AKKERTJES DINSDAG 6 AÜGUSTIIS'W tt~ATTTrmr wsnrx g b l a n CRICKET. V. R. A.Harrow Wanderers. Eerste dag. Een met vijf gasten spelend V. R. A. n.l. M. v. Weel (S.C.H.C.)H. Schnigter (P.W.), C. E. Alandt (V.V.V.), A. v. d. Togt en A. v. Baas- bank (Rood en Wit) heeft Maandag den strijd aangebonden tegen de Harrow Wanderers. V. R. A. wint den toss en gaat eerst batten. Zij opent met Mr. H. W. Glerum en A. van Baasbank op het bowlen van R. N. Bond en G. A. Stogdon. Beiden staan heel kalm te spe len, hoewel A. van Baasbank niet over geluk te klagen heeft als hij een paar ballen geluk kig door de slips heen speelt. Op 20 wordt hij door G. A. Stogdon gebowld, evenals J. J. v. Tienhoven. De wickets vallen hierna regel matig, totdat mr. G. Hamburger, Glerum ge zelschap komt houden. Zij houden stand tot de lunch. Na de lunch wordt Glerum spoedig ge bowld als er een laagblijvende bal onder zijn bat door rolt. Hierna vallen er weer twee wickets, zoodat de stand 9 voor 133 is gewor den. Voor het laatste wicket zien we een aar- digen en nuttigen stand tusschen Mr. G. Ham burger en E, Inglis Arkell. Vooral Mr. G. Ham burger laat mooi batten zien. Op 170 wordt E. Inglis Arkell gebowld door W. M. Welch. Mr. G. Hamburger bleef met 45 not out. De beste bowler bij de Harrow Wanderers was R. N. Bond. Zijn cijfers 551 zeggen dan ook ge noeg. De Harrow Wanderers scoren hierna 127 runs. Het begin is niet rooskleurig, want Ste wart Brown wordt spoedig door C. E. Alandt achter het wicket gevangen, evenals M. Tin- dall. Deze heeft tegen de Zuid Afrikanen een zeer fraaie century gemaakt. E. T. Pelkam, W. H. R. Joynson en J. G. Hopton hebben goed batten laten zien. W. H. R. Joynson sloeg Mr. H. W. Glerum drie maal achtereen voor vier, maar met den volgenden bal werd hij ge bowld. De eerste dag leverde dus een voorsprong van 43 runs voor V. R. A. op. De volledige scores luiden: lste innings V. R. A: Mr. H. W. Glerum bowled W. M. Welch 71 A. v. Baasbank bowled G. A. Stogdon 16 J. J. v. Tienhoven bowled G. A. Stogdon 0 H. Schnitger c. G. R. Mc. Connell b. R. N. Bond 3 A. v. d. Togt c. G. R. Mc. Connel b. R. N. Bond 6 R. de Waal c. W. M. Welch b. R. N. Bond 0 C. E. Alandt bowled R. D. Stewart Brown 3 Mr. G. Hamburger not out 45 H. Klink bowled R. N. Bond 2 M. W. v. Weel bowled R. N. Bond 0 E- Inglis Arkell bowled W. M. Welch 7 Extra's 17 Totaal 170 Bowling-cijfers: R.: N. Bond .22 6 51 5 G. A. Stogdon 12 3 45 2 W. M. Welch 10 4/6 4 44 2 R. D. Stewart Brown 3 0 13 1 lste ininings Harrow Wanderers: R. D. Stewart Brown c. C. Alandt b. Mr. H. W. Glerum 1 E. T. Pelkam bowled E. Inglis Arkell 28 M. Tindall c. C. Alandt b. A. v. d. Togt 15 G. R. R. Wilson c. C. Alandt b. A. v. d. Togt 9 W. M. Welch c. Mr. H. W. Glerum b. M. W. v. Weel 1 G. A. Stogdon c. Mr. H. W. Glerum b. M. W. v. Weel 1 W. H. R. Joynson bowled Mr. H. W. Glerum 31 J. G< Hopton st. C. Alandt Mr. H. W. Glerum 33 G. R. Mc Connell bowled E. Inglis Arkell 0 C. R. Anson bowled Mr. H. W. Glerum 4 R. N. Bond not out 0 Extra's 4 Totaal 127 Bowlingcijfers: H. Klink 6 1 20 0 Mr. H. W. Glerum 7 3/6 3 21 3 E. Inglis Arkell 15 1 33 3 A. v. d. Togt 7 0 25 2 M. W. v. Weel 10 2 24 2 C. V. H. ni—BLOEMENDAAL. C. V. H. bat eerst. Voor het tweede wicket wordt een goede stand opgezet, doch wanneer op 38 F. Vogelzang uit gaat, volgt er een col lapse. die door geen der volgende batsmen gestuit wordt. De innings sluit dan ook op 71 Hiervan scoorden F. Vogelzang 28 en H. v. Zuthem 11. J. Beyk 522, H. Eysten 08, J. Cassée 3—27, W. v. d. Werff 2—1. Bloemendaal doet het veel beter; zij scoort 87 voor 2 wickets, op welk totaal gestopt wordt. J. Beijk bleef met een zeer verdienste lijke 44 niet uit, terwijl Bosse en G. Strik respect, met 10 en 14 in de dubbele cijfers kwamen. F. Vogelzang 0—30, F. Seveke 223 en A. Eelman 016. Bloemendaal wint met 16 runs en 8 wickets. ZEILEN. KON. NED. ZEIL- EN ROEIVEREENIGING. Derde dag. Op den derden dag van de wedstrijden der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging startten slechts vier klassen op het IJselmeer. Dat het aantal klassen beperkt was is in zekeren zin gelukkig, want nog meer dan op Zondag had den op dezen derden dag de wedstrijden te lij den van windstilte. Op sommige oogenblikken was het volkomen bladstil. De uitslagen waren: Zesmeterklasse: 1. De Ruyter, st. mr. J. R. Carp, 2. Robold. st. D. Fischer (Duitschland) 3. Braassemermeer, st. H. Nathan; 4. Piet Hein, st. A. E. Dudok van Heel; 5. Edith, st. H. H. Garbrecht. Regenboogklasse: 1. Janmaat, st J. Heinen; 2. Holland II, st. F- P. Bos; 3. De Leede III, st. Ir. Z. van der Mey. Starklasse: 1. Havel, st. dr. P. Bischoff i Duitschland2. Paka, st. P. Milius (Duitsch land); 3. Hilda III, st. dr. Th. Giesecke (Duitschland); 4. Bern, st. Bob Maas; 5. Goet- zee, st. ir. J. Loeff. Pampusklasse: 1. Pampus, st. W. de Vries Lentsch; 2. Bries, st. M. Monde; 3. Witte Raaf, st. C. Huisken. POSTDUIVEN. DE UIVER. Wedvlucht Oudenbosch: 1 7 9 13 J. Pieke, 2 3 A. Nierse, 4 28 J. Terhorst, 5 27 C. van Meurs, 6 29 M. Groeneveld, 8 18 19 25 J. Smit, 10 12 17 A. Terol, 11 15 21 22 P. Dhaene, 14 16 A. Statie, 20 26 N. C. v. d. Linden, 23 24 Chr. Nagel. Eerste duif werd getoond om 10.32 uur met een snelheid van 1930 meter. Laatste prijs winnende duif met een snelheid van 838 meter om 10.50 uur. Wedvlucht Boxtel: 1 3 21 Chr. Nagel, 2 4 6 8 17 19 22 24 26 J. Pieke, 5 W. de Wit, 7 10 27 29 A. Terol, 11. A. Nierse, 12 C. van Meurs, 13 K. Koster, 14 15 18 J. Terhorst, 20 25 28 P. Dhaene, 24. J. Smit. Eerste duif werd getoond om 1.03 uur met een snelheid van 684 meter. Laatste prijswinnende duif om 1.27 met een snelheid van 582 meter. Wedvlucht Eindhoven: 1 4 9 17 W. de Wit, 2 6 18 19 20 24 J. Pieke, 3 12 26 K. Koster, 5 14 16 A. Terol, 7 15 23 Chr. Nagel, 8 22 van Meurs, 10 13 21 25 J. Terhorst, 16 M. Groeneveld. Eer ste duif werd getoond om 11.00 uur met een snelheid van 1100 meter. Laatste prijswinnende duif om 11.14 met een snelheid van 894 meter. DE REISDUIF. ge: een wedvlucht van Mons, 220 K.M. Om 8 uur 10 min. in vrijheid gesteld, bereik te de eerste prijswinnende duif haar hok om 11 uur 48. radn.' De prijzen werden gewonnen als volgt: -J. Th.1 Bakker 1 5 18, C. Verdonk 2 3 7 8 10 13; P.: Kroon 4 6 11 21 25; C. v. 't Ende 9 12 24; P. v. Andel 14; W. Jansen 15 17; H. J. Handgraaf 16 20 22 23; J. Broekhof 19 28; C. Alders 26 H. Everts 27 29; P. Louwerens 30. ZWEMMEN. In twaalf uur over het Kanaal. Door zes Franschen tegelijk. Reuter meldt ons uit Calais: Zondag is voor den eersten keer van het Nauw van Calais de overtocht van Frankrijk naar Engeland gemaakt door zes Franschen, die den afstand in 12 uur, 5 minuten en 4 sen- conden hebben afgelegd. HONKBAL De stand in de eerste klasse luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. Quick 9 7 0 2 14 V. V. G. A. 9 6 1 2 13 Blauw-Wit 8 5 0 3 10 Haarlem 9 5 0 4 10 H. H. C. 8 4 1 3 9 Ajax 7 1 0 6 2 E. D. O. 8 0 0 8 0 De volgende wedstrijden moeten nog ge speeld worden: E.D.O.: thuis V.V.G.A., Blauw-Wit, Ajax. uit Ajax. Haarlem: thuis H. H. C., Ajax. uit Blauw-Wit. H. H. C.: thuis Quick, Ajax. uit Haarlem, Blauw-Wit. Quick: thuis V. V. G. A. uit H.H.C.—Ajax. Blauw-Wit: thuis H.H.C., Haarlem, V.V.G.A. uit E.D.O. Ajax: thuis Quick, E.D.O. uit E.D.O., H.H.C. Haarlem. V.V.G.A.: uit Quick, E.D.O., Blauw-Wit. VOETBAL. De Competitie-indeeling. Afd. I Derde klasse A. Alkmaarsche Boys, Beverwijk. Helder, Hol- landia. H.R.C., K.V.V., Purmersteyn, Succes, De Volewijckers, Zaandijk. Derde klasse B: Ahrend's V.C.. Assendelft, D.E.C., D.J.K., D.W.V.. Halfweg, S.D.Z.. T.I.W., Zeemeeuwen, Z.R.C. Vierde klasse D: Amstel, DI.O., E.H.S. (bij toel.) Fred. Hen drik (bij toel.), De Meteoor, Ripperda, S_L. T.O., Swift, T.H.B. Reserve eerste klasse. Ajax 2, Blauw-Wit 2. E.D.O. 2. Haarlem 2, Hilversum 2, R.C.H. 2. De Spartaan 2, Storm vogels 2, Zeeburgia 2, Z.F.C. 2. Reserve tweede klasse B: AF.C. 2, Ajax 3. H.F.C. 2. O.S.V. 2. T.O.G. 2, V.S.V. 2, V.V.A. 2. W.M.S. 2, Z.V.V. 2 Reserve derde klasse A: Alcmaria Victrix 3, Helder 2. Hollandia 2, H.R.C. 3, Kennemers 2, K.V.V. 2, Purmer steyn 2, W.F.C, 3, Z.F.C. 3 Afd. II derde klasse A: B.M.T-, Celeritas, Hillegom, Hillinen, De Kennemers, Lugdunum, Scheveningen, Scho ten, S.V.C., Zandvoort. (Sportkr.) DE JAARVERGADERINGEN DER AFDEELINGEN. Op de algemeene jaarvergadering van Af- deeling I, die Zaterdag 17 Augustus te Am sterdam wordt gehouden, komt o.a. aan de orde een interpellatie van Kinheim betref fende het onderzoek, dat de K.N.V.B. liet in stellen naar den schrijver van een anonie- men brief, gericht aan D.W.V. In afdeeling II komt aan de orde een voorstel van „De Kennemers". waarin aan het K.N.V.B.-bestuur gevraagd wordt geen toestemming meer te verleenen aan personen of particuliere instellingen voor het houden van seriewedstrijden of kampioenschappen en dit voortaan alleen te laten uitgaan van erkende bonden of aangesloten vereenigin- gen, HET POSTALIA-TOURNOOI. Zondag was het de laatste dag van boven genoemd tournooi. De uitslagen waren als volgt: Postalia (Haarlem)Postkickers TelefoniaPostalia (Den Haag) A. S. C. P. en T. (Amst.)—C. W. P. (Den Haag) H. V. P. C. (Hilv.)— Posta (Utrecht) Demi-finale. Postalia (Den Haag)Postalia (Haarlein) 2—0 A. S. C. P. en T.Posta Finale. Postalia (Den Haag)— A. S. C. P. en T. 3- 2—6 2—1 1—2 4—2 E. D. O.Juliana Na afloop: WATERPOLO. DE COMPETITIE VAN DEN K. N. Z. B. In de afgeloopen week zijn eenige belang rijke beslissingen gevallen. „Haarlem" won met 41 van R. Z. C. en legde daarmede voor de derde maal in successie beslag op het kam pioenschap van de tweede klasse. Dat is een bijzonder fraaie prestatie, waarmede wij het zevental van harte feliciteereri. De strijd gaat nu tegen A. Z. 1870, D. J. K„ Neptunus en Zwemiust. H. P. C. 3 won den beslissingswedstrijd te gen H. V. G. B. 2. De Heemstedenaren hebben een goede kans om naar de reserve eerste klasse te promoveeren, want hun tegenstan ders D. J. K. 2 en Otter 2 lijken ons niet sterk. De wedstrijd het IJH. P. C. werd wederom uitgesteld. Nu zal de ontmoeting op 8 Augustus plaats hebben. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Eerste klasse heeren: Het IJH. P. C. en Dolfijnhet IJ. Promotie-degradatie eerste klasse heeren: A. Z. 1870Neptunus, HaarlemZwemiust en ZwemiustNeptunus. Reserve eerste klasse: het IJ 2H. P. C. 2. Promotie reserve eerste klasse: H. P. C. 3— D. J. K. 2. De wedstrijd het IJH. P. C. is reeds eenige malen door ons besproken, zoodat we thans een beschouwing achterwege zullen laten. Haarlem speelt a,s. Donderdag aan de Kle verlaan haar eersten promotie-wedstrijd te gen Zwemiust uit Utrecht. De Utrechtenaren, die ook het vorige jaar afdeelingskampioen waren, beschikken dit seizoen over een sterk zevental. Wanneer Haarlem van deze sterke tegenstanders weet te winnen, krijgt zij een goede kans op promotie. Er wordt n.l. een halve competitie gespeeld; o.i. zal behalve Zwemiust, slechts D. J. K. het onze stadge- nooten lastig maken. A. Z. 1870 en Neptunus lijken ons minder sterk. Het wedstrijdprogramma van den Kring Haarlem. Dit is als volgt samengesteld: Eerste klasse. H. V. G. B. 3— H. P. C. 5 D. W. R. 3—Haarlem 3 Tweede klasse. H. P. C. 6—H. V. G. B. 5 V. Z. V. 2—Halfweg 1 Derde klasse V. Z. V. 3—Halfweg 2. DE WATERRATTEN. Zondagmiddag 11 Augustus houdt boven genoemde vereeniglng onderlinge wedstrijden in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart (Volksbad). Het programma luidt als volgt: I. a. 25 M. hinderniszwemmen meisjes t.m. 14 jaar; b. 25 M. hinderniszwemmen jongens t.m. 14 jaar; 2. a, 50 M. schoolslag voor meis jes b. 50 M. schoolslag voor jongens; 3 a. 100 M. rugslag dames; b. 100 M. rugslag heeren; 4. schoonspringen; 5. a. 50 M. vrije slag meis jes; b. 50 M. vrije slag jongens; 6 a. 100 M. schoolslag dames; b. 100 M. schoolslag hee ren; 7. Pantomime; 8. a. 50 M. rugslag meis jes; b. 50 M. rugslag jongens; 9. a. 100 M. vrije slag dames: b. 100 M. vrije slag heeren; 10. Estafette; 11. Polowedstrijden. Sport-Varra. Bij de internationale tenniskampioen schappen van Duitschland plaatste mej. Rol- lin Couquerque zich in de derde ronde door met 61, 63 gemakkelijk van de Duitsche mevrouw Rosenbaum te winnen. Zondag 11 Augustus heeft er een visch- wedstrijd plaats tusschen vijf leden van de voetbalvereeniging Spaarnevogels en vijf leden van de pas opgerichte vischvereeniging „De Lustige Visschers". Er zal gevischt worden om een mooien beker uitgeloofd door den heer W. van Gunsteren. Hét vertrek is bepaald te 4 uur 's morgens van het Houtplein. De prijs uitreiking heeft 's avonds om 8 uur plaats in het clubgebouw van Spaarnevogels. MOORD IN EEN VLAAG VAN VERSTANDS VERBIJSTERING GEPLEEGD. Nader wordt vernomen omtrent den moord op den gezaghebber bij het Binnenlandsch Bestuur L. van Dorsten dat deze door den agent van de veldpolitie in een vlaag van verstandsverbijstering werd gepleegd. De dader schoot, nadat hij den heer Van Dor sten tweemaal had getroffen, op een man doer. De kogel drong door den arm van den mandoer en trof een achter hem staande politie-ageht in het. hart. Hierna loste de dader nog drie schoten zonder echter iemand te treffen. Hij werd gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Hij had geen reden tot de daad. De Gouverneur-Generaal betuigde zijn hartelijke deelneming aan de weduwe Van Dorsten. Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt zoo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik daarvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpiin, Rheu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen. Politiebureau. Smedestraat: armband. Caladt, Kolkstraat 34 rood; actetasch met riem. Schipper. Zo- mervaart 185 c. broche, Traksel, Diepen- brockstraat 71; etui. inh. relig. beeldjes, po litiebureau. Smedestraat; honden. Asyl, Rid derstraat 11: hond. v. Beek. Burgwal 42; kat ten, Asyl, Ridderstraat 11; 10 rittenkaart, de Bruijn. Ged. Voldersgracht 4; ketting. Mun- tinga. Merkmanstraat 8; kat. Schermer, van Zeggelenstraat 76; zakmes, de Vreede. Park laan 43 zwart: portemonnaie, Booms, Lange Wijngaardstraat 13; sloten, Detman, Frans Halsstraat 26 zwart; kindersdhoentje. Kroos- berg, Ged. Raamgracht 29; sleutel. Wijnands, Kogelstraat 7: contactsleutel van auto, Drei gen Westrgracht 105 zwart; schop, de Haan p.a. Scholte. woonschip Zwetbrug (Halfweg), schoentje. Politiebureau, Smedestraat; da- mestaschje. Dr. Jongkind. Schotersingel 117. Handschoenen en ceinturen. Bustehouder, Colbertjas. Manchester jas. Pakje. inh. o.a. sokjes: Politiebureau Smedestraat. Badpak: v. Vliet, Indischestraat 38. Duif Klinkhamer, Floresstraat 108. Koperen gewicht: v. Baren. Middenweg 114. Hond: Cornelissen. Paul Kru- gerstraat 80. Hond: v. Beek. Balistraat 5. Hals ketting: v. Gelen. Beukenstraat 22. Kat: v. d. Stelt, Frans Halsstraat 32. Kat; v. Ausum, Rlpperdapark 14. Lorgnet in étui: v. Huis, Oranjestraat 135. Portemonnaie: Born, le Z. Polderstraat 2. Portemonnaie: Dcxends. Amp- zingstraat 17. Parapluie: Loomeijer. Bartel- jorisstraat 11. Rozenkrans: Boon, Cederstr. 1. Rozenkrans: v. Deursen, Romolenstraat 52. Pakje sigaretten: Hoof. Spionkopstraat 11. Tasch met inhoud en Vestje: v. Schaagen, Ooster Duinweg 16, Bloemendaal. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Bovengenoemde Bond heeft verleden jaar in September in de Fordhaven te Amsterdam onder zeer groote belangstelling van autori teiten belangrijke proeven genomen met auto's, die te water gelaten werden tot op 10 M. diepte, waarin hadden plaats genomen mannen van den onderzeebootendienst te Den Helder voor controle en ontsnapping uit den gesloten wagen. Het vraagstuk: hoe hulp te bieden aan automobilisten, die te water re den, werd door de genoemen proeven beslist nader tot een oplossing gebracht. De Bond heeft reeds met voldoening kunnen waarne men, dat zeker een zestal menschenlevens behouden zijn gebleven door de wetenschap, opgedaan bij de bovengenoemde proeven in de Fordhaven. Bij één dier proeven was aan de achterzijde der te water gelaten auto een uitneembaar luik aangebracht, dat zoowel van binnen als Van! buiten geopend kon'Wórden, omdat ge bleken .was dat een te water geraakte auto nimmer liggend op de achterzijde werd aan getroffen. Propaganda werd door den Bond gemaakt om auto's zooveel mogelijk te voor zien van een uitgang aan de achterzijde. Wel nu, de eerste z.g. „Veiligheidsauto" hebben we op den weg gezien, nl. op den Noordboule vard te Zandvoort. Aan de achterzijde dier personenauto was aangebracht een naar bui- tendraaiende deur op de wijze, zooals men die aantreft bij bestelauto's. Het was jam mer. dat de korte yoanne tijds van het voor bijrijden geen gelegenheid gaf letter en num mer van den wagen op te nemen. „Koetilang" haalde een verloren dag in. „Oeverzwaluw" heeft motorpech. De „Koetilang". piloot W. van Veenendaal, is Maandagavond om tien voor zeven op Schiphol geland, precies op den tijd. welke volgens het oorspronkelijke reisschema was vastgesteld. Hierdoor heeft men een dag ver lies, tengevolge van slecht weer bij Bangkok, ingehaald. Maandag was het toestel van Cairo naar Schiphol gevlogen. De „Oeverzwaluw", piloot E. van Dijk, heeft te Cairo motorpech gekregen. De „Per- koetoet" is te hulp gesneld. Dit toestel zal in Cairo door van Dijk van Hondong worden overgenomen, waarna laatstgenoemde de „Oeverzwaluw" naar Schiphol zal terugbren gen. De oliedruk der motoren van dit toe stel liet te wenschen over en men heeft het voorzichtigheidshalve noodig geoordeeld dit vliegtuig door een ander te vervangen. De gezagvoerder van de „Sperwer", de heer Both, zal wegens gezondheidsredenen a.s. Woensdag als passagier met Smirnoff naar Nederland terugkeeren. De tweede piloot van de „Sperwer", de heer de Graaf, zal per boot terugkomen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND-AMERIKA LIJN. te Bij deze auto gaat de zegswijze „het vijfde rad aan den wagen" niet meer op. Volgens den uitvinder moet dit nieuw model automobiel bijzonder vast op den weg liggen, en bijzonder weinig last hebben van gaten en kuilen in den weg, omdat deze (men zie bij de voorste wielén) bijna steeds zwevend door een stel wielen genomen zullen worden. Veendam 5 Augustus van Noorwegen Rotterdam. Edam, New-York n. Rotterdam 6 (11 nam. G. T.) voorgaats verwacht. Lochkatrine, Vancouver naar Liverpool 3 (1.40 nam.) 395 mijl Z.W. van Valentia. Veendam 5 Augustus van Rotterdam te Oslo. Statendam, Rotterdam n. New-York p. 4 Li zard. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancr. 2 te Willemstad. Maasdam 3 van New-York naar Rotterdam. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 2 Augustus van Bor deaux. HALCYON LIJN. Maasburg 3 Augustus van Puerto Ferrajo naar Flensburg 4 van Vlaardingen te Puerto Ferrajo. Stad Dordrecht 4 van Aghios Ioannis te Emden voor Vlaardingen. Stad Amsterdam 3 van Aghios Ioannis naar Oran. Stad Zwolle 2 van Nantes te Bilbao, voor Vlaardingen. JAVA-NEW-YORK LIJN. Talisse, New-York naar Java 4 van Suez. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 4 Aug. van Rio de Ja neiro. Zaanland 4 Aug. van Amsterdam te ftam- burg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 3 van Cu rasao. Baarn 4 Aug. van Antwerpen te Amster dam. Berenice 3 van Amsterdam te Kopenha gen. Calypso, 3 Augustus van Valencia naar Lissabon. Ceres 2 Augustus van Calamata te Salo nika. Ganymedes 4 Augustus van Rodosto naar Yerakini. Hermes 3 Augustus van Izmir naar Armu- dova. Odysseus 2 van Guatamala City naar Cu rasao. Orpheus, Stettin n. Amsterdam p. 4 Bruns- buttel. Perseus 3 Augustus van Santander naar Musel. Poseidon 3 Aug. van Almeria naar Cartha- gena. Satumus 4 Augustus van Amsterdam te Hamburg. Simon Bolivar 5 van Barbados te Amster dam. Stella 3 Augustus van Patras te Piraeus. Telamon 3 Augustus van Lissabon naar Se- tubal. Theseus 4 Aug. van Hamburg te Amster dam. Venus 3 Augustus van Genua naar Pa lermo. Costa Rica 7 (6 v.m.) v. Noordkaap te Am sterdam verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitreis) 5 van Bombay. Kota Agoeng 5 van Rotterdam te Ham burg. Kota Baroe (uitreis) pass. 4 Aug. Ouessant. Kota Nopan (thuisreis) 3 Augustus van Genua. Palembang 5 Augustus van Batavia te Rot terdam. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 3 van Buenos-Ayres naar Rot terdam. Alchiba (thuisreis) 3 Augustus van Bahia. Alwaki 5 van B.-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Bras (thuisreis) 4 van Sabang. Poelau Bras (thuisreis) 4 van Sabang. Poelau Tello (uitreis) 5 te Sabang. Poelau Laut 5 van Amsterdam naar Ham burg. J. P. Coen (thuisreis) 5 Augustus van Suez. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Kedoe, N.-Orleans n. Calcutta p. 4 Barba dos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Hector. Japan n. Rotterdam p. 4 Gibraltar. Phrontis, Batavia n. Amsterdam 5 van Port Said. Peisander 4 Augustus van Batavia te Am sterdam. Alcinous 3 van Liverpool naar Macassar. Prometheus Batavia n. Amsterdam vertrok 8 van Londen. Melampus 5 van Hamburg te Bremen. Menestheus Japan n. Rotterdam 5 "an

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9