DE BILT ZATERDAG 27 JUEI 1933 HA A-RE EM'S DAGBEAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 768.3 m.M. te Sciily en Brest. Laagste barometerstand 739.4 m.M. te Seyd is fjord en voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Kans op regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland MOGELIJK REGENBUIEN De depressie strekt zijn invloed steeds ver der naar het Zuiden uit. De daalgebieden ne men thans hun weg over Schotland naar het Kattegat. Tegelijkertijd is de druk bezig te vormen over Frankrijk en Centraal-Europa. waardoor de wind boven de vijftigste breedte graad naar West omsloeg. De Westelijke win den brachten in ons land en in Frankrijk eenige afkoeling en gaven aanleiding tot on weersregens in Oost-Frankrijk, in de Alpen (Santis 12, Zug'spitze 36 m.M.) en in het Schwartzwald. Het regengebied langs den Zuidrand dei- depressie strekt zich nog niet Zuidelijker uit dan de vijf en vijftigste breedtegraad. Een koude luchtstroom over het Oostelijk Oostzee gebied en. Finland verdrijft de zomerwarmte uit Oost-Europa. Voor het volgende etmaal is een matige Westelijke wind te wachten met afwisselend zware en lichtere bewolking en mogelijk en kele regenbuien Thermometer Hoogste gisteren 77 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 10 uur 70 F. SPOEDWERK KAN OP GEWACHT WORDEN W. KUIPERS ZN OPTICIENS - Z'JLSTRAAT 97 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND Haarlem, 27' Juli. Bevallen: 23 Juli: J. G. de Bruinv. Meijer, z., 24 Juli C. Beentjesv. d. Haak, d., 25 Juli: F. P. v. d. Pol—Schornagel, z., M. J. Vrugt v, Dijk, d., 26 Juli: M. v. Bakel—de Mooij, d. Overleden:. 24. Juli: M. KuijkehSernee, 86 j., Medahstraat. A. P. v. d. Mark—Koehorst, 61 j., Wouwermanstraat. Amsterdam heeft een ontwerp» begrooting- gereed. Eindbedrag: hooger-. dan voor 1935. 1 De Amsterdamsche gemeentebegrooting voor het jaar.. 1936 is. verschenen. Om evenwicht te verkrijgen;"Stellen B,"\éh W. van de hoofd stad wë'èr ym-sobérihgen voor, w.o' 'vermindë- ring van. een aantal subsidie-posten. Verder vermindering -yan sterkte van personeel-waar dit mogelijk was.. Reorganisatie van de G.G.D. Vermindering van. de posten voor onderhoud' van bestratingen en van de uitgaven, voorde Stadsreiniging. .Vermindering van de subsi dies aan de bijzondere voorbereidendescho len en ahdere verminderingen 'bij het onder wijs. Het rekening-houden met in overweging zijnde bezuinigingsmaatregelen bij de Uni versiteit. Bezuiniging bij de Gemeentemusea en den Stadsschouwburg. Vermindering van uitgaven' bij dé ziekenhuizen mede door tij delijke sluiting van het Tesselscbad-ezieken- huis. Verlaging van de kosten van de Armen raad. Het zooveel mogelijk verminderen van het aantal 60-jarige en. oudere ambtenaren Daartegenover worden verschillende maat regelen' voorgesteld om de inkomsten te ver- hoogen. Het eindcijfer der begrooting is f 123.575.548, bijna drie millioen hooger dan voor 1935. - KL.MOUTSTR &£TEL.n!0£> (Adv. IngezMed.) AGENDA Heden: ZATERDAG 27 JULI Luxor Theater: „Koning tegen wil en dank" 2.30 en verder doorloopende voorstelling 7 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Ben lot uit de lote rij". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Piccolo van Dal- mas Hotel". Op het tooneel: „Fresco and Ca- millo", acrobaten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema Variété: „Kom je ook bij de marine?1' Op het tooneel: Mr. Max, sneltee- kenaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur behalve 's Maan dags. Toeeane vrii. Veis en: Natuurbad „Velserend". 1 uur ZONDAG 2S JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 29 JULI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om s avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt, Van Zaterdag 27 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 2 Aug. des avonds 8 uur zul len de volgende apotheken geopend zijn: J. Dienske. Firma Duïjm en Keur, Keizer straat 6 Tel 10378. B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo- teek. Kruisstraat 26. Tel. 11174. J. Samplonius, Firma Begemann en Sneltjes Kruisweg 30. Tel. 10043. J M. Meisner. Marnix-Apotheek, Maraix- straat 65. Tel. 23525. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Kootwijk, een tempel der techniek Draaggolf met zijbanden, of zijband zonder draaggolf. Een bezoek aan de nieuwe werken. De hagelschade in Haarlemmermeer. Kootwijk, gij kent het wel. Het zijn die booge masten op de Veluwe, die uren in den omtrek ziöhtbaar zijn, zooals de Dom van Utrecht en de Westertoren van Amsterdam. Ze steken, hoog boven alles uit met hun twee honderd meter lengte. Deze hooge masten zijn het opvallende deel van een der groot ste tempels, der techniek Van dit stille plekje van de Veluwe wordt de aardbol omspannen door golvenelectri- sche energie.- Hier toch worden de radio- telegrafische verbindingen met Oost- en West—ïndië én met alle andere landen bin- nen en buiten Europa tot stand gebracht; hier ook wordt het mogelijk gemaald met onze zakenrelaties, met onze familieleden in Oost-Indië- te spreken. Sinds eenigen tijd werkt hier ook de nieu we zender, die onze 1875 M. golf in den aether moet -verdedigen. Onder leiding van prof. Koomans hebben we de nieuwe werken in oogenschourw ge nomen Enkel zijband-systeem. Bij de gewone radiotelefonie wordt een hoogfrequentie draaggolf uitgezonden. Dit is een sterke electrische trilling in de frequen tie. welke als die van den zender wordt op gegeven en welke frequentie nauwkeurig constant gehouden wordt. Deze draaggolf heeft twee „zijbanden". Te Kootwijk heeft men nu de draaggolf en een der zijbanden onderdrukt. Op het ontvangstation ontvangt men dus ook slechts die eene zijband. Men wekt daar echter plaatselijk in het ontvangtoestel de draaggolf weer op. Wanneer men' nu bedenkt, dat het grootste gedeelte, van het vermogen van -de zender noodig was voor de uitzending van de draag golf. wordt het duidelijk, dat door weglating van die draaggolf en bovendien nog een der zijbanden een aanzienlijke arbeidsbesparing verkregen wordt. Dat dit inderdaad bereikt is, blijkt uit de volgende cijfers. Bij het oudste systeem was het verbruik van een telefoniezender., met. .inbegrip van. alle hulpwerktuigèri; (jus wat in tótaal uit het sterkstroomnet'werd opgenomen," gemiddeld 200 kilowatt.- Thans bedraagt dit gemiddeld slechts 40'kilowatt bij een nog .verhoogde1 nut tige uitstraling! Bovendign verkrijgt men echter nog :een aanzienlijke verbetering in de kwaliteit: Zoo als bekend is de ontvangst van korte golven op groote afstanden niet constant, doch on derhavig aan .onregelmatig optredende ver zwakkingen! of zoogenaamde „fading". De ontvangen. 1 'telefonie - "wisselt daardoor vorOtdurend' i'n sterkte.. Daarbij komt nog, dat /Z;èlfzeer ..dicht ,bij- legen frecjuémiës1 de. fading, 'im'yêrs'dhii|end:ë: mate en op,-' geheel yé^scliill'énde -niörheAtéu pp treedt. Behalve-'-wissfiUng '.-iA -stérkte'wan de" ge heel© ontvangst, Veroorzaakt- de -fading daare door ook vervorming. Bfj toepa'ssing. van het .enkel-:zjj bandsysteem wordt de'draaggolf hi het ontvangtoestel1 op gewekt. Deze blijft.düs Volkomen constant en bereikt wordt;'dat..!déze belangrijkste fre quentie naar; vér houding sterk is- en geheel 'onafhankelijk' van /fading, 'hetgeen' een. zeer aanmerkelijke verbetering van .de: kwaliteit heeft opgeleverd. Het idee van hetenkel-zij bandsysteem is niet nieuw! Hét. is door de Bell telefoon gej- octrooieerd. en sedert.vele jaren wordt het met succes toegepast "op de langè-golf tèlefonie- verbinding- tiisschen' Engeland-en Amerika. Op kortegolfverbindingen was het echter nog niet eerder toegepast, hoewel het hief van nog grooter belang; is in verband met de vermin dering van het- fadihg-bezwaar. Gezegd kan dus worden dat de P.- T. T- dienst de groote moeilijkheden,welke een eerste toepassing, in een practisch bedrijf al tijd oplevert, heeft opgelost. Onze opsomming yan de met het enkel zij bandsysteem bereikte voordeelen is nog niet ten einde; hieraan moet nog worden toege voegd het- belangrijke voordeel dat daarmede een geschikte wijze van multiple werken werd bereikt. Men kan namelijk de tweede zijband ook uit zenden, echter als drager van een tweede ge sprek, zoodat twee gesprekken zonder draag golf gelijktijdig kunnen worden overgebracht. De daarvoor benoodigde arbeid wordt niet noe menswaard grooter en men kan dus zeggen dat de economie ei' door wordt verdubbeld. Het multiple werken heeft in het algemeen bovendien nog twee groote voordeelen n.l,: 1. er wordt.weinig ruimte in de aether in beslag genomen; op de voor de telefoniezender genotificeerde frequentie werden twee inplaats van één gesprek overgebracht. 2. voor de twee - -gelijktijdige gesprekken heeft men slechts één gerichte antenne („beam") 'noodig-, hetgeen van belang is om dat zulk een gerichte antenne een omvangrijke en vrij kostbare constructie is. Een twéede belangrijk punt in de zendap paratuur te Kootwijk is de nieuwe omroep- zender. De algemeepe opzet van dezen zender ken merkt zich door grooten eenvoud en geringe afmetingen, wat'voor een zender van groot vermogen zeer opvallend is. In dc eindtrap wordt met twee groote lam pen, ieder- van 300 K.W. gewerkt. Hiermede kan het antennevermogen tot 150 K.W. wor den opgevoerd, doch. normaal wordt niet hoo- jer dan 120 K.W. gegaan, waarbij de kwaliteit nog op zijn best is. - De antenne is een enkelvoudige T-antenne, welke is opgehangen aan twee der bestaande 210 m. hooge masten. Zij hangt, de doorhang medegerekend, op een hoogte van pi.m. 180 M. boven dén grond. De zender wordt bediend vanaf tegenover den zender opgestelde metalen schakelborden. Deze zijn met het oog op eventueele bedrijfs storingen geheel dubbel uitgevoerd. De zender wordt gevoed door middel van twee buiten het zendgebouw opgestelde trans formatoren van resp. 5C0 en. 750 K.V.A. OVERVEEN. AANBESTEDING. De architect Bert Schultheiss te Haarlem heeft aanbesteed dé centrale verwarmings installatie in het nieuwe kantoorgebouw van de „Neder]andsche Reisvereeniging" aan de Zeestraat, hoek Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage. 1-Iet werk werd opgedragen aan het tech nisch Bureau J. Holster te Overveen, Te verwachten oogstresultaten. Zooals bekend, heeft een geweldige hagel bui op Pinkster-Maandag op verschillende plaatsen in het Zuid- en Noordwestelijk deel van Haarlemmermeer aan de te velde staan de gewassen groote schade toegebracht. Een gebied van ongeveer 3500 Hectaren werd ge teisterd en meer dan honderd eigenaasr of gebruikers van boerderijen zijn daarvan de dupe geworden. Sommigen hunner zijn in' zeef moeilijke omstandigheden geraakt, te meer waar ze ook in hun verwachtingen omtrent de resul taten van den verderen uitgroei der geteis terde gewassen reeds in niet geringe mate werden teleurgesteld, zoodat bij deze boeren van den oogst wel niet veel. meer terecht zal komen. De hagelschade is op vele boerderijen wel zeer verschillend. Zoo is het hier en daar waargenomen, dat aan de eene zijde van een boerderij het gewas er ernstig toegetakeld bij lag terwijl het aan de andere zijde weinig of in 't geheel niet geleden had. 'Getroffen is ongeveer het 4e deel (pl.m. 3500 H.A.) van de geheele beteelde oppervlakte in Haarlemmermeer, die naar schatting ongeveer 14.000 H.A. bedraagt, zoodat van een misluk king van den geheelen oogst in Haarlemmer meer gelukkig nog niet kan worden gesproken. Toch worden omtrent de oogstresultaten in de andere deelen van den Haarlemmermeer polder waar alles er zoo oppervlakkig bezien mooi bijstaat en de goudgele graanvelden een schoonen aanblik opleveren over het alge meen niet zulke goede verwachtingen ge koesterd als in 1934, daar het reeds gebleken is, dat sommige, gewassen zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, allesbehalve bevredi gend -is te noemen. Ten aanzien van de voornaamste gewassen kan nog het volgende worden medegedeeld. De tarwe, met het maaien waarvan reeds is of de volgende week zal worden begonnen, is dit jaar in deze polder als het hoofdproduct wel weder het meest goed" ontwikkelde gewas, waaiwan de opbrengst al is het dan ook belangrijk minder dan. verleden jaar wel de kroon zal spannen. De oogst van de karwij heeft reeds grooten deels z'n beslag gekregen. Dit zoo speculatie ve gewas, heeft door allerlei ongunstige fac toren ernstig geleden. De opbrengst valt dan ook erg tegen. In vele gevallen slechts 10 a 12 baaltjes per H.A., hqtgeen vergeleken bij. een normale opbrengst van 30 a 35 baaltjes wel zeer onbevredigend is. Ook de haver heeft zich over het algemeen niet zoo goed ontwikkeld als men dit in de laatste jaren wel gewoon was, zoodat de op brengst-het middelmatige;. wel niet te boven zal .gaan.. Hetzelfde kan wo^dem .gezegd, ten opzichte van-'het. Vla's, met hé$zichten 'waarvan, reeds een begiii. is gemaakt, y De 1 bieten zijn door de zonnewarmte der laatste weken nog flink tot uitgroei gekomen. Toch vertoonen ze hier én daar nog een ach terlijken stand; maar de zomer kan ook hierin nog veel verbetering brengen. De aardappelen een gewas dat in Haar lemmermeer ook dit jaar wedèr vëel ver bouwd wordt en tot heden nog is v'rijgéblè- i5eja,.,,y.an de zoo gevreesde ..„aard^ppe'\ziekt,^"4., .staan" ovër het algemeen'goed te velde. .Dé" opbrengst van de vroege soorten :is bevredi gend.'' '- Summa summarum, is men ten aanzien van de oogstresultaten nog geenszins optimis tisch gestemd- en staat het nu al wel vast dat 1935voor de boeren gëen rijk oogstjaar zal zijn;. - ACTIE VOOR ZAALHUURVERLAGING Donderdagavond werd in het gebouw van het kinderkoor „Ondérlihg Genoegen" door afgevaardigden van muziek:-, tooneel- en zang- vereenigingén éen vergadering gehouden om te trachten de huurpfijzen der zalen voor uitvoerigen en concerten verlaagd te krijgen. Voorzitter was de heef Th. Dammiaans, lid van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Di lettanten Tooneelbond. Algemeen was men van meening, dat, in' de tegenwoordige tijds omstandigheden, het vcor de liefhebberij ver- eenigingen onmogelijk is de hooge huurprijzen te betalen. De inkomsten verminderen, maar dé huurprijzen zijn nog dezelfde'als eenige ja ren geleden. Op verschillende misstanden werd gewezen. De voorzif'er-deed mededeeling van de prijzen der zalen in Amsterdam en Den Haag. Besloten werd een voorloopig comité te be noemen, dat nog meer ve.rëenigingen zal uit- noodigen. Donderdag 8 Augustus wordt weef vergaderd. Ook zal de'Federatie van muziek- vereenigingen worden uitgenoodigd zich bij deze actie aan te sluiten, De vereenigingen die reeds bezig zijn zalen in te huren, zullen wach ten met'het teekenen der contractentot het resultaat der actie bekend is DERDE VERANTWOORDING BOOT TOCHTEN „SNELVERBAND". Lijst No. 126. Hr. T. O. f 8.35 Mevr. W. f 2.50 69. Hr. R. B. f 11.— 64. Hr. G! A. A. f 1,— 95. Hr. J. H. f 1.— 151. Hr. J. E. V. f 0.50 172. Mej. K. Spaar en Mout f 26.15 9. Mej. H. A. v. B. f 0.50 Personeel Openb, werk f 8.50 >1 53. Mej. S. S f 25.— Dr. W. B. Sm. f 5.— Hr. B. L. G. O. te W. f 10.— Mej. H. f 1.— 157. Hr. J. A. V. f 9.05 17. Mevr. v. d. B. v. d. K. f 8.50 79. Hr. G. D. f 8.45 155. Hr. J. V. f 3 180. Hr. G. f 27.50 40. Mej. J, L. f 3.70 96. Hr. J. B. H f 6.— 138. Hr. H, S. f 1.— 77. Hr. K. C. f 2. 13. Mej. G. W. B. f 10. Het bestuur van „Snelverband" betuigt aan alle geefsters en gevers hartelijk da/ik, ook aan hen die op andere wijze gesteund hebben. GROENTEMARKT HAARLEM. 24 Juli 1935. Tomaten 1016 cent per K.G. Snijboonen 1420 cent per K.G. Heerenboonen 1014 cent per K.G. Bloemkool 615 cent per stuk. Komkommers 24 cent per stuk. Spinazie 1440 cent per kist. Andijvie 2045 cent per kist. Postelein 25—40 cent per kist. Wortelen 3—5 cent per bos. Rabarber 24 cent per bos. Pieterselie 310 cent per bos. Selderij 410 cent per bos. Radijs 2—5 cent per bos. Sla f 0.80—f 1.60 per 100 króp. VERZEKERING S-MIJ. „SPAARHUIS". Wij ontvingen het verslag over 1934, het 22e boekjaar, van de N.V. Verzekerings Mij. „Spaarhuis". Het volgende ontleenen wij er aan. Daar de opbrengst van de activa der tot verdeeling gekomen kassen A 192434, B 1919 34 en C 191434 resp. f 214.841/2, f 13.882.683/2 en f 841.20 V-h meer bedroeg dan de uitkeering volgens de oorspronkelijke voorwaarden, werden deze bedragen toege voegd aan de extra-reserve. Op 31 Dec. 1934 was het spaar-tegoed vol gens de oorspronkelijke voorwaarden van de bestaande posten vermeerderd met dat dei- herleide posten en de door uitgetreden Spaar ders in de kassen achtergelaten bedragen f 703.113.61. Het aanwezig spaar-tegoed op 31 Dec. 1934, vermeerderd met den in 1934 ontvangen ach terstand, bedroeg f 727.628.04y2. Hierbij ge voegd de extra-reserve a f 32.729.IIV2, geeft een bedrag van f760.357.16. Op het winstaandeel der Wederverzeke- ringskas a f 76.911.36V2 was een tekort van f 19.667.81V2- Het tekort op de uitkeeringen van Spaar kas B. 1918—33 en C. 1913—1933 vermeerderd met rente tezamen bedroeg f 9.557.46. Zoodat nog moet worden ingehaald ingehaald f 29.225.27V2. Voorgesteld wordt het winstsaldo a f 1.679.47V2 over te brengen naar de extra reserve DE TARAKAN WEER BINNEN. Opnieuw in de hoogovenhaven vastgelegd. Het m.s. Tarakan is hedenmorgen 6 uur van zijn tweede scholieren-toeristenreis naar Noorwegen teruggekomen. Ook ditmaal voer- het vaartuig naar de hoogovenhaven, waai de passagiers van boord gingen. Het heeft in IJmuiden veel verwondering' gewekt en onder de zakenmenschen veel ont' stemming, dat men de Tarakan steeds naai de hoogovenhaven stuurt om daar de scho lieren van boord te laten gaan en de nieuwe passagiers aan boord te nemen, waar het toch mogelijk is het schip aan den toeristenstei ger te laten komen Vele zakenmenschen in IJmuiden toch zien steeds verlangend uit naar de enkele bezoe ken van toeristenschepen, omdat zij daardoor een kansje krijgen om iets extra's te verdie nen, wat in deze moeilijke tijden zeer welkom is. Naar wij vernemen hebben zoowel de ha venmeester als de Vereeniging- IJmuiden's Bloei al het mogelijke gedaan om de mij. Ne derland te bewegen de Tarakan aan den toe ristensteiger te doen vastleggen. De „Neder land" stond er echter op,- dat de boot in de hoogoveiihaven kwam. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND - AMERIKALIJN,., Rottefdam, New-York n. Rott. 26 van - Hel- singfors. Damsterdijk Vancouver h. Rotterdam 26 te Antwerpen. Narenta Rott'. n. Vancr. 24. van "Cristobal. Dreohtdijk, Rott. n. Vancouver p. 24 Fayal. Statendam 26 v. Rott,. nOslo en Kopen hagen. Lochmonar. Rotterdam n. - Vancouver 25 yan.Victoria (B.C.). HOLLAND-AFRIKA LIJN. Bóschföntein (thuisr.) 2.6 te Antw.,'28 Vw. "BloémfdTitein Vuitr!) 26 van Tenefiffè. >V HOLLAND-OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 25. te Moji. Serooskerk (uitr.) 25 van Singapore. Gaasterkgrk (thuisr.). 25 van Penang. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Sa-turnus Bourgas n. Amst. p. 25 'OuesSant. Colombia 24 van Barbados naar Livingston. Ajax 25 van Gothenburg naaf Aarhuus. Bodegraven 26 vah Chili té Rotterdam. O'beron 25 van- Cadix naar Huelva. Odysseus 25 van Belize -naar Pto. Cortez. T.elamon 26 van Amsterdam te Rotterdam. Titus 25 van Messina naar Palerno. Vulcanus 26 van Amsterdam te Hamburg. Stuyvesant 26 v. Amsterdam 11. W.-Indië. Venezuela 26 v. Amsterdam n. W.-Indië. Perseus '26 v. Amsterdam naar Rotterdam. Ariadne 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Poseidon.26 v. Amsterdam n. Rotterdam. Stella Amst. n. Midd. Zee p. 26 Gibraltar. Ceres 26 van Gibraltar naar Algiers. KON. HOLLAND SCHE LLOYD. Eemland (thuisr.) 25 van Victoria (Braz.). NED. IND'. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 22 van Miri n. Balik Papan, Sin gapore. Agnita 36 te Rotterdam verw. naar Rou- aan, dan dokken te Amsterdam. Mitra 2 te Rotterdam voor dokken. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Agoeng (thuisr.) p. 25 Gibraltar Kota Baroe (uitr.) 25 te Bremen Kota Radja (uitr.) 26 van Suez Dempo (uitr.) 25 van Colombo Kota Nopan (thuisr.) p. 25 Perim STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (uitr.) 26 van Genua Salabangka (uitr.) 26 te Batavia Tarakan van Noorwegen 27 (6 v.rri.) te IJmui den. verwacht. HONKBAL HAARLEM-AJAX UITGESTELD Naar wij vernemen is bovengenoemde wed strijd, die voor Zondagmórgen was vastge steld, op verzoek van Ajax met medewerking van Haarlem uitgesteld, daar Ajax niet de beschikking' heeft over voldoende spelers. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS. ,D.e Luchtgids" hield een wedstrijd voor jonge duiven vanaf Vilvoorde (België), over een afstand van 162 K.M. De eerstgetoonda duif bereilcte een snelheid van 1098,20 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif een snelheid van 1032,57 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: Ed. v. Bree 1, 1, 11; P. J. Verputten 2, 12, 20, 33, 35: A. J. Leurs 3, 4, 7, 8, 9, 17, 22, 23, 24, 32, 34, 40, 44; R. N. Heiloo.5, 16, 36; L. v. Bragt 10, 15; J. P. Kruijer 13; P. M. Kok 14; J. Groeneveld 18, 26; G. Kors 19, 27, 28, 30, 39; Joh. v. d. Pol 21, 41, 43; H. Bannink 25; H. Philippo 29; Ch. Reiber 31f J. Zwart 37; H. Willemse 38; J. v. Duijn 42. m coucours waren 217 duiven. SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO HAARLEM. De uitslagen der groepwedstrijden luiden: J. HasertJ. Koelemij 01 N. BottelierJ. Hartman 10 J. I-I. HeuserF. A. Puts 01 W. de BoerJ. Bottelier 10 C. BottelierTh. v. Dijk afgebr. N. KuilboerJ. v. Kesteren VzlA Th. v. OscliB. v. Kessel afgebr. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 400 METER VRIJE SLAG. Uit Tokio: De Japansche zwemmer Negami heeft tijdens wedstrijden te Tokio het wereld record over 400 Meter vrije slag' verbeterd door dezen afstand af te leggen in den tijd van 4 min. 41.4 sec. Het officieele wereldrecord op dezen af stand stond tot nu toe op naam van den Ja panner Makino met een tijd van 4 mi. 46.4 sec. gevestigd op 4 Augustus 1933. GYMNASTIEK NEDERLAND—FRANKRIJK IN HAARLEM Als onderdeel van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van den Kennemer Turnkring zal op Zondag 8 Maart des middags in het Gemeentelijk Concertge bouw de eerste officieele lande nwedstrijd Nederland—Frankrijk plaats vinden. ZANDVOORT Zaterdag 27 Juli Zondag 28 Juli Maandag 29 Juli Dinsdag 30 Juli WATERSTANDEN. Strand berijdbaar 6.15—11.15 7.25—12.45 8.10—13.40 14.10 H.W. 1.15 2.26 3.15 3.55 H.W. 13.55 14.50 15.35 16.10 Woensdag 31 Juli 4.27 9.3014.40 16.45 Donderdag 1 Aug. 5.— 10.10—15.15 17.20 Vrijdag 2 Augustus 5.31 10.30—15.40 17.46 BENNEBROEK Autotochten voor ouden van dagen. Een comité gevormd. Door eenige ingezetenen van Bennebroek is in navolging van hetgeen op dit gebied ge schiedt in andere plaatsen, een comité ge vormd tot het organiseeren van autotochten voor ouden van dagen, waarin zitting hebben genomen de heeren C. Bregman, C. L. Haze- broek, C. Nieuwenhuys, F. G. Lommerse, C. van Schooneveld, W. van Lierop Jr., C. Jan sen Hendriks en H. J. Krauweel. Aan eenige vooraanstaande personen in de gemeente is verzocht zitting te willen nemen in een te vormen eere-comité, waartoe reeds enkele heeren zich bereid verklaarden. De sa menstelling van dit comité zal na ontvangen bericht van alle aangezochte personen, na der worden bekend gemaakt. Van het gemeentebestuur werd reeds toe stemming verkregen met lijsten door de ge meente te gaan, -ten einde de noodige gelden in te zamelen, y/aarmee door de leden van eerstgenoemd comité in het' begin der volgen de week een begih 'zal worden gemaakt. Op de inwoners yan Bennebroek .wordt een beroep gedaan een gift voor. dit doel af te staan en daardoor den daarvoor in aanmer king komenden ouden van dagen eenige aan gename uren te verzekeren. Tevens zal de medewerking worden - gevraagd van de auto bezitters te Bennebroek om op een nader te bepalen datum, op eën middag, hun auto's beschikbaar te stellen. Het comité hoopt op aller medewerking te mogen rekenen. EERSTE H. MIS. Op Zondag 28 dezer zullen de pas gewijde priesters, de weleerw. heeren G. Schrama en F. de Boes, beiden uit de parochie, hun eerste H. Mis opdragen resp. o mhalf negen en half elf uur. Den avond te voren zullen beiden door de plaatselijke vereeniging feestelijk van den trein van kwart voor zevenen van het station Vogelenzang-Bennebroek worden gehaald. GEVONDEN VOORWERPEN. In het duin is gevonden een bril met étui. Terug te ontvangen bij mevr. Parlevliet, Rijksstraatweg 49. OVERVEEN STICHTING VAN EEN KLEUTERKLAS. De oudercommissie van school D heeft, in samenwerking met de afdeeling Bloemen- daal van de Vereeniging Volksonderwijs het initiatief genomen om te komen tot het stich ten van een kleuterklas te Overveen. Deze klas, die geopend zal worden op 1 Sept. a.s., zal onler leiding komen van mej. Koenen, de vroegere leidster der Kleuterschool Aer- denhout. Voor een nadere bespreking roept het voor loopig comité ouders en belangstellenden op ter bijwoning van een vergadering op a.s. Woensdag' 31 Juli, des avonds 8.15 uur in de Openbare Lagere School D te Overveen. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 27 JULI. Tarbot per K.G. f 1,75—1.05. Tongen per K.G. f 1,60—0.90. Middelschol per 50 K.G. f 20—18. Zetschol per 50 K.G. f 15.50—13.—. Kleine schol per 50 K.G. f 124.70. Bot per .50 K.G. f 6—2,80. Schar per 50 K.G. f 7,50. BESOMMINGEN. Martenshoek IJM. 2S3 (pekelharing) f 2060. Loggers: KW 108 f 430. KW 45 f 570. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Maandagmarkt: Rotterdam IJM. 112 met hake. Od.in IJM. 168 met 200 kisten groote hake, IC. kisten kleine hake. 85 manden poon. 35 manden varia. Bovendien van de Ewald IJM. 48 aan boord 80 kisten groote hake, 5 kisten kleine hake. 15 manden gul. 10 manden, poon. Timor IJM. 491 met 20 manden schelvisch, 155 manden braadschelvisch. 30 manden gul en kabeljauw, 20 manden platvisch. 20 man den wijting, 15 manden hake, 5 manden va ria, 250 manden makreel, totaal 515 manden en 40 stuks stijve kabeljauw.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2