s DONDERDAG S AUGUSTUS 1935 HAAREE M'S DAGBEAD Wijzigingen in de Tour de France; Australisch tennis- flegma; Wooderson en Lovelock; Yorkshire's échec; Cameron in twijfel; De Somerset-freehitter Wellard en het spel van V. V. V.; Fraaie prestatie van G. van Musscher; Veel belovende cricketers; Het Postaal voetbaltournooi. Henri Desgrange, de leider van de Tour de France heeft, gelijk het een goed „show man" betaamt, onmiddellijk na het einde van dezen monsterrit, eenige mededeelingen gedaan over den wedstrijd van het volgend jaar. Wederom zullen veranderingen in het parcours worden aangebracht; in de eerste plaats vervalt de étappe van Grenoble naar Gap. omdat er in laatstgenoemd stadje geen behoorlijke huisvesting voor de renners en officials te verkrijgen is. Daarvoor wordt het traject Grenoble-Briancon ingelascht en ver volgens gaat het over Embrun naar Digne. alwaar, in plaats van te Nice, een rustdag wordt gehouden. Dit is ook wel noodig, want de rijders hebben dan drie bergpassen ach ter den rug, de Vars. de Alios en de Izoard, welke laatste gedurende enkele jaren niet in het parcours werd opgenomen. Ook in Per- pignan is een dag oponthoud, omdat daarop de 325 K.M. lange berg-étappe naar Luchon volgt. Bij de ritten tegen het horloge zullen de renners met een minuut tusschenruimte starten, terwijl de klasse der individueelen wordt opgeheven, evenals de bepaling, waar bij aan de tweede en derde in het algemeen klassement ontheffing werd verleend van de noodzaak om hun équipe-genooten te hel pen of hen te gangmaken. De landen-ploegen blijven gehandhaafd, evenwel met een zeer belangrijke wijziging, want zij zullen in twee categorieën worden verdeeld, ten eerste: de drie groote wielren- landen België, Italië en Frankrijk en ten tweede de drie minder sterke, te weten Duitschland, Spanje en Zwitserland. Elke ploeg zal uit veertien renners bestaan; de genen onder de vooraanstaande wegrenners, die hierin niet worden gekozen, kunnen als „touriste-routier" deelnemen. Romain Maes, de kleine, doch taaie Belgi sche overwinnaar van de Tour, toonde veel eerzucht te bezitten, door, ofschoon hij reeds zeker was van de eerste plaats, ook de laatste étappe in de wacht te sleepen. Tien duizenden toeschouwers gaven hem bij zijn aankomst op de Pare des Princes-baan te Parijs een geweldige ovatie, waarvan Maes zoo van streek raakte, dat hij in tranen uit barstte. Intusschen heeft hij het uurgemid delde, dat met 29 K.M. 697 op naam van Speicher stond op 30.621 gebracht, terwijl de laatst aankomende in dezen Tour, de Duit- scher Kutsbach nog een average van 29.075 behaalde, hetgeen een achterstand van ruim 5 uur op den winnaar beteekent. Van de 29 keer. dat deze monsterrit thans gehouden is. heeft Frankrijk 14, België 10, Luxemburg 3 en Italië 2 maal gewonnen. Slechts de Belg Philippe Thijs is er destijds in geslaagd, driemaal de zege te behalen, nl. in 1913, '14 en '20. Opmerkelijk is, dat het kleine Luxemburg meer successen heeft geboekt dan Italië, waar de wegwedstrijden toch zoo populair zijn. Francois Faber in 1909 en Nicolas Frantz in 1928 en '29 zorgden voor een Luxembürgs'che overwinning, waar tegenover alleen Bottecchia in 1924 en '25 de eer van Italië ophield. Het onverstoorbare flegma, waarmede de Australiërs tennis spelen, overtreft dat van alle andere nationaliteiten. Het is zoo vol komen, dat men Crawford en Mac Grath dikwijls van luiheid beschuldigde, totdat zij door een fraaie partij het tegendeel be wezen. Toch zijn de Aussies even enthousiast als bv. de Franschen, hetgeen tot uiting kwam, toen Miss Hartigan, hun beste speelster te gen Miss Round om de overwinning streed. Turnbull. McGrath en het echtpaar Hopman hadden terzelfder tijd op een der buiten banen van Wimbledon resp. e.en heeren- en een mixed-dubbel te spelen, doch hun be langstelling ging dermate naar him Jady- champion" uit. dat beide eerstgenoemde Australiërs zich door een tweede klasse En- gelsch paar lieten verslaan. De overwinning van Miss Hartigan op de Engelsche kam pioene was voor hen een reden tot uitbun dige blijdschap. Eenige weken geleden veroorzaakte de Engelsche athleet Sydney Wooderson een sensatie door den beroemden Nieuw-Zeelan- der Jack Lovelock op de mijl te kloppen, het geen hij overigens een jaar tevoren ook reeds gedaan had. Men meende, dat Love lock, die toch in Amerika de beste Yankees gemakkelijk baas gebleven was, de race te licht had opgenomen, in welke meening men werd versterkt door de geweldige, hoewel te laat ingezette eindspurt van den favoriet. Ter gelegenheid van de athletiek-meeting der Glasgow Rangers F, C., werd Zaterdag jl. een revanche-match georganiseerd, waar aan, behalve de twee rivalen, eenige andere bekende loopers, die echter een voorgift kre gen, deelnamen. Aubrey Reeve, de drie-mijl kampioen van Engeland had aan zijn 25 yards voorgift ge noeg om de race in 4 min. 10 Vb sec te win nen, gevolgd door Riddell in 4.11, Wooderson •in 4.12 7/10 enLovelock in 4.15 3.5. Wooderson bevestigde hiermede dus het resultaat van de vorige ontmoeting en ver beterde tevens het Schotsche mijlrecord, het welk met 4.13 2 5 op naam van zijn rivaal stond. Het wereldrecord is in het bezit van den Amerikaan Cunningham met 4.6 4/5, hetgeen dus nog heel wat sneller is. Woo derson zal dit seizoen niet meer in races uirkomen en evenmin in training blijven. Hij neemt rust tot de tijd van voorbereiding voor de Olympische Spelen is aangebroken, welk voorbeeld door verschillende athleten van naam wordt gevolgd. Deskundigen zijn van oordeel, dat Lovelock de laatste maan den aan teveel zware races heeft deelgeno men. zoodat hij een lange rust-periode noo dig heeft. Het cricket-elftal van Yorkshire zal de zware innings-nederlaag op eigen terrein te gen Essex niet licht vergeten. Zij zijn zoo gewend hun tegenstanders in twee dagen te verslaan, dat dit échec een geheel nieuwe ervaring voor hen is. De fastbowlers Nichols en Read hebben intusschen een schitterende prestatie geleverd en het is interessant te vernemen, dat laatstgenoemde bijna met de Free Foresters naar ons land was meegeko men. Captain Stanley meende echter over genoeg bowlers te beschikken en zoodoende werd den Hollandschen bat-smen het lot van Sutcliffe en zijn collegas bespaard. Essex heeft met deze innings-overwinning revanche genomen voor de afstraffing, die hun bowlers eenige jaren geleden van de Yorkshire-cracks Holmes en Sutcliffe onder gingen, welke een record-stand van 555 voor het eerste wicket scoorden. Het is geen wonder, dat de aanstaande kampioenen soms te veel zelfvertrouwen too- nen, want meestal zijn zij hun tegenstanders de baas. Doch ook het vorige jaar hadden zij daardoor een onaangename ervaring. De match ging tegen Leicestershire, dat op den eersten dag onder de honderd werd uitge gooid, waarna Yorks 200 voor 5 wickets scoorde. Zoo zeker waren de „Tykes" van een gemakkelijke zege, dat de spelers hun hotelkamers voor den tweeden nacht maar opzegden. Het ging anders, dan zij gedacht hadden, want Leicester bereikte een hoog tweede innings-totaal, waarna zij Yorkshire op den derden morgen voor een luttel aan tal runs uitgooiden en den wedstrijd won nen. Een mooi voorbeeld van de „glorieuze onzekerheid van cricket". Cameron, de Zuid-Afrikaansche wicket keeper, is tevens een uitstekend batsman en hij heeft een voorliefde voor het bowlen van Verity, die door hem reeds een groot aantal runs op zich zag slaan. De team-genooten van den Yorkshire bowler konden niet na laten, hem daaraan te herinneren, totdat een van hen het voor Verity opnam en ver klaarde, dat hij Cameron toch eens op diens bowlen had zien weifelen. Toen Verity be langstellend vroeg, wanneer dat dan wel ge weest was, luidde het antwoord, dat de Zui<®Afrikaan in twijfel geweest was, of hij een 4 of een 6 zou slaan. Ofschoon Arthur Wellard, de Somerset- freehitter, die door sommigen met Gilbert Jessop vergeleken wordt, dit seizoen reeds 50 zessen heeft geslagen, heeft zijn clubgenoot Jack Lee deze kunst nog niet van hem af gekeken. Lee speelt reeds negen seizoenen voor Somerset, doch heeft gedurende al die jaren nog nimmer een zes geslagen. Wellicht zouden eenige matches met het team van het Amsterdamsche V.V.V. hem in dit op zicht van groot nut zijn. De club van Grootmeyer heeft Zondag 1.1. aan den Schoterweg wederom laten zien, hoe men cricket niet moet spelen, als men pro paganda voor de sport wil maken. Om zeven minuten over drie begonnen de Amsterdam mers te batten en toen een kwartier later de stand 14 voor 1 was, rekende een ieder op een overwinning van Haarlem. De V.V.V.- batsmen vervielen toen weer in wat men zou kunnen noemen „lijdelijk verzet", waarvan de 30 runs van Van der Laan in twee uur tijds een duidelijk bewijs zijn Na drie uur en een kwartier, dat zijn dus 195 minuten, was de bekende nachtkaars uitgebrand en het resultaat was, met 150 voor 5 wickets, natuurlijk een draw. Waar er geen degradatie op het spel staat, doch integendeel het bestuur van den N.C.B. het recht heeft, een der eerste klassers door een overgangsclub te vervangen, kan men de tactiek van V.V.V. niet begrijpen, laat staan waardeeren. Doch wij spraken daar even over Jack Lee en zijn gebrek aan zessen. Nog erger is de Warwickshire-wicketkeeper Smart er aan toe, want hij heeft in vijf opvolgende in nings een „nul" gemaakt. Nadat hem dit tegen Glamorgan tweemaal was overkomen, meende hij, dat het wel eens aan zijn bat kon liggen en hij kocht een nieuw. Thans werd hij met den eersten bal gebowld en daarom leende Smart zijn slaghout aan zijn teamgenoot Norman Kilner. die er niet al leen een dubbele honderd mee scoorde, doch tevens de hoogste persoonlijke score, die sinds jaren voor Warwick gemaakt was, op zijn naam bracht. Hierdoor aangemoedigd, probeerde Smart het opnieuw, doch wederom werd hij tweemaal zonder een run achter zijn naam naar het paviljoen teruggezonden. Hoewel er helaaas onder de jongere Hol- landsche spelers weinig talent schijnt te schuilen, mag men van den jeugdigen R. C. H.-batsman G. van Musscher goede verwach tingen koesteren. Tegen de Flamingo's liet hij eenige weken geleden reeds een goeden stijl zien en Zondag jl. scoorde hij op den aanval van Rood en Wit n een bijzonder fraaie 101 not out. Met nog wat meer wed- strijdervaring. vooral tegen sterke bowlers, zal van Musscher zijn weg in de cricket wereld wel vinden. Bij de Haarlemsche eerste klassers zijn het dit seizoen vooral Harry de la Mar (Haarlem) en Ato van der Togt (Rood en Wit) die onder de jongeren op den voor grond treden door vaak uitstekende „all- round"-prestaties, De Haarlem-speler is, wat bowlen betreft, minder sterk dan Van der Togt, doch evenals deze heeft hij een fraaien stijl van batten en zijn fielden op cover-point is bijzonder goed. Piet Hagenaar wisselt, evenals bij het voetballen, uitsteken de verrichtingen met zeer matig werk af, doch met een tikje meer concentratie, zul len de successen meer gelijkmatig komen. Momenteel is op hem van toepassing het slot van het Engelsche verhaaltje over „Mary's little dog": „When it was good, it was very good, but when it was bad, it was awful". In Voogd. Healy, André van Baasbank, Wim Kramer en Menalda van Schouwenburg, de laatste vooral om zijn fielden, heeft het Haarlemsche cricket spelers, die in de naaste toekomst nog wel van zich zullen doen hoo- ren Het Postaal voetbaltournooi mocht zich, vooral op den tweeden Zondag, in groote belangstelling verheugen. Behalve door de neutrale toeschouwers, die zich in hun en thousiasme hoogstens door plaatselijk gevoel lieten leiden, werden de spelers door fami lieleden en collega's tot zulk geestdriftig spel aangevuurd, dat het tempo voor een zomer- schen dag bijwijlen te hoog werd. In het team van onze stadgenooten Postalia toonde de veteraan Boekelaar, dat hij het nog lang niet verleerd is, doch ook zijn teamgenooten, meerendeels spelers uit H.V.B.-vereenigingen lieten aardige staaltjes voetbal zien. Weliswaar waren de „passes" niet alle even zuiver en kwamen ze wel eens bij een tegen stander terecht, doch een dergelijke „ver keerde bestelling" kwam toch slechts zelden voor. Het was jammer, dat Haarlem met 20 van Den Haag verloor, maar de Haag* sche doelman zond alle expresses van de Postalia-voorhoede als onbestelbaar terug, terwijl daarentegen de aanval der tegen partij den Haarlemschen keeper tot twee buslichtingen op dezen Zondag noodzaakte. De scheidsrechters hadden het gemakkelijk; overtredingen kwamen bijna niet voor. zoo dat voor het rekenen van strafport geen aanleiding bestond. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND Jaarverslag 1933/'34. We ontvingen het jaarverslag over 1933 1934 van den Kon. Ned. Voetbalbond, samen gesteld door den heer A. Staal, secretaris penningmeester van den Bond. We ontleenen ér het volgende aan: Het aantal gespeelde wedstrijden bedroeg 7561, tegen 7195 in 't vorig seizoen. Het aan tal competitiewedstrijden bedroeg 6885; ver der werden gespeeld 216 promotie-, 293 be ker-, 141 Juniores- en 6 na-competitiewed strijden. Voor het kampioenschap van Ne derland 20. Aan de competities werd tot het einde toe deelgenomen door 845 elftallen van 530 ver- eenigingen. Herinnerd wordt aan de internationale wedstrijden en aan het feit. dat Prinses Ju liana den wedstrijd NederlandEngeland heeft bijgewoond. Ajax en Helmond herdachten dit jaar het 35-jarig bestaan. Achilles. A F.C. en Veendam het 40-jarig bestaan; Haarlem. L.S.V en de K.N.V.B. zelf bestonden in het afgeloopen seizoen 45 jaar. Melding wordt gemaakt van de viering van den 70sten verjaardag van den heer W. J. M. Muiier. eere-voorzitter van den K.N.V3. Het 40-jarig bestaan is nu in totaal ge vierd door 24 vereenigingen, die dus de bonds vlag gekregen hebben. Het aantal bondsleden is gestegen van 69 6 tot 65.789. In het afgeloopen seizoen werden 578 straf fen uitgesproken. Financieel staat de Bond er heel goed voor. De ontvangsten bedroegen ruim f 220.000. Aan salarissen werd uitgegeven f 42.000; aan de verschillende commissies f 28.000. De algemeerie onkosten bedroegen f 28.000. Aan dit jaarverslag zijn toegevoegd de ver slagen der diverse commissies. DE LOTING VOOR DEN AROLBEKER. De loting om het dit jaar weer zeer interes sante Arol-bekertournooi had het volgende resultaat: Zondag 25 Augustus: 10 uur U. V. V. tegen A. F. C. 11,15 uur H. F. C.—H. B. S. 12,30 uur: ZeeburgiaD. W. S. 13.45 uur: Blauw WitZ. A. C. 15.uur: N. A. C.Ajax. 16.15 uur Winnaar AWinnaar B. WEDSTRIJD TE ZANDVOORT. Woensdagavond speelde Zandvoort een vriendschappelijken wedstrijd tegen D.I.O. Rust kwam met 11; het einde met 61 voor Zandvoort. L. ADAM NAAR INDIë VERTROKKEN Blijkens een bericht aan de Tel. is de oud international L. Adam per s.s. „Baloeran' naar Ned. Oost Indië vertrokken. RE PA RATI EÉN, i©g-t? KL.HouTSTR.s6T6L.ino9 (Adv. Ingez. MedJ POSTDUIVEN. DE SNELVLÏEGER. Uitslag der wedvlucht van Mons. H. V. Roos dorp 1, 6, 7, 13, 15; P. J. v. Daalen 2, 4, 9, 11, 17; J. Muning 3, 8; J. de Vries 5, 12; P. A. Bosse 10, 14; A. Sweerts 16, 19, 21; C. Kraan 18, 20 COLUMBIA. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van Mons. 217 K.M.: L. Gimbrère 1. 2, 5, 9, 10. 11, 12, 15; M. C. Fehres 3, 6, 14; P. Boeree 4, 7, 8, 13. DE ZWALUW. De Zwaluw te Haarlem hield een wedvlucht van Mons, afstand 220 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: W. Bakker 1. 8. 15, H. v. d. Eijkhof 2, 5, 17. K. v. Welt 3. P. J. Smit 4, 9. 10, 11, 12, 19, 20, A. Ploeger 6, 7, 14, 18, R. Schneider 13, P. Meerman 16. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Mons (220 K.M.) Eerstge- toonde duif te 11 uur 57 min. De uitslag luidt P. Heijmel 1. 3. 6, 8; H. v. Oldemark 2: G. A. Steijl 4 20 21; J. Staphorst 5 7 9 15 17; F. J. Lourenberg 10; J. Keijsper 11 12 16 18; J. H. Soimers 13; A. Visser 14; P. Kerste 19. PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN. Uit Dublin: Het internationaal concours hippique te Dublin is Woensdag voortgezet met een springconcours over acht zware hinder nissen van het vaste parcours wallen var- twee Meter hoogte en een sloot van 4 Vb Meter breedte en twee speciaal geplaatste hekken van 1.60 Meter hoogte en een breedte van 1.50 Meter, welke laatste eenige valpartijen ver oorzaakten. Vier paarden struikelden, o.a. „Eichenkranz", gereden door luit. Ruys de Perez (Nederland). De ruiter kwam er geluk kig goed af, doch het paard kreeg een vleesch- wond en kan niet meer loopen. Het concours is gewonnen door Ritmeester Hasse (Duitschland) op „Calmotat" met nul strafpunten (na overspringen). Oberleut- nant Brandt (Duitschland) op „Dora" werd tweede met twee strafpunten. De derde plaats bezette Kapitein Ahern (Ierland) op „Blarney Castle" met vier strafpunten. De vierde en vijfde plaats werden door Zweedsche militairen bezet. Ritmeester Heuff op „Jimmy" (Nederland) eindigde als zesde met drie strafpunten. terwijl Luitenant de Bruine (Nederland) op „Gawein" met vier strafpunten zevende werd. WATERPOLO. ZIAN—HAARLEM (4—1). In den vierkamp van De Dolfijn speelde Haarlem Woensdagavond te Halfweg de voor ronde waterpolo tegen den sterken le-klasser Zlan uit Den Haag. Hoewel Haarlem in het veld in geen geval voor Zian behoefde onder te doen, gaf de schotvaardigheid van de voor hoede van Zian den doorslag. Het afwerken van goed opgezette aanvallen laat bij Haarlem nog steeds veel te wenschen over. Met de rust leidde Zian reeds met 30. Hoewel de Haagsche keeper in de tweede helft veel werk krijgt, is dit toch vrij ongevaarlijk. Uit een scrimmage voor het Haagsche doel ver kleint Van Hemsbergen den achterstand, waarna Zian nog een doelpunt aan de score toevoegt. Voor Haarlem was het een mooie oefening voor de komende promotiewed strijden. Doordat Het IJ met 43 De Dolfijn de baas bleef, worden Zaterdagmiddag te Halfweg dc finale Het IJZian en de verliezersronde HaarlemDolfijn gespeeld. CRICKET. Flamingo'sHarrow Wanderers. De Wedstrijd Flamingo'sHarrow Wande- rers begon Woensdagmorgen op het H. C. C.- 1 terrein.~De aanvoerder der Flamingo's, J. v. d. Bosch, won den toss; bij koos batten. Het re sultaat was echter allesbehalve fraai, want te 1.50 uur was de geheele Nederlandsche in nings geëindigd. Het was een vrij volkomen collapse, want voor 125 zat de geheele Fla mingo-ploeg aan den kant. De scores der Flamingo's in deze innings waren als volgt: E. J. A. Schill c. Welch b. Stogdon 0 A. v. Baasbank b. Welch 9 A. v. d. Togt c. Joynson b. Bond 15 H. Hooft Graafland b. Stogdon 4 P. C. G. Labouchère c. Welch b. Hopton 19 J. v. d. Bosch c. Welch b. Bond. 9 C. Bakker c. Anson b. Bond 0 C. Nolet c. Stogdon b. Bond 1 P. G. East c. Joynson b. Bond 13 J. Koeleman b. Stogdon 21 K. Neuerburg not out 2 Extra's (b. 25; -l.b. 5; n.b. 2) 32 Totaal 125 Bowlingcijfers: O. M. R. W n.b. G. A. Stogdon 9 2/6 1 19 3 2 R. N. Bond 10 4 33 5 W. M. Welch 4 1 8 1 J. G. Hopton 7 0 33 1 De Engelschen begonnen te 2.15 uur te bat ten; twee uur later bij de thee was hun totaal 3 voor 143, waarmee dus het totaal van de Flamingo's ruim gepasseerd was. Te vijf uur werd opnieuw begonnen; het bleef weinig vlot gaan. Vooral toen eerst Joynson en direct daarop Stogdon door Bak ker gebowld werden. Behoudens enkele goede momenten, bleel het cricket van vrij poover gehalte. Harrow Wanderers eerste innings: R. D. Stuart Brown c. v. d. Togt b. Bakker 66 E. T. Pelham b. Bakker 8 M. Tindall c. v. Baasbank b. Labouchère 50 G. R. Wilson n.o. 64 W. H. R. Joynson b. Bakker 21 G. A. Stogdon b. Bakker 0 Mac Connell c. Hooft Graafland b Koeleman 26 J. G. Hopton pl.m. b. Bakker 17 C. R. Anson n.o. 5 Extra's 22 Totaal 279 voor 7 V. V. V. COMB.—C. V. H. COMB. C. V. H. bat eerst en faalt volkomen op den toch niet moeilijken V. V. V.-aanval. Het to taal wordt slechts 28, waarvan G. Stuyven- berg 17. De bowlingcijfers zijn dan ook zeer fraai: H. v. Wermeskerken 31. B. Ooms 25. W. Kost 113, W. Roodenburg 11, W. v. d. Laan 04, Chr. Engel 30. V. V. V. opent met Alders en Chr. Engel op het bowlen van Roodt en Zeeuwe. Reeds in zijn eerste over heeft Zeeuwe succes als hij Alders bowlt; een 10-tal runs later doet de zelfde speler een goede vang in de slips, waar door Engel kan retireeren voor 10. Stand bij de lunch 663. Na de lunch blijkt Roodt onbespeelbaar. Hij neemt wicket na wicket; de V. V. V.-innings sluit op 94. Chr. Engel 10, Th. Keulemans 23, W. v. d. Laan 27, A. J. Roodt bowlde 830, G. Zeeuwe 2—34. R. A. G. Davidson 1—15. In de tweede innings gaat het veel vlotter. Wel zijn reeds spoedig D. de Vos en G. Stuy- venberg gebowld, doch dan brengen J. Jacobs en G. Zeeuwe verbetering, totdat op 45 Jacobs ongelukkig run out gaat, doordat hij valt. De nu inkoriiende Davidson scoort naar alle zij den, goed gesteund door Zeeuwe, die dubieus I.b.w. gaat, en F. Gussenhoven. Wanneer het totaal 151 is voor het verlies van 7 wickets, sluit Roodt de innings, V. V. V. één uur latend om 86 runs te scoren. J. Jacobs 19, G. Zeeuwe 28, R. Davidson 54 en F. Gussenhoven 36 not out kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: H. v. Wermeskerken 3—39, B. Ooms 131, W. Kost 012, W. Roodenburg 018, W. v. d. Laan 06, Chr. Engel 111. Alders 1—14, Th. Keulemans 0—10. Weer openen Alders en Engel, en ook nu kan Alders spoedig teruggaan, thans als slachtoffer van Roodt. Engel scoort een aan trekkelijke 22. Het lijkt erop of V. V. V. de runs zal maken, doch dan vallen snel eenige wickets. Onder groote spanning komt het ein de. Het blijkt dat het totaal 84 is voor 10 wickets. Chr. Engel 22, Th. Keulemans 13. H. v, Wermeskerken 10. A. J. Roodt bowlde 2—25, G. Zeeuwe 3—32. R. Davidson 420, BOKSEN BOKSWEDSTRIJDEN TE BRUSSEL. Uit Brussel: Op de terreinen van de Wereld tentoonstelling te Brussel hadden Woensdag avond internationale bokswedstrijden plaats, zoowel voor amateurs als voor professionals. Bij de amateurs was een z.g. landen wedstrijd BelgiëNederland georganiseerd, die door de Belgen met 80 gewonnen werd. De resultaten waren als volgt: Vlieggewicht: Cornelis (B.) w. 0. p. van Wildschut (N.). Bantamgewicht: Legrand (B.) w. 0. p. van Deegen (N.) Vedergewicht: Roger (B.) w. o. p. van Titel (N.). Lichtgewicht: De Munter (B.) w. o. p. van De Vries (N.). Weltergewicht; De Ridder (B.) w. o. p. van Sandbergen (N.) Middengewicht: De Schrijver (B.) wint van Hoogstraten (N.) door interventie van den scheidsrechter in de derde ronde. Halfzwaargewicht: Smits (B.) w. o. p. van Fock (N.) Zwaargewicht: Scohy (B.) wint van Batte- man (N.) door opgeven in de le ronde. Voorts boekte de professional Rienus de Boer een partij van tien ronden van drie mi nuten tegen den Belg Roth. Onze landgenoot verloor op punten. LAWNTENNIS. DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Uit. Hamburg: Mej. Roll in Couquerque verloor Woensdag in de derde ronde van het dames-enkelspel met 64, 62 van de Engelsche speelster Noel, waarmee onze landgenoote voor het en kelspel werd uitgeschakeld. Mej. Van Lindonk verloor in de kwart-fi nale van mevrouw Fehlmann met 64. 36, 9—11. ZEILEN. HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt Zondag 1 September op het Noorder Buitenspaarne en den mooien Hel nationale en onderlinge zeilwedstrijden. WEDSTRIJDEN OP HET SNEEKERMEER. De Kon. Zeilvereeniging ..Sneek" houdt Woensdag 21 en Donderdag 22 Augustus iaarlyksche zeilwedstrijden op het Snee... Meer. ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 - Tel. 16659 (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. VAN EGMOND WEER TE KOPENHAGEN GESLAGEN Uit Kopenhagen wordt aan de Tel. gemeld, dat Van Egrnond bij de internationale wieler wedstrijden om den „Petit Prix" aldaar twee maal geklopt is, namelijk in de lib K.M.-race door den Deen Meyer Andersen en in den handicap-koppelwedstryd met den Deen Knuclsen door het koppel Falck Hansen- Gérardin. H. S. V. „DE KAMPIOEN Woensdagavond hadden wederom wieler wedstrijden van de H.S.V. .De Kampioen" op de Heemsteedsche Wielerbaan plaats. Be gonnen werd met- 6 serie's sprint over 800 M., waarvan de twee eerst aankomenden in de demi-finales werden geplaatst. De resultaten waren als volgt: lste serie: 1 F. v. Rooyen. 2 A. Schenk. 2e serie: 1 C. de Vos, 2 T. Ooms. 3e serie: 1 C. de Best, 2 D. Drost. 4e serie: 1 J. Hensen. 2 J. Staphorst. 5e serie: 1 M. v. Baak. 2 F. Veenhof. 6e serie: 1 M. Peetoom. 2 F. Martens. De demi-finales brachten eenige verrassin gen. zooals de overwinningen van De Best en Van Baak en de 4e plaats van Ooms. Uitslag: le demi-finale: 1 v. Rooyen, 2 Martens, 3 de Vos. 4 F. Veenhof. 2e demi-finale: 1 C. de Best, 2 J. Henze, 3 Drost, 4 Staphorst. 3e demi-finale: 1 v. Baak, 2 Peetoom, 3 Schenk, 4 Ooms. Finale der Nos. één: 1 v. Rooyen, 2 v. Baak 3 de Best. Kleine finale: 1 J. Henzen, 2 Peetoom, 3 Martens. De finale van de achtervolging voor den Smits Brassard tusschen Fruitema en Mo lendijk had een zeer spannend verloop. Aan vankelijk had Fruitema de leiding; Molen dijk had echter voldoende reserve om zijn. achterstand in te loopen en met 20 M. deze achtervolging te winnen in den fraaien tijd van 5 min. 23 2/5 sec. Een 100-ronden race 4 klassementen had het volgende resultaat: 1 P. J. v. d. Heyden 9 punten; 2 Opbroek 6 punten: 3 T. v. Eg- mond 4 punten: 4 J. de Brey 2 punten; 5 Schneidler 2 punten; 6 Th. Drost 1 punt. De avond werd besloten met den laatsten wedstrijd voor de competitie voor de prij zen. geschonken door de heeren R. Bruin, Kuipers en Groot. Het werd een bijzonder fraaie wedstrijd. Fruitema wist twee ronden voorsprong te nemen. Van Dijk won op keurige wijze de eindsprint. De uitslag was als volgt: 1 Fruitema 6 p., op 2 ronden: 2 v. Dijk 5 p 3 Molendijk 4 p., 4 Schaper 3 punten; 5 Moerkerk 2 p., 6 Schelvis 1 punt. De eindstand der competitie luidt: 1 B. v. Dijk, 17 punten. 2 A. Schaper 9'2 punt: 3 Molendijk 9 punten; 4 Fruitema 7 1/2 p.. 5 Schelvis 6Vb p., 6 Rijneveld 4 punten; 7. Moer kerk 4 punten; 8 Peters 3 1/2 p.; 9 van Rooyen 2 punten; 10 Fabel 1 punt. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochkatrine. Vancouver n. Rott. 6 te L'pool. Lochmonar, Vancr. 11. Rott. 5 te Astoria. Narenta. Rott. n. Vancr. 5 te San Francisco. Drechtdijk, Rott. n. Vancr. 6 te Cristobal. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rotterdam 5 v, Havana. Edam 7 van New-York te Rotterdam. Leerdam, New-Orleans naar Londen en Rot terdam 6 (1.25 n.m.) 193 mijl W. van Bishops. Nebraska Vancouver n. Rotterdam 6 van San Francisco. Veendam 7 v. Rotterdam n. Cowes. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Boschfontein vertrekt 8 (3 n.m.) van Am sterdam naar Rotterdam. Bloemfontein (uitr.) 6 te Kaapstad, vertr. 8, Heemskerk (uitreis) 6 van Port Sudan. HOLLAN D—WEST- AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 3 van Takoradi. HOLLAND—OOST-A Zlë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 4 van Kobe. Gaasterkerk (thuisr.) p. 7 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 7 te Fremantie. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 7 van Mormugao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (uitreis) 6 van Las Palmas. Amstelland uitr. 7 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (thuisreis) pass. 7 Finisterre. Kota Agoeng 7 (4 n.m.) van Hamburg te Rotterdam verwacht. Ga roet (thuisreis) 6 Aug. te Suez. Kota Baroe (uitreis) pass. 6 Aug. Gibraltar Indrapoera (uitreis) 7 Aug. van Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitr.) 6 van Belawan. Jolian van Oldenbarnevelt, 7 van Batavia naar Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde 7 van Amster dam naar Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 5 van Danzig naar Kopenhagen. Calypso 6 van Valencia te Lissabon. Ceres 6 van Salonika te Izmir. Costa Rica 7 van Noordkaap te Amsterdam. Euterpe 6 van Amsterdam te Bordeaux. Juno 6 van Napels te Catania. Luna 6 van W. Indië te New-York. Perseus 6 van Musel te Oporto. Poseidon 6 van Cadix naar Genua. Van Rensselaer 5 van Paramaribo n. Amst. Venus 6 van Catania naar Malta. Alkmaar, Amst. n. Chili 6 van Cristobal. Barneveld. Chili naar Amst. 5 van Callao. Ajax 7 van Amsterdam naar Kopenhagen. Orestes- 7 van Amsterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, Japan naar Rotterdam 6 te Hong kong. Benreoch, Japan naar Rotterdam 6 te Londen. Hector, Japan naar Rotterdam via Londen 5 (6.20 n.m.) 100 mijl Z. van Finisterre. Aeneas, Japan naar Rotterdam 6 te Sin gapore. Perseus, Japan naar Rotterdam 6 van Port Said. City of Yokohama, Dairen naar Rotterdam 7 van Port Said,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7