I I II I yOENSDSG 24 JUUT 1935 HA ARE EM'S DAGBEAD 7 LAATSTE BERICHTEN Millioenen vluchtten en duizenden verdronken. Door de overstroomingsramp in China. SJANGHAI. 24 Juli In het Zuidwesten der provincie Sjantoeng, het gebied waardoor de Hoangho tot aan zijn richtingsverandering in 1852 in zee stroomde, blijft het water nog voortdurend stijgen. De watermassa's hebben thans de steden Tsjoejeh, Tsjia-Siang en Joengtsjeng bereikt, welker ontruiming door den gouverneur is gelast. Nabij het Manjang- meer aan de grens van Sjantoeng en Kiang- soe, zijn de dijken doorgebroken en honderden dorpen staan geheel onder water. Onder de vluchtelingen heerscht hongersnood en da gelijks eischen verschillende epidemieën hon derden offers. Uit het gebied van de Jangtse luiden de be richten iets gunstiger. Sedert eenige dagen zakt het water langzaam doch gestadig. In dit gebied kan me ndan ook al eenigszins een overzicht van den omvang van de ramp krij gen. Er zouden niet minder dan 10 millioen menschen gevlucht zijn. In de omgeving van het Toengting-meer, de reusachtige binnenzee in het Noorden der pro vincie Hoenan, is de materieele schade groo- ter dan bij de groote overstroomingen van 1931. Volgens mededeelingen van het Roode Kruis te Hankau schat men het aantal uit de Jangtse en uit de Han-rivier geborgen lijken op 30.000. De kisten kwamen terug maar de wapens waren weg. Raadselachtig geval in Fransche haven. PARIJS, 24 Juli. Sedert twee dagen is de Fransche Süreté aan het werk om de geheim zinnige verdwijning van 25.000 kg. wapens en munitie uit de haven van Le Havre op te hel deren. De burgemeester van Le Havre, de afge vaardigde in de Fransche Kamer Martin Meyer, heeft de „Matin" over deze zaak het volgende medegedeeld: Vier of vijf maanden geleden kreg de Parij- sche wapen- en munitiefabriek een groote order uit Buenos Aires. De uit machinegewe ren, geweren, kruit, granaten en patronen be staande zending werd in 325 kisten met een totaal gewicht van 25.000 kg verpakt en te Rouen bevracht op twee schepen. Toen deze reeds vertrokke nwaren en zich ter hoogte van Le Havre bevonden kreeg de Fransche regeering het verzoek van de Argentijnsche regeering de zending te verhinderen, waartoe het echter reeds te laat was. Op de plaats van bestemming aangekomen, wist de douane den invoer der gevaarlijke lading te verhinderen. Eenige weken latei- werden de ongewenschte kisten naar Frankrijk teruggezonden, op normale wijze te Le Havre gelost en in de vrijhaven opgeslagen. Bij een douane-onderzoek bleken verschillende on regelmatigheden waarop de kisten geopend werden..-,'To*; gropteyerb.azjng der douane beambten bevonden zich in dé kisten echter geen wapens en munitie, doch stukken §$éen en-zand. Uit het onderzoek blijkt, dat deze merkwaardige inhoud uit Parijs afkomstig is. Canada en Japan zijn in oorlog. OTTAWA, 24 Juli. (A.N.P.) Het is de finitief tot een handelsoorlog tusschen Cana da en Japan gekomen door de afkondiging van een besluit, waarbij boven de gewone in voerrechten en de dumping-rechten een extra tarief van den invoer van alle Japansche wa ren wordt geheven tot een hoogte van 33 1/3 procent. Zooals men zich zal herinneren, is aan dezen maatregel voorafgegaan verhoo ging der invoerrechten op vele Canadeesche goederen door de Japansche regeering. Staking in Indiana is geëindigd NEW-YORK, 24 Juli. De vakvereeni- gingen te Terra Haute in den staat Indiana hebben heden de algemeene staking die twee dagen geduurd heeft, opgeheven. Door de aanwezigheid der troepenconcentraties in de stad heeft men gedurende de afgeloopen da gen het zakenleven althans gedeeltelijk voortgang kunnen laten vinden. Er zijn in totaal ruim 50 personen gearres teerd. die voor militaire rechtbanken zullen terechtstaan. Ongeluk tijdens nachtelijke manoeuvres boven Londen. LONDEN. 24 Juli (Reuter). Tijdens de groote luchtmanoeuvres, die op het oogen- biik boven Londen en de omliggende graaf schappen worden gehouden, is gisteravond tegen middernacht nabij Bayshot (graafschap Surrey) een bommenwerper vernield. Het toestel kwam bij de landing met zulk een kracht neer dat het brak en in vlammen opging. Van de vijf inzittenden liepen er drie zware verwondingen op. die echter niet levensge vaarlijk zijn. Het toestel zelf brandde ge heel uit. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk op Donderdag 25 Juli a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Da Jesus dem Kreuze standt. S. Scheidt 1587—1654 J. S. Bach. 2. Sonata III Andante. Adagio. Vivace. 3a. Air ,b. Menuet. c. Tamburino en Final uit (G. F. Handel „Alcina". 4. Suite. Teophil Muffat. Ouverture. Fuge. Sarabande. Rigaudon. 5. Ave Maria. F. Liszt. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.407.42 Parijs 9.83Vz9.851/. Brussel 25.3525.55 Zurich 48.45—48.45 New York 1.49—1.49 3/4 GROOTE BOSCHBRANDEN IN HET ZUIDEN VAN FRANKRIJK. PARIJS. 23 Juli (A.N.P.) Een groote boschbrand in de nabijheid van Draguignan, tusschen Cannes en Toulon, is uitgebroken. Het vuur heeft over een gebied van 20 K.M. ruim 400 H.A. eiken- en dennenbosch vernield. Troepen en particulieren werken gemeen schappelijk aan de bestrijding van de vlam men. In de nabijheid van Nimes zijn voorts nog 200 H.A. bosch door vuur vernield. RAADSVERGADERING. Hedenmiddag wordt een gemeenteraadsver gadering van Haarlem gehouden onder voor zitterschap van den burgemeester, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. In bespreking kwam het adres der bewo ners der woonschepenhaven om verbetering van den toestand. De heer Peper (communist) drong aan op verbetering van den toestand aan de woon schepen haven. De heer Klein Schiphorst (r.k.) heeft zich op de hoogte gesteld en de klachten zijn terecht. De toestand is levensgevaarlijk en onhoudbaar. De voorzitter deelde mee, dat de raad praeadvies van B. en W. zal krijgen. Wethouder v. Liemt heeft zich op de hoogte gesteld ter plaatse. Voor een kinder speelplaats is reeds opdracht gegeven. Diverse zaken hebben de volle aandacht van B. en W. en in de naaste toekomst zullen aan verschil lende dingen verbeteringen worden aange bracht. Dit voorstel gaat om prae-advies maar reeds dadelijk zal worden ingegrepen in dat gene wat noodig is. De heer Re in al da (S.D.A.P.) heeft geen behoefte aan een prae-advies van B. en W. Zes weken geleden is er toezegging voor ver betering gedaan, spr. hoopt, dat vóór dat de raad wéér bijeen is, de zaken in orde zijn. Met grooten spoed moet gehandeld worden. Het is den heer Meyer (S.D.A.P.) gebleken, dat de inrichting niet goed is. Spr. begrijpt niet hoe men den moed heeft havengelden te heffen, als de schepen niet eens behoorlijk gemeerd kunnen worden. De voorzitter zei, j.l. Vrijdag persoon lijk nog order gegeven te hebben de zaken uit te voeren. Afscheiding tusschen dames- en heerenbad. De heer v. K e s s e 1 (R.K.) vroeg wat B. en W. van plan waren te doen met het verzoek schrift der R.K. Schoolcommissie om in de gemeentelijke zwem- en badinrichting aan de Delft weer een voldoende afscheiding tus schen het dames- en heerenbad te doen aan brengen. De heer Visser (c.h.) zei, dat de raad niet in kennis gesteld is met de veranderingen (verdwijning van de afscheiding) in de in richting aan de Kleverlaan. Een dergelijke wijze van baden, dit gemengd bad, achtte spr. volkomen verkeerd. De heer v. Tetering (r.k.) heeft zich ver zet in de commissievergadering tegen het weg nemen van den scheidenden balk, wat ook niet is gebeurd. De heer Reinalda merkte op, dat er een groote opleving is bij de jeugd om te gaan zwemmen. Dit moet bevorderd worden. Als men practisch wil zijn, doet men goed. de gezondmaking van de jeugd te bevorderen. En men moet bij deze groote punten blijven, doch niet afdalen in' de dingen, die dé heer Visser aangehaald heeft. De heer Kuiper (r.k.) vroeg met grooten klem namens duizenden ouders, die nog ze delijk verantwoordelijkheidsgevoel hebben, om de R.K. schoolkinderen gelegenheid te geven zwemonderricht te nemen in een behoorlijk gesepareerde inrichting. Hij vulde de vraag van den heer v. Kessel met deze vraag aan. Spr. is zeer groot voorstander van de zwem- sport. De heer B ij v o e t (r.k.) is het niet eens me de meening van den heer Reinalda. Er wordt alleen een verzoek gedaan door de R.K. schoolcommissie, en spr. gelooft dat daar aan tegemoet zal worden gekomen. De debat ten over de opleving in de sport e.d. kunnen hier dus buiten beschouwing blijven. Wethouder Boes zei dit bezwaar onder zocht en besproken te hebben. Het gevolg is dat de meisjes en jongens kunnen zwemmen op tijden, dat er geen personen van de andere sexe aanwezig zijn. Er is voldaan aan de vraag gescheiden te kunnen zwemmen. Aan het eenige bezwaar, dat deze uren buiten het les rooster vallen, is toch wel te ontkomen. Er wordt nog onderzocht of er misschien nog an dere uren te vinden Zijn. Wat betreft de inrichting, de reeks cellen midden door het bassin is weggenomen uit hygiënische overwegingen, want het was vuil en oud. De heer v. Kessel zei, dat de toestand ergerlijk was, doch spr. meende, dat het zóó gezegd moest worden, dat de heer v. Kessel het ergerlijk vindt. Ook komen de beide sexen niet met elkaar in aanraking, ze blijven gescheiden, ze kun nen alleen elkaar zien. Als er een bezwaar bij een groot deel der ingezetenen is. zal spr. de kwestie in de com missie van lichamelijke opvoeding brengen. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) om deze in geval de markt gunstig was, van de hand te doen, waarna de deelnemers aan het syndicaat een aandeel in de winst zou worden uitgekeerd. Inderdaad gebeurde hel ook dat aan deelnemers een winst van vijf gulden of daaromtrent werd uitbetaald. Ver heugd over dezen goeden afloop stortten zij dan gaarne nieuwe bedragen voor de vorming van een tweede syndicaat, ontvingen dan bij voorbeeld een winstuitkeering van zeven gul den, namen vervolgens met veel grootere be dragen aan een derde en vierde syndicaat deel, om tenslotte tot de ontdekking te komen dat met den „bankdirecteur" ook hun goede geld verdwenen was. In werkelijkheid waren voor de syndicaats geiden geen effecten gekocht en waar de bank dit in dit geval had moeten doen, zou zulks, naar het oordeel van de recherche-admini stratie van het Hoofdbureau van Politie te Amsterdam, welke afdeeling zich ijverig be zighoudt met dergelijke zwendelaffaires, het misdrijf van verduistering opleveren, zoodat. mocht de ..bankier" terugkeeren, hij op dit punt wellicht zou kunnen worden aangepakt. Deze syndicaataffaires betreffen echter in hoofdzaak kleinere bedragen: tegen de veel grootere. vaak in de duizenden loopende pro longatie-effecten en goederentermijnzaken kan strafrechtelijk weinig of niets worden ge daan. dwarsstraat 3, IJmuiden: N Zwaan. 68 jaar. echtgenoot van J. Kok. Krugerstraat 28 IJmuiden; W. Franse, 76 jaar, ongehuwd. Rijksweg 256, Santpoort; J. Koopman, 61 jaar. weduwe van R. Tijbout. Rijksweg 202, Sant poort; F. C. du Buij. 70 jaar. weduwe van A. J. du Buij, J. P. Coenstraat 129, IJmuiden Aangaan van een grondruiling. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta Rotterdam n. Vancouver 20 van Kingston (J.) Boschdijk Rotterdam naar Philadelphia 21 te Norfolk. Volendam New York naar Middellandsche Zee 22 van Civita Vecchia. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 20 van Los Angeles. Leerdam 22 van Havana naar Matan- zas. Binnendijk 23 van Rotterdam naar 'New Orleans. Lochmonar Rotterdam naar Vancouver 22 van San Francisco. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 23 te Londen. Maasdam Rotterdam n. New York p. 21 Prawle Pt. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland 20 van Port Natal naar Beira. Randfontein uitreis 23 van Dar-es-Salaan: Boschfontein thuisreis 22 van Lissabon. Springfontein uitreis pass. 21 Ouessant. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 22 van Rotterdam naar Ham burg. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Astrea 21 van West-lndië te New York. Ganymedes 2-2 van Samos naar Izmir. Hebe 22 van Danzig ar Kop?^' "7-n. Hermes 22 van Constantza naar Amster dam. Juno 22 van Cadix naar Ceuta. Merope 22 van Kopenhagen naar Gdynia Oberon 22 van Alicante naar Malaga. Simon Bolivar 22 van Barbados naar Am sterdam. - 1 V Titus 22 van Napels naar Lipari. Vulcanus' 23 van Rotterdam te Amsterdam. Atlas 20 van Curacao n. Haiti. Baralt 20 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Midas 22 van Curacao naar i Domingo. Odysseus 19 van Curacao naar Belize. Ajax 23 van Oden-se te Gothenburg. Perseus 23 van Stettin te Amsterdam. Nereus 23 van Melilla te Adra. Enggano 23 van Amsterdam naar Hamburg ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) p. 22 Kaap del Armi. Palembang (thuisreis) p. 22 Kaap del Armi. Kota Agoeng (thuisreis) 23 te Marseille. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 22 van Belawan. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 24 (1 nam.) verwacht. Johan de Witt (uitreis) pass. 22 Gibral tar. Doortrekking van de Velserbroekstraat te Santpoort. stand ter plaatse en voor de verdere exploi tatie van de daar liggende, tot hét Grondbe drijf behoorende gronden is het noodzakelijk, dat de Velserbroekstraat te Santpoort wordt doorgetrokken tot de Hoofdstraat, aldus schrij ven B. en W. aan den Raad. Met de eige nares van den voor die doortrekking noodi- gen grond, de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij ..Bon Courage", gevestigd in de ze gemeente, zijn daarom onderhandelingen gevoerd, teneinde bedoelden grond in het be zit der gemeente te krijgen. Gemelde N.V. heeft zich bereid verklaard aan de gemeente af te staan het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie E. no. 840, ter grootte van 3 M2„ benevens gedeelten, ter srootte van respectievelijk ongeveer 607 en 128 M2. van de perceelen, bekend in dezelfde kadastrale ge meente en sectie als nos. 841 en 554. alles liggende aan de Hoofdstraat, daarenboven aan de gemeente te betalen een bedrag van 2000. en de verplichting op zich te nemen om den op het kadastrale perceel no. 554 staanden opstal te amoveeren. mits zij daartegenover van de gemeente ontvangt een gedeelte, ter grootte van ongeveer 1482 M2. van het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen. sectie E, no. 902, liggende aan de Velserbroekstraat. Komt deze transactie tot stand, dan zal de emeente hebben te zorgen voor rioleering en beharding van den in haar bezit komenden grond, alsmede voor aansluiting hiervan aan de bestaande rioleering en beharding. 1 kosten hiervan worden geraamd op 2300. en zullen, behoudens een bedrag van 200. dat uit den post „Bestratingen" der loopende begrooting kan worden bestreden, ten laste van het Grondbedrijf worden 'gebracht. B. en W. achten de door de opgemelde N.V. gestelde condities aannemelijk. In overeen stemming met de adviezen der commissiën van bijstand in het beheer der openW° wer ken en voor de financiën stellen B. en W. derhalve voor, de bovenaangegeven grond- ruiling aan te gaan en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stukken is ge voegd. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Ei- wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 30 Juli 1935, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Men zij toch voorzichtig. Het is onder den weidschen naam „Am- sterdamsch Commissiekantoor voor Effecten en Termijnhandel" geweest, dat de sinds 9 Juni met de Noorderzon vertrokken zich bankier noemende heer L. zijn financieele transacties bedreef, waardoor tientallen men schen in de hoofdstad en de provincie kleine en groote bedragen, die vaak hun spaarduit jes uitmaakten, zijn kwijtgeraakt. Ook dit kantoor was niet meer dan een animeer- bankje dat zijn tusschenkomst verleende in het sluiten van effectentransacties, die werkelijkheid nimmer werden uitgevoerd. Tal van cliënten, wien met de mededeeling dat de voor hen gekochte effecten belangrijk in waarde waren gestegen, geadviseerd werd, deel te nemen aan een nieuwe transactie, welke nog meer winst zou afwerpen, gingen daar op in en voelden zich, nog zonder een cent ontvangen te hebben, al rijker worden, tot zij plotseling bericht ontvingen dat hun effecten tegen alle verwachting in gekelderd waren en een verlies van idem zooveel gul den moest worden bijbetaald. Politie noch justitie kunnen practisch tegen deze practijken iets uitrichten, omdat de „bank" in haar voorwaarden uitdrukkelijk vastlegt, dat zij zich het recht voorbehoudt „opdrachten van cliënten in zichzelve af te sluiten". Zij kan derhalve practisch doen wat. zij wil. Genoemd kantoor hield zich ook bezig met het vormen van syndicaten. Voor de door cliënten gestorte syndicaat-gr'den veelal bedragen van f 25 of -veelvouden daarvan heette het dat de bank effecten zou koopen CONCERT IN GROENENDAAL. Donderdagavond 25 Juli geeft het Heem- steedsche Fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer Reynier van 't Hoff een concert in het wandelbosch Groenendaal. Het programma luidt: 1. Schneidige Truppen, marsch, Blankenburg 2. Frangaise Ouverture L. Renaud 3. Cortege de Fleurs, Grande marche, E. Wandeleer 4. Au Golfe de Naples, concertwals arr. Part. E. Larue, 5. Henriette marsch, L. de Moree. Pauze. 6. Steadfast and Truc, marsch C. Feike 7. La Folatre, Fantasie Caprice, J. Werkman 8. Feeri-Ballet A. Delhaije 9. Le Secret de la Bohemienne, ouv., R. Massara. 10. Freundestreue marsch, Blankenberg Met de nummers 2, 3 en 5 zal a.s. Zondag worden deelgenomen aan het muziekconcours te Amsterdam, dat uitgeschreven is door het comité tot bevordering der muziekbeoefening bij dilettanten zang- en muziekvereenigingen. De vereeniging zal uitkomen in de afdee ling Uitmuntendheid. VELSEN BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. M. StamLeering, z., Zijweg Nieuwe Schulpweg .310, Velsen N.; G. M. Dijk manGozeiing, z., Kweekerslaan 9, Sant poort; A. C. J. Gordijn—Visser, z., Cederstraat 48, IJmuiden; G. van Rixelvan der Heide, z., Gr. Houtweg 142, Velsen N.; J. Pirovano— Polak, z„ Beverwijk; J. van der Plas—Spruijt. z., de Rijpstraat 83. IJmuiden; G. Broek- Zwart, z., Breesaapstraat 24 rd., IJmuiden Th A. Jeeninga— Flohr, d.. Eikenstraat IJmuiden; A. S. Holling—van de Merwe. Gr. Houtweg 164. Velsen N.: A ^-n ^jk—Ne- derlof, d.. Kerkweg 41, Santpo Overleden: J. Steenbergen, 92 jaar. wekwi van Th. Slagter. de Weerdstraat 3, IJmuiJ|n M. Hoekstra, 28 jaar, ongehuwd. NapieN ZANDVOORT Beatrice IJM. 118 110 manden f 1570. Elberfeld P.G. 447 590 manden f 1920. Loggers: SCH 342 f 670, KW 86 f 730. KW 58 f 450, KW 60 f 510. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 24 JULI. Tarbot per K.G. f 0.90—0.60. Griet per 50 K.G. f 28—13. Tongen per K.G. f 1,25—0.85. Zetschol per 50 K.G. f 2016. Kleine schol per 50 K.G. f 175. Bot per 50 K.G. f 8.50—5. Schar per 50 K.G. f 8—4.60. Tongschar per 50 K.G. f 21. Vleet per stuk f 2,75—1,50. Kleine poon per 50 K.G. f 1. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2219. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 21.— f 13.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11,503.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 5929. Groote gullen per 50 K.G. f 168. Kleine gullen per 50 K.G. f 133.50 Wijting per 50"K.G. f 3.10—1.90. Makreel per 50 K.G. f 136. Heilbot per K.G. f 1,10. Leng per s'uk f 0.800.70. Koolvisch per stuk f 0.500.28. Versche haring per kist f 6.202,70. Middel hake per 125 K.G. f 70. Klein middelhake per 50 K.G. f 32-28,—. Kleine hake per 50 K.G. f 2015. SANTPOORT GEEN HARDDRAVERIJ. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de plaatselijke harddraverij vereeniging om ook op 1 Augustus een harddraverij op de organiseeren. Thans deelt men ons echter mede. dat besloten is het dit jaar bij één draverij te houden, zoodat die van 1 Augustus komt te vervallen. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 24 JULI 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM ELECTRIFICATIE LIJN ZANDVOORT- HAARLEM. De voorbereidingen voor de electrificatie van de spoorlijn ZandvoortHaarlem, gezien van den overgang bij den Beltweg. Wie thans aan de spoorwegovergang bij den Beltweg langs den spoorweg naar Haarlem kijkt, die zich in een wijden boog door het mooie duinlandschap slingert, kan zich ge makkelijk voorstellen hoe hier reeds over een paar maanden de snelle electrische treinen zullen langsrazen. Zoover het oog reikt is de spoorbaan reeds overspannen met zilvergrijs getinte ijzeren bogen, die scherp afsteken te gen het vale groen van het duin. Een verhooging van het natuurschoon be- teekent deze electrificatie zeker niet; daar voor zijn deze overspanningen wat vorm en kleur betreft te veel in disharmonie met de omgeving. Eyenals overal elders moet ook hier het natuurschoon een veer laten voor het mo derne verkeer De inwoners van Zandvoort zullen dit ver lies gaarne nemen voor de groote materieele voordeelen, die naar zij hopen, de electrificatie van den lijn aan Zandvoort zal brengen. Wel moet in de komende jaren door de ge meente een vry belangrijk bedrag worden uit betaald aan de'Directie der Spoorwegen, doch voor iederen inwoner boven de tienduizend ontvangt de gemeente weer f 10 terug. Het laat zich wel aanzien, dat het aantal inwoners in de volgende tien jaren, mede door den invloed van een snelle en geregelde verbinding, vrij sterk zal toenemen, zoodat het bedrag van f 50.000 dat de gemeente over de komende ja ren moet betalen in ieder geval voor het groot ste deel weer in de gemeentekas zal terug vloeien. DRAAIMOLEN. Op het terrein aan de Heerenstraat is weer een draaimolen geplaatst, die zeker evenals vorige jaren de volle belangstelling van de jeugd zal genieten. Staats!. Binncnl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. Id. 1933 II 4 1/2 pet. Nederl. IndiS 1930 II SUintsI. Bulten!. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankri.il: Schatk. 1932 Scliecpv. Mijcn. Oudo Boot Scheepv Unie Stoomv MIJ Ned. Industr, Blunenl. Alg. K.zijde Unio. I. (Nat Bezit) Berkei's Ftuëift ZIert. Calvé Delft Nederl. Ford Ned Ind. Gas (Nat Bezit) Unilever Gem. Bez. Philips 92 92*4 Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 19 66 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation intern. Nickel North Amer Cy Standard Brands U. S. Leather U S. Steel Banken Blnnenl. Koloniale Bank Gert. Handel MIJ. Indische Bank 35H 32*i 267 IG6** - 107 10% 26*4 9% 2\% 17 X 103/g 4H 25% 953/g H 61 \i 266 - 66*4 107 - 107*4 IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomcnde voor de Donderdagmarkt. Caroline IJM. 26. Vangst 85 m. schelvisch, 260 m. braadschelvisch, 40 m. wijting, 20 m. gul 20 m. makreel, 425 m. totaal benevens 100 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Schoorl IJM. 39 500 manden f 3200. Adelante IJM 19 300 manden f 2360. Bloemendaai IJM. 71 320 manden f 2710. I. S. Groen IJM. 130 400 manden f 1960. Banken Bultenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Periak Petrol. MIJ. BniteaL Continental Oil shell Union Cultuur Mij en. H. V. A. Java Cultuur N. L S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijt-n. Alg. Exploratie Btlllton II Redjang Boeton Tabak Mijen, Dell Batavia Tabak. Dell MIJ Besocki Senembah Rubber Mijcn. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver Ind. Cuit Ondern Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatiekoers 196 k-H 6*4 145 ieo 1591* 160 113*4 68 33*4 2% 197*4-197 177 H H3H-V8

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9