s 1 „LEERDAM" OPZEELAND NETTE JONGENS W. H. van Eekelen VON WINNING EUSËr DB LAA" OVERHEMDEN!! 39 NETTE FL. MEISJES mee met du 'Tïlée COSTUUMS NAAR MAAT VANAF f45.- Wyahuys .deGulde Druyf MAANDAG 12 AUGUSTUS 1935 HAAELE M'S DAGBLAD Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland in 1934. Afzet en financieele resultaten niet ongunstig. Aan- het verslag over het boekjaar 1934 van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland, te Bloemendaal, is het volgende ont leend. De Raad van Toezicht op de Prov. bedrij ven van Noord-Holland maakt in haar kort verslag de opmerking, dat, hoewel met vol doening mag worden geconstateerd dat, niet tegenstaande een belangrijke afschrijving op het disagio van reeds afgeloste geldleeningen, het saldo slechts weinig van dat over 1930 verschilt, anderzijds terdege in het oog moet worden gehouden dat, in aanmerking geno men het kapitaal, hetwelk in het bedrijf is geïnvesteerd, de reserve nog als te eenen male onvoldoende moet worden beschouwd. De directie zegt o.m. in haar verslag: Het af- geloopen jaar is zoowel wat betreft den afzet als de bereikte financieele resultaten niet on gunstig te noemen; de afzet kon nog iets worden opgevoerd. Tezamen werd verkocht in 1934: 201.140.350 kWh. en in 1933: 198.084.333 kWh.; een ver schil dus van 3.056.017 kWh. Ten laste van de winst- en verliesrekening is een bedrag van 200.000 geboekt als 6e ter mijn van terugbetaling van het aan het be drijf. ingevolge besluit van Prov. Staten van April 1923 als renteloos voorschot verstrekte bedrag. Het bedrag dat beschikbaar kwam voor aan vulling van de Reserve voor extra-afschrij vingen en vernieuwingen moest beperkt blij ven tot 241.072.77; naar de meening der Directie is dit bedrag absoluut onvoldoende als jaarlijksche aanvulling dier zoo nood zakelijke reserve. De st-roomlevering. aan de grootindustrie bleef niet'vrij van de moeilijkheden, die de industrie algemeen ondervond en had daar- ;t het hoofd te bieden aan een sterke concurrentie van den dieselmotor; het is een verheugend feit, dat slechts één afnemer op andere drijfkracht is overgegaan. In totaal nam de stroomlevering aan de grootindustrie nog met rond millioen kWh. toe. Het bedrijf zich aan bij de op dit gebied opgetreden gewijzigde omstandigheden. In den loop van het verslagjaar werden overgenomen de electriciteitsbedrijven der ge meenten Middelie, Harenkarspel (Waarland), Oude-Amstel en de N.V. Stroomverkoop Maat schappij „Zaanland" en met ingang van 1 Januari 1935 de gemeentebedrijven Enkhui zen. Avenhorn en Zuid- en Noord-Schermer. De Provincie leverde op 1 Januari 1935 stroom aan 74 gemeenten, terwijl op dien datum nog 39 gemeenten of combinaties van gemeenten den stroom engros betrokken. De maatregelen tot verbruiksontwikkeling, bestaande in het demonstreeren en verkoopen van electrische kooktoestellen, waarbij voort gegaan werd de „erkende" installateurs in te schakelen werd ook dit jaar voortgezet. Het verstrekken van installaties op proef kon hier bij in verband met de meerdere bekendheid van het electrisch koken ingekrompen wor den. Meer en meer wint de overtuiging veld, dat toet deze propaganda voor het electrisch ko ken niet alleen een nieuwe bron is aange- Jboord voor vermeerderde stroomafneming, jmaar dan ook vooral uit een oogpunt van IhuisJjoud-effici^ncy deze. nieuwe toepassing jder 'electriciteit belangrijk' belooft te worden. Daar op den duur bleek, dat de acquisitie voor electrische heetwaterreservoirs, zooals die tot nu toe door particuliere firma's werd ge voerd, in deze tijden van steeds dalende con-, junctuur te groot risico voor het bedrijf ging ODleveren, werd deze in den loop van het ver slagjaar gereorganiseerd. De uitbreiding der geplaatste boilers gaat daardoor weliswaar in een veel langzamer tempo, maar het gehalte der cliënten is soli- |der. De tarieven voor huur- en stroomverbruik jzijn nog uitgebreid (o.m. zomertarief voor idegenen, die 's winters een heetwatervoorzie- ning hebben met de centrale verwarming) en aangepast aan de huidige economische om standigheden. Door het bedrijf werd in 1934 aan 1897 brui den een electrisch strijkijzer ten geschenke aangeboden. Nu den laatsten tijd op verschillende wijzen de aandacht van het publiek gevraagd wordt voor de directe levering en voor het voor de gebieden van rechtstreeksche levering gel dend vastrechttarief voor verlichting en huishoudelijke doeleinden, komt het de direc tie gewenscht voor op den stand van. zaken op dit gebied iets uitvoeriger dan gewoonlijk in te gaan. Op 31 December 1934 leverde het bedrijf rechtstreeks stroom aan 65.055 aansluitingen, terwijl per 1 Januari 1935 door overneming nog 3.005 aansluitingen in provinciale exploitatie overgingen; het totaal aantal in het concessiegebied, dus inclusief de klein verbruikers bij de gemeentelijke electriciteits bedrijven, aanwezige aansluitingen was 31 December 1934 ca. 138.000. De oppervlakte en het rechtstreeks ver zorgde gebied bedraagt 134.360 H.A., die van de gemeentelijke electriciteitsbedrijven 82.990 H.A. of omgekeerd per aansluiting respec tievelijk 2.07 en 1.16 H.A. De Wieringermeer is buiten deze becijfering' gelaten. Per aansluiting is in de rechtstreeks voor ziene gebieden gemiddeld 25.3 m. laagspan ningsnet aanwezig, in de gemeentelijke be drijven 19.2 M.; de netlengte per aansluiting is dus de provinciale netten 32 pet. grooter. üit het vorenstaande blijkt, dat de pro vide het grootste en daarbij het moeilijkst te exploiteeren gedeelte der provincie recht streeks voorziet. De Centrale IJmuid:n is in het afgeloopen jaar niet in bedrijf geweest. Evenals over vorige verslagjaren' valt ook over 1934 nog een stijging van het aantal afnemers in de grootindustrie te consta- teeren. De balans per 31 December 1934 sluit met een bedrag van f 58.155.281.34 en de winst en verliesrekening met f 8.045.132.47. Het saldo 1934 bedraagt f 241.072.77 AANRIJDING OP DEN HAARLEMMERWEG. Zaterdagavond werden bij een aanrijding op den Haarlemmerweg' tusschen Halfweg en Haarlem twee personen gewond. Een luxe auto passeerde, op weg naar Haarlem, een autobus en kwam daarbij in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komend mo torrijwiel. Auto en motorrijwiel werden slechts licht beschadigd, doch berijder en duopassagier, de heer L. uit Amsterdam, en mej. Sch. uit Haarlem, werden er af geslingerd en liepen onderscheidenlijk een armwonde en een en kelfractuur op. Zij werden een woning bin nengedragen en weldra arriveerde de eerste hulpdienst uit Haarlem, en even later dr. J. P. Baumann uit Halfweg, die de gewonden verder "behandelde. Per auto konden zij daar na naar hun woningen te Amsterdam en te Haarlem worden overgebracht. KINDERVOORSTELLING „DIK TROM". In den Stadsschouwburg is Zaterdagmiddag een kindervoorstelling gegeven van een too- neelstuk, getiteld Dik Trom. Bij de bespreking van dit stuk zouden we eenige bezwaren tegen den titel kunnen aan voeren, want de voorstelling gaf niet alleen avonturen van den welbekenden dikkerd te zien. Ook een andere figuur uit de jeugdlite ratuur Pietje Bell treedt op en daardoor is een mengeling ontstaan, die wellicht aan beide figuren, Dik zoowel als Pietje, afbreuk doet. De vondst Pietje Bell en Dik Trom in een stuk to laten optreden komt velen niet gelukkig voor. Van het verschil in karakter en tempe rament, dat volgens de boeken van Van Ab coude en Kieviet moet bestaan, is niet veel overgebleven. Bovendien zouden wij aanmer kingen op de vertolking kunnen maken. Doch wij vergeten dan, dat het hier een kindervoor stelling betreft en dat het kind het tooneel niet critisch bekijkt, maar volkomen meeleeft met de spelers. Dit is Zaterdag wel gebleken. Bij elke streek, die ae beide kwajongens, buitengewoon leven dig gespeeld door D. Doornbos en J. Kremer, uithaalden, brak onder de kleinen in de zaal een luid gejuich los. Hoe duidelijk waren niet de blijken van antipathie tegen „Jozeffie" Geelman (L. Oorthuis) en zijn vader, den uit- gedroogden drogist i K. Zeiistra Den heelen middag heeft het jeugdige publiek deelgeno men aan de kwajongensstreken van Dik en Piet, die ieder, Tante Cato (A. Langenaken) en Flipsen (J. v. d. Water) incluis, voor den gek hielden. K. v. Dam speelde zeer verdienstelijk vader en G. Wensma vertolkte de rol van den goe den ouden meester Sterk. Ofschoon er dus wel zwakke punten in het stuk zijn, kan niet anders gezegd worden, dan dat de spelers volkomen bereikt hebben wat zij wilden: n.l. den kinderen een aangenamen middag verschaffen. En dat is verreweg de hoofdzaak! EXAMENS. Hoofdakte. Haarlem 10 Augustus. Geëxami neerd 1 vr. en 7 ml. candidaten. Geslaagd de heeren: J. van den Broek, Aalsmeer; L. C. Broer, Wijdenes; J. J. H. Eden, HippolytushoefHar- tog, Lansmeer; E. Klyzing, Purmerend; P Overeen, Oosterland. Handenarbeid (akte r). Haarlem, 10 Augustus. Geëxamineerd 13 can didaten. Geslaagd de heeren C. H. A. Brug man, A. van den Dungen, L. E. J. van Eekelen te Alkmaar; H. D. van Dalfsen (aanvullings examen A) te Amsterdam; P. A. Willemsen te Amersfoort; J. Klingen, P. F. Vervoord te Heemstede. VERPLEEGSTER KON NIET ZWEMMEN Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is aan het Zandvoortsche strand een ongeluk gebeurd dat bijna een slachtoffer had gekost. Een verpleegster uit het Academisch Ziekenhuis te Leiden, die een dagje bij familie op de Zand- voortschelaan was, bevond zich aan het Zui- derstrand in de zee. Daar zij vertoefde op een zandbank, was zij zich van geen gevaar be wust. Aangezien het water vallende was, werd zij door den sterken onderstroom in zee getrokken en kon zij zich niet meer op de been houden. Tot haar geluk werd haar benarde- toestand opgemerkt door een bader, wien het gelukken mocht Mar uit zee te halen. Zij was reeds be wusteloos en werd door eenige leden der Zandvoortsche Reddingbrigade naar de red-' dingpost vervoerd, waar dr. C. A. van Fraas- sen poogde de levensgeesten weder op te wek ken, hetgeen na ongeveer anderhalf uur met succes werd bekroond. Doordat de verpleeg ster water in de longen had gekregen, achtte de medicus opname in het ziekenhuis dringend noodzakelijk. Zij werd naar Leiden overge bracht. Ongunstige augurken campagne. Duitsche betalingen leveren moeilijkheden op. De augurkencampagne aan de veiling te Ter Aar is ook dit jaar weer bijzonder slecht. Schier dagelijks gaan groote hoeveelheden augurken voor vernietiging weg, terwijl slechts een enkele maal betrekkelijk onbelangrijke quanta naar Duitschland worden verkocht. Het merkwaardige is dat er voor dit product in Duitschland voldoende kooplust bestaat en dat de importeurs aldaar het gekochte ook wel zouden willen betalen, maar de clearing vormt hier het struikelblok, met als gevolg een totale ontwrichting van de markt van dit, in Duitschland steeds zeer gewenschte tuinbouw product. MAN KON NIET ZWEMMEN. Toch ging hij te water. Zondagmiddag te omstreeks vier uur is de 27-jarige W. R.. wonende in de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam in het Noordzee kanaal verdronken. De man had zich te water begeven, doch was de zwemkunst niet voldoende meester, zoodat hij plotseling in de diepte verdween. Een lid van de Amsterdamsche Reddings brigade schoot onmiddellijk toe en slaagde er in den drenkeling te grijpen en op den wal te brengen. De man was echter reeds buiten kennis. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Nieuwe Commandant van de Zeemacht in Ned. Oost-Indië. Kolonel Ferwerda volgt vice-admiraal Van Duim op. Naar wij vernemen heeft de Minister van Defensie den kapitein-ter-zee H. Ferwerda aangezegd, zich voor te bereiden voor de functie vair Commandant van de Zeemacht in Naderlandsch Oost-Indië, als opvolger van den huldigen functionaris, den vice-admiraal M. H. van Duim. wiens verband als zoodanig officieel per 1 Februari a.s afloopt. De nieuwe commandant van de zeemacht in Ned. Oost Indië, die tot 29 Augustus a.s. het commando over Hr. Ms. Vliegkamp „De Kooy" voert, waarna hij vervangen wordt door den kapitein ter zee K. van Aller, werd, na zijn militaire opleiding op het. Koninklijk Insti tuut te Den Helder genoten te hebben, 16 Sep tember 1906 tot adelborst der 1ste klasse aan gesteld, twee jaren later was hij luitenant ter zee der 2e klasse. Op 1 Januari 1919 volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee der Iste klasse, 26 Januari 1929 kreeg hij de titulatuur van Overste en op 30 April 1933 had zijn pro motie tot kolonel plaats. Wiel weg, banden lek, en de rest vol deuken. Dronken bestuurder maakte een tochtje door Haarlem. Een auto miste een wiel, van de drie overige, stonden twee op lekke banden, de carrosserie was beschadigd en de spatborden hadden deuken. Zoo vondè politie het ge val 's nachts opde Kennemerbrug. Iedereen zal begrijpen dat deze toestand niet normaal is. .Zoodat men op speurtocht ging. die eindigde in een proces-verbaal. Een 28-jarig Haarlemsch ingenieur werd er de dupe van. Niet had hij de auto ontleed uit drang naar wetenschappelijke kennis, maar wel doordat, hij teveelluchtige dran ken naar binnen had geslagen. „Dronken" heet dat in één woord en in dien toestand was hij tegen een huis in de Kennemerstraat gereden. Nu bleef het gelukkig nog bij wat kapotte rommel. Hoe zou het zijn geweest, wanneer een voetganger, fietser, of iemand anders den dronken ingenieur in den weg ware geko men? De auto is natuurlijk weggesleept. Toch is de zaak voor den bestuurder nog niet afge loopen. Zeilbootje omgeslagen. Een 24-jarige jongeman verdronken In de Ringvaart nabij de ^spoorbrug bij Aalsmeer sloeg Zondagmiddag een zeilbootje om, waarin een man van 35 en een jongeman van 24 jaar zaten, die beiden te water geraakten en niet zwemmen konden. De oudste wist zich met veel moeite te redden, doch de 24-jarige jongeman verdween direct naar de diepte. Na ongeveer een half uur ge dregd te hebben en nadat-ook de heer V„ de bekende duiker uit Aalsmeer, zich te water had begeven, gelukte het hem op te halen. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. B. uit Aalsmeer, kon echter slechts den dood con- stateeren. De politie was ook spoedig ter plaat se om een onderzoek in te stellen. Met de zie kenauto van den gemeentelijken geneeskundi gen dienst uit Hoofddorp werd het lijk naar de ouderlijke woning in Amsterdam overge bracht. Wij vernemen nader, dat de verdronkene was M. H. J. Dirks. knecht van D. Buis, met wien hij in de boot zat en die zich, ofschoon hij niet kon zwemmen, nog' wist te redden. Het gemeentelijk grond bedrijf. Gronden die niet in exploitatie zullen komen. Tot het gemeentelijk grondbedrijf behooren zoo schrijven B. en W. van Haarlem aan den raad nog diverse gronden, die vermoedelijk nimmer in exploitatie zullen kunnen worden gebracht, Hieronder vallen b.v. geheele ka dastrale perceelen liggende 'inde z.g. „verbo den kringen", grond van', dë stads-kweekerij, gronden bestemd voor 't tfóordersportpark, 'het park rondom „Huis te Zaanen", sportterrei nen aan de Van Oosten de Bruijnstraat en aan de Van Nesstraa't, speelterreinen aan de Zo- mervaart en aan de Hendrik Roozenlaan en het weiland bij het molentje aan de Kle verlaan. Voorts een strook grond bestemd voor openbaren weg aan den Kloppersingel hoek Spaarndamscheweg, overgebleven na het in exploitatie brengen van' de terreinen des tijds aangekocht van de Margarinefabriek v.h. J. v. d. Griendt en Zn. Het is gewenscht deze perceelen uit genoemd bedrijf terug te nemen. De uitneming welke per 31 December 1934 dient te geschieden kan plaats hebben, voor de eerstgenoemde gronden tegen de to tale geschatte waarde van 604.084,85 en voor den grond aan den Kloppersingel tegen een vergoeding van 70.730. TOCHT VAN DEN MOTORDIENST Van 5—10 Augustus heeft de motordienst een marschoefening gehouden, die vlotter dan ooit is verloopen. Er is geen enkel ongeval of inci dent voorgevallen en na terugkomst kon ieder voldaan op den tocht terugzien. DOKTER KREEG NACHTELIJK BEZOEK Bij een dokter aan de Middenlaan is des nachts ingebroken. Wat er wordt vermist, kan nog niet worden gezegd, doordat de bewoners niet thuis zijn en de politie het onderzoek dus nog niet heeft kunnen sluiten. Het geheele huis is doorzocht en de onge vraagde gasten hebben enkele laden openge broken. BETER VERHOUDING TUSSCHEN BERLIJN EN VATIC A AN?. VATICAANSTAD, 12 Aug. IAN.P.) Vol gens United Press zou de spnning tusschen Duitschland en den Heiligen Stoel eeniger- mate zijn verminderd sedert het optreden van den nieuwen bisschop van Berlijn. In Vaticaansche kringen neemt men de moge lijkheid aan van nieuwe besprekingen tus schen Duitschland en den Paus tot formu leering van een werkaccoord. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanlie-adres. De vacantietijd komt weer aan" en wij wil len niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen dat wij gaarne bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie- adx*es te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik ge maakt en wij be wij zien onzen abonnés deze extra diensten gaarne. De regeling bestendigende, die wij reeds eerder hebben ingesteld, zullen wij ook dit jaar voor nazending binnen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet langer dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor pprti boven hun abonne mentsgeld te voldoen, -voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsverplichting der verzendkosten eerst bij de tweede week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending voor al tijdig op te geven aan onze administratie, onder vermelding tevens van het gewone adres. DIRECTIE HAARLEM S DAGBLAD. ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND De algemeene vergadering van den Vrijz dem. bond zal worden gehouden op 23 en 24 November 1935 te Arnhem. De vergadering zal hebben te voorzien in vijf vacatures in het hoofdbestuur, waarvan één in het dagelijksc'n bestuur, n.l. een lid van het dagelijksch be stuur wegens periodieke aftreding van mr. M. Slingenberg, die niet herkiesbaar is; een lid van het hoofdbestuur, tevens voorzitster van de vrijzinnig-democratische vrouwenclub, we gens periodieke aftreding van mevrouw W. A. L. Ros-Vrij man die niet herkiesbaar is, voorts drie leden van het hoofdbestuur wegens pe riodieke aftreding van de heeren P. G. J. Pino Post en G. Ritmeester die niet herkiesbaar zijn en ter vervulling van de vacature ont staan door het overlijden van den heer W. K. D. Lustig. Nederlandsch zweefvlieg- record gevestigd. Ambtenaar van den luchtvaartdienst ruim 5 uur in de lucht. De Nederlandsche zweefvlieger van den Rijksluchtvaartdienst, de heer L. A. de Lange uit Leiden, heeft Zondag met een vlucht van 5. uur en 5 minutqn boven het Reuzengebergte in Duitschland het Nederlandsche duurrecord zweefvliegen op zijn naam gebracht. Gedurende zijn vlucht was hij een tijd lang gedwongen in de wolken te zweven en moest hij blindvllegen. Het A.N.P. verneemt nader dat de heer De Lange, die tijdelijk als ambtenaar bij den luchtvaartdienst werkt, in opdracht van de directie van dien dienst sinds eenigen tijd in Duitschland vertoeft om daar een studie te maken van het zweefvliegen en de verschil lende brevetten daarvoor te behalen. Heden overleed tot onze groote droefheid, onze lieve Zuster. Behuwdzuster en. Tante Daniëlla Johanna Weerman in den ouderdom van 60 jaar. Haren (Gr.): M. A. SACK— TV EER MAX Dr. J. SACK Mexico W H. VAN MELLE— SACK Dr. F. A. VAN MELLE Geen bezoek „In de Bonte Gaarde", Santpoort. De crematie zal plaats hebben op Woensdag 14 Augustus, na aankomst van trein 14.14 uur, te Drle- huis-Wes£er veld. Heden overleed onze Moe der, Behuwd- en Groot moeder Geertruida van Reijendam in den ouderdom van 76 jaar. Haarlem, 11 Aug. 1935 Diaconiehuis Jansstraat 30 Uit aller naam: Kinaeren en Klein kinderen Verzoeke geen rouwbeklag De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 14 Aug. a.s. te 11 uur op de Algemeene Begraafplaats ingang Kleverlaan. Hiermede betuigt mej. gkkrTruiDa van «n REIJENDAM. haar haVtelijken dank vbor de lieve 'en goede zorgen welke zij bij haar leven van de verpleegsters in het Diaconiehuis ondervonden heeft. Haar laatste wilsbeschikking. Haarlem 11 Aug. 19 35 arts AFWEZIG Praktijk: Drs. Anholt, van Beek, S. de Jongh, Jonkhoff, Linden- bergh, Lulning, Peerboom (tot 29 Aug.), Prinz, Reus (na 29 Aug.), Sorgdrager, Wolterson (na 25 Aug.). J. W. Lindenbergh Arts PRAKTIJK HERVAT PRAKTIJK HERVAT WIJ HEBBEN NOG eenige 2de handsch rijwielen op te ruimen w.o. Ie klas merken, o.m. Fongers, Burgers. Rover, Gazelle enz. enz. Deze rijwielen zijn gegarandeerd en de prijzen verlaagd. Ook in onderdeden zijn .wij ruim gesor teerd. Zie de étalage. Wij hebben een 23-jarige ervaring. A. Koelc- meijer. Breestraat Tel. 12G47. Gevr. degel. HITSHOUDSTER. P.G., 4045 jaar, door alleenst. heer. met zaak (middenstand). Br. no. 3065 bur. van dit blad NET MEISJE GEVR. in kl. gez. v. <1. en n„ zelfst. kunn. werken en koken, Aanm, tusschen 8 en 9 uur n.m. Lorentzpleln IC. Perkament kap pen fabriek vraagt 1416 jaar. Aanvangsalaris 2.50 p. w. Aanm. Dinsdagmorgen S-10 uur „Origineel". Anthonlestr. 12a TURENNE HAARD te koop, z. g. a. n., gr. cap. 47.50 Jaarsma haard 40. Gasf. 17.50 Bad en geyser 47.50. Kamper- singel 42. Restanten thans voor 1 59 en BARgErVOE-TESTg.. 9-1). NAAR CHIPHOL CHITTEREND CHOUWSPEL per Salonboot op a.s. Woensdag 14 Aug. Vertr. Koudenhorn 10 u. Terug 6 u. Prijs 1. Kind, 0.30 H. J. FEME, Dir. Telefoon 11292 SENSATIE! BEWONDERING! heeft aJleen DATGENE, dat BOEIT, en dat men gaarne sou willen hebben. En als den de prijs zorgt voor het in bezit kunnen hebben, dan eerst Is er sprake van een Zeldzame Gelegenheid PfF- De mooiste SALONS. EET- en SLAAPKAMERS van eerste klas fabrikanten zijn uitgestald in het ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Xleuwo Gl-m-ht 71 morgen (Dinsdag:) van 10S uur Vrijdag ajs. 10 uur: Inboedelveiling Kijkdag (Donderdag) van 124, Makelaar P. ÖROOGEVEEN Lz. Heer met academischen graad vraagt kamers met pension bij kleine gegoede familie to Be verwijk of omstreken, ook bereid een huis te huren, met dame met eigen inkomsten. Br. fr. no. 30G4 bur. van dit blad KOUSENFABRIEK HIN n.v. Op onze afd. OPMAKERIJ kunnen nog eenige geplaatst worden. Leeft. 1415 j. Aanm. op kantoor. NAAR ZEELAND OP ééN DAG f5.50 PER PERSOON Vertrek DONDERDAGS en ZONDAGS half zeven naar Middel burg alwaar markt gehouden wordt (schilderachtige Zeeuwsche kleedij) Od dan naarde, .parel,tder Npord Zog Badplaatsen Domburg. VRAAGT NADERE INLICHTINGEN BIJ REISBUREAU GARAGE DU MEE, Rozenstr. 15, tel. 16166 betere genre, betaalbaar 5.per maand, aangeboden door gerenommeerde Maatzaak. Vraagt inzage stalencollectie. Cou peurs bezoeken U d. geh. land. Br. nr. 2854 Bur. van dit Blad. ZAKENLIEDEN. Moeilijkheden met schuldeischers of anderszins? Wendt U tot ons. Wij geven advies in iedere Rechtszaak. Rechtskundig Adviesbureau „ARGUS". Kleverparkwcg 225. Advies 1.-. Spreekuren 10-12/2-5. Maand, en Donderd.av. 7-9 u. NOORDERBAD ZANDVOORT woensdag 14 aug. nam. 8 uur: nationale bokswedstrijden VOORVERKOOP: CASSA'S NOORDERBAD EN HAARLEM: SIG. MAG. BAART, GROOTE HOUTSTR. 7: C. TE NUYL. HOOGSTRAAT 12. 1 eigenaarp.j. m. van tetering 4 Groote Markt, hoek Koningstr. .Telefoon. 10134 - Haarle^i WlLtOYÊÉN ZEKEREN.EM VEILIGEN WE6 BEWAMOEIEN? KOOPT DAM BY HET OUDST, VERTROUWDST ADRES neêrland's Oudste Zaak! VAN DEN NIEUWEN OOGST ZWARTE BESSEN het z.g. „Rood" Heerlijk, frisch, medicinaal, per 1/1 fl. 1.80, p. L. 2.25 zoet halfzoet zuur CHERRY-BRANDY en FRA.MBOZENLIKEUR p. 1/1 fl. 2.10, 2.50, 2.90 per Liter 2.65, 3.15, 3.65 ALLES EIGEN FABRIKAAT DUS PRIMA! VAN NEÊRLAND'S OUDSTE ZAAK INMAAKGLAZEN De naam zegt alles BETER GLAS bestaat er niet Lagere prijs evenmin! X X 3A 1 1J4 2 liter 15 15 17 y3 19 21 24 cent, compleet met ring. Ook ringen voor Weck, Bade Duplex, Rex en andere merken. INMAAKKETEL waterbad geheel compleet 1.7S BRUINE INMAAKPOTTEN 65 cent - 78 cent - 98 cent - f 1.30 - 1.95 TEL. 12615 TEL. 12052 ZIJLSTRAAT 24-30 SCHOTERWEG 9

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3