Hei Welkom, vreemdeling! 52e Jaargang No. 15962 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 9 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux; Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 9 Juli. De zaak-V an 't Sant. Door den minister van Justitie, mr. J. R. van Schaik, is antwoord gegeven op vragen van een Kamerlid betreffende de zaak-van 't Sant. De minister verzekert in dat ant woord, dat het strafrechtelijk onderzoek ook na de arbitrale uitspraak wordt voortgezet, en dat tegenover den gewezen Haagschen hoofdcommissaris evenzeer als tegenover andere verdachten zal worden opgetreden, als het onderzoek van den rechter-commis- saris daartoe reden mocht geven. Voor toe passing van preventieve hechtenis gaven de beschikbare gegevens geen aanleiding. De minister betreurt het dat eenzijdige publi caties over deze zaak hebben plaats gehad. Het strafrechtelijk onderzoek laat evenwel niet toe, in het openbaar te weerleggen het geen in die publicaties eenzijdig of onjuist was, of meer in het algemeen nadere mede- deelingen te doen. Dit zijn de hoofdpunten in het antwoord van den minister. De volledige tekst vindt u elders in dit nummer. Het schijnt ons niet overbodig toe eens op de quintessens van de in deze zaak geuite be schuldigingen te wijzen. Door het weekblad „Volk en Vaderland" is een reeks aanvallen op de persoon van den heer Van 't Sant ge daan niet alleen, maar ook op de juiste toe passing van de rechtspleging in Nederland. Deze laatste beschuldiging is, uit het oog punt van algemeen belang bezien, van verre weg de meeste beteekenis. Indien de juistheid ervan bleek zou zij inhouden dat met twee •maten gemeten zou zijn. Dan zou de heer Van 't Sant, wegens in 1927 gepleegde feiten, niet vervolgd zijn omdat men hem in Den Haag wilde sparen. Een dergelijke beschuldiging is zeer ern stig, en zeer ontstellend. Bij de uitvoering der rechtspleging zonder aanzien des per- soons berusten de hoogste belangen en waarborgen van een volk. Wij verwachten dan ook dat, hoe het onderzoek van den rechter-commissaris ook moge afloopen, de minister volledige opheldering van zaken zal geven. Mocht het onderzoek tot een vervol ging van den heer Van 't Sant leiden, dan zal de zaak vanzelf in volledige openbaar heid komen. Mocht het tegendeel het geval zijn, dan zal niettemin de openbare meening gebaat zijn bij opheldering van deze historie. Formeel is dat niet gebruikelijk, maar prac- tisoh zou het thans zeker van groot belang zijn, omdat er geen twijfel en achterdocht ten aanzien van de zuiverheid der rechts pleging behoort te bestaan. Is hier een zaak in de doofpot gestopt, dan moet dat erkend en hersteld worden. Is dat niet ge beurd, dan moet dat worden aangetoond. Uit de mededeeling van den minister „dat het strafrechtelijk onderzoek niet toelaat" weerleggingen te geven of in het algemeen mede deelingen te doen kan men logisch af leiden dat dit bezwaar niet meer bestaan zal als het strafrechtelijk onderzoek is afgeloo- pen, zoodat dan die mededeelingen dus wèl kunnen worden gedaan. De politieke factor in deze zaak laten wij in dit blad geheel buiten bespreking, maar wij achten het onze plicht den wensch tot vol ledige opheldering, die een algemeen volks belang beteekent, met nadruk te uiten. Of de heer Van 't Sant schuldig of onschul dig is weten wij niet. Het staat niet aan ons dat te beoordeelen, maar aan de justitie, die het daarvoor aangewezen orgaan en boven dien de eenige deskundige instantie is, en daarbij de eenige die beschikt over de midde len om de waarheid aan het licht te brengen. Er komt bij dat de over deze zaak gepubli ceerde gegevens tot dusver zeer onvolledig zijn. Bij wien ze naleest rijzen allerlei vragen, waarop hij het antwoord niet kan geven. Wij verkeeren ook in dat geval en wij denken er niet aan overhaaste, onvoldoende gefundeer de conclusies te trekken. Vóór de eerste pu blicatie in „Volk en Vaderland" hadden wij van deze zaak nimmer een woord vernomen. Sindsdien is gebleken dat, hangende het on derzoek, volledige inlichtingen niet te ver krijgen zijn. Wij moeten dus afwachten. Wat de geuite beschuldiging omtrent „meten met twee maten" betreft meenen wij overigens te moeten opmerken dat de tallooze justitieele schandalen die in de laatste jaren in andere landen hebben plaats gehad, met de Neder- landsche justitie niet het minste uitstaande hebben, en dat er geen precedenten zijn die ons eenige aanleiding kunnen geven tot ach terdocht jegens de Nederlandsche justitie, die een zeer nobelen staat-van-dienst heeft en bij tallooze gelegenheden haar onafhankelijk heid en hooge plichtsopvatting heeft getoond. R. P. Er komen dit jaar weer véle dui zenden Amerikanen naar Euro-pa ook naar ons land.) Beste brave Aamrikanen, Wees ons welkom, houdjoedoe, Komen jullie einóiijk weer eens Naar ons kleine landje toe? 't Was de laatste jaren treurig, Akelig mager als het was, Met den aanvoer van toeristen Van het Aamrikaansche ras. En dat heeft ons diep getroffen, Veie zuchten zijn geslaakt, Omdat d' oude trouwe vriendschap In 't vergeetboek leek geraakt. Laat ons jullie welkom heeten Met een extra stijve hand, Nu jelui, als vroeger jaren, Weer bij ons zijt aangeland. Zie de kunst en ons natuurschoon, Dat er waarlijk wezen mag. Zie het, zonder je te haasten, Doe niet alles op één dag. Zie onze hotels van binnen, Zie het schoons op elk gebied. En vergeet vooral intusschen Onze mooie winkels niet. Jullie bent van alle naties Ons het welkomst op deez' aard, Want gedepreciëerde dollars Zijn nog steeds een daalder waard. Controleur van Aardappel centrale knoeide met de loodjes Weer onrust op de Philippijnen Geruchten over nieuwe onlusten der Sakdalisten. MANILLA, 9 Juli (A.N.P.l Het hoofd kwartier van de militaire politie heeft mede gedeeld. dat twee officieren en 25 man schappen zijn uitgezonden naar Calambra in de provincie Laguna, om een onderzoek in te stellen naar nieuwe Sakdalisten-onlusten. Omvang nog niet vastgesteld. De oud-inspecteur van politie v. d. Broeke te Haarlem, die bij' het stichten van de con trole instellingen naar dezen nieuwen dienst werd overgeplaatst, heeft gezamenlijk mel de gevolmachtigden van de Ned. Aaf-dap- pelcentraie in Noord-Holland, de heèren Evers en de Vries te Amsterdam, een onder zoek ingesteld naar de gedragingen van den controleur der Aardappelcentrale T. Naar aanledin-g' van de resultaten van dit onderzoek is de controleur op staanden voet ontslagen. Hangende het onderzoek was hij op vrije voeten gebleven. De loodjes. Naar men ons mededeelde was het onder de oude regeling vrij gemakkelijk om met aardappelen te knoeien. Er moest nl. voor elke 100 K.G. aardappelen f 1 crisisheffing worden betaald. Was de heffing voldaan dan werden de aardappelen in zakken gedaan en de zakken met loodjes verzegeld. Het was echter ook toegestaan een geheeien wagen te plombeeren. Op een groote vrachtauto werden bijv. 100 zakken van 50 K.G. geladen, zonder dat iedere zak afzonderlijk van een loodje werd voorzien. De heele partij werd dan echter afgedekt met een dekzeil en dit zeil werd rondom met, 10 of 12 loodjes ver zegeld nadat aan de heffing was voldaan. In plaats van 100 loodjes gebruikte de con troleur er dus maar 12 en de resteerende schijnen nu door sommige, weinig scrupu leuze controleurs te zijn geleverd aan boe ren, die aardappelen wilden vervoeren, waarvoor geen heffing was betaald. Ook schijnt een handelaar's. genaamd bij deze kwestie betrokken te zijn. Het onder zoek moet verder nog uitmaken welke land bouwers mee geprofiteerd hebben. Welken omvang de ontduikingen hebben aangenomen is nog niet vastgesteld. Het vorige jaar reeds was T. eenigen tijd geschorst in verband met gepleegde fraude, doch de toen gepleegde onregelmatigheden waren zoo miniem dat hij weer in dienst was teruggenomen. Vermeld dient nog dat bij de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezingen T. op een zgn. Vrije lijst tot raadslid is gekozen. De heer v. d. Broeke, die deze zaak in han den heeft, is ambtenaar van den Crisisopspo ringsdienst De asphalteeringswerken. De Jansweg voltooid. Men is thans bezig het gedeelte van den Jansweg, vóór de Parklaan van z'n keibe strating te ontdoen en ook dat stuk van den Jansweg te asphalteeren. Toen enkele jaren geleden de Jansweg ge- asphalteerd werd, liet men vóór de Park laan een stuk straat, met keien verhard, lig gen wegens de toen hangende tramplannen, waarbij het onzeker was of over de Park laan een tram zou komen te rijden. Zooals men weet is door het invoeren van de auto bussen der N.Z.H.T.M. dit plan van de baan. Het zal vooral de honderden wielrijders, die daar dagelijks passeeren, niet spijten, dat dit stuk straat met kinderhoofdkeien, ver beterd wordt. STATIONS VOOR VERZENDING VAN STUKGESTOTEN. UTRECHT, 9 Juli. De directie der Neder landsche Spoorwegen deelt mede, dat met ingang van 15 Juli de stations Runde. Meers- sen en Geulle voor verzending van stukgoed worden gesloten. Deze plaatsen worden op genomen in het rechtstreeksch A. T. O.-ta- ïief. BRANDJE IN EEN KELDER Maandagavond half zeven werd door een voorbijganger brand ontdekt in den kelder van het meubelmagazijn Groote Houtstraat 176. Hij waarschuwde onmiddellijk den eige naar, die met eenige emmers water het vuur in den beginne stuitte. Brandweerlieden heb ben nog eenigen tijd nagebluscht. Het brandje ontstond vermoedelijk door een brandend eind sigaar af sigaret, dat door 't kelderrooster is gegooid. Daaronder lag een stapel hout wol en papier. Alleen het. plafond van den kelder werd een weinig, beschadigd. Geheim van Rotterdamsche vondst nog niet opgelost. Overledene was een zonderling Briefje, gericht aan cventueele inbrekers. Naar wij vernemen heeft het onderzoek omtrent de geheimzinnige vondst aan het Murgerplein te Rotterdam nog niet positief uitgewezen, of de dood van den 56-jarigen assuradeur Suringar een gevolg is van mis drijf of niet. Een bijzondere moeilijkheid is, dat het lijk in zeer verregaanden staat van ontbin ding verkeert; omstreeks half Mei is de heer Suringar reeds overleden. Maandagmorgen meende men. dat de wonde aan het voorhoofd, die Zondagavond ontdekt was, eventueel ook een geval van ontbinding kan zijn. De Officier van Justitie heeft last gegeven, het huis en het lijk onder bewaking "te hou den en opdracht gegeven tot het verrichten van sectie. Merkwaardig is nog, dat men in de woning een briefje heeft gevonden, geschreven dooi den heer Suringar. die een zeer zonderling persoon was, en welk briefje gericht was aan eventueele inbrekers. Hij deelde daarin mede, dat er f 50 in huis was, en wijst de plaatsen aan, waar die te vinden zijn. De inbrekers, aldus het briefje, mochten die meenemen, maar hij verzocht hun tevens om verder zijn huishouding niet overhoop te gooien, daar er toch geen geld aanwezig was. Deze 50 gulden heeft men op verschillen de plaatsen in het huis aangetroffen. Bo vendien zijn eenige.sieraden en horloges ge vonden. Voorts is nog een polis van een ver zekering tegen ongevallen gevonden voor een bedrag van f 280.000. Tenslotte zal de sectie moeten uitwijzen, of hier. sprake is van misdrijf of niet, in zooverre sectie, op een dusdanig in staat van ontbinding verkeerend lijk, nog resultaat kan hebben. Auto reed een trottoir op. Vrouw gedood, baar kind ernstig gewond. Op de kruising RondwegVioliersstraat te Almelo kwamen Maandagavond twee auto's met elkaar in botsing. Bij een poging van één der wagens, bestuurd door den bakker Mor- sing uit Wierden. om de botsing te ontgaan, remde hij uit alle macht, doch hij kon niet beletten, dat hij door den anderen auto, die van rechts kwam, nog eenigszins geraakt werd. De aangereden auto sloeg met grooten vaart over den kop, vloog vervolgens van den rij weg en kwam met een geweldigen smak te recht op het trottoir, waar zich juist de 28- jarige vrouw de Rode bevond, welke haar fiets waarop haar vierjarig zoontje gezeten was, aan de hand hield. Moeder en kind kwamen onder den auto en werden zoo zwaar gewond, dat de vrouw, die zware verwondingen aan het hoofd had opgeloopen, -bijna op slag dood was. Haar kind was er zoo erg aan toe, dat het in vrijwel hopeloozen toestand naar het R.K. Ziekenhuis moest vervoerd worden. Rietplaggen brandden aan de Zomervaart. Maandagavond omstreeks kwart voor zeven moest de brandweer in actie komen voor een brand aan de Zomervaart, waar opgestapelde, gedroogde rietplaggen van de gemeente op onverklaarbare wijze vuur gevat hadden. Men vermoedt dat met vuur spelende kinderen de oorzaak geweest zijn van den brand. Met twee wagens was de brandweer ter plaatse en met één slang crp de motorspuit werden de vlammen gebluscht. Daar de Zomervaart echter bijzonder modderig is, was het in het begin meer modder dan water, wat gespoten werd! En daar zeer veel personen, vooral kin aeren uit de Amsterdamsche- en Slachthuis- buurt aanwezig waren en natuurlijk voor zoo veel mogelijk met den neus vooraan stonden, zijn er aardig wat kleeren met modder be spat! Omstreeks kwart over negen was de brand gebluscht en waren de nog overge bleven plaggen uit elkaar getrokken. Watersnood teistert den staat New-York. Steden en dorpen onder water; duizenden dakloozen. Naar uit Albany in den staat New-York gemeld wordt, hebben voortdurende wolk breuken in het midden en het Oosten van den staat geleid tot een vreeselijken overstroo- mingsramp. Groote gebieden staan onder wa ter. Talrijke huizen, bruggen en andere ge bouwen zijn vernield en door het woeste water weggesleurd. Het verkeer op de landwegen en op vele spoorlijnen is op verscheidene plaatsen onderbroken. De telefoon- lichtleidingen naar verscheidene plaatsen zijn vernield. De materieele schade bedraagt, volgens de tot dusverre ODgestelde ramingen verscheidene millioenen dollars. Vooral zwaar is de stad Ithaca, de zetel van de Cornell-universiteit getroffen. Deze stad staat voor het grootste deel onder water. In de nabijheid van Ithaca zijn 6 personen ver dronken, die juist op een brug stonden, die door de watermassa's werd vernield. Twee personen werden door den bliksem getrof fen en gedood. Verscheidene personen worden nog vermist. In vele plaatsen staat het water ruim 1 Meter hoog, in tal van dorpen in het Mohawk-dal staat het water 3 tot 4 Meter hoog. In vele gevallen moesten menschen met, booten gered worden uit de tweede verdieping hunner ondergeloopen huizen. De Delaware- rivier is buiten zijn oevers getreden en heeft verscheidene bruggen weggeslagen. Volgens nadere berichten neemt de over- stroomingsramp steeds grooter omvang aan. Men maakt reeds melding van 20 dooden. Tal van dammen hebben de watermassa niet kunnen weei-staan. Ettelijke plaatsen zijn geheel van de buitenwei-eld afgesloten. Duizenden personen zijn dakloos. In enkele gevallen werden de bewoners door het water medegesleurd. Te Binghamton is het Chenogo-kanaal zeven meter gestegen. De watermassa's heb ben twee bruggen weggerukt en vele gebou wen vernield. Een groot gedeelte der stad staat onder water. Duizenden personen moeten in de zakenwijk blijven, daar de bruggen, die de verbinding niet de woonwijken geven, zoodanig door het water worden bedreigd, dat de politie ze heeft afgesloten. Alleen te Binghamton reeds zou een schade van meer dan een millioen dollai's zijn aange richt. Grootste overstroomingsramp van tien staat New-York. NEW-YORK, 9 Juli (A.N.P.) Omtrent de 'overstroomingen in den staat New-York wordt nader gemeld, dat dit de grootste over stroomingsramp is die dezen staat ooit heeft getroffen. Vannacht waren reeds 27 lijken va.n slachtoffei-s aangespoeld en duizenden kilometei-s bouwland en bosch staan onder water. Dertig a veertig biaiggen zijn wegge rukt en honderden villa's zijn vernield. Tal van ziekenhuizen waren zonder drinkwater, terwijl de watervoorziening van vele steden niet functioneei-de. Over afstanden van kilometers zijn van verschillende spoorwegen de rails wegge spoeld, terwijl tengevolge van de vernieling van wegen vele plaatsen zonder verbinding met de buitenwei-eld zijn. Alle ovex-heids- instellingen hebben alle beschikbare krachten gemobiliseerd, tex-wijl het Roode Kruis op de meeste plaatsen de eerste hulp verleent. LOODGIETER VAN EEN LADDER GEVALLEN. Maandagmorgen acht uur is de 21-jarige loodgieter Jacobs, wonende Sixdusstx-aat 16, in de Schouwtjeslaaix van een ongeveer negen meter hooge ladder gevallen. Hij was met een bezem in de hand de ladder opgeklommen, en is vermoedelijk misgestapt, waardoor hij pp het trottoir viel. De man kreeg een gescheurde onderlip. verschillende wonden aan het hoofd en een gebroken linkerpols. Een dokter en leden van den ongevallendienst hebben hem behandeld, waarna hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis is vervoei"d, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Hedeximorgen was zijn toestand bevredi gend. Keizer Haile Selassi roept zijn volk onder de wapenen. pag. 4 Mat Duitschland nog in 1935 op stapel zal zetten. pag. 4 Een controleur bij de Aardappclccntralc blijkt gefraudeerd te hebben. pag. 1 Candidaatstclling voor Eerste Kamerleden. pag. 3 Te Rotterdam werd op groote schaal eleetri- citeit pag. 3 Thans heeft weer een berucht Osscnaar be kend. pag. 3 Strafrechtelijk onderzoek in de zaak van 't Sant is reeds lang begonnen. pag. 3 De voorronden van de Internationale kam pioenschappen te Noordwijk. pag. 9 Laatste Berichten. pag. 1 ARTIKELEN, ENZ R. P.: De zaak van 't Sant. pag. 1 Van onzen Weenschen correspondent: Van prins tot kruidenier. pag. 4 Van onzen Londenschcn coiTespondent: Uit het land van de traditie. pag. 6 Van onzen Londcnsclien correspondent: Vloot- kwesties. pag. 11 C. Sipkes: Een werkobject voor Zandvoort? pag.3 Bekende Haai-lemmers: de heer J. Hop. pag. 3 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 Het Tuinlaantje. Eindelijk verbetering. Het smalle zandpad tusschen de Raambrug en de Leklschevaart, het bij de meeste Haar lemmers bekexxde „Tuinlaantje", dal voor kort particulier eigendom was. is onlangs in handen van de gemeente Haarlem gekomen. Ext thaxis is openbax-e werken bezig van dab zandpad een straat te maken, welke binnen kort voor het openbaar verkeer zal worden opengesteld. Hoewel er sinds vele jaren exikele huizen aan het Zandpad staan, was het Tuinlaantje toch met een hek afgesloten. De oever wordt nu van een grasgazon voorzien en het pad, hoewel niet breed, wordt bestraat. Een baggermolen van de Gem, Reiniging zorgt er tevens voor, dat de Singel langs den walkant van het Tuinlaantje wordt uitge diept. Wielrijder door auto aan gereden. Met gebroken been opgenomen. Dinsdagmorgen om half acht had op den Zijweg een ernstige aanrijding plaats. Een zeswielige vrachtauto bestuurd door den heer D. wonende te Zandvoort reed van den Bent- veldsweg in de richting Overveen. Voor deze auto uit reden drie jongens per fiets naast el kaar. De bestuurder van de auto remde om de wielrijders gelegenheid te geven ruimte te maken. Van tegenovergestelde richting kwam een wielrijder naar den Bentveldsweg. Door het remmen van de auto schoof deze naar links, de bestuurder van de auto had den wielrijder te laat opgemerkt en een aanrijding was onvennijdelïjk. Het linker spatbord van de auto reed het rijwiel aan, de wielrijder werd tegen de straat gesmakt en liep een hoofdwonde en een gebroken linkerkuitbeen op. Dr. Immink verleende de eei'ste hulp en op zijn advies werd de wielrijder. J. J. B. wonen de te IJmuiden, per ziekenauto naar het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden overge bracht. De vrachtauto werd in beslag genomen. LIJK VAN EEN MAN OPGEHAALD Hedenmorgen zes uur werd door een brood bezorger aan den politiepost op het Leidsche- plein kennis gegeven, dat in het water nabij het Tuinlaantje een lijk dreef. Dc politie bracht het op het droge en liet het naar het Sint Elisabeths Gasthuis overbrengen. Het lijk is vaiT een onbekend manspersoon van onge veer 50- a 55-jarigen leeftijd. Het signalement luidt: lengte 1.70 M., bruine oogen, kortge knipt grijs haar. grijze wenkbrauwen, flinke grijze knevel, hoog voorhoofd, een weinig ge bogen neus, ronde kin en vol en rond gezicht. Flink gezet postuur. Boven op het hoofd zit een lidteeken. De man droeg een donkergrijs colbert. Aan den binnenkant van dc jas zit een zwart etiketje, waarop de woorden: „Kleermakerij Modern, Oude Boteringenstraat 10. Groningen". Verder droeg hij een rose en geel gestreept overhemd, zwarte lage rijg schoenen met lederen veters en een bruin le deren riem om het middel. Naar de identiteit wordt een nader onder zoek ingesteld. Hl. MÜSSERT NAAR NSB3T 'DIë. Maandagavond heeft de jeugd in de buurt van de Zomervaart kunnen genieten van een ongevaarlijken brand in een.stapel rietplaggen. Naar wij vernemen heeft ir. Mussert thans passage geboekt bij de K. L. M. van Amster dam naar Batavia. Zijn vertrek is vastgesteld op 17 Juli a.s. Op dien datum zal hij met de Sperwer naar Nederlandsch-Indië vertrekken, -waar hij op Maandag, 22 Juli zal aankomen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1