Ilaat üMÉ DINSDAG 9 JU Ui 1935 HAARLEM'S DAGBLAD KAATSEN WEDSTRIJD TE KOOG AAN DE ZAAN. Op het K. F. C.-terrein hoeld de afdeeling de „Zaanstreek" van den Ned. Kaatsbond een door elkaar loten-partij, waaraan door 12 parturen van 3 personen werd deelgenomen. De deelnemende lijst zag er als volgt uit 1. T. van Ralen, ZaanstreekA. v. d. Sluis, Amsterdam—G. Koning, Zeist. 2. A. Berghuis, AmsterdamP. Goinga, HaarlemW. Nauta, Amsterdam. 3. A. Nota, ZaanstreekC. Methorst, Am sterdamS. Bijlsma, Amsterdam. 4. L. de Graaf ZeistL. de Jong, Zaan streek,H. Elzenga, Amsterdam. 5. H. de Jong, ZaanstreekH. Brijker, ZaanstreekJ. Visser Amsterdam. 6. H. v. Driesten, AmsterdamP. de Boer, ZaanstreekR. Ribibma, Haarlem. 7. P. Pan, HaarlemA. Cerners, Amster damN. Bosma, Haarlem. 8. K. Roedema, ZaanstreekP. Riens, Zaan streekJ. Bijlsma, Amsterdam. 9. W. van Dalen, ZaanstreekN. Stegenga, AmsterdamJ. v. Oosterrum Haarlem. 10. J. Kleinsmit, ZeistH. Walstra, Haar lemT. Andringa. Zaanstreek. 11. H. v. Houten, ZaanstreekJ. van Dijk, Haarlem—S. Harkema, Amsterdam. 12. H. Wolthuizen, HaarlemS. Wiarda, ZaanstreekB. Panhuis, Zaanstreek. Ofschoon de straffe wind dwars over het veld eenigszins hinderlijk was aan den opslag, gaven de nummers 1 en 2 van den beginne af mooi spel te zien. Met wisselend succes en ettelijke trictrak slagen won no. 1 in de stand 5460. Met no. 3 was het spoedig ge daan: 5'260. No. 6 was ver in de meerder heid door sterk perkspel; dit partuur versloeg no. 5 op 5242. Een spannende partij speelden 7 en 3. Om beurten werden -de bord jes veroverd. Partuur 7 verloor in de stand 5—4—6—6 met een buitenslag van Pan. Op het nippertje versloeg No. 10 zijn tegenpartij met eindstand 5564. In den strijd tusschen de nos. 11 en 12 was de opslag zwak. Harkema c.s. bleven de baas, eindstand: 5—4—6—2. In den 2den omloop kwamen dus uit de par turen 14, 6—3, 10—11. Toen de stand tus schen de nummers 1 en 4 een flinken voor sprong aangaf voor het partuur Koning, viel deze zoo ongelukkig, dat hij op dokters advies meest staken. Zijn makkers wonnen nog de partij op 5360. De taaie K. Roedema hield zich kranig te gen het sterke partuur no. 6. Oververmoeid heid en onfortuin waren oorzaak, dat hij met zijn maats verloor in de stand 556—2 No. 11 maakte no. 10 af op 5162. In de derde ronde speelden nu de nummers 1 en 6. Hoewel v. Dalen prima werk leverde, de handicap van zijn partuur was te groot en hij verloor met eindstand 5162. De finale ging nu tusschen de nummers 6 en IJ. Het werd een schitterend slot. Van weers kanten prima op- en uitslag, waarbij de Haarlemsche spelers Hibma en Van Dijk uit blonken, terwijl de herculesslagen van Har kema niet yan de lucht waren. Fel werd er gestreden en tot 44 gelijk op. Een kleine in zinking vair no. 11 werd hun noodlottig. On der groote spanning verloren zij met het vol gende schema: 6: 8, 6, 8, 4, 8, 8, 4, 0, 0, 8, 62 punten. 11: 4, 8, 4, 8, 0, 2, 8, 8, 6, 4 52 punten. Totaal uitslag: le prijs no. 6. 2de prijs no. 11. 3de prijs no. 1. Als scheidsrechter fungeerde de heer Vonk. HANDBAL Zondag werden de volgende handbalwed strijden door Rapiditas 1931 gespeeld: Dames. Rapiditas 1931 IG. V. A. 41. Heeren. Rapiditas 1931 I—G. V. A. I 6—4. Rapiditas 1931 I—Olympia I 42. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DER HAARL. JACHT CLUB. De uitslagen der onderlinge oefenwedstrij den der Haarl. Jacht Club luiden: 12-Voetsjollen A: 1. Ev. de Visser. 80 p. 12-voetsjollen B: 1. B. Brusse, 72 p. 2. C. Wes terman 65 p B. M. klasse: 1. G. Hofstede, 80 p. 16 M2. klasse: 1. A. v. d. Linden 90 p. 2. v. Bruggen 66 p. 3. K. Wieberdink, 57 p ZOMERFEEST HAARL. ZEILVEREENIGING. Ofschoon èn Zaterdagavond èn Zondag het weer nu juist niet zomersch was, is dat geen beletsel geweest voor de H. Z. V. om een op gewekt en prettig jaarfeest te vieren. We mogen met plezier constateeren, dat de zeer vele aanwezigen met genoegen zullen te rug zien op dezen gezelligen clubdag, zeker zijn weer tal van belangstellenden dichter bij de watersport gebracht, waar het toch maar om te doen is. Een bijzonder genoegen was het, de vele kinderen te zien strijden om een goed figuur te slaan in een nummer, speciaal voor de jonge ren samengesteld. Het zou ons te ver voeren, alle wedstrijden en spelen te memoreeren. Het roeien voor kinderen bleek met de stijve bries voor sommige wel wat moeilijk. Maar dit was het ook voor de „minder jonge heeren", die het doel wel eens honderdtachtig graden links of i-echts zochten. Touwtrekken was zeker wel een der meest geanimeerde nummers; het eindje katoen had een zeer groote aantrekkingskracht voor oud en jong. Dat er dapper gezwommen is, behoeft niet gezegd te worden. Het nummer met de zeven botertonnetjes, waarbij zeilkunst en het besturen van motor booten wel naar voren kwam, was een pracht- nummertje, vooral toen het heele gevalletje „geschept" werd. En zoo was er nog meer! ^Vergelen we niet de muziek, die reeds Za terdagavond de beenen los maakte en Zondag de gezellige stemming er goed inhield. Met enkele woorden- werden de prijsjes uit gereikt. HONKBAL Stedenwedstrijd Amsterdam Haarlem. De commissies voor het Amsterdamsche en het Haarlemsche negental hebben voor den op Zaterdag a.s. ve houden stedenwedstrijd de volgende negentallen opgemaakt. Haarlem: Van der Born (E.D.O.), werper. C. Hunik (Haarlem) vanger. Van den Heuvel Reinders (H.H.C.) le honk. J. Baas (H. H. C.) 2e honk. K. Wulfhorst (Haarlem) 3e honk. W. Pijnakker (H. H. C.), korte stop. Th. v. d. Putten (E.D.O.) velder. C. Kloos (Haarlem), velder. M. Mulder (H. H. C.) velder. Amsterdam: Besanger (V.V.G.A.)werper. M. Bakker (Quick) vanger. J. van Heeswij k (BI. Wit) le honk. W. Postma (Quick) 2e honk. J. Wilders (BI. Wit) 3e honk. J. Lammers (Quick) korte stop. Mr. M. Vrij (Quick) velder. J. Stam (Ajax), velder. A. Schaling (V.V.G.A.)velder. Reserves voor het Haarlemsche negental zijn: K. Zandstra en H. Schijvenaar van E.D.O., Jan Hartog en J. Moll van H. H. C. en H. Vrugt van Haarlem. HAARLEM Illb—R.C.H. II (14—34). In het begin van dezen, Maandagavond gespeelden wedstrijd kreeg Haarlem, vooral door zwak werpen een voorsprong. Reeds in de volgende beurt was echter het werpen veel beter en Haarlem scoorde zeer spaar zaam. Toen was ook het veldwerk bij R.C.H. goed in orde. Bij Haarlem was het veldwerk meermalen zeer zwak, wat vooral voor den dag kwam in de derde inning. Na deze was alle hoop voor de Haarlemmers verloren. In de laatste beurt wist vooral Ferment, te beletten dat R.C.H. nog meer punten maakte, maar doordat Haarlem meest recht op een velder afsloeg; behaalde ook Haarlem geen punt meer. De cijfers der innings zijn: R.C.H. II 5 5 14 6 4 0 34 Haarlem Hl b: 8 1 '2 2 10 14 HENGELEN VISSCHENDE VOETBALLERS. De voetbalvereeniging ,,D. S. K." hield Zon dag voor haar leden en donateurs een visch- wedst-rijd in de Ringvaart. De animo hiervoor was groot. De vangst was matig. Des avonds werdén dé prijzen uitgereikt dooi den voorzitter, den theer Bakkenhoven, in het café ,,'t Hoekje" bij den heer F. van Egmond. De uitslag luidt als volgt: L. Duits de meeste, eerste prijs aantal 13 stuks. Daarna volgden M. Sieraad. 12 stuks, J. H. Sieraad' 6 stuks, J. de Brxari 4 stuks, C. Corridor 4 stuks. Nadat _de; prijzen7 uitgereikt waren sprak de heer Jansen Kok, voorzitter van het vischcol- -Je'gé „Morgenrood", nog eeniige hartelijke woorden. DE FOREL. Het R.K. vischcollege De Forel hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart achter het fort „De Liede". De vangst was goed. De prijzen werden als volgt behaald: 1. Rijs (de grootste 30!/o c.M.); 2. Riemens (meeste); 3. Hogeboom; 4. Hoek; 5. van Dantzig. De prijzen werden in het clublokaal dooi den voorzitter uitgereikt. DE RIETVOORN. Bovengenoemd vischcollege hield Zondag zijn halfjaarlijkschen kaswedstrijd op wit visch in de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. De uitslag was als volgt: le prijs C. v. d. Burg en won tevens de kampioensbeker. 2e en 3e pr. na loting A. J. Beenders en medaille voor de grootste visch en C. Oudolf 4e pr. C. Steenhoven 5e pr. N. N. 6e pr. en 7 pr. na loting J. Buijs en J. Moer kerk.. De controleur Smal had ook een prijsje in ontvangst te nemen. KANOSPORT. KANO-KAMPIOENSCHAPWEDSTRIJDEN OP DE VOORZAAN. De Kanovereeniging Trekvogels vertrok Zondagmorgen met een flink aantal deelne mers en supporters naar bovengenoemde wed strijden. Gelukkig werd het weer in den loop van den ochtend beter, zoodat ook wat het weer betreft de dag schitterend geslaagd is. In de damesrace senioren R. I. S. bezette mej. A. Booms na eenige felle vergeefsclie aanvallen op de tweede aankomende de derde plaats. In de dames race Sen. K. I werd ten slotte Mej. C. v. d. Anker met een minimum verschil tweede. In de R. n S. adsp. werden B. Wit-C. Kuuk na een spannenden wedstrijd ook twee, ter wijl R. II S. Jun. met Gebrs. Meijer eveneens een tweeden prijs opleverde. De heer E. v. d. Akker zorgde na eenige spannende races voor nog een 2e in de R. I. S. nieuwelingen en P. Zwart wist op den 3en prijs beslag te leggen. Deze wedstrijden leverden het bewijs van het kunnen van de Trekvogels, maar beloofden met méér intensieve training betere resul taten. Hoewel de vierpersoonsboot tegenviel, is het toch een succesvolle dag voor Trekvo gels geworden. MET DE HAARL. KANO VEREENIGING NAAR VOORZAAN. Het spreekt vanzelf dat de H. K. V. naar de kampioenswedstrijden trok, die op de Voor- zaan gehouden werden en die door de Zaan- sche vereenigingen Stormvogels, Z. K. C. „Quo Vadis" en De Geuzen georganiseerd werden. De H. K. V. heeft het er goed afgebracht, zij heeft enkele prijzen mee naar Haarlem ge bracht. We noemenR. II SJ. v. d. Schaar en Ger ritsen le prijs. RUS: v. d. Horst en Bosse 3e prijs; RUS: Feye en Kuperus 4e prijs. R I S: Bosse 2e prijs; R I S: v. d. Kroft 4e prijs; RIS: Gerritsen 5e prijs. R I: v. d. Schaar 2e prijs; R I: v. d. Kroft 3e prijs. Terwijl de II. K. V. in 't nummer R IV S na een zeer spannende race nummer drie werd met zeer weinig verschil met de Plassers en Geuzen. Een goed toeken is, dat de H. K. V. adspirahten zoo'flink getrokken hebben. Voor de H. K. V. dus een mooie sportdag! W ff HrWw UP PP w WP "v i» w pptv ï<>tohandel B. de £eeuw jMcktUw.&sic. 74 in (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. De Competitie. Over het algemeen genomen hebben de clubs uit kring Haarlem gedurende de afgeloopen week goede resultaten geboekt. De dames van H.P.C. b.v., die oogenschijnlijk in het geheel geen kans hadden tegen de Nereus-dames. sloegen het Zaansche team met niet minder dan 51. De Heemsteedsche heeren waren bijzonder op dreef. Zoowel H.P.C. 1 als H.P.C. 2 en 3 wonnen van hun tegenstanders op overtuigende wijze, waardoor het drietal de fraaie kansen niet onbelangrijk verbeterden. Haarlem heeft eigenlijk voor de grootste verrassing gezorgd. Het vrijwel niet te slaan geachte Hillegersberg werd j.l. Donderdag door Haarlem geklopt. Dat bewijst, dat Haarlem weer op den goeden weg is. Helaas heeft Haarlem haar kans niet meer in handen, doch het lijkt ons zeer wel mogelijk, dat Hillegers berg, hetzij aan Gouda, hetzij aan R.Z.C. één of meer punten verspeelt. H.V.G.B. was vrij. De Waterratten klopten in een emotie-vollen strijd Triton in eigen huis. In de reserve tweede klasse B gaat H.VG.B. 2 ongeslagen aan het hoofd, op den voet ge volgd door H.P.C. 3. De reserves van De Water ratten vormen in de reserve derde klasse C. de groote verrassing. O.i. wordt dit team met vlag en wimpel kampioen. Vooi—deze week heeft de competitie-leider het volgende programma samengesteld: Dames Tweede klasse A: H.P.C.H.D.Z. 2 en H.D.Z. 2Nereus. Tweede klasse B: Nereus 2A.D.Z. 2, Zig- neaPinguins en TritonNereus 2. Heeren: Eerste klasse A: Het YDolfijn en DolfijnA.Z. 1870. Eerste klasse B: Zian—H.Z. en P.C., Maas H.Z. en P.C., Zian—L.Z.C. en H.Z. en P.C.— D.J.K. Reserve eerste klasse A: Het Y 2Dolfijn 2 en Dolfijn 2D.J.K. 2. Tweede klasse B: D.W.R.Nereus, H.V.G.B. de Ham, NereusNeptunus en Neptunus H.V.G.B. Tweede klasse C: SchoonhovenR.Z.C. HaarlemGouda en S.V.H.Schoonhoven. Reserve tweede klasse B: H.P.C. 3Nereus 2 en Neptunus 2H.V.G.B. 2. Reserve derde klasse C: H.P.C. 4Haarlem 2 en de Zijl 2D.W.R. 2. Nu de H.P.C.-dames zoo uitstekend tegen Nereus gespeeld hebben, zal het zelfvertrou wen wel in de ploeg zijn teruggekeerd. Daar van zalH.D Z. 2 ongetwijfel de dupe worden, te meer omdat de dames Kann op revanche zin nen. Ook Zignea krijgt gelegenheid, een ne derlaag te wreken. De eerste wedstrijd tegen de Pinguins werd verloren. Nu de Bussumsche dames fh Stoop's Bad te "gast zijn, gelooven wé zeker, dat beide punten in Haarlem zullen blijven. De heeren van H.P.C. zijn deze week vrij. Het Y krijgt Dolfijn op bezoek. Vroeger waren dat steeds spannende ontmoetingen. Nu de Dolfijnen echter zoo in kracht zijn achteruit gegaan, is een voorspelling niet moeilijk. O.i. winnen Kohier c.s. met sprekende cijfers. Een ploeg voor de onderste plaats is Dolfijn echter geenszins. A. Z. brengt er in deze zware afdeeling n.l. niets van terecht en zal vrij zeker onderaan eindigen. Eén dag na de ont moeting tegen het IJ speelt Dolfijn op eigen terrein tegen A.Z. Dat wordt voor laatstge noemde club de vijfde nederlaag in successie. A.s. Woensdag wordt in de inrichting aan de Houtvaart een aardige wedstrijd gespeeld tusschen Nereus en de Waterratten. De Zaan- kanters zijn zwak begonnen, doch thans heb ben ze zich volkomen hersteld. We achten ze sterk genoeg om van D.W.R. te winnen, waar door ze met onze stadgenooten gelijk in pun ten zouden komen. Aan De Vries c.s. de taak om de plannen van Nereus in de war te stu ren H.V.G.B. moet deze week tweemaal te water. Tegen de Ham op eigen terrein kan zeker worden gewonnen, doch a.s. Vrijdag tegen Neptunus lijkt ons de opgave voor H.V.G.B. te zwaar. Dat wordt vrij zeker een nederlaag. Haarlem speelt tegen de Goudsche Zwem- club. Dat is een wedstrijd, die niet gemakke lijk zal worden gewonnen, want de club van Jan den Boer is no? steeds een der sterkste tweede klassers. Trouwens dat heeft Haarlem in den uitwedstrijd reeds ondervonden. Weet Haarlem echter denzelfden vorm als tegen S.V.H. te ontplooien, dan zal G.Z.C. moeten buigen. Programma Kringcompetitie. Eerste klasse: H.P.C. 5D.W.R. 3 en Haar lem 3—H.P.C. 5. Tweede klasse: Half wegH.P.C. 6 en H. V. G. B. 5—Halfweg. H.P.C. 7—V.Z.V. 3, Halfweg 2—K.Z. 1 en H.V.G.B. 6—Halfweg 2. PAARDENSPORT. HET 25e CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Woensdag 17 Juli a.s. zal te Hoofddorp weer een groot paardensportfeest worden gege ven. Het concours-hippique in Hoofddorp heeft een groote vermaardheid gekregen. Niet alleen in alle provincies van ons eigen land, maar ook in het buitenland. Want er zijn ja ren geweest waarin de beste paarden uit Zwe den, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Spanje, Zwitserland, Hongarije, ja zelfs uit Argentinië elkaar in Hoofddorp kwamen be kampen. „Vooruit" stelt weer al het mogelijke in het werk om het concours zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Een zoo mooi. ruim en gezellig sportterrein als Hoofddorp voor dit doel beschikbaar heeft, vindt men in ons land nergens. Ook de hindernisbaan is zeer overzichte lijk. De overdekte tribune is ruim en biedt aan niet minder dan 1500 personen een goede zitplaats terwijl de staanplaatsen eveneens aan dui zenden de gelegenheid bieden, alles nauwkeu rig te kunnen gadeslaan, zoodat het concours- hippique te Hoofddorp meermalen door 10.000 personen is bezocht. Ook dit jaar zijn door de leden van de Ko ninklijke Familie weer medailles geschonken, Het programma is weer zeer groot; het be vat meer dan 20 nummers. Het concours begint 's morgens 11 uur en het middagprogramma half twee. ZWEMMEN. WEER EEN NIEUW WERELDRECORD. Uit Detroit: Ralph Flanagan heeft Maandag wederom een wereldrecord verbeterd. Hij legde de 380 yards vrije slag af in 10 minuten 7.6 sec. en bleef met deze prestatie niet minder dan 7.8 sec onder het wereldrecord van Jack Medica. De laatste had het wereldrecord op dezen af stand met een tijd van 10 min. 15.4 sec. ge vestigd op 16 Juli 1933 te Chicago» NIEUW WERELDRECORD OVER 1 MIJL. Uit New York: Zaterdag heeft de bekende Amerikaansche zwemmer Ralph Flanagan het wereldrecord verbeterd over de mijl door dezen afstand af te leggen in den tijd van 21 min. 0,3 sec. Het oude record stond op naam van Arne Borg met een tijd van 21 min. 6,8 sec. NIEUW WERELDRECORD 100 METER RUGSLAG. Uit Detroit: Te Detroit verbeterdeAdolph Kiefer het wereldrecord 100 Meter rugslag met een tijd van 1 min. 7,8 sec. Het oude wereld record stond op naam van George Kojac met een tijd van 1 min. 8.2 sec., op 9 Augustus 1928 te Amsterdam gemaakt. POSTDUIVEN. HAARLEMS AMSTEKLAMSCH KW ARTIER Uitslag van de wedvlucht van Orleans, af stand 534 K.M. 1, 3, 5 J. J. Hart. 2 H. van Alphen, 4, 6 C. Koning, 7 S. Heitlager, 8 A. Breeuwer, 9 H. J. Petter, 10, 11 G. H. Stouten DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Orleans. Afstand 534 K.M. H. V. Roosdorp 1 5; C. Kraan 2; J. J. Doe- glas 3; P. J. van Daalen 4 6 7 8. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal met jonge duiven broed 1935. Afstand 95 K.M. A. Sweerts 1 4 9 14 22 25 29 31; J. J. Doeglas 2 18 24; P. J. van Daalen 3 5 11 12 17 19 20 30 34 35 36 37 39: J. J. Petri 6; C. Kraan 7 8 21 23 28 32 33: P. A. Bosse 10 16 27 41: H. V. Roosdorp 13 15 38; W. Petri 26: P. Dik 40. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Evian: Maandag werd de vijfde etappe verreden, nl. van Belfort via Genève naar Evian. een afstand van 320 K.M. Het gedeelte Belfort-Genève werd gereden met massa- start, dat van Genève naar Evian tegen het horloge. Belfort-Genève over 261 K.M. werd gewonnen door Archambaud in 8 uur 21 min. 22 sec. terwijl Di Paco den rit tegen het hor loge won. Na dezen dag van heden heeft Rmain Maes (België) nog^tjeds de leiding, in het algemeen klasseip.enfe- Het landènkl'assejnent was na de etappe van heden de volgende: 1. België totaaltijd (3 ren ners) 103. uur 41 min. 54 sec. 2. Frankrijk 103 uur 58 min. 54 sec. 3. Italië 104 uur 15. min. 27 sec. 4. Duitschland 105 uur 15 min. 44 sec. 5. Spanje 105 uur 44 min. 46 sec. LAWNTENNIS. De Int. Kampioenschappen van Noordwijk. De voorronden. De internationale kampioenschappen van Noordwijk zijn Maandag begonnen met de voorronden in de beide enkelspelen. Verrassingen deden zich hierbij niet voor. Tot de winnaars van deze voorronden, die zich dus in de internationale afdeeling plaat sten behoorde ook Mr. van der Feen, die eerst van den Twentenaar Wisselink en vervolgens van den jongen Belg Bracht won zonder een set te verliezen. Mr. van der Feen komt in de internationale afdeeling tegen den Austra liër Hopman. De Brauw won van een anderen Twente naar Menkel. Hij slaagde hierin na drie sets, waarbij hij niet den indruk gaf, dat hij op dezelfde hoogte speelde als in het begin van het seizoen. Mr. Feith won van den Noor Anet met 64; 64. Onze landgenoot was de tactisch beter spelende, rustig verdedigend bovendien, ter wijl de Noor af en toe wat al te enthousiast speelde. In het damesenkelspel vielen geen bijzon dere prestaties te noteeren. De belangrijkste uitslagen van dezen eer sten dag waren: Heerenenkelspel le ronde: Mr. van der Feen sloeg Wisselink 62, 62. Jacobsen sloeg Alsbach 75, 57, 62. Dingemans sloeg O'Brien 62, 57, 63. Van der Graaf sloeg Rodius 64, 46, 6—4. 2e ronde: De Brauw sloeg Menkel 75, 46, 64. Mr. Feith sloeg Anet 64, 64. Van der Feen sloeg Bracht 63. 61. Jacobsen sloeg van der Tocht 75, 61. Gerritsen sloeg Dingemans 1210, 63. Hoeke sloeg Oudes 86, 57, 61. Damesenkelspel Mevrouw Isaeus (Zweden) sloeg mej. Z. Kerckhoff 6—1, 6—4. Mej. Menkel sloeg Mej. Alsbach 61, 63. Mej. Bjoiklund (Zweden) sloeg mej. H. Menkel 6—3, 6—8, 10—8. MISS RYAN WORDT PROFESSIONAL. Uit Londen: Miss Ryan, een der meest be kende tennisspeelsters, heeft besloten, over te gaan tot het professionalisme. Miss Ryan is in Californië geboren, doch het grootste deel van haar leven heeft zij in Engeland doorge bracht. Zij heeft het voornemen, een tennis- school te openen B-TOÜRNOOI GROENENDAAL. Van 15 tot 21 Juli worden op het Groenen- daal-tennispark in Heemstede onder leiding van den heer J. A. Plak open tennis-wedstrij- den, een B-tournooi, gehouden. WANDELSPORT. „DE WANDELTOERIST". Begunstigd door fraai weer hield boven genoemde Wandelsport vereeniging haar der den Nationalen Marsch van 30 K.M. Te kwart voor 10 vertrok de vereeniging en precies 10 uur de andere vereenigingen. Ruim 12 uur was reeds de rust bereikt in ..De Oude Beuk", waarvan de eigenaar aan „De Wandeltoerist" een mooien beker schonk voor de grootste heerengroep en 2 prijzen voor verstkomende dame en heer. Te 12.45 uur gingen de wande laars (sters) weer verder. Te drie uur arriveer de men weer in Olympia. De heer Donk. voorzitter der technische Comm. van de N. W. B hield een korte toe spraak, waarbij hij de organiseerende ver eeniging gelukwenschte met haar prachtige organisatie. Vervolgens werd tot uitreiking der prijzen overgegaan. Alle deelnemers (sters) ontvingen een fraai bekertje. Alvorens de groepsprijzen uit te deelen werden aan Mej. Masaro bloemen aangeboden, doordat zij den algemeen leider den heelen dag ten dienste was geweest met haar auto. Ook de vereeniging „Snelverband" werd be dankt voor de moeite.) Idle zij deed. Ook zij ont ving een bekertje. Pl.m. 400 wandelaars (sters) waren aanwezig Groepsprijzen kregen de volgende vereeni gingen: 1. M. Club. Amsterdam. 2. Top. Wor- merveer; 3. Jan Pastoors. Haarlem; 4. Het Westen, Zaandam. 5. Steeds Voorwaarts. Am sterdam; 6. Onze Groep. Amsterdam: 7. Voor trekkers. Beverwijk: 8. K. W. C. Beverwijk: 9. Amstelveners, Amsterdam. 10. Biesbosch. Am sterdam; 11. Driehoek. Leiden. 12. Oost. Am sterdam; 13. W. S. V., Amsterdam; 14. De Cir kel, Amsterdam. 15. T. V. S.. Santpoort. De verstkomende vereeniging „De Driehoek" uit Leiden ontving een fraaien beker; de grootste heerengroep „Amsterdam'' kreeg eveneens een beker. VOETBAL. Manchester City N-V. Ruim 5000 pond winst. Geen nitkeering van dividend. Directie en commissarissen van den En- gelschen eerste-klasser Manchester City ver melden in het jaarverslag dat een netto winst van 5.165 over het boekjaar is g,- maakt. Gezien het feit dat Manchester City ditmaal zoo spoedig uit den strijd was in de Cup-wedstrijden acht men dit een gun stig resultaat. Het moet toegeschreven wor den aan den post entrées bij competitiewed strijden, die in vergelijking met het vorige jaar met 7000 pond steeg De instelling van seizoenkaarten voor den goedkoopsten rang bleek een succes en bracht 1827 pond op. Voor afschrijvingen is 6000 pond bestemd. Aan loonen werd 12.249 betaald, aan be lasting op openbare vermakijkheden 8000. aan inkomsten- en vermogensbelasting 4000. gemeentelijke belasting 1411, ..transfers" (aankoop van spelers) 1344. benefiet voor spelers 1508. hypotheekrente en aflossing 2287 Uit deze cijfers blijkt wel. hoe de Engel- sche beroeps-voetbalclubs zuchten onder den belastingdruk. Voorgesteld wordt geen dividend uit te keeren en de gemaakte winst te reserveeren. SERIEWEDSTIÏIJDEN „HEEMSTEDE" 2e Afd. Demi finale R.C.H. 6 D. C. O. I 03 3e Afd. finale T.H.B. 3—Biederode 2 12—2 4e Afd. demi finale Rozenprieel 2-E.D.O. 9 19 SEUIEWEDSTRIJDEN „RIPPERDA". Uitslagen van Zondag 7 Juli, Nederlaag wedstrijden Junioren. Ripperda Jun.Schoten Jun. 02 3de afdeeling: Ripperda 3—V.S.V. 5 0—1 2de afdeeling. Eto 1—V. S. V. 3 1—1 Na verlenging door loting gewonnen door V.S.V. V.S.V. 3 3de prijs, Eto 1 4e prijs. 2de afdeeling: Spaarndam 1Ripperda 2 30 Finale: Spaarndam 1 1ste prijs, Ripperda 2 2e prijs. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN OM IIET MOOKMANSCHILD Deze wedstrijden voor middelbare scholen trokken ook dit jaar weer een groot aantal deelnemende ploegen. Zoo verschenen Zaterdag j.l. o.a. de Lycea Gymnasia en H. B. S.-en uit Den Haag, Am sterdam, Almelo en Haarlem op de sintelbaan in Amsterdam en bonden daar den strijd aan. Het programma bestond uit de nummers: 100 M., kogelstooten en verspringen en een 4 x 100 M. estafette. Het was tenslotte de le H. B. S. b uit Haarlem, uitkomende met Van Renesse, Lenselink, G. Mans, en V. Mans, die den prijs voor een jaar in ontvangst mocht nemen. Goede prestaties werden vooral op de 100 M. bereikt, waar niet minder dan 4 deelne mers, waaronder Van Renesse, 11.6 sec. lie pen. G. Mans plaatste zich 2e bij het kogel stooten, terwijl V. Mans het verspringen won. Ook wist de le H. B. S. b nog een over winning op de 4 x 100 M. estafette te behalen, hetgeen haar tevens met 2 12 punt verschil op nummer 2 den beker bezorgde. FINANCIEELE BERICHTEN GUNSTIGER SITUATIE DER INTERNATIO NALE VALUTA. Zondagmiddag kwamen te Bazel de gouver neurs der centrale circulatiebanken bijeen. Tijdens deze bijeenkomst werd vastgesteld, dat de toestand op de internationale valuta markt weer gunstiger geworden is, dan hij ten tijde der bijeenkomst in de vorige maand was. De aanvallen op de munten der goudblok-lan- den werden afgeslagen. Er hadden weder goudtoevloeiïngen plaats, zoowel naar Zwit serland als naar Nederland en Frankrijk. Hier door is het in de beide laatstgenoemde landen zelfs mogelijk geworden het disconto tot op den vroegeren rentevoet terug te brengen. De leiders der centrale circulatiebanken hielden zich vervolgens bezig met het plan dat op het oogenblik in Nederland in overwe ging is, tot leniging van den ernstigen econo- mischen nood, bestaande in een algemeene verlaging van den rentevoet tot 4 procent. Hierbij werden tevens besproken de bezwaren welke tegen een dergelijk plan van de zijde der internationale bankkringen kenbaar waren gemaakt. Gedurende de afgeloopen week hebben er geruchten uit Amerika de ronde gedaan, dat de Vereenigde Staten hadden besloten na het vertrek van Leon Fraser, den oud-president der B.I.B., geen vertegenwoordiger meer af te vaardigen in den raad van beheer van de Bank voor Internationale Betalingen Deze geruch ten zijn echter onjuist geweest. De Vereenigde Staten zoeken naar Reuter verneemt nog steeds naar oen daartoe ge- schikten Amerikaanschen bankier, die zijn woonplaats op het continent van Europa heeft, ten einde ir. durend contact te blijven met de Bank or Internationale Betalingen,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7