HONKBAL ZWEMMEN ROEIEN BOKSEN. LAWNTENNIS. MAANDAG 8 JULI 1935 HAARLEM'S DÏGEE "A D 6 Wedstrijden voor dames. Zaterdagmiddag werden twee wedstrijden voor dames gespeeld. Eerst verschenen in het veld: een negental, groote ndeels bestaande nit leeraressen gymnastiek en een negental van de R. H. B. S. Velsen. De leeraressen nam wel in de eerste beurten eenigen voorsprong, maar door steeds vier wiid werpen, maakte de R. H. B. S. zeven pun ten. waardoor de stand na drie innings in eens 1010 was. Ondanks honkslagen van de dames Baaij en Mulder voegden de leerares sen aan haar score nog maar één run toe. Van de H. B. S.-sters kreeg weer een heel rijtje vier wijd. Alleen Tonny Ehrbecker niet en die sneuvelde dan ook op het eerste honk. Daar na schoven er twee scholieren over de thuis plaat en had de H. B. S.-Velsen dus ge wonnen. De stand was 1211, terwijl er bij de R. H. B. S. nog maar één nul was. Door deze overwinning moest de R. H. B. S. spelen tegen het negental van Haarlem dat Maandag j.l. gewonnen had. Ondanks het feit, dat geen der drie Haar lem-dames, die het werpen probeerden, erg op dreef was, had de H. B. S. het hier veel zwaarder. Vooral in slaan en in honkloopen waren de Haarlem-dames meer gevorderd. Een paar goede tikken van Nel van Esch mo gen hier wel speciaal genoemd worden. Bij Haarlem schoven in alle beurten de speel sters over de thuisplaat, terwijl dit bij de R. H. B. S. alleen maar in de eerste beurt voorkwam. Een spoedig verkregen achter stand werd door Haarlem even spoedig inge haald en het verschil werd steeds grooter Nadat door beide partijen vier innings ge speeld waren was de stand 247 voor Haar lem. Door de 'overwinning in de finale komt Haarlem voor een jaar in het bezit van de door den Ned. Honkbalbond uitgeloofde me daille, die ai twee jaar achtereen door de Tweede H. B. S. B. gewonnen werd. Ajax 1Haarlem 1 (1122) De uitslag doet vermoeden dat Haarlem een gemakkelijke overwinning op het Ajax- team heeft behaald. Toch was dit allesbe halve het geval. Van de acht innings die gespeeld zijn heeft het zes innings lang gespannen. Dan was de stand óf gelijk, óf met één run in het voordeel van Ajax. Haarlem verscheen met de volgende spe lers: Hunik, Kloos, Vrugt, Veenhof. Hinzc, Langereis, Parson, Mazee en Wulfhorst. We gens een geblesseerden duim stond Wull- horst nu in het verre veld, terwijl Parson op het derde honk stond. Langereis stond nu op het tweede honk, en Kloos fungeerde als kor te stop. Vooral aan Parson en Langereis was deze plaats vreemd, wat vooral aan het aan gooien naar het eerste honk wel te merken was. In de tweede helft van den wedstrijd speelde Van Polanen in de plaats van Mazee. Smit was nog niet hersteld en dus was de taak om te wei-pen aan Veenhof, die het er nog al aardig afbracht. Het aantal keeren vier wijd was wat grooter dan dat van zijn collega Blom vliet, maar overigens stonden de prestaties vrijwel gelijk. In de andere onderdeelen van het spel: slaan en veldwerk overtroffen de Haarlem mers de Ajaxieden verre. Er is dezen keer door de zwarten kolossaal geslagen. We vin den vele eenhonkslagen. tweehonkslagen van Kloos (tweemaal) van Hunik en van Parson. In de vijfde inning deed deze er nog een schepje op en sloeg een prachtige home run. Dat goede slaan bracht nog al eens het veld werk van Ajax in de war en het aantal aan die zijde begane fouten was dan ook nog al groot- Alleen al in de zevende inning werden door de Ajaxieden vijf fouten in het veld gemaakt. Door goed slagwerk maakte Haarlem het succes nog grooter en het resultaat was dat alleen deze inning negen punten opbracht. Toen was er een flinke voorsprong behaald en die is behouden gebleven. In twee beur ten kreeg Ajax maar acht menschen meer aan slag. Wulfhorst en Kloos benutten elk een vangkans. Veenhof zorgde voor tweemaal drie slag. Ham sneuvelde op het eerste honk en in de volgende beurt Berkhout op het tweede. Alleen Koenen kwam. door de honk- slag van Berkhout over de thuisplaat. Ajax koesterde het plan tegen de beslissing van den scheidsrechter, die Berkhout „uit" gaf, protest aan te teekenen. Waar het regie- ment echter niet toelaat te protestveren tegen een feitelijke beslissing van den scheidsrech ter. geven we Ajax weinig kans. De cijfers zijn: Haarlem: 2, 2, 0. 2, 2, 1.9.4- 22. Ajax: 2, 2, 1, 1, 3, 1, 0, 1, 11. H. H. C.—E. D. O. (24—18) In den Zondagmiddag gespeelden wedstrijd H. H. C.E. D. O. stond het vertoonde spel niet on bijzonder hoog peil. Dat zegt trouwens de uitslag van in totaal twee en veertig runs al Bij H. H. C. wierpen om de beurt Moll en Pijnakker. De resultaten, die zij bereikten met het aantal keeren drie slag werden vrijwel opgeheven door het aantal keeren vier wijd. Bij"E.D.O. was het vrijwel net zoo. met dit ver schil dat Schijvenaar slechts een inning wierp Legen Van den Born zeven. Ook bij hen was het aantal keeren drie slag vrijwel gelijk aan het aantal keeren vier wijd. Ook het aantal in dezen wedstrijd gemaax- te fouten is grooter dan in een eerste klasse wedstrijd normaal is. Eigenaardig genoeg werden dezen keer bij H. H. C. veel meer fou ten gemaakt dan bij E. D. O. Daarentegen overtrof weer het aantal honkslagen van H. H.' C. dat van E.D.O. en daaraan heeft H. H. C. tenslotte haar over winning te danken. In de eerste drie innings wist E.D.O. dar met slaan begonnen was, keurig stand te houden, Vooral door honkslagen van J. Baas. Heuvel Reinders, Mulder en de beide Hartogs. wist H. H. C. het iii drie beurten tot vijf runs te brengen. Toen was alleen nog maar Frey- muth met vier wijd op het honk gekomen. Bij E D. O. vielen echter in die drie beur ten ook goede slagen. Van der Putten gaf een driehonkslag. Kelder en K. Zandstra ieder een van twee en de laatste ook nog een van één. Moll en Pijnakker hadden toen elk een maal vier wijd geworpen. De hierop volgende beurt was voor E.D.O. echter niet gunstig. Van der Bom was er nog al .uit"; er kwamen vier spelers op het eerste honk met vier wijd. Een twee honkslag van Muiier bracht Freymuth en J. Baas thuis. Ook D. Baas had een eenhonkslag gegeven, maar een goede aangooi van Zandstra naar het. tweede honk deed hen daar sneuvelen. Toch bracht deze inning aan H. H. C. acht runs op. E.D.O. bracht het tot vier runs, dank zij een tweehonkslag van Van Esch en een eenhonkslag van K. Zandstra. Hier begon dus voor E.D.O. de achterstand. In de beurt, die Schijvenaar wierp, werd die achterstand nog wat grootera Toen Born weer op de werp- plaat kwam, werd hij wat minder, maar een achterstand is het gebleven. Vermeld moet nog worden een keurige vang van den linksveldcr van E.D.O. Door deze Yang was J. Baas uit. Bovendien was Freymuth gaan loopen en een keurige aangooi naar het tweede honk zorgde dat ook Freymuth sneu velde. K. Zandstra gaf in de achtste beurt een driehonkslag, maar Jan Hartog deed het hem keurig na. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 2. 0, 3, 4, 0, 3. 4. 2 18. H. H. C.: 0, 2, 3, 8, 3, 5, 1. 2 24. De overige uitslagen. Quick leed Zaterdagmiddag haar eerste ne- tieriaag. Blauw Wit bleek zoo in vorm dat zij met 1917 overwon. Vier minuten voor het einde stond Quick nog vier runs achter. Twee man waren uit. Quick liet den derden man vlug uitgaan op drie slag en het gevolg was dat nog een nieuwe innings moest worden gespeeld. De gevolgde tacktiek had in zoo verre succes dat Quick haar achterstand terugbracht tot twee runs. Maar de overwin ning ontging haar. Haarlem III a speelde tegen Schoten I een spannenden wedstrijd. Eenige innings lang bezat Haarlem een flinken voorsprong. Toen wist Schoten dank zij een inning van elf runs dien voorsprong te bemachtigen. Dat duurde tot aan de negende inning. Daar het werpen bij Schoten nog al zwak was volgde Haarlem de tactiek op „wijd" te gaan spelen. Dit bracht eenig succes maar de overwinning leek nog aan Schoten. Bij Haarlem waren al twee man uit en de aan slag zijnde speler had ook al twee slag. Toer. wist van Waard den Schoten-werper te verleiden naar het derde honk te gooien. Hij haalde het thuishonk en da<. mee w s de winnende run gemaakt. De cijfers der innings zijn: Schoten I: 1. 5. 0. 0. 11. 1. 1. 2. 0 21. Haarlem IH a: 6. 4. 2. 0. 0, 4. 0, 2. 4 22. R. C. H. I had voor den I.V.O.-werper weinig ontzag. Hoogendcorn sloeg al in ae eerste in nings een home run en daarna werden ver scheidene twee- en driehonkslagen gege ven. Het veldwerk van I.V.O. was niet slecht, maar van de geslagen grondballen slipte er nog al eens een door. Het werpen van Van Eek was den I.V.O.'ers t.e machtig. Van de acht gespeelde innings eindigden er drie met een score van één en de overige alle met nul. De cijfers der innings zijn: I.V.O.0, 1. 1. 0. 0. 1.0. 0—3. R. C. H. I: 10, 5, 1, 3, 8. 0, 8, 35. De strijd Schoten IISwastika II ging aan vankelijk gelijk op. Later evenwel ging de Schotenwerper vaak wijd gooien. Daardoor kwamen spelers op de honken. Goede slagen van Toornend en Van der Ree zorgden voor de rest en Swastika II won met 2717. De cijfers der innings zijn: Schoten II: 5. 2. 4. 1. 2. 3 17. Swastika II: 2, 5. 0. 6. 4 10 27. D. E. V. behaalde een groote overwinning op E.D.O. II. Eenige verontschuldiging zit in het feit. dat E. D. O. twee harer beste spelers miste. Het werpen van de E. D. O.'ers was zwak, het slaan der D. E. V.'ers daarentegen zeer goed. Bijna elke inning steeg de D. E. V.-score met een flink getal. Op het laatst herstelde E.D.O. zich een weinig en maakte ook een puntrijke inning De achterstand was echter te groot en D. E. V. won verdiend. De cijfers der innings zijn: D. E. V. I: 2, 8, 6, 9. 5, 1, 6 37. E. D. O. II: 1, 0, 0, 2, 0, 9, 1 - 13. E. D. O. III scheen denzelfden kant op te gaan als haar clubgenooten in E.D.O. II- Met uitzondering van een enkele innings voel den De Duvianen II hun score telkens met flinke cijfers op. Ten slotte stond E.D.O. III zelfs met 10—20 achter. Toen legden de E.D.O.'ers het hout er geducht op. Het veld werk der Duvianen raakte nog al eens in verwarring en E.D.O. Ill wist in de laatste beurt nog de overwinning te behalen. De cijfers der innings zijn: E. D. O. m: 0, 0. 1. 3. 1. 2, 3, 14 24. Duvianen II: 0. 7. 5. 0. 2. 1, 5, 1 21. E.D.O. IV had eenigen tijd noodig om er wat beter in te komen. D. E. V. II verzamelde ech ter in de eerste beurt al veertien runs. Later moesten de D. E. V.'ers wel wat inbinden, maar zij stonden ook niet toe dat E.D.O. veel punten maakte. De einduitslag was 348. voor D. E. V. II. De cijfers der innings zijn: D. E V. n: 14, 2, 5, 0. 6. 1. 1. 0. 5 34. E.D.O. IV: 0, 0, 0, 2. 1, 1, 2, 2, 0 8. BELGIë-NEDERLAND. Uit Brussel; Onder groote belangstelling heeft in het open zwembad te Schaerbeek de landenwedstrijd België-Nederland heeren plaats gehad. Deze wedstrijd bestond slechts uit 4 x 200 Meter estafette en een waterpolo- match. De estafette werd door de Nederlanö- sche ploeg gewonnen met een grooten voor sprong. Het Nederlandsch zevental moest, echter een nederlaag boeken en werd door de Belgen met 5—3 geklopt, nadat de rust met gelijken 2—2-stanü was ingegaan. Ter gelegenheid van deze internationale ontmoeting waren tevens verschillende dames- wedstrijden georganiseerd, waaraan door een vijftal R.D Z.-zwemsters werd deelgenomen. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 Meter vrije slag dames: 1 Willy den Ouden I min. 5 3/5 sec. 2 Annie Timmermans 1 min. II 3/5 sec. 3 Greta Brouwers 1 min. 12 3/5 sec. 3 Mej. Callens (Antw. Zwemclub), 1 min. 20 1/5 sec. 5 Mej. Slama (Brussels Swimming 100 Meter rugslag dames: 1 Willy den Ouden 1 min. 23 3/5 sec. 2 Annie Timmermans 1 min. 27 sec. 3 mej. Aernoudts (Antw. Zwemclub) 1 min. 32 4/5 sec. 4 mej. Meyskens (Br. Swim ming Club) 1 min. 34 2/5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette: 1 R.D.Z. (met Riek Olsen, Willy van Leeuwen, Greta Brouwers. Annie Timmermans en Willy den Ouden), tijd 2 min. 44 sec. 2 Belgic (gemengde ploeg) 2 min. 59 4/5 sec. België—Nederland. Heeren. 4 x 20o Meter vrije slag estafette: 1 Nederland (met Sipke- ma. Scheffer. Mooy en Kreffer), tijd 9 min. 54 4/5 sec. 2 België <met G. Blitz, Kint. Matthys. Guilini), tijd 10 min. 6 4/5 sec. Waterpolo: BelgiëNederland 5—3 (stand met de rust 22). De Schoolzwemwedstrijden. Aan het zeer groote aantal kinderen, dat Zaterdagmiddag naar de Houtvaart trok, was te zien dat er wat bijzonders aan de hand was. De schoolwedstrijden in estafette-zwemmen werden weer gehouden! Met enorm enthou siasme werd door de kleine deelneemsters en deelnemers gezwommen, maar met zeker even veel enthousiasme werden de scholen doov het jonge publiek aangemoedigd, Alle wedstrij den (en het waren er nog al wat!) verliepen keurig op tijd, waarvoor de jury. samengesteld uit leeraressen en leeraren in de Lichamelijke Opvoeding, onder leiding van den heer W. Marsman, alle hulde verdient. Het is overi gens wel merkwaardig, dat in Haarlem, waai de leerkrachten in de Lichaams Oefeningen, zoo vee], ook buiten schooltijd doen voor het welzijn en de vreugde der leerlingen (we noe men slechts het jaarlijksch feest der vaar- digheidsproeven, schoolzwemwedstrijden en Paasch-voetbaltournooi) juist deze belang rijke tak van onderwijs zoo beknot is. Dat des ondanks deze werklooze of gedeeltelijk werk- looze dames en heeren weer elk jaar met even veel enthousiasme en activiteit hun werk kracht voor deze gelegenheid belangeloos ter beschikking stellen, is een feit. waarop de aandacht wel eens gevestigd mag worden. De estafette ploegen van de meisjes-leer lingen bestonden uit drie zwemsters, die elk 25 meter moesten afleggen. Hier bleek vooral de Rijksleerschool goed voorbereid aan den start te komen, want de eerste ploeg haalde den eersten prijs en 'n vierde ploeg wist zelfs nog beslag te leggen op een prijsje. In de af- deeling opleidingsscholen en Centrale scholen was de spanning groot. Met slechts 0,2 se conde verschil met nummer twee eindigde school negentien als eerste. Ook bij de jongens stond het zwemmen dik wijl op hoog peil. Van de lagere scholen was de Noorderschool verreweg de snelste, maar achteraf bleek, dat deze school bij de afdee ling Centrale- en Opleidingsscholen ingedeeld was, zoodat de prijs hen ontging. De keuris zwemmende estafetteploeg van de tweede doopsgezinde school werd nu winnaar. Na afloop vertoonden eenige gevorderde zwemmers onder leiding van den heer J. Bon- gertsman verschillende zwemwijzen. Dank baarder publiek hebben deze prachtige zwem mers zeker nooit gehad! Aan het slot van den middag reikte de or ganisator de heer Marsman, de prijzen uit. De kinderen hadden een pracht dag gehad! De volledige uitslagen luiden: Lagere scholen meisjes, 3 x 25 M. vrije slat 1. R. L. S. I 1 min. 10.8 sec 2. O. L. S. 34 I I min. 22.1 sec.. 3. O. L. S 34 II 1 min. 26 sec.. 4. R. L. S. IV 1 min. 26.1 sec. Lagere scholen jongens, 4 x 25 M. vrije slag: 1 Tweede Doopsgez. school 1 min. 46.6 sec. 2. Eerste Doopsgezinde school 1 min. 49,2 sec 3. O. L. S. 34 1 min. 51,8 sec. 4. R. L. S. 1 min 53.8 sec. Opleidings- en Centrale scholen, meisjes, 3 x 25 M. vrije slag: 1. school 19 1 min. 10 sec. 2. School 46 1 min. 10.2 sec. 3. School 23 1 min. 16 sec. 4. School 17 1 min. 17 sec. Opleidings- en Centrale scholen, jongens. 4 x 25 M. vrije slag. 1. School 24 1 min. 27.5 sec. 2. School 46 1 min. 29,8 sec. 3. Eerste Cen trale school 1 min. 34,7 sec. 4. School 19 1 min. 39,6 sec. Het tweede afzwemfeest in het Sportfondsenbad. Zondagmiddag heerschte er een vroolïjke stemming in het Sportfondsenbad. Toen werd er namelijk het tweede afzwemfeest gehouden, waaraan niet minder dan 75 per sonen deelnamen, meest kinderen. De belang stelling van ouders en kennissen was groot. Begonnen werd met het afwerken van de eerste nummers voor het Sportfondsen-diplo ma: 50 M. borstzwemmen en 50 M. rugzwem- men. Vlot werd dit afgewerkt en als een der deelnemers om welke reden ook een speciaal applaus verdiende, dan werd dat gul gege ven. Het programma vermeldde voorts het Spel der Raderbootjes en dit bracht groote vroolijk heid teweeg. Het zijn bootjes, waarvan de schepraderen met de hand voortbewogen worden door middel van draaien. En het spreekt vanzelf, dat hierbij het bekende lied uit de film De Jantjes opgewekt werd ge zongen! Toen de bootjes bemand werden, resp. door een dame en een heer, bleek dat dit echtpaar het 25-jarig huwelijksfeest her dacht, wat een reden was voor het aanbieden van bloemen en voor luide toejuichingen. Ter opluistering werd voorts een estafette wedstrijd gehouden tusschen ploegen van H.P.C. en de Waterratten, die elk met zes personen aan den start verschenen. Het was een spannende strijd die door de Waterratten met een fractie van een seconde werd gewon nen. Ook vond een waterpolo-wedstrijd plaats tusschen twee zeventallen van H.P.C. en de Waterratten, waarvan de eerste vooral door meer en beter schieten met 71 won. Het slot van den middag bestond in ge- costumeerd zwemmen. Er was veel werk ge maakt van de costuums, al had men bij het ontwerpen daarvan ook niet steeds genoeg rekening gehouden met het doel van het costuum, n.l. voor het zwemmen. De Jury had geen gemakkelijke taak, maar wist toch tot aller tevredenheid uitspraak te doen. Zoo verwierven de volgende personen en groepen een prijs: Leert zwemmen (dame). Spaan- sche, koorddanseres, haremvrouw, meisje in 't groen, gele margriet, boerinnetje, wajang, pierrot, Chineesss, apache jongen, Zwitsersche tamboer, meisje in 't blauw, kok, pindaman, verpleegster, ziekenzuster, roodkapje, meisje in blauwe kimono, Sneeuwwitje met kabou ters, kleine cow-boys, groote cow-boys, Mar kers, babies, pierrot en pierrette, blauwe dame matroos, bruintje beer, Honolulu, visscher en jockey. De jury had geen heer kunnen vinden, die in aanmerking kwam voor den prijs beschik baar voor den „mooisten heer Dat er vooral bij het laatste nummer veel vroolijkheid verwekt werd, spreekt van zelf Het was een aardig slot van den middag Nationale Motorboot-races op de Vecht. De gisteren op de Vecht gehouden Nationale Motorboot-races mogen in ieder opzicht uit nemend geslaagd heeten; de Kon Ned. Motor boot Club kan ongetwijfeld met groot genoe gen op dezen dag terug zien. Dank zij vooral ook het prachtige weer, bewogen zich duizen den toeschouwers langs de Vechtoevers, maar vooral de 's-Gravenlandscheweg was den ge- heelen middag overvol van auto's fietsrijders en wandelaars. Geheel Weesp was naar de Vecht getrokken, om het fraaie schouwspel van de, elkaar bekampende glijbooten in ron kend-snelle vaart te bewonderen. Maar ook te water was de drukte ongekend groot en de beide booten van de rijkspolitie (zoowel die van Ouderkerk als van Loenen a. d. Vecht waren op het appèl) waren herhaaldelijk in actie. De regeling was bij den consul van de K.N. M.C.. den heer A. Hamstra te Wcesp. in uit stekende handen: de huidewoorden, welke de voorzitter, de heer C. F. Antheunissen, bij de prijsuitreiking tot den heer Hamstra, in ver band met de regeling en de keurige voorbe reiding. sprak, lokten een daverend applaus. In de klasse: motorbooten met ingebouwden motor, waarbij het ging om het kampioen schap van Nederland., had een incident plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. De „Cuca racha" van Ir. J. Homan v. d. Heide (Maars- sen) was merkbaar de snelste deelnemer, en algemeen was de verwachting (er was trou wens in de afgeloopen week reeds het een en ander daaromtrent uitgelekt), dat de „Cuca- racha" met het kampioenschap zou gaan strijken. Maar in de 3e ronde, juist bij het keerpunt bij Uitermeer, had de vorengenoemde stuurman het ongeluk, dat zijn boot kantelde, en dat hij een eind verder in de Vecht terecht kwam. Hij zwom spoedig naar den oever; later werd de boot gekanteld en naar Weesp ge bracht. Op het oogenblik, dat het ongeluk ge schiedde, was de ..Cucaracha" ongeveer 400 M. vóór de „Beatrix II" van den heer André J. H. Ceurvorst. die echter, dank zij het in cident met de „Cucaracha", ook ditmaal weer kampioen werd. Na afloop van den wedstrijd werd dooi de 4 kampioenen in de verschillende klassen, een eereröndje gevaren, waarbij de toeschou wers langs de oevers zich buitengewoon enthousiast toonden. Bij de prijsuitreiking bracht de voorzitter, de heer c. F. Antheunissen, o.a. ook hulde aan de politie voor de regeling van het verkeer te land en te water en voorts aan allen, die hadden medegewerkt, om dezen wedstrijd zoo uitnemend te doen slagen. Vooral de heer J. Broer, de volijverige organisator, werd in deze hulde betrokken. De prijzen, bestaande uit bekers, medailles, enz., werden uitgereikt als volgt: Keerpuntswedstrijd outboards runabout: le pr. H. W. Wolf met „Miss Holland"; 2e pr. J. Kaas met „Hydra". Outboards A-klasse, kampioenschap van Nederland: J. P. Lecke met „Cycloon". Outboards C-klasse. kampioenschap van Nederland: Ir. H. E. W. Wolff met „Arrow" (tevens Olba-prijs). Open motorbooten met ingebouwden motor: kampioenschap van Nederland: le pr. André J. H. Ceurvorst (kampioen) met „Beatrix II". 2e pr. Th. A. H. Alofs met „Edith II". 3e pr. G. J Thomas met ..Gar Wood": 4e pr. A. P, A. W. Verzijl met „Chris Craft Utility". Handicapwedstrijden (2 ronden) le prijs. André J. H. Ceurvorst met „Beatrix II" Wis selbeker van de stad Weeso. 2e pr. Th. A. H. Alofs met ..Edith II". Handicapwedstrijden (1 rondele pr. C. F. Antheunissen met „Cor- moran". 2e' pr. C. F Enger, met ..Charlotte Marie". 3e p. A. P. A. W. Verzijl met ...Chris Craft Utility". Free for all. outboards runabout (1 ronde): le pr. N. A. Iburg, 2e pr. J. Kaas met „Hydra". Eenheidsklasse: le afdeeling, le prijs' A. P. A. W. Verzijl. 2e afd., le pr.. Th. A. H. Alofs, 3e afdeeling, le prijs: André J. H. Ceurvorst. Outboards B-klasse (kampioenschap van Nederland: S. Bostdorp, met ,Neckar O 11 (aan mej. M. Woonink werd een bouquet bloe men aangeboden voor haar flinke medewer king). Free for all. outboardslste pr. H. W. Wolf met „Miss Holland". 2e nr. Vergunt met „Beb", 3e prijsJ. Kaas met „Hydra". Free for all (glijbooten met ingeb. motoren) le pr. André J. H. Ceurvorst. 2e nr. Th. A. H. Alofs. 3e pr. Jan van Marie met „Beatrix I". 4e pr. G. J. Thomas met „Gar Wood". In de eenheidsklasse werd de „Gisela II" ge diskwalificeerd. wegens het verkeerd nemen van de bochten (de vlaggen werden aan den verkeerden kant gepasseerd). De Henfley-wedstrijden. Uit Londen: Do roeiwedstrijden te Henley zijn Zaterdag geëindigd. In het skiffnummer won de Zwitser Rufli in 8 min. 15 sec. van den Tsjech Zavrel met 3V2 lengten voorsprong. Bij de achtriemsgieken om den Grand Chal- lengecup won Pembroke College Cambridge in 6 min. 52 sec., vóór de acht van de Leander Rowing Club van Londen. In het nummer vier met stuurman om den Stewardcup won de ploeg van S.C. Zurich in den eindstrijd van dc R.C. London in den tijd van 7 min. 14 sec. Voor de eerste maal gaat deze beker naar het Europeesche continent. De onderlinge wedstrijden van „Het Spaarne". Zondag werden op het Zuiderbuitenspaarne de finales verroeid van de jaarlijksche on derlinge wedstrijden van de Roei- en Zeil- vereeniging „Het Spaarne", die Donderda; avond waren begonnen. De winnaars van de onderscheiden nummers van deze wedstrijden, die elk jaar een fees telijk verloop hebben en waaraan ploegen van de meest verschillende combinatie deel nemen. zijn als volgt: Dames twee (wedstrijdroeisters)mej. A. Cats, mej. R. Gratama, mej. L. Jutte (st.) Dames skiff juniores: 1. mej. L. Jutte, 2. mej. L. Spandaw, 3. mej. L. de Breuk. Oude twee. heeren: B. ten Have. W. P. v. d. Berg, mej. R. Gratama (st.) Dames skiff seniores: 1. mej. N. Spandaw. 2. mej. C. Timmermans. Jonge vier heeren: H. Polak. E. Veen, H Lottgering, J. van Leer, mej. A. J. J. v. d. Weg (st.). Oude skiff, heeren: 1. H. Kruseman, 2, C. Dorsman. Jonge vier dames: mej. W. Kruymel, mej. G. Garssen, mej. S. Zijlstra, mej. A. Dors man, mej. Z. Breyer (st.) Mixed Snelvieren: mej. P. de Roos, P. de Ridder, H. Cox, mej. A. j. j. v. d. Weg, mej. H. van Ei-pers Royaards (st.) Jonge skiff, heeren: 1. J. van Leer, 2. D Klok. Dames twee: (niet-wedstrijdroeisters)mej. N. Roos, mej. M. J. Theijssen, mej. S. Spier (st.) Oude vier, dames: mej. J. Nilaat, mevr. A. TimmermansKoetse, mej. C. Timmer mans. mej. L. Maks, mej. S. Spier (st.) Jonge twee, heeren: M. P. Sillevis, H. van Heerikhuizen. W. van Ree (st.) Oude vier heeren:: J. Soesman, H. Kru seman, H. Cox, R. Spanjaard, A. Bruyning (st.) Na afloop van de wedstrijden volgde een diner in café-restaurant Brinkmann op de Groote Markt, waaraan zeer velen aanzaten en waaraan de diverse prijzen door den voor zitter der vereeniging prof. dr. A. D. Fokker werden uitgereikt. Zooals altijd zijn „de onderlinge" van Het Spaarne weer zeer geanimeerd geweest. De deelneming aan de damesnummers overtrof alle vorige jaren; die aan de racenummers had grooter kunnen zijn. Maar aan scherpen strijd ontbrak het geenszins. Behalve hun be doeling als gezellig clubfestijn hebben deze korte baan-wedstrijden en stijlnummers het nut, dat zij de gelegenheid bieden veelbeloven de jonge krachten te ontdekken, en ook in dit opzicht zijn ze ditmaal zeker niet teleurgesteld geweest. Over 't geheel genomen, in vergelij king met vorige „onderlinge", was het roeipeil goed. in verscheidene stijlnummers zelfs bui tengewoon goed. Gevallen van kapseizende jonge tweeën en jonge skiffeurs. die zich vroe ger nogal eens voordeden, waren er voorts dit maal in 't geheel niet. Aan het roeien der winners van de num mers Jonge skiff, Jonge twee en Jonge vier heeren valt technisch natuurlijk nog heel veel te -verbeteren, maar de energie en de belofte waren er zeker in hun strijd op het 800 M.- baantje. De senior-nummers over 1000 M. ga ven behoorlijk-goede finales, en zooals gezegd bleken er zooveel goede stijlroeisters te zijn, dat Het Spaarne in de eerstvolgende jaren wel op heel wat succes in deze nummers mag hopen. De „mixed", altijd een succesnummer, gaf den gebruikelijken verwoeden strijd met meestal minieme aankomst-verschillen op de 400 M. En het weer hield zich goed en was voor roeien buitengewoon prettig, waarbij een vriendelijk windje-mee op de 800 en 1000 M. welwillend meewerkte. SCHMELING WINT VAN PAOLINC UCZUDUN. Uit Berlijn; De belangrijke bokswedstrijd tusschen Max Schmeling (Duitschland) en den Spanjaard Paolino Uczudun had Zondag voor 40.000 toeschouwers in stadion te Berlijn plaats. Het gevecht ging over 12 ronden van 3 minuten. Schmeling werd tot winnaar op punten ver klaard, een overigens volkomen verdiende zege. Over het algemeen waren de toeschouwers met dezen wedstrijd verre van tevreden. Zij uitten hun misnoegen op duidelijke wijze; onder de bijvalsbetuigingen voor Schmeling mengde zich het fluiten der ontevredenen. Het internationaal toumooi té Wimbledon. Helen MoodyWills slaat Helen Jacobs en wordt daarmede kam pioene in het dames-enkelspel. Uit Londen: De eerste eindstrijd, welke Za terdag op de banen van Wimbledon gespeeld werd, was die in het dames-enkelspel tysschen Helen MoodyWills en Helen Jacobs. De wed strijd werd voor een dichtbepakte tribune on der een stralenden zonneschijn gespeeld. Helen MoodyWills was weer volkomen irt ouden vorm en wist, het spel met 63, 36, 75 te winnen De wedstrijd duurde ongeveer een uur en drie kwartier en was buitengewoon spannend. Een der meest spannende momenten was, toen in de derde set Helen Jacobs met 53 voor kwam te staan, doch geen match-punt productief kon maken. Daarna won Helen MoodyWills vier games achtereen en daar mee den wedstrijd en het kampioenschap. Wat velen dus voor onmogelijk hadden ge houden. is toch geschied; de geduchte Helen heeft weliswaar een ontzettend zwaren strijd moeten voeren, maar haar groote illusie, om nog eens den hoogsten tennis-titel te behalen, werd toch vervuld. Dit resultaat is des te eer voller. omdat mej. Jacobs tot het laatst toe, hardnekkig partij gaf. De andere beslissingen. De beslissingen der Internationale Kam pioenschappen van Wimbledon in de dubbel spelen hadden het volgende resultaat: Heerendubbelspel Finale: Crawford en Quist (Australië) sloegen Alli son en Van Ryn (Amerika) met 63, 57, 6—2, 5—7, 7—5. Damesdubbelspel Finale Kay Stammers en Miss James (Engeland)' sloegen Mme Mathieu en Mevr. Sperling (FrankrijkDenemarken) met 6—1, 64. Gemengd dubbelspel Finale: Dorothy Round en Fred Perry (Engeland)' sloegen den heer en mevrouw Hopman met 7—5, 4—6, 6—2. Tournament Rijnegom. Spannende finales. Voor Zondag stonden alleen de finales van dit tournooi op het programma. De finale van het heerenenkelspel moest worden afgebroken bij een stand voor Overwijn van 62, 21 tegen van Woerkom, toen Over wijn een dijspier scheurde. De wisselbeker „Rijnegom". welke voor het eerst werd ver speeld en driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen moet zijn om definitief in eigendom over te gaan. kwam daardoor in het bezit van van Woerkom. Het damesenkelspel werd onbedreigd ge wonnen door mevr. Salomon, die thans voor het eerst de dameswisselbeker „Rijnegom" wint en deze tweemaal achtereen of driemaal in totaal moet winnen. Ook in het gemengd-dubbelspel moest een wijziging plaats grijpen wegens uitvallen van mevr. Wouters. Maar Rogmans trof in mevr. Schulte een even goede partner. Na afloop reikte de heer W. J. Pelt de prijzen uit nadat de heer Glasz namens de deelne mers den heer W. J. Nelissen als wedstrijd leider gehuldigd had. De laatste uitslagen luiden: Damesenkelspel finale: mevr. Salomon sl, mej. Huyboom 6—0, 6—2 Damesdubbelspel finale: mevr. de Groot ne mej. Zwanenburg si. mej. Schroder en mej. Jongeneel 62. 60. Heerendubbelspel: Overwijn en Rogmans sl, Meyer en Pieterse 61, 86. Finale: Overwijn en Rogmans sl. v. Woer kom en Glasz 62. 60. 62. Gemengdriubbelspel: frl. v. d. Brandeler en Schorer sl. mej. Eldering en Kockx 79, 75, 7—5. Finale: mevr. Schulte en Rogmans sl. frl, v. d. Brandeler en Schorer 97, 6—3. Heerenenkelspel: Hultzer slaat Bergé 61, 6—0; v. Woerkom sl. Hultzer 26, 75, 62, Finale: v. WoerkomOverwijn 26, 12, Overwijn retired. Troosttournooi heerenenkelspel: Bier sl. Nelissen 61. 62; Pieterse sl. Gar- velink 57, 6—3, 6—2; de Jong sl. Hooy 64, 97; Bier sl. Pieterse 63, 63; Meyer sl. de Jong 15—13. 6—3. Finale: Meyer w.o. Bier (wegens niet op komen). Troosttournooi damesenkelspel Mej. Eldering sl. mevr. de Jong 64, 61. Finale: mej. Eldering sl. mej Ruygrok. 75, 6—3. Heemstede 1Ace 2. Heemstede I speelde gisteren een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Ace II uit den Haag. Deze club speelt in de 2de klasse A Zuid. Dus was deze wedstrijd voor het pas gepromo veerde Heemstede een goede oefening en een meting van krachten. Heemstede I won dezen zeer geanimeerden wedstrijd met 53. De gasten brachten niet alleen goed spel mee uit Den Haag, doch ook wat sportiviteit aangaat mogen zij er zijn. Mogen meer vereenigingen het voorbeeld van Heemstede volgen door het spelen van vriendschappelijke wedstrijden, waardoor de sportiviteit op hooger peil ge bracht kan worden en een nauwere band tus schen de verschillende vereenigingen ontstaat, die in dezen tijd van vervlakking zeker nauwer aangehaald mag worden. Over enkele weken zal de returnwedstrijd plaats hebben. Captain Melse zal dan op een warme ontvangst kunnen rekenen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8