DE BILT De nieuwe leden der Eerste Kamer. VRIJDAG 26 J Ut I 1935 H A A R L' E M'S D A GB t A D 2 meldt: Hoogste barometerstand 770.3- m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 752.7 mJVL te Reykjavik. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Wes telijken of Zuid-Westelij ken wind. Toenemen de bewolking. Aanvankelijk nog droog weer. Later kans op regen en onweer. Koeler. Uit het Buitenland MINDER ZONNIG WEER VERWACHT. De hooge druk trekt zich steeds meer van het continent terug en breidt zich achter de vlakke depressie in Zuid-Europa over Frank rijk uit. Deze depressie heeft zich inmiddels naar Centraal-Europa verplaatst. In Midden- Frankrijk vielen plaatselijke onweersbuien. Het gebied van lagen druk in het Noorden neemt geleidelijk in beteekenis toe. Daal- en stijggebieden van den druk volgen elkaar periodiek langs den Poolcirkel op. In Scandinavië is alle hooge druk verdwenen. In Zweden en Finland keerde het zomerweer terug. Langs de Noorsche kust heerscht koel regenweer. In de Alpen. en. middelgebergten is •- het fraaizomerweer. Het is. 'te .verwachten dat de hooge druk geleidelijk naar liet zuiden zal komen en dat deöëprèssieinvloed regelmatig naar zuidelijker gebiedenzal .toenemen, zoodat. het weer min der zonnig' en koeler zal worden. Barometer Vorige stand' 771 m.M. Stand van heden 767 m M. Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien- Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer Hoogste, gisteren 77 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden tot 12'uur 75 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 26 Juli. Ondertrouwd: 25 Juli: P. v. Gilst en J. Kooij J. C. Schuil en C. Boeree, K. L. S..Rikkers en E. S. C. M. Duffhauss, J. J. Mertens en E. J, Warmerdam, J. v. Rqon en C. Redeleer, M. v. Haalem en H. M, A. Bluhm. Getrouwd: 25 Juli: J. de Smalen en M. Bakker. Bevallen 22 Juli: M. KoedijkVerdoes, z., 23 Juli: M. J. KerstenCosterius, z. 24 Juli: A. C. MilatzStut, z., R. M. Spek-Lechs, z. W. M. ElstgeestJoores, d., J. C. KosterAn- tonisse, d., 25 Juli: M. RotteveelDroog, z. Overleden: 23 Juli: J. Beelen, 63 j„ M. v. Heemskerkstraat, 24 Juli: C. Dorland, 79 j. Tempeliersstraat, F. J. Jacobse, 20 j. Sirius- straat. A. M. Janssen. 23 j. Parklaan. Fietser door trein gedood. Op een onbewaakten overweg door een Diesel gegrepen. Donderdag heeft op den onbewaakten over weg aan den Schulpweg nabij Castricum een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 51-jarigè heer A. J. Höver, uit Haarlem, fietste met een 15-jarigen jongen. Bij. het passeeren van ge noemden overweg werd de heer H. gegrepen door een Diesel-trein, welke eenproefrit maakte en waarmee remproeven werden ge nomen. De trein reed op dat moment met een snelheid van ongeveer 120 KM. per uur. Hoe wel dadelijk krachtig geremd werd, stond het treinstel pas na 500 M. stil. De man werd ongeveer 35 Meter meegesleurd en kwam in een sloot terecht. De schedel werd hem ver brijzeld en hij was op slag dood. De hem ver gezellende jongen kon nog juist op zij springen en bleef ongedeerd. De overledene was gehuwd en had geen kinderen. Hij was handelaar in rijwielonderdeelen en was ter plaatse van het ongeluk goed met de situatie op de hoogte. UIT DE OMSTREKEN EXAMENS. r.k. industrie- en huishoudschool. Het getuischrift voor de tweejarige voor bereidende klasse werd behaald door de vol gende leerlingen: A. Bank, T. Barnhoorn, A. Braspenning, -R. Dubbe, M. Elzinga, A. Evers, W. Franse. R. Groenendaal, M. v. d. Haak, R. de Haan, T. Touset, N. Walter, J. Warmer dam, C. van Wieringen, L. van Aken, Gr. Cas tricum, T. Daan. M. Gloerich, A. Heesterbeek, M. Joosten, A. Lutgerink, M. Metten, A, Mol hoek, T. van Rossum, C-. Straathof, N. Tromp, A. Weber, met 1 leerlinge wordt het examen voortgezet. Opleiding Huishoudkundige. Bevorderd werd van de 1ste naar de 2de klasse: J. Allard, E. Arts, M. Bakx, A. van Benthem, J. Gording, M. Gerding, A. Geukers, M. Giebels, A. Hulsen, N. Hustinx, R. Jonkheer, C. van Ledden-Hul- sebpsch, R: van 'Pelt, N. de Smet; A. Wittenaar. Opleiding Hulp in de Huishouding: Bevoiv derd-van de 1ste naar de 2de klasse: L. Boon, E. van Buuren, T. Captein, H. Heemskerk, L. Jansen, P1-; Jansen, A. Kerremans, M. Kooy, A. Klitsie,' M. Lommerse. R. van Meurs, M. de Mooy, M. v. d. Pas, A. Plus, II. Reckman, L. Rieu, G. Rijbroek, D. Legebeke, 1 voorw. be- vordèrd, met twee leerlingen wordt het over gangsexamen voortgezet. Opleiding Costuumklas. Bevorderd werd van de 2de naar de 3de klasse: N. Braspenning, S. Buschman, A. Kamp, Th. Kamp, N. van Lu nenburg, R. van Schaick, N. Sens, A. Snoeks, C. van Son, M. Verkaart, M. Weyers, N. van Woerkom. Voorbereidende.klassen. Bevorderd van de le naar de 2de klasse: A. Baars, N. Boerrigter, I. Boon, A. Dam, R. Dekker, B. de Graaf, A. Hendriks, N. van Hoorick, St. Kors, J. Kriek, H. Kroon, A. Lamboo, D. Lucassen, M. de Ruy- ter, 'L. Valk, Th. de Vries, W. Wassenaar, C. Weyers, A, Wezen-beek, H. van Woerkom, St. van Woerkom. N. Baódsma, Gr. Barnhoorn, Tr. Bruin, C. Christiaans, A. Duineveld, Gr. Geels. D. Groen, C. Kamp, A. van Koningshoven, B. Lipman, R. Mirck, X. van Ophem, J. van Ophem, A. Orth, T. v. d. Putten, A. van Roode, Tr. de Vries, I M. Zegwaard. Namiddagcursus. Bevorderd werd van de 1ste naar de 2de klasse: J. Adelaar, C. Adelaar vav, I H. Helminck, D. van Helmond, Gr. van Dam, M. de Jong, B. van Kuieren, L. Moolenaar! v.w.,' F. Pieterman, A. Sweyen, C. Timmers, B. Vreenegpor, T. Wempe, J. Zonneveld. ZANDVOORT werkobjecten in plan-noord. Zoo langzamerhand begint er teekening te komen'in de mooie waterpartij die in Plan- Noord in werkverschaffing onder toezicht van de Heide-Maatschappij wordt uitgevoerd. Doch al is het.grootste deel'van den arbeid vefrlcjht,. tóch zal het waarschijnlijk nog wel tot in October duren voor het geheel klaar is. Zandvoort zai dan niet alleen in het bezit zijn gekomen van een zeer mooie watervalpartij,die door de beplanting van de omgeving en van het hooge. eiland in het midden, in het voor jaar en den zomer een prettige afwisseling biedt, in het-- droge dumterrein, maar die in den winter bij uitstek geschikt is voor ijs baan.' De buitenomtrek van de baan is ruim 500 meter, de breedte gemiddeld meer dan 30 meter. Daar de baan vooral aan de Noord zijde door hooge duinen is omgeven zal het bij-de'felste koude nog een genot zijn hier te rijden. Voorloopig gaan onze gedachten nog uit naar andere, geneugten dan schaatsen rijden. Wie. hier aan den waterkant staat, ter wijl de brandende -zon op liet kabbelende wa ter blikkert, verlangt allicht zich neer te vlijen in de schaduw van het struikgewas op het' eiland. Voorloopig is er nog niet veel schaduw te vinden, want de struiken en hees ters" zijn nog klein, maar zij h-ouden beloften in voor de toekomst. Alles leeft en groeit, ondanks de strenge nachtvorsten in h-et voor jaar -en de buitengewone droogte van de laat ste wéken. Slechts voor een heel enkele heester of jong boompje was de overgang van de vruchtbare kweekerij naar het dorre duinzand te groot. Waarschijnlijk zouden ook deze enkelingen wel in leven zijn gebleven, als •de felle zeewind het, scherpe zand niet had geslagen tegen de jonge knoppen. Merkwaar dig, is- dat de heesters aan de zijde, die het verst van de zee afligt, het weligst tieren. Om - het verstuiven van het talud te voor komen werd in het najaar een ge-deelte be zaaid'met winterrogge. Ook deze rogge groeide uitstekend. Thans is ze gemaaid en op de kiek zijn de schoven voor de keet van den opzichter dhidelijk te zien. Nu de aardap pelteelt' in het duin de laatste jaren zoo sterk achteruitgaat, zou men het wellicht kunnen probeeren met rogge, die niet zoo gauw last van de droogte heeft. Het Zuidelijk deel van de Waterpartij met rechts de korenschooven en links het hooge a^eiland. ^.r-. --n Het, ;V.o_etbalterxein, dat - in Plan-Noord »is~ aangelegd-, .-behoort zeker tot een der aller- mooiste-. van ons land. Het is -vrij diep gele gen, zoodat de toeschouwers een prachtig overzicht over het veld hébben. Het grastapijt waarmede het' is bedekt, is ondanks de droog te zoö dicht èn mollig, als we nog zelden ge zien hebben. Nadat het' eenige malen met de zeis' was gemaaid, is. het .in den laatsten tijd reeds driemaal mét de machine'gemaaid. Van hetclublokaal zijn de fundamenten thans gereed gekomen en -de tunnel, waardoor de spelers het veld bereiken begint zijn vol tooiing te naderen. Dit werk wordt uitgevoerd door de jeugdige werkloozen onder toezicht van bekwame vaklieden. Ook aan de tribunes wordt reeds geruimen tijd gearbeid. Een gr-oote hoeveelheid materiaal is hiervoor reeds gereed gemaakt. M Het Noordelijk deel van de Waterpartij, niet rechts een deel van het eiland. Lang zal het niet meer duren voor men met het plaats-en begint. Het tweede veld zal voorloopig nog wei nxet in gebruik genomen kunnen worden. Wel,is het meeste zand reeds weggekruid en het terrein voor het grootste deel .op de ver- eischte „diepte" gebracht, doch men zal met het in gebruik nemén moeten wachten tot ook hier een stevige zo-ode van gras is gevormd. Voorloopig is dit .nog niet het geval. de schotsche padvinders. Donderdagavond speelde een elftal van de Schotsche padvinders op het terrein aan de Zandvoörtsche laan een voetbalwedstrijd te gen het junioren elftal van de voetbalvereerii- ging Zandvoort; De belangstelling voor dezen wedstrijd bleek weer zeer groot te zijn. Naar schatting waren er 700 toeschouwers, een aan tal, dat te -Zandvoo-rt alleen bij zeer belang rijke wedstrijden wordt gehaald. Hoewel van beide zijden stevig werd aange pakt, kon toch geen der partijen aanvanke lijk scoren. De Engelsche keeper bleek, in te genstelling met dien van Zan-dvoort, niet be paald een ster te zijn. Rust kwam dan ook met 2—0 voor 'Zandvoort. In de tweede helft maak ten de padvinders een zeer móói te'genpuxit. Het einde kwam met 41 voor Zandvoort. Na afloop van den voetbalwedstrijd trok men met muziek voorop naar het Tramplein, waar reeds een duizendkoppige menigte met ongeduld de komst der Schotten verwachtte. De padvinders hebben zeker -niet te klagen over gebrek aan belangstelling. In hun kleu rige kleederdracht maken deze jongelui een. alleraardigsten indruk.- Daarbij komt, dat zij, die nog nooit kennis., maakten met doedelzak muziek, die natuurlijk wel eens willen hooren. Ook met de volksdansen, die op het Tram- plein gedemonstreerd werden, oogstten d-e jongelui- weer. een ,groo;t. succes. Omstreeks half elf trokken ze weg naar het tentenkamp. ongeluk tijdens voetbalwedstrijd. Tijdens de voetbalwedstrijd op Donderdag avond haastte een dei' bestuursleden van de voetbal ver een. Zandvoort, d-e heer j. R. zich om een bal, die achter.het d-oel getrapt was, aan den keeper terug te geven. Toen hij hier na over het schot dat achter, het doel ge plaatst is, wilde springen, haakte hij met. zijn yoet in het net en kwam daardoor. ..zópdapig; met zijn buik op het lage schuttinkje terecht, dat. doktershul-p. nóóJ-ig bleek. Dr. Van Fraassëli,\aie. in allénjL'jVèrd ge haald constateerde .'Cen ernstige beschadi ging van de buikspieren. In zijn auto-vervoer de hij den man naak' diens' woning. moNopole. Donderdagavond werd in Monopole een, feest gevoerd dat tot diep in den nacht duur de. De stemming was evenwel zoo gezellig, dat het klokje van gehoorzaamheid voor ve len nog te vroeg sloeg'. - j The Midnights Kiddies droegen-door hun uitstekende muziek niet weinig bij tot dit. succes. Ook de imitaties van Duke Ellington vielen wel in den smaak van het publiek. Onder het. publiek bleken tenslotte niet alleen kunste- naars-in-den-dop te schuilen maar zelfs krachten, die het in de imitatiekunst vrij ver brachten. Zeer vermakelijk was. ook de wedstrijd voor den besten dirigent of de'beste diligente. Zeer mooie prijzen waren verder beschik baar voor de beste hot- of scat-singers. Voor het publiek was deze wedstrijd evenwel niet zoo aantrekkelijk, al leefden de aanwezigen ook ten volle mede. N-og vermelden we de aardige dansnum- rners van „The Byko Rythm Stampers", die na ieder nummer een daverend applaus in ontvangst hadden te nemen. De heer Stol, die voor de dansleiding zorgde wist door aardige cotillons -en surprices de vrcolijke stemming er wel in te houden. HAARLEMMERMEER geslaagd. Voor het eerste deel van het notarieel exa men slaagde in den Haag de heer J. A. Post, te Vijfhuizen. graanbeurs. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de n-oteer-ing als volgt: Rogge en Kanariezaad f 7.50; Gerst (chevalier) f 5.50; Haver f 6.75; Duiveboonen f 8.50; Geel mosterd en Blauwmaanzaad f 14.50. Karwij- zaad f 17.50. Alles per 100 K.G. uitslag aanbesteding. Bij de Donderdagmiddag ten Raadhuize te Hoofddorp gehouden openbare aanbe steding van het leggen van een rioleering en het dempen van slooten met bijbehooren- de werken, langs den Sloterweg (westzijde) van den Krommetocht af tot den Spaarn- wouderweg in de omgeving van de Badhoeve- buurt, werd ingeschreven als volgt: R. Bijker te Haarlem vor f 17775; G. A. Koning te Voorschoten f 16931;; G. Hulse bosch te Bloemendaal f 16900; H. de Baat te Amsterdam f 16500; J. Oldenka-mp te Koog aan de Zaan f 15997; van Halum en v. Door nik te Leiden f 159O-0; A. E. Gros te Haar lemmermeer f 15480; J. de Moei te Alkmaar f 15450; Gebr. de Graaff te Halfweg f 15200; A. Bijl te Amsterdam f 15200; P. J. Jansen te Amsterdam f 15100; B. van Groningen te Nieuwvennep f 14-990; H. A, v. Soeters te Amsterdam f 14800; A. Westerveld te Amster dam f 14600; W. Koningen te N. Amstel f 14500; J. v. d. Heijde te Amsterdam f 14400; A. v. Voorde te Amsterdam f 142.41; Maat schappij „Oberon" te Amsterdam f 13974.80; A. Schaap te Voorburg f 13000; P. van Essen te Halfweg f 133-67; Homawewa te Voorburg f 12980. Gunning .aangehouden. opening bazar. Donderdag-middag werd in de openbare school aan -den Hoofdweg bij den Spaarn- wou-derweg' alhier, geopend de bazar, die werd georganiseerd door de Chr. Vrouwenvere-en. „Bidt en Werkt", ten bate van den Kerk- .bouw aldaar. De openingsrede werd uitge- sproken .door ds. J. C. Salverda, Ned. Her-' ivof'md predikantte Hdo'fdd'orp. een groot onheil voorkomen. Donderdagmiddag omstreeks 6 uur oritstond- in de werkplaats van'den beer S. te Hoofd dorp.een begin van brand doroda't een flesch benzine in brand was gevlogen. De brandweer kreeg onmiddellijk bericht, doch behoefde niet uit te rukken met de spuit, doordat de bewoners er inmiddels met vereende krachten in geslaagd, waren de veroorzaakte brand t-e bl-usschen. Door dit flink optreden werd een groot onheil v-oorkomen. (Adv. ingez. Med.) J. J. Vorrink (S. D. A.'P.) S. de la Bella (S. D. a. p.) Mi'. R. Pollema (c.-h.). LAWNTENNIS. TOURNAMENT „BREDERODE". De uitslagen van Donderdagavond luiden: Heerenenkelspel: P. Schut sl. A. de Vletter Jr. 64, 62; v. d. Ploeg sl. Lanting 62, 60, P. Schut sl. F. Aarts 6—3, 61. Heerendubbelspel: Dolleman en Gunning sl. Erdman en v. d. Bliek 57, 6—2, 63, v. d. Ploeg en Land sl. Sikkes en de Vletter 97, -0. Gemengddubbelspel: mevr. v. d. Klashorst en Blom sl. mej. Kroes en de Vletter 60, 62, mej. Lionl en Sluyter sl. mevr. Melse en v. Stederen 61, 63, mej. v. Hasselt en Gun ning sl. mej. Kerkhoven en Nieman 3—6, 64, 63, mevr. Kuhn en Melse sl. mevr. v. d. Klashorst en Blom 63, 36, 64, mevr. Ka merbeek en v. Heek sl. mej. Blikslager en v. d. Klashorst 75, 63, mevr. de Ruiter en P. Schut sl. mej. Uitenhage de Mist en Klok 1_2, 6—4. Damesdubbelspel; mevr. Kramer en mevr'. I v. d. Klashorst sl. mevr. Kamerbeek en mevr. I Kuhn 6—4, 1—6, 6—3. TroosttournooiHeerenenkelspel: Lazet w.o. I van. Driessum, -W. Aarts sl. Cats 64, 64, —Smit Mr. F. I. J. Janssen Jhr. mr. G. Michlels Mr. Ch. Janssen de Langendijk sl. de Waard 9—7, 7—5, Lazet w.o, P.) (R.-K.)', v. Kessenich (R.K.) Limpens (R.-K.) I Schouten WATERPOLO. HAARLEM—DE ZIJL (1—0). Donderdagavond speelde Haarlem in de gem. zweminrichting aan de Kleverlaan tegen De Zijl. In de eerste helft gaan de partijen vrijwel tegen elkaar op, waarbij door zéér onvoldoen de schieten door de Haarlem-voorhoede goede kansen tot scoren verloren gaan. De rust gaat met blanken stand in. In de tweede helft trekt Captein ertusschen uit en scoort na een langen rush onhoudbaar. Spoedig daarop krijgen de Leidenaren een kans om gelijk te maken, als Hölsken zijn doel uit is, maar de Leidsche midvoor schiet over» Met óngewijzigden stand komt het einde. De stand van de kopgroep in deze af deeling is 'nu gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Haarlem 8 6 0 2 12 22— 8 1.50 R.Z.C. 7 5 0 2 10 25—10 1.43 S.V.H. 10 7 0 3 14 37—14 1.40 A.s. Zondag speelt Haarlem te Rotterdam tegen R.Z.C.de Rotterdammers komen op Donderdag 1 Aug. naar Haarlem. h. v. g. btriton (6—1) H. V. G. B. heeft met een door invallers verzwakt zevental een groote overtuigende o vér winning op Triton behaald. Nauwelijks is het. spel begonnen of Rol heeft z ijn club reeds met een onhoudbaar schot de leiding gegeven. De Weespenaren hebben weinig in te brengen. Nadat de doel man een paar harde schoten heeft gestopt van Drijver.is het -Bouwer, die den voor sprong vergroot. De gevaarlijke middenvoor van Triton J. Schol'ten wordt duchtig door Goeding be waakt. Niettemin weet deze speler met een onhoudbaar schot Ten Gate te verschalken. 'Als' Rol eëii''rush'onderneemt,is de Stand 3—1.'Dezelfdé 'Sip'e-ïer verricht hierna den ih'attiuck,' ;C4^-i).. In de 'twééde helftkan H.V.G.B. haar ge wone spel niet meer ontplooien; de spelers worden herhaaldelijk vastgehouden, Bouwer brengt met een. hard schot den stand op 51,- Rol scoort, als een Tritonspelers het water uit gezonden is, den laatsten goal (6—1). h. v. g. b. 2—h. p. c, 3 (0—1). Deze belangrijke ontmoeting is in een kleine overwinning voor H. P. C. geëindigd waar door deze zeventallen een beslissingswedstrijd om de bovenste plaats moeten spelen. Van begin tot het einde was deze ontmoeting spannend. Beide zeventallen hébben uitste kend spel laten zien. Hoewel van krachtsver schil bijna geen sprake is, blijkt het toch, dat de H. P. C'ers door hun betere schutters capa citeiten iets gevaarlijker zijn. Eerst in de tweede helft valt de beslissing, als Leloux een oogen-blik onbewaakt ligt en hij een zuiver geplaatsten bal in het doel schiet. De heftige tegenaanvallen van H. V. G. B. blijven zonder resultaat. PING-PONG. TOURNAMENT „RIJNEGOM". Donderdagavond werden deze wedstrijden geëindigd. De laatste uitslagen luiden: HeërenenkelspelDe Vries sl. Weener 21— 23, 2114, 2118; Sitniakovsky sl. Freken- horst 2118, 2115; Schumacher sl. C. Gal! 2110, 2118; de Vries sl. Sitniakovsky 21— 17, 2220; finale: Schumacher sl. de Vries 20—22, 21—8, 12—21, 21—10, 22—20. Troosttournooi Heerenenkelspel: Lobbes sL Hoying 218, 2112; Vogelzang sl. Wester 2114. 2325, 2112; finale: Lobbes sl. Vo gelzang 21—17, 21—14. In de andere nummers is een halve compe titie gespeeld, waarvan de resultaten luiden: Damesenkelespel: eerste prijs: mej. P. Vo gelzang, tweede prijs: mej. R. de Kadt. Heerendubbelspel: eerste prijs: v. Son en Heeck, tweede prijs: Franssen en C. Gall. Gemengddubbelspel; eerste prijs: mej. C. Vogelzang en Franssen, tweede prijs: mej. P. Vogelzang en A. Gall.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2