ZILVERTENTOONSTELLING VRIJDAG 26 JU EI 1935 HAAREEM'S D'AG BEAD 12 Opleving van Leicestershire; Bloeiende provinciale cricket- Leagues; Lagere toegangsprijs bij cricketmatches in ons land gewenscht; De Engelsche inzinking; Over de boksmatches te Zandvoort; Londen trekt de voetbalmanagers; De meening van Fred Spiksley; De Post gaat voetballen; Romain Maes en Moreili. De plotselinge opleving van de Leicestershire Cricket County Club is een der merkwaar digste gebeurtenissen in de geschiedenis van de cricketsport. Eenige maanden geleden was de kans op voortbestaan van deze eerste klasse county zeer gering; ze zat diep in de schuld en de hoop op verbetering was opgegeven. Deze schuld bedroeg 4000 pond sterling en zelfs het aandeel van de winst op de test- matches tegen de Australiërs plus 1500 pond, die door donateurs waren gegarandeerd, vormde geen vaste basis voor de toekomst, Het bestuur bleef echter niet bij de pakken neerzitten en engageerde den bekenden Nieuw-Zeelandschen batsman C. S. Dempster als secretaris-penningmeester met het doel hem voor medespelen in de club te kwalifi- ceeren. Men noemt dit een „residential qualification'", waarvoor de betrokkene twee jaar in de provincie moet hebben gewoond, in tegenstelling met een „birth qualification" De aan de club verbonden professionals kre gen de sedert eenigen tijd ingevoerde korting op hun salaris ten volle uitbetaald en er werden wedstrijden in verschillende steden van de provincie vastgesteld, welke laatste maatregel de belangstelling zeer ten goede kwam. terwijl de spelers met den echten wil om te winnen in het veld kwamen, zoodat record-prestaties in de competitie bereikt werden. Vorig jaar eindigde het team op de twaalfde plaats van de ranglijst van 17 clubs, doch thans staat zij reeds als negende ge noteerd. Voor de eerste maal sinds den oorlog hebben twee bowlers van deze club reeds op de helft van het seizoen 100 wickets geno men, n.l. George Geary en Haydon Smith en overwinningen werden o.m. behaald op de kampioenen Lancashire, op Sussex en War wickshire. Hallows, de vroegere Lancashire openings- batsman, speelt thans in de Welsch cricket League, teneinde volgend jaar voor Glamorgan te kunnen uitkomen. Waarschijnlijk zal hij met deze county in Augustus tegen de Zuid- Afrikanen te Swansea spelen. In de winters van 192-6 en 1927 werkte hij als coach in Kimberley en als zoodanig tramde hij Balas- kas en Viljoen, die thans in het elftal der touristen triomfen vieren. Behalve de groote county-clubs, zijn .er, vooral in Lancashire en Yorkshire verschil lende sterke vereenigingen, wier matches in de provinciale Leagues groote belangstelling trekken. De Lancashire League herbergt een groot aantal clubs, die, om het publiek te trekken, een beroemd speler als professional enga- geeren en reeds vele testcricketers uit Austra lië. Zuid-Afrika en West-Indië hebben tegen een hoog salaris hun amateur-status des wege vaarwel' gezegd, o.a. MacDonald, de Australische fastbowler van 1921, Constantine. de West-Indische dito en Headley, de „zwarte Bradman" uit hetzelfde team. Thans pro- beeren enkele Yorkshire professional Rugby League clubs een contract te maken met den reserve-wicketkeeper der Zuid-Afrikanen, Williams, die voor Natal als full-back uitkomt Williams zou dan 's winters in Leeds rugby en ,'s zomers voor een andere club cricket kunnen spelen. Alle clubs in de Lancashire Cricket League gaat het financiëel uitstekend behalve het eens zoo gevreesde Accrington, dat door gebrek aan contanten genoodzaakt os den bekenden ex-Lances-slowbowler Dick Tyldesley te ontslaan. Waarschijnlijk zal deze speler volgend jaar weer voor het conty- team uitkomen. Int-usschen staat het jaarlijksche bezoek van Free Foresters en Harrow Wanderers aan ons land weer voor de deur en in het begin van de volgende week (Maandag en Dinsdag) speelt eerstgenoemd elftal aan de Spanjaards- laan tegen een N.C.B.-ploeg. Men hoort den laatsten tijd veelvuldig spre ken over hoognoodige propaganda voor de cricketsport. Het zou daarom aanbeveling verdienen, de toegangsprijzen voor deze zeer interessante .matches tegen de Engelschen grondig te hei-zien, want het .wil ons voorko men, dat 'n recette van 6000 maal 'n dubbeltje even goed is als van 1000 keer zestig ets. In dit verband kan gewezen worden op de -maatregelen der Schotsche voetbalclubs ge durende de crisisjaren, die het entreegeld voor de goedkoopste plaatsen halveerden en desondanks een grootëre recette plus een grooter aantal supporters boekten. Doch bovendien moet gezorgd worden, dat de Engelschen waardigen tegenstand ondervin den, opdat de match volkomen aan de ver wachtingen beantwoordt. Wat ook het resultaat van de vierde en vijfde testmatches tegen Zuid-Afrika zal zijn, reeds kan worden vastgesteld, dat het Engelsche cricket momenteel een periode van zwakte doormaakt, die niet door een en kele overwinning kan worden bezworen. Vele "deskundigen zijn terecht van meening, dat in de county-matches het devies „safety first" teveel opgeld doet, waardoor de bats- men zich niet aan een tempo van scoren kunnen aanpassen, hetwelk noodig is_ om in 'n driedaagschen toestwedstrijd met vier vol ledige innings een gunstig en definitief resul taat te bereiken. De opname van de veteranen Duckworth en Tate, die sedert 1930 niet meer in test cricket uitkwamen, is, ook wat den aanval betreft, een onmiskenbaar teeken van zwakte. Wicketkeepers als Price (Middlesex), Brooks (Surrey) en Wood (Yorkshire) hadden, al thans wat de twee eersten betreft, het elftal met batten, meer steun kunnen geven dan Duckworth. De bokswedstrijden, welke vorige week dooi de Haarlemsche boksclub „De Ring" te Zand voort werden georganiseerd, hebben zich in gi-oote belangstelling mogen verheugen en ga ven over het algemeen goede amateursport te zien. Opmerkelijk is echter,- dat de stijl der meeste deelnemers zooveel van de traditio- neele Engelsche techniek verschilt. Slechts enkelen begrijpen het nut van een goed ge plaatste linker directe, hetzij als stopstoot, het zij als inleiding van den aanval,hetgeen in beide gevallen een voorsprong op punten be- Jeekent. Onzuiver stooten met den binnenkant van de handschoen of met geopende hand kwam herhaaldelijk voor, terwijl verschillende boksers de „swing" boven de meer doelmatige directe stooten of „hoeken" prefereerden. De beide Rotterda-msche deelnemers toon den in dit opzicht een goede leerschool te hebben doorloopen, waaraan het feit, da-t in de stad aan de Maas wedstrijden tusschen be roepsboksers geoorloofd zijn, wel niet vreemd zal zijn. Zelfs tegen sterkere tegenstanders, welke over grootere stootkracht beschikten, wisten zij zich door goede dekking en beter voetenwerk te handhaven, terwijl hun tech nische capaciteiten een degelijke basis ver rieden. Van de Amsterdammers was Te Nuyl de beste; hij demonstreerde een goede linksche hoek naar het lichaam, een van.de meest doel treffende slagen bij het boksen, die echter zelden, zelfs door professionals, goed wordt toegepast. In hem, alsmede Onseja en Van Meurs hebben we veelbelovende candidaten v-oor de komende Olympische Spelen, speciaal Te Nuyl bokste in een voor dergelijke matches noodzakelijk vlot'tempo. De drie Haarlemsche deelnemers hadden uit den aard der zaak, waar het hier nieuwelin gen betrof, moeite zich te handhaven. Voor hen geldt in hoogere mate, hetgeen wij hier boven over dekking en linker directen schreven. De organisatie en de samenstelling van het programma was goed in orde, slechts spreken we de hoop uit, dat een volgend maal wat meer ruimte voor de pers wordt gereserveerd en aan de ventilatie betere zorg wordt be steed. Men vervalle niet opnieuw in de fout, die een twintig jaar geleden in ons land bij partijen tusschen beroepsboksers gemaakt werd, door pugilisten, die teveel in gewicht verschillen, tegen elkaar in den ring te bren gen. Tenslotte moet ons een opmerking van het hart in verband met de partij tusschen den totalen nieuweling De Vos, die voor zijn allereerste match in den ring kwam en Van Kleeff. Reeds in de eerste seconden bleek, dat laatstgenoemde veel te geroutineerd en te sterk vóór den Haarlemmer was en de referee had dit gevecht onmiddellijk dienen te stop pen. Daar dit niet gebeurde, kreeg' De Vos een onnoodige afstraffing, cuhnineerend in een knock-out, die voor den jongeman zeer zekér geen aanmoediging om de bokssport te blij ven beoefenen inhield. Dergelijke dingen zijn geen reclame voor het amateur-boksen. Engelsche voetbalclub-managers zijn het liefst aan een Londensche club verbonden, waarschijnlijk, omdat de krachtige financieele positie der hoofdstedelijke clubs hen in staat stelt, meer en beter spelersmateriaal te ver krijgen, terwijl de kans op het vinden en aan- kweeken van jongeren in en om de metropolis natuurlijk groóter is dan elders. Zelfs wanneer, zooals kort geleden gebeurd is, een Schotsche club aan een in Londen werkzamen manager een 50 procent hooger salaris biedt, wordt dit aanbod van de hand gewezen. De ex-Liverpool en Engeland-halfback Tom Broanilow werd kort geleden tot manager van Burnley benoemd. Niet zoodra hoorde hij echter, dat de oud-West Ham-aanvoerder Jack Tresadern zijn functie bij Crystal Palace had opgegeven om de door het ontslag van Percy Smith opengevallen plaats bij Totten- ham in te nemen, of Bromilow solliciteerde bij den Londenschen derde klasser, waar hij thans benoemd is. De beroemde oud-Wednesday speler Fred Spiksley, de beste linksbuiten, dien Engeland ooit gehad heeft, gaf dezer dagen zijn mee ning te kennen in een kwestie, die onder be roepsvoetballers een punt van grondige be spreking en groot verschil van opvatting uit maakt. Spiksley beweert, dat hij het dribbelen en het opbrengen van den bal een linksbuiten den buitenkant van zijn rechtervoet moet ge bruiken, waardoor hij het leder gemakkelijker in het veld houdt en het beter aan een club genoot kaai aangeven. Op die wijze houden ze het sterkere linkerbeen vrij voor schieten en voorzetten. Het meerendeel van de profs is het met deze zienswijze niet eens; zij zeggen, dat het een linksbuiten, die dus van nature gemakkelijker links dan rechts trapt, minder inspanning kost, den bal met den linkervoet te beheerschen, omdat hij daarin meer kracht en handigheid heeft. De meeste Hollandsche spelers en zeer zeker Mijnders, zullen het met deze laatste meening wel eens zijn,'alleen al vanwege de omstan digheid, dat in ons land volslagen tweebeenige voetballers nog uiterst zeldzaam zijn. En Fred Spiksley was een kampioen onder de kam pioenen, zoodat hier het Latij-nsche spreek woord min of meer van toepassing is: „Quod licet Jovi, non heet bovi, hetgeen vrij ver taald wil zeggen: wat aan den meester ver oorloofd is, kan daarom de Hollandsche links buiten nog niet doen. Ru we toch over voetbal spreken, vestigen we de aandacht op het jaarlijksche Postaal voetbaltournooi, dat op 28 Juli en 4 Augustus in het Noor-der Sportpark gehouden zal wor den. De employés van de Posterijen hebben in verschillende steden voetbalverenigingen op gericht, die elk jaar in een andere plaats wedstrijddagen organiseeren en waaraan meer dere goede en bekende spelers deelnemen. Op 28 Juli spelen 12 elftallen in de tweede en een week daarna 8 teams in de eerste afdeeling. De matches beginnen om 11 uur en de toe gangsprijs is zeer laag gesteld. Ongetwijfeld zullen er vele stadgenooten zijn, die, bekend met de snelheid, waarmede tegenwoordig brie ven en telegrammen in Haarlem en omstre ken worden besteld, eens willen gaan kijken, of de post-employés in eenzelfde hoog tempo voetbal spelen. De Belg Romain Maes, die nog steeds de lei ding heeft in de Tour de France, was tot voor korten tijd onbekend in dezen „strijd der reuzen". Het vorige jaar nam hij voor- de eerste maal deel, doch werd toen door een ernstigen val, die langdurige verpleging in het ziekenhuis eischte, uitgescshakeld. Voordien had hij weinig aandacht op zich gevestigd en zijn beste prestaties waren derde plaatsen in de Tour de Belgique en in de rit ParijsDuin kerken in 1933 en eenzelfde resultaat bij ParijsBrussel in het afgeloopen jaar. Thans heeft hij een grooten spronggemaakt, want van de 28e plaats in het algemeen klas sement van den vorigen Tour op het moment, dat hij moest opgeven, tot de positie van dra ger van het gele shirt, hetwelk den- leider aan duidt, is een geweldige vooruitgang. De mo menteel tweede geplaatste, de Italiaan Mo reili, kent het klappen van de zweep, want reeds in 1932 behoorde hij tot de deelnemers, doch moest onderweg opgeven. In het volgend jaar nam hij geen deel, doch in 1934 eindigde hij als zesde met 1 uur 11 minuten achter stand op den winnaar Magne en op de tweede plaats der „individueelen" achter Félicien Verwaecke. RFTAFKT ÏW IN HET MUSEUM „DE LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli—30 September (Adv. Ingez. Med.) WANDELSPORT. De int. Vierdaagsche Afstands- marschen. DERDE DAG. Uit Nijmegen: Het is vier uur in den mor gen; de sirene kondigt het begin van den derden dag aan. In het tentenkamp zoowel als in de gebouwen op de kamers en de zol ders worden de dekens, voor zoover men die bij de warmte nog gebruikt heeft, afgeworpen waarna men zich frisch gaat wasschen om straks welgemoed op stap te gaan. Donderdag verschenen 11 deelnemers niet op het appèl, zoodat in totaal 2934 deelnemers vertrokken. Men trok in de vroege ochtenduren via Berg en Dal langs den Duivelsberg en de Duitsche grens naar Groesbeek. Hier werden de deelnemers door een der inwoners, die reeds vroeg in de weer was, met een kopje thee ontvangen. Een aardige attentie! Van Groesbeek ging men dwars door de bosschen en de Mookerheide naar Mook. Hier gingen de 30'ers en 40'ers een andere route, terwijl de 50'ers en 55'ers op Cuyk aan trokken. De wegen waren bijzonder goed, enkele kleine stukjes uitgezonderd. Bij Cuyk ging de overtocht thans vlotter dan andere jaren, daar de pontonniers hier een brug over de Maas geslagen hadden, zoodat de deelnemers hier zonder oponthoud over heen konden loopen. Reeds omstreeks tien uur waren de meeste deelnemers hier gepasseerd. Wegens de scheepvaart kon de ponton slechts tot 10 uur blijven liggen, zoodat degenen dit na dien tijd kwamen van 't pontje gebruik moesten maken; dit waren er echter niet zooveel meer. Bij Cuyk scheidden de 50'ers en 55'ers, om ieder langs een andere route naar Beers te trekken en vandaar weer gezamenlijk naar Grave. In laatstgenoemd plaatsje- was Donderdag de grootste drukte. Hierheen waren velen getrokken om het passeeren der deelnemers gade te slaan. Een luidsprekerauto vroolijkte in Grave de menigte op. Langs den weg was het overal weer de zelfde groote belangstelling als andere dagen; weer was water in overvloed voor de deel nemers aanwezig. Ook nu werden er weer 'ersnaperingen uitgedeeld, terwijl de leider der marschen de deelnemers bij hun thuis komst beloonde met een fraai plateelen wand- bordje. een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Tegen twee uur begon de groote intocht in de stad, waar het overal druk was. Omstreeks zes uur was alles binnen. Het aantal uitvallers. was niet zoo groot als den vorigen dag, daar men thans de geroutineerde loopers over heeft. In totaal zijn Donderdag 19 uitvallers te noteeren. De vraag is nu, wat de laatste dag zal brengen. Wij vermoeden ,dat dan het aantal uitval lers zeer gering zal zijn, want wie het drie dagen heeft volgehouden, gaat er niet licht toe over om den laatsten dag uit te val len. Het zal vermoedelijk een succesjaar voor den Bond worden. WIELRIJDEN. De DE KAMPIOEN. 9de Baanwedstrijd van dit seizoen werd begunstigd door mooi weer. Er kwamen ditmaal 52 renners aan den start voor de diverse nummers waarvan het voornaamste was de ,1e rit, een sprint deel uitmakende van een competitie voor drie wedstrijden, waar voor door eenige donateurs fraaie prijzen werden geschonken. Bij de C-klassers wist Martens zich bij zonder te onderscheidende Vz uurs rit was van het begin tot het einde spannend. Zeer vele wegloqppogingen werden ondernomen, doch aan geen enkele renner gelukte het, weg te komen. De beslissing viel in de eindsprint. Voor den Brassard wisten zich te plaat sen Molendijk en Drost; zij zullen met Frui- tema en v. d. Heijden de halve finales rij den. Door het zeer groote aantal deelnemers werd de sprint verreden in II series de win naars en een snelste tweede kwamen in de demi-finales. Het verloop was als volgt: Sprint, 4 baanronden: lste serie 1 Schaper. 2 Staphorst tijd 1.10 1/; 2de serie 1. v. Dijk, 2. Heijselaar tijd 1,2 4/5; 3de serie 1 Peetoom, 2. Seneidler, tijd 1.19 1/5; 4de serie le Rooijen, 2 Oudeweg, tijd 1,12 3/5; 5e serie 1. Rijneveld, 2. De Vos. tijd 1,9.0; 6de serie 1. Schelvis, 2 Martens, tend 1,19 1/5; 7de serie 1. Fruitema, 2, Eijk- hof, tijd 1,11 2/5; 8ste serie 1 Ooms, 2. De Best 1,17 4/5; 9de serie 1 Fabel, 2. Hessels 1,4.0; 10de serie 1. Groot, 2. Breij 1,8 2/5; He serie 1 Moerkerk, 2. v. Baak 1,6.0. lste Demifinale 1. v. Dijk. 2 Fabel n.g., Frui tema en Heijselaar, 2de demifinale 1. Rijneveld, 2. Schaper, n.g. v. Rooijen en Peetoom. 3de demifinale 1. Schelvis, 2 Moerkerk, n.g. Ooms en Groot. Groote finale: 1. v. Dijk 6 p., 2. Schelvis 5 p.. 3. Rijneveld 4 p. Kleine finale: 1 Schaper 3 p., 2. Moerkerk 2 p., 3. Fabel 1 p. Achtervolging Brassard: Molendijk haalt v. Noorden in. Tijd 1 min. 47 3/5 sec. Drost haadt Burger in. Tijd 4 min. 15 1/5 sec. 40 Ronden C-klasse, 11 deelnemers. 1. Mar tens 9 p., 2. v. Kersen 5 p,, 3. F. Veenhof 3 p., 4. Dalfsen en Beeldman 2 p., 5. de Laat 1 p. Vé-uurs wedstrijd: la Molendijk 20 K.M. 400 meter, 2 Fruitema, 3.. Ooms, 4 v. Egmond, 5 de Breij. De Tour de France. Uit La Rochelle: Donderdag werd de 18e etappe verreden n.l. van Bordeaux naar La Rochelle, een afstand van 192 K.M. Deze etappe was weer gesplitst. Het eerste ge deelte voerde van Bordeaux over Blaye en Saintes naar Rochefort, een totaal aantal kilometers van 159, terwijl het tweede deel tegen het horloge werd verreden. De groote verrassing dezer étappe was wel het tijdver lies vaar den Italiaan Moreili op Romain Maes. Bedroeg het verschil in het algemeen klassement Woensdag nauwelijks 3 minuten. Donderdag is dit tot ongeveer een kwartier gegroeid. Men kan thans wel zeggen, dat Romain Maes winnaar van de Ronde van Frankrijk zal worden. De resultaten waren: BordeauxRochefort 159 K.M. 1. Le Greves (Frankrijk) tijd 4 uur 17 min. 51 sec. 2. J. Aerts (België). 3. Ch. Pelissier (Frankrijk) individueel. 4. Stach (Duitsch- land). 5. Mauclair (Frankrijk) toerist; 6. Ruozzi (Frankrijk toerist. 7. Dignef (België) 8. R. Maas (België), allen zelfden tijd. RochefortLa Rochelle 33 K.M. 1. Fontenay (Frankrijk) 61 min. 45 sec. 2. Leducq (Frankrijk) 52 min. 19 sec. 3. R. Maes (België) 52 min. 26 sec. 4. S. Maes (België) 52 min. 28 sec. 5. Lowie (België) 52 min.. 31 sec. Het algemeen klassement luidt 1. R. Maes (België) 118 uur 55 min. 29 sec. 2. Moreili (Italië) 119 uur 10 min. 5 sec. 3. Vervaecke (België) 119 uur 18 min. 42 sec. 4. S. Maes (België) 119 uur 24 min. 17 sec, 5. Speichér (Frankrijk) 119 uur 31 min. 21 sec. 6. Lowie (België) 119 uur 40 min. 22 seconden. In het landenklassement heeft België met grooten voorsprong de leiding voor Frankrijk Duitschland, Italië en Spanje. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma meldt voor deze week de volgende wedstrijden.: Zaterdag: le klasse: Blauw WitE.D.O. 2e klasse B: Ajax 2Haarlem 2; Catchers A. M. V. J. 3e kiasse B: A'dam: A.F.C. 2—A.M.V.J. 2; 3e 'klasse A A'dam: D.W.S. 1—V.V.G.A. 3 Quickterrein aanv. 3.30 uur). 3e klasse Haarlem: SwastikaI. V. -O.. D.E.V. 2Haarlem 4; Duvianen 2Schoten i H.H.C. 3—E.D.O. 3 Uitgesteld: EDO. 2—R.C.H. 1. Zondag: le klasse: HaarlemAjax. 2e klasse A: DuvianenH. H. C. 2 3e klasse Haarlem: R.C.H. 3Haarlem 3 R.C.H. 2Schoten'; 2. Uitgesteld: Swastika 2E.D.O. 4. Extra: Demonstratie te Rotterdam. Zaterdagmiddag trekt E.D.O. naar Amster- dam om hit seizoen voor de eerste maal Blauw Wit te ontmoeten. Het zal een lastige wedstrijd voor E.D.O. worden; toch achten wij de rood-zwarten in staat, als haar werper v. d. Born in goede conditie is, om met de eerste twee winstpunten naar Haarlem terug te keeren. Haarlem 2 gaat op bezoek bij Ajax 2 en is kampioen van klasse 2 B, wanneer zij dezen wedstrijd wint. Daar Haarlem 2 uitkomt met o.a. Dijkhuizen, De Mon, Mazee en Langereis voorspellen wij een overwinning. Daar in de 3e klasse A (Amsterdam) D.W.S. en het derde negental van de Gemeente ambtenaren de competitie met evenveel winstpunten hebben geëindigd, moet er een j beslissingswedstrijd voor het kampioenschap gespeeld worden. Hoewel de D.W.S.'ers be- trekkelijk weinig routine hebben, zijn de slag prestaties van dien aard, dat het gebrek aan routine hierdoor ruimschoots vergoed wordt; hun overwicht in het slaan zal dan ook wel den doorslag geven, zoodat de Spaarndam- mers wel kampioen zullen worden. Haarlem 1speelt Zondagmorgen half tien op het sportterrein aan de Kleverlaan tegen Ajax. Haarlem komt volledig uit, met Smit op de werpplaat. Wanneer Smit in vorm is, zul- len de punten zeker in Haarlem blijven, vooral ook daar Ajax het zal moeten doen zonderj' haar werper J. Blomvliet, die Zaterdag j.l. tegen E.D.O. zijn laatsten wedstrijd voor Ajax heeft gespeeld. Zondagmiddag gaat H.H.C. 2 naar den Drie- huizerkerkweg' om de a.s. kampioen, De Du vianen, te ontmoeten. Hoewel de HH.C.-re serves wel in staat zijn om goed partij te geven, achten wij een overwinning van De Duvianen, die nog steeds ongeslagen zijn, zeer waarschijnlijk. Van de overige wedstrijden der Haarlem sche negentallen laten wij plaats en tijd van aanvang volgen: Zaterdag: SwastikaÏ.V.O., Vergierdeweg 3 uur. D.Ê.V. 2Haarlem 4, Vergierdeweg 2.30 uur, Duvianen2-nSchoten 1, Olympiaterrein, Driehuizerkerkweg, 3 uur. H.H.C. 3—E.D.O. 3, Kleverlaan, 2.30 uur. Zondag: R.C.H. 3Haarlem 3, Sportpark Heemstede 10 uur. R.C.H. 2Schoten 2, Sportpark Heemstede 12 uur. DEMONSTRATIE TE ROTTERDAM. Op uitnoodiging van Feijenoord wordt op het Feijenoordterrein Zondag een demon- stratie gegeven door twee bondsnegentallen, Deze negentallen worden samen gesteld uit spelers van Blauw Wit. E.D.O., H.H.C., Quick en V.V.G.A. Van Haarlem en Ajax zijn geen spelers be schikbaar, daar voor deze clubs Zondag eeni competitiewedstrijd is vastgesteld. ROEIEN. De Nederlandsche Kampioen schappen. Ds-grosg-analiste» E*ins-Pong-UAirnoQi op de banen van „Rjjnegam". P. de Ridder van „Het Spaarae". De Ridder (Het Spaarne) slaat Brommet (Triton), De Nederlandsche roe ikamp ioenschappen werden Donderdagavond op de Ringvaart bij Sloten ingezet met éen enkele heat. Er had ook een voorwedstrijd in het nummer twee met stuurman geroeid moeten worden, maar Laga had zich te elfder ure teruggetrokken, zoadat-de Spaarne-twee zonder roeien een ronde verder kwam.' Daarvoor moest Het Spaarne vanavond tegen Nautilus uitkomen, maar ook Nautilus trok zich terug, zoodat de Spaarne-twee Zaterdagmiddag in de finale komt tegen den winnaar van de heat Hunze- Argo. Aangezien zoowel de ingeschreven twee van Laga als die van .Nautilus dit seizoen hee- liemaal' niet aan de wedstrijden hadden deel genomen, lijkt hun inschrijving, thans gevolgd door terugtrekken, nogal onberaden. Op deze wijze moet men de nationale kampioenschap pen niet behandelen. In de eenige heat die geroeid werd, voor hel skiffnummer, kwam P. de Ridder (Het Spaar ne) tegen den titelhouder J. H. Brommet (Triton) uit. Dit werd een buitengewoon felle en spannende race. Er was veel belangstel ling voor, vooral van de zijde van Het Spaarne, dat in grooten getale was opgekomen om Piel de Ridder aan te moedigen Beide skiffeurs startten zeer snel en gelijk op. De Ridder ging het eerst in baantempo over, waardoor Brommet een halve lengte uitliep. Zoo bleef het tot ongeveer 1000 M, waarop de Ridder de leiding nam maar Brom met spoedig weer bijspurtte. Tot dusverre ging het zoo hard dat de 1000 M. werden af gelegd in den abnormaal-snellen tijd van 3 min. 33 sec. Dit wreekte zich in de snelheid op de tweede baanhelft, maar de strijd was et niet minder fel om.- Na een scherpe boord- aan-boord race spurtte de Haarlemmer en liep op 1700 M. ruim een lengte uit, maar Brommet hield prachtig vol en wist in de einc spurt het verschil nog tot een halve lengte te reduceeren. De Ridder won in 7 min. 54 sec., den besten tijd dien hij tot dusver gemaakt heeft en die bij dit zijn debuut in het senior- nummer heel goed genoemd mag worden, vooral omdat hij aan den lagen wal moest roeien bij hinderlijken zijwind. Het was een goede, fel-uitgevochten race, Het sturen werd bemoeilijkt door de vele fuik-paaltjes langs den wal; door de sporti viteit en het zorgvuldig sturen van beide scullers leverde dit geen incidenten op. Vanavond roeit de Ridder .in den semi-final tegen Moltzer (de Hoop). Het programma voor hedenavond is; Voorwedstrijden. Skiff. 19 u. 30; 2e heat: Boei 1 Het Spaarne (P. Ridder), boei 2 De Hoop (E. Moltzer). 19 u. 50; 3e heat: Boei 1 De Maas (N. Wit kamp), boei 2 De Hoop (J. Zeegers). Het skiff-kampioenschap van Nederlancj werd sinds 1927 niet minder dan driemaal doo:j Het Spaarne gewonnen, n.l. in 1927 door ir] Th. P. Tromp, in 1931 door P. D. Timmermans en in 1933 door Ir. Tj. de Vries. Voorts heeft Het Spaarne het kampioen-I schap vier. met stuurman gewonnen in 192i cn het kampioenschap double scull in 1928 1929 en 1932. In totaal heeft de Haarlemsen vereeniging dus al zeven kampioenschappen lop haar naam, alle in-de laatste acht jatfi A-behaald*

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8