C.J.QUDE 1 Was smelten veroorzaakt grooten brand in Noord Haarlem. Zoo'n erge Hoofdpijn? m AKKERTJES DINERS VRIJDAG 26 J Ut I 1935 H A A R L E M'S D'A'GBEAD 6 STADSNIEUWS Honderden zagen in het duister naar vlammen en rook. Twee winkels uitgebrand en twee woonhuizen bovendien!, Brandbare waar wakkerde het Twee huizen volkomen uitgeblakerd. Een groote brand is Donderdag avond om kwart over tien uitgebroken op den hoek van de Rijnstraat en de Maasstraat, waardoor twee huizen volkomen zijn uitgebrand, andere waterschade kregen en de geheele buurt in opschudding is gebracht. Honderden mensehen hebben het werk van de brandweer gadegeslagen, die uitbreiding wist te voorkomen en tot diep in den nacht met de nablus- sching is bezig geweest. In de Rijnstraat 69 is een winkel-in-alles gevestigd van den heer v. d. Fluit, bijge naamd „Jantje van alles". Inderdaad was daar ook allerlei te krijgen van petroleum tot v/as toe. Deze combinatie is ook de oorzaak geweest van den brand, waarmee wij niet willen zeg gen dat iedereen die petroleum en was in huis heeft, brand zal krijgen. Doch in het onderhavige geval heeft het noodlottige gevolgen gehad. Juist had de eigenaar van den winkel een groote hoeveel heid petroleum ingeslagen, voor den lossen verkoop aan de buurtbewoners in hoofdzaak. In vaten van tweehonderd liter lag het ge vaarlijke, brandbare goed in voorraad. In to taal was er vierhonderd liter in huis. Onze lezers zullen zich herinneren hoe wij meermalen hebben gewaarschuwd voor de groote gevaren die verbonden zijn aan het opslaan van benzine en petroleum. Dit was naar aanleiding van het feit, dat in Haar lemmermeer en ook in andere polders rondom Haarlem en elders de boeren hun brand stof in vaten bewaren, die her- en derwaarts over het erf lagen verspreid. Donderdagavond is in de stad eens bewe zen dat deze waarschuwing niet overdreven was. Als een laaiende fakkel brandde het per ceel door de aanwezigheid van de petroleum in hoofdzaak. Het ligt voor de hand dat de heer v. d. Fluit petroleum in huis moest hebben voor den verkoop en de wijze waarop de vloeistof was opgeslagen waarborgt ook de grootst mo gelijke veiligheid: goed gesloten vaten. Doch dat neemtniet weg dat desalniettemin de al lergrootste' voorzichtigheid geboden blijft. Bij het smelten van een groot stuk was is deze blijkbaar niet volkomen in acht geno men. Aan de achterzijde van het huis was men namelijk bezig op een petroleumstel een brok was zacht te maken, ten einde het van vasten vorm in vloeibaren te veranderen. Bij deze bewerking is een vlam in de pan gesla gen en de brand was er. In een ommezien stond het perceel in lich terlaaie. Immers niet alleen de was brandde hevig, ook de aanwezige petroleum, terpentijn en andere brandbare stoffen, die elke drogis terij in voorraad heeft, waren een welkom object voor de vlammen. Rook en vuur vulden in korten tijd de Maasstraat, de Rijnstraat en tot ver in den omtrek was de doordringende lucht van den brand te bemerken. Geen wonder dat tientallen buurtbewoners zich naar den brand haastten om te zien hoe groote vlammen de woning geheel verniel- den. Voor den bewoner zelf was er slechts en kele oogenblikken om zich met zijn vrouw en de baby te redden. Elke seconde nam het vuur in hevigheid toe enkele minuten, na dat de vlam in de pan met was sloeg, was het onmogelijk het huis nog binnen te gaan. De straat als opslagplaats. Onmiddellijk werd er alarm gemaakt en ve len hielpen den buren het huisraad naar bui ten te brengen. Voor 't vuur werd zoo althans vt 1 gespaard, doch het naar buiten ,.bren- p i" nroet men zich niet al te zachtzinnig ustellen! 'Jfsohoon de brandweer er met de bekende oed was. bleek het toch onmogelijk de win kel naast het brandende huis te behouden. De manufacturenzaak van den heer Roeland derging hetzelfde lot als de drogisterij en mi»; uur later was ook hier niet veel meer over ieeggeblakerd huis. Toch- heefi ulpzame publiek ook hier nog een er. ta veiligheid weten te brengen en de straat bood op verschillende plaatsen een aanblik alsof er een verkooping geschiedde. Dikke rookwolken spoten uit gaten en ra men. Door kieren en reten drong de scherpe walm naar buiten en vele huizen die tegen de brandende perceelen waren aangebouwd, kregen er hun deel van mee. Zij die. reeds naar bed waren, schoten de kleeren aan en bezagen van daken en balcons het vurige tooneel, waar vele brandweerlieden arbeidden temidden van rook en bezwijkende daken. Hier en daar flitste het bliksemlicht der fo tografen en hier en daar verwachtte men dan een explosieGedachtig de vierhonderd liter petroleum Zoo erg is het gelukkig niet geworden, of schoon wij met een zeer grooten brand te maken hebben gehad, een zo-oals Haarlem in langen tijd niet meer heeft gehad. Twee hui zen. Rijnstraat 69 en Maasstraat 11 zijn ge heel uitgebrand. Aangrenzende huizen kregen waterschade. De twee winkels hebben natuurlijk bedrijfsschade. De bewoners van de verbrande en ontruimde huizen vonden bij verschillende buren onder dak. Het huisraad heeft langen tijd óp straat gestaan, totdat het stuksgewijze werd onder gebracht of weggereden. Tot diep in den nacht heeft de brandweer nog gewerkt aan de nablussching, doch tegen ongeveer half één konden de meeste slangen worden opgerold. De heeren v. d, Fluit en Roeland zijn ver zekerd, evenals het aangrenzende perceel in de Rijnstraat. Deze brand heeft weer voor de zoo- veelste keer bewezen, dat was koken of smelten op open vuren ontzetténd gevaarlijk is. Zelfs al meent men alle mogelijke voorzorgsmaatregelen te hebben genomen, dan nog blijft deze bewerking zeer riskant. Wat de gevol gen zijn als er bovendien nog een groote hoeveelheid brandbare waar aanwezig is, heeft ons de afgeloopen nacht geleerd! ZANG IN HET DIACONIEHUIS. Woensdagavond hadden de bewoners van het Diaconiehuis in de Jansstraat weer een gezelligen avond. Het Remonstrantsch zang koor gaf een uitvoering. Ook werden nog eenige liederen voor de zieken gezongen; wat zeer werd gewaardeerd. De directeur der inrichting, de heer De Jong, bracht een woord van dank aan het koor. dat onder leiding stond van mevrouw Kruyf. JAARVERGADERING VAN ZANG EN VRIENDSCHAP. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" houdt op 29 Augustus de algemeene j aar verga der ing PERSONALIA. Geslaagd voor het staatsexamen onze stadgenoote mej. C. van Ghest. Binnen een kwartier kuni Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS (Adv. Ingez. Med.) ARROND. RECHTBANK. Diefstal op het Edo-terrein Een jongeman stond terecht omdat hij op 14 Juni ingebroken zou hebben in een ver- verschingslokaal op het Edo-terrein en aldaar cigaretten gestolen. Verdachte bekende. De officier van justitie achtte het een verzwa rende omstandigheid dat verdachte zich van handschoenen en inbrekerswerktuigen had bediend, hetgeen aan een beroepsinbreker deed denken. Hij stond niet gunstig bekend, waarom te gen hem een gevangenisstraf van 3 maan den werd geëischt. Betaling met kruidenierswaren Een jongmensch was als bediende in betrek king in een kruidenierswinkel te Heemstede. Hij zocht een kosthuis en kon er een krijgen voor 5 per week, maar dat was hem wat duur; hij kon niet meer dan 3 missen, maar zou dan als verdere vergoeding wat kruide nierswaren geven. Die kruidenierswaren stal hij bij zijn baas, bij wien hij bovendien nog tien gulden uit een potje op den schoorsteen mantel wegnam. Hij vertelde aan de juffrouw bij wie hij was komen wonen, wel niet, dat hij de goederen waarmee hij betaalde, had ge stolen. maar de hoeveelheid goederen was van dien aard, dat de juffrouw toch wel erg on- noozel moest zijn, als ze veronderstelde, dat de jongen dit alles van zijn baas zou krijgen. Bovendien heeft niemand ooit gehoord, dat een kruidenier aan zijn bedienden zoo veel waren ten geschenke geeft. In een paar weken toch leverde de bediende aan zijn kostvrouw niet minder dan 20 pond suiker, 12 pond boter en 25 blikken spercieboonen. De jongeman, die vroeger een behoorlijke positie had gehad, was den verkeerden weg opgegaan en had zich reeds eerder aan dief stal schuldig gemaakt. De officier eischte te gen hem een gevangenisstraf voor den tijd van 9 maanden met aftrek van voorarrest. Daarna stond de juffrouw voor heling te recht. Zij verklaarde niet geweten te hebben, dat de bediende de kruidenierswaren gestolen had, ze had vroèger wel eens een slager in den kost gehad en die bracht vleesch mee. zoo doende dacht zij dat de kruideniersbediende winkelwaren kreeg, De officier van justitie achtte heling aan wezig, was het dan geen opzettelijke heling, zoo was het zeker schuldheling, want de juf frouw had mo-eten begrijpen, dat dergelijke groote hoeveelheden- niet op een eerlijke ma nier verkregen konden- zijn. Hij eischte daar om drie maanden gevangenisstraf. Nog een, die het huis leeghaalde Een juffrouw was als dagdienstbode bij een dame werkzaam geweest van 93 uur zei ze, tegen 4.— per week. De dame gaf de vrouw, die trouwen ging en nu getrouwd is, wel eens het een en ander cadeau, maar constateerde later, dat ze.tal van goederen vermiste, die ze niet cadeau had gedaan en ook ontbraken er twee bankbiljetten van 25. De politie deed een onderzoek in de woning en het pakhuis van den tegenwoordigen man der werkster en vond daar de vermiste goederen, een karre- vracht vol. De werkster, die het vorige jaar ook al voor diefstal veroordeeld is, stond thans opnieuw terecht en zij beweerde, dat alle gevonden goederen door haar van de dame waren ge kregen, hetgeen deze ten stelligste ontkende. De man der werkster zei, dat hij een aan tal pakken, die in de gang van de woning der dame klaar stonden, had weggehaald, niet beter wetende of dit was alles gegeven. De dame zei, dat zij niet gezien had, wat in de gang was klaar gezet. De officier van justitie, afgaande op de verkla ring der dame en niet aannemelijk achtende, dat zooveel goederen zouden zijn geschonken vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden met aftrek van het voorarrest. Mr. v. Tijn, de verdediger, nam de mogelijk heid aan, dat alles inderdaad cadeau was ge geven, maar de president merkte op, dat als men eenige dergelijke dienstboden achter el kaar had, men spoedig in een leeg huis zou zitten. Pleiter vroeg ontslag uit het voorarrest, waar in de rechtbank niet bewilligde. Uitspraak over 14 dagen. Een automaniak Een chauffeur, laatstelijk te IJmuiden wo nende, stal een fiets, die op de Gedempte Oude Gracht stond en toebehoorde aan een Gevesti gd sedert 1920 UITZENDING VAN CUISINIER - IORDENSSTR. 74 TELEFOON 13132 (Adv. Ingez. Med.) Dti is een foto, die op straat is genomen Het lijkt wel de uitstal ling van een uitdra gerswinkel, doch het zijn de inderhaast ge redde voorwerpen dei- buren die het publiek op straat bracht. werkman, die op het Verwulft arbeidde. I-lij reed ermee naar een courant, keek daar in de advertentierubriek of iemand een motorfiets te koop had en toen hij zoo'n adres vond, reed hij er heen. Met den eigenaar kwam hij over een, dat hij de motorfiets zou- probeeren en hij liet zijn rijwiel daar staan. Hij kwam niet te rug, maar reed naar Leiden waar hij een auto huurde en de motorfiets in pand liet. Met het motorrijtuig trok hij naar Gouda, waar hij iemand tegenkwam, die een autobestelwagen bestuurde en hij ruilde zijn auto tegen den bestelwagen en verkocht dezen later voor- 5, zoodat al zijn gescharrel hem slechts vijf gul den had opgeleverd benevens eenige vrije ritjes. Nu stond hij terecht en het bleek, dat hij bovendien nog twee auto's had gehuurd en verduisterd. Door den president omtrent zijn motieven ondervraagd zei verdachte, dat hij geen werk had en die malle dingen had gedaan omdat hij niets beters wist te doen en het was hem eigenlijk vrij onverschillig of hij straf kreeg. Hij wilde liever onder streng toezicht ge steld worden. De officier eischte een jaar en 6 maanden gevangenisstraf, omdat met verdachte toch niets te beginnen is. Inbrekers te Krommenie Terecht stonden twee werklooze personen uit Krommenie, resp. 30 en 35 jaar oud, die er van verdacht waren, dat zij in den nacht van 31 Mei op 1 Juni zich met valsche sleutels toegang hadden verschaft tot hét gebouw der Vereenigde Blikfabrieken en daar gepoogd hadden de brandkast open te branden. Voorts zouden zij in den nacht van 3 op 4 Juni op ge lijke wijze in het kantoor van de firma Kaars Sijpestsijn zijn binnengedrongen en daar ge poogd hebben met valsche sleutels de brand kasten te openen, bij wélk werk zij door politie werden overvallen. De jongste der mannen zei, dat zijn maat in de blikfabrieken geen andere hulp had verleend dan op den uitkijk staan; deze ver dachte had een electrische boor en een aantal sleutels meegenomen, die dan ook bij hem thuis zijn gevonden. Beide verdachten bekenden het doel gehad te hebben in beide gebouwen geld te stelen, dat zich in de brandkasten zou bevinden, ze hadden zich toen een- veertien dagen op het inbrekersvak toegelegd, omdat ze geen werk hadden en geld wilden hebben. De Officier van Justitie vond het feit zeer ernstig en eischte tegen ieder der verdach ten een gevangenisstraf van 2 jaar. Mr. Van Dam betoogde, dat de oudste ver dachte geen diefstal of poging daartoe bij de blikfabrieken had gedaan; alleen de andere verdachte had daar sleutels gestolen en po ging is hun niet ten laste gelegd. Bij Kaars Sijpesteijn hebben zij gepoogd de brandkasten met sleutels te openen, hetgeen niet is gelukt en waarschijnlijk niet kon ge lukken, zoodat niet de komst der agenten den diefstal heeft verhinderd, maar de ondeugde lijkheid van hun gereedschap. Pleiter, drong er op aan, dat nader zou worden uitgemaakt of met het materiaal de kasten te openen wa ren geweest. De rechtbank besliste, na 'in raadkamer te zijn geweest, dat dit nader onderzoek zou wor den ingesteld en stelde de stukken weer in handen van den rechter-commissaris. Poging tot doodslag In den nacht van 23/24 Maart reed een chauffeur met zijn autotje, dat niet te best in orde was, op den Rijksstraatweg te Velsen, toen een agent van politie hem door met een brandende lantaarn te zwaaien, beduidde, dat hij moest stoppen. De chauffeur had er geen zin in, omdat zijn remmen en andere onder- deelen niet in orde waren, zoodat hij zonder vaart te minderen doorreed en misschien den agent aangereden zou hebben als dezeniet op het laatste oogenblik terzijde was ge sprongen. Nu had de chauffeur zich voor poging tot doodslag c.q. zwaar lichamelijk letsel te ver antwoorden. Hij zei, volstrekt niet van plan geweest te zijn den agent omver te rijden en dat hij dit ook niet kon doen, gezien de plaats, waar de agent stond; hij wilde slechts aan een aan houding ontsnappen. De Officier achtte een voorwaardelijke op zet aanwezig en meende in het belang van het verkeer én de verkeerspolitie een strenge straf te moeten eischen, waarom hij 3 maanden ge vangenisstraf vorderde. Mr. Van Dam, de verdediger, achtte geen opzet aanwezig en vroeg vrijspraak. Provinciale Staten. Oprichting van een Economïsch- Technologisch Instituut. (Vervolg van ons nummer van gisteren). De heer Polak (Ged. Staten) zegt bij de verdediging van de voordracht van Ged. Sta ten tot wijziging' Van het Ambtenarenregle ment 1920 verder, dat de kwestie van den Bijz. Vrij willigen landstorm een kwestie van ar beidsvoorwaarden is,, waarover in het geor ganiseerd overleg eenstemmigheid bestond. Het voorstel van Ged. Staten over den va- cantietoeslag wordt aangenomen met 56 te gen 16 stemmen. Ook het voorstel betreffende den Bijz. Vrijw. Landstorm wordt aangenomen met 53 tegen 19 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten betreffende standplaatsaftrek wordt door dit college inge trokken. Op verzoek van den heer De Rij ke wordt sub b van de voordracht in stemming ge bracht. Het wordt aangenomen met 42 tegen 26 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aange nomen de voordracht van Ged. Staten tot eigendomsoverdracht aan de gemeente Bloe- mendaal van een perceel grond, deel uitma kende van den Duinlustparkweg aldaar. Aan de orde komt de voordracht van Ged. Staten tot verlaging van het gemeentelijk aan deel in de verpleegkosten van armlastige krankzinnigen van f 800 tot f 750. Dr. Droog (R.K.) had het beter gevon den, hierover bij de behandeling van de aan staande begrooting te spreken, omdat men dan meer van de cijfers weet. De heer Mie he is (S.D.A.P.) (Ged. Staten) antwoordt, dat het college nu reeds met deze voordracht is gekomen, opdat de gemeente besturen er met de samenstelling van de be grooting rekening mee kunnen houden. Het is een royaal gebaar van Ged. Staten. We! zal het college overwegen, of dit ook voor het vol gend jaar kan geschieden. Het voorstel wordt goedgekeurd. (Bovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) Donderdagmiddag kwart voor twee werd de vergadering der Provinciale Staten voort gezet. Bij de behandeling van voorstellen tot wij ziging van reglementen voor polders komen de heeren 'Ankersmit (S. D A. P en S e- g e r s (Comm.) op tegen de wijze van beant woorden door Ged. Staten "van brieven, ge schreven door menschen, die veel taal- en stijlfouten maken. Deze sprekers noemden dit smakeloos en onheusch. Mr. Bomans (R.K.) (Ged. Staten) ant woordt, dat van dit college niet verwacht kan worden, dat het den draak zou steken met de ongeletterdheid van sommige briefschrijvers. Aan de orde komt het agendapunt: „Prae- advies en voorstel naar aanleiding van het voorstel van de leden der Staten F. v. d. Walle e.a. betreffende de instelling van een commissie, welke van voorlichting zal kun-1 nen dienen voor de gemeentebesturen om te komen tot uitvoering van bepaalde werken, de oprichting van een Economisch-Technolo- gisch Instituut en van een industriebank voor Noord-Holland". Ged. Staten stellen voor te besluiten: hen te machtigen: A. over te gaan tot instelling van een Eco- nomisch-Technologisehen dienst, als in del voordracht van dat College van 29 Mei 1935, No. 5, omschreven. B. de op de instelling van den onder A ge noemden dienst vallende kosten voor wat het jaar 1935 betreft, te doen betalen uit den post onvoorziene uitgaven van de begrooting' voor het jaar 1935 tot een maximum van f 10.000, Mr. Slingenberg (V.D deelt namens Ged. Staten mede, dat het college bereid is, over te nemen het voorstel-v. d. Walle c.s-, tot instelling van de door hen genoemde com missie. Spreker hoopt, dat de discussies daar door bekort kunnen worden. De heer Van der Walle (S. D. A. P.) is dankbaar voor het ingediende prae-advies en voor de tegemoetkomende houding, door Ged, Staten in dezen betoond. Hij oppert echter eenige bedenkingen en komt er tegen op, dat tegenwoordig werkobjecten onder werkver schaffing worden gerangschikt, die tot het vrije bedrijf gerekend dienen te worden, zoo als bijvoorbeeld het herstel van een kerkge-j bouw te Alkmaar. Spreker uit er zijn teleur stelling over, dat in de Rijkscommissie geen vertegenwoordigers van arbeidersorganisaties benoemd zijn. Dit had aan het vertrouwen in deze commissie tegemoet kunnen komen. Wat de oprichting van een Economisch-Techno- logisch Instituut betreft, had spreker wel lie- ver gezien, dat dit een Rijksinstelling werd, maar hij meent, dat een regionale instelling ook nuttig werk kan verrichten. De heer De Jong Schouwenburg (Chr.-Hist.) brengt hulde aan het college voor het uitbrengen van het uitvoerig prae- advies. Dit noemt spreker een keurig stuk werk. Ook hij acht het goed, eiken maatregel aan te grijpen, die verbetering in den toestand kan brengen. Hij zal vóór de voordracht stemmen. De heer Asscher (V. B.)- meent dat het versnippering van krachten en geld zal ge ven, als overal zulke diensten worden opge richt Ook moet men zich geen illusie maken, dat de werkloosheid nu spoedig zal verdwij-1 nen. Een centraal lichaam zou veel beter zijn, Zonder te verwachten, dat het ook maar iets zal helpen om den treurigen toestand van te genwoordig te verbeteren, zullen spreker en zijn vrienden vóór stemmen. De heerBeuzemalcer (Comm.) vier- klaarb zich tegen de voorstellen, omdat zij be- teekenen gezondmaking van het kapitalistisch stelsel, inplaats van de vernietiging er van. De heer Vlekke (N. S. B.) zegt, dat de na- tionaal-socialisten hun stem niet aan het voorstel zullen geven, wegens het regionaal karakter. Er is geen sprake van, dat er eenig nuttig effect van verwacht kan worden: Zoo iets moet van een centraal punt uitgaan. De heer Romme (R.K.) bepleit aanne ming van het voorstel. Dit noemt hij. geen verknoeien van geld, zooals de heer Asscher gezegd heeft, Door samenwerking kan- -veel goeds verkregen worden'. Mr. Slingeiiberg (V. B.) (Ged. Staten) heeft geconstateerd, dat vrijwel alle woord voerders zich vóór de voordracht hebben uit gesproken, met uitzondering van de afge vaardigden der N. S. B. Dit laatste acht spre ker vreemd, omdat laatstgenoemde^ heeren er zich in de commissievergadering vóór hadden verklaard en het rapport zelfs hebben onder teekend, Spreker merkt op, dat het een goede gewoonte bij de Staten is, dat de leden in de openbare vergadering (tenzij dat er plotseling een heel ander gezichtspunt komt) hetzelfde standpunt innemen, als" in de commissiever gaderingen. Dit is ook voor Ged. Staten van groote beteekenis. Spreker verdedigt de voor dracht. Elke poging, die ondernomen kan wor den om de werkloosheid te bestrijden, moet; gesteund worden. Dat er een Rijkscommis sie is benoemd, inplaats van een commissie, zooals de heer Van der Walle die wenscht, kan geen overwegend bezwaar zijn. Werkverrui ming en geen werkverplaatsing zal het doel van het instituut zijn. Te zijner tijd zal' over wogen kunnen worden of de oprichting van een industriebank voor Noord-Holland ge- wenscht is. De heer Vlekke (N. S. B.) merkt op, dat het onderteekenen van een rapport alleen beteekent, dat men er zich accoord mee ver klaart, Dat heeft niets te maken met het ver anderen van standpunt. Mr, Slingenberg herinnert er aan, dat de commissie er zich met algemeene stem men vóór had verklaard. De heer Vlekke zegt, dat zijn fractie na rijp beraad haar gewijzigde houding heeft vastgesteld. De voordracht van Ged. Staten wordt zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. De leden der N S. B. en de Communisten willen geacht worden te hebben tegengestemd. De vergadering wordt .verdaagd tot heden Vrijdagmorgen. EXAMENS HANDENARBEID. 24 en 25 Juli. Geëxamineerd 2 vr. en 12 m.l. candidaten. Afgewezen 7. Geslaagd de heeren: H. J. Oostveen te Utrecht; J. J. A. v. d. Maat, Bussum: S. Le Poole, Amersfoort; P. P. Ver-' burg. Wijk aan Duin; A. Bouhuis, Purmei*end; B. Klijzing, Purmerend; P. Stouthamer, Haar lemmermeer AGENDA H e d en: VRIJDAG 26 JULI Luxor Theater: ..Koning tegen wil en dank" 2.30 en verder doorloopende voorstelling 7— 11.30 unr. Frans Hals Theater: „®en lot uit de lote rij". 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Piccolo van Dal- mas Hotel". Op het tooneel„Fresco and Ca- millo". acrobaten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema Variété: „Kom je ook bij de marine?" Op het tooneel: Mr. Max, sneltee- kenaar. 2.30, 7 en 9.15 uur, Frans Halsmuseum: Alg. verg. van de Ver, tot Uitbreiding der Verzameling van Kunst en Oudheden. 2 uur 's middags ZATERDAG 27 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrii.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10