BRIEVENBUS. VRIJDAG 5 JUL'I '193o HAARDE M'S D A G B E A D De raadselprïjzen voor de maand Juni zijn hij loting ten deel gevallen aan: OEVERKEVERTJE DUIZENDSCHOON, KLAPROOS en RIJSTVOGELTJE, die ze Woensdag 10 Juli bij mij mogen af halen. Deze raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder). 1. (Ingez. door Zonnestraaltje.) We hooren samen met ons beiden, Willen gaarne ieder leiden. Nu zijn we groot en dan weer klein Zonder ons. zou je ongelukkig zijn. 2. (ïrigez. door Piet Hein). Ik ben een deel van Afrika en besta uit 9 tetters. 1 4 5 9 7 is een Nederlandsche stad 2 3 3 7 is een lichaamsdeel. 6 7 1 is een meisjesnaam. 8 1 zegt een ezel. 3. (Ingez. door Nachtegaaltje.) Vul de puntjes in met letters, zoodat je een bekend spreekwoord krijgt A.s .e .a. v.n .u.s .5, .a.s.n .e uz n. 4.( Ingez. door Dicky Durf.) Mijn geheel is een spreekwoord van 35 let ters. 723 11916 draagt men in de schoenen. 13 14 15 16 is een zangvogel. 23 22 20 18 31 is een deel van het huis. 25 26 27 is een lidwoord. 30 29 28 is een vierhandig dier. 53 1 34 4 is een jongensnaam. 10 21 27 is een kleedingst-uk. 8 9 12 21 is een meisjesnaam. 4 5 6 is een lichaamsdeel 16 17 18 19 is een hemellichaam. 24 25 26 is een drank. 32 34 is een ndwoorcx. 33 34 35 wordt dagelijks gebruikt. 5. (Ingez. door W. B.Z.) Mijn eerste lrtter is niet in een bloem, maar wel in een plant. Mijn tweede niet in lelie, maar in chrysant. Mijn derde is in pioen, maar niet in reseda, Mijn vierde is niet in roos, maar wel in fuchsia Zoek dan de laatste lettergreep in 't blauw vergeetmijniet Dan heb je een teere bloem, Die je in 't koren ziet. 6. (Ingez. door W. B.Z.) Tweemaal L Een A, een B Dan een O en nog een E. Vormen saam een frisch gebak. Zoek daar naar op je gemak. AFDEELING II. (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Zomerkindje. Vul de kruisjes in met klinkers, zoodat je .een bekend spreekwoord krijgt. xls hxt kxlf vxrdrxnkxn xs, dxmpt mxn dx pxt. 2. (Ingez. door Zonnestraaltje.) Strikvragen a. Met last beladen kan ik gaan. Van last bevrijd, blijf 'k stille staan. b. 'k Heb maar één oog, 'k Ben glanzend glad. 'k Ben nuttig in mijn werken 'k Volbreng mijn kunst, Win ieders gunst. En kan veel zwakheid sterken. 'k Beweeg mij tusschen stof en goed. Wie mij misbruikt, vergiet zijn bloed. 3. (Ingez. door W. B.Z.) Verborgen meis jesnamen. a. Dit lint is een el lang. b. Geef hem maar je tol. dan is hij zoet. c. Op het eiland Bali dansen de mannen. d. Inlanders lusten graag nesten van klip vogels. e. Heb je de kat ook gezien? f. Ik geloof dat die man naar hem zoekt. 4. (Ingez. door W. B.Z.) Welk getal stelt dit voor? D H 5. (Ingez. door W. B.Z.) Verborgen vis- schen a. Hij is voor niets bang. b. Ik heb Otto mijn boek beloofd. c. Heb je je pop al ingepakt? d. Neem je dit opvouwbaar stoeltje mee naar *t strand? e. Is Anna al thuis? f. Waar zaten jullie verscholen? 6. (Ingez. door W. B.Z.) Ik draag een mooie lange staart Met glanzend bonte veeren Ik ben een vogel fier en trotsch Heb veel te commandeeren. Schrijf je me met een s op 't end, Dan ben ik in het duin bekend. Op 't eind een i. dan ben 'k een beest Dat door de visschen wordt gevreesd. RAADSELOPLOSSINGEN. De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDF.~FTT.TNG I. 1. Tevredenheid is een groote schat. 2. Metselaar. Architect. Electricien. Lood gieter. Tuinman. 4. Zurich, Ommerschans. 5. Madagaskar. Essen. Emmer, Geel, Eelde, yeenhuizen. Elsspeet. 6. Rozenknopje, Madeliefje, Klaproos. AFDEELING II. 1 Hoogewoerdstraat. 2. Wie "zijn neus schendt, schendt zijn aan gezicht. 3. Tertia. Vaders Oudste, Duizendschoon, De kleine Voetballer. 4. Klaproos. 5. Redder. 6. Zomer. Goede oplossingen ontvangen van: De kleine Tuinman 6 Aapje 6 Oeverkever tje 4 Zeemeermin 5 Rijstvogeltje 5 Lou Rumpff 5 De kleine Tuinman 6 L. Rumpff 6 Elzenknopje 5 Zangerplantje 3 Konijntje 6 Kamerplantje 3 Konijntje 6 Goudsbloem 6 Ro- zeknoüje 6 Juffertje Spring in 't Veld 6 De kleine Rekenbaas 6 Bruinoogje 6 Jasmijn 6 Rozengeur 3 De kleine Mistletoe 6 Padden stoelzoekster 6 Poppenverpleegstertje 6 Pop pen moedertje 6 Dwaallichtje 6 De kleine Voet baller 6 Oranje-appeltje 6 Gouden regen 6 Waghondjie 6 Aapje 5 Oeverkevertje 4 Ster- renkijkstertje 3 Winterkind 6 Prinses Enge- lientje 6 Kabouter Puntmuts 6 Vergeet mij nietje 6 Zonneroosje 5 Avondster 5 Duizend schoon 6 Zandkevertje 6 Iris 6 Pinksterbloem pje 6 Poesenmoedertje 5 Zonnestraaltje 6 Zon nefee 6 De kleine Violist 6 Klaproos 6 Queen- tje 6 Gladiooltje 6 De kleine Midvoor 6 Mitzi Green 6 Rijstvogeltje 6 Dicky Durf 6 Moeders Schat 6 Cellist 6 Vaders Oudste 6 Viooltje 6 REIS WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van: Klaproos, oud 14 jaar. RUILRUBRIEK. FRESIA, Ged. Raamgracht 10 rood heeft: 10 pnt. D. E., 2 Hakabons, 2 pnt. H. O. (Ha vermout) pl.m. 100 Kahrels thee. 1 Leven dei- Zee. 4 Filmsterren. 2 pnt. Dijkstra's thee, 2 Rainbow, 3 Voetballers enz. pl.m. 400 Hilles. Graag terug Radion enz. De Hilles 3 tegen 2 Radion. Ruiltijd s.v.p. na 7 uur. K. HOES. Olieslagerslaan 13 b. d. Wagen weg heeft: Ha ka. Patria. van Eden's cacao bonnen, 73 verschillende sigarenbandjes, Buï- tenl. Postzegels, T. O. C. bonnen, V. S.. Hoe heet die vogel? Amstel. Dobbelman, Benito. Hagwapens, L-ettinga. Dorlas, Meursing, De Jong, Haasazijn, van Houten's en andere Filmsterren, Zwemmen. Ned. Artisten, Sportpl. Driesen vlaggen, De Zeeuw, Eru, Frisia, Ufa, van Dijk. 12 3 Zeep, Pelikaan, Steno, Stark, Duinzicht, Batojam, van Delft's handwerkpl., Bensdorp's letterserie. Honing, 2 bonnen elk 50 extra punten D. EGouda theelicht. Victoria Cassabons van Hiddink, Vooruitgang, Rewo, Glory, Banketb. Kuipers. Lindeboompl. Veka, Quaker. Hiervoor gaax-ne terug: Alpengloei- bennen, Roodb., Gruyter, Droste, Sunlight enz. Hille (alle bonnen» Kwatta. Sickesz. Weeg schaal, Scholten, D. E., van Houten's Tijd;.. Duifmerken. Haka. Hilmos. Hans de torenkraai van Eden, Franken, Bussink. Wil de heer Vr. s. v. p. bonnen komen halen? GLADIOOLTJE. Olmenstr. 71, H.-N. heeft: 1 Albert Hein. 1 Vim, 3 Radion, 12 Wennix, 2 D. E., 1 Leupens Kleederdracht. 2 Bonzo hon denbrood, 13 Sickesz, 1 Ira. Hier uitsluitend Klokzeep bonnen voor terug. Verder heeft zij nog 22 Vetplanten, 34 Zeewater aquarium, 16 Dijkstra Koffie en thee, 4 Kamerplanten. 4 de Bloemen en haar vrienden. 6 Kareis thee, 18 Olympische Spelen, 20 Paddestoelen. 5 Veld bloemen, 1 Filmfoto van E. J. van Houten, 1 Ter Wee. 1 van Delft, 1 Barono, 1 broedende Vogels, 5 het Vogelleven, 4 Haas azijn plaat jes, 1 1.2 punt. Een vacantie langs de Rijn. Hiervoor gaarne terug Hille, Hilmos, Klokzeep, POESENMOEDERTJE, Spaamwouderstr. 62 (winkel) heeft: Vader Haas Lido, Kleine Houtstraat bonnen. Sickesz, C. Jamin bonnen. Unie cassabon, Jamin, De Wereld in beeld, Bleko, Baronie, Bloemen en haar vrienden, Franken, Pette Indiaantjes, in Finland. De Haan, Cocktail, Olympische Spelen, Kiazim. Emin, De Fim, Filmsterren, Turmac Van Houten, De Reszke. Mercedes, Nederlandsche Artisten, London Caramel Works, Batschari's The Vittoria Egyptian. Spelregels, Voetbal plaatjes, Voetbal techniek plaatjes, Roodband Meursing bonnen, Lakerol pastilles. De Ster, De Jong bonnen. Liga bon, Bogany, Standaard bon, Invoeringsbon, Vooruitgang, Ilaka bon, Haas bon. Snoet's wilde jaren: Bobbie man netje, Ra de maker's bon. Hiervoor gaarne te rug Hille, Kans de Torenkraai, H. O. Voor Juffrouw G.: Hans de Torenkraai, Ira. UIT DE NATUUR. Als de linde bloeit wordt het weer de tijd van schoolreis jes, dat denk ik elk jaar als ik de linde-bloesems zie uitkomen. Dan her inner ik mijook waar ik ze voor het eerst eigenlijk goed heb gezien en geroken, nl. op een school reisje naar Baarn. We kwamen bij een gedenknaald en konden bij een uitspanning daar vlak bij uit rusten en spelen. Van die gedenknaald weet ik niets meer af. maar nog weet ik wel hoe die bloeiende lindeboomen daaromheen roken, net bessensap waar te weinig suiker in is. De groe nige bloempjes vallen niet zoo erg op, maar de zaden ken je vast wel, ze verspreiden zich door middel van een lancetvormig schutblad, dat met- een draai zich afwendt van het stengeltje. waaraan.de vruchtjes als kleine groene kersen hangen. Het is al een heele tijd geleden, dat ik dat schoolreisje maakte en toch denk ik er aan als ik de bloempjes aan de lindeboomen zie hangen. Het doel van zoo n schoolreisje is ook niet alleen om pret te maken en ver weg te gaan, veel te snoepen en briefkaarten te versturen naar huis, al hoort dat er allemaal bij, maar om eens echt heel andere dingen te zien en de planten, plaatsen en bijzonderheden waarover je op school hebt gehoord en geleerd op reis te ontdekken. Daarom moet je goed je oogen en ooren de kost geven, zelfs op een dood gewone wandeling in je naaste omgeving. Je zult dan ervaren, dat er altijd weer wat nieuws te zien is, een vogel die omhoog schiet en blijft staan om plotseling zich weer te laten vallen om een of ander insect te vangen, enz. Probeer dan ook eens de roep van een vogel te beluiste ren en na te doen, dat valt nog niet direct mee. Wil je de dieren van dichterbij bezien, dan moet je je ook oefenen in heel stil zitten en alleen maar kijken. Zooals velen foto's maken op r-'s en die in plakken, kan je ook van verschillende stre ken een blad of bloem plukken, die tusschen vloeipapier in een boek drogen en. later in een schrift plakken met naam en bijzonderheden der plant en de datum en plaats waar je deze gevonden hebt. Je zult bemerken, dat je je la ter dan nog heel wat van die reis of wandeling kunt'herinneren, dat je misschien anders zou vergeten. Je moet er dan natuurlijk bij vertel len. want als je kennissen die verzameling zien. ontdekken ze maar alleen gedroogde planten en bloemen. Weet je dat er over de linde heel wat sprook jes en legenden in omloop zijn? Reeds bij de oude Germanen stond deze boom in hoog aan zien, hieronder zongen en offerden de pries ters, heilige teekens werden in de zachte lin- denbast gesneden. De linde was gewijd aan de Germaansche godin der liefde Freya en belof ten van trouw en vriendschap werden alleen onder deze boomen afgelegd. Wie zich schuldig maakte aan het beschadigen der boomen of afsnijden van takken werd zwaar gestraft. Karei de Groote heeft in elk dorp voor elke kerk lindeboomen laten planten om deze plaat sen te beveiligen tegen booze geesten. Heb je wel eens opgelet, dat het soms onder lindeboomen vettig is? Dit komt. omdat tal rijke bladluizen, die graag hierop huizen, de bladeren overdekken met een zoetig vocht. De bladeren glimmen dan alsof ze gelakt zijn en hierop groeien weer schimmelplanten, die de boom schaden. Ook uit den voet schieten steeds talrijke lo ten op, bekijk de lindeboomen in den Hout maar eens. S. WE TREKKEN ER OP UIT....! Een serie fietstochtjes, door W. LASSCHUIT. Schiphol.... Juist snorde een vliegtuig binnen Mijn kennismaking met de fietsclub .,De Schakel" is ietwat op vreemde wijze gegaan, 't Kwam zoo! Ik stond op het achterbalcon van den eenmanswagen naar Bentveld met een groepje jongens, H. B. S.-ers vermoedde ik, drie in getal. In den wagen zat alleen nog maar een juffrouw. De jongens hadden het over koetjes en kalfjes. Ik luisterde naar hun gesprekken en werd getroffen door het ge zegde: „Natuurlijk moeten we met de club een dag naar 't Gooi! Ik dacht: „Met de club een dag naar 't Gooi en een fietstocht kan heel goed samen gaan Maar juist had ik dat gedacht, of de tram stopte in Aerdenliout en zoowel de jongelui als de juffrouw stapten uit. Mijn illusie om met die club kennis te ma ken ik meep.de al vast te weten, dat het een fietsclub moest zijn zag ik in rook vervlie gen, toen mijn oog viel op een boek, dat een der jongens, die blijkbaar wat nagekeken had, had laten liggen. Ik nam het boek en zon der eigenlijk nieuwsgierig te zijn naar den inhoud 't was een geschiedenisboek! sloeg ik het schutblad op en hetgeen ik dacht had, stond er: Kees Valkenstein, Vondelweg 201, Aerdenhout. Toen wist ik genoeg. Het boek naar den rechtmatigen eigenaar terug te brengen, zou voor mij kennismaking beteekenen met de club. Ik deed daarom mijn zaakjes af, liet me terugrijden naar Aerdenhout en ging op zoek naar Vondellaan 201, wat ik gauw had vonden. Ik belde, envijf minuten later zat ik bij Kees in de kamer. Daar hoorde ik van de fietsclub De Schakel en ik vertelde op mijn beurt hoe leuk het zou zijn, als de verschillende fietstochten be schreven zouden worden voor onze jeugd-ru- briekers. „Maar meneer!" viel Kees ineens tegen me uit, „dat is wat voor Truus." Even informeerde ik, wie Truus was en hoor de, dat het een der vrouwelijke clubleden was; Truus Booms. Om kort te gaan: Truus werd opgebeld ze woonde een laan verder en verscheen even later ten tooneele. Truu; vertelde me, dat ze graag journaliste zou wil len worden dat is iemand, die in de krant schrijft, zie je en ze wilde me graag vertel len van de fietstocht, die gemaakt zou worden. „O, meneer!" prees Kees zijn medelid, „zij kan je vertellen, wat wij allemaal vergeten zijn. Daarvan zult U verstomd staan." Ik beloofde na eenigen tijd, als de tocht ach ter den rug was, terug te komen bij Truus, die me dan het een en ander zou vertellen. Zoo gebeurde het en nu pas heeft Truus mij het heele relaas van een fietstocht door Gooi en Eemland verteld. Ik schreef alles op, leende Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERGZEEMAN, Marnix- straat 20. DE KLEINE TUINMAN. Nu waren jullie de eersten. En zooals je ziet, héb ik je raad sels ook tweemaal vermeld. L. R. 't Doet me plezier, dat je het boek zoo mooi vindt. Wat hebben jullie heerlijke vacantieplannen. Gaat de heele familie naar P.? VIOOLTJE. Is de klas nog uitgeweest met Mevr. K.? Waren de kleintjes er ook bij? Ik zal er goed om denken, dat Jopie B. Johan heet en niet Johanna. ZEEMEERMIN. Je raadsel is goed. DUIZENDSCHOON. Ben je in je schik met je raadselprijs? Ik kan me begrijpen, dat grootmoeder wat vlugger vooruit wou gaan. De fuchsia doet het prachtig, ik ben er heel erg blij mee. AVONDSTER. Heb je nu een nieuwe pen? En krijg ik nu de volgende week een brief, die veel netter geschreven is. Je papier was best. Hoe komt je erbij, dat ik boos op je ben? Ik heb geen tijd om boos te zijn. 'k Zou ook heusch niet weten waarom. Wanneer gaan broer en zus naar Zandvoort? Zit Sari Ma rais bij jou in de klas? ZONNEROOSJE. Nu haal je zeker gauw je zwemdiploma. Wanneer gaan jullie naar Rhenen? Dat kan een heerlijk schoolreisje worden. Je hebt Zondag ook genoten. Waren de fazantjes niet schuw? VERGEETMIJNIET JEJe denkt zeker nog dikwijls met genoegen aan Oost-Voorne terug. Wat ben je flink aangekomen. Nu er maar voor zorgen, dat het er aan blijft. Leuk. dat je met zulke aardige handwerkjes thuis kwam. Nog wel gefeliciteerd met je verjaar dag. Dat was zeker leuk, dat je toen juist thuis kwam. Heb je vandaag heerlijk genoten op je schoolreisje? KABOUTER PUNTMUTS. Jij had zeker nog- wel een poosje weg willen blijven. Wat was dit laatste middagje eenig! Heb jij ook nog wat voorgedragen? Heb je nog mooie schelpen mee naar huis genomen? Kende moeder je nog wel? Reusachtig, zooals jij bent aangekomen. GREET W. Koe was het piano-concert Woensdagavond? Speel je zelf ook piano? Heeft de staalkuur goed geholpen? 't Is een goede gewoonte van je om mooie boeken meermalen te lezen. Ik ben heel benieuwd te hooren, hoe je aan zooveel vriendinnen buiten de stad komt. Weet je al. wie die eieren jongleur is? Je brief was heelemaal niet te lang, ik vond hem buitengewoon vermakelijk. PRINSES ENGELIENTJEHoe gaat het met poes? WINTERKIND. Wat een groot aantal roode hondjes zitten er bij jou in de klas. Ben jij er vrij van gebleven. Wat typisch, dat 't juist meisjes zijn. Je tweede raadsel is goed, maar bij je eerste ontbrak de oplossing. Krijg ik die nog? STERRENKIJKSTERTJE. Verlang je naar de vacantie? Fijn, dat je dan naar Hil versum gaat. Daar valt heel wat te genieten. Dan breekt er een nieuw leven voor je aan, hè? Je raadsel is goed. WAGHONDJIE. Wil je voortaan als je je boek wilt ruilen het bij mij doen? Het is voor den boekhandel te lastig. Wat zijn H. L. bon nen? Zijn er al hagedisjes uit de eitjes geko men? KLAPROOS. Jammer, dat de foto van 't merelnestje mislukt is. Hoe is 't met je rug? Hoe zou 't ge-komen zijn? Dat was Zondag weer een nieuwe schrik. Kende je dat meisje? Ben je blij met je raadselprijs? DE KLEINE VIOLIST. Hebben moeder en zus geen pijnlijke gevolgen gehad van de verbranding? Gaan jullie Zondag weer met de tent uit? Is de kiek goed uitgevallen? Of hebben de kleintjes te veel spectakel ge maakt? Flink zoo, dat je ondanks het warme weer toch zoo opgeschoten bent met je viool studie. ZONNEFEE. Prettig, dat de prijs zoo naar je zin is. Heb je het boek nu uit? 't Is veel verstandiger niet zoo vlug te lezen, dan dringt het verhaal veel meer tot je door. Vlot de nieuwe wedstrijd? Je raadsels zijn goed. JASMIJN. Ben je nu al aan de echte knoopsgaten bezig? Heeft Annie het schortje al aangehad? Heb je nog met haar gereden? Ik zou haar maar niet verwennen, dat geeft later maar last. Zwem je nu in 't tusschen- bad? Wat eenig, dat jullie buiten mogen tee kenen. Heb je een molentje geteekend? Wan neer begint de operette-club? Zorg maar, dat je dan het zwemdiploma hebt. Wanneer krijg je je rapport? Zou je het horloge ver diend hebben? DE KLEINE MIDVOOR. 't Gaat met de raadsels net als met voetballen.Den eenen keer ben je gelukkiger dan den anderen keer. Die kleine Midvoor zal nooit meer zijn naam ver geten, dat geloof ik vast. Hij is natuurlijk knapper dan een ezel en die stoot zich zelfs geen tweemaal aan denzelfden steen. Dus je gaat- met September een zwaren tijd tegemoet. Er zijn wel meer Rubriekertjes op de Ulo. ZONNESTRAALTJE. Gefeliciteerd met het mooie succes. Dat zal een heerlijke vacan tie worden. Waren er van jullie school veel kinderen gezakt? Dus je hebt nu al voor de helft vacantie. Wat moet je 's morgens schrijven? MEJ. TER S.-S. Ja, dat was aardig van J. dat hij zoo spontaan opa wou helpen. Ik kan me voorstellen, dat de grootouders daar mee in hun schik waren, Leuk, dat hij al zoo han dig is. Dat komt altijd te pas. 't Is zeker goed, dat hij ook zelf gaat lezen. Natuurlijk is alle begin moeilijk. POESENMOEDERTJE. Heeft Pinkster- bloempje haar diploma gehaald? En Mitzi Green ook? Hoe is het met de blax-en? Voortaan maar geen zonnebaden meer ge bruiken. Kun je al bijna net zoo zwemmen als Rie Mastenbroek? Eet jij maar flink to maten. Schiet je op met het overgooiertje? Heb je snijbiet meegenomen uit je tuintje? Ik wensch je veel plezier op je schoolreisje en vooral mooi weer. MITZI GREEN. Hartelijk gefeliciteerd met 't behalen van je zwemdiploma. Leuk. dat vader en moeder mochten toekijken. Bedankt voor de foto van Bloemenfee. Je lijkt er heusch wel een beetje op PADDESTOELZOEKSTER. Hoe was het Turnfeest? Je trof prachtig weer. En hoe heb ben jullie het vandaag gehad? Ben je ook nog in den speeltuin van Valkeveen geweest? Vast wel gefeliciteerd met den verjaardag van je broer. Dat is een weekje van plezier. Is je hoesten nu over? RIJSTVOGELTJE. Prettig, dat je een raadselprijs hebt. Je mag best een zelf ge maakt raadsel insturen. PGPPE-NMOEDRTJE. Spelen en nog cho colade toe, dat is dubbel fijn. Dus Kabouter Puntmuts werd met vreugde begroet, 't Is ze- - ker een vroolijke kabouter. Ben je vandaag naar IJmuiden geweest? En plezier gehad? GLADIOOLTJE. Dat is een heerlijk Zon dagje geweest. Wat gezellig voor je, dat Roze rood ook mee mocht. Natuurlijk moet je met den reiswedstrijd mee doen. Je kunt het best. Wat een prettig vooruitzicht, dat je straks naar de Huishoudschool gaat. DWAALLICHTJE. Ik wensch je Dinsdag veel genoegen in Artis. Geef je oogen maar goed de kost, want er is heel wat te zien. Jullie hebben het Zondag niet zijn drietjes ook gezellig gehad. Heb je nog hinder van het verbranden gehad? ORANJE-APPELTJE. Zwem je nog aan den hengel? Is oom er nu? Ik denk. dat hij ook wel spoedig' zal gaan zwemmen. Denk je ook niet? PINKSTERBLOEMiPJE. Gefeliciteerd met je zwemdiploma. Hangt het bij je bed? Is moe der mee geweest? Ja, nu mag je altijd in 't diepe bassin. Blijf je maar oefenen. GOUDSBLOEM. Gaat het zwemmen nu al vlotter zonder bus? Heeft Bep haar diplo ma al? Prettig, dat je een maandkaart hebt. Ik denk. dat moeder je in de vacantie wel fuiven zal op eenzwemreisje in het natuur bad van Velzen. Let maar op. ROZENGEUR. Je raadsels zijn goed. Je vriendinnetje mag dien naam houden. ROZEKNOPJE. Leuk, dat je al die boe ken hebt gelezen. Ja, er zijn er nog veel meer. Wat is het nu gauw vacantie en wat hebben jullie fijne plannen. Gaat de heele familie mee? Je raadsel is goed. BRUINOOGJE. Zijn jullie vandaag naar Rhenen geweest? En heb je het Dierenpark bezocht? De volgende week schrijf je me er zeker een grooten brief over. JUFFERTJE SPRING IN 'T VELD. Wan neer gaan jullie naar Marken? Lees nu eens goed, wat ik in Aan Allen erover schreef. Dan zie je alles al een beetje bekend aan. DE KLEINE REKENBAAS. Wanneer ga jij met de school uit? Prettig, dat jullie gaan varen. Weet je al, waar naar toe? Waar heb je die twee zevens voor gekregen? KAMERPLANTJE. Knap zoo, dat die kleine Elzenknop zichzelf al kan redden. Eigen hulp is de beste hulp. VADERS OUDSTE. Als je onderwijzer te vreden is, zou ik zelf ook maar tevreden zijn. Je hebt goede vacantieplannen. Ik zou toch in de eerste plaat-s echt vacantie nemen. Je hebt nu wel getoond, dat je een flinke jongen bent. CELLIST. Zwem je nog alle dagen? 't Is verstandig, dat je nu werkelijk gaat. zwem men. Spartel je nog aan den hengel? Nu je maar vast voornemen om in 1935 je diploma nog te halen. MOEDERS SCHAT. Jij bent een tevre den meisje, hoor. Wel ja, we moeten het weer nemen zoo het valt. Mopperen geeft in geen geval iets. Wie zwemt er nu beter: jij of broer? Over het slot van je brief, zal ik 'maar heelemaal niets zeggen, hè? DICKY DURF. Dat was nog eens een ex tra logeerpartij in IJmuiden Jij hebt toen nog heerlijk genoten van zee en strand. Ga je er in de groote vacantie weer naar toe? 't Was niet erg, dat je een keertje met de raadsels over sloeg. Omdat je het vereischte getal had, heb je toch mee mogen loten. ANNEKE. Je raadsels waren goed. Kom Woensdag dan maar tusschen 3 en 5. Natuur lijk mag moeder meekomen. W. BLOMBERG—ZEEMAN Marnixstraat 20. Haarlem, 5 Juli 1935. foto's welke zij tijdens de tocht had gemaakt en beloofde het meisje een aantal doozen bonbons, fleschjes odeur enzoovoort, enzoo- voort. Hier volgt dan haar verhaal. DOOR GOOI- EN EEMLAND I. De eerste etappe. „Ik zal dan beginnen te vertellen, dat wij altijd vroeg op pad gaan. Vijf uur op, half zes starten, ziet U, dat noemen wij vroeg! En zoo stonden wij dan op den stralenden voor jaarsdag in de Paaschvacantie om klokslag half zes voor het huis van Kees Valkenstein en. ondanks de anti-lawaai-campagne, belden wij als bezetenen. Kees was. der traditie ge trouw, de laatste, die klaar was, niettegen staande alle „bedreigingen dat wij zonder hem den tocht zouden maken. Wij zijn trou wens nogal vrij gauw met „bedreigingen" te uiten tegen elkaar, die nooit ten uitvoer wor den gebracht. Zoo waren wij, toen Keas ten laatste verscheen, het er nog niet over eens of we nu over Schiphol of over Aalsmeer zou den gaan. Toen kwam Annie Vermeer weer aanzetten, dat zij over Schiphol ging. Zij is met mij het eenige vrouwelijke lid van de club. Eigenlijk kunnen er volgens het regle ment geen vrouwelijke leden zijn, maar ik ben het zusje van Henk. zooals U weet, en Annie is mijn hartsvriendin en trouwens het zusje van André Vermeer. Toen nu de eene helft, d.w.z. de manne lijke linie van de club, over Aalsmeer wilde gaan en Annie en ik pertinent bezwoeren, dat Schiphol veel mooier was Annie wil avïa- trice worden kregen wij ondanks onze min derheid, de overwinning. Trouwens Annie zei, dat zij het zelfs geen bezwaar vond alleen over Schiphol te gaan. Dan zouden wij elkaar wel ergens ontmoeten. Een zwak Oostenwindje tegen, fietsten wij door Haarlem, langs de Zomervaart en Ring vaart naar Spaarnwouderweg. Kees beweerde, dat hij K. L. M.-weg heette. Enfin, dat doet niets ter zake. In een flink vaartje peddelden we langs den vrij eentonigen, rechten weg naar Schiphol. Juist snorde een vliegtuig binnen en Annie icon het niet laten dit mo mentje even op de gevoelige plaat vast te leggen. Dik Reeders luchtte zijn wijsheid door te vertellen, dat je tegenwoordig 's morgens met een machinetje de Noordzee naar Londen overvliegt om dan heel gezellig in „Piccadilly" of zoo te gaan „noenen". Even half acht pas seerden we het aardige dorpje Amstelveen met een vrij goeden weg naar Ouderkerk aan den Amstel. Daar is het een akelige smalle beweging en de weg Ouderkerk-Abcoude be zorgt me nog kippevel, als ik daar aan denk. Vol kuilen en zoo smal, dat je af moet stap pen. als je een auto tegen komt. Piet Veen, mijn neefje, noemde dezen weg: een mon- nikenweg. Hij dacht misschien aan het woord: monnikenwerk! De straatweg naar Abcoude, een kilometer of twee van het dorp af, was heel wat beter en een oogenblik kregen wij een fijn gezicht op het Abcoudermeer. Kees informeerde bij mij, of ik wat van Ab coude afwist. Nu, het is een aardig dorpje, op de grens van Noord-Holland en Utrecht. En, zoo zei ik hem, kereltje, vergeet Het Gein niet! „Het Gein," zei hij, „zeg, jij moet geen geintjes met me maken hoor!" Maar ik doceerde: Het Gein loopt van Ab coude naar De Gaasp, die zich op zijn beurt in de Vecht stort. Wij namen den weg naar Baambr-ugge qn even verder werd „rusten" gecommandeerd wij doen dat altijd om de twee uur een kwar tier, waarbij wij versnaperingen de ronde la ten doen. Achter het fort Abcoude „vlijden" wij ons in den grasberm neder." Wij laten nu de club stilletjes rusten en gaan de volgende week met ze verder. Het be looft een pracht rit te worden. Wie van de rubriekertjes een fietstochtje wil maken in den loop dezer weken gaan we ook in Onze Jeugd wat tochtjes in onze omstreken maken mag mij gerust het een en ander vragen. Indien je je briefje met mijn naam erop bij Haarl. Dagblad in de bus gooit, komt het wel bij mij terecht. L. Een kostbare troon. De Perzische zooge naamde pauwentroon, omdat er achter den troon twee pauwen staan, en die indertijd op een Indischen volksstam veroverd werd heeft een waarde van 80 millioen gulden. POSTZECELRUBRIEK, 1931 C. d'A. 40 50 1.50 10 25 50 1932—' 33 1 c 2c 3c 10 Vl op 1 c 1932 33 30 40 45 50 65 75 90 1 fr 1.25 1.50 1.75 FRANKRIJK. Aanvulling I. Het is alweer een paar jaar geleden, dat we onze laatste Fransche zegels beschreven, dit waren portzegels van 1931. Dat jaar vervolgen we met enkele zegels, waarvan de overwaar de diende tot delging van de Staatsschuld. Zij hebben dan ook een opdruk als de zegels van 1927, Caisse d'Amortissement. De waar den zijn 40 c. en 10 (groen-olijf) 50 c en 25 c. (violet) fr. 1.50 en 50 (donkerrood). In het zaaisterstype op effen grond krijgen we in 19321933 1 c. (geel olijf) 2 c. (donker groen) 3 ct. (roodoranje) 10 c. (ultra-marijn) en een opdruk 1 2 ct. op 1 c. (g. olijf). Van het Vredestype werden in 1932'33 uitgegeven de waarden 30 c. (gr. geel) 40 ct. (lila) 45 ct. (geelbruin) 50 c. (rose) 65 ct. (violet bruin) 75 ct. (gr. olijf) 90 ct. (karm, rood) 1 fr. (oranje) 1.25 (olijf) 150 (blauw) 1.75 (rose lila) Grootte der vakjes 28 x 23 mM. Nieuwe deelnemers. 187. Evert Haamans, Casteleijnstraat 2. 188 Joh. de Liefde, Casteleijnstraat 10. 191. Henk Wagenaar, v. Beresteijnstr. 17. Rustenburgerlaan Z$4

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12