schaakrubriek' CRICKET IN ENGELAND. ZATERDAG 13 JULI 1935 H A A R t E M'S DA'GB XIA D STOOP'S OVERDEKT en OPENLUCHTBAD (VOORVERWARMD ZWEMWATER, MINIMUM 68 a 70°) BEIDE STEEDS OPEN ZONDAG TOT 6 UUR 's-AVONDS EIGEN BADGOED MAG WORDEN MEDEGENOMEN (verplichte ontsmetting 3 cent) KWART JESZWEM MEN INCL. BADG. ELKEN WERKD. 6 7.45 's-AVONDS BOVENDIEN ZATERDAGS 8- 10 's-AVONDS OPLOSSING PROBLEEM No. 811. (No. 10 van den wedstrijd, 34e ladder) Stand der stukken: Wit: Kg8, Db7, TeS, Pf3, Pg7. Zwart: Kf6, Tc4, Td3, Pa7, PdS, c7, g4, g5, gó. (0- Wurzburg, Grand Rapids). 1. Pf3d5, enz. Tc4d4; 2. Db7d5, enz. Td3d4; 2. Db7e4, enz. anders; 2. Db7b2, enz. Het thema is een volle wederkeerige inter ferentie, in dit probleem voor 't eerst in 1909 door genoemden componist uitgewerkt (Pla- chutta bewerkte het eerst het thema interfe rentie met opoffering van een wit stuk. in 1858). derhalve: „Wurzburg;Plachutta" interferentie. Goed opgelost door: N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; H. J. S. Beek, .te Blcemendaal; E. G. v. d. Kaay, te DriehuisVel senJ. J. H. Bauer, J. Derogee, H. W. v. Dort, F. F. Groos, H. L. Güldemond, J. Hillebrand, J. Hoeksema, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., A, J. Mooy, K. H. R. Pluim- Mentz, J. Schipper, mevrouw J. SmitBiick- mann, B. A. Snelleman, mevrouw Spoor, H. J. Steenbergen, C. Warlé, C. F. Weber, D. Wil- lemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; H. dé Jong en L. A. Patoir, beiden te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad, B. v. Rossem en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen drie punten). OPLOSSING PROBLEEM No. 812. No. 11 van den wedstrijd, 34e ladder). Stand der stukken: Wit: KfS. Dbó, LeS, Pc3, Pc4, c7, g3, h2, h5. Zwart: Kf5, Lc8, Pa7, Pf2, {6, g5, h3. (H. O tt e n, New Y o r k). 1. Db6—b7, enz. Goed opgelost door: N. G. Gerritsen Jr., te Bennebroek; E. G. v. d, Kaay, te Driehuis-Velsen; H. J. Bakker, J. Derogee, H. W. v. Dort, A. W. Face, F. F. Groos, H. L. Güldemond, J. Hillebrand, J. Hoeksema, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets, J. tén Hove, K. Koedooder, C. A. Lukaart Jr., J. v. Lunenburg, J. H. Meilink, A. J. Mooy, K. H. R. PluimMentz, J. Schippers, B. A. Snelleman, mevrouw Spoor, H. J. Steenbergen, G. Warlé, D. Willemsen enJ. A. G. Zomer, allen te Haar lem; H. de Jong en L. A. Patoir; beiden te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Driehuis-Velsen, E. G. v. d. K. Uw eerste op lossing betrof het eerste probleem van de 9e ladder, 4 Maart 1931. Haarlem. H. L. G. Uw verbetering van no. 809 kwam niet binnen den gestelden termijn, C. A. L. Jr. Uw goede 'oplossing van no. 809 werd te laat ingezonden. B. A. S. Uw goedé oplossingen van de nos. 8 en 9 waren te laat voor vermelding in de vorige rubriek. Daar u toch „hors concours" meespeelt, zullen de verloren punten u niet aan 't schakershart gaan. Mevrouw S. Wij stellen uw oplossingen op hoogen prijs. H. J. S. Veel moois wordt het aldus gewij zigd probleem in geen geval. J. A. G. Z. Hopen, dat het buitenverblijf uw -gezondheid ten goede zal komen. WIELRIJDEN. De Tour de France. Maes handhaaft zich aan het hoofd. Uit Gap-: De achtste etappe leidde Vrijdag van Grenoble naar Gap, een afstand van 102 K.M. over de Laffrey van 700 Meter hoogte en de Col Bayard van 1250 Meter. Wederom ble ken de Italianen de beste klimmers te zijn. doch op het laatste gedeelte van deze kleine etappe kwamen de Belgen fraai naar voren. Jean Aerts won in den tijd van 3 uur 24 min. 7 sec in den sprint voor Ruozzi. Romain Ma.es wist zich aan het hoofd te handhaven en heeft nog altijd ongeveer 12 minuten voorsprong op Bergamaschi. In het landenklassement zijn de Italianen de leiding kwijt geraakt, en België staat thans aan het hoofd met slechts 33 seconden voor sprong. Het resultaat was: 1. Jean Aerts (België) tijd 3 uur 24 min. 7 sec. 2. Ruozzi zelfden tijd, toerist. 3. F. Vevvaecke (België) tijd 3 uur 24 min. 15 sec. 4. Speicher (Frankrijk) 3 uur 25 min. 43 sec. 5. Lowie (België) 3 uur 25 min. 54 sec. 6. Cloarec toerist 3 uur 26 min. 18 sec. Opgegeven hebben de Franschen Debenne. Granier en Pomarede. waarvan de eerste deel uitmaakte van de landenploeg, terwijl de beide laatsten Fransche toeristen waren. Door het opgeven van Magne is Ledueq thans leider van de Fransche ploeg geworden. Het klassement luidt: 1. Romain Maes (Bel gië) tijd 52 uur 6 min. 4 sec. 2. Bergamaschi (Italië) 52 uur 18 min. 11 sec. 3. Morelli (Ita lië) 52 uur 19 min. 23 sec. 4. Camusso (Italië.) 52 uur 19 .min. 44 sec. 5. Speicher (Frankrijk) 52 uur 19 min. 54 sec. Landenklassement; 1. België totaaltijd 156 uur 56 min. 43 sec. 2. Italië 156 uur 57 min. 16 sec. 3. Frankrijk 157 uur 45 min. 36 sec. 4.- Duitschland, 5. Spanje. Zaterdag wordt gereden de negende etappe van Gap naar Digne over 227 K.M. o.m. over de zware bergen de Col de Vars en de Col d'Allos., de laatste van 2250 Meter hoogte. Toestand van Vignöli en Cepeda ernstig. ""it Grenoble: De toestand van den Italiaan- s' en renner Vignoii. die in de etappe van L les Bains. naar Grenoble ernstig gevallen v. is hoogst zorgwekkend. Hij heeft een are hersenschudding opgeloopen terwijl een sleutelbeen gebroken is. De Spaansclie renner Cepeda werd bij Bourg d'Oisans door voorbijkomende automobilisten 'enden. Men heeft hem naar een der nabij- ac'e enhuizen overgebracht, waar hij ter verpleging is - :n Hij was Vrijdag nog steeds buiten "'in. Men vreest, dat hij een schedelbreuk heeft opgeloopen. Ook had hij ernstige wonden in het gelaat. Bovendien bleek hij op verschillende plaatsen van zijn lichaam nog 'blessures te hebben. Nader wordt nog gemeld, dat Moineau zijn landgenoot Magne zal vervangen in de Fran sche landenploeg. N. W. U.-PLOEG NAAR FLOREFFE. Onder leiding van den algemeen leider B. Swaab de Beer zal de Nederlandsche Wielren Unie-ploeg op Maandag 15 Juli a.s. des mor gens om acht uur per autocar uit Den Haag naar Floreffe vertrekken, ten einde daar op het zelfde traject, waar in Augustus a.s. de wereldkampioenschapen worden gehouden, se- lectieritten te houden. Op Dinsdag 16 Juli zullen de renners den voorgeschreven afstand geheel afleggen, n.l. de amateurs 162 K.M. en de professionals 218 K.M. Woensdag is een rustdag. Donderdag 18 Juli worden nogmaals de voorgeschreven afstan den door de renners gereden. ATHLETIEK. De Engelsche kampioen schappen. Peters wint het nummer hink- stapsprong. Osendarp in de finale 220 yards. Uit Londen: Vrijdagmiddag zijn in het White City Stadion de Engelsche kampioen schappen begonnen, waaraan een kleine Nederlandsche athle. t'ekploeg deelneemt. Wim Peters wist het nummer hink- stapsprong te winnen met een afstand van meet van 46 feet 7 3'4 inches voor den Engelschman Higgin- S'Oh met 44 feet 10.5 inches en I-ïowe (En geland) met 44 feet 4 3/4 inches. Peters kwam ook uit in het nummer verspringen, doch trok zich na den eersten sprong terug. Helaas was naar Engeland niet zoo'n sterke ploeg gezon den, als in de bedoe ling had gelegen. Roelofs nam niet deel aan liet hoogspringen Jansen stratte niet op de 220 yards, Klazema liet verstek gaan op de kwart mijl. Door het niet uitkomen van Berger was ook al de 4x110 yards estafette van het Nederlandsche pro gramma verdwenen. In het nummer220 yards hardloopenwon Osendarp zijn serie in den tijd van 22 1/5 sec. Hij kwam vervolgens in de demifinale uit en ook deze won hij in den tijd van 22.3 sec. Hij sloeg daarbij de beide Engelsc-hen Rangeley en Butler. Hedeii neemt Osendarp dus aaii de finale deel. LAWNTENNIS. De int. kampioenschappen te Noordwijk. Zoowel in het heeren- als in het dames enkelspel is men thans genaderd tot de halve eindstrijden. In het heerenenkelspel wer den Vrijdag twee van de kwarteindstrijden) beslist in 3 sets. Hier vielen geen hooge scores te noteeren, evenals dat bij het damesenkel spel het geval was. De laatste vier bij de hee ren zijn de .Stefani (Italië), de Australiërs Hopman en Quist en de Oostenrijker Bawa- rowski. De Stefani won met sprekende cijfers van Leembruggen nl. 6—0, 63, .62." Bij de dames bleek Mme Mathieu veel te sterk te zijn voor mej. Sander. Bij de laat ste was de backhand bepaald het zwakke punt en de Fransche speelster wist hier wel van te profiteeren. Met 60. 61 plaatste zij zich 'in de halve finale. Mevr. Hopman won van Mej. Barbier met 61, 61, waarbij bleek, dat de Fransche speelster niet opgewassen was tegen het ouderwetsche baselinespel van de Australische. Mej. van Lindonk wist het niét tot den hal ven eindstrijd te brengen. Mej. Adamoff was vooral in de verdediging zeer sterk en boven dien bleek de backhand van de Hollandsche zeer zwak te zijn. In de eerste set ging het nog gelijk op tot 33, toen verloor mej. van Lindonk haar service en daardoor was zij zoo gedeprimeerd, dat zij met 63, 63 de partij verloor. De andere uitslagen luidden: Hopman en Quist (Australië) sloegen GrandguillotBally (Egypte-Frankrijk) met 6—3. 6—4, 6—2. Damesdubbelspel Kwarteindstrijden Mej. Rollin Couquerque en Mme. Mathieu sloegen mej. Groenewegen en mej. Knotten belt' met 6—3. 6—1. Mej. Horn en mej. Sander^, sloegen mevr. de Biuyn Kops en mevr. Da-alle 62. 63.. Mevr. Hopman en Miss Mac Ostrich sloegen mevr. Isaac en mej. Solé met 60, 61. Mej. Adamoff en mej. Barbier sloegen mej. Roosen en mej. Kessler met 62, 46, 62. Gemengd dubbelspel: 2e ronde. Mej. Rollin Couquerque en Hopman sloegen mevr. Isaac én Heynen 63, 64. Mej. Horn en von Metaxa sloegen mevr. Foulliart en Tronciia 63. 61.. Mme. Mathieu en Kukuljevic sloegen mevr. Di-alle en dl'. Busz 62. 60.. Mej. Bai-bier en Grandguillot sloegen mej Menko en Menko 61, 64. Mej. Belzer en Knottenbelt sloegen miss Mac Ostrich en Bawarowski met 36, 75. 7—5. Mej. Sanders en Nourney sloegen mej. Ada moff en Drest-ameau 62, 108.. Kwarteindstrij den Mej. Rollin Couquerque en Hopman sloegen mej. Horn en von Metaxa 63, 79, 61. Mme Mathieu en Kukuljevic sloegen mej. O al lay en Bally 63. 62. Mej. Belzer en Knottenbelt sloegen mej. Barbier en Grandguillot 108, 16, 64. Mevr. Hopman en Quist sloegen mej. San- dex's en- Nourney 60, 63. WATERPOLO. NEPTUNUS—H. V. G. B. (4—0). Tegen de leiders hunner afdeeling hebben de H.V.G.B.'s een nederlaag moeten lijden, hetgeen niet te vei'wonderen was, daar met drie invallers moest wordexx gespeeld. Aanvankelijk gaat heb spel gelijk op. De reserve-voorhoede vaxx H.V.G.B. combineert sonxs goed; Van Oostveen krijgt tal vaxx schotexx te verwerkexx. Na eexxigen tijd wordt Neptunus sterker. Vooral de achterhoede der Zaankaxxters gaat zich weren. Enkele xxxaien zwemt eexx achterspeler op, waardoor voor het H.V.G.B.-doel eenige gevaarlijke situaties ont- staaxx. Een hard schot vaxx Fijma wordt door den H.V.G.B.-spil vaxx richting veranderd. On houdbaar voor Boeree vliegt de oal in het net Steeds zwemt de Neptunus-achberhoede op. Als de H. V. G. B.-aanval verzuimt te volgen brengt Murris zonder moeite met een hard schot den stand op 20. Deze speler krijgt ook xxa dit doelpunt te veel bewegingsvrijheid. Nog voor de rust, scoort hij tweemaal. In de tweede helft speelt H.V.G.B. belangrijk beter. De voorhoede doet verschillende goede aanvallen exx zorgt er voor, dat de achterspe lers vaxx Neptunus xxu geen uitzwem-pogingen meer kunnen wagen. Op onbegrijpelijke wxjze weet Van Oostveen zijn doel schoon te hou den. Enkele malen Wordt het leder tot cor- xxer verwerkt, die 'echter niets oplevert. Ge- scooi'd wordt niet meer. H.V.G.B. verscheen in de volgende opstel- lixig Boeree, Rol, Goedings, Brunt. Ketelaar, Wicherlink, Hackenitz, NEPTUNUS 2—H. V. G. B. 2 (0—0) Door gelijk te spelen tegen het zwak ge waande Neptunus 2 heeft H.V.G.B. 2 een kostbaar puxxt verspeeld. De H.V.G.B.-voor- lxoede weet zich al direct xxa den ingooi eexxige fraaie kansen te scheppen, die echter door onzuiver schieten verloren gaan. De tegen aanvallen vaxx Neptunus hebben niets te be- teekexxen, Glatz behoeft er nauwelijks aan te pas te komen. De H.V.G.B.-aanval blijft actief, doch hoe er ook wordt geschoten, steeds redt Dekker.; De rust gaat ixt niet blanken staxxd. De tweede helft is een' -getrouwe copie vaix de eerste. Glatz krijgt in het H.V.G.B.-doel één bal te verwerkexx. De strijd wordt voor het doel van Dekker gestreden en hoewel de H. V. G. B.-aanval zoo nu en dan assistentie krijgt van., de vér opgedrpng^xx achterhoede] "blijven goals ui tri Ui Eindstand 00. U r V. Z. V. 1 kampioen 3e kl. B. Aalsmeer 1—V. Z. V. 1 (0—5). Vaix het begin der competitie heeft V.Z.V. den kop genomen .om dezen niet meer af te staan; Met 10 winstpunten uit 5 wedstrijden staat V.Z.V. onbedreigd bovenaan. Ook de uit wedstrijd tegen Aalsrneer is in een verdiende overwinneng van V.Z.V. geëindigd. V.Z.V. stelde zich volledig als volgt op: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, H. Kluijver, P. Visman, J. de Maijer, C. Visrhan, G. Janus. Aalsmeer verscheen met de volgende op stelling: J. Jongkind, J. de Jong, P. Haringa, A. de Jong. G. Pannekoek, J. v. d. Zwaard, J. v. d. Laarse. Scheidsrechter is de heer Coerengel. Aals meer is het eerste bij den bal en speelt mak kelijker op dit kleine veld, waarvan de afme tingen ongeveer zijn 18 Meter-lang bij 11 Meter breed, terwijl het waterpoloveld van V.Z.V. 25 Meter lang en 18 Meter breed is. Verder dan tot een der achterspelers kan Aalsmeer het niet brengen. Spoedig gaat V.Z.V. tot den aanval over en wordt het een spel tusschen de achtei-hoede van Aalsmeer en de voorhoede van V.Z.V. Voorloopig kan de keeper zijn doel schoon houden, xxxede door het slechte schieten vaxi de voorhoede. Na oxigeveer twee minuten be landt de bal bij G. Janus die doelpunt (0—1). Nog voor de rust kaxx G. Janus nogmaals doel punten (02). Als weer begoxxnen wordt blijkt spoedig, dat V.Z.V. gewexid raakt aan het kleine veld. C. Visman weet no. 3 te scoren. Wanneer een der Aalsmeersche spelers het water moet verlaten is het spoedig door C. Visman 04. Ook het 5e doelpunt xxeemt C. Visman voor zijn reke- xxing. Volgens de Zwemkroniek wordt een halve competitie gespeeld tusschexx de twee laatst geplaatsten in de 2e klasse A en B en de kam- pioeneix der derde klassen A eix B. Het zal in deze afdeeling een zware strijd worden voor 1 P. Visman c.s. Wanneer echter met denzelfden wil en hetzelfde exithousiasme gespeeld wordt als in den Kring en in de 3e klasse, ook dan zal V.Z.V. een woordje gaan meespreken in deze afdeeling. Uitslagen van de afgeloopen week: H.P.C. 7—V.Z.V. 3 3—0 V.Z.V.-adsp.H.P.C.-adsp. 1—0 V.Z.V. 3—H.P.C. 7 3—1 Wedstrijdexx vóór de komende week: 16 Juli 8 uur: H.Z.V. 1—V.Z.V. 2. 17 Juli 7.15 uur; H.P.C. adsp.V.Z.V. adsp. 18 Juli 8 uur: V.Z.V. 3—H.V.G.B. 6 18 Juli 8.15 uur: V.Z.V. 1—D.A.W. 1 (Alk maar) GOLF KENNEMER GOLF EN COUNTRYCLUB. Op de baxxen van de Kennemer Golf- en Couixtryclub werd de wedstrijd Kexxnemer Hilversum gespeeld voor de dames-compstiti De uitslag van de foursomes was: Mevx'ouw Fabiu-s exx mevrouw Salberg ver liezen van mevrouw Buma en mevrouw Carp 1 down. (Adv. Ingez. MedJ (Adv. Ingez. Med.) Mevrouw Heldring exx nxevrouw Looman wiixnen van mevr. Gottlieb en mevr. Gar- schagexx 3/2. Mevr. Dudok vaxx Heel exi mevr. Poxxt verliezexx vaxx mevr. van Waverexx exx mevr. Smidt van Gelder 5/2. De uitslag vaxx singles: Mevr. FaOius speelt all spxiare met mevr. Buma. Mevr. Salberg vexiiest van mevr. Gottlieb 3—1. Mevr.1 Heldrixxg wint- van mevr. Garscha- gexx 6 en 5: - Mevr. Loonxaxx verliest van mevr. Vaxx Waveren 1 up. Mevr. Pont .wint vaxx mevrouw Smidt van- Gelder 1 up. Mevr. Dudok vaix Heel verliest van mevr.. Carp 4 en 2. De wedstrijd eindigde dus met eexx over- wixxnixxg voor de Kexxnemers met 53. HONKBAL B. E. V. 2— E. D. O. 4 ,(30—22 E.D.O. gaat eerst aaxx slag. Stelfens gaat uit. op het eerste honk na een goeden worp van dexx werper. Smit komt door een fout van dexx werper op het eerste honk exx steelt-direct het tweede hónk. .Boeree slaat een vaxxgbal, die door den werper gevaxxgen wordt. Smit is intusschen gaaxx loopen; de bal wordt direct naar het tweede honk gegooid, waardoor een „dubbel spel" gemaakt is. D. E. V. maakt dan dx-ie punten. Ook in de volgexxde innings geven de teaxxxs elkaar niet veel toe; xxa vier innixxgs is de stand 15—14 ixx het voordeel van D.E.V. Een ho merun van Van Roon ixx de vierde ixxnings dient vermeldixxg. In de volgende innings legt D.E.V. er ge ducht het hout op exx wanneer D.E.V. in de zesde innings aan slag is, er een uit is, en drie hoxxken bezet, is de tijd onx. Er wordt gestopt., daar D.E.V. vóór staat D.E.V. (werper) J. Lit) gooide elf maal vier wijd exx vief ïxxaal drie slag. Foutexx 11. Veld- gemiddelde 0.73. Slaggemiddelde 0.29 (319). E. D. O. (wei-per J. W. Koenexx) gooide 23 maal vier wijd exx zes maal drie slag. Fou- teix 12. Veldgemiddelde 0.64. Slaggemiddelde 0.32 (34—11). E.D.O. 4: 036562 22 D.E.V. 2 3.1 4 .7 12. 3 30 CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Het is d'é vorige week aan Róód en Wit mogen gelukken, en dat nog wel met drie invallers spelend, op eigen veld xxxet 48 ruxxs van V.O.C. .te wixxnen in een wedstrijd die reeds te vijf uur was afgeloopen. Morgen speelt Rood en Wit- wederoixx op het terrein aan de Spaxxjaardslaan, thans tegen H. C. C. I, die op de ranglijst nog altijd onder haar tweede elftal staat. Wanneer oxxze stadge- nooten er'in mogen slagen, ook xxu te win nen, dan beginnen ze weer kans op het kam- pioeixschap te krijgen. Zooals te verwachten was heeft Haarlem de meerderheid van het sterke V.R.A. moe ten ei*kennen. Dit zou misschien niet het ge val geweest zijn, wanneer de Haarlemmers het niet zonder Maas, De Ruig exi Van Dal- sum in den aanval haddexi moeten doen. Morgen wordt in Dexx Haag de strijd tegen H.C.C. II opgenoixxen. We vreezen dat dit geen twee punten zal opleveren. De wedstrijd V.O.C.V.V.V. is niet vaxx veel beteekenis en V. R. A. zal op eigexx veld wel weer van Hermes-D.V.S. (die nog maar drie puntexx uit zes wedstrijden heeft be haald) weten te wixxnen. Voor de Overgaixgsklasse heeft C.V.H., die j .1. Zondag van Kampong won, een thuis wedstrijd tegen Excelsior. Dit kan door onze stadgenooten gewonnen wordexx. R.C.H., die Zondag op zulk eexx overtuigende wijze over het Leidsche Ajax zegevierde, zal het ixx het Heemsteedsche Sportpark tegen Kampong ook niet al te moeilijk krijgen. Rood exx Wit 2 speelt een uitwedstrijd tegen A.C.C. Het volledige progx-amma luidt: Eerste klasse: H.C.C. 2Haarlem Rood en Wit—H.C.C. I V.O.C.—V.V.V. V.R.A.-Hermes-D.V.S. Overgangsklasse A.C.C.Rood en Wit 2 CfV.H.Excelsior R.C.H.Kampong P.W.—Quick (N.) Sparta—H.C.C. 3 Ajax (L.)-H.B.S. Tweede klasse A. Haarlem 2Olympia VleermuzienU.V.V. V.V.V. 2—R.I.O. ZEVEN WICKETS IN ZEVEN BALLEN. De Zuid-Afrikanen speeldéix te Norwich te gen Norfolk, een elftal uit 10 amatexirs en eexx 19-jarigen jongen William Edrich, samenge steld. De jeugdige speler scoorde de vorige week tegen Hertfordshire eexx opmex'kelijk goede 152 en thaxxs op Crisp, Vincent, Tom- linson en Dalton eexx kaxxslooze 111 (c. Came ron b. Crisp). Middlesex heeft maar ddx-ect be slag op hexxx gelegd. Norfolk scooxxle 325 eix 56—3, Zuid-Afrika 367. Yorkshire (1) 326 exx 245 xxestelde zich vaster op de eerste plaats door Kent (5) 171 en 247 te slaaxx. Derbyshire (3) 233 en 157 verspeelde de 2de plaats door een onverwachte nederlaag tegen Gloucester (12) 250 en 208. Warwickshire (2) 150 en 1794 veroverde de 2de plaats door eexx 6-wickets zege op Glanxox-gaxx (11) 239 exx 89. Lancashire (6) 4125 woix met inxxixxgs vaix' Essex (13) 178 en 185. Sussex (8) 423 en 450 won met 10 wickets van Hampshire (16) 153 en 314. Notts (7) 250 won met innings van Northants (17) 140' en 65. Hampshire kwam ondanks de nederlaag toch' van. de laatste plaats af, die nu door Northants wordt inge nomen. Eton-Hax-row begon Op Lords' Harrow 249, Eton 138—5. Frod Hibbert eeix fastbowler van Windsor Gas Sports Club nam tegen Windsor Juniors 7 wickets met 7 opeenvolgende ballen, alle clean bowled! Zijn cijfers waren 8 voor 2. De innings van Juniors duurde 2 overs en 3 ballen. Hibbert bowlde een batsman, waarna eexx der bails op 50 yards afstand van het wicket terug gevonden werd. Hollies (Warwickshire) is de derde voor Engeland gekozexx testcricketer, die hedexx we gens eèn tegen Gloucester opgeloopexx hals- oxxtwrichting xxiet spelexx kaxx. J. Sims (Midd- I lesex) is thaxxs ixx zijn plaats gekozen. UIT DE STAATSCOURANT Rechterlijke macht, j Bij K.B. is bexxoemd tot kantonrechter te Dexx Haag xxxr. dr. A. Fonteixx, thans kanton rechter te Amsterdam. Het ligt voorloopig nie.t ixx het voornemen der regeering maatregelexi te treffen voor de vervulling der vacature van kantonx-echter te Amsterdam door de benoemixxg vaxx mr. dr. A. Fonteixx tot andere fuxxetiën. PROTESTANTSCH-CHRISTELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL. (Tetterodestraat) Het diploma „Huishoudkundige" werd be haald door: D. Bergmans, Haarleixx; C. Bleeker, IJmui- I den;I. Boeke, Haarlem; M. van Doorn, Vel-; sen; T. Dunnebier, IJmuiden, J. ten Kloos ter, Haarlem; W. Dijkstra, Overveexx; J. Lub, Heemstede; T. Nilaxit, HaarlemI. Ver del, Haarlem, H. Vhxken, Haarlem; L. Visser, I Heemstede; I. Zuilhof, Haarlem. Het diploma „Hulp in de huishouding" be- haaldexx D. Boosmaxx, Haarlem; G. Brons, Haarlem, W. Ferwerda, Haarlem; N. Gevers, Hoofd dorp; W. Hekket, Haarlem, E. Lipke, Bloemen- j daal; C. Mexike, Haax-lem; L. "Qssewaarde, j Santpoort; W. Ploeger, Haarlem, J. Schimmel- I penning, Ovefveen; J. Winter, Haarlem; D. van Beeck Vollenhovexx. BRAND IN HOFSTEDEN. Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in "de I hooi- exx strooschuur van den R.K. Boeren bond aan den Vlierdenschen dijk te Dexirne. Binnen vijf minuten was de schuur totaal af gebrand, terwijl het vuur inmiddels was over geslagen naar het woonhuis van den heer H. I van Ooy. Dit braxxdde gedeeltelijk af. Dank zij een boomenrij naast het huis van den heer vaxx O. en het krachtig optreden van de brandweer kon de brand tot deze twee gebou- wexx bepex'kt worden. De braxxd is vermoedelijk I ontstaan door kortsluiting, doch zeker is dit niet. Verzekerixxg dekt de niet onaanzienlijke schade. Te Oosterhout (Gelderland) is de groote warmoezexxiershofstede, bewooxxd door den landbouwer Lixxdsen tot den gx-ond toe afge- j brand. De braxxd is ontstaan ixi de schuur en toen overgeslagen naar het woonhuis. De ixi- boedel koxx voor eexx deel worden gered. De oorzaak vaxx den brand is niet bekend. Men i.w.as vex-zekerd. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Diefstal in een station. De jongeman, die in een stationnetje te Koog aan de Zaaxx had ingebroken exx f 1-65 ontvreemd exi tegexx wien 4 maaxidexx gevan genisstraf voorwaardelijk was geëisch weid. confoi'm verooideeld. Verdediger was Mr. Drilsma. Rijwieldiefstallen. De 18-jarige jongen, die terecht heeft ge staan voor diefstal van twee rijwielen en die in nog meer dergelijke diefstallen beti-okken was geweest, kreeg 10 maanden gevangenis straf waarvan 6 voorwaardelijk overeenkom stig den eisch. Een andere jongen, die met een kameraad te Zandvoort een rijwiel had weggenoixien en beweeide, dat hij dit slechts gedaan had om er mee naar Haarlem te rijden, werd vrijge sproken Geëischt was 6 maanden gevange- nissti'af, waaiwan 2 voorwaardelijk. Verdediger was Mr. Pleister. De man, die zijn groot ouders bestal. Een Amsterdammer had de te Oostzaan wonende grootouders zijner vrouw bezocht en bij die gelegenheid hun spaarpenningen gestolen. Tegexx hem was 10 maanden gevangenis straf geëischt mei aftrek van vooi*arrest, De rechtbank veroordeelde hem tot 8 maanden met aftrek van vooi-airest. Verdediger was Mr. van Dam. Diefstal met open sluiting. Een typograaf, die tevens agent was van een loterij-onderneming, had terecht ge staan, omdat hij bij afwezigheid van den houder van het loterij kantoor, met een val- schen sleutel diens woning in de Baxxka- straat zou zijn binnengegaan en aldaar f 300 hebbexi ontvreemd. Hij ontkende ter terecht zitting, maar werd door verschillende getui- geix herkend. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf voor den tijd vaxx eexi jaar; de rechtbank gaf 9 maanden met aftrek vaxx het voorax-rest. Verdediger was Mr. van Dam. De aanrijding in de Kennemersti'aat. Een autobestuurder was er van verdacht, dat hij door onvoorzichtig rijden oorzaak was geweest, dat eexx politiemotor met zijn wagen in botsing was gekomen, waarbij eexx der politie-agentexx een hersenschudding oxx- liep. Hij zou in de Kenxxemex-straat zijxx rich- tixxgaanwiizer te laat hebben uitgestoken, toen hi.j de Vrooiristraat wilde inrijden. Tegen hem was f 100 boete geëischt, De rechtbank sprak her? vrij. Verdediger was Mr. Sprenger. Zedenmisdrijven. Voorts werden drie pex-sonen voor misdx-ij- ven tegen de zeden resp. veroordeeld tot9 maanden 5 maagden en een ia er gevange- Ixxisstraf, de laatste met de bemaling, dat 6 maanden voorwaardelijk werden opgelegd, allen met aftrek vaix den tijd in voorloopige hechtenis doorgebi-acht. PETERS.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10