Provinciale Staten. MAAT COSTUUMS VRIJDAG 26 JULI 1935 If LAATSTE BERICHTEN Spreker zegt dat de jaarwedde van Ged. Staten bij de Provinciale Wet is vastge legd. In voorbereiding is een Rijkswet inzake de pensioneering van leden der Ged. Staten. Die materie wordt daarin veel beter geregeld, dan in het voorstel van de afgevaardigden der N.S.B. Vooral komt spreker op tegen de zinsnede in het voorstel, waarin gezegd wordt, dat terugbetaling moet plaats hebben van wat volgens de voorstellers na 1 Januari 1934 door leden van Ged. Staten te veel is genoten. Spreker geeft den leden van de N.S.B. ern stig in overweging, hun voorstel in te trek ken. Anders zal hij tegenstemmen. Mevrouw Boissevai nP ij n a p p e 1 <V.B.) bestrijd eveneens het vorstel. Zij geeft in overweging, hierop niet nader meer in te gaan, maar het aan de Tweede Kamer over te laten. De heer Ko o im a n (V.D.) vereenigt zich met de woorden van den heer De Joni_ Schouwenburg. Spreker keurt af, de aanma tiging en hoovaardij, die deze nieuwe leden zich veroorloven. Hij hoopt dat zij het lesje van den heer De Jong Schouwenburg ter harte zullen nemen en niet spoedig meer met een dergelijk voorstel terug zullen komen. Zij hadden verstandiger gedaan, eerst af te wachten, hoe de resultaten van de behande ling van het aanhangige wetsontwerp in de Kamre waren. Technisch is het terugbetalen van te veel genoten gelden onuitvoerbaar. Spreker pro testeert tegen de gedachte, in het voorstel der leden van de N.S.B. vervat, als zouden leden van Ged. Staten ten onrechte gelden in ontvangst hebben genomen. Het voorstel van de N.S.B. beschouwt hij als een parade paardje. In het belang van een ernstige sa menwerking met deze afgevaardigden raadt spreker hun met klem aan, dit onmogelijke stuk terug te nemen, onder voorbehoud er op terug te komen, als daar later aanleiding toe bestaat naar aanleiding van de behan deling dezer materie in de Kamer. De heer Segers (comm.) verklaart, deze „elementen" (spreker bedoelt de leden van de N.S.B.) altijd ten schepste te zullen be strijden, omdat zij de algeheele vernietiging der arbeidersmassa beoogen De heer V lekke (N.S.B.): „Leugenaar!" De heer Luden (Chr.-Hist.) „Zooiets roept men hier niet!" De heer Segers: „Het raakt mij niet, wat deze elementen tegen mij zeggen! Wat zij betogen is de reinste sociale demagogie! Zij willen hier een houding aannemen alsof zij cultureelen arbeid verrichten. Wij zullen niet rusten, voordat de laatste man van deze be weging van de aarde verdwenen is!" De heer Renaida (S.D.A.P.) zegt, dat wanneer de nationaal-socialisten voortgaan op de wijze, zooals zij tot dusver gedaan heb ben, dan sluiten ze zichzelf buiten de volks gemeenschap. Spreker meent, dat de heer De Jong Schouwenburg hun zeer trecht een strenge afstraffing heeft gegeven. Ook de heer Reinalda wijst op het technisch onvol- maake van het voorstel der N.S.B.-leden. Hij gispt het, dat de heer Vlekke in deze ver gadering heeft durven zeggen: „Ik spreek als Nederlander: ik spreek niet tegen andere rassen en volkeren!" Spreker vraagt den heer Vlekke, deze woorden waar te maken. Natio naal-socialisten zijn onze volksvijanden, die in en buiten de vertegenwoordigende licha men vergif brengen in de inzichten van het Nederlandsche volk. De nationaal-socialisten zullen de S.D.A.P. altijd tegenover zich vin den De heer Van Engelen (Kath. Dem. par tij) dankt den heer De Jong Schouwenburg voor het vriendelijke woord aan het adres van zijn partij. Ook deze spreker maakt be zwaar over den vorm van dit voorstel (spreker vertrouwt dat de Voorzitter hem wel op zijn vingers zal tikken als hij een onbehoorlijk woord mocht bezigen) onbekookt De heer Sneevliet: „Nou, dat mag wel!" De heer VanEngelen acht het terug betalen ook onbillijk, onredelijk en onuitvoer baar. De heer J. H.L. deBruin (N.S.B.) krijgt nu het woord. Hij had wel verwacht, dat van alle kanten wel protesten tegen het voorstel der N.S.B. zouden klinken Spreker bestrijdt uitvoerig de rede van den heer De Jong Schouwenburg. Het voorstel der N.S.B., inzake de jaarwed den van Ged. Staten werd verworpen. Alleen de N. S. B.-afgevaardigden stemden voor. (De zitting duurt voort) Stahlhelm in Oost-Pruisen ontbonden. Uit KONINGSBERGEN: De Oberpresident der provincie Oost-Pruisen heeft den Nation aal-socialistisch Duitschen Frontstrijdersbond, de voormalige Stahl helm in de provincie Oost Pruisen met ingang van heden ontbonden, evenals alle onder organisaties met gelijktijdige inbeslagneming van het vermogen dezer organisaties. DE 1GO.OOOSTE ZWEMENTHOUSIAST IN HET SPORTFONDSENBAD. Hedenmorgen heeft het Sportfondsenbad zijn honderdduizendste bezoek ontvangen, in dit geval bezoek van vrouwelijke zijde. Want het was een dame uit Heemstede, mevrouw van der Zee, wonende Bronsteeweg 66, die om kwart over tien in het Sportfondsenbad kwam om daar voor de eerste maal te gaan zwemmen. Mr. J. A. C. Bierenbroodspot, gedelegeer de van de commissarissen der N.V. Sport fondsenbad Haarlem, heette haar in enkele woorden welkom, waarna haar een zilveren souvznuir in den vorm van een lepel met het monogram van het Sportfondsenbad werd uit gereikt. Zooals te begrijpen valt werden vele foto's van deze gebeurtenis gemaakt. SCHOTSCHE PADVINDERS IN HET REMBRANDT-THEATER. Hedenmorgen trok een kleurige, fleurige stoet van de Tempeliersstraat door de Groo- te Houtstraat naar de Groote Markt. Het wa ren de Schotsche padvinders, die te Zand- voort verblijven en een bezoek gingen bren gen aan het Rembrand-Theater, waar zij eenige films zouden zien. o.a. ook een van hen zelf. Met doeldelzakmuziek voorop trokken zij door de stad, onder groote belangstelling van het publiek natuurlijk. In het Rembrandt-Thater genoten zij van de film en toonden hun tevredenheid door j „three cheers" en het zingen van Engelsche liederen. Met autocars vertrok het gezelschap weer. GEDENKBOEK DR. JAC. P. THIJSSE Veertigste jaargang van De Levende Natuur" Het is bijna ongeloofelijk dat de bekende natuuronderzoeker en natuurvriend Dr. Jac. P Thijsse zeventig jaar is geworden. Zoo vol plannen en vol enthousiasme is hij gebleven, dat men hem zijn zeven kruisjes nog niet zou geven. Tegelijk met dit jubileum herdenkt ook het tijdschrift „De Levende Natuur", waarvan hij een der oprichters en nog steeds redacteur is, een bijzonder feit; het beleeft zijn veertig ste jaargang. Ter gelegenheid van dit dubbele jubileum is een bijzonder fraai uitgevoerd extra-nummer van het jubileerende tijdschrift verschenen, dat voor een deel aan Dr. Thijsse gewijd is, en dat verder een groot aantal dragen op allerlei gebied bevat, zooals ze ook in de gewone nummers geregeld voorkomen. Nu bijna veertig jaar geleden. Maart 1896, verscheen het eerste nummer van „De Leven de Natuur" onder redactie van E. Heimans, J. Jaspers Jr. en Jac. P. Thijsse. Laatstgenoemde had de titelplaat ontworpen, die nu in dit ju bileumnummer staat afgebeeld, en uitgever was de heer Versluys. Sinsdien zijn de heer en Jaspers en Heimans overleden: Jac. P. Thijsse deelt nu zijn redactioneele werk met den zoon van laatstgenoemde. Dr. J. Heimans. Hoe behalve de vele boeken van de hand van Dr. Jac. P. Thijsse „De Levende Natuur" heeft medegewerkt tot de verbreiding van de liefde voor de natuur en de natuurstudie be hoeft geen betoog. Tallooze medewerkers, jon en oud, wisselen er geereld van gedachten en publiceeren er hun nieuwe vondsten in. In vroeger tijd had ook mevrouw A. W. L. Ver sluysPoelman als administratrice een be langrijk aandeel in de werkzaamheden. Prof. Dr. A. H. Blaauw schrijft over de ver schillen tusschen laboratoriumarbeid of uni versitaire biologische studie en de „romami- sche" natuurstudie, waarvan de jubilaris een voorbeeld is. Laten de jongelui zich bedenken voordat zij de biologie als hun beroep kiezen want bij de maatschappelijke plichten is het voor velen moeilijk gebleken hun „romanti sche" kijk op de Natuur te behouden. Prof. Dr. Theo J. Stomps, rector magnificus der Amsterdamsche Universiteit, vertelt hoe hij er in zijn jeugd op uittrok met een flora van Suringar die alleen Latijnsche plantenna men bevatte, en hoe verheugd hij was toen Thijsse hem een exemplaar van diens pas ver schenen flora schonk. Ook deze bioloog heeft in zijn jeugd enthousiasme geput uit de boek jes en geschriften van Dr. Jac P. Thiisse. Het was deze Prof. Stomps, die Jac. P. Thijsse in 1922 te Amsterdam met de doctorale waardig heid bekleedde. Over Thijsse en de natuurbescherming schrijft vervolgens Mr. P. G. van Tienhoven. Spotaan staat Dr. Thijsse steeds op de bres als het de bescherming van natuurgebieden geldt: de natuurbescherming, welke een nood zakelijk gevolg is van de populariseering der natuurstudie. Jan P. Strijbos herdenkt den jubilaris als een steeds aanmoedigend en opwekkend voor beeld. Het gedenkboek bevat een uitstekend por tret van den jubilaris, benevens een aantal afbeeldingen uit den ouden tijd. Verder zijn er nog een groot aantal geïllustreerde artike len over allerlei onderwerpen op natuurge bied. De keurig verzorgde uitgave is van W. Ver sluys, P. L. Scholten zorgde voor het omslag en het geheel stond onder redactie van de heei'en W. van Dieren en -Dr. A. Scheygrond Weer een goede vangst te Oss. Misdadiger liet zijn moeder in de vlammen omkomen. De marechaussee te Oss heeft weer een goede vangst gedaan door de arrestatie van een zekeren J. de Nijs, arbeider aldaar. Deze wordt ervan verdacht in December 1925 de woning van zijn moeder in brand te hebben gestoken. Tevens zou hij deze, die door een kostganger uit de vlammen was gered, weer in het brandende huis hebben gebracht, zoo dat zij om het leven is gekomen. Door den dood van zijn móeder kreeg de verd. de be schikking over de gelden van de brandver zekering, over de gelden van een op het le ven van zijn moeder afgesloten verzekering, terwijl hij tenslotte ook een vrij aanzienlijk bedrag, dat hij had geleend, niet behoefde terug te betalen. Hij wordt verder nog van 'n andere brand stichting verdacht, en van zelfverminking, waardoor hij ook een vrij groot bedrag in handen wist te krijgen. In Oss achtte men hem hij had de bijnaam „gekke Has", omdat hij zich als een krankzinnige aan stelde zoodra hij met de politie of de mare chaussee in aanraking kiwam tot alles in staat. LIQUIDATIE VAN HET „OUDE FONDS" DER DOMANIALE MIJN. KER.KRAD-E, 26 Juli. Het commissari aat der Domaniale Mijn Maatschappij te Kerkrade heeft aan het bestuur van de pen sioenkas dier mijn, meer bekend onder den naam van het „Oude Fonds", doen weten, dat de maatschappij niet in staat is tot eenige tegemoetkoming aan het fonds. Het bestuur van het fonds zal dus thans wel liquidatie van het fonds moeten overwegen. Begin 1935 bedroeg het ongedekte tekort meer dan één millioen gulden. AMERIKAANSCHE DEMOCRATEN BESCHULDIGEN HITLER. WASHINGTON. 25 Juli (A.N.P.) In het Huis van Afgevaardigden heeft de democraat Dickstein ernstige critiek geoefend op de ge loofsvervolgingen in Duitschuand. Hij noem de Hitier „den gek van Duitsohland" en be schuldigde hem er van „een koelbloedige moordenaar" te zijn. De democratische afgevaardigde van Texas, Blaton. zeide, dat Dickstein niet het recht had Hitier dergelijke namen te geven, bevestigd zijn. DE SERUMBEREIDER VERKOOPT WEER WAT. De serumbereider is weer aan het werk ge weest. Een bewoner van de Iordensstraat kreeg een aanbod voor zijn planten, waardoor deze niet meer ziek zouden worden en even- tueele ziekten zouden genezen. De somma van vijf gulden zou voldoende zijn voor de leverantie. De vrouw des huizes heeft inderdaad deze vijf guldens betaald. Zooals wij reeds meermalen schreven dient men op te passen met deze serums, omdat zij hoegenaamd geen waarde hebben. Bij de po litie is aangifte gedaan van dezen „verkoop". Reeds vanaf 20 «s (Adv. Ingez, Med.) PERSONALIA. Geslaagd te Amsterdam voor Mulo-di ploma A, J. Balk te Haarlem. Voor het examen in de Duitsche han delscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren is geslaagd de heer A. J. Snellens. EXAMENS HOOFDAKTE. 25 Juli. Geëxamineerd 1 vr. en 6 m. candi- aaten. Afgewezen 3. Geslaagd mej. C. J. Grolman. Heerhugowaard en de heeren J. J. Bonte, Oostzaan. M. de Carpentier, Aalsmeer, P. van Zandwijk, den Heider. WAARSCHUWING VOOR EEN BLOEMBOL LENVERKOOPER DIE ADVERTENTIES PLAATST. Wegens bij hem ingekomen klachten geeft de burgemeester van Hillegom belangheb benden in overweging alvorens bloembollen te bestellen bij: A. Baert Co. te Hillegom, Karei de Groote, Postbox. Vogelenzang, Mark man Co. en Achillis Cauwenberghe bij hem omtrent deze firma's inlichtingen in te winnen. Eigenaar van deze firma's is Frans Gijselaar, wonende Weeresteinstraat 65 te Hillegom, die onder bovengenoemde handelsnamen, ook in buitenlandsche bladen, collecties bloembol len, tegen vooruitbetaling, te koop aanbiedt. Uitgevers van dag- en weekbladen en pe riodieken wordt in overweging gegeven van deze firma's geen advertentiën op te nemen. F. Gijselaar tracht meestal door bemiddeling van het door hem zelf geëxploiteerde adver tentiebureau „Efgee" annonces geplaatst te krijgen. Betaling van geplaatste advertenties blijft meestal achterwege. EXAMENS. HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Van de eerste naar de 2de Voorbereidende klasse zijn bevorderd 114 leerl., n.l. J. de Boer, G. Bout, G. van Brederode, G. van Ingen, A. Keyzer, A. van Leeuwen, M. Meyerhoff, B. Platerink, J. Scheffer, G. Swaanswijk, H. Veeninga, A. de Vries, S. de Vries, P. Vis, T. Wildeboer, J. Bos, G. van den Brink, A. van Deursen, B. Donkelaar, G. van Daalen, T. van Es, G. Hulst, A. Kensen, P. Klabou, W. Kui pers, L. de Laat, A. Lieverst, L van der Put ten, E. Schoonderbeek, H. Vos, M. Wakker, G. Wesseling, M. Bakker, G. de Boer, S. de Boer, M. Cobelens, G. Grevenstuk, K. Hart, J. Hartcl, W. Herfst, G. de Jong, J. Jonker, W. Klabou, E. Koning, A. Pompe, E. Sala, M. Stam. W. Visser, E. Bekenkamp, A. Booms, E. Harten dorp, J. Hofman, J. Hoogeboom, J. Hodden- bach, M. van Kapel, AKesting, E. Kerkman, G- Koelemeyei', G. Prent, M. van den Putten, ■T. van Schoonhoven, P. Rose.' M. Silvis, A. Ta bak, D. van der Werff, K. Bontjema, W. van den Bos, C. Boontjes, P. Daamen, C. Kats, C. de la Mar, C. Mooy. C. Nieuwkoop, H. Pull, N. van Roosmalen, B. Sliggers, C. Stam, C. Tom- pot, T. Veldhuize, A. Veldhuis, A. Wever, G. Antonisse, M. Beers, R. Blok. G. Dame, L. Gelndenning, L. van Groningen, A. Kopjes Nieman, M. Ockeloen, M. Opdam, T. van der Pluim, J. Pruissen, T. Rabbe, J. Sloof, C. Stuur man, J. Vester, M. Zonneveld, E. Demmeni, H. Draak, N. Dikkeboom, A. Eken, C. Engwerda, H. Frantzen, G. Kogenes, D. Hoender dors, C. Linders, J. Los, G. Molenaar, M. van Petegem, H. Philippo. E. Simons. G. Vos, L. Schreurs, C. Verhoeff, hiervan 10 voorwaardelijk, niet bevorderd 7. Van de eerste naar de. 2de costuumklasse: J. Bon, M. van Baekel, J. Beets, C. Bakkum, A Biesenberger, A. Boer, J. Egner, A. de Haan, M. van der Kaay, G. Koper, J. de Laat. C. Monsma, M. Schippers. E. Smit, J. Oeiiemans. G. Rol. B. Vink, H. Vos, A. Sliggers, bevorderd 19 leerlingen, waarvan 2 voorwaardelijk. Van de tweede naar de 3de costuumklasse, J. Bekooy, J. van den Brink, J. Drenth, A. Gleysteen, W. Havelaar, C. Koningstem. C. Kossen, P. Levy, A. Soet, A. Teilegen, H. Ver schuren, J. Woud, bevorderd 12 leerlingen, waarvan 3 voorwaardelijk. Van de eerste jaars Vooropleiding Na naar de tweede: B. Sorgdrager, J. van Helmondt. 2 leerlingen bevorderd, 2 niet. Van de tweede jaars Vooropl. Na naar de eerste jaars Opleiding A. M. Verkoren. M. Donk, M. Luitingh, H. Raasveldt, bevorderd 4 leerlingen. Van de eerste klasse Opleiding Fraaie Hand werken naar de 2de klasse: A. Eggink, E. Lek- kerkerker, T. Smit, J. Hangelbroek. M. van Hanja, H. Lasthuis, R. Wilner. Bevorderd 7 leerlingen. Van de eerste naar de tweede klasse Hulp i. d. Huishouding: M. Beekman, II. van Dijk. J. van Feggelen. W. Hommersen. M. de Klerk, M. Koscky, F. Kuipers. D. Lorrier, M Meye- rink, J. de Meza, H. Renout. A. Swarttouw, J. Terpoor te. W. Vermeulen, E. Veldhuyzen, C. Wessel, N. van der Born, T. Fabel. A. Jordaan, H. Jutte, M. Jutte, E. Kraay. A. Krijt, F. Kui pers, M. van der Kuy, W. Lucardie, J. Snoov, J. Radsma, A. Ott. I. Tauber, A. Visser, E. Wanders, bevorderd 32 leerl. waarvan 2 voor waardelijk. Van de eerstejaars Avondopleiding Hulp der Moeder naar de tweede jaars: P. Förster, C. Meyer. 2 bevorderd waarvan 1 voorwaardelijk. 2 leerl. niet bevorderd. Van de eerste jaars Opleiding Huishoud kundige naar de tweede: E. van den Akker, J. Arentz, E. Bunker. M. Driessen, A. van Eist, M. Everard, H. van der Graaf. J. Kayser, E. Kuiper, J. Koreman. B. Meltzer. E. Pal. A. van Polanen Petel, M. Postema, A. Ris. PI. Sarink, G. van Sisseren, N. Stuivenberg. E Wildschut, A. Zwikker, V. van der Meulen. J. Burgers- dijk, E. Gorter, T. Kleyn, bevorderd 24 leer lingen, waarvan 2 voorwaardelijk, 1 niet. Staatsacte Na. Geslaagd voor het theore tisch gedeelte: C. Kann, B. van der Waals; voor het practisch gedeelte B. van der Waals; voor de aant, art. 38: B. van der Waals, G. de Kvuvff, G. Battem, N. Boelhouwer. Staatsacte Fraaie Handwerken: bereids ge slaagd: H. van Drunen, J. Kalverla, L. de Gel der, E. Rynveld, M. Voorneveld. M. Breet, A. Calandt. R. Caiandt. B. den Doel- aer. J. v. d. Ham. A. Hollander. J. v. d. Houdt. J. Hubers, allen te Haarlem. T. Iking, Bent veld. J. Jager Overveen, B. Kemp Vijfhuizen. J. Kluit, G. Koel, S. Soer, T. Teders. G. Wien. allen Haarlem. B. Brinkman, Haarlem, G. Bulk, Nieuw Vennep, W. Dijkstra, Haarlem, A. van Essen, Haarlem, G. Ie Fèbre, Haarlem, A. Flink, Haarlem. A, Groenendijk. Heemstede, W. Groenveld. Nieuw Vennep, S. in 't Hout. Haarlem. C. Kruijff, Hillegom, N. Kr e ij ge r, Haarlem, G. Lambooy, Overveen, B. Lavèn. Haarlem, J. Luttïk, Haarlem. L. Leistra, Haar lem, L. Mulder, Haarlem, C. van Oei, Haarlem R. Rotteveel. Haarlem, R. v. d. Linden Haarlem Afgewezen 7. Het diploma Costuumnaaister behaalden: A. Hulshoff. Haarlem, T. Jacobs. Ncordwij- kerhout. M. v. d. Marei. Hillegom, C. Molhoek, Haarlem. B. Silviis, Heemstede, I. Waiet, Heemstede, J. Weert, Haarlem. Afgewezen geen. Het diploma der 2-jarige middagcursus werd behaald door: B. Anspach, Haarlem. T. Boerssee. Haarlem. W. Bruyn, Haarlem. M. van Dijck, Haarlem. F. van Eek, Haarlem M. van Egmond. Haarlem. N. van Leeuwen. Haarlem. C. Pel. Haarlem, I. Posthuma. Haar lem, W. Ravenhorst. Overveen, D. Roosen. Haarlem, C. Spiering. Haarlem. W. Suerland. Haarlem. G. Vastenouw. Haarlem. Bevorderd van de eerste naar de tweede Voorbereidende klasse: S. Eikenaar. A. Habich J. v. d. Ham. L. Keesman N. Knibbe, M. de Kok, C. Koning, ,F. Kroonstuiver, C. Lak. C. Minsart. S. Slebos. T. Timmers, C. de Vries. A. Bakker, W. Buitenhuis, M. Drayer, A. van Dusschoten, H. Glastra, T. Gouwen, P. van de Gruyter, T. Lem. C. de Munnik. M. Niezen. L. Ruiter, B. Steenkist. B. v. Vliet. B. Bronkhorst, G. Drommel, F. Franken, B. Gieselbach, A. v. Hinte, W. Hopman, M. Kramer, J. Kruyff, D. Lucas, J. Lycklama a Nijeholt, M. Priester, F. Smid. A. Smits. T, Stook, T. v. Veen, M. de Wit. Voorwaardelijk bevorderd 8. Niet bevor derd 13. Bevorderd van de eerste naar de tweede costuumklasse: A. Bas, N. van Beem, J. Boe- ser, M. Oly, A. Schreuder. Bevorderd van de tweede naar de derde cos tuumklasse: J. den Boer, A. Brons, W. Fikkens. D. Oskam. R. Reckman, G. Visser. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Hulp in de huishouding: C. Broekman J. Faber. W. Franken, S. Hendriks, M.Karstens, L. Kisjes, H. Kloos, J. v. d. Laan, W. de Vries Lentsch. J. van Os, W. Stierman, T. Visse, S. Wensing. Voorwaardelijk bevorderd 2, niet be vorderd 2. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Huishoudkundige: M. de Bel, L. Büller. M. Gaillard, W. Hauber, J. Hylkema, R. v. d Lely, N. Merckens, L. Jansen, N. v. Olden- borgh. J. Pilon, C. Snellen, P. Vaumont, W. IJzerman. C. Koning, R. Segers. Voorwaarde lijk 1. Niet bevorderd 1. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse middagcursus: J. Bakker, F. Knook. N. Martin. A. van Wijkhuizen, B. Zonneveld, T. Landwier, A. Baas. L. Blei, R Bos, G. van Dam, M. de Jager, F. de Kleuver, G. Kooy. B Leising, T. Loevezijn, L. van Pruissen, S. Span- jer G. Weyland, T. van Zomeren, C. van Heer den. Voorwaardelijk bevorderd 3. Niet bevor derd 3. UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT R.K. SPORTVEREENIGING „SANTPOORT". De R.K. Sportvereeniging „Santpoort" ver gaderde Woensdag in ,,'t Huis te Velsen". Als opvolger van pater W. A. Arts M. S. C„ geestelijk adviseur, werd pater P. Timmer mans M. S. C. geïnstalleerd. Het jaarverslag van den secretaris vermeld de een constant gebleven ledental, maar ook minder goede verrichtingen der diverse elf tallen in de competitie. De periodiek aftredende heeren C Molen kamp en W. v. d. Heyde werden herkozen. De heer P. Handgraaf zag zich geplaatst in de vacature J. Tromp. De begrooting van ongeveer f 2000 werd na ampele bespreking goedgekeurd. Het secreta riaat, dat reeds enkele jaren door de heeren Smit en Molenkamp werd waargenomen wordt van heden af weer alleen in handen van den heer Molenkamp gesteld. Het agendapunt „Tribunebouw" lokte nogal besprekingen uit. Hoofdzaak is echter dat de benoodigde fondsen daarvoor nog niet aan wezig zijn. Na nog enkele besprekingen over training en clubavonden sloot voorzitter B. Q. Schouten op de gebruikelijke wijze de ver gadering RINGRIJDEN. Naar we vernemen, zal de jaarlijksche ring- rijderij ditmaal op Woensdag 21 Augustus wor- gehouden. VELSEN De Gemeenterekening over 1934. B. en W. bieden den Raad aan de reke ningen over 1934. Die der gemeente sluit met de volgende cijfers: Gewoon. Inkomsten f 3.860.550.98 Uitgaven f 3.860.550.93 Saldo nihil. Buitengewoon. Inkomsten f 158-980.06 Uitgaven f 350.548.05 FROT. CHR. NIJVERHEIDS SCHOOL HAARLEM. Het diploma der 2-jarige Voorbereidende klasse werd uitgereikt aan: T. Baelde. Spaajndam: B. van Batenburg, Bloemendaal; G. Bernard, Haarlem: J. Boone Nadeelïg slot f 191.567.99 Geen verdere verlaging van den gasprijs. In de Raadsvergadering van 28 December 1934 zegden B. en W. toe, dat zij de moge lijkheid van een verdere verlaging van den gasprijs onder de oogen ouden zien zoodra de resultaten over bet le halfjaar 1935 be kend waren. Naar aanleiding hiervan deelen B, en W den Raad thans mede, dat, aannemende dat de gas aflevering over het 2e halfjaar van 1935 gelijk zal zijn aan die over de eerste zes maarden var dit jaar. over 1-r~~ eer L aflevering zal worden bereikt vap circa 5.342.500 M3.derhalve 44000 M3. minder dan geraamd is. waardoor 't batig saldo belangnb- beneden de raming zal blijven. In verband hiermede achten B. en W. hei niet mogelijk den gasprijs verder te verla gen. onder volle garantie Coupe, Afwerking, Kwaliteit naar ieder figuur. In elk gewenscht model Vanaf 35 üulden Met 2 Pantalons ZIE ONZE ETALAGES Jo W^S U ©AIM 78 GED OUDE GRACHT 78 TELEFOON 12236 VRAAGT STALEN (Adv. Ingez. Med.) MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1.04—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 30—f 13 Tongen per K.G. f 1.30f 0.74 Zetschol per 50 K.G f 17—f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 3,50 Bot per 50 K.G. f 10 f 1,50 Schar per 50 K.G. f 7.50—f 4.20 Pieterman per 50 K.G. f 12,50 KI. middelschelvisch p. 50 K G. f 18. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12 f 2,70 Kabeljauw per 125 K G. f 55f 42 Groote gullen per 50 K.G. f 12 f 6,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 6,50f 3,50 Wijting per 50 K.G. f 2,20—f 1.80 BESOMMINGEN Trawlers: Oentoeng IJM 131 f910 voorwaarts IJM 83 1310 Logger: KW 105 f 330. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 26 JULI 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTEKDAMSCHB BANKVEREENIGINC KANTOOR HAARLEM 1 30 Stuatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl 1917 4 pCt. ld. 1933 11 944*-% 94%-95 4 1/2 pet. Nederl. Indië 193t> H 92Ai Stnntsl, Kuiten!. 5 1 -2 pCt. Duitschi 1930 (Youngleen - Youngieening) met verklaring 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 - Scheepv, MI jen. Oude Boot 36-36H Stoomv MIJ Ned Industr. Binnenl. Alg K.zijde Unie... 314* A. N. 1. 0, M. (Nat Bezit) v Berkei's Patent - Cort. CalvO Delft 63 H 277 Ned, Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez, Philips 262 260 262 Unilever 1C6H H Industr. Buitenland. Anaconda Copper m, 9% 10% 26 - io% Bethlehem Steel 2\h 21%-2l% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 2 H - 175fJ 17% North Amer Cy 16 Standard Brands lOVe U S. Steel 25 257/e Banken Binnenl. Koloniale Bank 39H Cert. Handel MIJ. Indische Bank 80 Banken Buitenl. Deutsche Relchsb. Petrol. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum 1944*—95 194H— Perlak 87 Petrol. Mfj. Buitenl Continental Oil 12%-% -hell Union 6% Cultuur Mijen. .Mijnbouw Mijen. Alg Exploratie 171 168 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak. 144 Dell MIJ 155H 40 '56 - Rubber Mijen. A'dam Rubber ui H \4 '11V* Dell Bat. Rubber 71 - Ned, Ind, Rubber Koffie Ver Ind Cult Ondern - <6 Spoorwegen Buitenl. 37tf Oomm Milwaukee 2% - pci. aoj. Muwaukt-i- Mlssourl Kansas Texas 63 Prolongatie koers -

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7