Tijdverdrijf. de THEESCHENKERI] v.h. Boerderij v. Bruggen in den Hout Moderne Woningen Bankier L. Schaap te Parijs gearresteerd. Hei Be&mgwjjkste, 53e Jaargang No. 15966 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 13 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 10.35. Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMAvAER BESTAAT UIJ ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 13 juli. Alfred Dreyfus, f Alfred Dreyfus is gestorven, vijfenzeventig jaar oud. De naam klinkt als een vage echo uit een ver verleden. Toch is deze man de hoofdfiguur geweest in een reeks processen, die in de laatste jaren der vorige en de eerste van deze eeuw niet alleen Frankrijk, maar de gansche wereld in hevige beroering heeft gebracht. Dreyfus' noodlot wilde dat hij, een eenvoudig kapitein van den Franschen gene- ralen staf, daarvan het slachtoffer werd en jarenlang van ontzettend lijden moest door maken eer zijn volkomen onschuld bewezen werd. In 1894 barstte de bom, die als „l'Affaire Dreyfus" de geheele wereld in beroering zou brengen. De kapitein was pas één jaar bij den generalen staf, toen ontdekt werd dat Fran- sche militaire documenten ontvreemd waren en in handen gesteld van den Duitschen mili tairen attaché te Parijs, Schwarzkoppen. Dreyfus werd beschuldigd van hoogverraad. Hij hield zijn onschuld vol, maar het baatte niet; de krijgsraad veroordeelde hem tot de portatie naar het Duivelseiland (Fransch Guyana) en tot degradatie. Hij werd naar het onheilsoord gezonden in Februari 1895 en bleef daar ruim vier jaar eer de voorstanders van revisie een tweede behandeling van het proces hadden kunnen bewerken. Dit geschiedde in 1899, maar op nieuw werd hij veroordeeld en het volgende jaar begenadigd, waarmee de „anti-Drey- fusards" hoopten den domper op „1' Affaire" te hebben gezet. Maar de vrienden van Drey fus gaven het niet op. De kapitein was een Jood en zijn vervolging had allang het karak ter aangenomen van een anti-Joodsche actie. Zelfs buiten Frankrijk werd er fel gedis puteerd tusschen „Dreyfusards" en „anti- Dreyfusards". De kapitein eischte rehabili tatie, erkenning van zijn onschuld, en ver kreeg die pas in Juli 1906, toen hij werd vrij gesproken door den krijgsraad te Hennes, in zijn militairen rang hersteld en bij wijze van pleister op de wonde benoemd tot rid der in het Legioen van Eer. Een jaar later vroeg hij zijn pensioen, meldde zich in 1914 als vrijwilliger aan, bracht het nog tot luite nant-kolonel en verloor zijn zoon in den oorlog. Na 1918 leefde hij in stilte te Parijs als een vergeten man. Vele namen doemen uit het grijs verleden Op in connectie met de Affaire-Dreyfus. In de eerste plaats die van den romanschrijver Emilé Zola, leider van de Dreyfusards, die zijn ver maard beschuldigend artikel ,,J' accuse" de wereld inslingerde na de eerste veroordeeling, en deswege zelf vervolgd en veroordeeld werd en genoodzaakt was het land te verlaten. Dan de naam van kolonel Picquart, die aantoonde dat het stuk waarop Dreyfus veroordeeld was door een zekeren majoor Esterhazy was ver- valscht. Picquart werd overgeplaatst naar Tu nis. Zijn opvolger kolonel Henry, die deze over plaatsing had bewerkstelligd, maakte zich, toen hij dit later moest erkennen, van kant. Belangrijke figuren in de Affaire waren ook de vermaarde advocaat mr. Labori, de latere premier van Frankrijk Georges Clemenceau en de socialistische partijleider Jean Jaurès, die aan den vooravond van den grooten oorlog- werd vermoord. Jaurès had zeer veel gedaan ©m de revisie te bewerkstelligen. Alfred Dreyfus heeft ontzettend moeten lij den, en zijn nagedachtenis kan niet anders aan eerbied wekken, bij iedereen die objectief durft oordeelen. Men heeft hem jaren physiek gemarteld, men heeft hem nog langer jaren zijn eerherstel onthouden. Hij heeft een groo ten, bewonderenswaardiger), moed getoond en is tenslotte nog eens opnieuw getroffen door het verlies van zijn zoon in de Groote Slach ting. In deze dagen van Duitsche Jodenver volging kan men niet nalaten zekere overeen komsten te zien, al schijnt de Affaire-Dreyfus ons thans van geringen omvang' vergeleken bij de Duitsche gebeurtenissen van de laatste jaren. Van het verloop van de Affaire Dreyfus zul len wij dezer dagen nog eens uitvoeriger een overzicht geven. R. P. HOOGERE BURGERSCHOOL A MET 5-J. C. Zijlvest 25 A. Geslaagd voor het toelatingsexamen voor de le klasse der Hoogere Burgerschool A te Haarlem J. C. van Alphen, Marie M. van Amstel, J. K. van Asperen, H. Beïjer, P. C. Blokland, D. van Boekhoven, Catharina M. van Dam, H. J. D. Daudey, F. Dekker, D. H. Dros, Willy A. van Duin, G. C. Ebeli, A. van Eden, B. Enthoven, K. C. Faber, F. Flooren, J. Folkertsma, M. P. Gans, Aletta Germeraad, Th. Godijn, H. Goo- sens, Wilhelmina Greebe, G. A. Gutzwiller, R. van den Haak, C. Haighton, H. Heierman, Jeannette M. Heyerman, F. G. Holling, A. Hu- ges, H. Huyser, H. Inpijn, J. A. Jacobs, H. F. Jongepier, J. H. Koch, J. N. Koegler, A. Kol- derie, C. A. Koningsbruggen, Ina J. Kruyer, H. P. Lasschuit. F. Lindeman, J. F. Machielse, C. P. Markus, J. A. Martin, B. A. Meyer, H. A. Meyers Miers, H. F. A. Moonen, N. van der Munnik, K. Outshoorn. H. F. Prins, A. Sas, A. Schouwenaars. Catharina F. Schultheiss, Pe- tronella C. Schultheiss, F. Siepel, M. A. Smit, Hetty Stekelenburg, J. L. H. C. C. Stern, H. J. van Tijn, J. Uiterwijk, Regina E. Veldheer, M. Veldhuizen, Willy Vermeer, Maria C. Vige, M. van Vliet, Ingetje M. Vollaard, P. I-I. de Vries, P. Vijlbrief, Jannetje Wanders, J. J. Wensing, Gerda W. Wesselink. A. F. Wickel, H. Wientjes, J. Wolff, H. Zuurendonk. Geslaagd voor het toelatingsexamen voor de 4e klasse: A. C. van den Berg en J. C. Blom, ERNSTIG GEWONDEN BIJ ONTPLOFFING OP EEN ONDERZEEëR. PARIJS. 13 Juli (A.N.P.) Uit Toulon wordt gemeld, dat Donderdagavond aan boord van den Franschen onderzeeër Espoir een ont ploffing heeft plaats gehad, tengevolge waar van zeven matrozen en eenige officieren ern stig werden gewond. De oorzaak kon nog niet worden, vastgesteld. (Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig ver slag over het ivetsojitwerp tot herziening van den wettelijken tijd in Midden Europeeschen tijd.) Als een minister komt verklaren, Dat onze tijd niet goed meer is, Dan zal geen mensch het tegenspreken, Want onze tijd is waarlijk mis En in de hoop, dat door zijn streven Dat spoedig weer verandren mag, Zien wij met min of meer vertrouwen Op naar het tijdelijk gezag. Wij hopen het nog te beleven. Dat het ons naar een toekomst leiidt, Waarin wij vrooïijk kunnen praten Over dien „slechten ouwen tijd". Maar als hij ons daarbij verzekert, Dat het zoo simpel is als iets. Een beetre tijd komt, als je enkel De klok verzet en anders niets; Dan denk je: het mag aardig wezen En nuttig zelfs, dit tijdverdrijf, Maar voor ons aller groote zorgen. Heeft het toch niet veel om het lijf. Wanneer er weinig enthousiasme Voor dit tijdvraagstuk wordt gevoeld, Komt dit, doordat met „beetre. tijden". Door ons iets anders wordt bedoeld. P. GASUS. Bezoekt (Adv. Ingez. Med.) Het Haarlemsche grondbedrijf Verlies bij de 5-jaarlijksche taxatie te dekken uit reserves. Eenige weken geleden deelden wij bijzon derheden mede over de verplichte 5-jaar lijksche taxatie van de gronden van het Haarlemsche grondbedrijf. Daaruit bleek, dat de aangewezen taxateurs tot een belangrijk lagere waardeering van de gronden gekomen waren dan waarvoor die te boek stonden, een gevolg van de veranderde tijdsomstandighe den. Wij kunnen thans daaraan toevoegen dat aangenomen kan worden dat dit verlies uit de reserves van het grondbedrijf zelf kan worden aangevuld, zoodat de gemeente dus niet uit de gewone middelen gelden beschik baar zal moeten stellen om het tekort aan te zuiveren. Het zal vermoedelijk nog wel eenigen tijd duren voor deze aangelegenheid in den raad ter sprake zal komen, want het moet de be doeling zijn om tegelijkertijd de positie van het gemeentelijk woningbedrijf te bekijken, Radiodistributie te Haarlem. Concessie-verleening spoedjg te verwachten, Eenigen tijd geleden heeft de Haarlemsche gemeenteraad op voorstel van B. en W. beslo ten tot het invoeren van radio-distributie. De stad zal daarvoor in 5 wijken worden ver deeld, voor elke wijk zal een concessie gege ven worden. Er zijn bij het gemeentebestuur voor deze concessies zeer veel aanvragen binnengeko men, ook van Haarlemsche gegadigden. Het kost nog a.1 eenigen tijd om daarin een keuze te doen. omdat er meer goede aanvragen dan concessies zijn. Men hoopt nu evenwel zeer binnenkort tot een aanwijzing der concessio narissen te komen. Als dat gebeurd is kan met het bouwen dei- netten begonnen worden. De rapporten van den bezuinigingsinspecteur. Aan de Haarlemsche raadsleden ter inzage gegeven. Teen in den Haarlemschen gemeenteraad bij de behandeling der begrooting voor 1935 het door B. en W. aan den bezuinigingsinspecteur gegeven ontslag ter sprake kwam, is door de raadsleden er op aangedrongen dat de rap porten van dezen ambtenaar voor hen ter inzage gelegd zouden worden. Naar wij vernemen is dit thans geschied. Bij het debat in den raad liep het vooral over de voorstellen van den bezuinigings inspecteur over de personeelsbezetting bij Openbare Werken en bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Eenige weken geleden hebben wij reeds medegedeeld, dat de betrokken raadscommissies een onderzoek hebben in gesteld naar de personeelsbezetting aan beide bedrijven. De conclusie van die com missies is, dat er geen ambtenaren te veel zijn. JUNOPLANTSOEN 6 Kam., Zolder, Tuin. Koopsom 1 5000.-, Huur f 34.p.m. S. VELDKAMP, v. Dorlstr. 90, Tel. 16373 (Adv. Ingez. Med.) Weer een textielfabriek afgebrand. Thans te Uithoorn. Aantal arbeiders zonder werk gekomen. Vrijdagavond omstreeks tien uur is brand uitgebroken in de textielfabriek van de firma v/h. Gebr. Hymans en Co. te Uithoorn, aan de Wilhelminakade aldaar. Daar de brand zich direct ernstig liet aanzien, besloot, de bur gemeester van Uithoorn, de heer Koot. onder wiens leiding 't blusschingswerk stond, de hulp van de Vrijwillige Brandweer te Nieuwer Amstel in te roepen die spoedig ter plaatse was. De gezamenlijke brandweren bestreden daarop met een achttal stralen den brand Omstreeks twaalf uur kon gezegd worden dat: men den brand meester was en te omsrteeks half een kon de brandweer van Nieuwer Amstel inrukken, die van Uithoorn bleef ech ter nog geruimen tijd bezig met de nablus- sching. Het geheele fabrieksgebouw is een prooi der vlammen geworden, vele kostbare machines zijn geheel vernield. Het fabrieks gebouw had een dieple van ongeveer 40 Meter en was 15 a 20 Meter breed. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Om zes uur des avonds hadden de laatste leden van het personeel de fabriek ver laten en was niets verdachts bespeurd. Het uit ongeveer 50 man bestaande personeel zal dooi den brand gedeeltelijk op straat komen te staan. Gebouw en inventaris waren op beurs- polis verzekerd, terwijl de firma ook tegen be drijfsschade verzekerd was. Laat in den avond verschenen de firmanten die elders wonen, op het terrein van den brand. DE EX-KEIZER. Vrijdagavond arriveerde de ex-keizer van Duitschland met gevolg in 4 auto's te Zand- voort voor een bezoek aan Baron v. d. Heydfc. Dr. Jac. P. Thysse 70 jaar. Aankoop van een natuurmonument als huldebetuiging. Zooals wij reeds mededeelden zal Dr. Jac. P. Thijsse op 25 Juli zijn 70sten verjaardag vie ren. Er is een uitgebreid huldigingscomité ge vormd, dat een circulaire heeft verspreid, waar in o.a. gezegd wordt: „De ondergeteekenden hebben met vreugde gehoor gegeven aan den herhaaldelijk geuiten wensch, het Nederlandsche volk gelegenheid te geven Dr. Thijsse op 25 Juli a.s. te huldigen voor al zijn bemoeiingen en zij meenen dat deze huldiging in overeenstemming moet zijn met zijn levenswerk: het bevorderen van na tuurstudie en het streven naar natuurbescher ming. Zij hebben daarom besloten te trachten een natuurmonument in eigendom te verwerven, waaraan de naam van Dr. Thijsse voor altijd verbonden zal zijn. Zij achten het voor de hand liggend, dat in de eerste plaats op Texel naar een dergelijk natuurmonument gezocht werd; het is immers van algemeene bekend heid hoe nauw Thijsse en Texel aan elkaar verbonden zijn. Texel, door Thijsse „ontdekt" heeft grooten invloed op zijn „vorming" gehad. Welnu, zij kunnen op dat eiland, tusschen Oudeschild en Oosterend, een belangrijk ge bied aankoopen. Het bestaat uit laag weiland met ondiepe piassen en het bevat de typische flora der brakwaterpolders, die meer en meer in het gedrang komt. Het herbergt bovendien een keur van weide- en zeevogels, waaronder kluten, kemphanen, vischdiefjes en vele an dere. De mogelijkheid van vestiging eener ko lonie groote sterns is er lang niet denkbeeldig. Kortom, dit terrein geeft nog een volledig denkbeeld van den rijkdom der Texelsche pol ders, zooals Thijsse dien aantrof bij zijn komst op het eiland in 1890. De ligging van het ter rein is zoodanig dat er, naar het ons voor komt, geen gevaar bestaat voor verandering van het karakter, indien de pogingen, het tot natuurmonument te bestemmen, zullen slagen. Zal de huldiging belichaamd worden in een „natuurmonument", waaruit de erkentelijk heid van het Nederlandsche volk voor Dr. Thjjsse's levenswerk spreekt, dan is een be langrijk bedrag, ten minste 10.Q00.— noodig: de mogelijkheid is niet uitgesloten aan het terrein uitbreiding te gevenals een groo- ter bedrag ontvangen wordt. De ondergeteekenden willen zich niet ont veinzen, dat het bijeenbrengen van het ge noemde bedrag in dezen tijd bijzondere moei lijkheden met zich brengt; zij zijn er evenwel ook van overtuigd, dat velen dankbaar gebruik zullen willen maken van deze gelegenheid om uiting te geven aan hun bijzondere waardee ring jegens een groot Nederlander. Zij doen gaarne een ernstig beroep op de offervaardig heid van ons volk. Bijdragen, groote en kleine, zullen gaarne in ontvangst worden genomen door den pen- nigmeester der commissie, Mr. H. Wester- mann. Heerengracht 508 te Amsterdam (Post giro 58438). Verder hebben in het bestuur van de huldi gingscommissie zitting uit onze omgeving Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Over- veen, de heer en mevrouw A. Burdetvan dei- Vliet. E. D. van Dissel te Santpoort. J. P. Strij- bos te Overveen, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, te Bloemendaal en Dr. A. de Vletter te Bloemen- daal. Wordt overgebracht naar Nederland. Naar wij vernemen is de voortvluch tige bankier L. Schaap uit Wormer- vecr te Parijs door de Fransche politie gearresteerd. De commissaris van politie uit Wor- merveer, de heer De Groot, was te Parijs aanwezig. Hier te lande is telegrafisch bericht van zijn aanhouding ontvangen. De aangehoudene zal naar Wormérveer worden overgebracht. De indruk bestaat dat hij in zijn overbrenging heeft toegestemd, zoo dat dus geen uitleverings-procedure noodig zal zijn. Als de gearresteerde in Wormerveer zal zijn aangekomen zal hij waar schijnlijk spoedig voor den rechter commissaris te Haarlem geleid wor den, die zijn zaak in behandeling heeft. Conflict bij den groentehandel In verband met de saneering. In den groentehandel is een conflict gerezen in verband met de indertijd ingevoerde sanee ring. Er was een regeling over de betalingen ingevoerd tusschen kleinhandelaars en gros siers, waarbij de betalingen over een bank loopen. Het conflict is ontstaan doordat een kleinhandelaar compagnon geworden was van een grossier die al te boek stond. De sanee- ringscommissie ging hiermede accoord. Door de grossiers werd evenwel bezwaar gemaakt, omdat daardoor het aantal grossiers met één zou worden uitgebreid. De kleinhandelaren namen met de bezwaren van de grossiers geen genoegen en stelden, nadat daarover vergade ringen gehouden waren, een ultimatum om den vroegeren kleinhandelaar alsnog als gros sier toe te laten tot de betalingsregeling. Naar wij vernemen zal hedenavond de beta lingscommissie vergaderen om zich uit te spreken over de vraag of de quaestie aan ar bitrage zal worden onderworpen. GEVOLGEN DER ONTSPORING IN BEVERWIJK. (Zie ook pag. 3). Het Beverwijksche Station heeft Vrijdag middag ruimschoots zijn aandeel gehad in de stagnatie welke was ontstaan in het trein verkeer als gevolg van de ontsporing van den Dieseltrein bi.i Haarlem. Aan het station pas seerden tusschen 3 en 8 uur 29 treinen, die bestemd waren voor Amsterdam of Rotter dam en die als gevolg van de versperring van de hoofdlijn over Beverwijk en Uitgeest langs de Zaanstreek werden geleid. Ook de gewone treinenloop moest zooveel mogelijk regelmatig voortgang vinden, zoodat het aantal treinen dat over het Beverwijksche emplacement moet worden geleid binnen een tijdsverloop van eenige uren het aantal van 45 had be reikt. Tusschen 4 en 8 uur is de overweg in den Velserweg niet minder dan 45 keer gesloten geweest, waarbij dan nog kwam, dat de over weg ook 'voor rangeertreinen moest wórden gesloten. Het verkeer op den drukken rijks straatweg ondervond daardoor natuurlijk ernstige stagnatie. Herhaalde malen stond aan beide zijden van den overweg een lange file opgesteld. De politie heeft het verkeer bij den overweg geregeld, terwijl het spoorwegperso neel zich beijverde om het oponthoud voor het wegverkeer zoo kort mogelijk te doen zijn. De Amerikaansche ingenieur Walter Nilsson meent in bovenstaand vreemdsoortig vervoer middel de „motorfiets van de toekomst" te hebben gevonden. Nilsson gelooft met zijn uitvindsel een snelheid van 160 K.M. per uur te kunnen halen. Op 75 jarigen leeftijd is te Parijs overleden Alfred Dreyfus, de banneling van Duivels eiland. pag. 4 In 45 Duitsche gemeenten zijn de afdcelingen van de Sta hl helm verboden. pag 4 België hervat de diplomatieke betrekkingen met Rusland. pag- 4 Vrijdagmiddag is door een ontsporing het treinverkeer tusschen Haarlem en Amster dam geheel stopgezet. pag. 3 Specdig een andere loonbijslagrcgciing in de bollenstreek? pag. 3 Te Meppel zijn drie woningen door brand ver woest. pag. 3 Over een tweeden Statendam is nog geen be slissing genomen. pag. 4 Concessievcrleening voor de Haarlemsche ra- dicdistributic is spoedig te wachten. pag. 1 Verlies van het Haarlemsche Grondbedrijf wordt uit de reserve gedekt. pag. 1 De verkeersregeling op het Verwulft. pag. 15 Een deskundige over dagbladreclame. pag. 5 De verbrccding- van de Anthoniestraat. pag. 5 De internationale tenniskampioenschappen te Noordwijk. pag. 6 Wim Peters wint een A.A.A.-kampioenschap. pag. 6 De Tour de France; de Belgen nog aan den kop. pag 6 Bioscopen. pag. 9 Laatste Berichten. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ R. P.: Alfred Dreyfus f pag. 1 Emile Schreiber: Tsjang Kai-Sjck, heerscher over China. pag. 7 Mr. E. Elias: Wij in den Haag. pag. 3 Van onzen Londenschen correspondent: Een nationalistische internationale. pag 4 Van onzen Londenschen correspondent: Een „Iieukverbond" in Engeland. pag. 4 Van onzen Landenschen correspondent: Een „schuchtere" circulaire der Britsche re geering. pag. 4 Financieei'e Kroniek: Nieuwe discontoverla ging der Nederlandsche Bank. pag. 11 Anthony J. D. Sips: Startmethoden bij zweef vliegen. pag. 8 Jan Greshoff: Van de Brussclschc wereldten toonstelling. pag. 8 B. C. J. Grocncvclt: Een elf landen tocht per fiets. pag. 7 Langs de Straat. Vr. S.: Wie koopt er een eiland? pag. 9 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 9 Bekende Haarlemmers: de heer L. Peper. pag. 3 Schaakrubriek. pag. 6 Mr. J. Gerritsz weer thuis. Wethouder mr. J. Gerritsz, die zooals men weet, gedurende langen tijd wegens een ernsti ge ongesteldheid in de Bperhave Kliniek te Amsterdam verpleegd wend, is hedenmorgen half twaalf weer in zijn woning aan het ke naupark teruggekeerd. Bijzijn thuiskomst vond de heer Gerritsz, die het vrij goed maakt, vele bloemstukken en fruitmanden van famïile en vrienden, o.a. wa ren er bloemstukken bij van het partijbe stuur en van de Raadsfractie der S. D. A. P. DR. G. E. A. BROESE VAN GROENOU ONGESTELD. Wij vernemen, dat dr. G. E. A. Broese van Groenou, voorzitter van de Koninklijke Lie dertafel Zang en Vriendschap ongesteld is ge worden. Hij wordt in een ziekenhuis te Am sterdam verpleegd. Hedenmorgen hebben wij bij zijn behande- lenden geneesheer naar zijn toestand geïnfor meerd. Deze deelde ons mede, dat er op dit oogenblik geen levensgevaar bestaat. Feest eindigde minder prettig. Bezoeker bij twist zeer ernstig gewond. Vrijdagavond werdl in een woning op een Hofje, dat uitkomt op den Hoogen Boezem te Rotterdam bij de wed. Eerland een verjaar dag gevierd. Tijdens dit feestje kregen twee bezoekers, de 58-jai"ige B. O., een kostganger van de weduwe, en de 36-jarige A. C. Mes sing ruzie met elkander. O. dreigde M. met een mes, waarop M. een stoel heeft gepakt en daarmede O. op het hoofd geslagen. Daarna heeft O. M. echter toch aangevallen met het mes en heeft hem in den linkerpols en den iiuker borststreek eenige steken toegebracht. M. die veel bloed verloor, is naar het zieken huis aan den Ceolsingel overgebracht. Opera tief ingrijpen b'eek noodzakelijk. Hoewel de toestand van M. zeer ernstig is, hoopte men hem in het leven te behouden. De dader is door de politie gearresteerd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1