreekt waardeerend over de nieuwe Koningin Emma-kliniek, zon der welke kliniek, naar het verslag zegt het werk op Meer en Bosch niet meer denkbaar is. De arbeidstherapie werd dit jaar weder om regelmatig doorgevoerd met gunstige re sultaten. Speciaal wordt de aandacht besteed aan den nazorgsclienst van de inrichtingen, die zich weer sterk uitbreidde. Uit dit nazorg- werk groeide een nieuwe tak van arbeid van de vereeniging in den vorm van de inmid dels tot stand gekomen consultatiebureaux, waarvan er een te Haarlem is gevestigd. Het bureau blijkt in een dringende be hoefte te voorzien. Het financieel verslag van den penningmeester, C. Bierens de Haan, vermeldt het terugloopen van het totaal der verpleeggelden van f 280.518.04 tot f 265.070.83 De mindere opbrengst van contributies en giften werd bijna goed gemaakt door de vermeerderde opbrengst van collecten, huis- bus j en door den arbeid van de 2 1/2-cents vereeniging. De exploitatieuitgaven stegen van f 324.700 tot f 325.454,13. De staat van rekening en verantwoording sluit met een nadeelig saldo van f 1601.65. Het jaarverslag is met foto's geïllustreerd. VOETBAL. WARBURTON VERLAAT H.V.y. Fred. Warburton, trainer van de H.V.V. en H.C.C., zal binnenkort deze vereeniging ver laten en met pensioen naar Engeland terug- keeren. Hij is 25 jaar bij H.V.V. werkzaam geweest. SCHAKEN HAARLEMSCHE SCHAAKCLUB. Maandag begon den zomerwedstrijd uitge schreven door de Haarlemsche Schaakclub in haar clublokaal „Café Bolwerk". De uitslagen van de eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: J. BrugmanD. J. S. de Lange 01 H. de JongJ. B. A. Zoontjes 01 Eerste klasse: J. H. KruijtH. Belle 1—0 W. A. LindemanW. Geuzebroek Jr. afgebr. C. E. AbspoelJ. van Dijk 01 Ph. Bakker—W. J. Jolink Vz—Vz Tweede klasse: C. HovinghG. van Lent 01 Derde klasse: Mevr. OnvleeLansJ. Beekman 10 Mevr. OnvleeLansP. Eijkeiboom 10 K. J. ValkenierS. Koorn 10 IEDER EEN BRIL VOOR WEINIG GELD OPTICIEN FEDERMANN GROOTE HOUTSTRAAT 37 TEL. 11059 Leverancier van alle Ziekenlondsen. (Adv. Ingez. Med.) VEILIGHEIDSMAATREGELEN VOOR DE T. T.-RACES. Voor de T.T.-races, die Zaterdag 6 Juli bij Assen worden verreden, zijn in verband met de ongevallen, die vorig jaar in het buitenland hebben plaats gehad, allerlei spe ciale veiligheidsmaatregelen genomen, of schoon, zooals men weet, het circuit van Drente bekend staat als een der veiligste van Europa. De organisatie-commissie wil echter alles zoo veilig mogelijk stellen en daarom is be sloten om des morgens de 250 en de 350 cc-klassen niet tegelijk te laten starten, omdat dit misschien eenig gevaar kan opleveren door het groote aantel deelnemers. De 350 cc-klasse zal om half tien starten en de 250 cc-klasse twee minuten later, om 9.32 uur. Daarnaast is het den rijders verboden om zoowel 's morgens als 's middags te rijden. Slechts in één klasse mag een rijder deel nemen. De medische dienst is dit jaar sterk uit gebreid. Een achttiental doctoren zal rond het circuit zijn opgesteld. Ook zullen op korte onderlinge afstanden posten worden ge plaatst van de E.H.B.O. en het Roode Kruis, terwijl op een vijftal punten een ziekenauto gestationneerd zal zijn. In de gevaarlijke bochten en op andere gevaarlijke punten zijn de boomen gerooid, terwijl de slooten in de uitloopende bochten alle zijn gedempt. Bij. hekken, huizen e.d. gevaarlijke punten zullen dit jaar inplaats van stroopakken, stroozak- ken worden geplaatst, terwijl tenslotte het aantal telefoonposten rond het circuit ten behoeve van den medischen dienst is uitge breid. ATHLETIEK. DUITSCH RECORD 110 M. HORDEN. De Duitsche recordhouder 110 M. horden. Ei-win Wegener uit Halle, liep Dinsdagavond, in Weisserfels de 110 M. horden in 14.8 sec., daarmede zijn oude record met 0.3 sec. ver beterend. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Topscorermedailles uitgereikt. In het clublokaal der Haarlemsche Dam club vond de huldiging plaats van de spelers, die in het afgeloopen seizoen 19341935 voor hun tiental in de competitie- en andere officieele wedstrijden de meeste punten scoorden, De eerste voorzitter, de heer J. W. van Dartelen reikte de topscorer-medaille uit aan A. de Jong (hoofdklasse). H. van Lunen burg Jr., (2de klasse), A. Smit (3de klasse), G. Bakker (4de klasse), en E. Stammis (5de klasse) Jaarvergadering. De 28ste algemeene jaarvergadering der Haarlemsche Damclub zal plaatsvinden op Maandagavond 8 Juli in de bovenzaal van de „Korenbeurs", Spaarne 36 te Haarlem. Clubkampioenschappen 1934-1935. Maandagavond werden in de Korenbeurs te Haarlem de wedstrijden om de clubkam pioenschappen 1934-1935 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Tweede klas-se: K. Kisch remise met J. Otter; T. Kerkman- J. Zurel, afgebroken. Derde klasse: J. Serné remise met J. Helmer. ^niiiiiimiiiii|llll|||iiiiiniiiniiiiiiiii'|,l"l"",,iiiiiniiiniiiin!1,llinl|,,,,wniiifminiinii^,BH DONDERDAG 4 JULI. HILVERSUM 1875 M. Avro-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Francis Keth. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 11.00 Knipcursus mevr. I. de Leeuw van Rees. 11.45 Gram. pl. 12.30 Jetty Cantor en haar orkest. In de pauze: Gram .pl. 2.003.45 Omroeporkest olv. Nico Treep mmv. E. Veen (piano) en Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden-van- dagen. 4.30 Gram. pl. 5.00 Voor groote kin deren. 5.30 The Continental Five en Gram. pl.. 6.30 Sportpx-aatje H. Hollander. 7.00 Om roeporkest olv. N. Treep. 7.25 „Botsingen 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep 8J30 „Avro-Ruiter Attentie". Bekendmaking der winnaai's van Avro's Slipjacht door R. de Clercq. Mmv. Kovacs Lajos' orkest. 9.30 Disco- nieuws. 10.00 Vervolg van 8.30. 10.45 Gram. pL 11.00 Berichten. 11.1012.00 De Avro-Decibels olv. Eddy Meenk. HUIZEN 301 M 8.00—9.30 KRO. 70.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV- 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. G. W. v. Deth. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Gods. halfuur. 12.15 Orkest concert en Gram. pl. 2.00 Handwei'kcursus. 3.003.45 Zang door A. Goettsch (sopraan). A. d. vleugel mevr. W. GoudaDen Hartog. 4.00 Bijbellezing Ds. E. J. H. van Leeuwen mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel S. P. Visser. 6.30 Gram. pl. 6.43 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Politieber. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Grayé 8.00 Berichten. 8.05 Haarl. Orkest- vereeniging olv, M. Adam mmv. C. Luitjes (piano). 9.00 W. A. Kruijsdijk: Gevaren van den weg. 9.30 Vervolg concert (Om. 9.55 Vaz- Dias). 10.30—11.30 Gram. pl. KALUNDBORG 1261 M 12.202.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.00— 4.50 Reportage. 6.356.55 Pianorecital. 8.20 Trioconcert. 9.002.20 Dansmuziek voor de jongeren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2