DE BILT lïoedt u qputi! WOE X S D A G '17 JTTET T933 HAAECE M'S DÏGEEAD 2 Een amateur-verkeersagent. Maandagmiddag moest de verkeersagent op het Verwulft zijn post verlaten om te assis- teeren bij de overbrenging van eenige be schonken personen. Nu de automatische ver- keerssignalen die daar gemaakt worden nog niet konden werken was op dit drukke uur een hapering in het verkeer te vreezen. Maar die werd voorkomen door een jonge man die op de ton sprong om als amateur-verkeersagent lei ding aan het verkeer te geven. Hij heeft het blijkbaar goed gedaan, want wij hebben van geen ongelukken gehoord! Hij moest wel de critiek doorstaan, want de verkeers„agent" in shirt had natuurlijk veel bekijks. Toen de ar restanten opgeborgen waren het duurde ongeveer -een kwartier klom de geuniform- de verkeersagent weer op de ton, Het gebeurde is op zich zelf niet nieuw, maar bij een vorige gelegenheid was er geen fotograaf aanwezig om het moment vast te leggen. Het feest van den Motordienst, Gouden medaille van Haarlem. Naar wij .vernemen heeft de Schoolcom- pagnïe van den Motordienst, ter gelegenheid van haar jubileum de gouden medaille dei- gemeente Haarlem, met insciptie, ontvangen. De inscriptie luidt: „Aan de Schoolcompag- nie van den Motordienst bij haar 20 jarig be staan, 12 Juli 1935". EINDEXAMENS KENNEMER LYCEUM BLOEMEND AAL. Geslaagd voor het eindexamen H.B.S. A (Litt. Ec.) de heeren: J. Bakker. F. Bloemendal, M. Gans, P. van Gelder, K. Lette van Oostvoorne. A. Numan van Son, F. Rhodius, F.-Storm, E. Wester. En de dames: M. Boesveld, S. Boogaert, M. Brantsma, H. Duyvis, H, Heythekker, A. Jon- gejans. J. Joustra, H. Potjer, G. Reinders en M. Wilson. Geslaagd voor het einexamen der H.B.S. B (Wisk.l de heeren: M. van Aerschot, W. Blankevoort. J. van Gelder. B. Holthuis. H. Hoogendijk, H. de Jonge Mulock Houwer. H. Kaars Sijpestein, F Kluver. d. Muller, A. Nolke. E. Roos.'g. Schol ten, F. Seven'nuysen. H. Surink. W. van Wulff- ten Palthe en de dames F. Kerkhoven en G. Verkade. HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Het getuigschrift voor Huishoudkundige werd heden uitgereikt aan alle 22 leerlingen ml.: M. P. van Andel, A. Botman, A. E. Bur- gersdijk. M. C. J. van Eek. J. *C. van Erpers Royaard, J. W. Hinse, F. Houtkamp, W. M. J. Hartog. C. A. Huykman. C. Piekema, A. H. Royaards, J. van der Somme. N. Wagemaker, G. Werner, P. Wolt.erson. W. van Andel, W. J. Cammenga, C. Denkers, A. E. Hansen, J. C. van der Meulen, M. C. Meyer, G. Postuma. Het getuigschrift Hulp in de Huishouding aan alle 19 leerlingen nl.: W. C. van Dam, H. Flameling. -J. Koeyers. N. Machielse, E. J. M. Philippo. G. L. H. Ziere, J. F. Bakker, M. Daam, G. A. van Driel. B. P. van Egrnond, E. den Hartog, G. Hollen-berg, E. M. Hoorn, G. M. Klingens, B. C. Kraayenoord, E. W. Meyer, J. C. Meurer, G. Mollevanger, J. van der Veen. Het getuigschrift costuumnaaien aan alle 12 leerlingen nl.: G. Boerkoel, M. J. K. Bijl, K. Esteye, E. Geeven. M. C. Groeneveld, M. Herben. M. J. Hubregt-se, A. C. Kolk, D. Luidens. A. van der Molen, J. Saager, H. Sliggers. Voor het dezer dagen te 's-Gravenhage ge houden examen vanwege de Vereeniging Tesselschade ter verkrijging van het diploma Hulp der Moeder slaagden van de dagoplei ding van de 4 leerlingen 3: H. Beek, J. Cassa, A. Meyerink. 1 niet geslaagd. Van de avondopleiding van de 9 leerlin gen 7. H. Abbink, M. Abspoel, M. Bos. M. Dalhuysen. F. Heuving, L. de Tello, E. Wijd- ooge. 2 niet geslaagd. LUCHTBESCIIERMINGSTENTOON- STELLING. Wij herinneren er aan, dat de Tentoon- telling voor Luchtbescherming in de voor malige Middelbare School voor Meisjes aan de Krocht heden voor het laatst voor het publiek opengesteld is. AGENDA WOENSDAG 17 JULI Frans Hals Theater: Drie dagen bij de le venden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Geketend, met Joan Crawford en Clark Gable. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Kleine Dora, met An- ny Ondra. Op het tooneel: Tracey and Hay. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: Prinses incognito. Op het tooneel: 4 plastic's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Hoofddorp: 25e Concours hippique. DONDERDAG 18 JULI Groote Kerk: Orgelconcert 3—4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en de? avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bloemendaal: Vergadering van den gemeenteraad. VEREENIGING HET NED. WEGENCONCRES Het programma van de excursie van de Ver- eeniging liet Neöerlandsche Wegen-Congres op 19 Juli vermeldt o.a. een rit van den Haag per bus naar Haarlem ter bezichtiging van de Heemsteedsche Dreefen voorts naar Hoofd dorp via den Kruisweg. In het Polderhuis zul len teekeningen van de wegen en het wegen net worden bezichtigd. Ook zal de in aanbouw zijnde brug bij Schiphol worden bekeken en nog andere bruggen o.a. bij Aalsmeer. Via de Leeghwater wordt naar den Haag terugge reden. CLARA VIE BIG 75 JAAR. Heden, 17 Juli, wordt een der meest gelezen Duitsehe romanschrijfster, Clara Viebig, 75 jaar. Tot haar beste werken behooren haar Eifel- romans en verhalen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Luchtbescherming. Hooggeachte Redactie, Sta mij toe, in deze dagen van luchtbescher mingsreclame eenige plaats in uw blad in be slag te mogen nemen. Bij voorbaat mijn dank. De tentoonstelling is heel mooi en zeer goed bedoeld, maar wat denken de heeren „Werk- looze Intellectueelen" eigenlijk daarmede te bereiken? Denken zij nu werkelijk dat al die theorie, die daar behandeld wordt, in de prak tijk zal voldoen? En als het iets zou helpen, voor wie is dan die hulp bedoeld? Natuurlijk alleen voor kapitaalkrachtigen, niet voor de menschen zonder kapitaalO, het dui zelt mij als ik denk aan de vele honderddui zenden die er totaal niets aan zullen hebben. Begrijpen de heeren Intellectueelen niet dat zij die laatsten onrustig maken en als het zóó ver is dat die theorie in praktijk moet wor den gebracht, het een groote chaos zal wor den? Als men de heeren, meest hooge officieren, hoort spreken over „bommen en strijdgassen", dan lijkt het wel of zij reclame maken voor een artikel om een partijtje ongedierte grondig te verdelgen. Zou het zoover gekomen zijn, dat het menschdom in deze „beschaafde" wereld als ongedierte kan en mag behandeld worden? Is dan de heele wereld een gekkenhuis gewor den en zijn die bommenwerpers dan opeens duivels geworden? Gaskelders? Ziet 'maar eens b.v. in Haarlem Noord. Daar wordt de laatste jaren aanhou dend gebouwd, maar alle huizen zonder kelders. Waarom heeft de overheid dan niet gezorgd, dat er geen kelderlooze huizen wer den en worden gebouwd? Neen. daarom kan men zien dat die reclame alleen is voor de kapitaalkrachtigen! Maar laat men dat dan zeggen en alléén bij deze menschen reclame maken, dan wordt de rest tenminste niet in ongerustheid gebracht. Ik zie het met die re clame nog zóóver komen dat men een Mode show gaat organiseeren met „elegante" en „sierlijke" gascostuums en maskers. H-eusch, heeren intellectueelen, mannequins kunt u daarvoor wel krijgen, de menschen zijn ei- dwaas genoeg voor! Edoch, ik kan het gevoel niet van mij af zetten dat achter al die reclame méér zit. Wie weet door welke geheime machten de heeren, zonder dat zij het willen en zonder dat zij het weten, natuurlijk, in de kaart spelen van de heeren oorlogstuigfabrikanten. Dezen zijn de lachende derden als er maar veel maskers verkocht worden. Of die dingen deugdelijk zijn of niet. hindert niet, z ij hebben met een satanischen grijnslach net geld opgestreken, want heusch heeren, denk niet dat de gas- afweringsartikelen die n li verkocht worden, nog doelmatig zullen zijn als de hel losbreekt. Geen kwestie van, want dan zijn er al lang erger en duivelscher gassen uitgevonden, zoo dat dan niets meer helpt! Daarom heeren, verknoei uw tijd en geld niet maar besteedt het voor betere zaken, voor den vrede! Laat uw colporteurs niet met gasmaskers op straat loopen (foei) om uw pamfletten uit te deelen, maar geeft uw geld en tijd voor vredesdoeleinden, gij hebt er zoo mooi den tijd voor! Weet u niet hoe u dat moet doen, meldt u dan bij een der vredesorganisaties, deze zullen u precies vertellen hoe en wat u doen moet. Spreekt niet smalend over „die vrede-uitvin- ders" zooals een uwer adviseurs zich veroor loofde, maar helpt mede aan den viede, zóó, dat de geheele pers er over begint te schrij ven, wat helaas nu nog niet het geval is. Werkt zóó dat de heei'en in Genève in de ooren geschreeuwd wordt: „De volken willen geen ooilo g". U, mijnheer de Hoofdredacteur, nogmaals dank voor de plaatsing. Haarlem, 15 Juli 1935- Uw abonné J. V. meldt: Hoogste barometerstand 767.0 m.M. te Rochefort. Laagste barometerstand 746.1 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Noordwestelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, kans op ecnigen regen. Iets koeler. Uit het Buitenland Toenemende negen kans. In den algerheeneh toestand in de drukver deeling kwam weinig verandering, terwijl het hooge drukgebied in het Zuidwesten een wei nig in beteekenis verloof. Slechts in Zuid- Frankrijk steeg dé temperatuur belangrijk. In het geheele verdere gebied werd het wat koe ler. Over Scandinavië viel nog al wat regen, terwijl ook in Duitschland regen van beteeke nis werd waargenomen plaatselijk na onweer. Over het algemeen is het waarnemingsgebied rustig. Slechts nabij IJsland komen harde winden voor. Ten onzent is verdere afkoeling te wachten met toenemende regenkans. Barometer 763 m.M. 765 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 17 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 76 F. 61 F. 74 F. W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van ALLE- ZIEKENFONDSEN. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 17 Juli. Ondertrouwd 16 Juli: H. G. Wijnders en K. Kraaijenoord. Getrouwd 16 Juli: G. J. F. Heijer en M. O. Möller. Bevallen 12 Juli: V. KoperMausle, z.; C. ModdermanHoogewerf, d.; 13 Juli: W. C. J. ClaijStam, d.; H. W. ZomerBeke, z.; 14 Juli M. M. v. d. GeestBuskermolen, z.; A. van Houten—Brakel, d.; 15 Juli: M. M. Blank waterRoest, z.; 16 Juli J. M. C. Wamelink Peereboom, d.; A. J. v. d. Weerdt-Prins, d.; Overleden 13 Juli: A. P. v. d. Brugge, 70 j., Rustenburgerlaan14 Juli: G. A. Sipkes, -66 j., Parklaan; E. P. Wraggev. d. Meulen,. 79 j., K. Houtstraat. v- SPEELTUIN VEREENIGIN G „ROZENPRIEEL" OPGERICHT. Dinsdagavond werd in gebouw Concordia in de Kamperstraat een bijeenkomst gehouden door bewoners van 't Rozenprieelkwartier met het doel te komen totoprichting van een speeltuinvereeniging in. dat deel van de stad. De heer H. Oostenbroek opende de verga dering. Als eerste spreker trad op de heer Vliegen, die sprak over het nut van speel tuinwerk. Het werk geeft den kinderen zelf vertrouwen, hetgeen hun in het latere leven ten goede komt, en het is van groot belang in dezen tijd, waarin de opvoeding van de kin deren vele moeilijkheden met zich brengt. Het speeltuinwerk moet de opvoeding aanvullen. Aan de hand van verschillende gegevens zette de heer Vliegen het nut ervan uiteen. Het is van groot belang, dat het kind in een rus tige, goede omgeving leeft, opdat het niet stuurloos wordt. Een stevige basis voor de op voeding moet worden gelegd in het gezin, het schoolleven moet het kind verder helpen, doch het speeltuinwerk moet hierbij niet een kin derbewaarplaats zijn, want in dat geval zou de opvoedende kracht wellicht niet groot zijn. De speeltuin moet lichamelijke en geestelijke tekorten in de opvoeding wegnemen, die voor al vaak ontstaan bij kinderen uit kleinbehuis de gezinnen, die geen kans krijgen zich nor maal te ontwikkelen. Normale ontwikkeling krijgt het kind door spelen. De speeltuin biedt gelegenheid tot veilig spelen onder leiding en toezicht. Spr. schet ste de verschillende voord-eelen en voorwaar den voor een speeltuin. Vooral wees hij op de noodzaak van samenwerking door de ouders en eindigde met het uitspreken van zijn beste wenschen. Vervolgens sprak de heer Klaren. De op voedkunde, zei-de deze, is een product van den laatsten tijd. Een der onderdeelen ervan is het speeltuinwerk. Spr. besprak de ontwikkeling van dit werk in Nederland en de moeilijk heden die het ondervond, waarna hij in het kort het doel ervan uiteenzette. Hij achtte het volkomen noodzakelijk dat ook onder de ouders, die het speeltuinwerk verrichten een goede, gezonde geest heerscht. Ook besprak hij de practische zijde van het speeltuinver- eenigingswerlï, o.a. de kwestie van de plaats van den tuin. Het is noodig, dat vele bewoners van Rozsnprieel zich aaneensluiten om van B. en W. een terrein te verkrijgen. In afwachting van het verkrijgen van een tuin, moeten andere maatregelen worden ge nomen om de kinderen bezig te houden. Spr. besloot met ëenige practische raadgevingen. Met algemeene stemmen der aanwezigen werd overgegaan tot de oprichting van een speeltuinvereeniging, dis den naam zal dra gen van „Rozenprieel". Besloten werd een bestuur van negen leden te kiezen. De heer TI. Oostenbroek stelde zich beschikbaar om den eersten tijd de functie van voorzitter te vervullen. De functies der overige bestuursleden, de heer N. A. Langen- huysen, K. Loeven, J, Da.em-en, H. J. Peeper- koorn, A. Riethof en de dames van dor Molen en Kuyt. zullen nader worden verdeeld. De contributie werd bepaald, waarna de ver gadering na rondvraag werd gesloten. Ir. Mussert naar Indië vertrokken. AMSTERDAM, 17 Juli (A.M.p.) De leider van de N:S.B. ir. Mussert is vanmorgen om 5.58 uur met het lijntoestel de Fokker Douglas „Sperwer" onder commando van gezagvoer der Both naar Indië vertrokken waar hij op Java en Sumatra contact zal zoeken met leden van <je N.S.B. aldaar en waar hij enkele lezin gen zal houden. Reeds zeer vroeg waren velen naar de hoofdstedelijke vlieghaver. gegaan en ruim een uur voor het vertrek bood deze een niet alledaagsch beeld. Naar schatting waren te vijf uur tienduizend personen aanwezig, vrij wel allen leden van de N.S.B. om hun leider een laatst vaarwel toe te roepen en hem be houden terugkeer te wensch van zijn reis naar Nederlandsch-Indië. Alvorens zich naar het vliegveld te begeven maakte de N.S.B.-leider met zijn echtgenoote en leden van zijn staf met opgeheven arm een korte wandeling langs het front der duizen den belangstellenden die hem op enthousiaste wijze onder aanhoudend houzee geroep, hun groet brachten. Het geschil tusschen Abessynië en Italië. Het hoofdbestuur van de vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft in zijn vergade ring van 15 Juli j.l. een motie aangenomen waarin de wensch wordt uitgesproken dat de moeilijkheden tusschen Abessinië en Italië zullen worden opgelost langs vreedzamen weg en onder stricte eerbiediging van de voor beide partijen geldende volkenrechtelijke ver plichtingen. Besloten werd deze motie niet alleen in de pers te. publiceeren maar haar ook toe te zenden aan het bureau der. inter nationale unie van Volkenbondsvereenigingen en aan alle bij die unie aangesloten organi saties, terwijl vorots de vereeniging voor Vol kenbond en Vrede zich met het secretariaat der Unie-in verbinding.zal stellen teneinde na te gaan op welke wijze, alle omstandigheden in'aanmerking genomen, het best te bereiken ware dat' ook de Unie zich op het daartoe meest geschikte oogenblik over het Abessi- nisch-Italiaansche geschil zal uitspreken. PAARDENSPORT Het 25ste Concours-Hippique te Hoofddorp. Spannende attractienummers. De vereeniging „Vooruit" ter bevorde ring van de paardenfokkerij in Haarlem mermeer is er, ondanks den korten tijd van voorbereiding in geslaagd, te organiseeren het 25ste concours- hippique, dat heden te Hoofd dorp gehouden wordt. Op het in uitstekende conditie verkeeren- de gemeentelijk sportterrein is dit popu laire concours onder begunstiging van mooi weder hedenmorgen begonnen, nadat voor af reeds de verschillende voerkeuringen hadden plaats gehad. Het bestuur van „Vooruit", dat zijn bes te krachten weder had gegeven aan een goede organisatie en vlot verloop van een en ander, was voor de officieele opening ditmaal niet in „De Beurs", zooals voorheen te doen gebruikelijk was, bijeengekomen, maar in de op het terrein staande rijschool „Prinses Juliana". De vereeniging tot stichting en in standhouding van deze manége heeft haar plan tot vergrooting en verbetering van het gebouw kunnen verwezenlijken, zoodat het thans naar de eischen des tijds is in gericht en aan vele bezoekers een gezellig zitje biedt met een mooi uitzicht op het ter rein. Toen onder de vroolijke muziek van het fanfarekorps uit Aalsmeer met de afwerking- van het programma werd begonnen, was he*- aantal bezoekers nog wel niet groot, maar dit groeide toch spoedig zoo sterk aan, dat het V Kleine en groote deelnemers aan het Concours-Hippique te Hoofddorp. Melkvet, eiwit, licht verteerbaar, Maakt U tegen ziekten weerbaar! Kaas. in spijzen aangebracht, Geeft gezondheid, levenskracht! (Adv. Ingez. Med.) weldra meer dan 2000 bedroeg en als het we der zich goed blijft houden, wel weder tot over de 10.000 zal stijgen. Onder aanwezigen werden verschillende vooraanstaande personen en militaire autoriteiten opgemerkt. Aan de lunch, die tijdens de pauze ook in de manége werd ge houden. heeft de voorzitter, de heer Noor- dam. hartelijke woorden van dank en waar deering gewijd aan de nagedachtenis van wijlen de algemeen geachv? paardenvrien den, de heeren jhr. van Sminia en den bekwa men leider van het springcoucours G. H. Bierman, die steeds met veel toewijding en sympathie de belangen van de paarden fokkerij hadden voorgestaan en behartigd. Na verder woorden van dank en hulde ge bracht te hebben voor de van het Ko ninklijk Huis ondervonden groote belang stelling en den van verschillende zijden ont vangen steun en medewerking en voor de schitterende deelneming, uitte hij tenslotte da beste wenschen voor het welslagen van het concours. Voor het groote springconcoui's werd een geheel nieuwe hindernis-installatie ge plaatst. hetgeen het parcours in vele op zichten ten goede zal komen. Het bestuur heeft inderdaad een mooi programma samengesteld, dat in alle onderdeelen, volkomen „af" kan worden ge noemd, zoodat het een schitterend con cours beloofd te worden. Er viel weer een belangrijken toeloop van belangstellenden waar te nemen. Ze kwa- fen ook nu weder van heinde en ver, per trein, auto, autobus, motorrijwiel en fiets uit velschillende groote en kleinere plaatsen, van viijwel alle provinciën. Op verschillende plaatsen in het dorp zijn pai-keex-plaatsen ingericht, zoodat een goede regeling van het verkeer, mede door de politiemaatregelen verzekerd is. Voor de afdeeling Haai'lemmermeer van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kx-uis" maakten eenige jongedames zich verdieii- stelijk met den vex'koop van eexi bouquet je ten bate van de wijkverpleging in deze gemeente. De volgende prijzen werden toegekend: Eenspannen dekhengst, goedgekeurd land- bouwtuigpaard 1. M. Wink, te Vreeswijk met Ralf; 2. Ver- eenigen „Ons Belang" Haarlemmermeer met Rheinsohn; 3. gebr. Bruijns en D. v. Wieringen te Haarlemmermeer met Prins. Eervolle vermelding: Ver. Ons Belang, Haar lemmermeer met Bodinus. Eenspannen tuigpaard in Nederland ge boren: 1. H- Bolt te Groningen met Hilda; 2. A. teri 3S, -Almelo met'Diana; 3. J. Beuiik en Zonen te ..Enschede .met,-Wilson4." N.V. Onderling „Roüwstal" G. van' Delden,''Amsterdam mét Soiiman. Eervolle vexmelding H. Bolt met Colonel; 3» Beunk met Hugo. Tweespanxien landbouwtuigpaarden, aan gespannen voor boerenwagen 1. Gebr. Bruynis en v. Wieringen met Ovia en Remone; 2. P. K. Avis te Haarlemmermeer met Madrusa I en Supranel I; 3. M. Knoop te Haarlemmermeer met Utziba en Tekla; 4. J. L. Warnaex-' te Mijnsheerenland, met Gardista en Elarine; 5. L. W. Biesheuvel, Haarlemmer meer met N.N., N.N. Eervolle vermeldingen: D. van Wieringen» Abbexies met Mirzada en Lucie; A. Buurman te Heemstede met Jxxiia V exi Phieta. In de ochtenduren was de belangstelling vaa het publiek niet zoo heel erg groot. WATERPOLO. H. Z. V.—V. Z. V. (4—3). Hoewel de Velsenaren vlugger in den aarxval zijxi opent J. Paardekooper van Hillegom na eenige vinnige aanvallen der gasten de score. Kort daarop scoorde hij ten tweeden xnale door een straf worp (20). Na rust is het dezelfde speler die een goed aangegeven bal van P. Veldhuis benut (30). Dit wordt den Vel-senaren toch te bar. Na den uitgooi brengt de rechtsbuitexi den stand op 31. Ei- volgt nu een hevige strijd; J. Cardol benut een door Veldhuis goed geworpen bal. Velsen forceert dan nog een corner en brengt den stand op 43, waarmede 't einde komt. DE WATERRATTEN. Deze week moeten De Waterratten twee wedstrijden spelen, n.l. hedenavond ,8 uur aan de Houtvaart tegen De Ham uit Krommenie en Vrijdagavond in Zaandam tegen Neptunes. Beide wedstrijden moeten gewonnen worden om de kans op de bovenste plaats te behouden. De opstelling van D.W.R. is als volgt: J. H. v. d. Booren, N. Kollerie, S. T. de Vries A. H. de Bruiin, Th. van Koningsbrugge, H. J .Kollerie, N. de Vries. NEREUS II—ZIGNEA (2—1). Deze wedstrijd, die in Koog-Zaandijk ge speeld werd. had een meer spannend dan fraai verloop. De bal was voor een groot ge deelte van den tijd op de helft van het veld, die door Nereus verdedigd werd. Toch was het de midvoor van Nereus, die met een fraaien boogbal de score opende. (10). Zignea ontwikkelde daarna een vlug spel. Het duurde niet lang, of mej. H. Haase kreeg de kans om zuiver in den hoek van het doel te schieten. (11). Kort hierna werd mevr. Venema het water uitgestuui'd: Zignea moest met zes dames verder spelen. Na rust was het voor Nei'eus. die nu over een steeds vrij liggende speelster beschikte, gemakkelijk om een goal te maken exi vrij spoedig gelukte dit ook. (2—1). Zignea deed alle mogelijke pogingen om tenminste nog gelijk spel te spelen, maar het mocht niet baten. Alle aanvallen op het Zaansche doel ixiislukten. xxu eens schoot men over, dan weer naast het doel en mid den in een verwoeden aanval, die mis schien nog succes had kunnen hebben, floot de scheidsrechter het eindsignaal. Het is jammer., dat Zignea dezen wed strijd verloren heeft, want de kans'op een mogelijk kampioenschap is nu verkeken. Donderdag 25 Juli speelt de Haarlemsche club den thuiswedstrijd tegen Ti-iton. J

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2