Goebbels aan het woord. Zuid "Amerika. De dood van Von Gerlach. THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Programma f maandag 5 augustus 1933 HAAEEEM'S d a g e c a d 9 BUITENLAND. Dreigementen aan 't adres der joden en geestelijken Drastische maatregelen tegen „opruiers". De districtsdag te Keulen vond Zondag zijn hoogtepunt in de groote demonstratie in de tentoonstellingshall. De ministers Franck en Ley voerden het eerst het woord. Vervolgens kreeg de rijksminister van pro paganda. dr. Goebbels. het woord. Hij zette uiteen, dat de nationaal-socialisten zich be wust zijn van hun kracht en hun vijanden zullen weten te verslaan. Wat de critiek van de buitenlandsche pers betreft zeide hij o.a.: Niet de buitenlandsche pers regeert in Duitschland maar wij. Het Joodsche vraag stuk besprak Goebbels op de gebruikelijke wijze. De Joden hebben zelf geprovoceerd. ..Wij zullen niet moede worden het Duitsche volk in te lichten over de gevaarlijkheid van dit internationale ras. Huwelijken tusschen Duit- schers en Joden zullen in het vervolg niet meer geduld worden. Wij laten niet toe. dat het rassenverderf zich ook voor de toekomstige geslachten voortzet". naties, die thans den oorlog niet kunnen ver hinderen, is onderteekend. In Moskou spreekt men er over. dat de com munistische internationale de landen tot de revolutie wil brengen en eenige maanden tevoren zingt men er ter wille van Engeland: God zegene den koning. Wat de Engelsche pers betreft, moet er op gewezen worden, dat in Belfast ook het een en ander gebeurt. En wat de veiligheid in Duitschland betreft, vlag gen van andere naties hebben wij nog nooit van de masten laten halen. Dat doet men slechts in cultuurlanden. Wij kijken met ernst naar deze door sta king. opstanden en crises doorschokte wereld. Wij gelooven, dat Europa niet eerder tot rust kan komen, dan wanneer het het eens is geworden over de meest primitieve grond slagen van zijn leven. Dr. Goebbels. Na de Joden, nam Goebbels de confessies tot onderwerp zijner critiek. Hij eischte, dat de kerken, evenals de nationaal-socialisten positief christelijk zijn, ook politiek positief nationaal socialistische zouden zijn. Dit moet niet in woorden, maar in daden tot uiting ko men. Het Centrum heeft zich innerlijk ver wanter gevoeld met het bolsjewisme dan met het nationaal socalisme. Toch kan in Duitsch land ieder op zijn eigen wijze zalig worden. Wij willen geen Kulturkampf. Wij hebben echter den indruk, dat er in zekere voormalige centrumkringen „cliques" zijn, die een Kultur kampf zouden.willen doen.,.ontstaan. Draconische straffen zullen worden inge steld tegen onruststokers, zoodat hun de lust wel vergaan zal tot zulke experimenten. In de volgende weken zal men te zien krijgen hoe zal worden opgetreden tegen de opruiers tot een Kulturkampf. Waneer een Jood deviezenonregelmatig- heden pleegt is dat niet verwonderlijk; zoo zijn zij; maar wanneer een bedienaar van het woord onder den dekmantel van zijn priester kleed dit doet, zou Christus, wanneer hij zou weerkeeren, zulke verraders met de zweep wegjagen. Reeds van oudsher hebben wij, aldus Goebbels direct contact met het volk gehad. Wij hebben geen middelaars tot het volk noodig. Voor de kerken echter bestaat slechts één oplossing, die den vrede waar borgt: terug naar de kansels. De kerken moe ten God dienen, wij echter het volk. Er be staat in den staat slechts één drager van den politieken wil, dat is onze beweging. Verder zei Goebbels o m.: Wanneer in op zichzelf onschuldige ver- eenigingen en bonden tegenstanders van den staat sluipen om daar veilig sabotage jegens den staat te bedrijven, moet hun gezegd wor den: Gij valt met deze elementen. Hier houdt de sentimentaliteit op. De staat duit geen tegenstand. Zij vergissen zich, wanneer zij gelooven, dat het volk iets met hen wil heb ben uit te staan. Het instinct voor het vólk hebben wij nooit verloren. Wij kunnen gaarne afzien van de paar duizend schreeuwers wan neer slechts de 66 millioen Duitsche menschen bij ons zijn, want dat is het beslissende. Voor rechten moeten bij ons door voorafgaande plichten verworven worden. Een zekere bui tenlandsche pers zegt: dat is een staatscrisis. Het is een volkomen gewone zuiveringskuur. Dat wat reeds lang vervallen was, wordt thans opgeruimd. De buitenlandsche pers maakt uit een vloo een olifant. Kijk in Berlijn op den Kurfürstendamm een Jood scheef aan en je zult het geschreeuw van Londen tot Peking hooren. Wanneer de anti-Duitsche pers thans in den komkommertijd naar sensatie zoekt, is er in de wereld een grooter terrein van actie, zoodat zij zich niet juist op Duitsch land hoeft blind te staren. Bijvoorbeeld is er oorlog in zicht in Abessinië. Een op zich zelf toch interressante kwestie, waarover het loont te schrijven, vooral met het oog daarop, dat onder het gejubel van dezelfde wereldpers in Parijs een paar jaar geleden plechtig een antioorlogspact door de HELLMUTH VON GERLACH OVERLEDEN. Havas bericht uit Parijs het overlijden van den Duitschen journalist HellMuth von Ger lach Von Gerlach was, toen in Duitschland de nationaal-socialisten aan het bewind kwa men. naar Frankrijk uitgeweken. Hii was voordien hoofdredacteur van de ..Welt am Montag" en stond bekend als pacifist en als voorstander van de Fransch-Duitsche toe nadering. De overledene was lid van den Rijksdag en stond aan het- hoofd van de Duitsche af- deeling van de „Liga voor de Rechten van den Mensch". Al zijn bezittingen en die van zijn familie zijn in Duitschland. toen hij zich naar het buitenland begaf, in beslag genomen. Hij schijnt een natuurlijken dood gestor ven te zijn. doch daar de Duitsche regeering volgens het ..Petit Journal" een prijs op zijn hoofd had gesteld zal nog lijkschouwing plaats vinden. Von Gerlach bereikte den leeftijd van 69 Jaar Polen. Gespannen verhouding met Dantzig. Havas verneemt van particuliere zijde uit Gdynia, dat de Poolsche vloot sinds Zaterdag ochtend in gereedheid wordt gehouden. Voorts moeten verscheiden Poolsche regimenten ge concentreerd zijn op 30 K.M. van de grens der Vrije Stad Danzig. Uit gewoonlijk goed ingelichte bron wordt verder vernomen, dat het garnizoen van Jczew (ten Zuiden van Danzig) versterkt is. De Poolsche regeering beraadslaagt inmid dels over het antwoord, dat zij zal geven op de nota van Danzig, welke Zaterdagmiddag aan den Poolschen vertegenwoordiger aldaar is overhandigd. Een regeeringsorgaan schrijft o.a.: „Danzig heeft het Verdrag van Versailles en de over eenkomsten van Parijs geschonden. Polen moet zich thans ook bevrijd achten van alle ver plichtingen". Ook Danzig heeft zijn grenswacht versterkt. GcncTc. Arbitrageprocedure voortgezet. wordt De Volkenbond is Zaterdagavond even bij eengekomen In een openbare zitting, die tege lijkertijd de openings- en slotzitting was van deze Volkenbondsraadszitting. Br kwamen twee resoluties ter tafel. De tweede resolutie, die politiek de belangrijkste is, luidt als volgt: „De Raad besluit in ieder geval op 4 Sep tember bijeen te komen, teneinde het alge meene onderzoek naar de betrekkingen tus schen Italië en Abessinië iri 'haar verschillen-' de aspecten op te nemen." De eerste resolutie behandelt uitvoerig de voortzetting van de arbitrageonderhande- hngen. De Abessinische vertegenwoordiger, prof, Jèze verklaarde, dat Abessinië in het beland van den wereldvrede reden had gezien een groot offerte brengen. De tekst der resoluties spreekt duidelijke taal, maar de Abessinische regeering wil den Raad nogmaals het bewijs leveren van haar vertrouwen en haar goeden wil en hem de oplossing vergemakkelijken van de moeilijke taken, die hij in het belang van de instandhouding van den vrede op zich heeft genomen. De Italiaansche gedelegeerde, baron Aloysi zeide, dat hij de eerste resolutie aanvaardde! Wat echter de tweede resolutie betreft, die be trekking heeft op de Raadszitting van 4 September zou hij zich van stemming ont houden. De eerste resolutie (voortzetting van de ar bitrage-procedure) werd met algemeene stem men aangenomen. Bij de tweede resolutie die het onderzoek van het geheele probleem op 4 September a.s. bepaalt, onthield de Italiaan sche gedelegeerde zich ervan te stemmen. Vol gens het reglement van orde is deze resolutie dus eveneens met algemeene stemmen aange nomen te achten. Italië. Drieduizend zieke soldaten terug uit Afrika. Deze week zün volgens Reuter des nachts in Napels twee schepen met 3000 zieke soldaten aan boord, die ongeschikt zijn geworden voor den actieven dienst, uit Oost-Afrika terugge- keerd. De patiënten zijn naar verschillende plaatsen overgebracht. De autoriteiten hebben hun aankomst niet vermeld en evenmin be kend gemaakt waarheen zij gezonden zijn. In Napels zijn zij echter niet gebleven. Fransch zendingsstation door Abes- syniërs in brand gestoken? Volgens te Rome gepubliceerde berichten uit Dzjiboeti. zou bij Harrar, in het binnenland van Abessynië, het Fransche zendingsstation Dubbo door gewapende Abessyniërs geplunderd en in brand gestoken zijn. Twee andere Fran sche zendingsstations, in het gebied van Si- damo en Ullamo, zouden eveneens aan Abes- synische aanvallen hebben blootgestaan. De hoogste geestelijke van deze stations, de apos tolische prefect van Frankrijk, mgr. Jarous- seau. zou hierbij door de Abessynische gewa pende troepen zijn bedreigd. Men betoogt te Rome, dat door deze aanval len de Abessynische agressiviteit opnieuw aan den dag is getreden. Er zouden nog wel meer Abessynische vijandelijkheden verwacht kun nen worden. Moratorium door Brazilië afgekondigd? Reuter meldt uit Rio de Janeiro: De regeering van Brazilië koestert het voornemen den buitenlan^schen schuldendienst tijdelijk stop te zetten en nieuwe maatregelen te nemen ter beperking van den invoer. Tot dus verre kon van dit bericht geen offi- cieele bevestiging worden verkre gen. Scheepsbrand in het Kanaal. De 38 opvarenden konden gered worden. Het Engelsche Kanaalschip „Princess Ena", metende 2000 ton, is Zaterdag in de nabij heid van het eiland Jersey in brand geraakt, zoodat de bemanning het schip terstond ver laten moest. Er bevonden zich geen passa giers aan boord. De „Princess Ena" had tegen den middag alle 600 passagiers aan land gezet en ver volgde nu de reis naar St. Malo aan de Fran sche kust, waar het bestemd was voor plezier tochtjes langs de kust. Tegen drie uur zag men van de kust, dat het schip gehuld was in een dikke rookwolk. Even later werd het be richt ontvangen, dat de kapitein en de uit 38 koppen bestaande bemanning in redding booten het schip hadden veriaten. Een vlieg tuig meldde, dat het volkomen onmogelijk was dicht bij het schip te komen, aangezien het van voor- tot achtersteven in lichterlaaie stond en reeds sterk slagzij maakte. Het schip was reddeloos verloren. De bemanning werd door een voorbijvarend stoomschip, de „St- Julien" aan boord genomen. AUTOWEG OVER DEN GROSS-GLOCKNER THANS GEOPEND. In aanwezigheid van vele autoriteiten en vertegenwoordigers van de Oostenrijksche en de buitenlandsche pers heeft president Miklas Zaterdag den nieuwen grooten auto weg van Salzburg naar Karintië over den Gross-Glockner. den hoogsten berg van Oos tenrijk. geopend. Met de uitvoering van het werk. dat reeds vele jaren geleden ontwor pen werd, werd in 1930 begonnen. Ook voor het internationale toeristenverkeer door Oos tenrijk is deze weg van groote beteekenis. De plechtigheid werd ook bijgewoond door den Italiaanschen minister voor de propaganda, graaf Ciano. den schoonzoon van Mussolini, en door den Tsjechoslowaakschen gezant te Weenen. In Joegoslavië is men minder goed over den nieuwen weg te spreken, die, naar men te Belgrado verklaart, slechts met strategi sche bedoelingen is aangelegd. Hoewel daar toe uitgenoodigd was Joegoslavië dan ook niet bij de plechtigheid vertegenwoordigd. Lewanefski slaagt niet. Zaterdag te Leningrad teruggekeerd. De Sovjet-vlieger Lewanefski en zijn beide metgezellen zijn Zaterdagavond 10.30 O.E.T. niet nun toestel op een vliegveld ten Zuiden van Leningrad veilig geland. Zij waren Zaterdagmorgen vanuit Moskou opgestegen, om te trachten over de Noordpool naar San Francisco te vliegen, doch moesten hun poging opgeven, wegens een breuk in de olieleiding. Na de start op Zaterdagmorgen volgden met regelmatige tusschenpoozen door de radio de positie-opgaven van het vliegtuig. Boven de Witte Zee was de lucht helder, het geen het beste deed verwachten voor deze etappe van de vlucht. De laatste mededee- ling van het vliegtuig dat tot dan toe in voort durende verbinding met alle stations had ge staan luidde, dat de machine zich boven de Barentz-Zee bevond. Nadien ontbrak elk be richt van de piloten,en de Russische bevolking, verkeerde in groote ongerustheid oyer het. lot;. van Lewanefski en zijn- tochtgenooten. Deze* ongerustheid nam nog toe en gaf reeds tot al- lerlei pessimistische geruchten aanleiding toen acht uur lang elk bericht uitbleef en Lewanefski tegen 10 uur in een radiogesprek mededeelde: „De oliemeter loopt terug. Oor zaak onbekend". Ook bij de volgende positie-opgaven had de vlieger telkens medegedeeld dat een bovenma tig olieverlies plaats had. Ondanks alles ech ter wilde hij den tocht niet onderbreken. Tot tegen 12 uur Oost-Europeeschen tijd een noodsein van Lewanefski werd ontvangen, waarin hij mededeelde, dat zich moeilijkhe den hadden voorgedaan in den olietoevoer en dat bij daarom de vlucht moest staken en te- rugkeeren Lijkschouwing van den vredesapostel geëischt. VON MACKENSEN UIT DEN STAHLHELM. Generaal Veldmaarschalk von Mackensen die sedert de oprichting van den Stahlhelm eeielid der organisatie is geweest, heeft per 31 Juli j.l. dit eerelidmaatschap neergelegd. Hij heeft dezen stap bekend gemaakt in een schrijven aan alle „Stahlhelmkameraden", waarin hij zegt, dat het belangrijkste doel van de organisatie bereikt is door instelling van den algemeenen dienstplicht. Een blijven voortbestaan is in het belang van de door den rijkskanselier nagestreefde eenheid niet meer op ziin plaats. (Van onzen Parijschen correspondent). Nauwelijk was het in Parijs bekend dat Von Gerlach plotseling was overleden of men hoorde reeds hier en daar zeggen: oh, hij zal wel zijn vermoord. Het is opmerkelijk hoe de groote menigte altijd een neiging heeft om het ergste te veronderstellen en hoe men er een soort genoegen in schijnt te scheppen en allei-lei moeilijke en ingewikkelde situaties in het leven te roepen. Op het Ministerie van Justitie werden natuurlijk dadelijk deze ge ruchten vernomen en zonder dralen, al was het alleen maar om voor goed aan deze dwaze geruchten den kop in te drukken en opdat er niets van zal blijven hangen heeft de minister lijkschouwing bevolen. Alvorens het onderzoek en rapport van dr. Paul af te wachten zijn we naar de Rue des Cloyes gegaan om ons daar ter plaatse op de hoogte te stellen van de toedracht van zaken en het onderzoek viel ons te gemakkelijker wijl de getuige van het plotselinge einde van den Duitschen vredes-voorvechter Von Gerlach de ons sedert lang bekende Duitsche journaliste Fraulein Zirker is. die de functie van secre taresse waarnam. Hoe ineens die zonderlinge geruchten in Parijs in omloop kwamen? We vernamen het al heel spoedig. Het hotel in de Rue des Cloyes was de bekende verzamelplaats van nagenoeg alle naar hier uitgeweken Duitsche politieke bannelingen. Het was in dit zelfde hotel ook dat de politie Frau Wesemann, vlak na haar poging tot zelfmoord aan een streng verhoor kwam onderwerpen en dat men haar onder vroeg naar de handelingen van haar man, die den journalist Berthold Jacob wist te ontvoe ren. En die zelfde Frau Wesemann nu was een tijd lang secretaresse geweest van Von Ger lach die hier, zoowel als in Duitschland be schouwd werd als de grootste- tegenstander van Hitier en diens r geeringstelsel. Men ziet: er was wel eenige reden tot argwaan. Maar men heeft over de huidige, secretaresse, die officieel ook staat ingeschreven en die haar internationale perskaart heeft, de allerbeste inlichtingen en in afwachting dan van de lijkschouwing mag men gerust aannemen dat haar lezing de juiste is. Het was op het moment dat Von Gerlach me begon te dicteeren, terwijl hij achter zijn bureau zat, dat hij plotseling in elkaar zakte, getroffen door een hartverlamming. Op dok ters advies had hij zich den laatsten tijd reeds moeten sparen en zooveel mogelijk rust ne men. maar hij was een onvermoeid werker en zijn vele bezigheden waarbij ik hem hielp lie ten hem geen tijd om te rusten. Heeft men u ook niet ondervraagd na de verdwijning van Jacob? Jawel, maar dat heeft maar heel kort ge duurd omdat men dadelijk zag dat ik met die zaak niets uitstaande had. De heer Von Ger lach heeft trouwens ook in dien geest een ver klaring afgelegd. De heer Von Gerlach, zoo vertelde Frau lein Zirker ons verder, leidde een teruggetrok ken leven. Wanneer hij zijn dagtaak had ver richt'en ondanks zijn 69 jaar verzette hij nog enorm veel werk in één dag trok hij zich terug en'-hij ging'nooit uit.'Zooals u zich zult herinneren heeft hii het hoofdredacteur schap van Welt am Montag een tijdlang neer gelegd, toen hij .onder-staats-secretaris was in Duitschland. Het is nu twee jaren geleden dat het leven in Duitschland hem zoo onmogelijk werd gemaakt en dat hij zoo werd bedreigd, dat hij het vaderland moest verlaten en hij kwam zich hier in Parijs vestigen. Maar on danks die afwezigheid uit het Reich bleef hij voorzitter van de Duitsche afdeeling van de Ligue des Droits de l'Homme en in die functie heeft hij - oneindig veel goeds kunnen doen. Aan duizenden politieke vluchtelingen en Joden die verplicht waren het vaderland te verlaten heeft hij onderdak en werk verschaft of de mogelijkheid om elders hun brood te verdienen. Herr Von Gerlach stond dan ook hier in Frankrijk uitstekend aangeschreven. Hij is altijd, zelfs in de meest moeilijke jaren, de groote vredesapostel geweest die streefde naar een Fransch-Duitsche toenadering. Dat vooral heeft hem zooveel kwaad gedaan bij de Hitlerianen, en we weten dan ook dat hij vogelvrij was verklaard en dat de Hitlerianen een premie op zijn hoofd hadden gesteld. Von Gerlach vatte dat alles heel kalm op en hij zeide altijd dat dat hem nooit zou weerhouden om zijn plichten als mensch en als wereld burger té doen. Weinig menschen zijn zoo met haat vervolgd als Von Gerlach. Het zijn dan ook niet de losse praatjes, maar ONZE DACEL1JKSCHE KINDERVERTELLING. Tot Thijsje's grooten schrik kwam nu een leelijk mannetje al klimmend op het dek. Hij keek eens rond en scheen zeer voldaan, toen hij daar zag dat iedereen aan het slapen was. Hij lachte in zijn baard en wist natuurlijk niet, dat door het spon gat hij door Thijs werd begluurd. „Ziezoo," zegt het mannetje, „alles is weer goed gegaan. Ik maak iedereen aan het slapen, al naar ik wil; of mijn naam zou niet meer zijn: de kobold Gies!" De kobold Gies zoo heet dit ventje dus neemt zonder zich te bedenken een fluit, die aan een groote lus aan zijn zijde hangt, waarop hij een korte melodie begint te spelen. „Zoo. zoo," denkt Thijs, „dat is de vent ,die ons met tooverkracht aan het slapen heeft gemaakt. Maar waarom hij het heeft gedaan, kan ik niet begrijpen en van dat blazen op die fluit snap ik ook niet yeeL" de wil om absolute zekerheid te hebben over de doodsoorzaken van Von Gerlach dat de Fransche Justitie autopsie heeft bevolen. Voor al na hetgeen reeds met een anderen vijand van de nazi's Jacob is gebeurd.... Zijn er reeds maatregelen genomen voor de begrafenis? zoo hebben we nog aan Frau lein Zirker gevraagd. Vanochtend vroeg is het lichaam ge transporteerd naar een kliniek. Mevrouw Von Gerlach en zijn dochter zijn telegrafisch ge waarschuwd en keeren uit Italië terug. Van alle zijden, van alle landen krijgen we reeds stapels telegrammen van alle pacifisten en van alle vredesbewegingen waarin Von Ger lach zoo'n groote en geziene figuur was. De heele wereld erkent dat met hem een van de vurigste voorvechters van de wereldverbroe dering en van den wereldvrede is heengegaan. En ook in Duitschland zelf zullen héél wat beter-denkenden dit heengaan voelen als een onherstelbaar verlies. HENRY A. TH. LESTURGEON. Oud-Leeuwarden weer herleefd. Historische tentoonstelling. Heden is in het Friesch Museum, de ten* toonstelling geopend, gewijd aan de geschie denis van de Stad Leeuwarden, welke naar aanleiding van de herdenking van het 500- jarig bestaan van Groot-Leeuwarden is in gericht door het Fi-iesch Genootschap van Geschied-, Oudheid- en Taalkunde. De expositie omvat kostelijke schatten, be trekking hebbende op de historie der stad, zooals plattegronden, munten en schilderijen van stadhouders en adellijke pe ien, die in die geschiedenis een groote rol ..ebben ge speeld. Tot dusver waren al deze voorwerpen in meer algemeene rubrieken van het mu seum opgeborgen en uit den aard der zaak viel daarop tot dusver niet zoozeer de aan dacht. Nu echter is uit dit alles een keus ge daan en in enkele zalen van het Friesch Mu seum kan men thans een overzicht krijgen van de geschiedenis der kunst zooals deze binnen de wallen van het oude Leeuwarden werd beoefend. De tentoonstelling is verdeeld in tien afdee- lingen, t.w. Leeuwarden voor 1500; Leeuwar den in de 16e eeuw; grafplaat, gedenk- en gevelsteenen, keur van Leeuwar'W zilver- smidswerk; de Friesche Stadhou s en het stadhouderlijk hof te Leeuwarden; topo graph ie; stedelijk bestuur na 1600; gilden en justitie; historische gebeurtenissen; harddra verijen en prijszweepen, ijsvermaak; schilde rijen van Leeuwarder meesters, portretten van Leeuwarders en oude kunstnijverheid. Voor wat de schilderijen betreft, is de col lectie van het Friesch Museum uitgebreid met inzendingen uit het Rijksmuseum te Amster dam en het Oranje Museum te 's-Graven- hage. Ook de groote portretten van de Friesche Stadhouders en hunne gemalinnen uit de ambtswoning van den commissaris der Koningin in Friesland, het voormalig stad houderlijk hof, zijn naar het Friesche Museum overgebracht. ^ii!iiiiiiiiiii|l||ll||,|iiiiiininiiiiniiii"|llll||||iinnnniiiiimini||,|ll||,liinfnmrnnnni''llöM> DINSDAG 6 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Cantabilé-orkest olv. E. Beeck- man. (In de pauze: Voordracht M. Meunier— Nagtegaal)12.30 Het Lyra-Trio. 1.20 Gram.pl. I.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. mmv. Is. Blazer (cello). 2.30 Uit het Kurhaus te Sche- veningen: Kindermatinée olv. Henri Nolles. 3.304.00 en 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinder koorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kin deren. 5.30 Jetty Cantor en haar ensemble. 6.30 RVU. Dr. J. G. v. Dillen: Tijden van op gang en tijden van neergang (slot). 7.00 Om roeporkest olv. Ignaz Neumark. 7.50 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Omroeporkest olv. I. Neu mark mmv. Di Moorlag (sopraan). 9.00 Voor dracht G. Czopp. 9.10 Orgelconcert Pierre Palla. 9.30 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk mmv. Han Dunk and his Rhythm Gals. 10.30 Iersche Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten. II.1012.00 Uit „Brittannia" te Vlissingen: Trioconcert en dansmuziek door Majo Marco en zijn Band. HUIZEN 301 M. KRO -Ui tzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 1.00 Schlager- muziek. 1.30 Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00— 4.00 en 4.15 Gram.pl. 5.45 Orkestconcert en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Gram.pl. 8.00 Be richten. 8.05 Causerie. 8.15 Orkestconcert, Gram.pl. en Accordeonmuziek. (Om 9.15 Cau serie). 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gram.pl. 12.20 BBC-Northern- orkest olv. Cr. McNair. 1.20 Het New Victoria- Cinema-orkest olv. S. Phasey. 2.20 Gram.pl. 3.05 Het Lampe-sextet. 3.50 Gram.pl. 4.35 Het Portland-strijkkwartet mmv. M. St. Clair Green (zang). 5.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 BBC-Midland-orkest olv. R. Burston mmv. W. Payna (zang). 8.20 Variété-programma. 9.05 Zang door A. Tracy. 9.20 Trio-concert. 9.50 Berichten. 10.10 BBC-orkest olv. Braithwaite mmv. J. Cross (sopraan). 11.20—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Krettly. 7.40 Gram.pl. 9.05 Gevar. programma. 11.10—12.35 Gram.pl. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 3.50— 5.50 M. Hansen's orkest. 8.20 Concert en de clamatie. 8.50 Piano-recital. 9.05 Vaudeville- Programma. 9.45 Gram.pl. 9.55 Omroeporkest olv. Gröndahl. 10.35 dito. 11.20—12.50 Dans muziek. ROME 421 M. 9.00 Orkestconcert olv. Tansini mmv. A. Bo- nucci (cello). 10.20 Gevarieerd programma olv, Bonavolonta. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 „Zoo is het leven", revue. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl. 5.50 Piano recital. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.35 Gram.pl, 8.20 Symphonieconcert olv. Fr. André. 10.30 11.20 Paul Godwin en zijn orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Hans Bund en Atto Dobrindt met hun orkesten. 10.20 Berichten. Hierna Zang en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Kamer* muziek,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10