^-ó4milda UIT HET BUITENLAND Deflatie: een misbruikt woord. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Radio-Programma DINSDAG 16 JUEI 1933 HAARDE M'S D'A'GEEAD 4 Het „tempo" van Abessynië. Mussolini stelt hiertegen over méér tempo. Mobilisatie van twee nieuwe divisies. Nieuwe divisie gevormd. Tien nieuwe Italiaansche duikbooten. De vier eischen van Italië. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS lil zijn achtste communiqué deelt het Ita liaansche ministerie voor pers en propaganda mede, dat het toenemende tempo van de mili taire voorbereiding in Abessinië dwingt over te gaan tot de uiterste maatregelen van mili tairen aard. De Duce, de minister der gewa pende macht, heeft bevel gegeven tot mobili satie van de divisie „Sila". Terzelfder tijd is een divisie in het leven geroepen, die den naam „Sila de Tweede" zal dragen. Verder is bevel gegeven tot mobilisatie van de vijfde divisie zwarthemden, die den naam zal dragen „1 Februari" en die onder bevel zal staan van Generaal Teruzzi, thans chef van den gene- ralen staf der nationale militie. Men is reeds bezig met de formatie van alle afdeelinger Zwarthemden, die noodig zullen zijn ter ver vanging van die, welke naar Oost-Afrika zullen vertrekken. Voorts is bevel gegeven tot het oproepen van de specialisten der genie en van de automobilisten van de lichtingen 1909. 1910 en 1912. De minister van luchtvaart heeft bevel gegeven tot het oproepen van nog meer contingenten vliegers en specialisten. Terzelf- dertijd heeft de minister van marine bevel gegeven onmiddellijk over te gaan tot den bouw v_an 10 duikbooten die de eerste maand van het veertiende jaar der fascistische jaar telling van stapel zullen moeten loopen. Uit Genève wordt gemeld, dat de rugge spraak tusschen Londen. Parijs en Rome met het doel te komen tot een compromis in het Italiaansch-Abessijnsche geschil wordt voort gezet. Volgens dit bericht zouden de Italianen 4 eischen hebben opgesteld: 1. Rectificatie van den loop der grenzen; 2. Economische concessies: 3. Aanleg van een spoorbaan tusschen Erythrea en Scmaliland; 4. Benoeming van Italiaansche adviseurs in Abessijnsche regeeringbureaux. Ten oozichte van de eerste beide punten verwacht men weinig moeilijkheden, men ge looft echter, dat de Abbessïjnsche regeering de inrichting van z.g. „beschermingszones" aan beide kanten van den ontworpen spoor weg en ook de benoeming van Italiaansche adviseurs zal weigeren. Frankrijk. Korting van 10 op de regeeringsuitgaven. De Fransche regeering zal heden den tekst publiceeren van het aantal decreten, welke zijn uitgevaardigd overeenkomstig de wet op de buitengewone volmachten. De ministerraad zal hedenavond zes uur bijeenkomen, nadat in den loop van den dag twee. kabinetszittingen hebben plaatsgehad en. zal de 23 eerste decreten aannemen, waarvan vijftien bezuinigingen zullen brengen, teneinde het algemeene budget in evenwicht te brengen en de acht anderen moeten dienen tot vermin dering van het levenspeil en herstel van de economische activiteit. Men is algemeen van meening, zoo bericht de Fransche beurscorrespondent van het Han delsblad, dat een der saneeringsdecreten een korting van 10% zal voorschrijven op alle regeeringsuitgaven, dus ook op de coupons van de Fransche staatsfondsen en verder op de salarissen der ambtenaren. Hun vakbonden zullen waarschijnlijk onmiddellijk stakingen uitschrijven. Het schijnt vrijwel zeker dat de belastingen niet verhoogd worden. Van mee- ningsverschillen tusschen de radicale elemen ten in het cabinet en de overige ministers is totnogtoe niets bekend; men zou verwon derd zijn als hier iets van waar was. Onder de maatregelen tot verlaging dei- prijzen wordt weer genoemd verzachting van de bepalingen, welke buitenlandsche produc ten treffen. Maar men heeft de vorige week gezien dat Laval een deputatie van Fransche producenten ontvangen heeft en dezen beloofd heeft dat hun belangen niet geschaad zullen worden, zoodat, aldus gesteld, het probleem vrijwel onoplosbaar is. Twee groote onbekende factoren zijn nog de quaestie van de loonen van het spoorwegper soneel en van de personen in dienst der ge meenten. Het kan niet de politiek van de regeering zijn om den geheelen druk alleen op de staatsambtenaren en de houders van Fransche staatsfondsen te leggen, vooral om dat de prijsverlaging in alle lagen der bevol king moet doordringen. Men verwacht nieuws hierover met spanning af. Duitschland. Hitier ontvangt Britsche oud-strijders. Hitier ontving Maandagmiddag de vijf vertegenwoordiers van het British Legion. De plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, die zich om te genezen van een wonde bij het skiën in de Mark bevindt, was spe ciaal voor deze ontvangst naar Berlijn ge komen. De Engelsche gasten waren vergezeld van den ambassadeur Von Ribbentrop, den „Reichskriegsopferführer" Oberlindober en den S.S.-Oberführer Von HumannHain- hofen. Oberlindober heeft den oud-strijders een noenmaal aangeboden, bij welke gelegenheid Von Ribbentrop een rede hield. Hij noemde het voor de oude Duitsche frontsoldaten een zeer bijzondere gebeurtenis, voor de eerste maal sedert het einde van de groote volken worsteling Engelsche frontstrijders uit den grooten oorlog in Duitschland. „in ons nieu we Duitschland" en hier onder ons te zien. Immers, sedert die moeilijke jaren heeft bijna ieder contact ontbroken tusschen de mannen, die met lichaam en ziel hun land waren toegedaan en die jarenlang in een strijd op leven en dood tegenover elkander stonden. Toen deze mannen aan het einde van de groote worsteling de wapens neerlegden en terugkeerden naar hun vaderland, hadden zij in het eerst geen anderen wensch dan te vergeten. Maar de ervaring van dien oorlog, dc groote frontervaring, met zijn herinnerin gen aan den vreeselijksten nood en de trouw ste kameraadschap, maar ook het gevoel van groote achting voor den even dapperen tegen stander waren niet te vergeten. Dat waren herinneringen, die niet eenvou dig kunr--^ worden uitgewischt De gemeen schappelijke frontervaring, de wederzijdsche achting voor een dappere, fatsoenlijke en eerlijke gezindheid heeft voormalige tegen standers steeds weer tot elkander gebracht niet zelden tot vrienden - -naakt. Zou echter dat, wat b:_ idividuen moge lijk is, niet ook bij naties gelukken? Dit, ka meraden, moet onze taak, moet de ware taak van de frontstrijders zijn, aldus spr.. die ver der als de groote en dankbare taak der front strijders zag: een atmosfeer teweeg te bren gen, die het den staatslieden mogelijk maakt nuttige en duurzame overeenkomsten te treffen. Het feit van de aanwezigheid van de ka meraden van de Britsche frontstrijders-or ganisatie geeft ons, aldus Von Ribbentrop, de zekerheid dat wij steeds nader komen tot ons groote doel, een verzoening van de vroe gere tegenstanders uit den oorlog, voor alles Engeland. Frankrijk en Duitschland en daarmede de solidariteit van Europa. Rots vast verklaarde von Ribentrop overtuigd te zijn dat de frontstrijders in deze zouden overwinnen. Hij eindigde met de woorden: „Gaarne aanvaarden wij de vriendenhand". Namens de Engelsche gasten sprak majoor F. W. C. Fetherstone-Godley, die o.m. zeide: De Engelschen hebben, aldus spr., slechts eenmaal tegen de Duitschers gestreden en wij, vertegenwoordigers van de British Le gion zijn van meening. dat dat een fout was. Deze fout mag niet worden herhaald. Ik kan wel spreken uit naam van alle oude sol daten van het Britsche Rijk, wanneer ik zeg, dat wij tijdens den oorlog een buitengewoon groote hoogachting hadden voor den Duit- schen soldaat. Deze hoogachting is voor mij nog versterkt, toen ik tijdens de bezetting naar Keulen kwam en zag hoe de Duitschers groot ongeluk en harde tijden wisten te ver dragen. Wij, van het British Legion, zijn van meening, dat wanneer een duurzame vrede tot stand moet komen, deze slechts kan zijn opgebouwd op wederzijdsche achting. Dat is een gemeenschappelijke band, die -hen ver bindt, die hun vaderland dienen. Spr. zeide dat de Britsche oud-strijders ze ker alles zouden doen om de vriendschap tusschen Duitschland en Engeland te bevor deren. Engeland. Het Engelsch-Duitsche vloot- verdrag. In het Lagerhuis zijn Maandag wederom eenige vragen gesteld over het Engelsch- Duitsche vlootverdrag: De minister van buitenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare wees erop, dat de tekst van het verdrag medegedeeld was aan den Volkenbond en terstond geregistreerd zal worden. De liberaal Wilmot vroeg of de Britsche re geering van meening is, dat de kortgeleden gepubliceerde vergrooting van de Duitsche be wapeningen ter zee in overeenstemming is met het. Engelsch-Duitsche vlootverdrag. De parlementaire financieele secretaris van de admiraliteit, Sir Victor Varrender, ant woordde: „Ik neem aan, dat de afgevaar digde refereert aan de door de Duitsche re geering gepubliceerde mededeeling betreffende schepen, die zij dit jaar op stapel gezet heeft of wel op stapel zal zetten. Gelijk men bij het doorlezen der uitgewisselde nota's kan zien, is dit op geen enkele wijze in strijd met eeniger- lei deel van het verdrag". Wilmot vroeg voorts of dit beteekende, dat de uitbreiding der Duitsche duikbooten in overeenstemming was met de door de Britsche regeering in het vloot verdrag verleende toestemming. De vertegen woordiger der admiraliteit antwoordde, dat het verdrag geen enkel verband heeft met het Duitsche program of met den termijn, voordat het verdrag van kracht werd. Mijnontploffing te Dortmund. Tien dooden, 32 gewonden. Maandag om 11.50 is ér in de mijn „Adolf von Hansemann" te Dortmund-Mengede op 740 M. diepte door tot nu toe onbekende oor zaak een ontploffing geschied. Door de ont ploffing ontstond een mijnbrand, Daarbij werden 10 mijnwerkers gedood en 32 gewond. Mussolini naar Oost-Afrika. Reuter meldt uit Rome; Er wordt h^er op gerekend, dat Mussolini de volgende maand een bezoek zal brengen aan Lybië en Erythrea- Schuschnigg's toestand. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat dr. Schuschnigg over eenige dagen zijn werk zaamheden hoopt te hervatten. Hij heeft persoonlijk alle maatregelen kun nen nemen voor de begrafenis van mevrouw Schuschnigg. Rouwdiensten voor mevrouw Schuschnigg. Zondagmorgen zijn te Linz rouwdiensten gehouden voor de verongelukte mevrouw Schuschnigg, waaraan de Bondskanselier en ook Bondspresident Miklas deelnamen. Hier na werd het stoffelijk overschot naar Wee- nen vervoerd. Op het station te Weenen be vond zich de geheele Bondsregeering onder leiding van vice-kanselier vorst Starhem berg. Van het station werd het stoffelijk over schot in tegenwoordigheid van een groote me nigte naar de parochiekerk te Hietzing over gebracht. Achter de baar liepen de Bondskan selier en zijn familie, en verder de leden der regeering. De bijzetting van het stoffelijk overschot van mevr. Schuschnigg zal heden, Dinsdag middag, om 3 Uur geschieden. De overstroomingen in China. Hanjang onder water geloopen. De toestand tengevolge van de overstroomin- .gen in China is zoo ernstig, dat militaire auto riteiten ronselmethoden toepassen om de koelies te dwingen de dijken te Hankau te versterken, waar 20.000 man troepen, stu denten, padvinders en arbeiders, naakt tot het middel, reeds de rivierdijken versterken. Hanjang, tegenover Hankau. is Maandag onder water geloopen tengevolge van het bezwijken van den dijk. Jubileum-Vlootparade. Met 157 schepen. In de Solent, de zee-engte tusschen het Eiland Wight en de Britsche zuidkust zijn alle schepen van de Britsche thuis- en Mid- delandsche zeevloot. vereenigd voor de vloot parade, welke plaats heeft ter eere van het regeeringsjubileum van den koning. In totaal liggen 111 schepen in lange rijen voor anker. Maandag zouden nog de vaartui gen van de reserve-vloot aankomen, zoodat het aantal schepen op 157 wordt gebracht. Dit is de grootste Britsche vlootschouw sedert 1914. Maandagmiddag zou de Koning met zijn zoons te Portsmouth aankomen, hij zou zich onmiddellijk aan boord van het koninklijke jacht begeven. Heden, Dinsdag zal de eigenlijke vlootschouw plaatshebben en Woensdag de Armada gaan manoeuvreeren. Er zullen schietoefeningen worden gehouden op volle zee, waarbij van scherpe munitie gebruik zal worden gemaakt. Het oude oorlogsschip „Centurion" en een vliegtuig, dat zonder bemanning, draadloos zal worden bestuurd, zullen als schijf dienen. WARMSTE DAG VAN HET JAAR IN ENGELAND. In Engeland noteerde men Zondag den warmsten dag van het jaar. Te Londen be droeg de temperatuur in de schaduw 32 gr. Celsius, doch uit andere plaatsen worden nog hooger temperaturen gemeld. Een -aan tal personen is ten géyolge van de hitte be zweken.' Bij het baden zijn ook verscheiden personen verdronken. SPIONNAGE IN FINLAND VOOR RUSLAND. Reuter meldt uit Helsingfors: In Finsche bladen wordt melding gemaakt van een spionnage-geval, dat hier groot op zien heeft gebaard. Een majoor van het Finsche leger is gear resteerd en aan de militaire autoriteiten uit geleverd. De gearresteerde wordt beschuldigd van het onthullen van militaire geheimen, in het bijzonder betreffende de kustversterkin- geil aan de Finsche golf, aan Sovjet-Rus land. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 uanaf f met garantie, pijn- vanar j loos trekken inbegri BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. MedJ ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Van Michias heeft niemand nu meer iets te duchten want ziet; hij zit hier opgesloten in een celmet geest Gogos als eenig gezel schap. Michias vindt het griezelig en voelt zich onpleizierig. Alasius heeft hem goed opgeborgen en maakt zich heelemaal niet druk over den gevangene. Klagen zuchten het helpt den boozen man allemaal niets. SPOEDIG MOOI BRUIN. Wrijf Uw huid in met Amilda-Zonnebruin en U wordt direct zoo mooi brons-bruin als na vier weken vacantie aan zee. Amilda-Zonnebruin voorkomt zonnebrand. (Adv. Ingez. Med.) Jarenlang reeds gaat door de West-Euro- peesche landen een ontstellend woord: De flatie. Het is het wachtwoord van de massa geworden. Maar het gaat er mee als met vele andere uitdrukkingen, die in de jaren na den oorlog populair zijn geworden: nie mand weet eigenlijk precies wat het woord beteekent. Doch iedereen misbruikt het. Oorspronkelijk toen het uit een vreem de taal overgenomen woord nog tot de woor denschat van een beperkt aantal vakmen- schen behoorde wilde men er de hande ling mee uitdrukken, waardoor een staats huishouding, die door lichtzinnige toename van het papiergeld of door overdadig ver- leenen van crediet in wanorde was geraakt, weer in den normalen toestand te brengen. In den laatsten tijd is echter het nauwe verband tusschen dit begrip en wanorde in de muntstandaardverhoudingen of in het credietwezen volkomen verloren geraakt. Als de staat tracht overbodige uitgaven te ver mijden, dan vat men dat niet op als gepaste zuinigheid, doch men spreekt dan spottend over deflatie. Dit optreden houdt nauw verband met de buitengewone verwarring, die in Europa over alle economische begrippen heerscht. Juist in die landen, welker volksmeerderheid zich beslist uitspreekt vóór de instandhou ding van de oude beginselen der individueele „Privatwii-tschaft", weigeren de menschen het hardnekkigst ook de onaangename zijde er van op den koop toe te nemen. In het me chanisme van deze huishouding ligt een voortdurende afwisseling van hoogconjunc tuur en depressie besloten. In de hoogconjunc tuur gaan de zaken uitstekend. Alle men schen verdienen veel en gaan elk naar zijn persoonlijken aard veel uit of sparen be langrijk. Li de baisse-conjunctuur echter gaan de zaken slecht. Een heele reeks on dernemingen kan niet eens meer haar on kosten er uit halen. De ondernemingen wer ken met verlies of moeten heelemaal hun be talingen staken. De ondernemers en de ar beiders, die minder verdienen, moeten óf minder uitgeven óf minder sparen. Dikwijls moeten zij zelfs hun spaarboekje aanspreken om te kunnen voortbestaan. Dit alles beteekent voor het individu ver driet en vaak zelfs groote zorgen. Maar voor de l algemeene staathuishouding is deze door de conjunctuurverandering veroorzaakte pe riode van bezuiniging het vullen van de ac cumulator, welks kracht de volgende periode van hoogconjunctuur voedt. Want de alge meene vereenvoudiging en rust scheppen voor het economische organisme de moge lijkheid zich te herstellen. Een op natuurlijke principes gebouwde huishouding is geen kunstmatige constructie, doch een gegroeid organisme, o.a. ook het meuschelijk lichaam. Ook de mensch regenereert in de slaap, waar toe de natuur hem dwingt. De dag met zijn energie-ontwikkeling is de hoogconjunctuur van het overdadige verbruik, de nacht brengt ontspanning en bezuiniging. Sinds den wereldoorlog is er nu voortdu rend tegen het karakter van het organisme van de moderne economie gezondigd. Men ■heeft tot het uiterste toe de hoogconjunc tuur willen genieten, doch gemeend de te genslagen wel te kunnen doorstaan. De ge weldige opleving van het economische leven, die heel natuurlijk na de jarenlange vernie tiging van goederen tijdens den wereldoor log moest komen, de reproductie van de ver nietigde voorraden van waren ter bevredi ging van de normaal-menschelijke behoef ten heeft na den oorlog precies als ook vroeger na dergelijke politieke catastrophen een hoogconjunctuur van buitengewoon groote afmetingen in de heele wereld gescha pen. Toen die haar natuurlijk einde nader de, onderging zij haar eerste kunstmatige verlenging door het samenstroomen van mil- liardenkapitalen in de Vereenigde Staten van Amerika, het land van de voornaamste schuldeischers der oorlogsschulden van alle Europeesche volken. De enorme, schijn baar onuitputtelijke geldstroom, die daar langzamerhand was ontstaan deed het Ame- rikaansche kapitaal in groote hoeveelheden naar Europa vloeien, waar met dat geld de ontwikkeling van de productie tot de mo dernste graad der techniek gefinancierd werd. In de Vereenigde Staten meende men den steen der wijzen te hebben gevonden; de economische welvaart zonder einde. En men was er hoogstverbaasd, toen in weerwil van de voorspellingen van alle Amerikaansche theoretici, zich op zekeren dag een beurs krach en schaarschheid van het geld voor deden. Toen de Europeesche schuldenaren voor het grootste deel de Amerikaansche kapitalen niet konden terugbetalen, maakte men uit deze eerste ernstige waarschuwing in het minst niet zijn gevolgtrekkingen, doch men poogde de scheur door uitstel van beta lingen te plakken. Men gedroeg zich als die menschen, die meenen dat het niet onweert als zij de vensterluiken sluiten om den blik sem niet te zien en watten in hun ooren stoppen om den donder niet te hooren. De bedragen van de oorlogsschulden zijn veel te hoog om ooit betaald te kunnen wor den. De natuurlijke economische ordening eischt, dat zij doorgeschrapt worden en dal de privaateconomische instellingen die op dit stuifzand, dat men te lang voor goudhouden den rotsgrond hield, zijn gebaseerd, worden geliquideerd. Inplaats hiervan heeft men her haaldelijk kunstmatige conjuncturen door experimenten met de muntstandaarden pogen te maken. Alles terwille van den prijs van de noodzakelijke herstellingspauze, alles met het succes van een veel te groote inspanning van het economische lichaam, die op den perma nenten toestand van slapheid in de zaken en crisis, waaronder we nu allen lijden, moest volgen. De bezuiniging en de natuurlijke beperking die zich als gevolgen van zulke tegenslagen van de conjunctuur doen gevoelen en die vanzelfsprekend des te sterker zullen zijr naarmate de inspanning langer duurde, heeft met deflatie niets te maken. En men kan dH woord ook niet voor de absoluut noodzakelijk' Door GEORG BERNHARD geworden bezuinigingsmaatregelen van den staat gebruiken. Want de ministers van fi nanciën handelen tegenwoordig heelemaal niet anders dan in al de voorgaande tien tallen jaren, sedert het de gewoonte is aan de parlementen budgets ter goedkeuring voor te leggen. Alle staatsinkomsten onver schillig of het belastingen of ieeningen be treft worden van de inkomsten der in woners afgeschept. Zijn deze inkomsten klein, dan zal de staat zoolang hij niet de T~""ting- capaciteit van de bevolking op on'c ijke wijze wil uitbuiten, zich met een k. in komstenbedrag op de begrooting moeien te vreden stellen. En niets was tot voor kort meer van zelf sprekend dan dat de staat zijn uitgaven moet aanpassen aan de geringere inkomsten. Maar tegenwoordig eischen de menschen in een tijd, waarin zij zich ertegen verzetten de verandering der economische con juncturen. zoodra die voor hen onaangenaam wordt, zonder tegenstand over zich te laten komen, in een tijd van economischen nood van den staat die hulp, die zij zichzelf niet kunnen of willen brengen. Gelukkig heerscht voorloopig bij slechts weinige volken de voor stelling van een Godgelijke almacht en won derkracht van den staat. Maar de rol van de barmhartigen Samaritaan wordt hen tegen woordig overal voorgeschreven. Het is zeer zeker waar, dat weldoen zegen brengt. Doch het is even waar, dat het geld kost. Als de gemeenschap aan de ondernemers of aan de arbeiders steun moet betalen, dan moet zij over de daarvoor noodige middelen beschikken. Wenscht men ook in crisisperio den doorbetaling van in goede tijden toege- stanen steun, dan moeten nieuwe belastin gen goedgekeurd worden. Wil de burger, wat in tijden van crisis heel goed te begrijpen is, geen nieuwe belastingen betalen, dan kunnen ook de subsidies of heelemaal niet of slechts gedeeltelijk doorbetaald worden. Onder deze omstandigheden zit er voor de regeeringen niets anders op dan te overleg gen wat geschrapt, verminderd of.voortge zet moet worden. Dit besluit is, zooals valt te begrijpen, erg onaangenaam. Er zal vaak uit politieke over wegingen en door machtsposities van partijen; beslist worden waar het beter was de nuch tere overwegingen van het economische ver stand te laten spreken. Maar ZLilke beslissin- gen worden er heelemaal niet gemakkelijker door als men nieuwe vreemde woorden in. den dagelijkschen politieken strijd werpt. Men moest eigenlijk heelemaal eens begin nen de veel te ingewikkeld geworden termi nologie van de politieke discussies te vereen voudigen. Een dergelijke „deflatie" zou erg nuttig zijn, daar zij ons eigenlijk ook uit een toestand van inflatie met dat soort halve beschaving bevrijdt, dat de gevaarlijkste voedingsbodem voor dictaturen vormt. (Nadruk verboden). HEVIGE ONWEDERS IN SPANJE. Volgens een Reuterbericht uit Madrid wordt uit verschillende plaatsen in Spanje melding gemaakt van hevige onweders, wa ter hoozen, windhoozen en overstroomingen, welke aanzienlijk schade hebben aangericht, terwijl voorts een aantal slachtoffers te be treuren zou zijn. Te Gijon staan de lager gelegen stadswijken onder water. Nabij Pam- peline heeft de rivier Cidaoos de oogsten vernield. In de provincie Saragossa zijn de spoordijken op verschillende plaatsen bezwe ken. In de provincie Avila heeft een tornado geheele akkers verwoest en talrijke stuks vee gedood. I ^miiiniinniH,||ll|||iiniiinii!iiiiiiiiiii|||lll|||,"iiiiiiiiiiiiiiin"ii|l|ll|,|!iimiiininniiiii,,l,l,,iai WOENSDAG 17 JULI 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 8.Gramofoonplaten," 10.Morgenwijding V.P.R.O., 10.15 Voor de Arb. in de Continube drijven.: Mr. H. O. Drilsma (lezing!, VARA- maandrevue, N. de Klijn (viool) en R. Schou- te (piano) en gramofoonplaten. 12.De Zon nekloppers o.l.v. E. Walis. 1.45 Gramofoon platen. 2.Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 3. Voor de kinderen. 5.30 Gram. platen. 6.— Or gelspel C. Steyn. 6.30 Sportuitzending. 6.45 „De Roodborstjes" o.l.v. L. Hulscher. 7.Ir. W. A. de Graaf spreekt over Stadsuitbreiding. 7.20 Vervolg concert. 7.30 A. van Schendel: De Rembrandt-tentoonstelling. 7.45 Gramofoon- pl„ 7.50 „Bij den Verkeersdokter". 8.Herin. S.O.S.-ber.. 8.03 Nieuwsber.. VARA-varia. 8.15 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 8.45 Gram. platen. 9.Fantasia o.l.v. E. Walis. 9.30 Declamatie. Hetty Beck. 9.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Gi'oot, 10.15 Declamatie A. Bouw meester. 10.30 Vervolg concert. 1112.Gra mofoonplaten. HUIZEN, 301 M. N.C.R.V.- UITZENDING. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. P. Boes. 11.12.— Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz, m.m.v. L. J. A. v. Neerden Ongers (sopraan). 12,15 Kwintetconcert en gramofoonplaten. 2.30 Voor jonge postzegel verzamelaars. 3.Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.— Vioolrecital mej. G. Gantzert, m.m.v. mej. R. v. d. Velden, (piano). 5.Kinderuur. 6.— Gramofoonpl., 6.30 Afgestaan. 7.Politieber., Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Gramofoonpl., 7.30 Landbouw- 'nalfuur, 8.Berichten. 8.05 Herdenking 25- jarig bestaan van den Bond van Chr. Oranjever., te Den Haag, m.m.v. Jeugd- dienstkerkkoor uit Den Haag. o.l.v. P. Pul en orkesten o.l.v. W. J. A. v. Leeuwen. Spr. Ds. Nomes en Ds. Is. Voorsteegh. 10.4511,30 Gra mofoonmuziek

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6