CRICKET ROOD EN WIT-V. O. C. V. R. A.-HAARLEM DAMES-CRICKET. CRICKET IN ENGELAND, j GOLF. HOCKEY MAANDAG 8 JULI 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 4 Rood en Wit is er in geslaagd om met in vallers voor v. Bueren, Davidson en Menalda v. Schouwenburg een regelmatige zege te be halen op een op East na volledig V. O. C Speciaal het prachige fielden van de Haar lemmers had ditmaal een groot aandeel in de overwinning. Voor een zeer talrijk publiek openen Kramer en Yates de R. en W.-innings op het bowlen van Terwiel en v. Herwaarden. Beide 'oatsmen zijn sopedig ingespeeld en de runs komen in gced tempo. Het scoringsbord wijst reeds 40 runs als Kramer heel ongelukkig een bal ver aan leg in z'n wicket haalt. Kra mer scoorde een solide 19. Dit schijnt de overige R. en W. batsmen zoo te ixxtixxxideeren dat er een ware collapse volgt en van 1—40 wordt het 7 voor 64. Yates werd voor een uitsteken de 34 in het verre v.eld gevangen. V. d. Togt weet gelukkig door voorzichtig spel stand te houden en krijgt dan goed steun van Elias. Langzaam maar zeker stijgt de score, totdat op 99 Elias l.b.w. gaat voor 10 runs. Op 105 gaat- v. d. Togt voor een goede 32 run out en ieder denkt dat het nu gedaan is, doch het laatste paar J. v. Baasbank en Gobets weten nog een uiterst nuttigen stand van 28 runs on te zetten en eerst op 133 komt er een einde aan de R. en W. innings, als Gobets voor 5 wordt gebowld. J. v. Baasbank bleef met 17 not out. Prachtig bowlen van Yates, gesteund door schitterend veldwerk, was oorzaak dat alle Rotterdammers op 85 een beurt hadden gehad. Reeds in de eerste over heeft v. d. Togt suc ces als hij F. Kramer voor 0 in de slips gevan gen krijgtt door Yates. Dubru en Verburg hou den dan eenigen tijd stand en vooral de eerste slaat eenige zeer mooie vieren. Op 25 doet v. d. Bogaardt een prachtigen vang op square leg waardoor Dubru voor 22 kan verdwijnen. Ver burg (8) en Beyers (7) vallen als slachtoffer van Yates en hiermede is de stand 441 ge worden. Stenger en v. Herwaarden verdedigen nu taai en de runs komen in langzaam tempo, doch hoe aanvoerder Davidson z'n aanval ook wij zigt er komt geen scheiding. Als er om 4 uur voor de thee wordt gestopt zijn er 82 runs voor het verlies van 5 wickets, zoodat V. O. C. nog een zeer goede kans heeft de match te winnen. Na de thee gebeurt echter het wonderlijke. Vooral Yates met z'n slow leg-breaks blijkt onbespeelbaar en de laatste 5 wickets vallen voor 3 runs, zoodat op 85 alle V. O. C.-ers uit zijn. Reeds om 5 uur, ongewoon vroeg voor een cricketmatch, eindigde deze match dus in een goede overwinning van Rood en Wit met 48 runs. Een extra pluim verdient zeer zeker de En- gelschman Yates, die 7 wickets nam en boven dien nog 2 mooie vangen deed, zoodat hij 9 van de 10 slachtoffers maakte. A.s. Zondag den groote Haagsche aan de Spanjaardslaan. Laten we weer eens op een ouderwetsche spannende match hopen. De volledige scores luidden: lste innings Rood en Wit: W. Yates c. Th. Dubru b. A. Terwiel 34 W. Kramer b. F. v. Herwaarden 19 P. C. Hagenaar c. H. Verburg b. F. v. Herwaarden 0 A. v. Baasbank c. C. G. A. Beyers b. A. Terwiel 0 A. v. d. Togt run out 32 Dr. S. Posthuma b. F. v. Herwaarden l J. W. v. d. Bogaardt b. F. v. Herwaarden 0 Mr. F. A. Davidson l.b.w. b. A. Terwiel 1 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. b. F. v. Herwaarden 10 J. P. v. Baasbank not out 17 M. Gobets b. F. v. Herwaarden 5 Extra's 14 Totaal 133 Bowlingcijfers V. O. C.: O. M. R. W A. Terwiel 19 3 60 3 F. v. Herwaarden 17.3 3 52 6 G. Chambers 10 7 0 lste innings V. O. C.: F. Kramer c. W. Yates b. A. v. d. Togt 0 Th. Dubru c. J. W. v. d. Bogaardt b. W. Yates 22 H. Verburg c. W. Yates b. W. Kramer 8 C. G. A. Beyers c. J. v. Baasbank b. W. Yates 7 M. Stenger b. W. Yates 18 A. Terwiel c. Dr. S. Posthuma b. W. Yates 3 F. v. Herwaarden c. W. Kramer b. W. Yates 21 T. v. Horik c. A. v. d. Togt b. W. Yates 0 G. Chambers c. P. C. Hagenaar b. W. Kramer 1 T. v. Eek b. W. Yates 0 F. Ruychaver not out 1 Extra's 4 Bowlingcijiers Rood en Wit: W. Yates A. v. d. Togt W. Kramer Dr. s. Posthuma P. C. Hagenaar Totaal M. 85 O 22 9 37 5 2 10 1 16.5 7 25 2 3 15 0 10 4 0 Deze wedstrijd is in een stevige nederlaag vcor Haarlem geëindigd. Dit was geen won der, want onze stadgenooten waren zwaar ge handicapt door het gemis van vrijwel den ge- heelen aanval, n.l. Maas, De Ruig en Van Dal- sum. Slechts Fortgens was overgebleven, die in samenwerking met de tweede-elftalbow lers Hurkmans en Boeree voor de taak werd gesteld, het sterke V.R.A. battingteam er onder te houden, een taak die inderdaad veel te zwaar bleek, want nadat Haarlem het tot het behoorlijke totaal van 140 had ge bracht, werd dit voor slechts 3 wickets door V.R.A. gepasseerd. Vooral Glerum was hier weer de man; had de V.R.A.-captain hem neg even door laten spelen, dan zou hij stellig de 100 gehaald heb ben. Nu bleef hij met een zeer fraai gespeel de 80 not out. Het prachtige V.R.A.-terrein is overigens wel zeer geschikt voor hooge scores, want voor een bowler is het vrijwel onmogelijk, iets uit het wicket te halen, terwijl het veld zóó uiterst snel is. dat een bal, die eenmaal een fielder met eenige vaart is gepasseerd, niet meer te achterhalen is. Daarom koos de Haarlem-aanvoerder Kleef- stra na het winnen van den toss eerst bat ten. Healey en Voogd openden de Haarlem- innlngs op het bowlen van Klink en Glerum. Beide batsmen speelden in het begin nogal ge lukkig; zij werden herhaaldelijk in de slips gemist, Vooral het bowlen van Klink bleek nogal lastig te bespelen. Toch duurde het nog geruimen tijd. alvorens V.R.A. het eerste succes boekte. Eerst op 37 kreeg Klink. Voogd l.b.w. voor 22. De la Mar Jr. maakt het niet lang; hij wordt, na slechts 2 runs gescoord te hebben, met een fraaie off- break dcoT Klink gecleaned. Ook Healey moet spoedig vertrekken, wanneer hij den inmid dels aangezetten Ingllsh Arkell totaal verkeerd speelt en op cover-point door Hamburger wordt gevangen. H. de la Mar en Fortgens •wisten echter weer verbetering te brengen. Tot vlak voor de lunch bleven zij ongeschei den. De la Mar viel toen echter nog als slacht offer van Peters voor 28 runs. Met de lunch was de stand 490. Na de lunch waren het alleen Fortgens, Kleefstra en Allavt clle er iets van terecht brachten; voor de anderen was liet een ko men en gaan. Vooral Klink hield onder den staart een ware opruiming. De innings sloot- op 140. Het was hierna vrij eenvoudig voor V.R.A. Wel trachtte Haarlem door goed fielden 't to taal zoo langzaam mogelijk te doen stijgen, hetgeen cok wel lukte, maar wickets vielen er bijna niet. Slechts in het begin van de innings had Hurkmans even succes, toen hij De Waal voor 11 runs cleande, terwijl ook Fortgens met een fraai gepitchten bal nog her wicket- van Loggere nam. Voorloopig bleef het hier echter bij want zoowel Glerum als "Wittebol namen geen risico's; zij wachtten eenvoudig op de losse ballen. Zoo waren er met de thee reeds 83 runs, zonder dat er verder een wicket was gevallen. Na de thee was het spoedig gebeurd, want Glerum begon veel vrijer te spelen, evenals Wittebol: zij scoorden een fraaie zes en ver schillende vieren. Op 117 raakte Wittebol een bal van Kleefstra half; hij werd goed door Abendanon voor 32 gevangen. Een dure over van Kleefstra en een harde vier van Hambur ger bracht V.R.A. koi-t hierna op 141, waarna captain De Waal de innings sloot, Glerum met 80 not out latend. De scores luiden als volgt: Innings van Haarlem: H. Healey, c. Hamburger, b. Ingl. Arkell 23 J. Voogd, Lb.w., b. Klank 22 J. J. de la Mar, bowled Klink 2 H de la Mar, l.b.w. Peters 28 J. Fortgens, l.b.w. Klink 14 B. Kleefstra. c. Wittebol, b. Glerum 19 J. Allart, not out 11 H. Hurkmans. bowled Glerum 2 H. Boeree, bowled Klink 1 O. Abendanon, c, de Waal, b. Klink 5 H. v. Vreeden. run out 3 Wides 1 Byes 4 Leg byes 5 No balls Totaal 140 Bowlingcijfers: O. M R. W. H. Klink 21.5 4 47 5 W. Glerum 18 2 44 2 J. Peters 5 1 16 1" E. I. Ax-kell T2 3 23 1 Innings van V.RA.: Mr. H. W. Glerum, not out 80 R. de Waal. bowled Hurkmans 11 A. Loggere, bowled Fortgens 5 H. Wittebol. c. Abendanon. b. Kleefstra 32 Mr. G. Hamburger, not out 5 Th. Overing T. Berghuis J. Peters did not bat A. v. Tienhoven H. Klink E. I. Arkell Wides 1 Byes 7 Leg byes No bails Totaal 141 voor 3 wickets. O. M. R. W. 14 2 40 1 10 1 44 1 5 0 27 0 3 0 21 1 1 0 0 Bowlingcijfers: J. Fortgens H. Hurkmans H. Bceree B. Kleefstra H. de la Mar h. c. c. v. v. v. H, C. C. I maakte 325, waarvan W. van den Bosch 208. V. V. V. maakte 75, waardoor H. C. C. I won met 275 runs op de eerste innings. Ranglijst eerste klasse. V. R. A. h. c. c. n H. C. C. I Haarlem Rcod en Wit V. O. c. V. V. V. tJ «4 £2 -T s s -M V O s 1 D. H Tl s bO ba §o bO D. 8 6 0 1 1 0 13 5 0 0 2 0 10 7 4 0 0 3 0 8 8 3 0 2 3 0 8 3 4 0 0 4 0 8 9 4 0 0 5 0 8 8 1 0 2 5 0 4 7 1 0 1 5 0 3 AJAX—R. C. H. De returnmatch tegen Ajax te Leiden is in een verdiende groote overwinning voor R.C.H. geëindigd Na 't winnen van den toss kies R.C.H. eerst fielden. De eerste drie wickets zijn al heel spoedig opgeruimd voor slechts één run. Met Zwa nenburg en Jansen op de mat komt er voor Ajax eenige verbetering. Op 23 wordt Zwa nenburg gevangen. Een schitterende vang van G. v. Musscher en het is 5 voor 33. De bowlers blijven de overhand houden waardoor de wickets regelmatig vallen en de score lang zaam stijgt. Vermelding verdient zeker een catch van Zonneveld op eigen bowlen op een keiharden slag van Smidt. Op een totaal van 62 zit Ajax weer op de tribune, waarvan L. Jansen met 14 de eenige was die de dubbele cijfers haalde. Voor R. C. H. bowlde H. v. Zonneveld 4 voor 18. L. Kuyt 3 voor 22 en D. Radsma 2 voor 13. Het openingspaar voor R. C. H., G. v. Mus scher en J. Siegerist heeft er onmiddellijk ge ducht het oog in. De score rijst in zeer snel tempo en spoedig passeeren zij het Ajax to taal. Beide spelers laten prima off en leg sla gen zien. Op 76 komt echter de scheiding als van Musscher gevangen wordt. Van 1 voor 76 wordt het nu 2 voor 86 als Zonneveld run out gaat, terwijl 10 runs later ook een einde komt aan de fraaie innings van Siegerist voor een aantrekkelijke 45 runs. Door dit goede begin woi'den de volgende batsmen geïnspireerd om met vertrouwen te spelen, het grootste deel weet dan ook boven de dub bele cijfers te komen, nl. J. Paape 13. J. Hel lingman 12, D. Radsma 16, W. Klein 22. C Scheffer 11 en H. Kuyt 10 not out, waardoor het. totaal tenslotte sluit op 193. Voor Ajax bowlden E. Smit 4 voor 50, C. v. Kuyk 4 v. 76, du Pon 1 voor 43, G. Lob 0 v. 8. Met nog 21/2 uur speeltijd en. een voor sprong van 131 runs stuurt R. C. H. Ajax nog eens in. Aanvankelijk heeft het er den schijn van dat Ajax door brutaal spel den R. C. H. aanval uit elkaar wil halen, tijdig veranderen doet op 25 reeds de scheiding komen als Radsma het wicket van Dozy (12) bowlt. Toch wordt het nu nog 2 voor 46 voor dat du Pon na een harde 18 door Zonneveld op point wordt vangen Als Ermers (11) L. Jansen 15 en van Kuyk 10 vervolgens van het tooneel zijn verdwenen is het spoedig gedaan en sluit het Ajax totaal op 80. In de 2e innings bowlde voor R. C. H. J. Hellingman 3 voor 11, W. Klein 3 voor 8. G. v. Musscher 2 voor 3, D Radsma 2 voor 20. R. C H won dus dezen wedstrijd met in nings en 51 runs waardoor Ajax muurvast op de onderste plaats zit en R, C. H. enkele plaatsen op de ranglijst is gestegen. HAARLEM 2—V. R. A. 2 Zooals te verwachten was. hebben de Haarlem-reserves van de Amsterdammers, die momenteel onbedreigd op de bovenste plaats staan, verloren. Haarlem begint te batten en A. Hartog en J. Mulder trekken naar de wickets. Reeds op vier kan eerstgenoemde vertrekken. Ook de volgende batsmen brengen er niet veel van terecht. J. Mulder ziet echter .kans stand te houden. E. van Musscher als zevende in komende brengt eenige verbetering, doch ondervindt hierbij geen steun van z'n part ners. Als ook hij verdwenen is ziet het er met een stand van 863 niet best uit. Gelukkig brengen P. A. J. van den Bergh en G. Jansen verbetering. Laatstgenoemde ziet zelfs kans de bal één maal over de boundary te krijgen. Geleidelijk stijgt het totaal en zonder verder wicketverlles verschijnt de 100 op het scoringbord, en nog denken ze niet over uitgaan. Eerst op 114 valt het wicket van Jansen, terwijl hierna spoedig het laatste wicket valt, zoodat met inbegi'ip van 4 extra's het totaal nog 120 is geworden. J. Mulder 19, E. v. Musscher 27, P. A. J. van den Bergh 27 x en G. Jansen 31. Voor V.R.A. bowlden: J. Smit 640, H. v. d. Kuyl 025, H. v. Booven 442 en F. Popping 0—9. Doordat eenige spelers van het Haarlem elftal met het eei-ste mee moesten, was er van den aanval niet veel meer overgeblevexi, zoodat het geen wonder was, dat V.R.A. zon der moeite het Haarlem totaal passeerde. Vooral was dit te danken aan H. van Booven, die uitstekend heeft staan batten. Met C. Jibben bracht hij de stand van 342 op 416 waarop Jibben uit ging. Verder deed J. Smit met het bat uitstekend werk. Wan neer het totaal 135 is voor het vex'lies van 6 wickets, wox*dt van verder spelen afge zien. J. Smit 20, H. van Booven 84 (15 x 4) en C. Jibben 16. Voor Haarlem bowlden: J. de Boer 018, C. Dekker 437. E. v. Musscher 018, W. F. van der Lee 227, A. Blok 016, A. van den Bergh 018. EXCELSIOR—ROOD EN WIT 2 Op een zeer gevaarlijk hoog opkomend wicket hebben de Rood en Wit-reserves een innings- nedexdaag geleden. Poederbach en Wegerif openen voor Rood en Wit op het bowlen van Jac. Oosterholt exi Zoetmulder. Na eenige overs krijgt Poederbach een bal tegen het hoofd en moet zich terug- trekkerx. Oosterholt bowlt goed en mede door de angst van de Rood-Witters vallen de wickets regelmatig. Alleen Chapon en vooral de Vries weten door een gedurfd spel de scox-e nog een behoorlijk aanzien te geven. Dit blijkt dan ook wel de eenige manier te zijn om ruxxs op dit wicket te maken. Th. Everard als tiende man slaat er ook nog even lustig op los en tenslotte wordt het totaal met ixxbegrip van 18 extra's nog 107. Hiervan hadden G. de Vries 29, J. Chapon 13 en Th. Everard 18. Bowlingcijfers Excelsior: Jac. Oosterholt 630. H. Zoetmulder 012. G. Oosterholt 0—28 en J. Rijnten 2—19. Bij Excelsior is het begin ook niet schitte rend, op 21 zijn er drie wickets neer o. w. J. Oosterholt Jx\ en G. Oosterholt. Hoexxderop en H. Groenhorst voelen zich ech ter beter thuis op dit wicket en voeren de score vrij snel op, aangezien het veld kleine afmetingen heeft. Op 61 doet Groen een vang op het bowlexx van Chapon exx Hoenderop moet vertrekken. J. Oosterholt Sr. exi Groenhorst weten het Rood en Wit-totaal te passeeren. De wickets vallen daarna regelmatig'. Het totaal wordt 182. Hiervan hadden: A. Hoenderop 36, H. Groenhorst 53 not out, J. Oosterholt Sr. 43, R. van Lingen 12, H. Zoet mulder 10 en A. de Waard 12. Bowlingcijfers Rood en Wit: G. de Vries 362, J. Reus 129, J. Chapon 445 en. P. Ligtenstein 17. Rood en Wit wordt nog eens ingestuurd. Thans weten alleen Fx-eni, M. Slingenberg en Groen met resp. 10, 15 exx 10 de dubbele cijfers te bereiken. Het totaal wordt 49 Bowlingcijfers: J. Oosterholt Jr. 3—9 en J. Rijnten 4—38. Excelsior wint dus met innings en 26 runs. KAMPONGC. V. H. C.V.H. wint met 4 runs op de lste innings. Roodt wint den toss en gaat fielden. Al dadelijk blijkt dat pitch en veld lastig zijn. v. <1. Bijl is gauw uit, als hij een laxxgen bal van Middelink verkeerd beoordeelt. Eikel boom en Ufkes brengen de score dixchtig om hoog. Vooral Eikelboom is het die taai ver- dedigeixd de C.V.H.'ers tot wanhoop brengt. Als Roodt echter Ufkes weet te bowlen gaat het harder en bij een stand van 6—84 wordt geluncht. Daanxa weten divex-se Kampong spelers nog runs te maken. We zien o.a. nog een aardigen stand voor het 10de wicket tus- schen Schilthuizen en v. d. Pol die ongeveer 30 runs oplevert. Het totaal wordt 148 G. Eikelboom 42. G. Ufkes 22. L. Schilthui zen 11. J. v. d. Pol 11. Bowl. cijfers C.V.H.: A. J. Roodt 4—36, G. Zeeuwe 218. R. Davidson 0—20; J. Midde link 3—31. Het begin is bij C.V.H. weinig voorspoedig daar op 4 al 2 wickets down zijn. Dan komen Roodt en Langelaar samen en deze 2 bats- men beginnen de basis voor een behoorlijk totaal te leggen. Wat aanvoerder Wijga ook probeei-t, beiden blijven kansloos runs ver zamelen, zoodat bij de thee de stand 2—58 is. Als weer begonnen wordt lijkt het of de zaak op denzelfden voet voortgezet zal wor den. Roodt wil het forceeren. slaat W. Bijl voor 6. maar wordt 2 ballen later goed ge vangen door Kramer op diep fine leg. 8 x-uns later komt ook een einde aan~Lan- gelaar's mooie innings, gevangen van een harde return. Er vallen nu snel nog een paar wickets en bij 6—93 ziet het er vrij donker uit. Whitehead en Seveke denken er echter anders over en de eerste begint met vrij spel den Kampong-aanval naar alle kanten te slaan. Diverse mooie vieren en een enorme 6 komen van zijn bat. Ook Seveke vergeet het runs maken niet maar hij speelt iets kalmer. Beiden weten hun wicket te bewaren en bij 6152 wordt de wedstrijd gestaakt. Whitehead en Seveke blijven resp. met een keurige 36 en 28 n.o. Verder A. Roodt 35, G. v. Langelaar 34. Bowl. cijfers Kampong: W. Rosenbaum 4—50. G. Kramer 1—21. G Ufkes 0—29, c. v. d. Bijl 1—30. G. v. d Pol 0—9. HAARL. CRICKETBOND. HAARLEM 3—C. V. H. 2. Evenals verleden week eixxdigde ook de returnmatch tusschen bovengenoemde elftal len in een draw. De Haarlemmers hadden, voor hun innings 2' uur noodig en J. Koch en C. J. Roodt deden gedurende een uur niets anders dan de bal in den grond slaan. Haarlem begint te batten en reeds op nul kan H. v. Vreden vertrekken. J. Mulder en R. Kammeyer doen het hierna iets beter. In fleze periode is vooral het bowlen van O. Keyzer en G. Langelaar uitstekend te noe- mexi, waai'door hetscoren xiatuurlijk bemoei lijkt wordt. Op 17 valt het wicket van Kam meyer. Ook A. v. d. Bergh doet het hierna uiterst langzaam. Vele lossee ballen aan leg worden door beide batsmen gewist, misschien door de snel van de pitch opkomende ballen. Na een uur spelen zijn er pas 30 runs gemaakt. Als Mul der en v. d. Bergh verdwenen zijn. komt er eexi beetje meer gang in. De eerste vier wordt door R. Ton geslagen. Vooral Onkennout legt er het hout op. goed ter zijde gestaan door Ton en P. Mulder. Daarna is het alleen nog Th. Kruyt die er iets van terecht brengt. Wanneer het totaal inclusief 9 extra's, 110 is, wordt de inxiings gesloten. J. Muider 15, A. v. d. Bergh 13. R. Ton 13 W. Onkenhout 23, P. Mulder 15. Th. Kruyt 11. Voor C. V. H. bowlden: O. Keyser 428, G. v. Langelaar 342 exx A. J. van Roon 331. De eerste wickets vaxx C. V. H. zijn hierna reeds spoedig verdwenen, mede daxxk zij eexxige uitstekende vangen van Th. Kruyt. Slechts G. van Langelaar en W. de Vos zien kaxxs runs te maken, doch daarna vallen sxxel eenige wickets. Door taai te verdedigen zien J. Koch en C. J. Roodt kans den tijd uit te spelen. Met inbegrip vaxx 16 extra's wordt, het totaal 72 voor het verlies van 6 wickets G. van Langelaar 19. W. de Vos 10, terwijl J. Koch en C. J. Roodt met respectievelijk 9 en 8 not out bleven. Voor Haarlem bowldexx: R. Ton 123, J. Mulder 316, A. v. d. Bergh 19, W. Onken hout 07 in 10 overs, L. J. Harms 00, J. P. van Balen Blanken 01. Z. C. H. C.—ROOD EN WIT 3. In eexx prettigen wedstrijd is het Rood exx Wit 3 gelukt haar eerste overwinning te be halen. Rood eix Wit wint den toss en gaat eerst fielden. Z. C. H. C. weet mei; inbegrip van 8 extx-a'ss een totaal van 39 te scoren. In de dubbele cijfers kwamen J- Huyer 12 exx Ch. Rouffair 14. Bij Rood en Wit bowlden J. Reus nxet 816 zeer goed, verder J. W. Franken 214 en A. J. H. Elf ers 0—1. Rood en Wit doet het hierna niet veel beter. Bij 9 voor 29 ziet het er donker uit. A. J. H. Elfers en A. J. de Haaxx weten het totaal te passeeren. Op 52 valt het laatste wicket, hiervan hadden A. J. H. Elfers 14 en A. J. de Haan 10 n.o. Extra's 4. Bowlingcijfers H. Healy 518, H. Bloemendal 429, Clx. Rouf fair 11. Z. C. H. C. probeert het hierna nog eexxs op de tweede innings. Zij scoort een totaal van 80 voor 8, waarop er geslotexx wordt. Hiervan lxaddexx H. Healy 40, J. Huyer 12, H. Bloemexx- dal 12. Bowlixxgcijfers J, W. Franken 524, J. Reus 249, A. J. H. Elfei's 10. Extra's 7. Vermelding vex-dient eexx éénhaxxdsclxe rxxxx- xiing-catclx vaxx A. J. H. Elfers, waarmede hij H. Healy uitving. Rood exx Wit scoort ixx dexx nog resteerexxden tijd 56 runs voor het verlies van 5 wickets, F. v. Aken 13, L. Gx'oeix 10, H. Wegerif 10 xxot out, J. Reus 18, droegen hiertoe het meeste bij. Extra's 4. Bowlingcijfers: N. Perlstein 0—6, H. Bloemendal 4—29, A. Weihausetx 02, H. Healy 15. Rood en Wit wint dus nxet 13 runs op de eerste innings. ROOD EN WIT 4— BLOEMENDAAL. Bloenxexxdaal bat eerst en brengt het slechts tot 63. Bij den stand 8 voor 38 zag het ex- weinig hoopvol uit, doch de staart weex*de zich goed. De beide Beyks ontbreken bij Bloemen- daal, hetg'éeix'óok voor dexx aanval 'een vër- zwakkiixg bleek. Ixx de dubbele cijfei-s kwanxen W. v. d. Werff 17, J. Paap 13 not out. Extra's 5. Bow lingcijfers Rood en Wit P. Ligtenstein 529, J. Nijlxuis 222B. Langeraar 2—5, D. de Jong 12. Bij Rood en Wit zijn spoedig twee wickets voor vier runs gevallen maar dan zetten J. Nijhuis en C. Poederbach een grooten stand op. Na 60 kunnen beiden vertrekken voor resp. 28 en 23. Daarna is het alleen nog D. de Vries met 25 die de dubbele cijfers nog wist te bereiken. Het totaal mei inbegrip van 9 extra's werd 103. Bowlingcijfers H. Eysten 118. W. v. d. Werff 6—42, G. Strik 0—12, Jac. Bosse 3—22. Bloemen daal wordt hierna nogmaals in gestuurd en scoort de benoodigde runs voor liet verlies vaxx één wicket. G. Strik met een niet kanslooze 29 not out, droeg hiertoe het meeste bij. Bowlingcijfers R. exx W. P. Ligtenstein 0—26: J. Nijlxuis 0—7; M. Everard 1—6. Extra's 4. Rood en Wit 4 wint dus dezen wed strijd met 40 runs. HAARLEM 5—R.C.H. 2 Deze wedstrijd, gespeeld op het veld van het Kennemer Lyceum, is door R.C.H. op verdiexide wijze gewonnen. R.C.H. begint te batten. Reeds op 10 valt het eerste wicket, doch D. Tel en N.N. doen het hierna beter en het duurt dan ook ge- ruimen tijd voor er een wicket valt. N.N. ziet kaxxs 10 geduchte vieren te slaan. Op 80 valt pas het 2de wicket. Hierna treedt evexx een verslapping in doch G. van Musscher en J. Paape laten zich niet onbetuigd. Wanneer met inbegrip van 25 extx-a's, het totaal 177 is, voor het verlies van 9 wickets sluit de R.C.H.-captaixx. D. Tel 14, N,N. 57, G. van Musscher 44 en J. Paape 25. Voor Haarlem bowlden: H. D. Wessel 352, P. de Lugt 2—35, T. Stam 0—34, H. Meijer 011 exx A. Roggeband 322. Dank zij vooral H. D. Wessel en A. Rogge band, was er voor Haarlem gauw eexx be hoorlijk totaal bij elkaar. Als achtste man deed ook H. Meijer goed werk, doch het R.C.H. totaal was voor de Haarlemmers te hoog. Met inbegrip van 2 extra's, wordt het to taal 115. Hiexwan hadden: H. D. Wessel 32, A. Roggeband 27 exx H. Meijer 16. Voor R.C.H. bowlden: A. van Roon 023. C. Kamoen 3—39. D. Tel 1—15, J. Paape 3—17 en G. van Musscher 39. ROOD EN WIT—A. C. C. Gewoxxnen door Rood en Wit met 56 runs op twee innixxgs. Rood en Wit 65 en 57. A.C.C. 42 en 22. A.C.C. won den toss en verkoos wegens een mogelijke inningsnederlaag, eerst te gaan fielden, hetgeen dc Amsterdamsclxe dames goed deden. Vooral het aangeven was hard en zuiver. Rood eix Wit opexxde met N. Roosjexx exx T. Koning, die resp. voor 0 eix 3 alweer aaxx den kant zaten. G. Rigbers en L. Scheffer sloegen wat harder; eerstgenoemde was de eenige. die in de dubbele cijfers kwam (12). Daarna vie len de meeste wickets elk voor 6 runs op het bowlen van F. Broekmans en M. Haalmeyer, twee werden gevangen en L. Schmall bleef nxet 6 not out. Totaal 65. Het batten ging bij A.C.C. minder goed. Voor •12 runs warc-n alle wickets neer; A. v. Fasten- hout 12. T. Roos 11 G. Rigbers xxanx 4 wickets en kreeg er 2 op haar bowlen gevaxxgexx voo1- 31 runs. L. Schmall lxad 3 voor 9, Daar de speeltijd ïxog lang niet verstreken was ging Rood en Wit voor de tweede maal ixx; zij scoorde nu 57 runs; T. Koning 22, D. Roos 12 en L. Scheffer 11. Het was jammer voor A.C.C. dat haar goede wicketkeepster gewond werd, waardoor een ixxvalster moest komen, de opstelling veranderd moest worden exx slechts 10 speelsters voor het battexx over bleven. In de tweede beurt zat A.C.C. dan ook voor 22 aan den kant; Fastenhout 11, G. Rigbers nam ditmaal 2 wickets, kreeg er 4 op haar bowlen gevaxxgeix (tweemaal door G. de Jong) en ééxx rxxix out door een mooien ingooi van N. Roosjen. tezamen voor 15 ruxxs. L. Schmall bowlde 1 voor 6 en N. Ophuysexx 1 voor 1. HET ENGELSCHE TEAM VOOR DE 3DE I" TESTMATCH TEGEN ZUID-AFRIKA. De Eng, keuzecomm. heeft het blijkbaar xxiet aangedurf, al te ingrijpende wijzigingen ixx het team, dat de tweede testmatch tegen Zuid- Afrika verloor, aaxx te brengen. Men vertrouwt er blijkbaar op dat de ervaren testspelex-s zoo danig los komen, dat de balaxxs in evenwicht gebx-aclxt wordt, wat intusschexx ïxoodig is, wil Exxgelaxxd een redelijke kans op het uitein delijk winnen van de rubber behouden. De laatste testmatch op den Oval toch wordt alleen dan uitgespeeld wanneer de staxxd na de 4 voorafgaande gelijk is en dus ixx de 5e een beslissixxg verkregen moet worden. Der tien spelers hebbexx een uitnoodiging ont vangen om Zaterdagmorgen te Leeds aaxx- wezig te zijn t.w. R. E.S. Wyatt (captain) exx Hollies (Warwickshire). Sutcliffe, Leyland, Verity en Barbar (Yorkshire), Hammond (Gloucester), Ames (Kent), Nichols (Essex), J. C. Clay (Glamorgan), E. N. Clark (Northaxxts)Smith D. (Derbyshire) en Hard- staff (Notts). Michell, Holmes, Langridge en Farrimond zijxx derhalve vervangen. Ames is dus weer wicketkeeper. Dat de 22-jarige Notts-batsman Joseph Hax-dstaff, die Zaterdag j.l. tegen de Zuid-Afrikanen zijxx bij zond ei'e kwaliteiten toonde, door wederom een prachtige 154 te scoren, een kaxxs krijgt, zal algemeexx toege juicht worden. Ook Barber heeft zijn goeden vorm getoond exx het is logisch dat Smith, nu hij weer fit is, tot de uitverkorenen be hoort. De aanval berust in haxxden van de fast- bowlers Nichols (rechts) eix Clark (links). Verity (links slow), Hollies (x-echts slow), Clay (rechts medium). Het zal van omstan digheden afhangen (Verity wordt zeker in het team opgexxomen) wie vaxx de genoemde bow lers ter versterking van het batten uit het elftal gelaten wordt. Hoewel de 37-jarige ama teur John Clay aaxx het hoofd vaxx de bowling- averages staat, is zijxx keuze toch wel eexx ver- vassixig te xxoemen. Clay heeft ïxog betrekkelijk weinig ixx dit seizoen gebowld; een versterkhxg vaxx dexx aanval beteekent zijxx eventueele op neming o.i. niet. De taak vaxx de keuze-com missie is intusschen, voor zoover het 't bowlen betreft, allesbehalve gemakkelijk, want het doen van een keuze uit een teveel aan gelijk waardige krachten beteekent zooveel als een speculatie op het al of niet op dreef zijn van de betrokkenen. Met spannixxg wordt het derde treffen tusschen Engeland en Zuid-Afrika te- gem.oet gezien. OPEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dinsdag en Woexxsdag wordt op de fraaie course van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort het open kampioenschap van Nederland verspeeld. Aaxx dit kampioenschap nemen zoowel professionals als amateurs deel uit verschillende landen. De strijd belooft dit jaar zeer spannend te worden, daar vex-scheidene vooraanstaande spelers uit de internatioixale golf wereld heb ben ingeschi-evexx. In de eerste plaats noe men we dexx kampioen van het vorig jaar, den Zuid-Afrikaan Sid Brews en den Engelschman Pexxnïnk. die verleden jaar eerste amateur was. Verder komen o m. uit de Australiër Joe Kirkwood, de Fraxxschen Boyer, Francis en Dallenxagne en de Brit Archibald. Ook lxebberx eenige Nederlanders ixxgeschrevexx. Er wordt gespeeld over 72 holes. MAANDELIJKSCHE WEDSTRIJDEN. Zaterdag exx Zondag is op de baxxexx van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de maandelijkscbe wedstrijd gehouden. 43 dames en heeren nameix deel. Er werd eexx 18 holes haxxdicap medalnlay gespeeld. Bij de heeren moeten C. I. Graaf vaix Sehimmel- oennink en J. Nienhuis (beiden haxxdicap 18) overspelen, daar zij ieder met eexx score van 66 eindigden. Bij de dailies woix mej. R. M. de Kadt (han dicap 25) met een score van 67. Mei. Dorhout Mees (hand. 30) werd tweede met 69. EINDSTANDEN. Ie klasse-competitie. Haagsche G. C. 3 3 0 0 6 23—3 Kennemer G. en C. C. 3 2 0 1 4 1610 Hilversumsche G. C 3 1 0 2 2 621 Utr. G. C. „De Pan" 3 0 0 3 0 8—19 Handicap-competitie-West, Haagsche G. C. 6 5 0 1 1(1 31—18 Hilversumsche G. C. 6 3 1 2 7 27—22 Noordwijksche G. C. 6 2 0 4 4 1933 Kennemer G. eix C. C. 6 1 1 4 3 2226 BUITENGEWONE VERGADERING NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. NAAMSVERANDERING GOEDGEKEURD. In een der zalen van „Ki'asnapolsky" te Am sterdam werd Zaterdagmiddag' een buiten gewone alsremeene vergadering gehouden vaix den Ned. Hockey en Bandy Bond. Deze vergadering', welke matig bezocht was en gepresideerd werd door R. Baron van Pal- landt, was bij eengeroepen ter goedkeuring van eenige wijzigingen in statuten en huis houdelijk reglement. Het was noodig de punten welke handel den over naamsvei-andering van den Bond naar aarPeid'ng van den opaevichten Ned. IJs hockey Bond, en wijzigingen inzake het op leggen van straffen en instellen van beroep, thans in een buitengewone vergadering te be handelen, opdat deze bij het ingaan van de a.s. competitie van kracht zouden kunnen züxx Het voorstel tot wijziging van den naam ixx Nederlandsche Hockcvhnnd-- mpt. alge- meeixe stemmen aangenomen. De velschillend^ wijzigingen iixzske het oo- '"ggen van straffen en het instehexx van he- "oep. vervat zoowel in de statuten als in het huishoudelijk reglement, werden alle, behou dens kleine wijzighxgeix goedgekeurd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6