6°. TOUR DE FRANCE. GOLF. Va can tie- en Sportkleeding llAVERSCNHjlllS Cuba Overal mee met du lïhui Openbare BeltUopl2854 2 WOENSDAG 3 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Morgen, Donderdag 4 Juli wordt in een voorstad van Parijs in alle vroegte weder het startschot gelost, dat de renners van den Tour de France op hun lijdensweg van bij kans een maandlang door Frankrijk stuurt. Het beeld hierboven toont hen, in het vorig jaar op een vlakken weg in de felle zon voortpeddelend, ergens in Frankrijk. Maar lang niet altijd schijnt de zon (als zij het doet trouwens meestal wat al te fel voor zulke vermoeiende sport), soms ranselt de regen urenlang op de vermoeide renners lichamen, soms werkt een halve stormwind hun tegen. Ook dan moeten zij voort, al zijn de beenen als lood, al rillen zij als van kwade koorts. Niet altijd ook zijn de wegen vlak, maar moeten zij zich tot 2000 Meter en meer tegen de bergen in het Zuiden op werken. Niet altijd zelfs zijn de wegen goéd, maar bedekt met kinderhoofdjes, zooals in het Noorden in de buurt van de Belgische grens. Dan brengt de rit van uren stekende pijnen in hun vermoeide polsen. Zij zuilen- in de ma'and der beproeving door de zon verbrand en door de modder bevuild worden, zij zuilen last krijgen van hevige maagkram pen en pijn in schouders en rug, zij zullen zich verwonden bij valpartijen, zij zullen aan periodieke uitputtingen ten prooi zijn en zich met al hun wilskracht daartegen verzetten. Allen zouden uitzondering. Een gedeelte hunner zal den strijd meer of min der spoedig moeten opgeven en eenigen zul len nieuwen of hernieuwden roem oogsten als zij den tocht als een der eersten volbren gen. Voor dezulken zal een slordige hoeveel heid zilverlingen de belooning zijn, van de overigen zullen er velen blij zijn, als zij- er „met eigen geld" uitkomen. Alles voor de glorie van het Fransche sportdagblad L'Auto en een paar rijwielfabrikanten, die de win nende merken hebben mogen leveren. En om der wille van den persoonlijken roem natuurlijk. Want overal in Frankrijk zal het verloop van den strijd van deze reuzen van den weg weer met onvermoeide belangstel ling worden gevolgd. Men noemt hen de reuzen van den weg, maar ook: de dwangarbeiders van den weg en hun Tour is door een schrijver Le Tour de Souffrance, de toer van het lijden ge doopt. Deze aanduidingen zijn waarlijk niet ver van de waarheid. Maar morgen gaan zij weer op weg. LAWNTENNIS. Wimbledon. Bliss Round uitgeschakeld. Het dames-enkelspel in het Wimbledon- tournament van het vorig jaar werd gewon nen door de Engelsche speelster Miss Round. En het Engelsche publiek heeft, niettegen staande de hernieuwde dreiging van Helen Wilis-Moody wel meer dan alleen maar ge hoopt, dat zijn favoriete in staat zou blijken, deze zege dit jaar te herhalen. Miss Round heeft het- niet verder gebracht dan de laat ste acht. Zij is in de kwart-finale uitge schakeld door de Australische Miss Harti- gan, wier sterk spel wij het vorig jaar reeds in Amsterdam hebben kunnen leeren waar- deeren. De score was 46, 64, 63 voor de winnares. Dit resultaat moet een meevaller geweest zijn voor Helen Wills-Moody, die zelf, uitstekend spelend, Mad. Matthieu sloeg met 63. 60. Verder overwon Miss Jacobs de Poolsche Jedrzejowskaja met 61, 97 en tenslotte verdween ook de andere Engelsche vertegenwoordigster Miss Stammers, die het hoofd moest buigen voor Frau Sperling met 7—5, 7—5. De laatste vier der dames zijn dus twee Amerikaanschen, een Australische en een Deensche. Voorwaar een bittere pil voor het Engelsche gemoed. Wij durven ons niet te wagen aan een voorspelling van den einduitslag in deze af- deeling. De partijen van de demi-finale zijn: Mej. Hartigan (Australië)Helen Moody (Ver. Staten). Helen Jacobs (Ver. Staten)Hilde Sperling (Denemarken). De resultaten van de kwarteindstrijden van het heerendubbelspel luidden als volgt: Crawford en Quist (Australië) si. Ritchie en Sharpe (Engeland) 61, 60, 61. Bertram en Musgrove (Zuid-Afrika) sl. Mac Grath en Turnbull (Australië) 75, 26, 6—3, 3—6, 6—4. K. C. Candar Dower en I. H. Wheatcroft sl. Menzel en Hecht (Tsjecho-Sl.) 16, 86. 6—4, 7—5. Boussus en Bernard (Frankrijk) sloegen Stefani en Fisher (Italië-Zwitserland) met ■4—6 4—2 ret. In het damesdubbelspel was de belangrijk ste ontmoeting die tusschen de dames Mathieu en Sperling (Frankrijk en Denemarken) tegen Billiard en Goldsckmidt (Frankrijk) welke door MathieuSperling werd gewonnen met 6—2, 7—5. TOURNABIENT „RIJNEGOM" Ook Dinsdagavond is weer een flink aantal partijen gespeeld en met het naderen van de halve en heele finales stijgt de spanning. Als bijzonder voorbeeld daarvan mag wel genoemd worden het uitstekende gemengddubbelspel van mevr. Wouters en Rogmans tegen mevr. De Groot en Meyer, door eerstgenoemden met 86, 16, 63 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Dames enkelspel: Mevr. De Groot sl. mevr. De Jong 63, 62. Mevr. Salomon sl. mevr. Eenhoorn 60, 61. Dames dubbelspel: Mej. Schroder en mej. Jongeneel sl. mej. Bos en mej. Heek 64, 63. Gemengd dubbelspel: Mevr. Eenhoorn en Nieland sl. mej. Huy- boom en Hooy 63, 62. Mevr. Wouters en Rogmans sl. mevr. De Groot en Meyer, 86, 16, 6—3 Heeren enkelspel: Baarslag sl. Garvelink 60, 61. O verwijn sl. Bier 64, 97. Hiemstra sl. Hooy 97, 63. Om den AU England-bokaal. In de tweede ronde van het troost-tour- nooi om den All-England Bokaal verloor mej. Terwindt (Nederland) in het dames-enkel- spel in drie sets van Miss Chuters. met de cijfers 36, 6—3, 86. WIELRIJDEN. De stayerskampioenschappen van Nederland. Van der Wulp en Alkema winnen de series, de laatste, omdat Wals gedistanceerd werd. Dinsdagavond werden twee series gereden voor het kampioenschap van Nederland ach ter den motor, elk over 100 K.M. Voor de eerste serie verschenen aan den start in deze volgorde Massing (achter gang maker v. d. Bosch), Wals (Pasquier jr.), Wol- derdorp (Deliege), van Wijk (Slesker), Nolten (Sterke), Blekemolen (Kaeser), Alkema (Vuer- remans), Domhoff (Wiersma) en Lorié (Bust- raan). Na den start raakte Wals al direct twee ron den achter,terwijl Massing de pech had, dat de motor van zijn gangmaker defect geraakte, waardoor deze renner spoedig twee ronden verlies boekte. Het tempo was niet bepaald snel, de renners bewaakten elkaar zorgvuldig. Alkema had den kop met Domhoff tweede en Blekemolen op de derde plaats. Massing werd voortdurend door motorpech vervolgd en stapte af na 80 ronden. Ook Domhoff verdween uit de race. Niet lang daarna gaf ook Nolten op. Aan den kop werd intusschen fel gestreden om de leiding. Alkema reed een goede race en wist zich nog steeds op de eerste plaats te handhaven, terwijl Wals ingeloopen was en met Woldendorp en Blekemolen om de tweede plaats streed. Ongeveer 40 ronden voor het einde slaagde Wals er in Alkema te passeeren, maar toen be ging de gangmaker van Wals de fout Bleke molen, die toen vlak voor hem reed, binnen door te passeeren! Wais stond de leiding niet meer af. Woldendorp en ook Blekemolen wer den door Wals gelapt en in de laatste tien ronden liep Wals ook nog van Alkema weg, zoodat de laatste met een achterstand van ongeveer 400 Meter eindigde. De jury besliste, dat Wals gedistanceerd werd naar de tweede plaats in verband met bovenstaand passeeren, terwijl Pasquier be boet werd. Alkema werd dus eerste geplaatst, terwijl Blekemolen de fout beging zijn ronden, welke hij achter was, niet uit te rijden, zoodat hij toch nog vijfde kwam te liggen. De tijd was: 100 K.M. in 1 uur 25 min. 6 1/5 seconde. De uitslag van de eerste serie luidde: 1. Al kema. 2. Wals (gedistanceerd). 3. Woldendorp. 4. Lorié. 5. Blekemolen. 6. van Wijk. Voor den aanvang van de tweede serie werd een wedstrijd voor amateurs verreden op eigen kracht over 15 K.M. Zwartepoorte werd win naar. Voor de tweede serie verscheen aan den start Van der Wulp (achter gangmaker Ka- ser), de Graaf (Bustraan), Buis (Ceuremans), Korf (Deliège), van der Valk (Pasquier), Wild schut (Wiersma), van der Meer (Slesker) en de Wit (achter Sterke). Leady verscheen niet aan den start wegens ziekte. Van der Wulp nam direct den kop, gevolgd door Wildschut, terwijl De Graaf de derde plaats innam. Daarop volgden Buis, De Wit, Van der Meer, Korf en van der Valk. Na 40 ronden versnelde Van der Wulp het tempo en al spoedig kregen de anderen hun eersten lap. Dit speelde zich in tien ronden af. Van der Valk, van der Meer en de Wit kon den het tempo niet bijhouden en na 60 ronden stonden zij 3 ronden achter. Wildschut kreeg pech met zijn machine en gaf den strijd op. Door de groote meerderheid van Van dei- Wulp ontbrak het totaal aan spanning. Vlak na de 50 K.M. lapte Van der Wulp alle renners nog een keer. De tijd over de 50 K.M. was ongeveer an derhalve minuut sneller dan in de eerste serie, n.l. 41 min. 3 2/5 sec. Van der Wulp bleef in een prachtig tempo doorrijden en dertig ronden voor het slot lag Buis 5 ronden en Korf 6 ronden achter, en De Graaf niet minder dan 9 ronden. De Wit was reeds uit de baan verdwenen. Ook in de resteerende kilometers passeerde Van der Wulp nog verscheidene malen al zijn tegenstanders en hij won tenslotte op fraaie wijze in den tijd van 1 uur 20 min. 57 1/5 sec. Het resultaat der tweede serie was: 1. Van der Wulp. 2. O. 8 ronden Buis. 3. Op 9 ronden Korf. 4. Op 11 ronden de Graaf. Op 13 ronden Van der Valk en op 15 ronden ach terstand Van der Meer. Voor de finale werden de volgende negen stayers geplaatst. Alkema, Wals, Woldendorp, Blekemolen, Lorié, Van der Wulp, Buis, Korf en de Graaf. Deze finale wordt Zondagmiddag 7 Juli ge reden. NIELSEN WINT DEN KLEINEN PRIJS VAN KOPENHAGEN. De Deen, Hans Christian Nielsen, won den kleinen prijs van Kopenhagen bij de sprin ters. Een wedstrijd over 5 KM. werd.gewonnen door Toni Merkens (Duhschland) vóór den Deen, Rasmussen en onzen landgenoot Arie van Vliet, die derde werd. WEDSTRIJDEN TE HALFWEG. Op de wielerbaan te Halfweg vonden gis teren wedstrijden plaats, welke het volgend resultaat hadden: Sprintwedstrijd voor nieuwelingen: 1. P. Boom, 2. B. W. Remkes. 3. B. Ruesink, 4. J. Schenk. Nieuwelingen. Wedstrijd over 50 ronden: 1. R. Bosland. Op 1 ronde: 2. H. Vink; 3. P. Boom, 4. B. Ruesink. Op 2 ronden: 5. L. Tra. Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. N. B. de Bruin; 2. A. Kcopmans; 3. H. Banen Jr. Koppehvedstrijd voor amateurs over een af stand van 50 ronden: 1. B. RootR. Bosland, 2. H. Banen Jr.A. Koopmans, 3. C. E. Arnold C. J. Müller, 4. D. ten BroekK. Wellinghoff. Cricket in Engeland. De Zuid-Afrikanen winnen op overtuigende wijze. Engeland's eerste nederlaag op eigen grond Het was een in alle opzichten glorierijke dag voor het Zuid-Afrikaansche cricket. De jonge captain Herbert Wade heeft op schit terende wijze voor de eerste maal een Zuid- Afrikaansch testteam m Engeland ter over winning geleid. Bij een stand van 208 voor 6, Bruce Mitchell 129 not out. Langton 11 not out werd op den derden dag de 2de in nings van Zuid-Afrika vervolgd op Nichols en Hammond. Mitchell speelde even schit terend als op den 2den dag en ook Verity Langridge, Holmes en Wyatt zelf vermoch ten vooreerst geen scheiding te brengen. De runs kwamen niet snel en captain Wade vertrouwde blijkbaar op de kracht van zijn aanval. Wanneer op 278 Langton voor een fraaie, door enkele moeilijke kansen ontsierde 44 c en b Hammond gaat, sluit captain Wade na 2 uur spelen de innings op 278 voor 7. Bruce Mitchell bleef met 'n kanslooze, schit terend gespeelde 164 not out. Zijn score be vatte 17 x 4 en 8 x 3. Farrimond keepte goed en gaf slechts 8 extra's we-g. Verity met 38 16, 56, 3 had prachtig gebowld. Nichols 18, 4, 33, 1, Hammond 14 3/6, 14, 26, 1, Mitchell (T.B.) 33, 5, 93, 2. Met een achterstand van 308 runs begon Engeland met Wyatt en Suttcliffe op Crisp en Langton aan de poging om een nederlaag te ontkomen. Hart, de Middlesex-speler fun geerde als substitute-runner voor de gebles seerden Sutcliffe. Bij de lunchpauze waren er 17 runs. De duizenden zaten in spanning wat de Engelschen in de middaguren zouden doen. Na de herv?;tting bracht Wade zijn spinners Langton en Balaskas in de strijd. Hij wis selde zijn aanval, door onafgebroken onver beterlijk fielden gesteund, meesterlijk. Op 24 komt het eerste Zuid-Afrikaansche succes, wanneer Wyatt een bal van Balaskas in zijn wicket speelt. De Engeland-captain scoorde 16 (24 voor 1) Leyland komt in, na een uur spelen zijn er 36 runs. Op 54 bowlt Crisp Leyland met een mooien bal voor 4 (542). Met Hammond samen zijn er in 2 uren tijds 89 runs, doch dan is het Langton die eerst Hammond voor 27 achter het wicket gevan gen krijgt en 1 run later Sutcliffe volgens den nieuwen leg before-regel voorf 38 doet retire eren' (90 'v. '4)' öp '102 gaat Ames even eens l.b.w. Langton voor 8. Op 111 wordt Holmes het 4de slachtoffer van den prachtig bowlenden Zuid-Afrikaan. Langridge en Farrimond maken er sam enl8. Op 129 vliegt de off-stump van Farrimond op 'n bal van Crisp meters weg, de 2de bail blijft op mid en legstump liggen (129 v. 7.) Engeland is geslagen. Bij de theepauze zijn er 138 runs voor 7 wickets. Na de hervatting is het einde spoedig daar Langridge gaat spoedig l.b.w. Balaskas voor 17 Verity wordt op denzelfden bowler door Langton voor 8 gevangen en wanneer op 151 Balaskas Mit chell's wicket neemt, Wordt het een spurt van de Zuid-Afrikanen naar de pitch om stumps, bails en bal te bemachtigen. Het Engelsche publiek stormt het veld op en toont zich buitengewoon sportief. Het wordt een triomftocht voor Wade en zijn team. Zuid-Afrika whit met 157 runs. Nabeschouwing. Na de prachtige successen in de vooraf gaande wedstrijden door het thans in Enge land toerende Zuid-Afrikaansche cricketteam behaald komt deze eerste zege van Zuid- Afrika op Engelsche bodem weliswaar niet onverwacht, de wijze waarop Engeland dooi den 24-jarigen captain Herbert Wade en zijn mannen op Lord's geslagen is, mag toch wel een verrassing genoemd worden. Over alle linies, captaincy, batten, bowlen en fiel den. alhoewel dit laatste onderdeel ook bij de Engelschen zeer goed was, waren de Zuid- Afrikanen de meerderen. Sinds 1888 was de wedstrijd op Lord's de 56ste tusschen beide landen gespeeld: 28 maal won Engeland, 12 maal won Zuid-Afrika en 16 eindigden in een draw. Het Engelsche cricket heeft harde slagen te incasseeren. In 1934 brachten de Australiërs de „Ashes" weer naar hun land terug. In de op 't seizoen 1934 volgende toer naar West- Indië verloren de Engelschen onder aanvoe ring van Wyatt eveneens den robber in de 4 gespeelde test-matches West-IndiëEnge land en thans volgt de nederlaag tegen Zuid- Afrika. Waren het bij de Australiërs de on volprezen spinbowlers Grimmitt en O'Reilly die de Engelsche batsmen bedwongen. thans waren het Balaskas, Langton en Dalton die met niet minder meesterschap den bal han teerden en zich spin- en googly-bowlers bii uitnemendheid toonden. De leidende figuren in de Engelsche cricketwereld zullen er zich thans wel van bewust zijn waar de zwakke plek in het Engelsche cricket schuilt. De taak van de keuzecommissie die het elftal moet samenstellen dat op 13. 15 en 16 Juli te Leeds de 3de testmatch teeen Zuid-Afrika sneelt. is er niet gemakkelijker op gewor den. Van de Engelsche bowlers heeft alleen Veritv voldaan, de rest van de spinbowlers toonde zich niet van gelijke klasse als de Zuid-Afrikaansche en onder het groot aantal sninbowleri waarover EneelanH beschikt, ziin er geen uitblinkers te vinden. WH kunnen er mtncschèri van verzekerd z>in dat bet Engel sche team dat in Leeds in het veld treedt er wei weer anders uit-zal zien. Engeland zal creducht op moeten passen ook tegen Zuid- Afrika den robber niet te verliezen. ZWEMMEN. HAARLEMSCHE REDDINGBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Dinsdagavond hield de Haarlemsche Red dingbrigade haar 22ste algemeene jaarverga dering in Hotel Royal, Stationsplein, onder voorzitterschap van den heer Joh. M. Schmidt De opkomst was groot. De voorzitter deelde in zijn openingswoord o.a. mede, dat aan eenige firma's aangeboden is het kosteloos begeleiden van boottochten door brigadeleden, ter voorkoming van water- ongevallen, Voorts werd meegedeeld, dat On- gevallendienst voortaan verbandmateriaal zal verschaffen en de kosten van het toedienen van zuurstof aan schijndoode drenkelingen en verstikten zal vergoeden. Uitnoodigingen voor demonstreeren waren binnengekomen van Roermond en van Enk huizen. De heer D. N. H. Haase bracht een kort ver slag uit van de op 2en Paaschdag te Boskoop gehouden jaarvergadering van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Gemeld werd, dat aan het gemeentebestuur is verzocht, voor 1936 geen subsidie toe te kennen, daar de brigade een legaat heeft ge kregen: tevens werd verzocht, later weer wé! voor subsidie in aanmerking te mogen komen. Bij punt 8: verkiezing van een voorzitter, wegens periodiek aftreden van den heer Joh. M. Schmidt, bleek, dat het grootst aantal stem men was uitgebracht op den tegencandidaat, den heer A. H. de Bruyn Jr., die de benoeming aannam. Zeer uitvoerige en geanimeerde be sprekingen volgden, die voor den heer de Bruyn aanleiding waren zijn functie ter be schikking te stellen. Wegens het vergevorderde uur werd beslo ten, de vergadering te verdagen tot Donder dag 11 Juli. Dr. P. Floor, onder-voorzitter, sloot de vergadering. BELGIë—NEDERLAND TE BRUSSEL. Zondag a.s. vindt te Brussel een landen- zwemwedstrijd België—Nederland plaats. Het Belgische polo-zevental ziet er als volgt uit: Doel: Disy (C.N3.) Achter: G. Blitz (Verviers)Benner (B.S.C.) en Iselee (Br. Z.K.) Vóór: Depauw (G.S.C.), Van Gheem (C. N. B.), en Coppieters (B.S.C.) Reserves: Decombes (KA.Z.C.) en Michiels (N.S.G.) De estafetteploeg voor de 4 maal 200 M. zal bestaan uit de zwemmers Guillini (Br. Z.K.)Matthys (G.Z.V.) en Khindt (C.N.B.) terwijl voor de vierde plaats een keuze zal worden gedaan uit Van Bemst. (C.N.B.) en G. Blitz (Verviers) WATERPOLO. A. D. Z. n—ZIGNEA 2—0. Zooals algemeen verwacht werd. won A. D. Z. n dezen wedstrijd. De voorhoede van Zignea lag niet meer, zoo ais de vorige keer, voortdurend vrij. Zignea was niet zoo op dreef, de ploeg was langzamer dan de snelle Amsterdamsche meisjes en er werd over het algemeen zonder veel enthou siasme gespeeld. Toch verliep er nog vrij veel tijd, vóór het A. D. Z. gelukte den bal in het Zignea-doel te schieten. De Amsterdamsche midvoor wipte den bal met een boogje over de keepster heen (1—0). Na het wisselen kwamen er enkele aanval len van Zignea, maar goals werden er niet ge maakt, tot vrij plotseling A. D. Z. den bal on houdbaar in den hoek schoot (20). De opstelling van Zignea was: Doel: D. Roos. Achter: A. Blad, B. Venema, M. van Om meren. Vóór: D. Rodrigues Pereira, H. Haase, G. Kruyt. Dinsdag 9 Juli ontvangt Zignea de Pinguins in Stoop's Bad. Al heeft Zignea in Bussum van de Pinguins verloren toch verwachten wij dit keer een kleine zege van de Haarlemsche club. H. P. C. WEDSTRIJDEN. Hedenavond zullen in de zweminrichting aan den Glipperweg te Heemstede drie polo wedstrijden worden gespeeld n.l. H. P. C. 1^ Dolfijn I, H. P. C. II—Dolfijn H, H. P. C. III— Neptunus II. Het aanvangsuur is gesteld op 7 uur. H. Z. V.—II. P. C. 5—2. De Hillegomsche H. Z. V. heeft Dinsdag avond haar eerste thuiswedstrijd op over tuigende wijze gewonnen. Voor de rust wist K. Alberts driemaal te doelpunten, tegen H. P. C. éénmaal. Na de rust bracht P. Veldhuis de score op 5 terwijl de gasten nog een tweede doelpunt verkregen dat de Hillegomkeeper had behooren te hou den. Volgende week komt Halfweg op bezoek. Intern, wedstrijden te Zandvcort. OP Dinsdag 9 en Woensdag 10 Juli worden op de banen van de Kennemer Golf en Countryclub internationale wedstrijden om het open kampioenschap gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling blijkt te bestaan. rtrouwd: JOHANNA J. VAN HER I/EE Dr. Ir. Ij. VAN HOUTEN m.i. Bussum 2 Juli 1935 Eenige kennisgeving Ondertrouwd: MARTTJN BRDIJEIi en HTLDEGVRD HöRR Haarlem, 3 Juli 1935 Huwelijksinzegening Woensdag 17 Juli 11.30 „Kapel Nieuw Vreden- hof". STOOMEN vlugge aflevering Bekwame Typiste Op handelsk. k. direct serieus Christ, jongedame gepl. w. m. diplom, hooger onderw. Actieve kracht goede vooruitz. Br. L Boekh. v. Halst, Plein 32. Terstond gevraagd NET DAGMEISJE van S.30 tot 3 uur. Laan v. Rozen burg 22, Heemstede NET DAGMEISJE gevr., v. 8.305 uur, kl. gez. Fred, v. Eedenpl. 7, LL'stede, achter Zandv.laan. Vulhaard f 35.— te koop, z. g. a. n. 35. Prof. Jun kers geyser, vol automaat 4 5. ge- comb. gas en lcolenf. 30. Kam persingel 42. Chrysler Cabri 77 Prima cond. n. b. van part. Prijs billijk. Adr. Heemst. Dreef 102, Telef. 29257. HUWELIJK Is U niet in de gelegenheid voor een serieuze kennismaking, leest dan het dagboek van een journa list, hetwelk U gratis wordt toe gezonden in blanco couvert door Bureau Search, Diergaardesingel 79, Rotterdam Luxe Paviljoentje Noorderbad door buitenlandsche reis voor het verdere seizoen ter overname aan geboden. Br. no. 2818 bur. van dit blad Ruiling aangeb. van E. N. R. Burgers, hulp motor rijwiel nieuw, pas 300 K.M, geloo- pen, voor licht motorrijwiel, in prima staat, tegen nader overeen te komen condities. Br. no. 2S1S bur. van dit blad (5 cents sigaar zonder weerga 13 c.M. tang ENG ROS ..GRAAF EGBERT" F. J. MARTENS Doelstr. 33, Tel. 15S25 ZONDAG a.s. naar KLEEF 4.p. p. Met diner f 5. VRIJDAG en ZONDAG naar GIETHOORN 4.50 p. p. ZATERDAG naar de T. T. te ASSEN 4.— p. p. Vertrek 1 uur 30 v.m. MAANDAG 8 JULI vertrekken wij voor 6 dagen naar den H.AHZ f 54.p. p. Leider F. E. DU MEE. 6 dagen naar WIESBADEN 55.p. p. Leider H. STINIS. le klas Hotels inbegrenen. Pasonkosten voor onze rekening, lederen ZATERDAG Weekend naar de WERELDTENTOON- STELILNG. geheel compleet f 16.— p. p. Voor ZATERDAG 6 JULI nog enkele plaatsen beschikbaar. lederen MAANDAG 3 dagen naar BRUSSELf 25.p. p. le klas Hotels en entreé's inbegrepen. Voor a.s. MAANDAG nog enkele plaatsen vrij. Vanaf 15 JULI vertrekken wi.i iederen MAANDAG voor 4 dagen naar de ARDENNEN en BRUSSEL met bezoek aan de TEN TOONSTELLING, geheel compleet, lc kl. Hotels ƒ35 p. p. 10 dagen naar ZWITSERLAND, (onder leiding van H. STINIS) 110.— p. p. Vertrek 29 JULI en 22 AUGUSTUS. Vraagt uitvoerige inlichtingen en reisbeschrijvingen bij REISBUREAU GARAGE DU MEE, ROZENSTRAAT 13 Telef. 16166. GAAT ZELF SCHILDEREN. Zuivere Glansverf in kleuren, per K.G. bus. 0.60. Lak, Stand- en Lijnolie, Terpentijn, Kwasten. Koopt bij ons uw verf en U kunt verzekerd zijn dat U goede resultaten heeft. EVENDIJK'S Centr. Drogisterij. Gierstraat 87, Telef. 10701. LEI I» SORi; V A A RT 3S VOGELENZANG wegens sterfgeval Nots. Mr. J. A. DE DA HATZE, te I-Ieemstede, zal op DONDERDAG 18 JULI 1935 n.m. 7 u. i. h. Notarishuis te Haarlem PUBLIEK V EKKOOPEN liet WOONHUIS met SCHUUR TJE en ERF «1. DeidscliCvrt. 38 te Vogelenzang) gem. Bloe- mendaal, gr. ï.34 Are. Bez. Dlnsd. en Donderd. van 2-4 u. Aanvaarding in eigen gebr. na bet. vóór of op 29 Aug. 1935. Nail, inl. vertrekt gen. Notaris, v. Mer- lenl. 19, Heemstede, Tel. 2S247. Zoekt U een goede zaak? Wendt U zich dan tot GEBRS. SNOECK Stationsplein 13, Telel'. 17145 Lood-, zink-, lei- en mastiek- bedekking. Aanleg van sanitaire en eleetrische In stallaties Ik verstrek u vakkundige adviezen en begrootingen en belast mij met het opzicht over uw perceelen. Landelijk erkend gas- en water - fitter B. A. JANSSEN SCHOUWTJESLAAN 80 Te Koop vijg goed «rodSsrh ouden burg- •gpoónhuizen. Koopsom 3000 stuk. Inl. Atjeh®traat 93. MEVROUW BEL OP 14637 voor uw gebruikte Meubelen en Zolderopruimingen te verkoopen. Aanbevelend. J. VELLEMAN Zijlstraat 62, Haarlem Overtrekken van Stoelen thans f 1.50, met prima leer met moquette f 2.00 Meubelstof feerderij GeLr. van Gemert Winkel: Ridderstraat 34 Vakkundige Reparatie van alle merken stofzuigers Grote Prijsverlaging. HEEFT U STOF? Wij maken voor U een Dames- costuum. n. maat voor 15. Een eolbertcostuum n. maat 16 en 20. Met prima coupe en four nituren. Colbertcostuum keren 13. Bel op 16077 en wij komen bij u thuis. Adres J. MULLER, Joh. de Breukstraat 1. ABVEBTEEREN OUCCES

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3