UIT HET BUITENLAND Toerist vergat zijn gebit.. dan in deZon THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1935 HAARLE M'S DAGBLAD '4 Het Ifaliaansch-Abessynische conflict De negus za! geen Britsche onderdanen in dienst nemen. Mussolini roept twee lichtingen vliegerofficieren op. Italië. TWee lichtingen vlieger officieren opgeroepen. Het A. N. P. verneemt uit Rome. dat alle vliegerluitenants van Italië van de lichtingen 1909 en 1910. die opgeleid zijn tot ingenieurs onmiddellijk onder de wapenen zijn geroepen. Geen Britsche vrij willig er s- diensten in het Abessynische leger. De Abessynische ambassade te Londen deelt aan de pers mede. dat zij tot haar spijt geen gebruik kan maken van de aanbiedingen van vele Britsche onderdanen om dienst te nemen in het Abessynische leger. Den sollicitanten zal in den vervolge worden medegedeeld, dat hun aanbieding om Abessynië te dienen wel iswaar zeer op prijs gesteld wordt, maar met het oog op kwesties van nationaliteit en de kosten kan tot nader order geen belofte ge geven worden, dat de Abessynische regeering gebruik zal maken van de aanbiedingen. Voldoende wapenen en munitie in Abessynië? De „Giornale d'Italia" publiceert een be richt, volgens hetwelk de Negus van Abessynië een verklaring zou hebben afgelegd tegen over zijn onderaanvoerders. Volgens genoemd blad zou de Negus verklaard hebben, dat het gebrek aan kapitaal was overwonnen en dat hij voldoende wapenen en munitie had ont vangen om de Abessynische onafhankelijkheid te verdedigen. Allen Abessyniërs is een speciale belasting opgelegd, aangezien, gelijk de Negus volgens den „Giornale d' Italia" zou hebben verklaard, de verdediging van de onafhanke lijkheid en de bevrijding van de heerschappij der vreemdelingen gesteld moet worden in de plaats van voedsel en kleeding. Duitschland. De stand der werkloosheid. Volgens een mededeeling van het Rijks instituut voor arbeidsbemiddeling en werk- loozenverzekering is de werkloosheid opnieuw afgenomen en omvat zij thans 1,754.000 per sonen, hetgeen 122.000 minder is dan bij de vorige opgave. Rusland. Economisch leider uit zijn ambt ontzet. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de Raad van Volkscommissarissen den voorzit ter van de commissie voor- het economisch vijfjaren-plan, Ossinski uit zijn ambt ontzet. Deze maatregel heeft groot opzien verwekt, aangezien Ossinski tot nu toe een leidende rol speelde bij de uitvoering van het vijf jarenplan (D. N. B.) Hongaarsche bloedverwanten van onze Koningin. De studies van Josef von Kerekes. WEENEN, 8 Augustus. (Van onzen correspondent). De Nederlandsche Gezant te Weenen, die ons land ook als zaakgelastigde te Boedapest vertegenwoordigt, heeft den Hongaarschen staatsburger Josef von Kerekes uit naam van onze Koningin bedankt voor zijn bemoeiingen inzake het opsporen van Hongaarsche bloed verwanten van onze vorstin, over welke hij thans een boek geschreven heeft. De heer Von Kerekes was er eigenlijk door een toeval achter gekomen, dat er in Honga rije verwanten van het Nederlandsche Ko ninklijke Huis woonden. Hij bracht een be zoek aan een broeder van den districtscom missaris Georg Borbely von Szolnok en hoorde daar, dat er familierelaties tusschen deze fa milie en ons vorstenhuis bestonden. Von Kere kes interesseerde zich daarvoor en kon nu na eenigen tijd belangwekkend genealogisch ma teriaal bij elkaar brengen. Een broeder van koningin Emma, een prins van Waldeck-Pyrmont, sloot een morgana tisch huwelijk met Fraulein Ursula Poll. Uit deze verbinding is een zoon gesproten. Frie- drich geheeten, die den titel van graaf mocht voeren. Hij trok naar Hongarije, waar hij hij met een telg van 't geslagcht der Borbelys, Etelka von Borbely, huwde. Hij was president van de maatschappij, welke zich ten doel ge steld had de rivier de Theiss te reguleeren. Hij heeft zelf een reguleeringsplan ontworpen, dat niet uitgevoerd werd. Graaf Friedrich, die dus een neef van onze Koningin is, had zes dochters en een zoon. Doordat deze in Hongarije trouwden, werden meerdere Hongaarsche families met de Wal- deck-Pyrmonts geparenteerd. O.a. zijn de gra ven Vay cv de geslachten Magyary-Kossak en Blaskovich verwant geworden. Tegen het einde van de vorige eeuw hebben de Hongaar sche Waldecks een erfenis moeten deelen met het Nederlandsche en het Engelsche Konings huis. Er waren zooveel personen, dat in de nalatenschap moest deelen, dat er per hoofd maar veertig gulden kwam, niettegenstaande een groot bedrag was nagelaten. Onder de erf genamen bevond zich de Hongaarsche graaf Samuel Teleky, die in Oost-Afrika het Rudolf- meer en het Stefanie-meer ontdekt had, welke beide ten deele op het grondgebied van het tegenwoordig zoo vaak ter sprake gebrachte Abessynië liggen (hij noemde de meren naar den toenmaligen Oosterijk-Hongaarschen kroonprins Rudolf en diens echtgenoote Ste- fanie van België). Katherina de Groote is verwant geweest met de dynastie der Waldecksche vorsten. Een oom van den tegenwoordigen Engelschen koning en broeder van koning Edward VII. prins Leo pold, was met een prinses van Waldeck ge huwd. Vandaar dat men in de huizen van verschillende Hongaarsche aristocraten vol trots vertelt, dat men met de ln Engeland en Nederland regeerende huizen verwant is en dat men er ook vooral veel portretten van koningin Victoria ziet hangen. Zwitserland, Pro- en contra Italië. Zooals reeds eerder gemeld werd heeft de Zwitsersche Bondsraad besloten tegen de aanhangers der Adulax-beweging in het kan ton Tessino een vervolging in te stellen we gens landverraad. Zij zijn in staat van be schuldiging gesteld op grond van de in be slag genomen documenten, waaruit blijkt, dat de Adulax-beweging ten doel had, een vreemde mogendheid in dit geval Italië te bewegen tot een voor Zwitserland ge vaarlijke inmenging in zijn binnenlandsche aangelegenheden. Voorts heeft de Bondsraad besloten tot uitwijzing van den Oostenrijker Alfredo Za- nella, de Italianen Alogarischi, Sanziopisti en Bruno Lugli, en de Francaise Marguérite Gonthier. die van Zwitserland uit een actie tegen Italië hebben voorbereid, waardoor de goede betrekkingen tusschen beide landen verstoord zouden kunnen worden. Zij zijn verleden week te Lugano gearresteerd, waar zij met behulp van ballonnetjes pamfletten, die protesten bevatten tegen de Italiaansche p houding jegens Abessinië, over de grens hadden trachten te smokkelen Treinbotsing in de Sovjet-Unie Talrijke gewonden. Ondanks de strengste maatrege len slaagt men er niet in, de spoorwegongelukken in de Sovjet-Unie ge heel te voorkomen. De „Prawda" meldt, dat dezer dagen op den Noord-Kaukasischen spoorweg een ernstige treinbotsing is ge schied. Tengevolge van een verkeerden wissel stand reed op het station Georgijewsk een goederentrein een uit andere richting komen den personentrein met volle kracht in de flank, waardoor vier wagons van den perso nentrein vernield werden. Volgens de vcorloopige berichten werden 28 personen gewond, waarvan zes levensgevaar lijk. De ramp met het Italiaansche vliegtuig. Ongeluk onder „mysterieuze omstandig heden". De geheel verkoolde lijken van de inzit tenden van het neergestorte Italiaansche vliegtuig zijn gisteren naar Kaïro overge bracht. De Italiaansche gezant, die de zo mermaanden te Alexandrië doorbrengt, heeft zich eveneens naar Kaïro begeven om aan wezig te zijn bij het kisten van de lijken en om de noodige maatregelen te treffen voor het geval, dat de lijken naar Italië worden overgebracht, wat zeer waarschijnlijk is. Alle gebouwen van de uitgebreide Italiaansche kolonie te Alexandrië en Kaïro hebben half- stoks gevlagd. De oorzaak van de ramp is nog steeds onbe kend, doch men vermoedt, dat een benzine tank is ontploft. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot der slachtoffers van het ongeluk, dat het Italiaansche vliegtuig nabij Kaïro heeft getroffen, zal te Rome plaats hebben op staatskosten. Het ..Giornale d'Italia" schrijft, dat het ongeluk onder mysterieuze omstandigheden heeft plaats gehad. Koning Victor Emanuel, die momenteel te Sr.-Anna de Valdiere vertoeft, heeft de we duwe van minister Razza en de familie der overige slachtoffers een betuiging van deel neming gezonden. Mussolini verklaarde zich smartelijk ge troffen door den dood van minister Razza. baron Franchetti en de overige inzittenden. In een telegram aan de weduwe van Razza betuigt, hij zijn deelneming en herinnert hij eraan, dat Razza gedurende 20 jaar zijn trouwe medewerker is geweest, terwijl het fascisme een zijner toegewijdste mannen in hem verliest. Onaangenaam avontuur van een Nederlander. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Een Nederlandsch toerist heeft een bui tengewoon merkwaardig avontuur in het Ta- tragebergte in Tsjecho-Slowakije gehad. Het is slechts aan een wonder toe te schrijven, dat de heer M. J. zoo heet onze 69-jarige landgenoot in het leven gebleven is. Hij had den 2205 M. hoogen berg Patria bestegen en was vervolgens weer naar bene den gekomen. In het dal herinnerde hij zich plotseling, dat hij zijn valsche gebit boven op den berg uit zijn mond had genomen en daar neergelegd had. Kordaat keerde hij zich om en klauterde weer naar boven toe. Toen hij voor de tweede maal terugkeerde, was het al donker geworden. Hij was vrij moe en hij had het ongeluk van een rotsblok te vallen Ongeveer twintig meter dieper bleef hij lig gen. Hij had het bewustzijn verloren. De nacht viel en het begon te regenen. De regen bracht den man weer tot zichzelf, hij richtte zich op, liep verder, doch sloeg een verkeerde richting in, en inplaats, dat hij naar het Tschir-meer ging, kwam hij na een wandeling van circa twaalf uur bij het Popradenneer aan. Zijn echtgenoote had intusschen voortdu rend in doodsangst gezeten. Zij dacht dat haar man of het slachtoffer van misdadigers was geworden, of dat hij ergens doodel^jk ver ongelukt was. Men kan zich voorstellen, hoe blij was haar echtgenoot gezond en wel terug te zien. Alle Weensche en Praagsche bladen schrij ven over het wonderbaarlijke avontuur. ■Hlfi^linEIBB In doozen van 20 ct.af. (Adv. Ingez. Med.) Iedere Duitscher mag een Jood arresteeren. Voorlichting van S. S. orgaan. Het blad der S.S. „Das Schwarze Korps" publiceert aanwijzingen voor de arrestatie van Joden. Het blad gaat daarbij uit van een paragraaf der Duitsche strafwetgeving, waar bij iedereen bevoegd is. ook zonder arresta tiebevel der justitie een arrestatie te ver richten, indien de dader op heeterdaad wordt betrapt of wanneer de verdenking kan bestaan dat hij gevlucht is. Dit wetsvoor schrift, dat was uitgevaardigd voor de ach tervolging en opsporing van ernstige mis dadigers moet thans dienstbaar worden ge- maa,kt aan de anti-semietische actie. Een Jood, aldus het blad, die zich met misbruik- makïng van zijn gastrecht in het openbaar met een Duitsche vrouw vertoont, een Jood die in een openbare dansgelegenheid op aan matigende wijze optreedt, een Jood die in een Duitsche badinrichting door zijn gedra gingen opvalt, wekt de openbare ergernis en brengt daarmede de openbare orde in ge vaar. Hij moet gestraft worden overeenkom stig paragraaf 360 sub 11, van het wetboek van strafrecht, wegens onwelvoeglijkheid. Een verklaring, wat onder dit begrip moet worden verstaan geeft de wet niet. doch men kan zeggen aldus het blad, dat dit begrip is uit te breiden tot die gevallen, waarin de innerlijke gevoelens van den Duitschen mensch op grove wijze worden gekwetst en deze innerlijke verontrusting ten gevolge heeft dat de openbare orde in gevaar wordt gebracht. Iedere volksgenoot, die een Jood betrapt bij een overtreding overeenkomstig paragraaf 360 sub 11 of direct daarop, is ge rechtigd hem te arresteeren en indien hij zich te weer stelt gebruik te maken van ge weld. Verzet de betrokkene zich tegen de arrestatie, dan heeft hij in strijd met de wet en met het recht gehandeld. Maakt hij zich bij het bieden van tegenstand schuldig aan het toebrengen van lichamelijk letsel, dan is hij strafbaar. Het orgaan der S. S. wijst er op, dat het dringend noodig is, dat iedere Duitsche volks genoot nauwkeurig op de hoogte is van de voorwaarden voor een voorloopige arrestatie, opdat hij met een rustig geweten zonder pardon zou kunnen optreden indien hij de eer van het Duitsche volk geschonden ziet. VERDUBBELING VAN DEN DIENST CALCUTTA—SINGAPORE. De Imperial Airways hebben besloten van 24 September a.s. af de luchtpostdienst tus schen Calcutta en Singapore te vertweevou- digen, in aansluiting op de verdubbeling van den dienst in Januari j.l. tusschen Londen en Calcutta, zulks in verband met de toeneming van het postverkeer. Na 24 September zullen de beide diensten die wekelijks op Dinsdag en Zaterdag uit Engeland vertrekken doorgaan tot Singapore. VERMINDERDE OPLAGE VAN NAZI-BLADEN In de maand Juli is de oplage van „Völki- scher Beobachter" 9000 exemplaren minder geweest dan de vorige maand, terwijl de oplage van de „Angriff" 4000 exempalren is achter uitgegaan. EEN MODISTE ZONDER HANDEN. Onze Weensche correspondent schrijft ons: In een der voornaamste straten van Sofia heeft een zesentwintigjarige modiste, Kata Bubew geheeten, een zaak van dameskleeren opgericht. Hoewel het aantal concurrenten in de Bulgaarsche hoofdstad groot is, heeft Kata tot veel doen. Men zou geneigd zijn te zeggen, dat haar handen te kort komvn. En inder daad is dit ook het geval, hoewel het juist aan het feit te wijten is. dat Katain het geheel geen handen heeft, dat zij zooveel toe loop heeft en het zoo druk bij haar is. Kata kan alleen maar met haar voeten werken en daarmede is zij er vlug met de naald. Zij houdt er ook nog een bijverdienste op na. Zij laat namelijk tegen betaling toe kijken, wanneer zij aan tafel is en zij met de punten van haar teenen eten naar haar mond brengt. Men moet maar slim zijn! Rust in de Fransche oorlogshavens. Geen staat van beleg. In Toulon heerschte Vrijdag de kalmte na den storm. De arbeiders zijn asl gebruikelijk om 5 uur des middags uit de arsenalen en werkplaatsen vertrokken en hebben zich zonder eenig incident naar huis begeven. De burgemeester van Toulon heeft de geruch ten, volgens welke de staat van beleg zou worden afgekondigd, tegengesproken. Hij heeft verder een beroep gedaan op de be volking niet onnoodig de straat op te gaan noch aanleiding te geven tot samenscho lingen. Hij dringt er tevens op aan niet na 9 uur des avonds op straat te komen. Slechts wie na dien tijd op straat is kan in moei lijkheden geraken. Ook de plaatsvervangende prefect van het departement heeft verklaard, dat van- een staat van beleg in den eigenlijken zin van het woord geen sprake is. De civiele autori teiten zijn op geenerlei wijze van hun voor- ï-echten ontheven. De berichten, volgens welke een aanval zou zijn gepleegd op de gasfabriek van Toulon spreekt hij eveneens tegen. Tevens wijst hij er op dat zich onder de gearresteerden en gewonden vrijwel geen arbeiders van de arsenalen e.d. bevinden. VERHOOGING DER TIN-QUOTA. Het internationaal tincomité heeft naar Reuter uit Parijs meldt besloten aan de re geeringen voor te stellen de productie van 1 Juli tot 30 September vast testellen op 65 pet. van de standaardproductie, hetgeen dus be- teekent, dat de contigenten met 16 pet. zijn verhoogd. Het- comité zal 11 September weer te Brus sel bijeenkomen. SUIKERL AN DEN STELLEN EEN PERMANENT BUREAU IN. Zooals reeds gemeld werd heeft de confe rentie van vertegenwoordigers der suiker industrie van Cuba, Tsjecho-Slowakije, Polen, Hongarij, België en Peru, welke landen op 3 Mei 1931 een onderlinge overeenkomst hebben gesloten, terwijl de conferentie tevens werd bijgewoond door een officieelen vertegenwoor diger van Duitschland. besloten t<?t vorming van een Internationaal Suikercomité. Doel van dit comité zal wezen de handha ving en bevordering van de nauwe wederzijd- sche betrekkingen tusschen de aangesloten landen, ter bevordering van de belangen der suikerindustrie in de landen, die deel uitma ken van het Internationale Suikercomité of zich later daarbij zullen aansluiten. Het Co mité zal iedere poging steunen die streeft naar een wereldsuikerovereenkomst Het comité heeft tot voorzitter gekozen den Belsischen Senator Lucien Beauduin, terwijl voorts besloten werd tot instelling van een permanent bureau, dat zijn zetel zal hebben te Brussel. RADIOPROGRAMMA. ZONDAG 11 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.00 VPRO. 8.00 AVRÓ. 8.55 Gram.pl. 9.00 Postduivennieuws. 9.05'Tuin bouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Gram.pl. 10.25 Schaakpraatje S. Landau. 10.45 H.O.V. o.Lv. F. Schuurman. 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 12.00 Klokkenspel en Uurslag van de Lange Jan te Middelburg. 12.01 Omroeporkest o.l.v. Treep. 12.45 Disconieuws. 1.15 Omroeporkest o.l..v Treep. 2.00 Dr. J. Walch„Volkshumor in Nederland". 2.30 Gram.pl. 3.00 Uit het Kurhaus,- Scheveningen: Residentie-orkest o.l.v. Sam Swaap, m.m.v. J. v. d. Woude (viool). 4.30 Gram.pl. 5.00 Jeugd koor „De Kleine Stem" o.l.v. A. Hartsuiker en Sportreportage. 5.40 Reportage van de Wereld kampioenschappen Wielrennen Brussel. 5.55 Sportnieuws. 6.00 Boekbespreking D. Coster. 6.30 Lezing over het a.s. Novietenkamp van de VCJC. 6.45 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Lobith. Spr.: Ds. W. F. H. ter Braak. 8.00 Berichten. 8.15 Uit het Kurhaus te Scheve ningen: Residentie-orkest o.l.v C. Schuricht, m.m.v. Elly Ney (piano). 9.05 Radio-journaal. 9.15 „Geloof er maar geen sikkepit van", ge varieerd programma m.m.v. Cor Smit, A. de Haas, Math. v. Eysden. AVRO-Decibels en Ko- vacs Lajos' orkest. 10.20 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 11.00 Berichten. 11.1012.00 AVRO- Decibels o.l.v. E. Meenk. HUIZEN, 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Be verwijk. Spr.: Ds. C. M. Krijger. Org.: H. Amse. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING. „Ik heb voorloopig nog geen tijd voor het volgen van kobold Gijs," dacht Thijs in zijn ton. „Wat ik op het oogenblik moet doen is het in de gaten houden van dien kobold Gies. Wie weet, wat hij op het slapend schip gaat doen er achter aan dus met grooten spoed!" Hij zag, hoe Gies naar het voorschip ging langs Arie Baard, die steeds nog vast sliep en, zoo vlug hij kon, kroop Thijs te voorschijn. De kobold Gies was op het voorschip blijven staan en keek daar verbaasd naar het reserve-anker. „Hé," hoorde Thijs hem zeggen, „hoe komen zij er bij hier nóg een anker neer te leggen! Daarvan heb ik nog nooit gehoord dat ding smijt ik maar te water; dan haal ik het groote anker op en ga hier hals over kop vandaan! Het schip drijft dan vanzelf wel weg en ons is de buit!" Thijs, die heel stil achter hem aan was geslopen, hoorde die alleen spraak aan. „Vooruit nu moet ik iets doen!" dacht hij. Hierna. Gewijde muziek. 12.15 Gram.pl. en le zing. 1.20 Orkestconcert en gram.pl. 4.30 Voor de zieken. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Kerk dienst uit de Kerk v. d. Vrij-Evang. Gemeente, Den Haag. Spr.: Ds. I. J. Vasseur. Org.: R. C. Zwaai: Hierna: Gewijde muziek. 7.45 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.10 Berichten. 8.15 Gevar. con cert. 10.15 Gram.pl. (om 10.30 Berichten). 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto. DROITWICH, 1500 31. 12.35 Militaire herdenkingsdienst. 1.20 Midd lesbrough Silver Prize Band o.l.v. J. Wilson. 2.20 Victor Olof Sextet. 3.05 BBC-Northern- crkest. o.l.v. C. McNair. 4.05 Troise ans his Mandoliers. 4.50 Kinderkerkdienst. 5.20 Le zing. 5.35 Kamermuziek. 7.05 Lezing. 7.35 Elena Danieli (sopraan) en C. Curzon (piano). 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Gram.pl. 9.50 Sted. Orkest van Bournemouth o.l.v. R. Austin. 10.5011.20 Epiloog. RADIO PARIJS. 1648 31. 7.20, 8.20 en 11.20 Gram.pl, 11.35 Orgelcon cert Mart-he Bracquemond. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l v. Labis. 2.35 Zang en decla matie. 5.20 Pascalorkest. 8.20 Zang. 9.05 Radio- tooneel. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 4.206.20 Harmonieconcert. 6.407.10 Gram.pl. 8.20 Radio-dialoog. 8.30 Opera-muziek o.l.v. Fr. Mahler. 9.35 Weensche muziek. 10.30 Omroep orkest o.l.v. Mahler. 11,2512.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 31. 6.20 Havenconcert. 8.50 Stauch-trio. 10.50 Bonnsche Madrigaalvereen. o.l.v. Böcke.ler. 11.50 Bach-cantate. 12.20 Gevar concer*:. 4.20 Weragkamerorkest. 6.50 Radiokwintet. 8.30 Omroeporkest 9.20 „Die Wiener in Berlin", spel van Chrisfcean. 11.0512.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 Italiaansch-Hongaarsche uitzending. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Symphonieconcert o. 1. v. Paoletti m.m.v. O. Puliti Santoliquido (piano) BRUSSEL. 322 M. 10.20 Salonorkest. 11.20 Gram.pl. 12.20 Max Alexys' orkest. 1.302.20 Gram.pl. 4.20 Repor tage. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Pianorecital. 6.55 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.35 Gram.pl. 8.20 „Der fidele Bauer", operette van Fall. 10.30 Paul Godwin's orkest. 11.2012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 10.20 Gram.pl. 11.20 Salonorkest. 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Max Alxys' orkest. 5.20 Concert. 6.20 Salonorkest. 7.35 Zang. 8.20 Sym phonieconcert o.l.v. André, en Radiotooneel. 10.30 Populair concert. 11.2012.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 31. 8.20 „Schön ist die Welt", gevar. concert. 10.20 Berichten. 10.50 Sportnieuws. 11.05 Weer bericht. 11.201.15 Dansmuziek uit Berlijn. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Rentmees ter. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek. 10.30 Vervol Ensemble Rentmeester. 11.00 Voordracht E. van Praag. 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, mmv. G. WeynschenkHogen- birk (sopraan). 12.30 Ensemble Lismonde. 2.00 Voordracht Mevr. W. v. Hooffvan Gualthé- rie, van Weezei, Pianospel door B. Drukker en zang door het Jeugdkoor der gemengde zang ver. „Excelsior" olv. G. Leenders, mmv. F. de Jong (piano). 3.00—4.00 en 4.15 Gramofoon muziek. ca. 4.30 Paramountfilms door Max Tak. 5.30 Jetty Cantor en haar ensemble. 7.00 Concert-door leden van de N,V. Italiaansche Opera en het Omroeporkest olv. V. Marini. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Berichten. 8.05 Ver volg Opera-concert. 8.50 „Het Proces", Spel van Bekeffi. Vert.: J. Stapelveld. Regie: Kom mer Kleyn. 9.05 Het Renova-kwintet. 9.50 „De Brief" spel van J. Hanns en W. A. Riedel. Bew:. J. Stapelveld. Regie: Kommer Kleyn. 10,10 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 11.00 Be richten. 11.1012.00 Aansluiting met „Belle- vue", Amsterdam. Concert door Luigi Frisco met zijn 10 virtuozen. HUIZEN, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Dr. W. J. de Wilde. 11.00 Chr. Lectuur. 11.3012.00 en 12.15 Gramofoonpl. 1.00 Amsterd. Salonorkest olv. Kiekens. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15—3.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing Ds. P. de Smit mmv. zang en orgel. 5.00 Gramo foonpl. 5.30 Orgelspel L. Blaauw. 6.30 Vragen uur. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Vervolg Vragenuur. 8.00 Berichten. 8.05 Haarl. Orkestvereeniging olv. F. Schuurman. 9.00 Causerie Ds. Th. C. Vriezen. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 berichten). 10.3011.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gramo foonpl. 11.50 Orgelconcert W. Swainson. 12.20 Western Studio-orkest olv. F. Thomas. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 BBC-Midland-orkest olv. H. Foster Clark. 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Orkest concert. 4.05 F. Grinke (viool) en D. Manley (piano). 4.35 BBC-Northern orkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Militair-orkest olv. W. A. Featherstone. 7.40 Berichten. 8.00 Concert door Nat Gonella and his Georgians. 8.20 BBC-Syphonie-orkest olv. Sir Henry Wood. 10.00 Berichten. 10.35 Het Bernard Crook- kwintet. 11.2012.20 Lou Preager en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestcon cert olv. Touche. 4.35 Orgelconcert M. Dupré. 6.05 Gramofoonpl. 7.05 Gramofoonpl. 9.05 Or kestconcert. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv H. Andersen. 3.50 5.50 Omroeporkest olv. Mahler. 8.20 Omroep orkest olv. L. Gröndahl. 9.50 Gramofoonpl. 10.10 Pianorecital. 10.40 Solistenconcert. 11.20— 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Concert. 10.30 Vocaal en instrumentaal concert. 12.20 Nedersaks. symphonie-orkest. 2.35 Gramofoonpl. 4.20 Zang, cello en piano. 5.20 Concert mmv. orkesten en solisten. 7.20 Omroepkwintet. 8.30 Zie Deutschlandsender. 9.20 Omroeporkest olv. Buschkötter. 11.20— 12.20 Omroepkleinorkest, schrammelensemble en solisten. ROME, 421 M. 9.00 „Tuffolina", operette van Pietri. Or- kestl.: R. Josi. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Viool en piano. 6.35 Dansmuziek. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Salonorkest olv. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonpl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest olv. Walpot. 1.50—2.20, 5.20, 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 dito. 9.20 Concert olv. Fr. Rasse, mmv. pianosolist. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Rijksuitzending voor de Hi tier jeugd. 9.20 Bont programma uit Stuttgart. 10.20 Be- j richten. 10.50 Zang door Idar Tranar. 11.05 I Weerbericht.- 11.20—12.20 Dansmuziek door I Oscar Joost en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6