DE BILT Sport-Varra. DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 HAAR UE M'S DAGEE 2 Voor Haarlem's Kantonrechter. Rectificatie. Iii ons vorig verslag onder het hoofd „De drie kruidenbitters" stond vermeld, dat als verdediger was opgetreden Mr. de Rijke. We hebben ons hierin vergist; het was Mr. Bij voet, die voor den Nieuwendamimer heer pleitte. Verkeersovertredingen. Ditmaal scheen men het in het bijzonder voorzien te hebben op rijtuigen, die werden aangereden, terwijl zij stil stonden, want achtereenvolgens passeerden een viertal dergelijke zaken de revue. In al deze ge vallen bleek, dat men niet snel behoeft te rijden om een botsing te krijgen, terwijl er later nog een zaak voorkwam van iemand, die 80 K.M. had gereden en geen aanrijding had veroorzaakt, wat niet wegneemt, dat hij toch werd veroordeeld, want een dergelijk onbesuisd rijden en dat nog wel op een weg, waar een maximumsnelheid van 30 K.M. is voor gesc lire ven, kan zeker niet worden ge tolereerd, te minder daar bedoelde weg-in casu de Heerenweg verschillende zijwegen heeft. De renner kreeg, conform den eisch f 40 boete en het scheen, dat hij zich ver ongelijkt achtte, zpodat die mijnheer nog niet het juiste begrip heeft van wat een autobestuurder mag en niet mag. Wat de andere overtredingen betreft, die waren wel onschuldiger, maar bewezen toch, dat autobestuurders nog niet genoeg reke ning houden met wat voor hen rijdt. Bij de Amsterdamsche poort is het een moeilijk punt en een bestuurder reed daar heel kalm achter een andere auto. die plot seling moest stoppen voor een rijtuig dat va^i de Oostvest kwam. Hij zat te dicht op de auto voor hem, kon niet terstond stop pen, botste tegen de voorste en gaf deze een zetje, waardoor de voorste weer het rijtuig van de Oostvest raakte. Een ander reed achter een auto, op den Heerenweg. en zag, dat deze links af de Zandvoortschelaan wilde inrijden, maar toen uit de richting Haarlem een paar auto's naderden, stonte de bestuurster en de man van de volgende auto was er al weer te dicht achter, zoodat hij met dit stoppen geen vol doende rekening kon houden en tegen den stilstaanden wagen reed. Een derde automobilist overkwam iets dergelijks op den Schalkwijker weg, maar dat hij een aanrijding maakte, lag behalve aan den korten afstand ook aan de ondeug delijkheid van zijn remgestel, want door het remmen brak de remkabel en bij onderzoek bleek, dat die kabel was doorgeroest en dat had hij moeten weten. Het kostte hem f 8, terwijl de heer van den Heerenweg f 20 boete kreeg, maar die had ook weer te snel ge reden. 40 K.M. zei hij, maar zijn kilometer teller was kapot en de 40 K.M. berustte dus op schatting, welke van overtreders meesten tijds aan den lagen kant is. De vierde aanrijder had voor de Jansstraat bij de Riviervischmarkt een wielrijder van zijn fiets gewipt, maar hij had dat nog a: netjes gedaan, want de heer was op zijn voeten terecht gekomen en had geen letsel f 5 boete. Een doove jongen. Een eenigszins gebrekkige jongen, die ook stokdoof was, had een rijbewijs gekregen om een motorbakfiets te berijden en zulks op advies van een dokter die meende, dat de lichamelijke toestand van den jongen geen bezwaar was. De ambtenaar van het open baar ministerie was het 'hiermee niet eens en vond het onverantwoordelijk om zoo iemand met een mótorbakfiets in het ver keer toe te laten, welke verantwoordelijkheid ook den vader aangaat. Deze voerde nu wel aan, dat zijn zoon dit uit nood deed, omdat de tijden moeilijk zijn en dat de jongen niet den geheelen dag reed, maar de ambtenaar vond dit geen voldoende excuus. De jongen had geen aanrijding gehad, maar stond terecht, omdat de remmen niet deugden ook dat dus nog en hierop kon geen in trekking van het rijbewijs gevraagd worden, anders zou de ambtenaar het gedaan heb ben. Voor de overtreding werd f 6 gevraagd en f 3 op gelegd. PERSONALIA. De heer L. J. Gerner te Santpoort in Haarlem werkzaam is geslaagd voor het diploma Fransche Handelscorrespondentie der Vereeniging van Leeraren. ACHTJARIGE JONGEN GEWOND. Woensdagmiddag is de 8-jarige jongen C. K. wonende te Haarlem, bij de uitspanning „Kraantjelek" bij het spelen van het hooge duin gesprongen en tegen een ander spelend kind terecht gekomen, waarbij hij een ernstige wonde kreeg boven het rechteroog. Dr. Bos die ontboden was heeft het knaapje met zijn auto naar zijn woning medegenomen en daar de wonde gehecht. Hij constateerde tevens een lichte hersenschudding. Per taxi is de jon gen naar zijn woning gebracht. „DIK TROM" IN DEN STADSSCHOUWBURG Op Zaterdagmiddag 10 en Zondagmiddag 11 Augustus zal Beukman's Jeugdgezelschap in den Stadsschouwburg Wilsonsplein Haar lem twee jeugdmatiné's geven van „De Avon turen van Dik Trom". De hoofdrol zal vervuld worden door jon geheer D. Doorenbos. CIfcrihitcke wMfaten- NAAR. 4 AA R. DAUDEy KL.HOLTTSTR, fie TÉL.I1109 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 1 AUGUSTUS Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. 8.15 uur. Luxor Theater: „Koning tegen wil en dank' 2.30 en verder doorloopende voorstelling 7 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Een lot uit de lote rij". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: .De Piccolo van Dal- mas Hotel". Op het tooneel: ..Fresco and Ca- millo", acrobaten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace, Cinema Variété: „Kom je ook bij de marine?" Op het tooneel: Mr. Max. sneltee- kenaar. 2.30, 7 en 9.15 uur VRIJDAG 2 AUGUSTUS Bioscopen, nieuw programma. Teyler s Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Meer dan twee maal 100.000 K.M., zonder motorrevisie. CHEVROLET Personen- en Vrachtautomobielen OFFICIAL DEALER JOH. SWAALF NIEUWE GRACHT 78. HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) PADVINDSTERS UIT BRIGHTON DEMONSTREEREN. Woensdagavond was door het Leger des Heils in gebouw St. Bavo een bijeenkomst ge organiseerd, waar Engelsche padvindsters demonstreerden. Deze padvinsters behoren tot den Brighton I meisjespadvinderstroep, die onder leiding van de leidster D. Narraway een bezoek aan Nederland brengt van 27 Juli tot 4 Augustus en gedurende dien tijd in verschillende steden demonstraties geeft. Nadat de begroeting was geschied en na elkaar het „God save the King" en het Wil helmus waren gespeeld werd een aanvang gemaakt met het programma, dat de kwieke Engelsche meisjes met groote behendigheid uitvoerden en dat zeer in de smaak van het publiek viel. Allereerst de meisjes niet behulp van enkele lappen goed in verbazend korten tijd drie vlaggen samen, waaronder de Union Jack en de Nederlandsche driekleur. Daarna volgden vlug en handig uitgevoerd behendigheidsoefeningen en standen, een nummer brugbouwen en oude Engelsche volksspelen. Muzikant A. Pumphrey bracht een pauken- solo ten gehoore, waarna men in den vorm van eerste hulp bij ongelukken, van een tooneelstukje een demonstratie gaf Verschillende andere nummers werden in den loop van den avond opgevoerd, waar onder volksspelen, rythmische oefeningen, knotszzwaaien e.d. Besloten werd met het brengen van een vlaggengroet. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau, Smedestraat: Engelsch leesboek: Van Unen, Middenweg 31; 3 leesboeken: v. d. Erf, Oranje boomstraat 58; badpak met handdoek: Abee- len, Obistraat 53; verzekeringsbrieven in étui: Wed. Kokmeier, Burgwal 55 d; badpak met muts: Planting, Jacob van Campenstraat 1; hond: v. Menen, Anjelierstraat 24; kerkboek iR.-K.) en zakkam: Swart, Leidschestr. 53 rd; kussen uit kinderwagen: v. Hengstum, Klein Heiligland 51 rood; knipmes: Koelman, Kerk- laan 13, Spaarndam; Alpinomuts: De Graaf, Rijksstraatweg 91; portemonnaie: Directrice, Olieslagerslaan 5; riem: Blom, Dubbele Buurt 64: rijwielplaatje: Smit, Graaf v. Wiedstr. 19; zilveren schepje: v. Herwaarden, Schrevelius- straat 33; gummi schoen: v. Tongeren, Sterre- boschstraat 71; tent (onderdeel van kampeer - tent): v. df Veen, Archipelstraat 64; hand schoenen en ceinturen: Politiebux*eau Smede straat: badpak met handdoek: v. d. Pol, Voor uitgangstraat 113; ballen: Politiebureau Smedestraat; bal: Bellaart, Tuinwijklaan 26: broche: De Nijs. Haarlemmerliedestraat 23; bankbiljet: Hulshof, Schreveliusstr. 22: bad pak met handdoek; politiebureau Smedestr.; duimstok: politiebureau Smedestraat; kat: Bakker, Rijksstraatweg 16; mèrkstift: Politie bureau Smedestraat; muts: Hovenier, Fabri- ciusstraat 37; damesparapluie: Wisbrun Liffmann, Groote Houtstraat 31; rijwielpomp: Politiebureau Smedestraat: parapluie: Van Zorperen, Leidschepléin 18rood; sleutel: B'oex-, Teding van Berkhoutstraat 105; damestasch met inhoud: Pleiadenstraat 75; tasch met in houd: Blokker, Oranjeboomstraat 42; tasch: Hovenier, Fabriciusstraat 37; tasch: Roode, Thorbeckestraat 57; tasch: Politiebureau Smedestraat; tasch: Hentena, Van Zeggelen- plein 10: stucadoorswerkpalc: Akersloot, Corn. Schoonstraat 14. UITSPRAAK SCHEIDSGERECHT VOOR AMBTENAREN. Naar wij vernemen, heeft dezer dagen het Scheidsgerecht voor de ambtenaren in dienst der gemeente Haarlem, samengesteld over eenkomstig de bepalingen van het onlangs nieuw vastgestelde Ambtenarenreglement, vergaderd ter behandeling van een beroep schrift, ingezonden door een ambtenaar op uurloon (werkman bij een der bedrijven! betreffende een door B. en W. aan hem op- opgelegde straf terzake van het niet-naleven van de voorschriften betreffende ziektemel ding. Het Scheidsgerecht heeft geen gronden aanwezig geacht tot nietig-verklaring van he taangevallen besluit en zich met de op gelegde straf vereenigd. AANRIJDING. Woensdagmiddag om 2.40 uur, had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door A. V. wonende te Amsterdam en een wielrij der genaamd' K. M. wonende te Winschoten, doordat de wielrijder die reed in de richting- HaarlemBennebroek, plotseling van rechts naai* links den weg over stak, zonder dat hij te voren daartoe een teeken had gegeven, met het gevolg dat hij door de achter hem aanko mende auto werd gegrepen en tegen den grond geslingerd, waardoor hij aan het hoofd werd gewond, terwijl zijn rijwieL werd vernield. Na door een ter plaatse verschenen dokter te zijn behandeld is hij naar familie te Heem stede overgebracht. KLEUTERSCHOOL DER O. L. SCHOOL D, Woensdagavond werd een tweede vergade ring gehouden inzake de Kleuterschool in de O. L. school D te Overveen. Het voorloopig comité zag met voldoening haar initiatief bekroond door de groote belang stelling. Onder de aanwezigen waren o.m. het dag. bestuur van de Vereen voor Volks onderwijs afd. Bloemendaal, de toekomstige leidster der Kleuterschool, mej. I. M. A. Koenen en het hoofd der O. L. school D, de heer Hoekstra. De voorzitter, de heer J. AS A. Hoek, gaf een uiteenzetting van het doel en de reeds ge maakte plannen, welke waai* noodig werden toegelicht door de heeren Mr. Schultz van Haegen en Noorman. Hierna gaf de leidster een uiteenzetting van de plannen, betreffende het te geven onder wijs. Er zal geen bewaarschool maar modern kleuteronderwijs gegeven worden volgens be proefde methoden. Nadat enkele vragen beant woord waren werd tot oprichting van de Ver een. besloten en gaven alle aanwezigen zich op als lid en hun kinderen als leerling. Het schoolgeld zal later worden vastgesteld en naar draagkracht worden geheven. Ook zal de plaats waar wordt begonnen spoedig worden bepaald. Tenslotte werd uit de aanwezigen een be stuur gevormd bestaande uit de dames mevr. van EngenGaarenstroom en mevr. de Bruyn Oubater en de heeren Roodveldt en J. A. A. Hoek (voorzitter). Secretaris-peningmeester is voorloopig de heer A. Jager, Terhofsteedeweg 3, Overveen. meldt: Hoogste barometerstand 766.0 m.M. te Hannover. Laagste barometerstand 751.8 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: Meest zwakken wind uit Noordelijke tot Oostelijke richting. Afnemende bewolking.. Weinig of geen regen. Warmer overdag. Uit het Buitenland De bewolking zal verdwijnen, evenals de regen. De hooge druk over de Britsche Eilanden breidde zich Westwaarts uit. Hij staat nog in verbindingg met het maximum ver in het Westen over den Oceaan. De depressie over de Oostzee vulde op terwijl het lagedrukgebied nabij IJsland zich Oostnoordoostwaarts ver plaatste en thans wordt gevolgd door vrij flinke stijging van den druk. Tengevolge van den invloed van deze depressie heeft het hoogedruk^ebied aan zijn Noordzijde een weinig aan beteekenis verloren, doch het zal waarschijnlijk wel weer versterken. Over het geheele waarnemingsgebied is het rustig weer. In onze omgeving is de lucht nog betrokken of zwaar bewolkt. In Frankrijk is het helder, evenals in Zuid-West-Duitschland. Over bijna het geheele waarnemingsgebied is de tempe ratuur gestegen. Slechts in IJsland werd het kouder. Boven ons land zijn de bovenluchttempe- raturen wederom hooger geworden. De be wolking belette echter verwarmen van de on derste luchtlagen. Toch moet men verwachten dat bij den heerschenden hoogedruktoestand de bewolking zal verminderen, hetgeen een aanzienlijke stijging van temperatuur tengevolge zal heb ben. De regenkansen zijn gering. Barometer 767 m.M. 767 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. Opgave van FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 1 Augustus: Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 63 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Augustus. Ondertrouwd 31 Juli: K. J.. Boesten en A. M. Westhof; J. van Wienen en M. M. van Norde; H. C. Hessels en R. C. van Riet; P. J. Roest en A. M. Sieraad; J. Rabenberg en F.. M. G. Kluitenberg; B. J. Brinkman en A. M. Webster; W. H. Wullems en C. van Kampen; F. J. H. Amsen en S. M. Huijboom; W. M. Koster en J. v. d. Weiden; H. J. J. van Grieken en M. E. Adriaans; H. T. K. J. Moor en E. van Gelderen; H. Ffirtgens en M. C. van Bee- len; G. Eelman en A. Hulsegge; H. J. Fortgens en J. C. Klabou; J. H. Pennarts en T. Veld huizen; Getrouwd 31 Juli: C. A. de Heij en A. G. Verhaert; H. Reumann en J. E. Bos; J. G. Storm en W. Hangjas; P. J. van Nunen en H. Hooiveld; J. C. Bakker en H. Oudshoorn; P. J. Wagemaker en G. M. Brux; F. Merks en G. H. A. Booms; A. Pieters en M. R. Hladjk; J. L. E. Servaas en C. Erbrink; H. A. de Nieuwe en S. John; S. H. G. v. d. Winkel en M. T. Roggeveen; W. A. Klem en G. C. van Tricht; E. A. Anthonisse en j. P. H. Huntink; G. van Gel deren en J. M. Loerakker; J. van Looij en J. M. v. d. Meij; A. P. Möring en J. M. Biister; N. B. van Loenen en J. Post; M. de Vries en E. J. de Nijs. Bevallen 27 Juli: W. v. d. Maagdenberg Lasarczik. z.; 30 Juli: C. J. Pracht—v. Mierlo, d.; 31 Juli: T. van 't Boveneindvan Beek, d.: A. M. DeddingZandbergen, z. Overleden 29 Juli: J. A. A. Mathot, 61 j., Rijksstraatweg: 30 Juli: D. PaapSchut, 74 j., Oranjeboomstraat; E. W. Etades, 88 j., Wes- terhoutpark. (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. D. W. R.—TRITON (4—4). De Waterratten stellen zich als volgt op: J. H. v. d. Booren, N. Kollerie S, de Vries, A. H. de Bruyn, Th. v. Koningsbrugge, J. Kollerie. N. de Vries De Waterratten vallen dadelijk aan, doch De Vries schiet over. Bij een Triton-aanval is het Scholte. die de score opent. (01). Opnieuw vallen de Waterratten aan. N. Kollerie veroorzaakt een vrijen worp; Schol- te scoort opnieuw. (02). Toch zijn de Waterratten iets in de meer derheid. De Vries weet met een ver schot den achterstand te verkleinen. (12). Na de hervatting ondernemen de Water ratten weer een aanval. Kollerie maakt ge lijk. (22). Het spel heeft over het algemeen niet veel te beteekenen. Wanneer N. Kol lerie opnieuw een vrijen worp veroorzaakt, wordt deze door Scholte benut. (23). Opnieuw vallen de Waterratten aan; bij een snellen aanval schiet Van Koningsbrug ge rakelings over, wat De Vries even later herhaalt; doch dan weet Kollerie handig ge lijk te maken. (33). Bij een volgenden aanval op het Weesper- doel wordt Kollerie wegens het opstellen binnen de twee meter het water uit gestuurd. Scholte maakt er 34 van. Toch geven de Waterratten zich niet ge wonnen; het is De Vries geweest, die gelijk weet te maken. (44). Nog eenmaal krijgt De Vries een goede kans, maar hij schiet over en dan is het tijd. D. W. R. II—H.P.C. IV (6—2). Door deze overwinning hebben de Water ratten-reserves de competitie ongeslagen ge ëindigd. Daar H.P.C. maar met vijf men- schen verschijnt, laat D.W.R. er ook twee uitvallen. De' eerste aanvallen zijn voor de thuisclub en al spoedig heeft de Zeeuw suc ces. (10). Spoedig weet H.P.C. gelijk te maken. (1-1). Veenstra geeft weer aan D.W.R. de leiding (21). Even later weet Seu Dring zich door de H.P.C.-verdediging heen te werken en te scoren. (31). Onmiddellijk na rust zijn de Waterratten in de meerderheid. Veenstra vergroot den voorsprong (41). Wanneer na een H.P.C.-aanval De Zeeuw opzwemt, scoort hij met een goed schot (5—1). Philippo plaatst den bal goed naar voren; H.P.C. verkleint den achterstand. (52). Als even later Veenstra een ver schot lost, is het 62, waarmee het einde komt. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijdc-n voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van Joh. Fabel. P. J. van Dartelen wint van Ph. G. Amelung Jr. Derde klasse: J. J. Groenewoud wint van Joh. B. Breurkes. De wedstrijd om het hoofdklasse clubkam pioenschap is thans geëindigd. De eindstand luidt als volgt: gesp.gew.rem.verl.pl. 1. J. B. Sluiter Jr. 14 10 4 0 24 2. J. W. van Dartelen 14 6 6 2 18 3. P. J. van Dartelen 14 6 6 2 18 4. P. G. van Engelen 14 6 5 3 17 5. A. de Jong 14 7 3 4 17 6. J. Poppen 14 5 6 3 16 7. H. G. Teunisse 14 3 10 1 16 8. H. Greeuw 14 2 11 1 15 9. J. van Looij 14 4 6 4 14 10. H. v. Lunenburg Jr. 14 3 8 3 14 11. Joh. Fabel 14 1 10 3 12 12. Ph. F. Amelung Sr. 14 3 4 7 10 13. Ph. G. Amelung Jr. 14 4 2 8 10 14. P. J. Bijrij 14 1 4 9 6 15. F. W. de Pater 14 1 1 12 3 Het clubkampioenschap werd dus ongesla gen behaald door J. B. Sluiter Jr. Naar de tweede klasse degradeeren P. J. Bijrij en F. W. de Pater; de overige spelers wisten zich allen in de hoofdklasse te hand haven. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. De Zwaluw hield een wedvlucht van Neuf- villes. De prijzen .werden als volgt behaald: W. Bakker 1, 14, 20; K. v. Welt 2, 15; P. Meer man 3, 16; R. Schneider 4, 17; P. J. Smit 5, 7, 8, 9, 11, 13; H. v. d. Eijkhof 10, 18; Ploeger 6, 12, 19. DE HOOGVLIEGER. De Haarlemsche Hoogvlieger-Vereeniging hield een medaillevlucht met oude vogels van IJmuiden. Uitslag: 1. G. Sprokkreeff met resp. 80 punten, 2. J. de Vent 78 pnt., 3. F. v. Gelder 76 pnt., 4. A Hommerse 74 pnt. Wedvlucht met jonge vogels met aangewe zen vogel: 1. G. Sprokkreeff, H. Kiekens sa men met 21 punten, 2. J. de Vent met 20 pun ten, 3. A. Hommerse 19 punten, 4. F. v. Gelder met 18 punten, 5. H. F. N. Sprokkreeff met 17 punten, 6. W. Meerveld met 16 punten. Vlucht met jonge vogels: 1. H. Kiekens met 38 punten, 2. G. Sprokkreeff met 37 punten, 3. J. de Vent met 34 punten, 4. F. v. Gelder met 31 punten, 5. A. Hommerse met 26 pun ten, 6. H. F. N. Sprokkreeff met 22 punten, 7. W. Meerveld met 12 punten. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Neufvilles. Af stand 210 K.M.: A. Sweerts 1, 7, 11, 12, 13, 18, 19, 22, 24. J. Muning 2, 5, 8, 10, 31. H. V. Roosdorp 3, 20. J. J. v. Daalen 4, 6, 14, 16, 17, 25. P. A. Bosse 9, 23. C. Kraan 15. COLUMBA. Uitslag der wedvlucht van Neufvilles (210 K.M.)P. Boeree 1, 8 11, 17, 19; T. v. Dam 2, 4, 5, 18; M. C. Fehres 3, 12, 20; L. Gimbrère 6, 7,10, 14, 15,16; G. Mollema 9; F. Neuman 13. HAARL. AMSTERDAMSCH KWARTIER. Uitslag van de wedvlucht van Neufvilles (jonge duiven)1, 4, 5, 11 H. J. Petter; 2, 12 C. Schuurhuizen; 3. 7 S. Heitlager; 6, 10, 15, 17 J. Har!;; S, 14, 16 J. W. Cornet; 9, 13 C. Koning. Woensdagavond heeft A. van der Linden uit Amsterdam een geslaagde poging gedaan om het wereldrecord over 1/4 Engelsche mijl, dat sedert 26 September van het vorig jaar, op naam stond van den Franschman Fau- cheux met een tijd van 28 2/5 sec. te ver beteren. Van der Linden legde dezen afstand af in den tijd van 28 1/5 sec. Intusschen zal dit nieuwe wereldrecord niet erkend kunnen worden, omdat slechts 1 officieele tijdwaar- nemer aanwezig was. Men had nl. er ïiiet aan gedacht om de noodige maatregelen te tref fen. welke noodzakelijk zijn om een wereld record gehomologeerd te krijgen. Naar wij vernemen is het Flamingo elftal. dat op Woensdag 7 en Donderdag 8 Augustus a s. te 's-Gravenhage op het H.C.C.- terrein tegen de Harrow Wanderers uitkomt, als volgt samengesteld: Jhr. J. van den Bosch, aanvoerder. A. Th. van Baasbank, C. W. V. Bakker, P. G. East. Jhr. Mr. F. F. Hooft Graafland (wicket keeper). Mr. J. J. Koeleman. Mr. P. C. G. Labouchère, K. Neuerburg. A. M. Nolet, E. J. A. Schill en A. v. d. Togt. Wij vernemen, dat de Poolsche athleet Kucharski toestemming van den Poolschen Athletiekbond heeft gekregen om deel te ne men aan de Internationale Atletiekwed strijden welke op Zaterdag 10 en Zondag 11 Augustus a.s. in het Stadion te Amsterdam plaats vinden. Uit Berlijn: Het kampioenschap op den weg. van Duitschland. voor automobielen, is gewonnen door Rudolf Carraciola met Mer cedes met 7 pnt. Achter hem volgden Hans Stuck en Rosemeyer, die elk 4 -pnt, - behaal den. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „JATILVO". De uitslagen van Woensdag luiden: Heercnenkclspel. 2e ronde: H. v. Driessum sl. E. v. Hasselt 61, 62. J. v. d. Bliek sl. ten Houten de Lange 62, 6—1. L. de Roos sl. H. Seveke 63, 60. Damesenkelspel, lialve eindstrijden: Mevr. v. d. Klashorst sl. mej. Leeuwenberg 6—2, 6—2. Mevr. Kuhn sl. mej. v. Rooy 64, 64. Gemengddubbclspel, 2e ronde: Mevr. v. Bellen en v. Bellen sl. mevr. Wilde- boer en Wildeboer 61, 60. Mej. de Roos en L. de Roos w.o. mevr. Kra mer en Aarts. Mej. Hulshof en Giesberts sl. mej. Laberte en v. d. Bliek 11—9, 6—2. Frl. v. Randwijck en Loman sl. mevr. Kuhn en Melse 62, 62. Mevr. Giesberts en v. Hezel sl. mevr. v. d. Veer en v. d. Veer 60, 61. Heerendubbelspel v. Stederen en v. Houtum sl. Wellinkhof en S. de Kadt 6—2, 6—1. J. de Ruiter en C. Melse sl. gebr. Jacobs 4—6, 7—5, 6—2. Damesdubbelspel, 2e ronde: Mevr. Giesberts en mej. Hulshof sl. mej. Kerkhoven en mej. v. Rooy 61, 61. Frl. v. Randwijk en mej. Leeuwenberg sL mevr. Egas en mej. Egas 62, 61. CRICKET. Flamingo'sFree Foresters. Glerum scoort een century. Onder weinig gunstige weersomstandig heden is Woensdag op het veld van mr. G. Hamburger te Laren de tweedaagsche cricket match begonnen tusschen de Flamingo's en de Free Foresters. De Flamingo's wonnen den toss en ver kozen het eerst te batten. Zij openden met mr. H. W. Glerum en jhr. J. v. d. Bosch op het bowlen van Nevinson en Deely. Het begon al direct onfortuinlijk, want reeds op den tweeden bal werd Jhr. v. d. Bosch door Cornu gevangen op het bowlen van Nevinson. Met W. v. d. Bosch zette Glerum toen een aardi- gen stand op. Eerst op 98 kwam de scheiding, toen jhr. W. v. d. Bosch na een keurige 57 runs gescoord te hebben gevangen werd door Howell op het bowlen van Nevinson. A. van Baasbank maakte het kort en verdween zon der runs gescoord te hebben, goed gevangen door Deely. Zijn opvolger R. de Waal was ook al geen lang leven beschoren; hij ging clean bowled door Miles voor 1. Stroink viel als slachtoffer van Crutchley voor 2; met C. W. V. Bakker op de mat ging het wat beter. Deze laatste scoorde een goede 21. toen hij gebowled werd door Cobb. Mr. G. Hamburger had 26 achter zijn naam, toen hij bij een hoogen bal door Howell ge vangen werd. De Flamingo's waren intusschen de 200 runs gepasseerd; mr. Glerum ging zijn honderd tegemoet, die hij met een keurige 3 opbracht. Van Tienhoven werd op fraaie wijze door Tuff uitgevangen op het bowlen van Deely voor 4. Met de theepauze was de stand 223 voor 8. Glerum 105 not out. 'Na de theepauze sloeg mr. Koeleman' er'fel op. los, maar wérd na 12 runs gecleaned door Nevinson. De laatste man II. Klink hield Glerum nog eenigeri tijd gezelschap; zonder zelf gescoord te hebben werd Glerum te kwart over vijf door Nevinson gebowled. Met 9 extra's was het totaal 263, waarvan het ope ningsbat 131. Van de bowlers had Nevinson, de f astbowler, het meeste succes gehad en niet minder dan 6 wickets genomen voor 65 runs. Miles had er twee voor 38 en Deely en Cobb elk een voor 49 resp. 52 runs, Vijf minuten voor half zes openden de Free Foresters hun innings met Twining en Bod- dington op het bowlen van Jhr. W. v. d. Bosch en C. W. V. Bakker. De Engelschen namen den tijd om zich goed in te spelen; zij scoor den heel langzaam. Na een half uur, waarvan 12 overs gebowled en slechts 18 runs gescoord waren, werd er gewisseld; toen gingen mr. J. J. Koeleman en mr. H. W .Glerum bowlen. Te half zeven werden de stumps voor dezen dag opgeborgen; toen was de stand 44 voor 0. Twi ning 13, Beddington 31 not out. Flamingo's le innings: Mr. H. W. Glerum bowled Nevinson 131 Jhr. J. v. d. Bosch c. Cornu b. Nevinson 0 Jhr. W. v. d. Bosch c. Howell b. id. 57 A. van Baasbank c. Deely b. id. 0 R. de Waal bowled Miles 1 A. Stroink c. Crutchley b. Miles 2 C. W. V. Bakker bowled Cobb 21 Mi*. G. Hamburger c. Howell b. Nevinson 26 A. v. Tienhoven c. Tuff b. Deely 4 Mr. J. J. Koeleman bowled Nevinson 12 H. Klink not out 0 extra's 9 Totaal 263 Bowlingcijfers Free Foresters: overs maidens runs wickets F. H. Nevinson 20 3 65 6 W. Deely 10 0 49 1 A. G. S. Cobb 14 2 52 1 G. Cornu 11 0 46 0 Capt. H. P. Miles 14 3 38 2 C. R. Tuff 2 0 4 0 ROOD EN WIT COMB.—HAARLEM COMB. Rood en Wit won den toss en ging eerst fielden. Haarlem opent met P. Kruyt en J. Nysten op het bowlen van W. F. Kruyff en A. J. de Haan. W. F. Kruyff heeft a! spoedig succes, als hij P. Kruyt l.b.w. weet te krijgen; even later gaat J. Nysten run out (2 voor 25). A. Hartog. die hierna met J. Myer op de mat komt, staat heel kalm te spelen, terwijl laatst genoemde niet over geluk te klagen heeft, als hij eenige keeren eenvoudig wordt gemist. Het totaal wordt met inbegrip van maar liefst 28 extra's 147 Dubbele cijfers: P. Kruyt 10, A. Hartog 17, J. Myer 28. J. Mulder 21. A. G. N. Visser 10, J. Wempe 14. Bowlingcijfers Rood en Wit: W. F. Kruyff 450, A. J. de Haan 018, T. Everard 131, L. P. Overman 17, F. M. Sinnecker 16, W. v. Duinen 17. Rood en Wit opent hierna met C. Poeder- bach en T. Everard op het bowlen van A. Har tog en J. Mulder. Vooral C. Poederbach speelt goed. Als het totaal 83 is. is hij zoo ongeluk kig. een bal in zijn wicket te spelen. Van de 83 had hij 63. Voorwaar een mooie prestatie. Ook de staart roert zich. Wanneer de tijd verstreken is, staan de laatste menschen op de mat. Rood en Wit scoorde 141 runs voor het ver lies van 9 wickets. Hiervan hadden C. Poederbach een hax*de 63 (7x4), J. v. Duinen 11, F. M. Sinnecker 22 en de jeugdige A. Floberg 10. Voor Haarlem bowlden A. Hartog 348, J. Mulder 3—72 en J. Myer 3—13. Deze ontmoeting eindigde dus in een draw.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2