HONKBAL. LAWNTENNIS. HENCELEN WIELRIJDEN. POSTDUIVEN LUCHTVAART BILJARTEN VOETBALNIEUWS MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 HAARD EM'S DAGBLAD 5 U. V. V.—Haarlem 2. C. GRAVEND AAL SCOORT EEN CENTURY. U.V.V. begint te batten en de eerste wickets zijn voor 1 run verdwenen. Beekhof en Gra- vendaal houden dan stand. Vooral Graven- daal legt er geducht het hout op. In drie kwartier heeft hij zijn century voltooid en op 109 valt pas het 3de wicket, nl. dat van Gravendaal, die 100 van de 109 runs op zijn naam had. Nu vallen de wickets regelmatig achter elkaar. Ook Pino en v. d. Berkhof moeten verdwijnen. De innings van Pino bevatte 4 vieren en 1 zes. Hierna zijn het nog v. Beest en Myden dorp, die van zich doen spreken. Als het totaal, met inbegrip van 8 extra's, 206 is voor het verlies van 9 wickets wordt gesloten. In de dubbele cijfers kwamen: C. J". v. d. Berkhof 11. C. Gravendaal 100. J. J. F. Pino 28, J. v. Beest 1.4, C. J. Mydendorp 19. Voor Haarlem bowlden: O. Abendanon 149, J. de Boer 539, E. van Musscher 1—11, A. Blok 2—16. W. F. v. d. Lee 0—17. Bij de Haarlemmers stichtte Pino groote wanorde. Alleen Abendanon en Van den Bergh wisten eenigen tijd stand te houden, doch als ook zij verdwenen zijn, is het spoedig met de innings gedaan. Met. inbegrip van 10 extra's, is het totaal 62. Hiervan hadden O. Abendanon en P. v. d. Bergh er respectieve lijk 13 en 10. Voor U.V.V. bowlden: C. Gravendaal 219, E. C. J. Pino 7—16, J. v. Beest 1—17. Vanzelfsprekend werd Haarlem hierna nog eens ingestuurd, doch tevergeefs. Weliswaar zijn ook nu de eerste batsmen spoedig ver dwenen. doch door goed batten van J. de Boer verstrijkt de tijd. Wanneer het totaal 60 is voor het verlies van 4 wickets, is de tijd verstreken. De Boer scoorde een goede 32, bevattende 4 vieren en 1 zes. Verder wa ren er nog 11 extra's. Nu bowlden voor U.V.V.: van Beest 123, Slingeland 02, Gravendaal 012 en Pino 3—12. HAARL. CRICKETBOND. Haarlem 3Rood en Wit 4. Zooals te verwachten was heeft de thuisclub gewonnen van het zeer gehavende Rood en Wit, dat met ongeveer zeven invallers den strijd tegen het sterke Haarlem 3 aanbond, doch met klein verschil, n.l. 14 runs. Haarlem begin te batten en opent met J. Mulder en H. van Vreeden. Reeds op 17 valt het wicket van H. van Vreeden. Op 38 moet ook J. Mulder vertrekken. R. Kammeijer en R. Ton zetten dan een aardigen stand op. Vooral eerstgenoemde staat goed te spelen; snel stijgt dan ook de score. Als Kammeijer de halve honderd gepasseerd is, komt hierna de 100 op het scoringbord. op welk totaal het wicket van R. Ton valt. Hierna vallen de wickets regelmatig achter elkaar. Ook Kammeijer moet verdwijnen, als hij op een mislukten slag gevangen wordt. Zijn innings was geheel kansloos en bevatte elf vieren. De eenige, die hierna nog runs maakt, is H. Meijer. Wanneer, het totaal, voor het verhes van 9 wickets, 156 is geworden, wordt gesloten. J. Mulder 11. H. J. van Vreeden 11, R. Kam meijer 74, R. Ton 13, II. Meijer 14 en extra's 10. Voor Rood en Wit bowlden: A. Langeraar 2—46, W. Kruyff 0—40, Th. Everard 2—24, H. v. d. Land 015, F. Sinnecker 521. De eerste wickets van Rood en Wit zijn hier na reeds spoedig gevallen. Met een stand van 4 voor 17 ziet het er niet bijzonder fraai uit, doch daarna houden H. Everard en B. Schmeink stand Zeer snel wordt er nu ge scoord. Vooral het batten van Schmeink is uitstekend; op de juist wijze straft hij de slechte ballen af. H. Everard staat eveneens aardig te batten. Op 84 valt pas het 5de wicket, n.l. dat van Schmeink. Zijn uitstekende innings bevatte 7 vieren. Nu vallen regelmatig de wickets. Slechts J. van Duinen weet nog even stand te houden. Als 9de wicket valt dat van H. Everard. Met inbegrip van 7 extra's wordt het totaal 142. H. Everard 61, B. Schmeink 42. J. van Duinen 15. Voor Haarlem bowlden: W. Onkenhout 250 R. Ton 546, J. Mulder 234, R. Kammeijer 0—5. Rood en Wit 3Haarlem 4. Rood en Wit gaat eerst batten en scoort na een slechten start 127 runs. J. W. Franken scoorde een zeer fraaie 41, verder H. de Haan 14, A. J. H. Elfers 25 en B. Slingenberg 17. Extra's 9. C. Dekker en P. Kruyt openen hierna de Haarlem-innings op het bowlen van J. W. Franken en A. J. H. Elfers. Vooral P. Kruyt. D. Wessels. P. v. d. Bergh en A. Heimig laten keurig batten zien. Wanneer het totaal 111 voor 6 wickets is en het zevende wicket vlak erna valt, weet A. Heimig juist vijf minuten voor het einde van den wedstrijd de winning hit te scoren. In de dubbele cijfers kwamen: C. Dekker 11, P. Kruyt 23, A. Hartog 11, D. Wessels 21, P. v. d. Bergh 19 en A. Heimig 24 not out. Extra's 7. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. W. Franken 1—54, A. J. H. Elfers 3—39, M. Slingenberg 110, Th. Everard 112, J. Faber 07. Rood en Wit verliest dus dezen wedstrijd met 2 runs en 3 wickets. R. C. H. 2—c. v. H. 2. R.C.H. 2, dat eerst bat, begint niet erg for tuinlijk. als Tel door een misverstand run out gaat. G. v. Musscher en Van Roon weten dan goed tegenstand te bieden, evenals later H. Zonne veld. Het goede bowlen van Langelaar en A. J. van Roon maakt dat het totaal op 67 reeds sluit. Hiervan kwamen in de dubbele cijfers G. van Musscher 29, A. van Roon 14 en H. Zonneveld 11. Voor C.V.H. bowlden G. v. Langelaar 5 voor 27 en A. J. van Roon 4 voor 12. C.V.H. 2 staat hierna vrijwel machteloos tegenover het uitstekende bowlen van H. Zon neveld en A. van Roon. die resp. met 5 voor 12 en 5 voor 6 het C.V.H. team voor juist 25 runs aan den kant zetten. Geen enkele speler wist boven de dubbele cijfers te komen. R.C.H. 2 won dus met 42 runs. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Uitslagen: T.H.B. aAurora a 21 Oosterkwartier aAurora b 13 Wordt gespeeld op 7 Augustus: Alw. Ready aAurora a Aurora cOsno D.S.V. cAurora d. Donderdagavond 7 uur korfbaltraining. HaarlemE. D. O. (2210) Hoewel met drie invallers uitkomende, heeft Haarlem een vrij gemakkelijke over winning op E. D. O. behaald. E. D. O. gaat eerst sl<an op het werpen van Smit. Reeds direct heeft Smit succes. Van Esch en Kelder gaan uit op drie slag, waarna v. d. Putten een hoogen bal in het binnen veld slaat en uitgevangen wordt. Voor E. D. O. staat Born op de plaat, die er in dezen wedstrijd uit is. Door viermaal vier wijd en eenige fouten scoort Haarlem vier punten. In de tweede innings sneuvelt Boni op het eerste. K. Zandstra slaat een hoogen. verren bal, doch de links-velder mist de vangkar.s en laat den bal doorschieten waarna Zand stra een home-run loopt. C. Zandstra geeft een honkslag, doch v. d. Schalie krijgt weer drie slag en als Schijvenaar een honkslag geeft komt C. Zandstra binnen. Dan heeft Smit weer succes; na drie hiVde slagballen kan Verhagen weer terug gaan. Van Haarlem gaan achter elkaar drie spe lers uit Mazee en Vrugt uit op het eerste honk en Veenhof wordt door Born uitgevangen. Haarlem neemt revanche; in de derde in nings komen van E. D. O. vier spelers aan slag. Van Esch komt door een fout op het honk, doch dan volgen er drie nullen. Kelder krijgt drie slag en Putten en Born worden uit gevangen, zoodat ook E.D.O. voor nul uit is. Haarlem scoort in deze innings maar één punt, zoodat de stand na drie innings 52 in het voordeel van Haarlem is. Haarlem voert den stand geleidelijk op. Veenhof en Smit geven resp. een twee- en een een-honkslag. Hinze, Corsten en Dijk huizen komen op de honken Intusschen zijn Veenhof en Smit thuisgekomen. Met drie honken bezet geeft Wulfhorst een drie-honk- slag, die drie punten oplevert. Hunik geeft een stootslag, waarop Wulfhorst binnenkomt. Mazee en Vrugt gaan uit, waarna Veenhof een drie-hongslag slaat. Ook Smit geeft weer een flinken tik, zoodat Veenhof thuis komt. Er zijn reeds acht Haarlemmers binnengekomen, voordat Hinze als derde uit gaat op drie slag. De stand is na zes innings 176. In de achtste innings komt E.D.O. nog even goed los. We noteerden achter elkaar vier honkslagen van Kelder (3 h.s.), Putten (ho merun), Gom (2 h.s.) en K. Zandstra (2 h.s.) Toch bracht deze innings maar drie punten op en wanneer E.D.O. voor het laatst aan slag gaat, staat Haarlem 12 punten voor (stand 22—10). Veenhof, die Smit reeds eenige innings te voren heeft afgelost, zet E.D.O. voor nul aan den kant, zoodat Haarlem niet meer aan slag behoeft. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 0. 2, 0, 1. 3, 0, 1, 3, 0, 10. Haarlem 4. 0, 1, 3, 1, 8, 2, 3, 22 Blauw WitQuick (1312) Quick gaat eerst slaan op het*- -werpen van Smit. Molenaar slaat den bal naar het twee de honk. doch Gast heeft den bal niet, waar door Molenaar op het honk komt. Direct hier op, wanneer Molenaar naar het tweede loopt, mist Gast den goeden aangooi van Van Hees- wijk en ook nu weer is M. in. Vonk krijgt vier wijd, waarna Bakker door een fout van Pas man op het eerste komt en direct het tweede honk steelt. Vrij slaat een hoogen bal, die goed, door Ferwerda wordt gevangen, doch geheel onverklaarbaar gooit hij naar het eerste honk. dat onbezet is en zelfs nog zóó slecht, dat Vonk binnen komt. Lammers en Reynshagen geven een honkslag en Swalf krijgt vier wijd, waarna Van Rijn en Sterman uitgaan. Deze innings heeft Quick vier pun ten opgeleverd. Ferwerda en Van Heeswijk geven een honk slag en Wilders en Pasman zijn door fouten op een honk gekomen. Nu heeft Lammers. cle Quick-werper, tweemaal succes. Smit en Nij- boer krijgen drie slag. Boscher geeft een honkslag, doch Amesz gaat uit op het eerste honk, nadat vier spelers thuis zijn gekomen. Ook in de tweede innings komt Molenaar door een fout op het eerste honk. Vonk sneu velt op het eerste na een mooien aangooi van Ferwerda, doch door een te lagen aangooi van laatstgenoemde komt Bakker veilig in. Vrij is niet gelukkig aan slag: hij slaat een hoogen foutbal, doch hij wordt uitstekend ge vangen door Pasman. Molenaar is intusschen thuis gekomen en als Lammers wordt ge vangen. is dit de derde nul. Van Blauw Wit komen in de tweede innings slechts drie spelers aan slag; Gast en Fer werda gaan uit op drie slag en Wilders wordt gevangen door Lammers. In de derde innings slaat Reijnshagen een verren bal, doch wordt door Wilders mooi gevangen. Wanneer Swalf den bal tusschen eerste en tweede honk slaat, stopt Van Heeswijk den bal. Smit is direct naar het eerste honk geloopen, zoodat Van Heeswijk den bal naar hem kan gooien en Swalf uitgaat. Een keurig stukje team work. Ook Van Rijn gaat door uitstekend spel van Smit uit. Blauw Wit is in de derde Innings niet ongelukkig. Als Van Heeswijk een gemakkelijke vangkans aan Lammers geeft mist laatstgenoemde. Deze fout kostte aan Quick twee punten, want Pasman en Smit gingen hierna uit, doch van de volgende vijf spelers, die nu nog aan slag kwamen, pas seerden er twee het thuishonk. De stand is na drie innings 65 in het voordeel van Blauw-Wit. In de volgende vier innings vergroe* ^auw Wit haar voorsprong (139), doch H in de achtste innings haast gelijk Blauw Wit maakt in deze innings g- Quick scoort drie punten door goede home sla gen. Stand 1312. Quick gaat nu voor het laatst aan slag; Smit weet drie spelers uit te krijgen, zoodat Quick voor nul aan den kant zit en Blauw Wit verdiend gewonnen heeft. De cijfers der innings zijn: Quick 4, 1, 0, 1, 1. 2, 0. 3, 0 12. Blauw Wit 4, 0, 2, 3, 1, 2, 1, 0, 13. v. V. G. A.Ajax (5—2) In een uiterst spannenden wedstrijd, waarin door beide ploegen zeer goed spel geleverd werd, heeft V. V. G. A. op het nippertje ge wonnen. De cijfers der innings zijn: Ajax 1, 0, 1, 0, 0, 0, 0. 0, 0 2. V. V. G. A.: 1, 0, 2, 0, 0, 1, 1, 0, 0 5. D. E. V.—R. C. H. (26—14) De groote strijd in 3 A is gestreden; D. E. V. heeft door twee productieve innings gewon nen, waardoor ze ongeslagen kampioen is ge worden. In het begin ging de strijd vrij gelijk op en na vier innings neemt R. C. H. zelfs de leiding (67). In de vijfde innings scoort D. E. V. door veel vier wijd zeven punten. Toch weet R. C. H. den achterstand te verkleinen. Na zeven innings is de stand 1613 in het voordeel van D. E. V. In de achtste innings maakt R. C. H. maar één punt. D. E. V. doet het beter; door fouten en vier wijd en eenige honkslagen scoort zij tien punten, waarna het tijd is. D.E.V. heeft ver diend gewonnen. R. C. H. 0. 4, 1, 2, 0, 5, 1, 1, 14. D. E. V. 0, 1, 5, 0, 7, 3, 0, 10 26. H. H. C. 2—V. V. G. A. 2 (33—32) Na drie innings is de stand 59 in het voordeel van V. V. G. A., doch in de volgende innings loopt V. V. G. A. geweldig uit. Door vijf fouten, vier maal vier wijd en zes honksla gen scooi't V.V.G.A. twaalf punten. H. H. C. maakt drie punten. In de vijfde innings haalt H. H. C. op en bedraagt de achterstand nog negen punten (1827). In de zesde innings maakt V. V. G. A. door drie fouten en drie keer vier wijd vijf punten, zoodat haar totaal 32 wordt. H. H. C. legt er geweldig het hout op. Acht honkslagen waaronder 'n homerun van C.Mul- der, worden er gegeven. Hierdoor en dank zij fouten weet H. H* C. vijftien punten te ma ken. Er is pas één uit, doch daar H. H. C. voor staat en het tijd is, wordt er gestopt. V.V.G.A. 2: 0, 7, 2, 12. 6. 5 32 H. H. C. 2: 0, 2, 3, 3, 10, 15 33. Verdere uitslagen. In den wedstrijd E. D. O. 2Swastika 1 werd vrij goed spel gegeven. Het werpen was bij E. D. O. erg zwak. Een zeer hooge en ver re' foutbal werd mooi gevangen door den links-velder van E. D. O. Doordat Swastika in de laatste innings eenige vangballen miste, kostte dit haar de overwinning. Swastika 2, 0, 0, 3, 4, 2, 1, 1, 3 16. E. D. O. 2: 5, 2, 0, 2. 2. 3, 1, 0, 3 18. De wedstrijd Swastika 2E. D. O. 4 werd door Swastika gewonnen gegeven, zoodat E. D. O. gemakkelijk aan twee winstpunten komt. E. D. O. 3 wist met flinke cijfers van R. C. H. 3 te winnen. De uitslag is 731 in heb voor deel van E. D. O. Van de overige wedstrijden laten wij de irmingscijfers volgen: Duvianen 2: 2. 0, 0, 0, 1, 0, 3. 4, 0 10 H. H. C. 3: 2, 0, 0, 6, 3, 3, 3. 1, 0 18. Schoten 2: 5, 0, 3, 1. 3. 9, 7 28. Haarlem 4: 5, 2, 2, 11, 5, 0, 2 27. Tournament „Jatiloo". Dit tournament is een succes voor Van Driessum geworden, die drie finales speelde en won; zonder een set verlies in de eindstrijden. Het enkelspel won van Driessum van F. Baanders (6—4, 6—4): het heeren dubbelspel met Seveke tegen v. Stederen en v. Houtum met 6—2, 6—2 en het gemengddubbel met mevr. v. d. Klashorst tegen mej. Hulshof en Giesberts met 6—4, 62. In de damesnummers boekte mevr. v. d. Klashorst de meeste successen. Zij won het gemengddubbelspel met Van Driessum. Ook het damesenkelspel bracht haar een eersten prijs door de zege op mej. Blikslager (46. 7_5, 8—6). Na overwinningen op mej. Salo mons (4—6, 6—1. 6—1) en mevr. Kuhn (3—6, 8_6, 6—3) bereikte mej. Blikslager de finale. In het damesdubbelspel vormden de beide finalisten van het damesenkelspel een dubbel en bereikten eveneens den eindstrijd, doch ver Toren daar in 3 sets van mevr. Giesberts en mej Hulshof (6—2. 4—6, 6—1). De laatste uitslagen zijn: Heerenenkelspel, 4e ronde: J. de Ruiter sl. L. de Roos 6—4, 64. H. v. Driessum sl. R. v. d. Vliet 75, 61. F. Baanders sl. J. v. d. Stadt 64, 63. Halve eindstrijd: H. v. Driessum sl. J. de Ruiter 61, 62. F. Baanders sl. v. Stederen 61, 61. Finale: H. v. Driessum sl. F. Baanders 64. 6—4. Derde prijs: J. de Ruiter sl. v. Stederen 61, 6—4 Damesenkelspel, 3e ronde: Mej. v. Kerkhoven sl. frl. van Randwijck 10—8, 7—5. Halve eindstrijd: mevr. v. d. Klashorst sl. mej. v. Kerkhoven 1210, 61. Finale: mevr. v. d. Klashorst sl. mej. Blik slager 46, 75, 86. Gemengddubbelspel, 2e ronde: Mej. de Roos en L. de Roos w.o. mevr. Kra mer en Aarts. 3e ronde: Mevr. v. d. Klashorst en v. Driessum sl. mej. de Roos en L. de Roos 63. 62. Mevr. Kamerbeek en v. Vliet sl. mevr. Gies berts en v. Hezel 61, 75. Halve eindstrijd: Mevr. v. d. Klashorst en v. Driessum sl. mevr. v. Bellen en v. Bellen 75, 64. Mej. Hulshof en Giesberts sl. mevr. Kamer beek en v. Vliet 62, 63. Finale: mevr. v. d. Klashorst en v. Driessum sl. mej. Hulshof en Giesberts 64, 62. Heerendubbelspel, 2e ronde: v. Bellen en Vermeulen sl. de Ruiter en Melse 6—2, 4—6, 6—3. 3e ronde: v. Stederen en v. Houtum sl. Huisstede er Sluiter 6—3, 3—6, 6—1. Aanstoot en v. d. Vliet sl. v. Bellen en Vermeu len 2—6, 6—3, 6—1. v. Driessum en Seveke sl. Cats en Kramer 6—0, 6—2. F. Baanders en Baanders sl. v. d. Linden en Miedema 60, 75. Halve eindstrijd: v. Stederen en v. Houtum sl. Aanstoot en v. d. Vliet 6—4, 2—6, 7—5. v. Driessum en Seveke sl. F. Baanders en Baanders 60, 62. Finale: v. Driessum en Seveke sl. v. Stederen en v. Houtum 62, 62. Damesdubbelspel, 3e ronde: Mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager sl. mevr. Kamerbeek en mevr. Kuhn 63, 62. Finale: mevr. Giesberts en mej. Hulshof sl. mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager 62, 4—6, 6—1. Haarl. Hengelaarsbond. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond zijn kaswedstrijd op witvisch in de ring vaart. Ofschoon de animo zeer groot was en het weer zeer mooi, was de vangst zeer slecht. De prijzen werden gewonnen door: 1ste prijs Teunenbroek met de grootste en vervolgens met de meeste Smitjongbloed 2e, R. v. d. Aar 3e, A. v. Dijk 4e, Hendriks 5e, Rosman 6e, Wensveen 7e, v. Bakel 8ste, v. Leuven 9e. Steffens 10e, Eradus 11e, Rijbroek 12e, H. Smit 13e, B. v. Luik 14e, P. Zwarts 15e, H. Schaap 16e, J. Springveld 17e, A. Hendriks 18e, Matheu 19e. Hijmans 20e, H. v. Raaij 21e. Na den wedstrijd werden de prijzen door den voorzitter, den heer W. Peper aan de winnaars uitgereikt. Grand Prix van Kopenhagen. VAN EG MOND DOOR RICHTER UITGESCHAKELD Uit Kopenhagen: Op ae Orarupbaan te Ko penhagen werd Zondag dc Grand Prix verre den. Twaalf renners hadden zich voor de kwart finales geplaatst, waaronder Van Eg- mond. De laatste werd echter door Richter uitgeschakeld, waarbij de Duitscher ook nog den Deen Meyer Andersen sloeg. Scherens wist zich voor den eindstrijd te kwalificeeren door een zege op Steffes. Gé rardin won van Cozens en Knudsen, terwijl Falck Hansen van Jezo en Hurtgen won. Scherens, Gérardin, Richter en Falck Han sen reden vervolgens matches a deux, waar bij Scherens en Gérardin ieder twee ritten wonnen. Door betere plaatsing won Gérardin den Grand Prix. Falck Hansen werd derde ter- vijl Richter de vierde plaats in het klasse ment innam. BelgiëNederland. WEDEROM EEN ZEGE VOOR DE HOLLANDERS Uit Brussel: Op de Heyselbaan te Brussel heefc Zondag de landenwedstrijd België-Ne- derland voor amateurs en profs plaats gehad, welke in beide categorieën door Nederland is gewonnen. De gedetailleerde uitslagen waren: ^Amateurs: Sprint le serie: 1 Van Vliet (N.), 2 J. v. d. "Vy- ver(N.), 3Collard (B.), 4 Vanderveken 'B.). Tijd laatste 200 Meter 13 2/5 sec. 2e serie: 1 Ooms <N.). 2 Leene <N.>, 3 Cop <B.), 4 Antoine (B.), Tijd laatste 20o Meter 13 3/5 sec. 2000 Meter: 1. Van Vliet (N-). 2 Ooms (N.L 3 Collard (B.). 4 Antoine 'B.', 5 v. d. Vijver (N.)6 Cop (B.). 7 Leene (N.i, 8 Vanderveken (Bj. Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 5 K.M. met puntentelling (totale stand): 1. v. d. Vijver <N.>, 6 pnt. 2 Cop (B.i 11 pnt. 3 en 4, Van Vliet en Ooms (N.) 12 pnt. 5 Collard (B.) 15 pnt. 6 Antoine <B.) 16 pnt. 7 Vander veken (B.) 18 pnt. 8 Leene (N.) 20 pnt. Dc 5 K.M. werden afgelegd in 8 min. 20 sec. Inhaalwedstrijd over maximum 5 K.M.: Van Vliet, Ooms, Leene en v. d. Vijver halen An toine, Collard, Cop en Vanderveken in na 6 min. 6 3/5 sec. Totale stand: 1. Nederland vier punten. 2 België nul punten. Professionals: totaal stand: Nederland 5 p. België 1 p. H. S. V. „De Kampioen". Jubileumwedstrijden op de Heem- steedsche Wielerbaan. ..De Kampioen" wint den clubprijs. Onder groote belangstelling hadden deze be langrijke wedstrijden Zondag plaats; zij zijn een volkomen succes geweest. Toen de voorzitter, de heer Joh. ten Hove, met een hartelijke toespraak dezen wedstrijd opende, waren alle rangen dicht bezet. Er wa ren vele mooie prijzen geschonken, zooals door de Opr. H. Crt., Haarlem's Dagblad, De Arbei derspers, firma Dirken, firma Tubergen enz. De heer Veerman, directeur der Wielerbaan, bood een fraaien krans aan en de R.K. W. V. Achilles een keurige bloemenmand; de ge- zamelijke controleurs een bloemstuk. Bij mon de van den voorzitter werd aan de heeren Veerman en Seignette een zilveren potlood met inscriptie aangeboden. Ten slotte compli menteerden' de A. S. C. Olympia, A, S. C. Ger maan en de T. W. N. U. het bestuur met het 30-jarig jubileum. Na een eereronde van alle deelnemers, waar voor mej. Veerman het startschot loste, werd een begin gemaakt met de wedstrijden. Het gedetailleerde verloop was als volgt: Sprint 4 baanronden: le serie: 1. v. Gelder, 2. Jansen n.g. Baak; 2e serie 1. v. Hal, 2. v. We- zep, n.g. Peters; 3e serie: 1. v. Dijk, 2. Herbers- hof, n.g. Schoen: 4e serie: 1. Schaper, 2. Sabbé, n.g. Siebijns; 5e serie: 1. Jesse, 2. Schel vis, n.g. Pruys: 6e serie. 1. v. Rooyen, 2. de Beer, n.g. A. Boever. Groote finale: 1. v. Hal, 2. v. Dijk, 3. v. Roogen. Kleine finale: 1. Herbershof, 2. v. Gel der, 3. v. Wezep. Nieuwelingen. Na een drietal zeer spannen de series was de uitslag der finale: 1. de Best, 2. Opbroek, 3. Boelenkamp, 4. v. Breda, 5. v. As, 6. Schellingerhout. Veteranen: 1. Hauser, 2. Kossen, 3. Velleman, 4. Postma, 5. Korf. Ploegachtervolging: Tot de 10e ronde was deze strijd uiterst spannend. Jammer was het, dat bij het passeeren van de Germaan door de Kampioen twee renners van laatstgenoem de club vielen. Drost ging alleen moedig door en wist zich op de 2e plaats te handhaven. 1. Olympia, 2 de Kampioen, 3. de Germaan In den uurwedstrijd reden de renners der Kampioen zeer tactisch. Hier was de uitslag: 1. Molendijk op 1 ronde, 2. Moerkerk, 3. v. d. Moot, 4. Fruitema. Totaal uitslag: 1. de Kampioen 13 punten, 2. Olympia 5 pnt., 3. de Germaan 4 pnt. De wedstrijden werden opgeluisterd met een komisch nummer, dat den 1-achlucht der aan wezigen danig opwekte en dat zeer in den smaak viel. Acbilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar derden record-rit over 40 K.M. om den Hertog-beker. G. van Wees wist het record, dat sinds het vorig jaar op naam stond van Rusman, te verbeteren en te brengen van 1 uur 7 min. 7 sec. op 1 uur 4 min. 8 sec. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1. G. v. Wees 1 uur 4 min. 8 sec. 2. J. Rusman 1 uur 5 min. 24 sec.; 3. J. v. Hon- schoten 1 uur 7 min. 58 sec.; 4. P. Gruijlers 1 uur 8 min. 49 sec.; 5. P. Kessel 1 uur 9 min. 15 sec. Klasse B: 1. H. v. Maris 1 uur 10 min. 1 sec.; 2. H. de Lange 1 uur 10 min. 26 sec.; 3. B. de Vries 1 uur 10 min. 53 sec.; 4. Godde 1 uur 12 min.; 5. W. v. Leeuwen 1 uur 15 min. 54 sec. Klasse C: 1. K. Oosterbaan 1 uur 11 min.; 2. A. Groenendijk 1 uur 14 min. 2 sec.; 3. Hes 1 uur 15 min. 4 sec.; 4. Goedhart 1 uur 17 min, 7 sec.; 5. Rutte gevallen. Juniores; 1. D. Groenendijk 1 uur 11 min. 3 sec.; 2. Schrama 1 uur 12 min. 39 sec.; 3. v. Stet 1 uur 14 min. 31 sec.; 4. Mirks 1 uur 17 min. 45 sec.; 5. v. Sprundel 1 uur 26 min. 3 sec. De totaal-stand der drie recordritten is thans: A-klasse: 1. J. Rusman 12 p.; 2. G. v. Wees 10 p.; 3. J. v. Honschoten 8 p.; 4. B. v. d. Aart 6 p.; 5. P. Gruijters 5 p. B-klasse: 1. H. v. Maris 9 p.; 2. B. de Vries 8 p.; 3. H. de Lange 8 p.; 4. W. v. Leeuwen 5 p.; 5. C. de Veer 3 p. C-klasse: l. K. Oosterbaan 14 p.; 2. Groenen' dijk 7 p.; 3. Koppen 4 p.; 4. Goedhart 2 p.; 5. Rutte 1 p. Juniores: 1. Schrama 12 p.; 2. D. Groenen dijk 10 p.; 3. Stet 7 p.; 4. Mirks 5 p.; 5. Jong jans 4 p. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd over 100 K.M. voor A. B en C klasse ge zamenlijk. Dit is een mooie wedstrijd gewor den. Jammer was het, dat er veel renners wa ren. die den strijd moesten staken wegens lekke banden. De verrassing was, dat T. Hand- graaf de overwinning behaalde. Er werd steeds gedemarreerd. Deze^ weglooppogingen werden het meest geleid door de renners Van Haar lem, Schell Sr., Siebeling, Sternen, Westbroek. Toen er 40 K.M. gereden was, waren de meeste renners nog bij elkaar, maar toen kwamen de lekke bandjes, zoodat veel renners afvielen. De uitslag van de A klasse luidt: 1, T. Hand- graaf 6 pnt.; 2. Steinen 5 pnt.; 3. Verboom 4 pnt.; 4. Siebeling 3 pnt.; 5. Schell Sr. 2 pnt.; 6. Roorda 1 pnt. Bij de B klasse wist T. Jansen te zegevieren 6 pnt. De overige B-klassers uitgevallen wegens pech. Bij de C-klassers was het H. Koelemij die zich no. l plaatste met 6 pnt.; 2. Thoma 5 pnt.: 3. Pietersen 4 pnt.; 4. Bouwman 3 pnt.; 5. Scheffer 2 pnt. De tijd van A en C klasse was 3 uur 6 min. 30 4 5 sec.: B klasse 3 uur 7 min. 21 1/5 sec. De juniores reden een wedstrijd over 40 K.M. Hier was het Veen. die wist- te zegevieren 6 pnt.; 2. Van Es 5 pnt.; 3. Hoogland 4 pnt.; 4. Jan van Breuketen 3 pnt.; 5. Peters 2 pnt.; 6. Post 1 pnt.; 7. Hompes 1 pnt. Tijd juniores: 1 uur 20 min. De Hoogvlieger. Zondag hield de Haarlemsche Hoogvlieg- Vereeniging een wedvlucht voor oude vogels van Castricum. G. Sprokkreeff wLst met het hoogst aantal punten beslag te leggen op de eerste plaats. 1 G. Sprokkreeff met 80 punten 2 F, v. Gelder, 75 punten, 3 A. Hommerse 74 punten, 4 J. de Vent 38 punten. Vlucht met jonge aangewezen vogels van Velsen: G. Sprokkreeff 21 nt.. 2 F. v. Gelder 20 pnt., 3 H. iKekens. 19 punten. 4 A. Hom merse 18 punten, 5 J. de Vent 17 p., Stille vluchte jonge vogels 1 G. Sprokkreeff, 41 p., 2 F. van Gelder 37 punten. 3 J. de Vent. 32 punten. 4 A. Hommerse, II. Kiekens samen 30 punten, 5 H. T. N. Sprokkreeff 26 punten. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Mons. Afstand 217 K.M. Duiven los 8.10. De prijzen werden behaald als volgt: P. Mar tens 1. 3. 6, 11; J. Kuperus 2; P. J. R. Vergers 4; T. Luikel Jr. 5, 13. 18; J. G. Kuperus 7; G. Zaagsma 8, 9. 16; J. J. v. d. Linden 10, 15. 17; E. Cassee 12. 14. Kerst-getoonde duif 11 uur 44 min. 1 sec. Haarlemsche Luchtvaartclub. Zaterdag hield de Haarlemsche Luchtvaart club een excursie naar de Nederlandsche School voor Zweefvliegers te Noordwijkerhout. Te één uur verzamelde men zich op de Groo te Markt en precies 1.15 werd gestart. De grootste groep ging per fiets en stond onder leiding van den tweeden secretaris, den heer II. Kampen. Te 2 uur werd de school be reikt, waarna bezichtiging volgde. Na langen tijd op de Haagsche club gewacht te hebben, werd zonder deze koers gezet naar het vlieg veld der N. S. Z., waarna spoedig dc Haagsche Club arriveerde. Nu volgden eerst de auto-lier- starten, en daarna de handstart met den gummikabel, die alle een uitstekend verloop hadden. Bij de laatste hleloen eenige leden der H. L. C. Na afloop der demonstraties werd weer koers gezet naar de school, waar de heer Ha gelen, de commandant van de Zweefschool. den heer J. W. Fransen voor zijn moeite be dankte. Kampioenen van Nederland. De lijst van de kampioenen van Nederland op groot- en klein-biljart van het af geloopen seizoen luidt als volgt: 712 groot-biljart ancre-cadrc: P. de Leeuw, HET EY, Amsterdam; 452 groot-biljart ancre-cadre, 1ste klasse: J. II. Sweering. Insulinde, Amsterdam; 45—2 groot-biljart cadre, 2de klasse: L. Gehrels, HET EY, Amsterdam; 45—2 groot-biljart cadre. 3. klasse: G. J; Beekhof, Benoorden het IJ, Amstredam; 452 groot-biljart cadre, 4e klasse: G. Oomkes, De Roemer, Hilversum. Klein-biljart cadre, le klasse: H. Hoogland, Hollandsch Noorderkwartier, Alkmaar; Kleine-biljart cadre, 2e klasse: B, H. Born- kamp, 't Zuid, Rotterdam; Klein-biljart cadre, 3e klasse: L. Blog, De Roemer, Hilversum. Driebanden groot-biljart, le klasse: C. B. Koopman, K.R.A.S.,Amsterdam: Driebanden groot-biljart, 2e klasse: N. Go- bits, Rembrandt, Arristerdam. Het Zilveren Westertorentournooi. De loting voor het Zilveren Westertoren tournooi, waaraan ook Stormvogels deelneemt, had het volgende resultaat 11 Augustus O. S. V.—O. V. V. O. 1.—2.15 uur. O. V. V. O.Stormvogels 2.454 uur. Spartaan—O. S. V, 4—4.15 uur. 18 Augustus O. V. V. O.Spartaan 12.15 uur. StormvogelsO. S. V 2.15—3.30 uur. Spartaan—Stormvogels 4—5.15 uur. Haarl. Scheidsrechters Vereeniging. Bovengenoemde vereeniging houdt haar jaarlij ksche algemeene ledenvei-gadering op Dinsdag 6 Augustus in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt. De agenda bevat o.a. de volgende nummers: Jaarverslag secretaris; rekening en verant woording penningmeester; begrooting komend jaar; verslag kascommissie; verkiezing be stuursleden: aftredend zijn de heeren 'j. H. Luijken, A. Peterse en J. J. Robbé (allen her kiesbaar); verkiezing kascommissie; benoe ming drietal voordracht scheidsrechters- commissie H. V. B. Candidaat zijn de heeren j. W. Koelman, G. W. H. de Korte en G. IJ. Mulder,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7