J. VAN DAM Costuums n. maat VRIJDAG 5 JUtT 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN Duitsch vliegtuig op een huis gestort. Zeven dooden, talrijke gewonden. Uit Berlijn. 5 Juli: Boven Brit!? nabij Ber lijn is een vliegtuig, dat geregeld vluchten onderneemt voor de firma Siemens omlaag gestort. Vijf inzittenden kwamen om het leven. Het toestel kwam terecht op een huis, dat in brand vloog. Twee bewoners kwamen eveneens om het leven. Bovendien werden talrijke personen gewond. Het huis staat op het oogenblik nog in brand. Abessynië doet beroep op de Ver. Staten. t ADDIS ABEBA, 5 Juli (A.N.P.) Abessynië heeft een beroep gedaan op de Vereenigde Staten als mede-onderteekenaar van het Briand-Kellog'g-pact, en de regeering der Vereenigde Staten verzocht, er acht op te willen slaan, dat Italië de bepalingen van het Kellogg-pact eerbiedigt. Gisteren heeft de Abessynische regeering den Amerikaanschen zaakgelastigde te Addis Abeba uitvoerig van de jongste gebeurtenis sen op de hoogte gesteld, en eraan herinnert, dat zoowel Italië als Abessynië en de Vereenig de Staten van Amerika het Kellog-pact on derteekend hadden, en dat dit pact bijlegging van internationale geschillen door arbitrage eischt. Uit verschillende aanwijzingen is gebleken dat het staatsdepartement te Washington het verzoek van Abessynië om in te grijpen in het Abessynisch-Italiaansch conflict heeft ont vangen. Men kon echter nog geen inlichtingen geven en verklaarde slechts dat de Ameri- kaansche regeering haar standpunt nog moet bepalen. Van welingelichte Engelsche zijde wordt ver klaard, dat Groot-Brittannië zich in verband met het Italiaansch-Abessynisch conflict niet aan zijn verplichtingen als Volkenbondslid wil onttrekken, op voorwaarde echter dat de andere naties aan een actie deelnemen omdat Engeland er bezwaar tegen heeft alleen op te treden. Daarom heeft Engeland ook den steun van Frankrijk gezocht, doch daarbij is het op ernstige moeilijkheden gestuit aangezien Frankrijk niet bereid schijnt te zijn samen te werken om den Volkenbond in het conflict te mengen. A.N.P. meldt uit Parijs: Algemeen voelt men in Fransche kringen de dreiging dat het Italiaansch-Abessynisch conflict een probleem dreigt te worden voor de verhouding tus- schen Frankrijk en Engeland. Ondanks den door Anthony Eden geqefenden aandrang, en de herhaalde verzoeken van den Britschen ambassadeur te Parijs voor stappen bij den Volkenbond, schijnt Frankrijk ten koste van alles te willen voorkomen dat de Volkenbond zich tegen Italië zou richten. N.S.B. CANDÏDATEN VOOR DE EERSTE KAMER. De Candida ten van de N.S.B. voor de Eerste Kamer zijn vastgesteld als volgt voor de provincies Noord-Brabant, Limburg, Utrecht en Zeeland: 1. Graaf d'Ansembourg (Amsten- rade), 2. C. van Geelkerken (Utrecht), 3. J. J. Boddé (Eindhoven) en 4. G. J. K. baron van Lynden van Horstwaerde (Baarn). Die voor Friesland en N.-Holland zijn 1. Mr. A. J. van Vessem (Utrecht), 2. C. van Geelkerken (Utrecht) 3. Mr. W. de Rijke (Haarlem) en 4. G. F. Vlekke (Haarlem). VERGADERING HAARLEMSCHE BESTUUR- DERSBOND. In het gebouw De Centrale kwam Don derdagavond de Haarlemsche Bestuurders- bond in vergaderingbijeen. De voorzitter de heer A. Mars herinnerde aan de vergade- ringe van den Plaatselijken Raad om te pro testeeren tegen het bezuinigingsontwerp en voorts aan den uitslag der verkiezingen die ook te Haarlem zoo'n schitterend resultaat opleverden voor de moderne arbeidersbewe ging. Spr. protesteerde tegen de nieuwe poging van de regeering om de werkloozen te treffen door nu weder te bepalen dat ook de gezins leden der werkloozen welke boven den leer plichtigen leeftijd zijn en niet werken zich moeten laten inschrijven bij de Armbeids- beurzen en zelfs luiden de berichten aldus dat daaraan ook zullen behooren te voldoen de echtgenooten der werkloozen. In hoeverre deze berichten juist zijn kan op dit moment nog niet geconstateerd worden daar nog geen enkel officieel schrijven binnen is, doch spre ker kan niest nalaten nu al reeds ten sterkste te protesteeren tegen dergelijke maatregelen. Bij het hierna aan de orde komende punt bestuursverkiezing werd als voorzitter geko zen de heer Jac. Engels en als secretaris de heer J. Timmer, respec. bestuursleden van de B. T. O. en den Bouwarbeidersbond. De door het bestuur ingediende begrooting werd met bijna algemeene stemmen goedge keurd. De voorzitter riep tenslotte allen op voor het belangrijke werk van het Plan van den Arbeid der moderne arbeidersbeweging, waaraan in September zal worden gewerkt. Mejuffr. M. VAN KONIJNENBURG EXPOSEERT BIJ REEKER. Zou deze jonge schilderes niet beter ge daan hebben met het inrichten eener ten toonstelling nog een paar jaar te wachten. Men kan zich moeilijk verklaren waarom daar zoo'n haast bij was, en men kan die overijling" betreuren omdat veel in het werk er op wijst dat er temperament genoeg aan wezig is dat alleen maar beheerscht en be dwongen moet worden om misschien met tertijd tot een voldragen prestatie te komen. Zooals het nu is, heeft het nog alleen maar de charme van den jeugdigen overmoed, doch mist ten eenenmale iedere picturale cul tuur. en wanneer een jong schilder, die pas een blauwen Maandag verf en kwasten han teert, niet inziet dat een schilderij als de Visscher van Naxos een picturale horreur is, dan mist hij zelfcritiek of is onbescheiden en men weet niet wat erger is. Ook voor een portret zijn hooger eischen te stellen dan waaraan mej. Van Konijnenburg vooralsnog beantwoordt. En het is voor haar te hopen dat zij dat vandaag of morgen zelve inziet dan zal zij zonder bitterheid er aan terug kunnen denken, dat haar dit vandaag royaal gezegd werd. Want zij heeft iets van de stof in zich waaruit schilders ontstaan, doch springt er te nonchalant mede om. om haar reeds thans au sérieux te nemen als kunste nares. Er is temperament en er is kleurgevoel. De bezoeker die zich in het midden van de zaal- Reeker on de rustbank zet en vandaar uit ziin bhk langs de wanden zendt, wordt een oogenblik gecaptiveerd door een frissche ge durfdheid. een zekere bravoure die heel wat doet verwachten. Ze „doen" het wel, som mige dier landschappen uit Sicilië en het verdere Zuiden, in hun opwekkende kleurig heid, in hun lichtende sfeer. Men kan zelfs van deze werkjes genieten als men ze maar van een zekeren afstand blijft bekijken. Dichterbij ver grift de verfmaterie en blijkt de kleur zonder inhoud. Het is een voorbij gaand genoegen dat men heel even ge smaakt heeft. Zoo kan men van uit de schouwburgzaal van een mooi tooneeldécor genieten en er vlak tegenover ontgoocheld worden. Een zekere handigheid is bij deze schilderes niet te ontkennen derhalve, die echter bij serieuser studie veel bevredigen der resultaten kon opleveren. Want wij zou den over deze kleine tentoonstelling niet zoo uitvoerig berichten als wij die betere resul taten niet mogelijk achtten. In een schilderij als nr 21, een olijfboom voor Taormina, voor mijn gevoel een dei- best geslaagde werken, is reeds veel van de oppervlakkigheid verdwenen en het geval rustig en zuiver, zonder bravoure, gesteld. In een ander, een strand met visscherswonin- gen te Mazzaro is vooral in de huisjes op den achtergrond een symphonische kleurwer- king gebracht die aan de schilderij als zoo danig belang verschaft. Een „Wegje naar Mazzaro" is fleurig en niet zonder geest geschilderd, al is de pen seelstreek onverschillig nonchalant. Een vrij groot doek Castel Mola doet het wel als decoratieve wandvulling maar, laat „op de hand" bezien, onbevredigd door de geringe gevoeligheid waarmee de verschil lende plans in hun verscheidenheid zijn ge geven. Een klein, vierkant schilderij met ..Roode Huizen" heel sober juist van compositie be vredigt tenslotte misschien het meest en lijkt het meest gaaf van al. Het is best mogelijk dat deze tentoonstel ling een belofte is doch een kleine zekerheid is in dezen tijd beter dan een vage belofte en daarom had deze schilderes met expo- seeren nog even moeten wachten, naar het mij voorkomt. En nu en dan slechts een en kel, geslaagd werk, moeten toonen. J. H. DE BOIS. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. De H.O.V. is weer uit haar lenteslaap ont waakt, of uit haar lentedood herleefd ik weet niet hoe ik het zeggen moet, maar in elk geval is ze weer springlevend en heeft ze Donderdagavond de geplande reeks zo- merconcerten geopend in een zeer goed be zette zaal. Dit laatste is misschien wel het mooiste en opent een blij verschiet. Maar de zaal zelf is ook in de voorafgegane rust periode heel mooi geworden. De naturalkleur der wanden, die jaren lang iets ongezelligs, ongekleeds aan de ruimte gaf heeft einde lijk plaats gemaakt voor smettelooze blank heid; de roomkleur van de podiumnis sluit zich goed aan bij de tint van het orgelgor dijn; de gemeentelijke spinraggen zijn van de lampen verdwenen enfin, alles 'ziet er frisch en helder uit, alleen ondanks de strakke reliefribben der wanden, wat vlak en koud. Men zou hetzelfde van de vertolking der derde Leonore-ouverture kunnen zeggen. Wat meer relief en warmte hadden haar tot voordeel kunnen strekken, maar zij was deugdelijk en correct en de trompettist was behoorlijk op zijn onzichtbare post. Op de Leonore-ouverture volgde de clou van. den avond: Beethoven's dex-de piano concert. Ik zou geen ander pianoconcert kun nen aanwijzen, dat zóó veelvuldig als Beet hoven's 3de de onderscheiding geniet, als examenstuk in aanmerking te komen. Nog niet lang geleden heb ik het tweemaal ach tereen als zoodanig gehoord. Laat ik er ter stond bijvoegen, dat beide vertolkingen aan zienlijk minder goed waren dan die van mej'. Caroline Luitjes Donderdagavond. Die was keurig en fijntjes en, voor zoover haar ken nelijk gemis aan voldoende vingerkracht haar geen parten speelde zooals b.v. in de coda van het Rondo het geval was ook correct van noten. De toonsterkte bleef over 't geheel aan den zachten kant, en in het piano en pianissimo waren uitstekend ge slaagde momenten. Daarom voldeed me de voordracht van het Largo relatief het best. In de Allegro's beperkten de krachtuitin gen zich tot armdrukaccenten. Van sponta neïteit. overtuigende kracht in de vertolking was begrijpelijkerwijze weinig te bemerken. Bovendien had de dirigent Marinus Adam een eigenaardige oovatting van het tempo van het eerste hoofddeel. Zoowel in het" eer ste als in het tweede groote tutti ging hij er plotseling van door en maakte er een stevig alia breve van. Doch de samenwerking met de solopartij verzorgde hij goed. Voor inci denten bestond geen gevaar, daar de soliste niet uit het hoofd speelde. Het H.O.V.-orkest heeft vooral na de pauze weer staaltjes van bekwaamheid gegeven. Zeer fijn werd de Sommernachtstraummu- ziek gespeeld. Hier lieten de blazers zich van de beste zijde kennen. Voor den eersten hoornist pasr een bijzonder woord van lof: hij speelde zijn partij in het Notturno prach tig. En in het uiterst moeilijke Scherzo was het een lust de samenwerking der houtbla zers te volgen: het klonk alles even klaar en geacheveerd. Tusschen haakjes welk een prachtig orkestcoloriet heeft Mendelssohn in deze muziek aangebracht! De uit Lyrische stukken samengevoegde Suite van Grieg, die in de chromatiek veel Tristan-Invloeden toont, werd pittig weer gegeven. De Ouverture „Prince Igor" van Borodin kon mij als compositie, na de ge niale Sommernachtstraum-muziek slechts weinig genot schenken. Zij is nogal arm aan insoiratie en rijk aan opvulsels. Het talrijke publiek toonde herhaaldelijk groote ingenomenheid met het gebodene. K. DE JONG. „DIE SPAERNE SANGHERS" ZONGEN. Voor ouden van dagen. Het mannenkoor „Die Spaerne Sanghers" heeft eenigen tijd geleden aan het bestuur van Haarlem's Tehuis voor ouden van dagen aangeboden in den tuin van de stichting aan den Scbotersingel een concert te komen geven. Natuurlijk werd dit aanbod gaarne aanvaard. Donderdagavond nu heeft dit concert plaats gehad. Het weer was buitengewoon geschikt voor dit tuinconcert. Een vrij groot aantal in wonende van het Tehuis, waaronder een con tingent jongeren, woonde de muziekuitvoe ring die onder leiding van den dirigent Lieven Duvosel werd gegeven, bij. De heer S. Giasstra sprak een welkomst woord tot koor en dirigent. Het gemeentebe stuur steld naar hij zeide, op prijs dat van verschilliende zijnden blijken van medeleven werden getoond. Ook dankte spr. Die Spaerne Sanghers voor het geven het mooie concert. De heer Duvosel dankte voor de hartelijke ontvangst en sprak zijn ingenomenheid met de moie omgeving uit, die een goede gelegen heid tot het geven van concerten bood. Het programma, dat uitgevoerd werd, was vrijwel gelijk aan dat, wat Woensdagavond op het tuinfeest van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring werd afgewerkt, - - CAXVÈ-DELPI (Adv. Ingez. Med.) BESOMMINGEN. Trawlers: Neptunus IJm. 87 80 manden f 840. Julie Streiff IJm. 159 55 manden f 750. Loggers K.W. 65 f 390 K.W. 23 f 360. K.W. 101 f 480. BLOEMENDAAL UITVOERING OP BREDERODEDUIN. Donderdagmiddag gaf de Dames-koorklasse van het Haarlem's Muziekinstituut, dir. Nico Hoogerwerf, een uitvoering voor de patiënten van „Brederodeduin". Het geheel stond onder leiding van Mej. Corrie Bijster. Door het koor werden ten gehoore gebracht de num mers: Adoramus te. Palestrina, Landi Alla Vergine Maria. Verdi, Vrede. Handel. Avond klok, Mendelssohn (solonartij Mevr. Huizin ga) Geschichten aus dem Wienerwald (solopartij Mevr. Waalewijn, Oudhuizen). Lentelied van Cath. v. Rennes werd als duet zeer verdienstelijk gezongen door de da mes Waalewijn .en Maljaars. Mej. Riek van Veen bracht eenige soli ten gehoore. en wel Sapphische Ode en der Jager, beide van Brahms. Zij bezit een zeer mooie altstem en goede mimiek. Mej. Corrie Bijster en Riek van Veen zongen het zeer bekende „Barcarolle" van Offenbach, hetwelk gebisseerd moest worden, en Wanderer's Nachtlied van Rubin stein. Mej. Corrie Bijster bracht als solo ten gehoore „Vogelaar" van Cath. van Rennes. een pittig lied, dat zeer goed vertolkt werd De zeer goede pianobegeleiding was in handen van Mej. Truus Ligthart. In de pauze werd thee geschonken. I-Iet gebodene werd door de patiënten zicht baar op prijs gesteld. Door een der zusters werd een woord van dank gesproken. Uit eigen tuin werden daarop aan de diri- gente bloemen aangeboden. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. De laatste ronde van de zomerwedstrijden is gespeeld. Van de 38 deelnemers aan dezen kamp hebben er 14 een prijs gewonnen: C. Bolsenbroek en Verberne (12 p.). A. J. de Vries (IOV2 p.). v. Bockhooven en Vreeken (10 p.). Beck. Fris en Hinlopen (9lfe p.), van Dort en v. Riessen (9 p.), Caro, Plomp. Visser en J. de Vries (8 p.) De ontmoeting tusschen de Bloemendaal- sche Schaakclub en de R.-K. Schaakclub „de Pion", welke op 7 Juli was vastgesteld, is op verzoek van „de Pion" uitgesteld. CONCERT. Er wordt een concert gegeven op Maandag 8 Juli des avonds S uur in het Bloemendaal- sche Bosch, door Schoten's Christ. Gem. Koor Haarlem-(N.), dirigent Jac. Zwaan, Met mede werking van den heer Nico Pielstroom (bari ton) Amsterdam, en den heer Gosse Kroese (begeleiding) Haarlem. Het programma luidt: la. Op bergen en in dalen (gem. koor), Koraal. b. Du Hirte Israels (Gem. koor), Bortnianski. c. Zondagslied (gem. koor). G. ter Brake. 2a. Aria uit „Elias" (Bariton) F. Mendelssohn, b. Petrus Kiage (bariton), L. F. Brandts Buijs. 3a. Russicher Vespergesang (Gem. koor) Bortnianski-Thuille. b. Hymne a al Nuit (gem. koor)1 At L. de RilléZwaan, c. Domine Salvam fac. (Gem. koor) F. Giesen. 4a. Aria uit „Herodïada" (baidton) J, Massenet, b. Malgró moi (bariton) Tosti. 5a. Die winter is verganghen (gem. koor) J. Nieland. b. Zomermorgen (gem. koor) Isr. J. Olman. c. Aan de Toonkunst (gem. koor) E. Erdelmann. 6a. Ons Lied (bariton) L. A. v. Tetterode, b. Mijn Moedertaal (bariton) F. Brandts Buijs. c. Hij die geen Liedje zingen kan (bariton) E. Hullebroek: 7. Jubilate (koor met sopraan-solo en begeleiding) Max Bruch. 8. Psalm 150 (koor met begeleiding) CL Franck.r OPENLUCHTAVOND GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE. De Gereformeerde Jeugdcentrale voor Haar lem en Omstreken hield Donderdag een openluchtavond op Wildhoef te Bloemendaal, met medewerking van Arti et Religioni. Een groot aantal jongelui was onder het statig geboomte bijeen, toen de voorzitter Ds. J. W. Siertsema de bijeenkomst opende met een woord van welkom. Na het zingen van Gez. 29 en na het gebed sprak Ds. Siertsema een inleidend woord, waarin hij er op wees. dat de beteekenis van de Jeugdvereenigingen met den dag grooter wordt en dat de jeugd haar vertrouwen niet moet geven aan menschen, maar dat haar doel moet zijn zoeken naar wat God van ons vraagt. Ds. F. C. Meijster uit Rotterdam sprak over de opgroeiende generatie. Spr. schetste het verschil tusschen een vervlogen periode en nu. In een tijd van le vensuitbouw en verrijking zag de oudere ge neratie de jongeren aan met heel axxdere oogen dan nu, de oude schoone wereld in staat van faillissement is. En omgekeerd ziet de jeugd de ouderen an ders aan en vraagt zich af. of zij den faillie ten boedel wel zal aanvaarden. Verschillende stroomingen in de wereld wijzen er op, dat het oog op de jongeren ge richt is, om een nieuw Eui"opa te stichten, dat de jeugd tot daden zal komen en een kruis- tocht voor nieuw geluk zal beginnen. Spr. ziet hierin gevaren voor de jeugd. Vele invloeden beletten het individu de gemeen schap binnen te dringen. Het egoïsme is nooit zoo sterk geweest, als nu. Luid wordt ex- geschreeuwd. Veel negatieve leuzen worden gehoord. In al deze moeilijkheden voor de jeugd raadt spr. aan, om in de worsteling God om kracht te bidden. Na de pauze sprak Ds. H. A. Wiersinga uit Leiden over „De zin van ons leven, waarixi hij vooral den nadruk legde op het leven van den werkelooze en den werkman in de ge- mechaniseex-de bedrijven en de jeugd, die de school verlaat. Van de drie opvattingen van het leven, het als zoodanig aanvaardeneen aarasch ideaal trachten te bereiken, voor groep, natie en dit te zien als zin van het leven, te trach ten te bereiken, dat men God beschouwt als ideaal van het levexx, verdedigde spr. het laat ste. omdat dit alleen bevrediging schenkt cn al het andere zinloos is. Ds. Siertsexna bedankte de sprekers, mej. Van Wickevoort-Cx-ommelin en de musici. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. ten Klooster, Iepen laan 27, Bloemendaal, een beursje met in houd; Ruighaver, Leidschevaart 56. Vogelen zang, een rijwielbelastingmerk; Wijnmalen, Arnoldslaan 1, Bloemendaal, eexi rijwielbelas tingmerk; Mooi, Oranje Nassaulaan 31, Over- veen, een tennisracket; G. Krabbe, Bentvelds- weg 136, Aerdenhout, een pauw; Kennel Ther- wood, een Iersche setter; Schendstok. Brede- rodelaaxx 86, Bloemendaal. een portemonnaie met inhoud: Visser, Middentuindorplaan 19, Haarlem, een stroohoea; L. Jager, Bloemen- daalscheweg 154, Overveen, een rijwielbelas tingmerk; G. J. Hissink, Zanderij vaart 3, Over veen, een verm. zilveren vulpotlood; L. Riet hof. Assendelverstraat 27, Haarlem, een bril; van Kessel, Tuindorplaan 8, Haarlem, een schildpad; J. Sinia, Oranje Nassaulaan 130, Overveen, een zilveren broche; L. Klees,, Dieckmaxxstraat 9, Haarlem, een portemon- xiaie met inhoud; v. d. Heuvel, Brederode- straat 10, Haarlem, een jachthond; Raven horst, bux-eau Publieke Werken Overveen, een regenjas; W. Hultzer, Asterkade 26. Heemstede, een schroevendi-aaier; M. v. d. Dol, Hagesti-aat 45, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; J. v. d. Velde, Padangstraat 44, Haarlem, een portemonnaie m. inhoud, armbandhorloge enz.; L. A. Lenaart, Jan Nieuwenhuizenstraat 24, Haarlem, een heerérxpolshorlogeaan den politiepost Aerdenhout, een lorgnet; aan den politiepost Noordzeestrand, 8 stulcs badschoe- nen; 1 pakje sigaretten; een kindex-sokje; een kinderbadpak exi handdoek; twee rijwielsleu tels; een zakje met 3 cent; een kunstgebit; een zonnebril; een muts; een sleutel; een kunst gebit met twee tanden; een ring met sleutels; een kinderjurkje; aan het bureau van politie Overveen, een lederen riem: een portemon naie met inhoud; een bril; een blauw dames jasje; een zakmes; een rijwielbelastingmerk; een portefeuille inhoudende rijbewijs enz. HEEMSTEDE VERKEERSONGEVALLEN. Donderdagmiddag had op den Heerenweg te Heemstede een auto-ongeval plaats. Een auto met z.g. oplegger bestuurd door M. A. M. uit Zundert, reed in de richting Haarlem-Bennebroek. Bij de Laan vanRozen- burg gekomen kwam een andere auto, be stuurd door N. v. d. B. uit Amsterdam en wilde den Heerexxweg, richting Haarlem op rijden. De bestuurder van de uit Haax-lem ko mende auto had het van rechts komende, ver keer vermoedelijk te laat opgemerkt, haalde om een aanrijding te voorkomen sterk naar links uit, reed daarbij eexi voor hem links vaxx den wegstaanden paal met box~d omver en kwam vervolgens tegen een boom tot stil stand. De auto liep ernstige schade op. De auto. die uit de Laan van Rozenbux-g kwam, werd niet gex-aakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Weer geen voorrang verleend. Hedenmoi-gen om circa 9 uur had wederom een aanrijding plaats op de Heemsteedsche Dreef. Uit de richting Haax-lem kwam een luxe auto, bestuurd door den heer A. H. uit Haarlem. Terzelfder tijd wilde de heer H. J. F. komende van de richting Bennebroek. de Fostlaan inrijden; deze gaf de van Haarlem koixiende auto geen voldoende voorrang. Het ongeval bepaalde zich alleen tot mate- rieele schade. De politie maakte pi-oces-verba al oi>. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. J. A. Vittali en J. M. van Zutphen; C. A. J. Beelexx en J. C. Ruijsenaars: D. v. Santen en H. Arthofer. Getrouwd: J. J. Barjihoorn en M. C. Gale- sloot; H. P. Nieuwenhuizen en E. M. C. Flip- sen; C. J. A. Prins en M. J. Spichenbaum. Bevallen: C. KerkvlietSchreurs, d.; C. M. Veenvan der Ham. d.; H. C. Verdonkschot v. d. Veldt, d.: M. P. Janzen—Leuven z. Overleden: L. L. Gerrits. 65 j„ wed. M. E. Hoffmans; L. Schreurs 81 j.: A. M. Wapperom, 54 U geh-met D.-J. W-de Geer, met 2 pantalons vanaf f 33*- Gei Oude Gracht 78 (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT ESTAFETTE-LOOP. Naar wij vernemen, is de „Estafette door Santpoort" uitgesteld tot September. „Sant- poort's Bloei" heeft voor dezen loop een beker beschikbaar gesteld. FEESTWEEK. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van ..Vox Humana" wordt hier van 613 Juli een feestweek gehouden. Er wordt een „ker- messe d'été georganiseerd, terwijl verschillen de winkeliers toegezegd hebben hun etalages een feestelijk aanzien te zullen geven. HILLECOM GESLAAGD. Voor het eindexamen Chr. Handels H.B.S. te Amsterdam slaagden onze plaatsgenooten P. J. J. Paling en G. Scholten. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 5 JULI 1935 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGÏNG KANTOOR HAARLEM Staats!. Binuenl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) (Youngleenlng) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 19 32 Scheepv. Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv Mij. Ned. Industr. Biuuenl. Alg. K.zijde Unie A. N.I. E. M. (Nat. Bézit) v Berkei's Patent Cert. Calvé Delft Nederl, Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem, Bez, Philips Unilever Industr. Buitenland, Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enlca Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy Standard Brands U. S. Laathor U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N. 1. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billlton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. Dell Mij Besoeki Senembah Rubber Mljcn. A'dam Rubber Deli Bat, Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers S9% 97i/8 25- 24Vf 33H 254 991* 8%-% 24 K IOVp 164* l'/s 16^/8 107/e 9% 20^5 188 86 172H 136H 40 145 108^ 71 2SH 97%- 34 29 333/8 165 5SH 166 254 100 8% 78H I S8i^ - Yi 125 I72«i-172 97 94 174 155 108H

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13