IJIT HET BUITENLAND tv R IJD .AG .19 JLU. L I .1933 het BELANGRIJKSTE NIEUWS Lagere huren in Londen? Oranje in Noord-Ierland. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Programma TI A A RT/KM'S DA G B E X D De Negus van Abessynië heeft de revue ge passeerd over de 3000 man der keizerlijke garde, waarna hij zich naar het parlement begaf voor het uitspreken van zijn reeds aan gekondigde, groote redevoering. Alle leidende persoonlijkheden van Abessynië waren aan wezig. De Negus van Abessynië spreekt in het Parlement. „De oorlog komt ieder uur meer nabij." De keizer wijst een ftaiiaansch protectoraat af. Hij prijst Engeland. „Liever sterven dan de vrijheid verliezen." Groote geestdrift in het Parlement. treffen de betrokken Rijksministers en Prui sische ministers nadere regelingen. Dit op 16 Juli te Berlijn uitgevaardigde be sluit, is geteekend door Hitier, als Rijkskanse lier, Frick, als Rijksminister van Binnenland- sche Zaken, Rust, als Rijksminister voor On derwijs, Wetenschap en Volksopvoeding en bij ontstentenis van den Pruisïschen minister president Goering, door Koerner. Keizer Haile Salassi I van Abessynië. In het begin van zijn rede gaf de Keizer een schildering van de verschillende phases van het Italiaansch-Abessynisch geschil tot het afbreken der onderhandelingen der arbitrage commissie te Schevenlngen. Hij verklaarde, dat Italië, ondanks de voortdurende betuigin gen van zijn vredelievendheid zijn bewapenin gen voor een veroveringsoorlog voortzet. Abessynië heeft daarentegen driemaal een be roep gedaan op den Volkenbond ten behoeve van een vreedzame oplossing van het geschil. In dit verband wees de keizer op de vriend schappelijke betrekkingen van Abessynië met Engeland en maakte hij melding van de En- gelsche poging door afstand van eigen gebied den vrede te behouden. Mussolini heeft echter alle vredesaanbiedingen afgeslagen, heeft Abessynië beleedigd en het beschuldigd van barbary en slavernij, welke in feite reeds is opgeheven. Voortgaande betoogde de keizer, dat zijn land alle verdragen is nagekomen en dat het ook bereid is geweest de beslissing van den Vol kenbond te aanvaarden, ingeval de Volken bond over deze zaak een beslissing zou nemen. Ondanks al deze bereidwilligheid tot overeen stemming heeft echter Italic verder troepen en oorlogsmateriaal naar zijn beide koloniën gezonden. Woordelijk verklaarde daarop de keizer: „Nu staat de oorlog voor de deur. Ondanks den door ons gétoonden vredeswil komt de oorlog ieder uur meer nabij. Het is onze plicht ons land te verdedigen. Ook in 1896 heeft Abessy nië geen oorlog gewild. Toen hebben de Ita lianen ons land met veroveringdoeleinden aangevallen en thans willen zij dat herhalen. Met Gods hulp heeft Abessynië dezen oorlog gewonnen. Het heeft echter het resultaat van den Adoea-slag politiek niet uitgebuit. Wij hebben alles gedaan om den vrede te behou den. Om der wille van de eer der natie wijzen wij echter, een Italiaansch protectoraat af. Wij hebben een zuiver geweten en dragen geen schuld aan den oorlog." Abessynië is bereid en gereed tot den laat- sten man, te strijden voor zijn onafhankelijk heid. Abessynië zal tegenover de moderne wa penen van Italië de bereidwilligheid stellen zijn land en zijn keizer te verdedigen. De kei zer zal met zijn volk liever strijden en sterven dan de vrijheid verliezen. De keizer besloot zijn redevoering met een oproep aan het Abessynische volk om alle ver schillen van stand, klasse en religie ter zijde te schuiven en schouder aan schouder te staan in den strijd. De vrouwen riep hij op zich gereed te houden als verpleegsters. „Leve Abessynië! Wij sterven voor de vrij heid en Abessynië! God zij met ons!" De aanwezigen stortten tranen van geest drift en barstten in stormachtig gejuich uit. Volgens Arabische bladen hebben feliasja's uit Nabloes zich tot den consul van Abessynië te Jeruzalem gewend met het verzoek in het Abessynische leger te worden geëngageerd. Ook verder zijn veel feliasja's bereid in geval van oorlog mede te strijden in 't Abessyni sche leger Italië. Soldij der troepen in Afrika verhoogd. De chef der ïtaliaansche regeering heeft de soldij der ïtaliaansche troepen in Oost-Afrika verhoogd. In het vervolg zullen de soldaten en zwart- hemden in Erytrea dagelijks drie Lire ont vangen, in Somaliland vier Lire. Duatschland. Goering en de Katholieke Kerk. Minister-president Goering heeft in een circulaire alle opperpresidenten der Pruisische provincies gelast om met de strengste maat regelen op te treden tegen r.k. geestelijken die het gezag van hun geestelijk gewaad misbrui ken tot het voeren van openlijke of bedekte propaganda tegen den nat.-soc. staat en zijn instellingen. Kerkelijke aangelegenheden nu onder Kerll. In het Reichsgesetzblatt van 18 Juli wordt het volgende decreet gepubliseerd Op den Rijksminister zonder portefeuille Kerrl gaan de. tot nu toe in het Rijksministerie en het Pruisische ministerie van Binnenland- sche Zaken, zoomede de in het Rijksministerie en het Pruisische ministerie voor Onderwijs, Wetenschap en Volksopvoeding behandelde, jfcerkelijke aangelegenheden over. Voor de ten uitvoerlegging van dit decreet S. A. niet meer in uniform. De leider van de S.A.-groep Berlijn-Bran denburg heeft de naar aanleiding van de incidenten op den Kurfürstendamm uitge vaardigde verordening om de uniform te dragen, opgeheven. Genève. Buitengewone zitting van den Volkenbondsraad. Naar Reuter uit Genève meldt is den leden van den Volkenbondsraad telegrafisch verzocht zich gereed te houden voor bijwoning van een buitengewone zitting van den Raad tusschen 25 dezer en 4 Augustus. In die zitting zal dan het conflict tusschen Italië en Abessinië worden behandeld. België. Reorganisatie van den land bouw voorgesteld. De Brusselschc oorrespondent van het Handelsblad meldt: Een delegatie van de Socialistische Partij heeft den minister-president en den minis ter van landbouw een memorandum over handigd, waarin de hervormingen worden uiteengezet, welke de socialistische land- bouwcommissie noodzakelijk acht. De hoofdbeginselen van dit reorganisatie plan komen op het volgende neer: een nieuw begrip dient de sociale landbouweconomie tc beheerschen, nl. het begrip van het bestaans minimum. Op tien Belgische landbouwers zijn er negen, van wie het gezinsinkomen geen fr. 10.000 netto per jaar bedraagt. De ontvangsten en uitgaven van den landbouw moeten aangepast worden aan den nieuwen toestand. Daartoe dienen de beginselen van de gebonden economie toegepast te worden en een controle uitgeoefend te worden op de groot- en de kleinhandelsprijzen, de mono- polieprijzen, de pachtprijzen en de buiten- landsche markt. Frankrijk. De herstelmaatregelen. De minister van Financiën. Régnier, heeft, opnieuw een verklaring afgelegd nopens de herstelmaatregelen. In deze verklaring zegt de minister'o.m.: Wij hebben niét geaarzeld in te grijpen ln de particuliere overeenkomst op een wijze, welke zekere lieden revolutio nair hebben genoemd. Deze gezondmaking der financiën was een uitgesproken natioiaïe noodzaak. Ik verwerp de gedachte, dat devaluatie het volk de offers welke thans worden gevraagd, zou hebben bespaard. De regeering had het zich gemakkelijk:;r kunnen maken door een devaluatie in te voeren en zij r«ou het haar opvolgster hebben kunnen overlaten dit ondankbare probleem op te lossen. Doch in dat geval zouden de in komens van renteniers niet met 10 pet. zijn gekort, doch met 20, 30, 40 of nog meer pro cent. Amerika. Overwinning van Roosevelt in de goud-kwestie. Het Huis van Afgevaardigden heeft Don derdag met 258 tegen 38 stemmen de wets voorstellen der regeering aangenomen, waarbij in de toekomst zal worden voorkomen, dat tegen de regeering processen worden aan hangig gemaakt wegens de devaluatie van den dollar. De voorstellen werden goedgekeurd, nadat een republikeinsch amendement was afge wezen, waarbij werd voorgesteld het verbod te beperken tot gevallen, welke gold-bonds betreffen. De wetsontwerpen gaan thans naar den senaat Mexico. Reserveleger van Mexi- caansche boeren? Uit Guadalajara wordt gemeldt, dat presi dent Cardenas daar in een boerenvergadering een zeer belangrijke redevoering heeft gehou den. Hij verklaarde dat zijn landbouwprogram o.a. inhield de vorming van een boerenreserve- leger. zoodat de boeren in staat zouden zijn hun eigen belangen te verdedigen en de rech ten, die zij door de revolutie hadden verkre gen. te beschermen. Generaal Cardenas deelde mede. den militairen commandant van den staat Jalisco reeds opdracht te hebben ge geven onmiddellijk de boeren in dezen staat te organiseeren en verdedigde verder de socia- hstisehe opvoeding. Bolivia. President Salamanca. De president van Bolivia tijdens het geheele conflict in den Gran Chaco met Paraguay, dr. Daniel Salamanca, is lengevotoe van een hart verlamming overleden. Dr. Salamanca aan vaardde zijn ambt op 5 Maart 1931 en had dit jaar moeten aftreden STAKING VAN ANTWERPSCHE DIAMANTZAGERS. Naar de Tel uit Antwerpen verneemt zijn de laatste dagen in het Antwerpsch diamant bedrijf verschillende stakingen uitgebroken. De omvang der stakingen neemt een min of meer verontrustend karakter aan, Belgisch jachtvliegtuig verpletterd. Op het militaire vliegterrein van Brussel is Woensdagmiddag een Belgisch jachtvliegtuig verongelukt bij een proefvlucht. De piloot, een Engelsche luitenant, was op slag dood. De ma chine werd geheel vernield. Het toestel was een der nieuwste Farrey- eendekkers, welke zijn uitgerust met vier ma chinegeweren en een licht kanon, dat op den motor is ingesteld en door den bestuurder kan worden bediend. De maximumsnelheid dezer toestellen be draagt 400 K.M. per uur. De koning had de machine Maandagmidda: bezichtigd. De verongelukte Engelschman werkte bij de viiegtuigenfabriek, welke ten Noorden van Charleroi is gevestigd. UITGESTELD OCEAANVLIEGTOCHT. De Noorsch-Amerikaansche vliegers Thor Solberg en Paul O'Scanyan zijn Woensdag volgens een D. N. B-bericht met een ain- phibie-vliegtuig van het vliegveld Floid Ben net bij New-York een Oceaanvlucht naar Bergen (Noorwegen) begonnen. De vlucht gaat over Groenland, IJsland en de Shet- landsche eilanden; een cus.schenlanding te Montreal lag in de bedoeling. Een later telegram meldt echter, dat de vliegers zijn teruggekeerd wegens moeilijke bestuurbaarheid van het vliegtuig. Zij zullen een nieuwe poging doen. Een woning-overschot op komst. (Speciale corx-espondentie.) Het ziet er naar uit alsof er eindelijk een eind begint te komen aan de uitzonderlijk hooge huren, die huiseigenaars tot nu toe, dank zij de bevoorrechte positie die de En gelsche wet hen geeft en dank zij het tekort aan bewoonbare huizen in Londen, hebben kunnen vragen. Het grootste aantal woningen in Londen bestaat uit oude huizen, die in min of meer gemoderniseerde étages zijn verdeeld en verhuurd worden voor onevem-edlg hooge prijzen, die varieeren van 80 tot 250 pond sterling voor étages met twee tot drie kamers waarbij het verschil in prijs in hoofdzaak een verschil in stand is. Het wordt als normaal beschouwd, dat een vierde en zelfs een derde deel van het inkomen voor huishuur wordt besteed. Onder zulke omstandigheden is het niet te verwonderen, dat die ondernemende maat schappijen, die moderne flatgebouwen optrok ken, enorm hooge winsten maakten. Wie het maar eenigszins kon betalen, verhuisde van een oude verbouwde flatwoning naar een nieuw en volgens de moderne eischen ge bouwde flat, ook al varieerde de prijs van tweekamerwoningen daar van 125 tot 250 pond per jaar, wat in guldens uitgedrukt on geveer tot bedragen van f 1250 en f 25C0 is om te rekenen. Het vele geld dat thans in Engeland in huizenbouw is belegd, scheen daar zoo uiter- ,mate rendabel gemaakt te kunnen worden, dat in de laatste maanden een onnoemelijk .antal van deze moderne flat-gebouwen is op getrokken. De meeste daarvan zijn juist vol tooid of halverwege. En nu plotseling is er onrust uitgebroken onder de huiseigenaars. Want: de eigenaars van nieuwe flatgebou wen zien zich genoodzaakt geweldige reclame eampagnes voor hun huizen in te zetten en zijn in vele gevallen gedwongen heimelijk la gere huurprijzen te aanvaahden, om bewo ners voor hun woningen te vinden. De eige naars van oude Londensche huizen zien dit met leedwezen gebeuren en vreezen terecht, dat wanneer straks de huren voor de moderne étages gaan vallen, het er voor hen slecht uitziet, omdat dan in elk geval een groote stroom van voormalige bewoners van oude Londensche huizen de voorkeur aan nieuwe flats zal geven. Wat noodgedwongen tot een verlaging van huren over de heele linie zal moeten leiden. Het is juist nu zóó zeer een brandende kwestie geworden dat de Vereeniging van Eigenaars van Wcningbureaux zich ongerust, is gaan maken en bij mende van haar voor zitter heeft gewaarschuwd tegen ,.het gevaar van een woningoverschot". Hij heeft zich daarbij de woede op de hals gehaald van al die personen en vereenigingen. die al jaren trachten de Londensche bevolking een be tere behuizing te verschaffen, en die nu ein delijk hun kans zien komen. In ieder geval ziet het er naar uit, alsof de huiseigenaars, die er in Londen zoo lang in geslaagd zijn de algemeene prijsdaling tegen te houden voorzoover het huishuren betreft, i thans een deel van die bevoorrechte positie J zullen moeten opofferen. Vr. S. (Van onzen Londenschen correspondent). Vier personen 2ijn gedood en zoowat 140 ge wond bij onlusten, welke de laatste dagen in Belfast hebben plaatsgehad. De nieuwsberich ten hebben nog meer verteld, van plundering van winkels en proeflokalen, van brandstich ting in huizen en zaken, van bitteren, ja bloe- digen strijd tusschen de eene en de andere buurt van Belfast. „Voorloopig is de orde her steld" heeft een berichtgever aan zijn blad in Londen gemeld. Hij mocht wel zeggen „voor loopig", deze burgerkrijg op kleine schaal breekt telkens opnieuw op ongezette tijden en onver wacht,-uit. Om dezen tijd van het jaar kan men er tennaastebij op rekenen. Want op het einde van Juni en in het begin van Juli maken de Oranjemannen van Noord-Ierland zich ge reed hun „twaalfde" te vieren. De maand Juli is voor dé Protestanten van Ierland geladen met de gewichtigste historische herinneringen In den avond van 30 Juli 1689 forceerden de Engelsche voedselschepen de versperringen in de Foyle waardoor een beleg van 105 dagen van Londonderry door de troepen van James, den kroonpretendent, werd opgeheven. Elf maanden later, op 1 Juli, werden de Ieren en de Fransehen onder James aan de Boyne be slissend verslagen door het merkwaardigst allegaartje van krijgers dat wellicht ooit te velde is getrokken. Willem van Oranje, onze stadhouder Willem III en King William III of Engeland, een en dezelfde man, voerde bij die heldhaftige gelegenheid geregelde troepen, vrijwilligers en huurlingen aan uit nagenoeg elke Protestante gemeenschap in Europa; Ne derlanders. Hugenoten. Duitschers, Zweden en Denen vochten er naast Engelschen tegen de bondgenooten van hun gemeenschappelijken vijand. Lodewijk XIV. En op 12 Juli 1691 werd de overwinning van de Protestante kolonisten in Ierland, geholpen door Engeland, op de Katholieke Kelten, geholpen door Frankrijk, bezegeld in den slag bij Aughrim. De Iersche Protestanten van den tijd zijn spaarzame menschen en zij brengen de herdenking van deze roemruchte dagen samen in hun „twalfth", den 12den Juli. Weken van voor bereiding echter hebben de Oranjemannen van Noord-Ierland in een toestand van ver voering gebracht. De nieuwsberichten hebben reeds doen beseffen dat dit Oranjefeest ge woonlijk niet uitvalt in den geest, welke den aanvoerder van den slag bij de Boyne be zielde. Willem III was als. zijn groote voor vader een vijand van overheersching en een vriend van verzoening en verdraagzaamheid, en niet het minst in kwesties van geloof. De bloedige botsingen van Belfast zijn een triest symptoom van slecht geleerde geschiedenis. In werkelijkheid staat het historisch beeld dezen Oranjemannen niet meer voor oogen. De traditie heeft er jammerlijk mee omge sprongen. Alleen Oranje en de oude geloofs- tegenstelling tusschen de „Kolonisten" en de Iersche Nationalisten zijn gebleven. En aan gezien het ritueel van het Oranjefeest in ziln herrie een uitdagend karakter draagt wekt het wrok en verbittering in de harten der Nationalisten ook menschen met al hun feilen en tekortkomingen die in Belfast en elders in Noord-Ierland temidden van de Oranjemannen wonen. De eerste Zomermaand in Ulster ziet er een begin maken met de voorbereiding van den grooten Oranjedag. De schoone zomeravond is vol gerucht van trommen en toeters. Het komt van de aspirant-muziekkorpsleden, die zich oefenen voor den grooten dag. In de tuin tjes van woningen in stad en land steekt de tijgerlelie het oranje hoofd fier omhoog, alsof ze'zich bewust was van het fleurig, kleurig en opwekkend aandeel, dat zij straks zal hebben in het groote feest. En het feest zelf? Het is weinig meer dan series optochten met marsch- muziek, de deelnemers getooid in oranje sjer pen en meetorsend banieren van luidruchtig patroon, de optochten eindigend in samen komsten met even luidruchtige welsprekend heid, bevattelijk voor het eenvoudigst ver stand en voedsel voor het meest primitieve instinct. Ouden van dagen in dat noordelijk gewest van het Groene Eiland verklaren - in den geest van alle ouden van dagen aller wege dat de „Twalfth" nog slechts een schaduw is van wat hij in het verleden is geweest. Zij bedoelen dat de gemoederen veel hooger rezen en dat de botsingen tusschen de partijen veelvuldiger en verwoeder waren. Zij. die bewust streven naar het goede leven zouden dan kunnen wenschen dat de schaduw geheel zou wegtrekken. Maar dat kan nog wel enkele geslachten duren. Het Oranjefeest brengt welkome afwisse ling in het eentonig bestaan van boeren en burgers. Het brengt aithans gedurende enkele uren van een jaar baas en knecht, bediende en patroon tezamen in klasselooze ongebon denheid en uitgelatenheid. Zelfs al zou de baas al zou de patroon bezwaar maken tegen deze tijdelijke egaliseering, zij kunnen tegen de overweldigende meerderheid van knechts en bedienden, die zich hebben voorgenomen voor den dag even goed te zijn als hun meesters, niet op. In deze dagen hebben zelfs de leiders in bedrijf en politiek er belang bij het feest te handhaven en de gevoelens te bestendigen welke zijn aanleiding zijn. Zonder de herden king van de 12den Juli. zonder de trouw aan de kleur, welker symboliek zoo anders is dan ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs loopt langs het vlakke strand, dat later overgaat in steile rotsen. „Zoo zou ik uren kunnen loopen," denkt hij. Niemand is er hier te zien ja, toch, daar in de verte Daat zat iemand, in diep gepeins verzonken, op een steen. „Daar-ga" "ik ééns op af," denkt Thijs, en hij voegt de daad bij het woord. maar even veelbeleekenend als onze symboliek voor dezelfde kleur zou het wellicht minder gemakkelijk zijn de ontevredenheid, welke men iii tijden .van ongehoorde slapte in een mj. verheidsgebied als Ulster kan verwachten., stil te houden. En Lord Craigavon en zijn mede bestuurders, die in Noord-Ierland een wereld- duurrecord van onafgebroken bewind schijnen te vestigen, hebben de zekerheid van hun ambten voor een niet gering deel te danken aan den slag aan de Boyne en de voortplan ting van zijn effect door de zee van tijd, welke inmiddels is voorbijgegaan. De beweging voor afscheiding van Groot-Brittannie welke tenslotte clechts door een handjevol politici in Ierland wordt gaande gehouden bestaat even goed en even sterk in Ulster als in Zuid- Ierland, indien men haar kracht alleen beoor deelt naar het aantal politieke drijvers. Het verschil is alleen dat het in Ulster nog veel minder een praktische politiek is dan in den Vrijstaat. Maar zelfs de meest dweepzieke Oranjeman in Ulster beseft dat De Valera's doel, een Vereenigd Ierland, niet alleen rede lijk. maar goed is. De groote massa in Noord- Ierland echter verzet zich bij instinct tegen een verandering in den staatspolitieken toe stond die van den 12den dag van Juli en van hetgeen hij beteekent een ijle herinnering zou maken. En dit is koren op den molen van molenaar Craigavon dat hem tot in lengte van dagen werk schijnt te verschaffen. En dan is er uiteraard ook de economische invloed van de scheepsbouwers en de linnenfabrikan ten, die hun handel met Groot Brittannië niet in gevaar willen brengen voor wat de Vrij staat mag hebben aan te bieden. Oranje, werven en de weefstoelen houden Ulster waar het is; en Oranje is de grootste macht van het behoud. Londen, 16 Juli 1935 Bank van Frankrijk verlaagt disconto. Van 4 tot Z'h%. De Bank van Frankrijk heeft Donderdag haar disconto verlaagd van 4 tot 3 1/2 pet. Dit is dus de derde verlaging sedert de Bank, haar disconto ten gevolge van dén aan- val op den franc op 28 Mei 1.1. tot 6 pet. moest verhoogen Zij heeft haar tarief op 20 Juni kunnen ver lagen tot 5 pet., 4 Juli tot 4 pet. en thans tot 3 1/2 pet. Eeze verlaging, die juist samenvalt met de publicatie der bezuinigingsdecreten der Fran- sche regeering zal ongetwijfeld, zoo schrijft het Handelsblad, een gunstigen invloed heb ben. Het disconto is met 3 1/2 pet. evenwel nog l pet. boven het tarief dat voor 23 Mei 1.L gold. De beleeningsrente op Staatsfondsen met niet meer dan twee jaar looptijd is verlaagd van 6 tot 5 pet.; beleening voor één maand van 4 tot 3 1/2 pet. ^lllll|lllllll'||||l'll|''llllllllllllllllllll'||||ll||''''llllllllllllllllll'''|||ll|'''''IHlll|||||||lllllll''''''''' ZATERDAG 20 Juli 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. eontinubedr. A. Bouwmeester (declamatie) en Graih.pl. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 12.45 Gram.pl. 1.00. E. Walis en zijn orkest. I.45 Gram.pl. 2.20 Schalmei, o.l.v. P. Renes. 2.35 Dubbel X, o.l.v. C. Steyn. 3.00 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 3.30 Gram.pl. 4.00 Filmpraatje M. Sluyser. 4.15 „Beoefening der huismuziek", o.l.v. P. TIggers. 4,50 K, de Jonge: Een reis door Finland. 5,10 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, 5.40 Literaire causerie A. Vermeylen. 6.00 Ver volg orkestconcert. 6.30 Esperanto-uitzending, 6.50 A. de Booy zingt. 7.00 Friesch uurtje. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber., en VARA- Varia. 8.15 Gram.pl. 8.30 Willy Derby (zang), en de'Flierefluiters, o.l.v. E. Walis. 9.30 Decla matie R. Numan. 9.45 Orgelspel C. Steyn. 10.00 Gram.pl. 10.10 Blokfluitenensemble. 10.20 Or vitoopia o.l.v. J. v. d. Horst. 11.0012.00 Grampl. en pianorecital I. Rossican. HUIZEN, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orkest concert, gram.pl. en berichten. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sporthalfuur. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Orkestconeert. Grampl. 5.30 Schlagermu- ziek. 6.20 Lezingen en gram.pl. 7.35 Reportage en gram.pl. (Om 8.00 Berichten). 8.30 Gevar. concert en voordracht. 10.00 Reportage eii jram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 Zang en schla- germuziek. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. II.50 Het Imperial Hydro Hotel Orkest o.l.v. R. Smythe. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 2.20 Het BBC- Northern Ireland Orkest o.l.v. E. Godfrey Brown. 3.20 Gram.pl. 3.35 Reportage. 4.20 Gram.pl. 4.35 Reportage, 5,k I Report, v. d. Davis--Cup-wedstrijden. 5.20 Gram.pl. 5.35 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch In termezzo. 7.20 BBC-Theater-orkest o.l.v. S, Robinson. 8.20 Gram.pl. 8.50 „Dancing through" m.m.v. Geraldo en zijn orkest, het BBC~Revue- koor, en solisten. 9,50 Berichten. 10.20 Gershom Parking ton's Kwintet m.m.v. J. Buckley (ba riton). 11.2012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. II. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 9.05 Concert m.m.v. orkest, o.l.v. Bigot, en zangsolisten. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest o.l.v. Thyregod. 3.50 5.50 Omroeporkest o.l.v. Hye-Knudsen. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 9.10 Zang en piano. 9.30 A. Albech's Blaasorkest. 10.10 en 10.50 dito. 11.20—12.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Gevar. concert. 12.20 Gevar. concert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk programma o.l.v. G. Kneip. 7.20 Cembalo en gitaar. 7.35 Orgelcon cert R. Merten. 8.30 Vroolijk programma, m. m. v. het Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt en solisten. 11.2012.20 Dansmuziek. ROME, 412 M. 9.00 „Anna Karenine", spel van Tolstoi, mu ziek van Robbiani. Orkestl: Antonincelli. Koorl.: Veneziani. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest o.l.v. Walpot. 1.50—2.20, 4.20, 4.50, 5,20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Salonorkest en harmoniemuzlek. 10.30 Gram.pl. 11.2012.2.0 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.302.20 Omroeporkest o.l.v. Ga- son. 4.35 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Ga- son. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Arthur Meulemans. 10.3012.20 Populair concert. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevar. programma uit Hamburg, o.l.v. Fr. Paulli, 10.20 Berichten. 10.50 Harp- en pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.20 Vervolg van-8,30-.: 12.201-.15 Dansmuziek door Oskar Joost en zijn orkest,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6