ïn stormen geboren en geregeerd. ÏVfONOPOLE Zandvoorf Une fête de nègre Disconto verhoogd. Begrootingen worden ingediend. Waddinxveen. De kabinetsraad. Het BetoHifeijkste 53e 'Jaargang No. 15975 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 24 Juli 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72ï4. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 o Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35, Reclames 0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod .14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim f 75.- Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DiT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 24 Juli. Regeeringscrisis. Het zoo lang verwachte conflict tusschen de 'regeering en de R.K. Tweede Kamerfractie is gisteren uitgebroken. Op het moment dat dit artikel geschreven wordt vergadert de regce- ring nog en is dus nog niet bekend welk ad vies zij aan de Koningin meent te moeten geven. Maar de behandeling van het Bezuini- gingsontwerp is opgeschort op verzoek der re geering, en minister Colijn heeft de verkla ring van prof. Aalberse, leider der R.K. fractie, dat deze fractie haar stem niet zou kunnen geven aan een motie van vertrouwen-in-het- kabinet (indien die werd voorgesteld) duide lijk geïnterpreteerd. Hij heeft gezegd: de grootste fractie zegt ons dus haar vertrouwen op, de S.D.A.P., de communisten en eenige al leenstaande leden hebben hetzelfde gedaan, de meerderheid der Kamer is dus tegen ons. Wij moeten daaruit onze consequenties trekken. Dit blad staat buiten de politieke partijen en is te allen tijde neutraal ten aanzien van de partijpolitiek. Wij onthouden ons dus van eenige waardeering der verschillende stand punten in dit conflict, maar de lezer zal te recht van ons verwachten dat wij, op grond van onze informaties, een overzicht van de situatie geven. Dit overzicht kan op het moment niet an ders dan van negatieven aard zijn. Onderling is de R.K. fractie het blijkbaar ten zeerste oneens. In haar midden bevindt zich een aantal voorstanders van z.g. „con sequente deflatie". In haar midden bevindt zich ook een aantal voorstanders van de valuatie. Deze twee groepen zijn dus in eco- nomischen zin volkomen tegenstanders. Als namens hen gezamenlijk vertrouwen wordt opgezegd, welke economische koers wenschen zij dan? Dit is voor een gewoon niensch niet begrijpelijk. Inmiddels komt het bericht binnen dat de Kabinetsraad zijn beslissing heeft uitgesteld tot morgen. Er wordt alleen aan toegevoegd, dat het kabinet opnieuw zijn wil heeft be vestigd om zoo noodig met de krachtigste middelen op te treden tot handhaving van den gaven gulden. Dit vertegenwoordigt dus ook de anti-devaluïstische meening van de vooraanstaande R.K. politici mr. van Schaik, dr. Deckers en ir. Gelissen, leden der re- ge eriiig. De gansche situatie is uiterst verward. In politieken kring is men ervan overtuigd dat, als de regeering morgen mocht aftreden, het logisch zou zijn als prof. Aalberse werd uitge- noodigd een kabinet te formeeren. Maar uit R.K. kring is bij herhaling te kennen ge geven dat men niet met de S.D.A.P. samen wil regeeren, en een „kabinet op breede basis" zou niet mogelijk zijn op grond van de A.R., de V.B. en misschien nog meer partijen, om daaraan mede te werken. In welke rich ting zou de heer Aalberse dan eigenlijk moe ten zoeken? Is er een meerderheid voor „con sequente deflatie"? Als wij daarnaar infor- meeren is het antwoord ontkennend. Is er een meerderheid voor devaluatie? Het ant woord is blijkbaar eveneens ontkennend: nie mand durft er althans de verzekering van te geven. En als die er was, met welke partij- groepeering zou die dan moeten kloppen, ge zien het feit dat men in R.K. kring niet met de S.D.A.P. samen wil regeeren? Uit politieken kring komen ook interes sante betoogen over „tactiek". Sommigen zijn van meening dat Colijn, door Aalberse uit te dagen omtrent de kwestie van ver trouwen, „de tegenpartij tegen den muur heeft gezet". Als hij dat niet gedaan had zou Aalberse zulk een verklaring niet hebben be hoeven af te leggen en zou het Bezuinigings- ontwerp wel zijn aangenomen, enz. Dit alles moge zeer interessant zijn voor be roeps-politici, maar als objectief buitenstaan der is men geneigd de vraag te stellen of in Den Haag wel voldoende den ernst van de huidige situatie beseft wordt. Afgezien van alle politieke meeningen en van de vraag, wie schuldig zijn aan deze verwarring, kan men constateeren dat land en volk nergens minder belang bij hebben dan bij een situatie als de huidige. De voortdurende onzekerheid omtrent devaluatie, thans weer toegespitst door deze gebeurtenissen, werkt in tallooze bedrijven belemmerend op den gang van za ken en den ondernemingsgeest. Een crisis als de huidige noopt de Neder- landsche Bank opnieuw tot verhooging van het wisseldisconto, hetgeen funest voor het- zakenleven is. Allerlei menschen komen in schrik en onzekerheid over de spaarduitjes waarvan zij leven moeten. Velen- doen over haaste, onberaden dingen. En dan hebben we nog het „alternatief' van Kamer-ontbinding ook. Wellicht zal de regeering daar niet toe adviseeren, omdat zij van meening zou kunnen zijn dat verkiezin gen geen diïidelijken uitspraak en geen noe menswaardige verandering in de politieke machtsverhoudingen zouden brengen. Veel kans op ontbinding van de Kamer schijnt er niet te zijn. Dat is zeker, dat de meeste kie zers er thans niets van zouden snappen, even min als zij het snappen zullen dat men praat over een motie van vertrouwen die niet is in gediend en van weerszijden beslissende woor den uit zonder bij stemming te beslissen. Het uitstel tot morgen maakt ook geen ver- heugenden indruk. Aan meer onzekerheid hebben wij allerminst behoefte. Wel aan een vast beleid van Kamer zoowel als regeering. zonder phrases en interessante situaties. Aan rustig, vastberaden werk! Dit is de objectieve meening van iemand die buiten alle partijpolitiek staat. R. P. ITALIAANSCH VLIEGTUIG AANGESPOELD. PARIJS, 23 Juli (A. N. P.). Op de Noordkust van het eiland Minorca, van de Balearen, is het wrak van een water vliegtuig aangespoeld. Het schijnt het wrak van een Italiaansch vliegtuig te zijn. De cabines van het toestel waren leeg. Uit het leven van het kabinet. Het kabinet Colijn, dat in de ruim twee ja ren van zijn bestaan reeds veel stormen heeft doorstaan, maakt momenteel de moeilijkste periode door welke het tot nu toe heeft be leefd. Reeds bij zijn wieg echter viel al te voor spellen, dat zijn leven niet rustig zou zijn. Daarvoor was immers voor de definitieve mi- nisterslijst aan de Koningin werd voorgelegd, reeds te veel gebeurd. Op 1 Mei '33 werd aan dr. H. Colijn de "vorming van een kabinet opge dragen, maar toen hij tot onderhandelingen met de verschillende partijen overging bleek, dat de R.K. Staatspartij niet aan de vorming van een parlementair kabinet wilde meewer ken. Op 16 Mei 1933 bracht dr. H. Colijn aan de Koningin rapport uit, dat hij zijn poging had moeten staken. De reden hiervan bleek uit een schrijven, dat door prof. Aalberse v/as gepubliceerd en waarin werd gezegd, dat de R.K. Staatspartij wel bereid was zitting te nemen in een kabinet, dat uit vertegenwoor digers der R.K., A.R., C.H. en V.D. bestond, maar dat- zij daarnaast de kloof tusschen de R.K. Staatspartij en den Vrijheidsbond van te principieelen aard achtte om doeltreffende samenwerking mogelijk t-e maken. Op grond hiervan, alsmede op de overweging „dat een kabinet gevormd uit de drie reehtsche par tijen" noch naar getal (52) nog naar innerlijk sterk genoeg zou zijn om een taak van den vereischten omvang tot een goed einde te brengen, besloot dr. Colijn de Koningin ont heffing te vragen van de hem verleende op dracht tot vorming van een parlementair ka binet. Vervolgens werd hem de vorming van een crisiskabinet opgedragen, waarop dr. Co lijn op 24 Mei zijn voordracht tot samenstel ling van zulk een kabinet heeft ingediend. Verschillenden van de toen voorgedragenen behooren niet meer tot het ministerie. Aller eerst minister mr. T. J. Verschuur, die als lid van de R.K. Staatspartij tot het kabinet was toegetreden, zonder dat de partij daarvoor eenige verantwoordelijkheid op zich had geno men. Hij verzocht op 15 April aan de Ko ningin om gezondheidsredenen ontslag uit zijn ambt, juist op eerf tijdstip dat de minis ter-president een reis naar Ned. Indic zou maken. Deze reis ging niet door, daar dr. Co lijn thans ad interim het beheer over het de partement van Economische zaken nam. De vervulling van de vacature liet nog al eenigen tijd op zich wachten tot eindelijk in Juni de gezochte persoon gevonden was in mr. M. P. L. Steenberghe, eveneens lid van de R.K. Staats partij, doch juist als mr. Verschuur zitting nemend zonder verantwoordelijkheid van zijn partij. De in het crisiskabinet zitting hebbende mi nister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, overleed na een korte ongesteldheid op 13 Januari van dit jaar, waardoor weer een plaats open kwam. Hij werd opgevolgd door jhr. ir. O.C.A. v. Lidt de Jeude, eveneens lid van den Vrijheidsbond. Een derde departement verloor zijn beheer der door het aftreden van minister mr. II. P. Marchant, die als lid van den Vrijz. Dem. Bond tot het kabinet was toegetreden, doch naar eigen verklaring in het eind van 1934 tot de R.K. kerk was toegetreden. Hierdoor was naar veler meening de positie van den minister van Onderwijs onhoudbaar geworden, waarop hij bij de Koningin ontslag vroeg, dat werd verleend. Tot heden is in zijn plaats geen an der benoemd. Wel hebben verschillende ge ruchten de ronde gedaan en wel zijn verschil lende namen genoemd o.w. mr. M. Slingenberg, doch tot een benoeming is het nog niet geko men en ook thans nog neemt dr. Slotemakei- de Bruïne de portefeuille ad interim waar. Mr. Steenberghe heeft slechts korten tijd deel uitgemaakt van de landsregeering. Bij de voorbereiding van het groote bezuinigings- ontwerp werd in den ministerraad de mo netaire kwestie ter sprake gebracht, waar bij hij meedeelde tot devaluatie over te hel len. Daardoor week hij af van de meening der overige ministers, zoodat hij zijn ont slagaanvrage indiende. Zijn opvolger werd prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, over wiens industrialisatieplannen den laatsten tijd ge noeg is geschreven om daarover uit te wij den. Moeilijkheden op andere gebieden. Ook op ander terrein heeft de minister nog met groote moeilijkheden te kampen gehad. Wij denken daarbij speciaal aan de handels onderhandelingen met andere landen. De laatste twee jaren is onze export meer en meer aan banden gelegd. Onze producten werden op de buitenlandsc-he markten steeds meer geweerd en daarvoor moesten herhaal delijk onze onderhandelaars er op uit om te trachten in elk geval een deel van onzen uitvoer te behouden. Hoe zwaar deze taak dikwei-f is geweest, bevroeden slechts weini gen. Daarnaast dient ook gereleveerd te wor den de verschillende regelingen met Duitsch- land over de deviezen. Tal van wetsontwerpen. De hoeveelheid werk, door het kabinet ver zet. is een crisisberg geweest. Zelden zijn in zulk een kort tijdsbestek een zoo groot aan tal wetsontwerpen ingediend. Hun aantal is bij benadering niet te zeggen, want zij loo- pen in de honderden. Natuurlijk is een groot deel ervan gevolg van de steeds verder om zich heen grijpende en steeds grooter won den slaande crisis, maar daarnaast zijn er toch eveneens tientallen ontwerpen inge diend, die in geen of slechts zeer los verband met den slechten economischen toestand staan. Dikwijls moest het kabinet ingrijpen om te zorgen, dat een deel van het bedrijfsleven niet geheel verlamd werd en met ingang van Juli 1934 meende het de steunnormen te moe ten verlagen. Bij alles verklaarde het gedreven te worden door de bittere noodzaak, welke het demonstreerde met wijzen op de uitkomsten DONDERDAG GROOT NACHTFEEST (Adv. Ingez. Med.) van 's lands rekeningen en begrootingen, waarop tekorten van millioenen prijken. Die krachtige drijfveer liet evenwel nog tijd om ook aan andere zaken te denken en wij willen hierbij wijzen op de nieuwe verkeerswet, de wijziging der kieswet, het wetsontwerp tot in voering van den Midden Europeeschen tijd. de spelling, enz. Als laatste groot stuk werk heeft hst bij de Kamer het groote bezuini- gingsontwerp ingediend, bij welks algemeene beschouwingen mr. Aalberse Dinsdag zijn el ders in dit blad vermelde verklaring hééft af gelegd, welke zulk een moeilijke positie voor het kabinet heeft geschapen. Bij deze beschou wingen is tenslotte ook door de Tweede Ka mer van alle zijden de kwestie van deflatie en devaluatie besproken, die in de laatste jaren voortdurend meer naar voren is gekomen Zooals hierboven reeds is gemeld, staat het kabinét Colijn op het standpunt, dat deflatie te verkiezen is boven devaluatie. De regeering heeft daarvan enkele maanden geleden nog de daadwerkelijke bewijzen gegeven, toen door een aantal speculanten een aanval op den gulden werd gedaan en zij alles wat in haar vermogen was heeft verricht om de goudwaar- de van ons ruilmiddel te handhaven. Voor ve len is de kwestie van deflatie of devaluatie de hoofdzaak van het groote debat geweest, dat vorige week Woensdag in de Kamer is begonnen. Onder de Katholieke Kamerfractie zijn verschillende leden voorstanders van de valuatie en hun stem zal ongetwijfeld ook invloed hebben uitgeoefend op ae beslissing of aan het tegenwoordige kabinet nog dat geloof en dat vertrouwen kan worden gegeven, waar om het Vrijdag bij monde van den minister president heeft gevraagd. Thans zal men dienen af te wachten of de tegenwoordige regeering ook deze storm in haar bestaan te boven zal komen. Het ziet er voor haar dreigend uit en weldra zal blijken of zij dezen aanval het hoofd kan bieden. In elk geval heeft zij, in moeilijke tijden gebo ren, en onder uitermate zware omstandig heden haar werk verricht, een werk, dat bij velen misnoegen moest wekken en dat niet gemakkelijk gelegenheid bood eer te verwer ven. Want het is moeilijk zeilen als wind en stroom tegen zijn. Aan de historici de taak om later te oordeelén over deze tijden. AMSTERDAM, 24 Juli. De Ned. Bank verhoogt met ingang van 25 Juli haar tarieven over de ge- heele linie met 2 pet., het wisseldiscon to zal derhalve 5 pet. bedragen. Zonder met de bezuinigings maatregelen rekening te houden. Nu het bezuïnigingsontwerp voor het oogenblik niet verder behandeld wordt en een spoedige hervatting van de be handeling; daarvan ook niet waar schijnlijk is, zullen de begrootingen moeten worden ingediend, zonder re kening te houden met het bezuïni gingsontwerp, hetgeen beteekent, dat de in verband daarmede in die be grootingen reeds verwerkte bezuini gingsmaatregelen zullen worden terug genomen. (De Jinanciëele toestand van Waddinxveen blijft uitzonderlijk gunstig. Burgemeester P. A. Troost heeft thans medegedeeld dat de rekening 1934 op den gewonen dienst sluit met een batig saldo van bijna 68.000 gulden.) O Waddinxveen, o Waddinxveen, Wat zijt gij te benijden, Hoe slaat gij u zoo prachtig heen Door deze barre tijden. Hoe komt gij aan zoo'n batig slot. Het klinkt haast als een fabel, Gij zijt met uw voordeelig lot Wel Waddinxvenerabel. Als een oase in een land. Met verder slechts woestijnen, Waar alles vastloopt in het zand En elke groei blijft kwijnen. O Waddinxveen. o Waddinxveen. Mijn beste filsitatie. Gemeentelijk zoo ongemeen. Een voorbeeld voor de natie. Maar ziet. de leiding die gij koost. Verklaart het wonder nader. Gij hebt nu ieder zoekt naar troost, PA Troost als burgervader. P. GASUS. Beslissing uitgesteld tot morgen. Minister Colijn naar de koningin. De Regeeringspersdienst deelt mede: Hedenochtend is de ministerraad in buitengewone zitting bijeengeko men om overeenkomstig de gister avond door minister Colijn in de Tweede Kamer afgelegde verklaring zich te beraden over de politieke situatie. Een definitieve beslissing over het aan de Kroon uit te brengen advies wordt in een morgenochtend te hou den vergadering van den minister raad genomen. Ten aanzien van de zitting van den ministerraad van hedenochtend kan alleen nog worden medegedeeld, dat daarin het kabinet opnieuw zijn wil heeft bevestigd om zoonoodïg met de krachtigste middelen op te treden tot handhaving van den gaven gul den. Onze Haagsche correspondent voegt hieraan toe dat hij heeft vernomen dat minister Colijn he denmiddag aan II. M. de Koningin rapport zal uitbrengen over de heden morgen gehouden Kabinetszitting en overleg plegen met liet Staatshoofd. PERSONALIA. De heer Th. v. d. Kolk, alhier, is geslaagd voor het examen Boekhouden van de Ver- eeniging' van Leeraren in de Handelsweten schappen Voor het examen nuttige handwerken slaagden de dames C. Bartstra te Haarlem, J. A. Hangelbroek en M. van Hanja te Heem stede. DE TROTS VAN HET ABESSYNISCHE LEGER DE PAARDEN. Dit zijn de paarden, die een belangrijk onderdeel vormen van het Abessynische leger. De cavalerie is door Europeesche officieren onderricht geworden en rijdt dus ook, naar Europeesch voorbeeld, van karabijn, lans en sabel voorzien, over het slag veld. Hoeveel paarden Abessynië heeft is niet bekend, maar dat het er wel veel zullen zijn, ligt voor de hand. Immers in een land waar de wegen nog niet voor motorverkeer zijn geschikt, moeten de paarden de plaats van de machine innemen. Zoo ook m een slachting.... MR. AALBERSE HEEFT WOENSDAGMIDDAG IN DE TWEEDE KAMER VERKLAARD DAT DE R.-K. FRACTIE NIET VOLDOENDE GELOOF EN VERTROUWEN IN DE RE GEERING HEEFT; DE BERAADSLAGIN GEN OVER HET BEZUÏNIGINGSONTWERP ZIJN GESTAAKT. pag. 3 De ministerraad vergaderde hedenmorgen. pag. 1 Grepen uit het leven van het kabinct-Colijn. pag. 1 De landsbegrootingen worden ingediend zon der met de bezuinigingsmaatregelen rekening te houden. pag. I De Nedcrlandsche Bank verhoogt het disconto van 2 op 5 pet. pag. 1 Italië keert zich tegen Engeland wegens den wapenuitvoer naar Abessynië. pag. 4 Frankrijk en Engeland zijn het eens over de Abessynische kwestie. pag. 4 Politiek godsdienstige onlusten in Ierland breiden zich uit. pag. 4 Laatste Berichten. pag. 7 ARTIKELEN, ENZ. R. P. Regeeringscrisis. pag. 1 Bekende Haarlemmers: de heer Jan v. Strij- bos. pag. 5 Behandeling bezuïnigings ontwerp geschorst. Dinsdagmiddag heeft mr. Aalberse in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd, dat zijn fractie niet meer dat geloof en vertrouwen in de regee ring heeft, dat deze j.l. Vrijdag bij monde van den minister-president heeft gevraagd. In verband hiermede heeft de re- geering Dinsdagavond schorsing van de beraadslagingen over het bezuï nigingsontwerp gevraagd. Uitvoerige bijzonderheden hier over vindt men op pagina 3. K. L. M. krimpt nog meer in. De K.L.M. meldt: Wegens tekort aan personeel zullen bij de K.L.M. de volgende wijzigingen in het zomer- programma worden aangebracht: Met ingang van Vrijdag 26 dezer zal de och tenddienst van de K.L.M. naar Londen, vertrek van Amsterdam 7 u. 45. aankomst te Londen 9 u. 50, worden opgeheven. Hetzelfde geldt voor den avonddienst in tegengestelde rich ting, t.w. vertrek van Londen 19 u. 30, aan komst te Amsterdam 21 u. 55. Na deze inkrimping bestaan er nog vier diensten uit Londen, waarvan een geëxploi teerd door de Deutsche Lufthansa. De avonddienst naar Parijs, vertrek van Am sterdam 21 u. 20. aankomst te 23 u. 35. alsmede de avonddienst in tegengestelde richting, ver trek van Parijs 20 u., aankomst te Amsterdam 23 u. 20, worden eveneens op 26 dezer geslo ten en dus in den avond van 25 dezer voor het laatst uitgevoerd. Er bestaan dan nog drie diensten per dag in beide richtingen, waar van één van de K.L.M.. één van do Air France en één, welke tusschen Nederland en Brussel door de K.L.M. en tusschen Brussel en Parijs door de Air France wordt uitgevoerd. Teneinde inplaats van den opgeheven dienst voor Rot terdam een andere gunstige verbinding in het leven te roepen, zullen de middagsncldiensten van de K.L.M. in beide richtingen een facul tatieve landing maken. De verbinding AmsterdamHullLiverpool v.v. vervalt eveneens met ingang van 26 dezer in beide richtingen. Met ingang van Maandag 29 Juli treedt voor het binnenland een gewijzigde dienstregeling in werking. De dubbeldaagsche diensten tusschen Am sterdam en Groningen en Amsterdam en Twente zullen worden vervangen door enkel- daagsche diensten, welke om 8 u. 15 (des Za terdags 13 u. 30) uit Groningen en om 8 u. 20 (des Zaterdags 13 u. 35) uit Twente vertrek ken. De diensten op Zeeland, Knocke Zoute en op Eindhoven, zoowel als de dienst tusschen Eindhoven en Brussel, blijven volledig be staan, ofschoon de dienstregeling eenige ver andering ondergaat. Een jaar wegens tarwe-fraude. Eerste vonnis in de Ekster zaak. Dc Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de eerste zaak, betreffende de tar- wefraudes in Gelderland. Zij veroordeelde den 31-jarigen bakker H. J. J. uit Eist tot één jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, wegens oplichting meermalen ge pleegd. Zooals men weet had de verdachte de Ne- derlandsche Meelcentrale benadeeld voor een bedrag van ruim 9G0 gulden, door het over leggen van valsohelijk ingevulde staten, waai'op het door hem tot beschuit verwerkte tarwebloem voor een hooger gewicht was aan gegeven dan in werkelijkheid door hem was gebruikt.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1