Het Beêangtijksie 53e Jaargang No. 15982 VerscKijnt dagelijks, beKalvë op Zon- en Feestdagen Donderdag 1 Augustus 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 1 Augustus. 'De Pechvogel-Statistiek. Dit is de nieuwste Engelsche uitvinding. De Raad van Onderzoek naar de Gezondheid in de Industrie is er jaren lang mee bezig geweest. En nou is de Raad ermee klaar. Tenminste met de diagnose. De therapie moet nog be dacht worden. Onze Londensche correspon dent zendt het volgende uittreksel uit het pas verschenen Pechvogel-Rapport „De Raad stelt vast dat „proneness to acci dents", zooals het wordt aangeduid en dat overeenkomt met „vatbaarheid voor ongeluk ken", aan bepaalde wetten gehoorzaamt. De wetten zijn bestendig. Het zijn altijd de zelfde bestuurders van voertuigen die meer onge lukken maken dan hun collega's. Het zijn al tijd de zelfde arbeiders in een fabriek die er meer ongelukken maken dan de rest van de arbeiders in de fabriek. Als men 100 huisva ders of huismoeders heeft dan zijn er 25 on geluksvatbaren bij die driekwart van de on gelukken maken die in de 100 huizen en hun huishoudingen kunnen voorkomen. De ver houdingen, welke in deze cijfers worden ge geven, zijn tennaastenbij onveranderlijk; ze gelden zelfs voor menschen die een vuiltje in een oog krijgen; 75 percent van de vuiltjes die in oogen belanden, belanden in 25 percent van de oogen die er door de omstandigheden voor in aanmerking komen. De genoemde Raad van Onderzoek heeft het feit vastgesteld. In elk beroep of bedrijf, bij overeenkomst van risico, worden 25 percent van het personeel slacht offers van 75 percent van de ongelukken welke er voorvallen. De Raad heeft den ongeluks vogel veel reëeler gemaakt dan hij veronder steld werd te zijn. Hij of zij is een persoon lijk verschijnsel, een persoonlijke gesteld heid. Er is geen persoonlijke verantwoorde lijkheid. Ongeluksvatbaarheid heeft niets uit te staan met bewuste actie van den vatbare en blaam kan hem niet treffen. Als de wetten gelden voor alle ongelukken die de mensch- heid kunnen vervolgen, afgescheiden van de stoffelijke en lichamelijke, dan zullen zij, die nooit hebben willen gelooven dat bof of pech een rnensch kan maken of breken, hun inzich ten moeten herzien. De verzekeringsmaatschappijen hebben ter stond, en het laat zich begrijpen, bijzondere belangstelling aan den dag gelegd voor deze ontdekking der ongeluksvatbaarheid. Voorloo- 'pig moet het echter bij belangstelling blijven. Want de ongeluksvatbare is aan zijn uiter lijk niet. te hei-kennen; en men is er nog niet in geslaagd een bevredigend stelsel voor in nerlijk onderzoek te ontwerpen onderzoek van geestes- en zenuwwerking uit welks uitkomsten de aanwezigheid van ongeluksvat- ibaarheid zou kunnen worden bewezen. De pechvogel is er; maar men kan hem al leen uitpikken door een onder de omstandig heden zeer onbevredigend proces van praktijk en ondervinding, waarin hij ongelukken maakt voor zichzelf en vaak voor zijn medemenschen. In het gebied waarin hij het meeste kwaad kan stichten, dat van het verkeer, zoekt de bovengenoemde Raad thans naar proeven waarmede vooraf zijn ongelukkige gesteldheid zou kunnen worden vastgesteld. De weten schap dat men tot de pechvogels behoort zou niet kunnen helpen aan een verlossing uit zulk een onbenijdbare klasse. Maar ze zou de betrokkenen kunnen nopen een werkkring te kiezen waarin hun gesteldheid zoo weinig mogelijk schade zou kunnen aanrichten. Aan gezien zulke werkkringen in een ingewikkelde en met toenemend tempo werkende samen leving schaarscher en schaarscher worden zou ongeluksvatbaarheid een ernstige belemme ring worden voor een persoon die als zoodanig is onderkend. De proeven, die de gesteldheid moeten aantoonen, zullen dus wel een buiten gewonen graad van nauwkeurigheid moeten bereiken alvorens men ze zonder gewetensbe zwaren zal kunnen gebruiken in de praktijk der maatschappij. s Tot zoover het rapport. Er blijkt in elk ge val weer eens uit dat Napoleon niet heele- maal ongelijk had toen hij zich aanwende bij iedere hem voorgestelde benoeming te vragen, of de candidaat iemand was die placht te boffen of niet. („A-t-il de la veine?") Er bestaan evenwel, als men met statistie ken gaat werken, enkele andere overwegin gen. Heel veel menschen begeven zich in een beroep, waarvoor zij eigenlijk niet geschikt zijn. Bureaux voor beroepskeuze, psycho technische instituten enz., trachten in dezen modernen tijd aan dit euvel tegemoet te ko men. maar zij kunnen dat maar in betrek kelijk geringen mate. Immers, zij worden maar in (percentsgewijs berekend) weinige gevallen geraadpleegd. Persoonlijke omstan digheden. familie-invloed, gebrek aan zelf kennis enzoovoorts doen zich in deze onvol maakte menschenmaatschappij op tallooze beroepskeuzen verkeerdelijk gelden. Daarbij heeft de mensch niet alleen in zijn beroeps keuze vaak voorliefde voor de beoefening van bezigheden, die hij beter aan anderen had kunnen overlaten. Zoo geloof ik zeker dat driekwart van het aantal duimen, waarop met hamers geslagen wordt, toebehoort aan slechts éen kwart van de huisvaders die persé zelf schilderijen wil len ophangen. Het lijkt zelfs zonder het geringste onder zoek aanvaardbaar dat driekwart van het aantal gemiste „dotten van kansen", in voet balwedstrijden geweten moet worden aan slechts éen kwart van de voorhoedespelers, die deze kansen krijgen. Na het aanschouwen van vele cricket-mat- ches geloof ik hetzelfde ten aanzien van de daarin gemiste gemakkelijke vangen. In mijn vak schrijft vermoedelijk éen kwart van de journalisten driekwart van de taal- en stijlfouten en de gemeenplaatsen waarop Charivarius ons zoo naarstiglijk at tent maakt. Groot is de kans (en nu komen we weer AUGUSTUS. De Julimaand is weer voorbij, Augustus is weer aangedragen. Men denkt haast aan het herfstgetij. Maar zonder er naar te verlangen. Augustus is de maand der oogst, Vaak rijke oogst aan regendagen. Met de vacantie op haar hoogst Twee dingen die zich slecht verdragen, De maand waarin het dorpspension Het heele jaar moet compenseeren, Maand van aanbidding van de zon, En van het hoogtij van kampeeren. Augustus maak het goed met ons, Wat zijt gij, zou 'k wel willen raden, Met ons van zins, met ons van zons, Een regenbad of zonnebaden? Verheven als uw naam mag zijn, 't Is niet zoo met uw reputatie Op het gebied van zonneschijn, Gaaft gij te vaak devaluatie. Maak dat nu eens vooral eens goed, Toon u als maand ditmaal de droogste, Laat ons door u eens nieuwen moed, Gerijpt in zonnevreugde oogsten. P. GASUS. op het eigenlijke terrein van ongelukken- statistiek) dat éen kwart van de medici drie kwart van de verkeerde diagnoses stelt. Stel u voor dat de belangstellende levensverzeke ringsmaatschappijen dat ook eens gingen uitrekenen, en de premies van de patiënten van dat éene kwart verdubbelen! Ik zou zoo nog lang kunnen doorgaan. Het zou zich zelfs niet tot menschen behoe ven te beperken. Wie durft ontkennen dat éen kwart van de waakhonden driekwart xan de inbrekers zonder blaffen binnenlaat? En dat éen kwart van de honden driekwart van de beten-in-b roekspij pen toebrengt? Maar verder zal ik niet gaan met mijn op somming, waarbij alleen nog vermeld moet worden dat men ook de door mij bedoelde huisvaders, voetballers, cricketers, journalis ten, medici, waakhonden en niet-gespeciali- seerde honden niet uiterlijk aan hun zwakheid herkennen kan. Uit het jarenlange onderzoek van den En- gelschen Raad ~met den langen naam blijkt tenvolle hetgeen we al lang wisten. Er blijkt ook uit dat de Franschen gelijk hebben als zij zeggen, dat tde afstand van het verhevene naar het belachelijke slechts één stap vordert. De afdoende therapie van de opnieuw vastge stelde kwaal zal nog wel even op zich laten wachten. In afwachting raad ik iedereen aan geen auto te besturen als hij geen snelle reactie en geen „kijk op den weg en het ver keer" bezit, liever te zwemmen dan te voet ballen als hij slecht mikken kan met een vijfde seconde tijd om het in te doen, geen schilde rijen op te hangen als hij onhandig met een hamer is en tenslotte het beroep te kiezen waarvoor hij zelf de sterkste neiging voelt, en niet datgene dat zijn pa het geschiktst voor hem vindt, of zijn familie het netst (vanwege den titel). Als zijn omstandigheden hem ten minste veroorlooven een ander beroep te kie zen. Zelfs Engelsche officiëele lichamen blijken in hun rapporten en statistieken te kunnen falen vanwege dat veel voorkomende, nood lottige tekort; gebrek aan gevoel voor humor. R. P. 50 JAAR GETROUWD. De heer J. Prinsen 73 jaar en z'n echtge- noote J. Prinsen-Jansen 70 jaar. wonende Kolkstraat 11 zwart, hopen op 5 Augustus hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. De heer Prinsen, die reeds 45 jaar als op perman werkzaam is, verricht nog dagelijks met opgewektheid z'n bezigheden NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. De jaarvergadering van de afd. Haarlem der Ned. Vereen, voor den Volkszang werd Dinsdag gehouden. Er is met goed resultaat gewerkt, het aantal leden en donateurs breidde zich uit. Voor het nieuwe seizoen zijn bijzondere plannen gemaakt. Er wordt weer begonnen op 3 September a.s. zijn Departement. Vrijdagavond Dr. Colijn voor de radio. De aangekondigde radio-rede van den minister-president dr. H. Colijn zal morgen avond (Vrijdag) om acht uur over de beide zenders worden uitgezonden. De minister van binnenlandsche zaken Mr. De Wilde zal zich morgen met verlof naar het buitenland begeven. Voorzitter van den ministerraad en ver schillende ministers zullen in het midden van de volgende week met vacantie gaan. De bezetting der Haarlemsche wethouderszetels. Door de Sociaal Democratische Raadsfrac tie is een uitnoodiging gericht tot de ver schillende andere politieke partijen die in Sep tember hun vertegenwoordigers in den Raad zien verschijnen, (uitgezonderd de Commu nistische raadsfractie en d«n heer Bouman, aan wie geen uitnoodiging werd gezonden) teneinde met vertegenwoordigers van de ver schillende raadsfracties t.w. de R.K.. de Anti- Revolutionaire, de Christelijk-Historische, de V. B., de Katholiek-Democratische, de Vrijzin nig Democratische en de Christen-Democra tische overleg te kunnen plegen over de sa menstelling van het College van B. en W. in de nieuwe raad. Deze bespreking zal plaats vinden ten stad- huize a.s. Dinsdag. Voorts belegt de federatie Haarlem der S. D. A. P. een buitengewone ledenvergadering waar de heer M. A. Reinalda zal spreken over de positie der S. D. A. P. na de raadsverkie zing. N.V. Kon. Fabriek Firma J. J. Beynes. Tot statutenwijziging besloten. Heden, Donderdag, werd een buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoor wagens J. J. Beynes, te Haarlem, gehouden. Als eenig punt stond op de agenda: „Voor stel tot wijziging der Statuten." Wij hebben van die voorstellen tot statu tenwijziging indertijd uitvoerig melding ger maakt. De bedoeling der directie was in het kortgezegd: de statuaire bepalingen te wijzigen of aan te vullen overeenkomstig de eischen van de thans vigeerende Wet op de Naamlooze Vennootschappen, alsook tijdig de katitali- seering van de vennootschap meer in overeen stemming te brengen met de huidige vooruit zichten. In de heden gehouden vergadering nu zijn genoemde voorstellen met algemeene stem men aangenomen. Jubileum J. H. van Oosten. Heden was de heer J. H. van Oosten, lid der Hoofdredactie van de Nieuwe Haarl. Crt., 25 jaar aan de Redactie van dat blad werk zaam. Tevens was hij een kwart-«?euw jour nalist. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn vrouw in de feestelijk versierde bibliotheek van het gebouw der Drukkerij „De Spaarne- stad" ontvangen. Aanwezig waren o.a. de Hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem; commissarissen, directie en perso neel van de N. V. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzit ter van den Raad van Toezicht van „De Spaarnestad", voerde allereerst het woord. Hij bracht den jubilaris hulde voor alles wat hij in de afgeloopen 25 jaar in het belang van deze onderneming tot stand heeft gebracht. Niet het minst door zijn activiteit in de N. II. Crt. in dien tijd gegroeid van een klein blad tot een der grootste Katholieke provinciale bladen. Spreker eindigde met de verzekering dat de arbeid van den heer Van Oosten door geheel Haarlem gewaardeerd wordt. Vervolgens sprak de heer W. Lucas namens de Directie van „De Spaarnestad". Ook hij bracht hulde aan de nauwgezette plichtsbe trachting van den jubilaris. Hij sprak den wensch uit. dat de heer Van Oosten nog langen tijd met dezelfde opgewektheid aan de N.H. Crt. werkzaam zou mogen zijn. Spreker overhandigde hem een geschenk onder enveloppe. De Hoogeerw. heer Sondaal voerde als Deken van Haarlem het woord. Hij dankte hem voor alles wat hij voor Katholiek Haar lem gedaan heeft en in zijn kwaliteit van censor prees spreker de prettige samenwer king, die er steeds tusschen hem en den ju bilaris bestaan heeft. De heer J. J. Boerrigter sprak namens het personeel van „De Spaarnestad" en over handigde hem eveneens een huldeblijk; de heer Herman Moerkerk en de heer W. van Willige namens de kern van de redactie der N.H. Crt. Tenslotte sprak de heer Van Oosten een hartelijk woord van dank tot de sprekers en de aanwezigen. Des middags werd de jubilaris te zijnen ïuize gehuldigd door de Directie van de Vereepigde Katholieke Pers. De heeren L, M. Weterings en J. Stolwijk voerden hierbij het woord. Bloemstukken waren binnengekomen van zeer vele personen en instellingen, waarvan wij noemen de verschillende R.K. en neutrale journalistenkringen, de R.K. Oratoriumver- eeniging. de R.K. Middenstandsvereeniging. de directie en de commissarissen van „De Spaarnestad", de directie van de Ver. Katho lieke Pers en van het personeel van „De Spaarnestad", Tweede Kamer voorloopig niet bijeen. Bij informatie naar de waarschijn lijkheid van het thans bijeenroepen van de Tweede Kamer heeft het A.N.P. uit betrouwbare bron vernomen, dat de voorzitter van de Tweede Kamer niet voornemens is de Kamer bijeen te roepen, Hieruit volgt, dat een verdere spoedbehandeling van het be zuinig in gsont werp niet in het voor nemen ligt. Minister Deckers begin September naar Landbouw. Naar wij vernemen zal minister Deckers, die zal worden benoemd tot minister van Land bouw en Visscherijen, deze functie begin Sep tember aanvaarden. De nieuwe departemen tale indeeling betreffende Economische Zaken zal alsdan ingaan. De ambtenaren, thans werkzaam aan Landbouw en Visscherijen, zul len naar het nieuwe departement overgaan, zoodat geen nieuwe posten voor uitbreiding van personeel zullen behoeven te worden ge maakt. De secretaris-generaal van het nieuwe departement, mr. dr. A. A. van Rhijn, zal tevens waarnemend secretaris-generaal van het Departement van Handel en Nijverheid worden om de onderlinge samenwerking tus schen beide Departementen te bevorderen. Mr .Slingenberg beëedigd. H M. de Koningin heeft Woensdagnamiddag te half 7 in het paleis Noordeinde te 's-Gra- venhage den nieuwbenoemden minister van Sociale Zaken. mr. M. Slingenberg, ter be- eediging ontvangen. De S.D.A.P. Kamerfracties zullen Vrijdag bijeenkomen. Mr. Trip heeft Woensdagavond een bezoek gebracht aan dr. Colijn. Weer een margarinefraude op groote schaal ontdekt. 800 pond in beslag genomen. Ambtenaren van de Crisiszuivelcentrale heb ben een ernstig geval van fraude met marga rine ontdekt. In een leeg huis Van Speijkstraat, hoek de Ruyterstraat te IJmUiden, werd niet minder dan 800 pond margarine gevonden die men op frauduleuze wijze in de handel wilde brengen. Een deel van de margarine was al verpakt en stond gereed om naar de afnemers te worden verzonden. Behalve de margarine werd een aantal vor men in beslag genomen. Tegen den vermoedelijken „fabrikant" werd proces verbaal opgemaakt. Vacature Prov. Staten. Arts A. J. van Leusen te Velsen opvolger van Mr. Slingenberg. A. J. VAN LEUSEN. De opvolger van Mr. M. Slingenberg op de lijst van den Vrijz -Dem. Bond voor de Pro vinciale Staten is de heer A. J. van Leusen, arts te Velsen. De heer A. J. van Leusen. arts te Velsen, de opvolger van Mr. M. Slingenberg als lid van de Prov. Staten, werd 11 September 1899 te Assen geboren. Hij studeerde medi cijnen te Groningen en deed in 1929 zijn arts-examen. Spoedig daarna vestigde de heer Van Leusen zich als geneesheer te Vel sen. waar hij weldra op allerlei gebied op den voorgrond trad. In het bijzonder heeft de Vereeniging voor Vrijz.-Hervormden, waar van de heer Van Leusen voorzitter is. veel aan hem te danken. De heer Van Leusen sloot zich aan bij de afdeeling Velsen van den Vrijz.-Dem. Bond en ook hiervan werd hij bestuurslid. In deze functie trad hij menigmaal als spreker in vergaderingen op. Vooral voor de vrijzinnig- democratische Jeugdorganisaties toonde hij veel belangstelling, wat wel blijkt uit het feit dat hij ook buiten de gemeente voor de vrijz.-dem. jeugd meermalen het woord voerde. In verband met zijn uitstedigheid kunnen wij nog niet mededeelen of de heer Van Leusen de benoeming tot lid der Prov. Sta ten zal aanvaarden. Vacature-Ged. Staten. Wij vernemen, dat aan de Kroon toestem ming gevraagd zal worden tot het houden van een buitengewone vergadering van Prov. Staten ter voorziening in de vacature-Mr. M. Slingenberg in het college van Ged. Sta ten. Deze vergadering zal waarschijnlijk in September plaats hebben. Een compromis-formule van Eden en Lavafl voor het Italiaansch-Abessvnisch conflict. pag 4 Een Russische duikboot is met 55 opvaren den vergaan. pag 4 Bij een ontploffing in Transvaal zijn vermoe delijk 79 personen omgekomen. pag. 4 Onze gulden weerstond den aanval. pag. 3 Een handelsovereenkomst en clearingregeling met Italië is vastgesteld. pag. 3 Het oordeel van mr. Wendelaar over dc toe nadering tusschen dc katholieken en dr. Colijn. pag. 3 Laatste zaak van „De Zeven Provinciën" voor den zeekrijgsraad. pag. 3 Besprekingen over de bezetting der Haarlem sche wethouderszetels. pag. 1 Te IJmuiden is weer een margarinefraude op groote schaal ontdekt. pag. 1 De Flamingo's tegen de Free Foresters. pag. 2 Laatste Berichten. pag. ARTIKELEN, ENZ. R. P. De Pechvogel-statistiek. pag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: Zo merseizoen in Regent's Park. pag. 4 Voor de Vrouw. pag. o Bekende Haarlemmers: de heer A. J. Loerakker pag. 3 De Times over Colijn. „Sterker dan te voren." LONDEN. 1 Aug. (Reuter.) De „Times" wijdt een hoofdartikel aan de terugkeer van Colijn. Het blad is van oordeel, dat de minister president van Nederland thans in een ster ker positie is dan eerst. Na een lange uiteenzetting van de toestan den, welke leidden tot de crisis, verklaart de „Times", dat er geen twijfel is omtrent de al gemeene voldoening over de terugkeer van Colijn, aangezien in de huidige omstandig heden een sterke man wordt verlangd aan het hoofd van de regeering, vooral nu de sta biliteit van den wereid-toestand wordt uit gebreid met de moeilijkheid een meerderheid te vinden voor een constante politiek. Het meest geruststellende feit is de impo pulariteit van de beide extremistische par tijen in Nederland, de communisten en de na- tionaal-socialisten. De traditioneele Nederlandsche soliditeit cn gezond verstand zijn niet gunstig voor ex tremisten. De „Times" besluit, dat Colijn zfc'n reeds groot personolijk prestige nog heeft vermeer derd. Er was en is nog steeds twijfel of hij zal slagen in de taak, welke hij zichzelf heeft op gelegd. Men acht het mogelijk, dat hij tengevolge van de besprekingen van de afgeloopen we ken besloten zal hebben een minder nega tieve politiek zal aannemen, en de radio-rede welke de komende week verwacht wordt, wordt niet alleen in Nederland met groote be langstelling verwacht. NED. GENOOTSCHAP VOOR HEIL GYMNASTIEK EN MASSAGE. Te Haarlem zijn geslaagd voor het examen voor Nederlandsch Getuigschrift voor Sport massage de heeren A. A. Mies en C. P. M. van der Zalm, beiden te Rijswijk. Vier candidaten moeten herexamen afleggen; 5 zijn afgewezen. EXAMENS HOOFDAKTE. 31 Juli. Geëxamineerd 3 vr. en 5 m. candidaten. Af gewezen 5. Geslaagd de dames L. J. J. van Buchem en E. p. s. Veldhuis, beiden te Haar lem en de heer J. G. A. Jansen, Bennebrock. RECTIFICATIE EXAMENS. Wij vermeldden in ons blad van Dinsdag avond voor het examen Engelsche Handels correspondentie was geslaagd H. J. Niesten. Deze naam moet luiden H. Niesten Jr. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. De Nederlandsche bond van gemeente ambtenaren houdt zijn jaarlijksch congres op 27, 28 en 29 Augustus in de bovenzaal van „Nationaal" aan de Bakkerstraat te Arnhem. Op den 2en congresdag, des namiddags 2 uur zal de heer A. Plesman. directeur der K.L.M., of één zijner medewerkers, een le zing houden over: „Het belang van de bur gerlijke luchtvaart voor de Nederlandsche gemeenten". EEN GROOTE VERBETERING IN DE ROZENSTRAAT. Het hoekhuis Rozenstraat—Kruisweg ls gesloopt en weldra zal het terrein ontruimd zijn om te kunnen worden bestraat. De nauwe ingang van de Rozenstraat Ls een weinig wijder geworden: binnenkort zullen ook de overige perceelen aan die zijde ver wijderd worden en zal een flinke verkeers- verbetering tot stand zijn gekomen. Het huis aan den Kruisweg dat nu hoek huis is geworden krijgt een nieuwen gevel aan de zijde van de Rozenstraat.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1