I y R IJ D A G 19 JULI 1935 HAARLE M'S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN Japan heeft niet verklaard neutraal te zullen blijven. Zijn houding in de Abessynische kwestie ongewijzigd gebleven. TOKIO, 19 Juli In de kringen van het ministerie van buitenlandsche zaken is groote belangstelling gewekt door een Stefani-tele- gram uit Rome, volgens hetwelk de Japan- sche ambassadeur aldaar Dinsdag Mussolini in opdracht van zijn regeering formeel zou heb ben verklaard, dat Japan geenerlei bedoeling heeft in te grijpen in het Italiaansch-Abessy- nisch conflict en dat Japan geen politieke belangen in Abessynië heeft Naar aanleiding hiervan wordt verklaard dat de ambassadeur behalve de algemeene instructies, die hij reeds geruimen tijd ge leden heeft gekregen, geen bijzondere op dracht had, zoodat men zijn rapport uit Rome afwacht. Overigens is de houding van Japan in deze kwestie ongewijzigd gebleven. Een inmenging in het Italiaansch-Abessynisch conflict ligt niet in de bedoeling. Daarentegen wordt de algemeene politieke ontwikkeling in de hou ding van Genève hier met. aandacht gevolgd. Japan heeft in Abessynië economische belan gen, waarbij gewezen wordt op den belang rijken uitvoer naar Abessynië. In Japansche kringen vermoedt men, dat de verklaring zonder medeweten van den Ja- panschen ambassadeur is geschied. Naar ver luidt acht het Japansche ministerie van bui tenlandsche zaken de verklaring van Sugimura overbodig en gaat er derhalve niet mee ac- coord. Benzinesysteem van de F 22 wordt herzien. In verband met de „Kwikstaart"-ramp. AMSTERDAM, 19 Juli. Naar wij ver nemen, heeft de K.L.M. in verband met de catastrophe van „De Kwikstaart" gisteren de F 22, P.H.-A.J.P., „De Papegaai", die dienst deed op de route naar Scandinavië, uit den dienst genomen. Het benzine-systeem van dit vliegtuig zal nader worden bestudeerd en zoo danig worden verbeterd, dat het niet goed functionneeren van den benzinetoevoer naar de motoren uitgesloten moet worden geacht. Een zelfde herziening van het benzine systeem zal geschieden op de F 22 P.H.-A.J.R., „De Roerdomp", welke vliegtuig sinds korten tijd in de hangar is, nadat op het vliegveld Waalhaven een band gesprongen was. De dienst op Scandinavië wordt thans ge vlogen met een Douglas-vliegtuig. Nachtwaker schoot op zijn vrouw. Vier jaar geëischt. MAASTRICHT, 19 Juli. Voor de Rechtbank alhier, heeft terecht gestaan de 36-jarige nachtwaker P. J, A. M. te Beek, thans gede tineerd, die beschuldigd wordt van poging tot doodslag op zijn vrouw. Uit het getui'gënverhoor bleek; dat. ;©p --11 Februari 1934 deze'man'tijdens e.é'n.'Woor denwisseling met zijn vrouw, een .revolver "te voorschijn had gehaald en haar op een afr stand van enkele centimeters een kogel in de linkeroksel had geschoten. Ofschoon de. vrouw vier weken in het'hospitaal is ver pleegd, kon de kogel nog niét verwijderd worden. Onder d wang van den man had "de vrouw een verhaal aan de buren en de poli-, tie gedaan, volgens hetwelk de-revolver per ongeluk was afgegaan. Eerst' hi October is, bij de voorbereidingen' voor de echtscheiding het ware verhaal voor- den dag gekomen, waarna een vervolging werd ingesteld. De vrouw vertoeft op het oogenblik bij familie in Duitschland, doch zij is overgekomen om getuigenis af te leggen. De deskundige Van Waegeningh, directeur van den Warenkeuringsdienst had de klee- ren van de .vrouw onderzocht en geconsta teerd, dat van nabij moet zijn geschoten. Het O. M., waargenomen door Mr. Fabius, achtte opzet bewezen en eischte tegen ver dachte een gevangenisstraf van vier jaren. Het rapport over de „Kwik staart". Wordt binnenkort ingediend. Naar wij vernemen zal het ambtelijk rap port, dat door de heeren J. van der Heyden, inspecteur van den luchtvaartdienst van het departement van waterstaat en dr. ir. H. J. van der Maas, ingenieur-vlieger van den rijks- studiedienst van de luchtvaart, wordt opge maakt naar aanleiding van hun onderzoek naar de oorzaak betreffende de ramp van de Kwikstaart, dezer dagen bij den minister van waterstaat worden ingediend. Het wordt een lijvig rapport, na bestudee ring waarvan de minister zal hebben te be palen of het bijeenroepen van de permanente commissie inzake het onderzoek naar ongeluk ken bij de luchtvaart noodzakelijk moet wor den geacht. Ofschoon reeds min of meer officieel te ken nen is gegeven, dat na den start van dë Kwik staart een hapering is opgetreden in den toe voer van de benzine naar de twee linkermoto ren, hebben de deskundigen in hun onderzoek een groot aantal mogelijkheden betrokken, welke ieder op zich zelf zijn bestudeerd. Door deductie en verder onderzoek konden verschil lende daarvan worden uitgeschakeld. Naar wij vernemen vormt mede een onder deel van het onderzoek de ontdekking van een gebreken handle van een benzinepomp, welke deel heeft uitgemaakt van de motoren van de rechterzijde van het vliegtuig. Ofschoon de mogelijkheid bestaat, dat deze handle is ge- broken bij de botsing op den grond, wordt het niet uitgesloten geacht, dat dit defect is op getreden toen de Kwikstaart zich nog in de lucht bevond, waardoor mede kan worden overwogen of het van invloed is.geweest op den noodlottigen gang van zaken. LONDEN, 18 Juli (A.N.P.) Hen med- werker van de Daily Telegraph verneemt van dr. Gauffin, dat het verlies dat het museum te Stockholm heeft geleden door het verbran den van eenige miniaturen bij de ramp van het K. L. M.-vliegtuig Kwikstaart niet zoo ernstig is als het zich aanvankelijk liet aan zien. Gauffin had te Londen bij de veiling der Morgancollecte veertien minaturen ge kocht en deze reeds op 6 Juli als postpakket- naar Stockholm gezonden. De drie miniaturen, die dr. Gauffin had meegenomen in het vliegtuig, vertegenwoor digen slechts een kleinere waarde. MR. J. GERRITSZ. Wij vernemen, dat wethouder Mr. J. Ger- ritsz, die nu in zijn woning aan het Kenau park verpleegd wordt, voorloopig zijn werk zaamheden nog niet mag hervatten. Zijn toestand is bevredigend. Hij mag een half uur per dag het bed verlaten. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier vijftien rijwielen gestolen. STAATSEXAMEN VOOR MUZIEK. Heden Vrijdag, slaagde te 's-Gravenhage voor piano theoretisch gedeelte mej. Claar- tje Leeuwenberg, Haarlem, leerlinge van mej. El. Aghina te Bloemendaal. Het conflict bfj de coöperaties. Bemiddelingspogingen van den Coöperatie- raad. Donderdagavond is in het gebouw van de Coöp. „Vooruitgang" een bespreking gehou den tusschen de .besturen, van deze coöpe ratie en de coöperatie „De Eendracht" en drie vereenigingen der bakkersgezellen n.l. de moderne, de christelijke en de R.K., benevens eenige vertegenwoordigers van den Coöpera- tieraad. Het resultaat van deze onderhandelingen was, dat de Qpöperatieraad pogingen in het werk zal stellen, om. beide partijen in dit conflict tot elkaar te brengen. Er bestaat dus eenige kans, dat deze kwestie binnen coöperatie grenzen tot een oplossing zal worden gebracht. AANGEVRAAGDE AUTOBUSDIENSTEN GEWEIGERD. Gedeputeerde Staten van Noord Holland hebben eenige aanvragen tot het in werking- brengen van autobusdiensten behandeld en af gewezen. Afgewezen werden: het verzoek van L. J. Dominicus van den Bussche te Amsterdam om vergunning voor een busdienst van Am sterdam over Haarlem naar Den Haag. het verzoek van N. Sommeling te den Haag om vergunning voor een busdienst van Am sterdam over Haarlem naar den Haag, het verzoek van G. D. van Zetten en P. A. de Vos, te Rotterdam, om vergunning voor een busdienst van Amsterdam over Haarlem en den Haag naar Rotterdam, het verzoek der gébr. Koningsbruggen in den Helder om vergunning voor een busdienst van den Helder over Haarlem en den Haag naar Rotterdam, het verzoek van de N.V. Waco te Hoorn, om vergunning voor een busdienst van Haarlem over Amsterdam, Utrecht en Arnhem naar Düsseldorf en Solingen, alles voorzoover de door die diensten te rij den trajecten gelegen zijn in Noord Holland. HEEMSTEDE DE BRANDWEER MOEST EEN RUZIE BLUSSCHEN! Donderdagmiddag omstreeks 4.30 uur werd per telefoon aan het bureau van politie te Heemstede kennis gegévéii.'dat er brand was in eenperceel aan de Heemstëedsche Dreef.' Onmiddellijk rukte politie en brandweer uit, doe hhet bleek toen dat het slechts een hui selijke twist betrof en dat iemand vermoe delijk bij vergissing om de brandweer heeft gebeld. Door de politie wordt het geval na der onderzocht. EEN AANRIJDING. Op den Heerenweg had Donderdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De fietser (iemand uit Den Haag) komende uit de richting Haarlem week bij de Zandvoortschelaan plotseling eenigszins naar links uit en werd daardoor aangereden door een achter hem komende auto bestuurd door een Heemstedenaar. Het rijwiel werd beschadigd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Geen slachtoffers. Hedennacht omstreeks 1.15 reed een auto, bestuurd door, C. A. B. A. M. uit Berlicum, op den Heerenweg bij de Prinsenlaan tegen een boom en werd bijna geheel vernield. De auto had juist gestojt bij de Prinsen laan. waar de bestuurder afscheid nam van een vriend. Bij het verder rijden werd de auto plotseling stuurloos, waardoor hij te gen een boom terecht kwam en zijn auto werd vernield Persoonlijke ongelukken kwa men daarbij echter niet voor. De atuo moest worden weggesleept. COLLECTE. De buscollecte voor het medisch-paedago- gisch en geestelijk werk der zending in Oost en West-Indië heeft in Heemstede opgebracht 254.18;/.. Voor wie afwezig waren en toch gaarne het hunne willen bijdragen, zij her innerd. dat giro no. 75624 A. van Dijk Heem stede voor overschrijvingen open is. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Plaatsen aangewezen voor bouw politiebureau en bureau Publ. Werken. De Zandvoortsch- Bloemendaalsche strandquaestie Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. Den T e x. Afwezig de heeren Hogenbirk en Flemming. Installatie Raadslid. De heer H. A. E. M. Kraetzer wordt als raadslid geïnstalleerd. Politiebureau en bouw P. W. ge- B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten: a. als plaats voor een politiebureau annex kantoor voor den gemeente-ontvanger aan te wijzen het terrein, gelegen aan den Tette- rodeweg, Bloemendaalscheweg en spoorbaan HaarlemOverveeu b. als plaats voor het bureau voor publieke werken aan te wijzen de westzijde van den weg tusschen den Zeeweg en den Tetteroae- weg; c. voor stichting van het bureau voor pu blieke werken een crediet toe te staan van f 40.000. In dit bedrag is begrepen niet slechts de bouw. doch ook de centrale verwarming en inrichting ervan. De heer C a s s e (V.D.) wil dit belang- rijke punt van de agenda afvoeren. Het is geen punt voor eeh vacantie-zitting van den ..ouden" Raad. Bovendien zijn de meeningen in de commissie vóór Publ. Werken nog steeds verdeeld. Spr. wil wachten tot de nieuwe Raad bijeenkomt. De lieer L u d e n (C.H.) is het hiermede niet eens. Het betreft hier een oude zaak. Het politiebureau behoeft dringend verbete ring. Ieder uitstel acht spr. pernicieus. Een uitstekende plaats zal zijn die van de oude school, die nu afgebroken wordt. De quaes- lie van het politiebureau beslisse men al thans in deze n Raad: Ook Publ. Werken zijn onvoldoende gehuis vest in de „houten kast". Ook deze quaestie mag nu wel beslist worden. Waar het gebouw moet komen, dat zullen de wethouder en de directeur van P. W. het beste kunnen weten. Bij de werkplaatsen, dus bij den Watertoren, komt spr. een goede plaats voor. De kosten zijn spr. zeer meegevallen. Jhr. Qua r les van Ufford (V.B.) kan zich vereenigen met de voorgestelde plaats voor het politiebureau. Maar wat het gebouw voor P. W aangaat heeft spr. bij de stukken een uitvoerige toelichting gemist. Wat zullen de gevolgen zijn? Het établissement van P. W. aan den Zeeweg acht spr. „topzwaar". Veel wordt maar ,in werkverschaffing uitge voerd omdat dat établissement er eenmaal is. Spr. vreest bij aanneming van het voor stel van B. en W. vermeerdering van lasten iniplaats van bezuiniging. De voorzitter dankt den heer Luden voor zijn steun. Nu de .raadhuisplannen van de baan zijn. moet .met snelheid worden aan gepakt. Spr. raadt uitstel af. Met de begroo ting voor 1936 moet men weten wat de ge bouwen voor politie en P. W. kosten. Bij de aanwijzing van de plaats van het gebouw van P. W. is in hoofdzaak het advies van den wethouder van P. W. gevolgd. Op de gebouwen voor politie en P.W. is, ten onrechte, reeds te lang bezuinigd. Dit als ant woord aan Jhr. Quarles. De heer Noorman (S.D.A.P.) gelooft, dat uitstel weinig beteekenis heeft. Spr. kan vol komen accoord gaan met de voordracht. Met de plaats aan den Zeeweg voor het gebouw voor P.W. kan spr. zich vereenigen. Het toe zicht op een bedrijf moet bij dat bedrijf zijn. De bestaande gebouwen aan den Zeeweg zijn niet, zooals Jhr. Quarles meent, te groot op gezet. Er zal op den duur nog wel iets bij moeten komen. De uitvoering der plannen zal bovendien weer werkverruiming geven. De heer Posthumus Meyjes (V.B.) is ook tegen uitstel. Voor het gebouw voor P.W. weet spr. geen betere plaats aan te wijzen. Bij uitzondering juicht spr. het toe, dat P.W. zelf de gebouwen voor zijn dienst zal ontwerpen. Spr. zou voorts voor openbare aanbesteding zijn. De heer Schulz (s.d.a.p.) wil rekening hou den met de werkloozen in de gemeente. Eigen beheer zal dus het beste zijn. Bij openbare aanbesteding zouden bepalingen in de bestek ken voor het aanstellen van werkloozen uit de gemeente kunnen worden gemaakt. Wethouder Prinse.nberg (R.K.) betoogt dat er besparing zit in de door B. en W. aan gewezen plaats voor P.W. Het tegenwoordig' gebouw voor P.W. is zeer „brandgevaarlijk". Het kantoor voor P.W. zal zoo dicht mogelijk bij de gebouwen aan den Zeeweg moeten komen. Dit is uit eeh oogpunt van efficiency en besparing het meest gewenscht. Spr. bestrijdt dat de ruimte der gebouwen aan den Zeeweg te groot zijn. Een dergelijk complex is daar noodig voor de uitvoering dei- normale gemeentediensten. Het is de bedoeling een openbare aanbesteding te houden en ,üttprkjQ9#§B, ui,t Bloemendaal .zullen de voor- .%éur hebben. De Raad vereeriigt -zich .tenslotte [met de (Voorstellen van B. en W. Ontheffing Bebouwingsvoorschriften Ontheffing van het bepaalde in artikel 2 der Bebouwingsvoorschriften wordt verleend aan: a. Mej. J. M. E. Reijers voor verbouw van perceel Bloemendaalscheweg 7985; b. A. v. d. Ham, voor bouw van een dubbel woonhuis aan den Lage Duin en Daalscheweg: c. Haarlemsche Waterleiding voor bouw van een filtergebouw aan den Zeeweg; d. J. H. Weseman, voor verbouw van perceel Bosch en Duinlaan 90; e. Jhr. P. W. Quarles van Ufford, voor bouw van een schuur met hondenkennel aan de Bekslaan: f. Mej. M. A. Honken Ogelwight voor bouw van een woonhuis aan den Conollyweg. Bij punt c maakt de heer Posthumu.- Meyjes (V.B.) bezwaar, uit een aesthet-iscb oogpunt, tegen het filtergebouw dat Haarlem wil bouwen. Eenige leden vallen hem hij. De Voorzitter zegt, dat thans alleen het geven van dispensatie aan de orde is. Met algemeene stemmen wordt een motie van den heer Meyjes aangenomen, waaroij B. en W. worden uitgenoodigd rekening te houden met de gegeven wenken. Bloemendaalsche Montessorischool. Naar aanleiding van het om praeadvies in hun handen gestelde verzoek van het bestuur der Vereeniging „De Bloemendaalsche Mon tessorischool" op bouw van een lokaliteit voor voorbereidend onderwijs, stellen B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken, wegens de daaraan voor de gemeente ver bonden financieele bezwaren. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt of B. en W. in nader overleg kunnen treden met het bestuur. Wethouder Dr. Born water (partijloos,1 zegt, dat. spr. het bestuur het dure plan heeft afgeraden en het geadviseerd heeft, met een ander plan te komen, Maar het bestuur heeft toch het dure plan ingezonden. De Raad kan nu niet anders doen dan afwijzen. Aldus wordt besloten. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de U.L.O.-schcol wordt met 11 stemmen benoemd de heer H. Do u m a no. 1 der voordracht. (De heeren J. v. d. Meer en D. A. Oorver, no. 2 en 3 der voordracht krijgen elk een stem). Ruiling van grond met de H.IJ.S.M. Voor de reorganisatie van den weg langs de Leidschevaart wordt met de N.V. Holl. IJze ren Spoorweg Mij. een ruiling van grond aan gegaan. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofsbrieven der nieuw-gekozen raads leden worden door een commissie onderzocht en in orde bevonden. De commissie adviseert tot toelating. Onderhoudsverf werken. Ingekomen is een verzoek der Schilders- patroonsvereenigingen, bij onderhoudsverf- werken van haar bemiddeling gebruik te maken en geen werkloozen dit werk te laten verrichten. De heer C a s s e (V.D.) zegt dat het schil derwerk aan de U.L.O.-schooI aan den Vij- verweg door tewerkgestelden is geschied. Wethouder Prins én berg (R.K.) deelt mede dat hem dit onbekend was, anders had hij er zich tegen verzet. Spr. heeft nu op dracht gegeyen aan P. W„ hem van dergelijke zaken op de hoogte te houden. Rondvraag. De heer Posthumus M e ij e s V.B. zegt dat in een garage in de gemeente tevens een timmermans- en een meubelmakers- werkplaats zijn. Dit levert brandgevaar op. De voorzitter zegt, dat reeds stappen zijn gedaan, om aan dien toestand een eind te ma ken. De heer Enschedé (V3.) vraagt hoe het staat met de 'strandquaestie Bloemen- öaal-Zandvoort. De Voorzitter deelt mede. dat ter Prov. Griffie een bespreking heeft plaats gehad onder leiding van Dr. Doyer, Inspecteur der Volksgezondheid. Dezen zomer zal de zaak moeten olijven zooals zij is. Aan het verzoek van kampeerders om ver laging van tarieven kan niet. worden voldaan. De heer Bolleman (R.K. vraagt de le den van „Licht en Vrijheid" voor Augustus Ook de heer Hendrichs dankt de voorzitter nog in aanmerking te doen komen voor dag en nacht-kampeeren. De Voorzitter vindt, dat de Raad op zijn besluit van Mei nu niet kan terugkomen. De heer Schulz (S. D. A. P.) vraagt ver mindering van het dagtarief voor kampeeren van 50 op 20 cent. De voorzitter en wethouder Prinsen- b e r g betoogen, dat Bloemendaal niet bene den Zandvoort kan gaan. Besloten wprdt. hefc dagtarief na 3 uur, vast te stellen op f 0.25. Afscheid raadsleden, De voorzitter spreekt waardeerende af scheidswoorden tot de scheidende leden, wet houder Dr. Bornwater en Mr. De Lestrieux Hendrichs. Eerstgenoemde deed zeer veel voor het on derwijs, de volksgezondheid en de volkshuis vesting in de gemeente.Hij heeft veel bezuinigd op het onderwijs, zonder hst daarbij te scha den en toonde zich steeds een vriendelijk, hupsch man. die echter vasthoudend kon zijn. als het. noodig was. Met spijt neemt spr. af scheid van den wethouder. (Applaus van den Raad). voor wat hij met zooveel belangstelling in het belang der gemeente heeft gedaan. Dr. Bornwater dankte geroerd voor de vriendelijke woorden van den voorzitter Met leedwezen neemt spr. afscheid van den Raad en van zijn ambt. Hij heeft, steeds de belangen van Bloemendaal behartigd, omdat die gemeente hem lief was. Spr, blijft zich in aller vriendschap aanbevelan. De heer Hendrichs brengt in zijn dank woord hulde aan den voorzitter voor de kun dige, voorname en dikwijls amusante wijze, waarop hij de raadsvergaderingen pleegt te leiden. Hierna sluiting der openbare vergadering. Zonder hoofdelijke stemming. werden in den loop der zitting aangenomen de voorstellen betreffende: ruiling van grond bij de Brouwerskolk met mevr. E. A. C. J. van „Marïënbosch'overneming van grond aan den ..Mariënbosch": overneming vn grond aan den Militairenweg voor verbetering van den hoek Militairenweg—Ruysdaelweg: aankoop van grond aan den Zilkerweg (Oostzijde) te Vo gelenzang van de fa. Ruigrok en G. C. Ruigrok en consorten voor aanleg van een voetpad: verlenging duur der verordeningen op het be heer van het gas- en van het waterbedrijf; vaststelling suppletoire bgrootingen 1934 en van balans en rekeningen 1934 van het gas- en het waterbedrijf; gasprijsregeling met Heemstede voor levering aan Vogelenzang; vaststelling der verordening voor de verstrek king van verloskundige hulp aan on- en min vermogenden; crediet van f 700 voor aan schaffing van banken yoor U. L. O.-schoten; wijziging verordening op het O. L. onderwijs. Aangehoudenwerd het. voorstel tot wijzi ging der bebouwingsvoorschriftèn, om B. en W. gelegenheid te geven voor praeadvies on een amendement van Jhr. Quarles van Ufford, inzake het mogelijk maken van bewoning van groote villa's door twee gezinnen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Van Pelt, Platanen- laan 65, Bloemendaal, een blauwe Ceintuur; Magazijn Publieke Werken a. d. Zeeweg. Bloe mendaal, een belastingmerk 1934/1935; J. Ko per, Elswoutslaan 5, Overveen, een zilveren rozenkrans; Rosier. Vogelenzangscheweg 354, Vogelenzang, een bruin lederen portemonnaie; W. Kromhout, Vogelenzangscheweg 274. Voge lenzang, een portemonnaie met inhoud; A. J. de Wit, Leidschevaart 150. Vogelenzang, een vulpenhouder; Hameka, van Stolberglaan 21, Aerdenhout, een geldstuk: Lourenberg, Lind- schoterstraat 42. Haarlem, een fototoestel en een wandelkaart van Apeldoorn: Mevr. .Dal- meyer, Prins Hendriklaan 66, Overveen, een boodschappentasch met inhoud: Kleverlaan 5, Bloemendaal. een deken; G. Kruup. Noor der Tuindorplaan 7. Haarlem, een zilveren vul potlood; Duinlustweg 24. Overveen, een veld- fleseh; K. Sipkes, Brakenburgstraat 15 zw., Haarlem, een verrekijker in bruin etui: Son- daar, Spiegelenburgiaan 7. Aerdenhout. een actetasch; Mej. de Roos. Westerlaan 9. Aer denhout. een damestaschje met inhoud; Van Son, Zwarteweg 1, Aerdenhout, een groot wit konijn; Mr. Enschede, Vondellaan 15, Aerden hout, een dop van een autowiel; J. Duitsch, Eensstraat 58 b. Amsterdam (Z.), een vermoe delijk gouden sierspeld met tandje; Mej. La- geweg, tSerreboschstraat 59 rood, Haarlem, een zilveren damessierspeld; Mevr. Wijdeveld, Saxenburgerweg 3, Bloemendaal, een lederen beursje met inhoud; M. Fabriek, Diaconessen- huis, Haarlem, een portemonnaie met inhoud: Gemeentewerf Zeeweg. Overveen, een kosteloos belastingmerk (rijwiel). Terug te bekomen aan het bureau van po litie te Overveen: een beige mantelceintuur; een portefeuille inhoudende foto's enz.; een blauw badpakje; een bril in étui; een gouden lorgnet in étui; een naamplaat merk Stude- baker; een belastingplaatje 1934/1935; een be lastingplaatje 1934/1935; een blauwe mantel ceintuur. Aan den politiepost Noordzeestrand: een mantelceintuur, een mesje, een bos sleutels, een huissleutel, een paar dameskousen, een dameskous, een badpak, een kinderschopje, een steunzool, een rijwielhandpomp, een beurs je met inhoud, een haakpen met garen, een aantal badschoenen, een ventvergunning voor de gemeente Zandvoort, een tweetal sleutels aan een draad, een kinderschoen, een R.K. penning. EXCURSIE. Donderdagavond maakten eenige leden van den Ned. Bond van Vereenigingen van oud leerlingen der Tuinbouwwintercussen een ex cursie naar de Bloemendaalsche gemeentelijke kweekerij aan de Veldiaan. De heer I. Vermeer, bloemist-kweeker bij dezen Bloemendaalschen tak van dienst, ontving de gasten en leidde hen rond. eerst langs de „buitenboel", waar uit den aard der zaak niet het mooiste te zien was. Veel toch uit de bakken is verhuisd naai de parken en plantsoenen, zoodat men zich eigenlijk met restjes moest tevreden stellen. Maar toch was hier ook nog wel wat bijzon ders te zien. De verschillende soorten van oranjeboomen, draecena's en palmen, laurier- 'ooonen enz. leverden genoeg stof op voor een leerzame bespreking. In de groote serre werden de verschillende tropische waterplanten. 'Victoria regia. de Lotus, het papyrusriet. de rijst en vele andere intei-essante planten bezichtigd. Ook konden de gasten kijken naar het opengaan van een der prachtig roode bloemen der tropische watc- lelie, hetgeen zich slechtst in enkele minuten voltrok. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de kleinere kassen, die tijdens den bloei van de Nachtcactus altijd zoo druk bezocht worden. Dank zij de uitgebreide kennis van den heer Vermeer konden de bezoekers hier een schat van kennis op doen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Eendracht IJM 117 f 1710 Eveline IJM 115 f 590 Gezina IJM 140 f 1080 (Deze bevatten samen 425 manden) Bieiefeld P.G 434 450 manden g 3290. Motorlogger: KW 74 f 970. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 19 Juli. Tarbot per K.G. f 0.82—f 0.66 Tongen per K.G. f 1.30f 0.71 Zetschol per 50 K.G. f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 16f 3.70 Bot per 5 OK.G. f 6.50—f 2 Vleet per stuk 1' 1.90 Kleine poon per 50 K.G. f 4.50f 1.15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14f 3.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 30f 23 Groote gullen per 50 K.G. f 6f 4.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 4.40f 3.30 Wijting per 50 K.G. f 2.70— f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 1£f 11 Koolvisch per stuk f 0.25 Versche haring per kist f 12f 6.25 Groote hake per 125 K G. f 55f 46.50 Middel hake per 125 K.G. f 49.50—f 40 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 15f 11 Kleine hake per 50 K.G. f 4.80f 2.80 AMcTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 19 JULI 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binuciil. 4 1/2 pGt. Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pel. Nederl. Indië 1930 U Staatsl, Buitenl, 5 1 2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pCt, Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Sclieepv. Mij en. Oude Boot Scheepv Unie Stoomv Mij. Ned. Industr. Blnncnl, Alg K.zijde Unie... A. N. 1. E M. (Nat Bezit) v Berkei's Patent Gert. Coilvö Delft Nederl Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Unilever Gem. Bez Philips Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am Smelting Am En ka Bethlehem Stoel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoft (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amor. Cy Standard Brands U. S. Leather U S. Steel Banken Blnnenl. Koloniale Bank Ceri Handel MIJ. Indische Bank Banken Bulteul Deutsche Reichsb Petrol. MIJ. Btnl. Kon, Petroleum Perlak Petrol. MIJ. Buitenl. Continental Oil «heil Union Cultuur Mijcn. Fl, V. A Java Cultuur N, 1. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Ml.lon. Alg Exploratie BUllton II Redjang Boeton Tabak M 1,1 en. Deli Batavia Tabak. Deli MIJ liesoeki Senemhah Rubber Mijcn. A'dam Rubber Dell Bat Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver Ind Cuit Ondcrn Spoorwegen Buitenl, Atch. Topeca Comm Milwaukee S pet Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 1 30 S8l/f 99Va 18* 25 259* 99*-?/* 6% 6tyt 25* 19* 2*4 16* 9% 23Vf 25Vg 4* 34 29 jy* 6/g 19Ve 23 484 /5* IS5* 186 1854— 84 139 149* 40 144 b.6* 107 123/s 6Ve 139 - 1-8* 0/* 2%

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7