herman heuff. agenda Radio-Programma ZATERDAG 6 JULI 1935 HAAR L E M'S D A" GBt'AD 7 WORDT a.s. DINSDAG 60 JAAR. HERMAN HELI FF. Dinsdag 9 Juli wordt de kunstschilder Herman Heuff 60 jaar. Een reden hem te interviewen. Eerlijk gezegd heb ik daartegen op gezien. Ik was naar de vroegere herberg „de Dor stige Kuil" aan de Koediefslaan te Heemstede gewandeld in vroolijk zonlicht, dat onder de boomen gouden loovers op den weg strooi de en overal de kleurenweelde verlevendig de. Even later stonden wij tegenover den blinden schilder, die tastend door de kamer schuivelde om zijn stoel te vinden. Die ar tistieke kamer met haar antieke meubelen en kleurrijke curiositeiten die Heuff op zijn zwervend kunstenaarsleven verzameld heeft en die vroeger zijn trots was. De wanden be hangen met vele schilderijen die zijn eigen hand penseelde, maar die zijn doode oogen niet meer kunnen zien. Alleen door tasten kan hij aan de grootte der stukken en het profic-1 der lijsten uit zijn herinnering het onderwerp opdiepen Maar wij vonden een opgewekten prater. Ik wil niet zoo vertelde hij verbergen, dat ik, toen ik eind 1933 mijn gezichtsver mogen vei'loor. eerst wel eens opstandig ge weest ben. Blindheid is voor ieder mensch een zware beproeving, maar voor een schil der in het bijzonder. Voor hem zijn immers vorm en kleur en het spel van licht en scha duw altijd het hoogste geweest. Dan verder te moeten leven in een nooit-eindigenden nacht.Maar daarna heb ik leeren be rusten, het lot dragen. Ik ben dankbaar dat ik 58 jaar heb mogen genieten 'van het licht en juist door mijn werk heb ik er meer van kunnen genieten dan menig ander. Eerst heb ik nog wel hoop gehad dat er nog wel eens wat licht in mijn oogen zou komen, maar daarmee vlei ik mij nu niet meer. Ik weet dat ik het verder moet doen met de herinnerin g. Gelukkig dat die herinnering zoo rijk en mooi is Van die herinnering heeft Heuff veel ver teld. Reeds in zijn jonge jaren had hij nei ging artist te worden. Maar dat was niet naar den zin van zijn vader, die van Her man een nistigen burger wilde maken. Na dat hij aan de H.B.S. in Den Haag de be kwaamheden daarvoor verzameld had, pro beerde hij een goed ambtenaar te worden. Hij was teekenaar op het kadaster, volgde een opleiding voor opzichter bij den Rijks waterstaat en ambtenaar aan het ministerie van financiën. Maar Hex-man gaf zijn ideaal kunstschilder te woi-den niet op. In zijn vrijen tijd bleef hij schilderen en teekenen en de ambtelijke functies ondei-brak hij af en toe om zijn opleiding daarvoor te verbe teren. Hij werkte een poos bij den huis- en decoratieschilder Brouwer (de vader van den bekenden schilder en etser Marius Brou wer!. studeei-de aan de Haagsche teeken academie en maakte eenige buitenlandsche reizen. In Londen werkte hij samen met Ko Doncker (den vroegex-en kunstzinnigen Haar lemschen teekenaar die op jeugdigen leef tijd overleed)Verder zwierf hij in Italië. België en Noi-mandië. In Den Haag had hij intusschen i-eeds connecties aangeknoopt met de ..keien" uit de sc-hilderswereld, zoo als Hoytema, de Zwart, Arntzenius en an deren. Heuff was al 38 jaar toen hij den moed had zijn zeker bestaan als ambtenaar aan het departement van financiën te verwisse len voor het onzekere van beroeps-aitist. Dat was een avontuurlijke stap, temeer omdat hij intusschen een vrouw en drie kindei*en moest onder-houden. Maar zijn vrouw heeft hem daarbij gesteund, wel beseffend, dat de departementale sfeer voor zijn artisten-ge- moed fnuikend was. Eei-st werkte Heuff eenigen tijd in Broek- sloot (het schildex-achtige deel van Voor- bui*g). In 1918 verhuisde hij naar den Kou- denhorn te Haarlem. Hij kwam pas .thuis" in de oude hei-berg aan de Koediefslaan te Heemstede, waar hij zich in 1919 vestigde. Dit mooie oude huis was een ideaal voor een kunstschilder. Hij had aai-dige woonkamei-s. maar wat voor hem voornamer was. een flinke tentoonstellingszaal en een geschikt atelier. Hier heeft Heuff veel wei'k gewrocht. Maar het beste werk maakte hij toch on zijn zwerftochten in Zeeland en oude Holland- sc.he steden. Ook maakte hii nog reizen naar Italië. Oostenrijk, Spanje, Frankrijk. Portu gal en België. Minstens 600 schildei-stukken en 250 ets platen heeft Heuff vervaai-dïgd. Er hangt werk van hem in musea te Florence. Rome. New-York. Den Haag en Haarlem. Hier ter stede in Teyter. ('t Frans Halsmuseum heeft hem nog vergeten). Heuff is er als schilder gekomen. Hij heeft ..zijn Dlaats in de zon" onder de kunstbroe ders vei*overd. Met eere! Zijn geliefste onderwerpen waren stads gezichten en landschappen. Brokken oude schoonheid uit vervlogen eeuwen wist hij in een bekorend licht te vereeuwigen. Ook maakte hij mooie stillevens. Tijdens de Zui derzeewerken legde hij veel momenten van dit titanenwerk in kleur en zwart vast. In den goeden tijd kreeg hij wel eens f 500 a f 600 voor een schilderij, maar die gou den tijd heeft niet lang geduurd. Te Haarlem was Heuff ook 15 jaar aaix de N.Z.H.T.M. verbonden voor het verzorgen der reclames Onze lezei-s hei-inneren zich ongetwijfeld veie teekeningen die hij in den loop der ja ren voor ons blad maakte Di-ukt u zoo vi-oegen wij hem de een zaamheid? Gelukkig niet of slechts zelden aldus de geruststelling. De i-adio zorgt voor contact met de geheele wei-eld. Dan zijn en kele vrienden mij blijven bezoeken. Enkelen lezen mij af en toe voor. Verder ben ik be zig met boetseeren in klei. Veel bereikt heb ik daarmee nog niet. maar ik hoop, dat het mij door den tijd gelukken mag weer in vor men uiting te kunnen geven aan wat ik in kunst bedoel. Dan houd ik veel van wandelen. Mijn vrouw en dochters zijn trouwe geleidsters. Het liefst zoek ik dan de eenzaamheid van de vrije natuur. Daar voelt een blinde zijn gemis het minst. Als ik de zee hoor ruischen zie ik in gedachten weer de golven, de verre horizont, het blanke duin. Het geritsel der boomen is mij voldoende om het bosch in zijn schoonheid voor het geestesoog te too- veren. Wel konden wij uit wat Heuff vertelde en vooral uit wat hij zweeg bemerken, dat het hem spijt, dat zijn oude kunstbroeders hem wat vergeten. Misschien is het zoo zei hij vergoelijkend omdat zij mijn leed liever niet zien, omdat zij bang zijn voor de wer kelijkheid, dat ook hun dit ieed zou kunnen overkomen Ik hoop. dat die kunstbx-oeders na dit stuk te hebben gelezen weer weteix waar de Dor stige Kuil te vinden is. Zij zullen er niet door pessimisme ovei-vallen worden. Iixtegendeel het optimisme van Heuff in al zijn leed zal hen goed doen. Evenals wij dit ondervon- den. Nu op zijn donkeren levensavond is Heuff dankbaar voor den fmaneieelen steun van het Heuff-fonds. Maar het is noodig dat hij zijn inkomsten uit dit fonds af en toe kan aanvullen door den vei'koop van een van zijn schildei-iien of etsen. Hii heeft nog ongeveer 100 schilderijen, tenvijl zijn etsen-voorraad onuitputtelijk is. Kunstminners verstaan toch deze wenk? Het bestuur van het Heuff-fonds zal in samenwerking met bet bestuur van het tee kencollege „Kunst zij ons doel" in de tweede helft van October in de nieuwe zaal van het Frans Halsmuseum een eere-ten toonsten m g van het werk van Heuff organiseeren. Ge tracht zal worden een overzicht te geven van zijn geheele schildersleven. Aan parti culieren die werk van hem bezitten zal me dewerking worden gevraagd. Ongetwijfeld zullen velen Dinsdag naar „de Dorstige Kuil" trekken om een bewijs van medeleven te geveix. Dit zal als een lichtstraal zijn! v. T. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie alhier verzoekt plaatsing van het volgende: De Commissaris van Politie te Groningen geeft ieder in overweging, alvorens in relatie te treden met de „NEBOMES" (Nedei-landsche Bouw- exx Meubelspaarkas) te Maastricht, bij hem, Commissaris van Politie, inlichtingen in te winnen. EXAMENS. Alsnog slaagde voor het eind-exameii Chr, Lyceum afd. Gymnasium voor diploma A mej. H. C. B. Scholten. Volksuniversiteit bleef wat zij was. Jaarverslag in majeur. Het programma tot Kerstmis 1935. In het gebouw van de le H. B. S. is gister avond de algemeene ledenvergadering van de Volksuniversiteit gehoxxden onder leiding van den voorzitter dr. J. J. Haak. De secretaris, dr. J. S. Bartstra, heeft op deze bijeenkomst de belangrijkste punten uit het jaarverslag over 1934 medegedeeld. Dit vei-slag is in majeur gesteld. Weliswaar liep het aantal leden vei-leden jaar wat achteruit, het aantal cui-sisten en dat der verkochte kaarten nam daarentegeix toe. Het financieele verslag wijst een klein naöeelig saldo aan, maar niettemin is er naar aanleiding van een en ander geen reden tot ontevredenheid. De Volksuniversiteit is ge bleven wat zij was. Blijkens het verslag dei- commissie van financieel beheer zijn de boe ken en bescheiden van den penningmeester in volkomen orde bevonden. Vervolgens gaf de seci'etaris een overzicht van hetgeen de Volksuniversiteit biedt in de pei-iode tot Kei-stmis van het komende ver- eenigingsjaar 19351936. In de eerste plaats wat de luistercursussen betreft. Dr. A. N. J. den Hollander zal het onderwerp „Het Ame rika. dat den toerist niet ziet" behandelen, dr. Tenhaeff wijdt een cursus aan het spiri tisme. de heer Portielje zal spreken over „Dierengedrag, vergelijkend-psychologisch ge zien", dr. van Senden leidt een cursus over religieus-filosofische onderwerpen en de heer Kleijbrink over astronomie; verder geeft de heer Verkruijsen een filmcursus onder den titel „Grepen uit een wei-eldi-eis". terwijl de Haai-lemsche beeldhouwer Theo van Reijn de „Beelhouwkunst van alle tijden" zal behan delen. Werkcursussen worden gegeven door mej. Bierens de Haan (Italiaansch) en mej. Dinker (Fx-ansch). Voor het tijdvak na Kerst mis staat een cui-sus opvoedkunde door den heer Ehrbecke, een cursus Nederlandsche letterkunde door den heer Dinaux en een cur sus muziek door den heer Biele en mevr. Bie- lc-Wintex-shoven op het progi-amma. Er zullen voorts in het tijdvak voor Kerst mis di-ie lezingen worden gehouden, waar de leden gratis toegang hebbeix. Deze zijn: „Be langrijke gevallen uit mij t praktijk" door dr. Van Ledden Hulsebos, „Het lied van Mont- martre" (met gramofoonplaten) door den heer Merkelbach en tenslotte de film „Pan- aion de vischarend", toegelicht door den heer Stnjbos. Aan het einde der vergadering werd een be- stuui-sverkiezing gehouden, welke tot ï-esul- taat had. dat de heeren ir. de Bijll Nachenius mr. Bruch mr. Fuhri Snethlage en De Vos- herkozen werden. Voor de werkloozen. Vak- en ontwikkelingscursussen. Verschenen is een verslag over de werk zaamheden van 3 jaar van de Vak- en Ont- wikkelingscui-sussen voor werklooze jonge mannen te Haarlem. In den aanhef wordt gezegd: De beteekenis van de gem. ontwikkelings cursussen aan het Leidscheplein is uitge groeid tot die van een werkgemeenschap, waar ieder, leeraren en cursisten, de gaven van hoofd en hart van het laatste vooral in dienst stelt van het geheel. Het gevolg hiervan is een voorbeeldige samenwerking, herstel van het zeer geschok te vertrouwen, waardoor allen zich in min of meerdere mate voelen bevrijd van den deprimeerenden druk zich tot niets meer in staat te achten. De menschenschuwheid ver dwijnt. men is weer opgenomen in de maat schappij. De doodende angst, de tergende twijfel, die'de werklooze jongemenschen be sluipt. wanneer zij in den baxx der zelfsug- gestie gaan wanen een nietsnut of een ver schoppeling te zijn, maakt, plaats voor ge zond verstand. De verstai-de maskers vallen af. We zien weer in het gelaat van jonge menschen, die o bitter spel van nxensche- lijke fantasie met een zucht van verlich ting eindelijk weer hebben begrepen, dat zij evenals alle anderen volwaardige arbeids krachten zijn. De oude veerkracht komt terug, het geloof in een bestaande kans op werk keert weer. Nieuwe pogingen worden ondernomen, met gi'ooter taaiheid, met meer energie. De ervaringen woi'den uitgewisseld. En hij. die slaagt, wordt niet benijd, doch zijn vreugde wordt gedeeld. Een nieuwe stimulans is weer geboren: „Ze kozen hem vandaag". ..Morgen is wellicht de beurt aan mij". De goede naam. dien de cui'sussen hebben verworven is niet meer te schaden. Het werk heeft zich zelf gepropageerd. De deel nemers zijn geworden tot enthousiaste mede werkers en velen die werk hebben gekregen trachten zelfs het contact met de cursussen op de een of andere wijze te onderhouden. Zoo, en niet anders was de bedoeling van het Gemeentebestuur en de Commissie: een zoo groot mogelijk aantal jeugdige personen op te vangen en te trachten hen voor mo- reele depressie te behoeden. De cursussen werden bezocht doi'o: Duitsch voor gevoi'derden 43 leerlingen; Duitsch voor beginners 64; Esperanto Cseh Methode 54; Esperanto Schoolmethode 79; Engelsch voor gevoi'derden 74; Engelsch voor beginners 92: Engelsch voor beginners II 53; Stenografie voor gevordei'den 46; Stenografie voor begïners 58: Boekhouden 47; Admini stratie 56: Handteckenen 55: Vakteekenen metaalbewerkers 54; Vakteekenen houtbe-1 werkers 44; E.H.B.O. Groep I 48; E.H.B.O. Groep II 59; Muziektheorie 62; Muziekvoor- drachten 65; Verbrandingsmotoren 60; Auto montage 70; Ned. Handelscorrespondentie 27; Ned. Taal 63; Handschriftverbeteren 50; Land en Volkenkunde 43; Economische Aardrijks kunde 34; Scheikunde 40; Schaken 49; Radio techniek 64; Turnen Groep I 58; Turnen Gi*oep II 46; Briefschrijven 65, DE BRANDWEER ZOCHT DEN BRAND. Waar de brand was, Wisten slechts enkelen. Wij zijn er niet zoo makkelijk achter kunnen komen.... De brandweer ook niet. Toch rukte zij uit naar de Houtmarkt, waar vuur moest woeden en toen zij er kwam was er niets te vinden. De een meende dat 't hier was, de ander zocht de brand in een ander huis en het results va der diepgaaiide onder zoekingen was de vondst van een eindje paal. dat werkelijk brandde. Wij zijn naar huis gegaan, vergezeld van een klein kinder-hoeraatje. De brandweer deed haar plicht door uit te rukken. De brand deed zijn plicht niet. want hij bleef achter wege. Hetgeen eigenlijk nog wel het beste was. Voor zón en zomer natuurlijken Tweka badpak! (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 6 JULI Kleine Houtweg 16: Nationale Bakkerij- tentoonstelling, laatste dag. Sluiting 11 uur. E. D. O. terrein: Djiguiten Kozakken. 3 en 3.30 uur. Palace: Baby take a Bow. Op het tooneel: Olga Statis Comp., balance act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Frühlïngsstimmen. Op het Tooneel: Hadji Sambalo, geheimzin nig cabinet. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: De schaduwen van de mis daad. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Zijn laatste kans. 2.30. 7 en 9.15 uur Tevler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 7 JULI „Elswout: Samenkomst Vrijz. Herv. afd. Haarlem. 2 uur. Bakenessergracht 13: Rozekruisers Genoot schap. Spr. de heer B. Leene. 7.15 uur nam Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds MAANDAG 8 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om "s avonds 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt- Van Zaterdag 6 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 12 Juli des avonds 8 uur zul len de volgende apotheken geopend zijn: H J M. ~Bartels. Apotheek Loomeyer. Bar- teljorisstraat 11. Tel. 10175. B. W. Ferguson, Park-Apotheek, Klever- parkweg 13. Tel. 11793. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038, „Uit en Thuis" geopend. Tehuis voor jonge meisjes aan de Nieuwe Gracht. Aan de Nieuwe Gracht 100 is Vrijdagmid dag het tehuis voor meisjes geopend, dat den naam draagt „Uit en Thuis". Het is een Union-huis. beheerd door de Nederlandsche vereeniging ter behartiging der belangen dei- jon se meisjes. Mevrouw M. Bierens de Haan-Waller. de president der Haarlemsche afdeeling zei in haar openingswoord dat met de inwijding van dit tehuis tevens een nieuwe periode was ingeluid op het gebied waarop de vereeni ging werkzaam is. Zij gaf in het kort een overzicht van den arbeid, vroeger in het Emma-huis aan de Damstraat verricht, en zei dat het de bedoeling van dit tehuis was. dat alle meisjes die tijdelijk of voor langer geen eigen tehuis hebben, hier een „instuif" kunnen vinden. Het is bestemd voor alle meisjes die behoefte hebben aan gezelschap, aan conversatie aan een thuis. Zij kunnen er handwerken, praten, kleeren wasschen. kof fie en thee drinken. Uitei-aard zal voor dit laatste wel een kleine goede vergoeding moe ten worden gevraagd. Voorts is er gelegen heid. zij het een beperkte, voor logies, waar voor natuurlijk ook betaling moet worden gevorderd. Van belang is ook dat het tenuis alle mo gelijke inlichtingen verstrekt betreffende arbeidskeuze. vacanties en bemiddeling voor betrekkingen. Met het gemeentelijk subsidie van f 320 en de verschillende andere, reeds genoemde bronnen van inkomsten, hoopt men te kunnen rondkomen. Mevrouw Bie rens de Haan bedankte tenslotte allen die medegewerkt hadden aan de totstandkoming van dit tehuis voor meisjes. Mevrouw Röell-De Vos van Steenwijk wenschte het bestuur als eere-presidente ge luk met deze aanwinst en sprak de hoop uit dat, het tehuis aan alle verwachtingen mocht voldoen. In gelijken geest sprak de presi dente van het hoofdbestuur, mevrouw J. van Ramondt-Vis, die er op wees dat de lof van het buitenland voor het in Nederland ver richte werk wel tot nadenken stemt. Voorts spraken nog mevrouw M. Waarden- burg-Lindeyer namens de plaatselijke fede ratie Haarlem, mevrouw A. Schippers na mens den Nationalen Vi-ouwenraad. mej. J. Blooker namens den kring van de Neder landsche Meisjes Clubs, mej. C. ten Boom namens de landelijke vereeniging der meis jesclubs. mevrouw De Bel voor het Verbond van Christelijke meisjesvereenigingen en mevrouw Schenk-Röder voor de afdeeling Rotterdam van de Nedeirlandsche vereeni ging ter behartiging van de belangen der jonge meisjes. Van verschillende zijden waren geschen ken ontvangen waarvoor de presidente der Haarlemsche afdeeling dank zegde. Jaarverslag van den Keurings dienst van waren. Wij ontvingen het jaarverslag van den Keuringsdienst van waren voor het gebied Haarlem over het dienstjaar 1934, uitgebracht door den directeur, den heer C. J. Mieras aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem. Dit jaarverslag is in vier deelen ingedeeld, Het eerste deel behandelt de onderwerpen Per soneel. Begrooting, Transportmiddelen en Ge bouw, het tweede het onderwerp Algemeene Beschouwingen, het derde geeft een overzicht der verrichte werkzaamheden, terwijl het vierde deel mede dee 1 in ge n bevat omti'ent de monstername en het onderzoek. In het afgeloopen dienstjaar werd; en keur meester wegens bezuinigingsredenen ontslag verleend met recht op wachtgeld, terwijl de bijdragen van het Rijk en de gemeenten aan merkelijk lager waren dan het vorige jaar. De algemeene beschouwingen vermelden wijzigingen in eenige besluiten. Blijkens het overzicht der verrichte werk zaamheden werden in het dienstjaar 1934 10947 inspecties verricht. 18300 monsters wer den onderzocht. Van de verschillende waren, waarvan deze monsters waren genomen, werden 323 partijen afgekeurd, een totaal van 3362 K.G., 450 liter, 212 flesschen en 500 eieren. Er werden 103 processen-vei-baal wegens overtreding van verschillende besluiten en keuringsverordeningen. 1561 waarschuwingen werden gegeven. In het jaarverslag zijn eenige tabellen op genomen, die een overzicht geven van de verrichte werkzaamheden en het aantal in woners, van het aantal op het laboratorium onderzochte monsters, van het aantal en de hoeveelheid afgekeurde partijen, in het ge- lxeele gebied en in de afzonderlijke gemeenten, die dit gebied vormen. Monstrs wei-den genomen van alcoholhou dende dranken, azijn, azijnessence, enz., brood (hierover is een tabel opgesteld), cacao en chocolade, consumptieijs, gi-oenten, vruchten zaden, jams en vruchtensappen, kaas, koffie en koffie en koffie-surrogaten. limonadesiro pen, meel en grutterswaren, melk, melkpro ducten. specei-ijen, oliën en vetten, suiker etc.. visch, vleeschwaren en eenige andere arti kelen. Bij het azijnonderzoek bleek, dat het gehalte van azijn vaak afweek van de minimum eisch Niettegenstaande de controle in broodbak kerijen door inkrimping van het personeel beperkt was. werd geconstateerd, dat het aan tal broode, dat niet aan de gestelde de eischen bleek te voldoen, iets hooger was dan het vorige jaar. De toename van dit aantal wordt in het jaarverslag toegeschreven aan de crisis, die er sommige bakkei's toe bracht het broodgewicht wat te verlagen. De controle op de bereiders van consump tie-ijs werd dit jaar bemoeilijkt door de ver wachting. dat een wijziging in het Consump- tie-ijsbesluit tot stand zou komen. Zooveel nocdig werd tot inspectie der reeds bestaande ijslokaliteiten overgegaan. De resultaten van het bacteriologisch onderzoek waren onge veer als vorig jaar. In het verslag wordt omtrent de limonade siropen opgemerkt, dat de bereiding ervan onder den invloed van de crisis bleek te staan. De scherpe concurrentie was oorzaak, dat het suikei-gehalte dikwijls te laag genomen werd. Over de melk, en speciaal de slijtersmelk zegt het verslag: „Procentsgewijze is het aan tal water bevattende monsters nog wat ge daald, maar toch komt het opzettelijk toevoe gen van water nog voor. terwijl het omspoe len der bussen vlak voor het melken, naar het schijnt, soms wat te veel water achter laat." Bij het onderzoek naar de leveran- ciersmelk viel verbetering te constateeren, terwijl bij dat naar gepasteuriseerde melk de resultaten eveneens belangrijk beter waren dan vorige jaren. Tabellen lichten de uït-j komsten van het melkonderzoek toe. Met een tabel over het aantal processen-verbaal wordt het verslag besloten. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 6 Juli: Aan het hoofd van de Leidschc Cou rant van Donderdag leest men het vol gende Medeburgers Gij hebt ons uitgenoodigd tot bij woning van het feest, door U ter gele genheid der viering van het drie honderd-en-tienjarig bestaan der Leid- sche Hoogeschool het studentencorps aangeboden. Volgens onze beroepsplicht hebben wij aan uw uitnoodlging gevolg gegeven. Niet met een blij gestemd, maar met een bedrukt gemoed betraden wij uw feestterrein Kennend de studentenmaatschappij wisten wij, dat wie haar verheerlijkt, vergood, maar wie haar feilen toont, g^cteenigd wordt. Wegens ons betoog, dat bij behoud van het groenwezen onze aloude uni versiteit met. schromehiken achteruit gang bedreigd word», ziin wii gisteren avond door hen. die. evenals wii. uw sasten waren, met ruwe beleedifitfngen overladen, en met brutaal geweld bejegend. In het belang der hoogeschool. waar aan wh onze vorming te danken heb ben. achten wii het raadzaam geen ve'aas van het gebeurde te geven. Wii stinnen slechts het. feit aan. or>- dat het geval, dat betreffende de feest viering van gisterenavond geen verslag >n deze courant voorkomt, voor gc- noemde overmacht oo™ehcldord worde. Wii nemen tevens deze gelegenheid ie baat U te verklaren, dat wii door de aanranding van onze nersonnlüke vrn- heid niet zijn afgeschrikt voor d'c beginselen te striiden. die in onzen tiid den grondslag vormen van elke be schaafde maatschappïi. DE REDACTIE. ^llllllllllllll''l'"l|''"lllllllllllllllllll''',||ll|'''!''lllllllllllllll""||l"l"l|"!lllllllllllllll""""""" ZONDAG 7 JULI 1935. HILVERSUM, 1S75 M- 8.50 VARA. 10.— VPRO. 12.— AVRO. 5.— VARA. 8— AVRO. 8.50 De Wielewaal o.l.v. P. Tiggers. 9.— Postduivennieuws. 9,05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A. B. Kleerekoper: Nu of nooit. 10.Kerkdienst uit de N. H. Kerk te Enkhuizen. Spr.: Ds. J. J. Meijer. Hierna Orgelspel! 12.— Klokken spel en Uurslag van het Stadhuis te Maas tricht. 12,01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Omroeporkest o.l.v. A- v. Raalte. 1.— Het schil dc-rij van de maand, 1.20 Omroeporkest o.l.v. A. van Raaltc. 2.— Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr.. 2,30 Pianorecital Endre Petri. 3.— Residentie-orkest o.l.v. Ncumark m.m.v. L. Smitshuysen (bas-bariton). 4,30 Gram. pl„ (om 4.45 sportnieuws) 5.Uit het Leidschcplein- theater, Amsterdam: „De Lachhoek" o.l.v. H. Wallig. '5.40 Sportnieuws. 6.— VARA-orkest o. I. v. H. de Groot. 7.— Granx. pi. 7,15 „6—0 voor de VARA", revue van R. Pleysier en S. de Vries. M.m.v. solisten en het VARA-tooneeL 8.— Berichten. 8.10 Gramplaten. 8.20 Uit heb Kurhaus, Scheveningen: Residentieorkest o.l.v. C. Schuriclit. m.m.v. H. Cals (sopraan). 9.05 Radiojournaal 69,20 Orgelspel P. Palla. 9.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.55 Voordracht L. Gimberg. 10.10 Disco-nieuws. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.— Berichten. 11,10- 12.— AVRO-Decibels o.l.v, E. Meenk. HUIZEN. 301 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO. 5.— NCRV. 7.45— II.— KRO. 8.30 Morgenwijding door Joh. de Heer. m.. m.v. W. Verver (viool), 9.30 Gram. platen 10.— Hoogmis. 11-30 Gram.platen. 12,15 Orkestcon- cert en lezing. 2.— Schlagermuziek. Gram.pl. 3.Pontificaal Lof. 3.30 Reportage. 4.— Gram platen en sportreportage. 5.— Orgelspel A. G. Both, 5.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Gorinchem o.l.v. Ds. H. Th. v. Munster m.m.v. A. G. Both (orgel). Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie. 8.10 Berichten 8.15 Gevar. programma. 10.30 Berichten. Gram.platen. 10.4011.Epiloog. RADIO MOORS n.v. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 8 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M- Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8._ n. de Klijn viool en C. Steyn piano. 8.30 Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie J. v. Oogen. 10.30 Orgel spel J. Jong. 11.Vervolg declamatie. 11.20 Granx.pl. 12?— Dc Flïei-cfluiters o.l.v. E. Walis 12.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 1.— „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst. 1.55 Gram.pl. 3.30 Voor de vrouwen. 4.Zenderwisseling. 4.15 Orgelspel C. Steyn. 4.30 Kinderuurtje 5,Vara-oi'kest o.l.v. H. de Groot. 5.45 Decla matie C. Rijken. 6.— Vervolg orkestconcert. 6.30 Muzikale lezing P. Tiggers. 7.10 Dr. H. Engel spreekt over Linnaeus. 7.30 Zang door Jo Hekkertvan Eysden. 8.Herh. S.O.S.- Berlchfcen, nieuws-berichten. 8.10 E. Walis en zijn orkest. 9.J. Huy (saxofoon) en J. Jong (piano). 9.10 „Humor in dc literatuur", III, verz. door Jos. Cohen. m.m.v. Janny van Oogem (declamatie) en de Notenkrakex's o.l.v, D. Wins. 9.50 Gram.pl. 10.15 Vara-Orkesfc 0.1.v. H. de Groot. 11.Gramofoonplaten en 1. Rossican piano en J. Jong orgel. HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-UITZENDING. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Granx.pl, 10.30 Moi\sendicnst o.l.v. Ds. A. D. Meeter. 11.— Chr. lectuur. 11.30 Mahlercon- cert. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelconcert J. Zwai't. 2.Zang en pianorecital doro Truus fer Steege sopraan en Corrv v. d Veen niano. 4.B"bePezlnp\ Ds, W J. M<x>v m.m.v. so- oraan en orgel. 5.— Amsterd. Salonorkest o.l.v. Kiekens en Gram.pl. 7.— Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Reportage. 7.30 P. Deenekamp .Wandelsport". 7.40 Gram.pl. 8.— Berichten 805 Gram.pl. 9— Cor Kee: Het orgel in den loop der eeuwen. 9.30 Concert door het Ned. Sextet. (Om 10.10 Berichten). 10.3011.30 Gram.pl,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13