STOOP'S OVERDEKT EN OPENLUCHTBAD fl KWARTJESZWEMMEN De zuilengalerij van het O'lympia-stadion te Berlijn. CRICKET IN ENGELAND. HAARLE M'S DAGBLAD 9 Campbell Black's recordplannen; Testmatches voor „dirttrack"-rijders; Goede athletische prestaties; Bradford wil het eerste klasseschap heroveren; Teleurstelling voor 3ack Petersen; Nieuwe methode om scheidsrechters op te kweeken; Engelsche cricket-gemiddelden; Leerzame matches aan de Spanjaardslaan. Mr. Tom Campbell Black, die in October 1.1., tesamen met Scott de snelheidsrace van Mil- denhall naar Melbourne won. heeft groots plannen. Als rechtgeaard Engelschman is hij verzot op records en derhalve oordeelt hij het noodig, enkele vliegprestaties te leveren, die, zoo zij dan al weinig of geen practisehe waar de hebben, genoeg publiciteit voor hemzelf opleveren. Zijn programma vermeldt: een vlucht van Londen naar Kaapstad en tei-ug binnen vijf dagen, naar Hongkong en terug in denzelfden tijd en een retourvlucht naar Canada in een week-end of, zoo mogelijk, in één etmaal. Het vorige jaar werden er drie snelheids- eendekkers gebouwd voor de Melbourne-race. Geen van deze machines is thans beschikbaar, want twee ervan werden naar Frankrijk en Portugal verkocht om als postvliegtuig dienst te doen, terwijl het Engelsche ministerie van oorlog met het derde toestel experimenteert Thans heeft dc Haviland-fabriek een nieuwe machine van 10.000 pond sterling gebouwd, waarmede Campbell Black de drie bovenge noemde trajecten van in totaal 36.800 mijl zonder ongelukken hoopt af te leggen. Deze „Cornet" heeft een topsnelheid van 240 mijl per uur, terwijl de kruissnelheid 220 bedraagt. Alleen op de Atlantische vlucht zal hij zich van de radio bedienen, waartoe dan een telegrafist wordt meegenomen, wiens gewicht de actie radius van het toestel van 3300 tot 2700 mijl vermindert. Naar Kaapstad wil de piloot slechts over bewoond gebied vliegen, dus niet over de Atlas-bergen, de Sahara en de Belgi sche Congo. Den afstand van 7000 mijl, die Kaapstad van Londen scheidt, wil hij in 2V2 dag afleggen, hetgeen een non-stop-vlucht naar Caïro over 2500 mijl en vandaar naar Kisimu over dezelfde lengte noodzakelijk maakt. Aan het eindpunt wordt 12 uur rust gehouden, alvorens met de terugreis wordt be gonnen. Het traject LondenCairo wil hij in 11 of 12 uur afleggen. Momenteel doet de geregelde luchtlijn naar Kaapstad negen dagen over de reis en zoolang er niet bij nacht gevlogen kan worden, kan deze tijd niet worden ingekort. De snelheid van deze machines is 120 mijl per uur en Camp bell Black wil met zijn recordvlucht een lans breken voor snelle postvliegtuigen ,die tevens een beperkt aantal passagiers kunnen mede némen. Op die wijze moet het dan volgens hem mogelijk zijn, binnenkort van -Londen naar Karachi in 24, naar Calcutta in 30, naar Singapore in 36 en naar Hongkong in 40 uur te vliegen. Wat de Atlantische tocht betreft, deze is in de laatste 16 jaar door ongeveer 500 menschen Volbracht, hetzij met land- of watervliegtui gen, hetzij als piloot, bemanning of passagier. Zij deden er van 30 uur tot drie: dagen óver, doch'met de nieuwe Cornet moetde retour vlucht van Ierland, naar Newfoundland bimien een week-end worden afgelegd, teneinde te bewijzen, dat een geregelde verbinding over dit traject niet alleen mogelijk, doch nood zakelijk is. 'We dienen dus thans maar af te wachten, of Campbell Black zijn plannen kan verwe zenlijken. Ook bij het „dirttrack-racing" worden test matches gehouden tusschen Engeland en Australië. Van het vijftal wedstrijden, dat tot deze serie behoort,'zijn er thans drie verre den, welke alle door de Engelschen zijn- -ge wonnen. Deze week vindt de vierde ontmoeting- in: het West Ham Stadion plaats en de Austra liërs moeten dit keer winnen, daar anders de revanche-matches, die komenden winter in Australië zullen worden gehouden, door gebrek aan belangstelling zullen inboeten. Daartegen over willen de Engelsche rijders een record vestigen door alle vijf testmatches te winnen. De Australiërs zijn aan Engelsche clubs ver bonden en het toeval wil, dat hun beste rijder, Wilkinson voor West Ham uitkomt, zoodat hij op deze baan niet te kloppen is, hetwelk hij bewees, door in een League-match, den Engel schen aanvoerder. Eric Langton gemakkelijk te verslaan: Zijn landgenooten Grosskreutz, Huxley, Johnson en Murphy zijn eveneens for midabele waaghalzen en men rekent derhalve op een Australische overwinning. Een sportie ve Australiër heeft 25 pond sterling uitgeloofd voor elk zijner landgenooten, die er in slaagt, het bestaande baanrecord van 44.21 mijl per uur (ruim 71 kilometer) te egaliseeren of te verbeteren. Op de Wembley-baan wordt een invitatie wedstrijd om een gouden kunstvoorwerp ter waarde van 300 pond verreden, terwijl er voorts in de komende dagen matches om het natio nale kampioenschap voor individueelen en de semi-finals voor de London Cup op het pro gramma staan. De Engelschen zijn reeds druk doende, hun beste athleten voor de komende Olympische Spelen uit te zoeken, temeer, daar Duitschland van plan schijnt, het record aantal overwin ningen van de Amerikanen te Los Angeles te verbeteren. Britsche deskundigen zijn van meening, dat de kansen hunner landgenooten lang niet slecht staan. De 800 Meter, die te Parijs. Amsterdam en Los Angeles door een Engelschman werd gewonnen (tweemaal door Douglas Lowe en een keer door Hampson) ge niet natuurlijk de speciale belangstelling. Stothard en Cooper zijn reeds thans favoriet. Voor de 400 Meter rekent men op Brown, Ro berto en den veteraan Rampling om dien af stand in 47 seconden te loopen. De Engelschen dienen echter op hevigen tegenstand van de Yankees te rekenen, want terwijl Powell de 800 Meter tegen Duitschland in 1.53 liep, won de Amerikaan Robinson dezer dagen in Hel- singfors in 1.51 3/5. Dit was ter gelegenheid van een athletiek-meeting tusschen Finnen, Japanners en Yankees. De Fin Maki legde de 5000 M. in 14 min. 40 sec. af, waarbij de Olym pische kampioen Lehtinen als derde aankwam. Een zeer bijzondere prestatie leverde de Ame rikaan Dunn bij het discuswerpen, want hij kwam verder dan 50 Meter. Jarvinnen, de fe nomenale speerwerper, was door een verwon ding niet van de partij, doch zijn plaatsver vanger gooide maar eventjes 69 Meter. De springnummers waren voor Japan en Asakuma bereikte een hoogte van 1.98 Meter. Ook te Stockholm werden goede prestaties te zien gegeven, want de Fin Höckert won de 3000 Meter in 8 min. 27 2/5 sec., terwijl Love lock op de 1500 Meter zegevierde in den tijd van 3 min. 57 3'5, drie vijfde seconde voor den vroegeren „in door"-mijl-recordhoüder Verzke (Amerika) en Nij (Zweden). In het White City Stadion won het Engel sche team van Frankrijk met 64 tegen 56 punten, waarbij de overwinning van den ve teraan George Rampling in de 220 yards vóór Sweeney grooten indruk maakte. Zijn tijd was 22 sec. en men zal zich herinneren, dat bij de kort geleden gehouden Engelsche kam pioenschappen onze landgenoot Osendarp even eens Sweeney versloeg. Laatstgenoemde zege vierde wederom op de 100 yards in 10 sec. De stad Bradford verheugde zich tot kort na den oorlog in twee eerste klasse voetbal- Leagueclubs. Bradford en Bradford City, die echter kort na elkaar tot de Noordelijke derde klasse afzakten. Dit was voor een groot deel het gevolg van de slechte economische condi ties in dit textieldistrict, waaronder de recet tes en tengevolge daarvan de kwaliteit van de aangekochte spelers leden. Thans hebben bei de clubs zich weer tot de tweede divisie opge werkt, doch daarmede is het bestuur van Bradford niet tevreden. Manager Bill Hardy, de vroegere beroemde, kaalhoofdige aanvoer- der-halfback van Cardiff City, heeft verschil lende prominente spelers aangekocht, waar onder Tewkesbury, een ex-amateur interna tional. In totaal is reeds 15.000 pond sterling aan nieuwe spelers besteed en meerdere transfers staan op het programma. Op deze wijze is Bradford hard op weg als het „Arse nal van het Noorden'' gekwalificeerd te worden en zij hebben het voorbeeld van de Londenaars verder gevolgd door hun 'costuum tet veranderen. In plaats van een jersey met roode, gele en zwarte verticale strepen zal in het vervolg gespeeld worden in een wit shirt met drie horizontale ringen in dezelfde kleu ren in het midden, ongeveer als het wei'eld- kampioensshirt van een wielrenner. Jack Petersen, de Engelsche zwaargewicht kampioen heeft, na zijn twee nederlagen tegen den Duitocher Walter Neusel terecht besloten in een lagere gewichtsklasse, waar toe hij feitelijk behoort, te trachten een wereldtitel te veroveren. In Engeland zijn er echter geen gelijkwaardige tegenstanders te vinden en daarom heeft Jack den Amerikaan- schen wereldkampioen Bob Olin uitgedaagd voor een titelgevecht in Engeland, Deze uit daging werd aanvaard en reeds was Peter sen's manager in New York aangekomen om het contract te teekenen, toen de New York- State Athletic Commission een spaak in het wiel stak. De Amerikanen beschouwen de wereldtitels maar al te gaarne als een na tionaal bezit en daarom werd ook thans van hoog»"hand bepaald, dat Olin eerst zijn titel moest verdedigen tegen den neger. John Henry Louis of tegen den ex-wereldkampioen Maxie fepsenblöom. Zoodat Jack Petersen er voorloopïg niet aan te pas kómt. De Cheshire County Football League heeft een middel uitgevonden om goede en vooral waakzamer referees te kweeken. Er is een schema opgesteld", aan de hand waarvan, na afloop van een wedstrijd, de deelnemende clubs den scheidsrechter punten kunnen toekennen voor zijn leiding. Het maximum per club en per match is vier punten, zoodat een arbiter, die een „acht" krijgt, als vol maakt mag worden gekenmerkt. Aan het einde van het seizoen worden de verkre gen punten opgeteld en de scheidsrechter, die een gemiddelde van 4V2 of meer heeft wordt bevorderd, terwijl die met een ave rage van 3V2 in reserve worden gehouden Wie onder dit cijfer blijft, wordt van de lijst geschrapt. Een krasse maatregel! Laat ons weer eens een blik op de Engelsche cricket-gemiddelden werpen. De vijf best geplaatste batsmen zijn momenteel: 0 2 Si 0 Cl 5 -g 0 2 B 2 C> so Smith (Derby) 33 6 1476 225 54.66 Barberf (Yorks) 37 4 1683 255 51.— Wyatt (Warwick 34 6 1347 149 48.10 Holmes (Surrey) 31 3 1330 206 47.50 Sutcliffe (Yorks) 32 3 1390 200* 47.43 De volgorde der bowlers is: 53 -I S a o H 2 'is Geary (Leicester) 717.1 206 1499 111 13.50 Clay (Glamorgan) 351.4 93 755 54 13.98 Verity (Yorks) 924 339 2026 144 14.06 Bowes(Yorks) 767.5 225 1682 115 14.62 Robins (Middl.) 291.3 47 832 57 14.94 Het grootste aantal wickets is, zooals ge woonlijk, door „Tich Freeman (Kent) geno men, die met 148 slachtoffers en een average van 18.43 op de 15e plaats staat. Boven staande cijfers vermelden de wapenfeiten tot het einde der vorige week, d.w.z. Vrijdag. De Zuid-Afrikanen brachten het er als volgt af: 8> 0 c so 0 2 5 0 c 2 0 -C B. Mitchell 17 2 729 164 48 60 Cameron 23 3 922 132 46.10 Rowan 27 2 1113 153 44.52 Siedle 27 3 1139 154 42.13 Nourse 27 3 1003 148 41.79 Viljoen, die intusschen een prachtige test- century heeft gemaakt, staat zesde. Nu de bowlers: 12 «2 1 0 s 0 2 2 M <P. bn Balaskas 200.3 29 547 32 1709 Crisp 385.5 66 1113 58 19.18 Langton 544.2 105 1460 75 19.46 Vincent 368.3 99 908 44 20.63 Bell 369.1 70 1019 47 21.68 De cricketliefhebbers in onze stad zijn drie dagen achtereen verwend met eerste klasse cricket en het is wel zeer te betreuren, dat in de match tegen de Free Foresters de weers omstandigheden het verblijf in en om het veld voor spelers en toeschouwers zoo onaan genaam maakten. En daar bovendien de toe gangsprijs tot de tribune op één gulden was gesteld werd het doel, propaganda te maken voor de mooiste zomersport, wederom niet bereikt. In den wedstrijd Rood en WitHaarlem, die een zeer spannend verloop had, viel het uitstekende batten van Kleefstra, Van der Togt en Hagenaar, mitsgaders het listige bowlen van Maas en Van der Togt's prestatie met den bal hoogelijk te waardeeren. Doch wat zeer weldadig aandeed, was de spor tieve wijze, waarop deze plaatselijke strijd werd gestreden. Toen het er voor Rood en Wit in verband met den beschikbaren tijd om ging spannen, of de benoodigde runs zouden worden behaald,, beijverden de Haar- lemfielders zich, door tusschen de overs in draf hun plaatsen in ,te .nemen, hetgeen, daar bovendien de lefthandef''.".Hagenaar geruimen tijd. aan de wickets vertoefde, kostbare mi nuten uitspaarde. De match van hét N.C.B.-elftal tegen de geroutineerde Engelschen deed eens te meer uitkomen, welk een belangrijk onderdeel het fielden toch wel is. Slechts De la Mar, Wan der en Schnitger wisten zich hierin, ondanks de koude, te onderscheiden. Het aantal ge miste vangen en tengevolge daarvan wegge geven runs was legio. Van Stuyvenberg's en Schnitger's prestatie met de bat verdient, vooral wat eerstgenoem de betreft, eervolle vermelding. Labouchère speelde een nuttige captain's innings, doch zijn uitzetten van het veld was zwak. Bij de Engelschen gaf de fastböwler Nevinson een prachtig voorbeeld aan deHolandsche aan vallers. Hij profiteerde tenvolle van de hoogere stumps, die voor de eerste maal in ons land gebruikt werden. (voorverwarmd zwemwater, 6S a 70 gr.) DETinC QTCCnO fïDCM incl' badg°ed eiken werkdag van 6 tot Ot lift wiLtUO Urtn 7.45 uur 's avonds. Bovendien Zaterdags ZONDAG TOT 6 UUR 's AVONDS van S tot 10 uur 's avonds. Eigen badgoed mag worden medegenomen. (Verplichte ontsmetting 3 cent). (Adv. Ingez. Med.) ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER. De Zaanlandsche Zeilvereeniging houdt Za terdag 24 en Zondag 25 Augustus internatio nale. nationale en onderlinge zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer. NAT. KAMPIOENSCHAPPEN TWAALF VOETS JOLLEN. De wedstrijden om het Nationale Kampi oenschap der 12 voets jollen-klasse zullen dit jaar op Zaterdag 14 en Zondag 15 September worden gehouden en zoo noodig op Zaterdag 22 en Zondag 23 September worden voortge zet op de wedstrijdbaan van de Koninklijke Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag". OLYMPISCHE SPELEN. NEGENTIEN TAKKEN VAN SPORT TE BERLIJN. Op de Olympische Spelen, welke te Berlijn in 1936 zullen worden gehouden, zullen negen tien verschillende takken van sport beoefend worden, hetgeen vijf meer is dan op de Olym pische Spelen te Los Angeles. Er zullen 68 soorten individueele wedstrijden gehouden worden voor heeren, 12 voor da.mes, 33 voor heerenploegen en drie voor darnesploegen. fa het geheel dus 116 wedstrijden, waar men el kaar een titel zal bekampen. Aangezien bij de winnende ploegen ieder lid een medaiUe krijgt, zullen er in totaal 267 medailles in goud, zilver en brons uitgereikt worden, tezamen dus 801 Olympische overwin- hingsteèkens. Het buitengewoon verrassend verloop van den wedstrijd Yorkshire (1) tegen Essex (11), die in twee dagen beslist werd, publiceerden wfj gisteren reeds. De overige gespeelde wed strijden werden Vrijdag geëindigd. Hooge scores vallen te noteeren. In de 6 county- matches, die Woensdag begonnen, werden niet minder dan 14 centuries gescoord. Derbyshire (3) 213 en 2275 won van Sussex (6) 194 en 244 (Jas Langridge 108). Kent (8) 436 (Ames 118 Chalk 104 en 2049 draw tegen Worces ter (14) 315 (C. T. Walters 118, Martin 103) en 2052 (Walters 94). Lancashire (7) 4704 (Hopwood 104. Oldfield 101 draw tegen Hants (16) 175 en 3173 (Mc Corkel 140 Middlesex (2) 255 (Hendren 114, zijn 151ste century) en 971 wint van Somerset (13) 117 en 234. Notts (5) 4035 (Keeton 184 wint van Leicester (9) 176 en 190, Larwood bowlde zeer goed. De Zuid-Afrikanen spanden de kroon door tegen Surrey (10) op den Oval 572 bijeen te slaan. Bruce Mitchell (195) en Rowan (171) het openingspaar sloeg samen 366 runs bijeen. Surrey kwam niet verder dan 183 en 184 en verloor derhalve met innings. Arthur Wellard van Somerset, de zessenspecialist, schijnt aar dig op weg zijn record van 51x6 in één seizoen te verbeteren. De geweldige free-hitter sloeg tegen Middlesex zijn 45ste zes in dit seizoen.! De wedstrijden voor Zondag. In verband met de wedstrijden van Flamin go's en Bondseiftallen tegen de Free Foresters in ons land is voor Zondag maar een heel klein programma vastgesteld. Er zijn slechts twee eerste klas wedstrijden en toevallig beide in onze stad. Aan de Spanjaardslaan wordt de ontmoe ting Rood en WitHermes-D.V.S. gespeeld. De eerste ontmoeting tusschen deze twee clubs werd gespeeld op den gedenkwaardigen eer sten Pinksterdag te Schiedam, die als een wonder-cricketdag geboekstaafd staat. Onze Nadat de beneden-tribunes van het Olym- pia-Stadion te Berlijn met haar 41 amphitea- thersgewijze oploopende, betonnen treden bijna gereed zijn. is een begin gemaakt met den bouw van de boventribunes. De beide tribune-verdiepingen zijn van elkander ge scheiden door een zuilengalerij, welke aan den buitenkant van het stadion zal worden afgesloten door winkels, lokalen (waar het publiek verfrisschingen kan koopen), kranten kiosken, enz. Naar de zijde van het speelveld blijft de galerij open. zoodat ook van hieruit een overzicht over het stadion mogelijk is. De galerij zal tevens bij eventueel regenweer tot schuilplaats voor de toeschouwers dienen. Op onze afbeelding ziet men de beide rijen zuilen, welke den bovenring der tribunes zullen dra gen. Deze bovenring zal 30 betonnen treden tellen. De 136 zuilen van de achterste rij zijn 13 1 2 meter hoog. De galerij tusschen de beide tribune-verdiepingen loopt gelijk met den beganen grond; het speelveld zelf ligt 11 me ter dieper, zc-odat de hoogste rij plaatoen voor de toeschouwers ruim 28 meter boven het speelveld ligt. De afstand van deze rij tot de buitenste grens van het speelveld bedraagt horizontaal gemeten 52 meter. lezers zullen zich de bijzonderheden nog wel herinneren, nietwaar? De veteraan J. Offer- man scoorde 240 not out en verbeterde daar mede het Nederlandsche record van Jhr. W. van den Bosch. Toch won Rood en Wit dezen wedstrijd met vier runs en vijf wickets, dank zij vooral ook de 137 van Hagenaar. In dezen wedstrijd werden bijna 700 runs gemaakt. In totaal werden op dien dag 22 zessen geslagen. Dus morgen zullen de Schiedammers wel eens revanche willen nemen en hun wel heel laag aantal punten vergrootten. Neen. Rood en Wit zal dezen strijd niet gemakkelijk winnen! Op 16 Juni werd de eerste wedstrijd tus schen V.V.V. en Haarlem gespeeld, waarbij de Amsterdammers zulk een sterk verdedigend spel speelden, dat Haarlem niet anders dan een draw kon behalen. Morgen aan den Scho- terweg zal het V.V.V. waarlijk niet meevallen, van Haarlem te winnen. We zijn van meening, dat de punten hier blijven. Voor de Overgangsklasse is o.a. de wedstrijd Rood en Wit 2R.C.H. vastgesteld. Omdat echter het eerste elftal van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan speelt, zullen de reserves het tegen R.C.H. op het terrein van het Ken- nemer Lyceum opnemen. En C. V. H. zal probeeren, in Leiden een paar punten tegen Ajax te veroveren. Het"programma luidt als volgt: Eerste klasse: Rood en WitHermes-D.V.S. HaarlemV. V. V. Overgangsklasse: Rood en Wit 2R.C.H. S. C. H. C.Kampong. Ajax (L.)—C. V. H. Tweede klasse A: OlympiaV. R. A. 2. V. V. V. 2—B. S. C. C. U. V. V.—Haarlem 2. HET TEAM DER HARROW WANDERERS. Voor de 4de maal komen-de Harrow Wande rers naar ons land. Op 5 en 6 Augustus wordt te Amsterdam gespeeld tegen V.R.A., op 7 en 8 Augustus te 's-Gravenhage tegen de Fla mingo's. Op 10 en 11 Augustus tegen het Ne- derlandsch Elftal te Haarlem aan de Span jaardslaan. Het team is als volgt samengesteld: C. R. Anson (captain). R. N. Bond, J. G. Hop- ton. W. H. R. Joynson, G. R. MeConnelI, E. T. Pelham. G. Stoydon, R. D. Stuart Brown. M. Tindail, G. R. Wilson, W. M. Welch en A. H. C. Duveen. Laatstgenoemde speelt alleen tegen het Nederlandsch Elftal. Ongetwijfeld een sterk team. speciaal wat batten betreft, en dat voor het grootste ge deelte zeer jonge spelers bevat. Van de negen wedstrijden, die de Harrow Wanderers in ons land speelden, werden er twee gewonnen en drie verloren. Vier eindig den in een draw. HAARLEM COMB.—K.C.C. Vrijdag speelde een Haarlem combinatie een wedstrijd tegen de Kralingsche Cricket Club. welke door laatstgenoemde gewonnen werd. De K.C.C. begint te batten en opent met C. Poederbach en N.N. Eerstgenoemde staat voor namelijk aanvallend te spelen. Op 24 komt de scheiding, als N.N. voor een gelukkige 10 ver dwijnen moet. Op 56 valt het 2de wicket; op dit totaal valt ook het wicket van C. Poeder bach voor 31 (3x4 en 1x6). Hierna laat vooral A. J. de Haan goed batten zien; hij weet lan gen tijd stand te houden, alleen even gesteund door H. Th on, die een nuttige 11 scoorde. Als één van de laatste valt het wicket van A. J. de Haan voor een goede 27. Met inbegrip van 10 extra's is het totaal 107. Voor Haarlem bowlden: R. de Vries 5—37, H. Meyer 016, O. Abendanon 225 en A. Hei mig 319. Voor Haarlem openen hierna J. Mulder en P. de Lugt, die beiden, voor resp. 1 en 0, reeds spoedig verdwenen zijn. R. de Vries en A. Hei mig houden eenigen tijd stand, doch kort na elkaar worden zij beiden op een mislukten slag achter het wicket gevangen voor resp. 10 en 14 (2x4 en 1x6). Hierna vallen eenige wickets snel achter elkaar, doch A. Hartog en H. Meyer weten eenige verbetering te brengen. Van 8 voor 49 wordt het 9 voor 85, op welk totaal het wicket van Hartog valt voor een kalme 13. Eén run later valt ook het wicket van H. Meyer voor een goede 25. Daarmee is tevens een eind aan de innings gekomen, zoodat het totaal met inbegrip van 15 extra's 86 is ge worden. Voor K.C.C. bowlden: Meeuwenoord 616, W. Kruyff 2—43. A. J. de Haan 2—2, N.N. 0—9 en J. Klein de Groot 01. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „JATILOO". De uitslagen van Vrijdag luiden: Heerenenkelspel, 2e ronde: J. v. d. Stadt sl. Laget 64, 62, 3e ronde: H. v. Driessum sl. J. v. d. Bliek 75, 64; L. de Roos sl. F. Aarts 75, 62, R. v. d. Vliet sl. C. Borgerding 36, 63, 6—3 J. v. d. Stadt sl. H. Borgerding 62, 62: F. Baanders sl. H. Nieland 6—0, 62. 4e ronde: v. Stederen sl. ten Have 60, 62 Heerendubbelspel, 2e ronde: F. Baanders en Baanders sl. Saarberg en Gjesberte 6—3. 63 Damesenkelspel, 2e ronde: frl. v. Randwijck sl. mej. Kluitman 60, 75 mej. Kerkhoven sl. mej. v. Laar 911, 62, 60. üemengddubbelspel, 3e ronde: mevr. v, Bel len en v. Bellen sl. mevr. Melse en v. Stede- ren 64, 911, 64, mevr. v. d. Klashorst en v. Driessum sl. mej. de Roos en L. de Roos. 6—3, 6—2. BOKSEN VAN KLAVEREN WEER IN ONS LAND. Vrijdagavond is de bokser Van Klaveren van zijn derde reis naar de Vereenigde Sta ten in Rotterdam teruggekeerd. Een groot aantal familieleden en vrienden verwelkom den hem bij het station D. P. Wat zijn plannen voor de toekomst betreft, zei hij. dat zijn manager in Amerika zal trachten goede contracten voor hem af te sluiten wanneer hij daarin slaagt, zal hij naar Amerika terugkeeren. Het is echter ook mogelijk, dat hij binnen kort naar Australië zal gaan. Er zijn onder handelingen met promotors aldaar gaande. Verder hoopt van Klaveren in Nederland en in Europa spoedig eenige gevechten te kunnen krijgen. Een uitdaging van L. Sanders, die den Ne- derlandschen titel middengewicht op het spel wil zitten is binnengekomen. Of Van Klaveren deze uitdaging zal aan nemen, is nog niet zeker. Voorioopig zei hij er nog weinig voor te voelen. ZWEMMEN. JENNY KAST KIN WINT TE KOPENHAGEN. Vrijdag hadden te Kopenhagen interna tionale zwemwedstrijden plaats, waaraan ook werd deelgenomen door onze landgenoote Jenny Kastein. Zij kwam uit in het nummer 200 Meter schoolslag. Na een fraaie race werd mej. Kastein eerste in den tijd van 3 min. 14 sec., vóór de beide Deensche zwem sters, Christensen en Nielsen, die beiden een tijd van 3 "min. 15 sec. noteerden. ATHLETIEK. R.-K. WEDSTRIJDEN. Zondag a.s. zullen op het gemeentelijk Bloe- mendaalsch sportterrein aan den Zeeweg R.-K. nationale atletiekwedstrijden plaats hebben, georganiseerd door de R.-K. athle- tiekvereeniging „Holland". Meer dan 130 athleten uit geheel het land, waaronder de beste die de R.-K. athletiekbe- weging momenteel bezit, zullen er aan deel nemen. De wedstrijden beginnen te één uur. HONKBAL COMPETITIESTANDEN. Ie klasse: gesp.gew.gel.verl pnt. Quick 8 7 0 1 14 V. V. G. A. 8 5 1 2 11 H. H. C. 8 4 1 3 9 Blauw-Wit 7 4 0 3 8 Haarlem 8 4 0 4 8 Ajax 6 1 0 5 2 E. D. O. 7 0 0 7 0 2e klasse A: Duvianen 1 6 5 0 1 10 A F. C. 1 7 5 0 2 10 Z. R. C. 1 6 2 1 3 5 H. H. C. 2 6 2 1 3 5 V. V. G. A. 2 5 0 0 5 0 2e klasse B: Haarlem 2 5 5 0 0 10 A. M. V. J. 1 5 3 0 2 6 Ajax 2 5 1 0 4 2 The Catchers 1 5 1 0 4 2 RAYON HAARLEM 3e klasse A: D. E. V. 1 7 6 1 0 13 R. C. H. 1 5 4 1 0 9 I. V. O. 1 7 3 0 4 6 E. D. O. 2 6 1 0 5 2 Swastika 1 7 1 0 6 2 3e klasse B: Haarlem 3 7 6 0 1 12 Schoten 1 7 4 0 3 8 H. H. C. 3 6 3 1 2 7 E. D. O. 3 7 3 0 4 6 Duvianen 2 5 1 0 4 2 R. C. H. 3 4 0 1 3 1 3e klasse C: R. C. H. 2 7 6 0 I 12 D E. V- 2 6 5 0 1 10 8 Swastika 2 7 4 0 3 E. D. O. 4 6 2 0 4 4 Haarlem 4 5 1 0 4 2 Schoten 2 7 1 0 6 2 RAYON AMSTERDAM. )3é klasse .V V .V. G. A. 3 6 4 0 2 8 D. W. S. 1 6 4 0 8 Quick 2 5 2 0 3 4 Simson 1 5 1 0 4 2 V. V. G. A. 3 kampioen na beslissings wedstrijd. 3e klasse B: Shell 1 7 5 l 0 11 A. M. V. J. 2 6 4 1 1 9 A. F. C. 2 6 3 0 3 6 Z. R. C. 2 4 1 0 3 2 The Catchers 2 5 0 0 5 0

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13