De wereldkampioenschappen te Brussel. HONKBAL VOETBAL MAANDAG 12 AU G U S T U S 1935 HAAREE M'S dagbead 8 De Belg Scherens wereldkampioen profs; de Duitscher Merkens No. 1 der amateurs. ZATERDAG Voorwedstrijden sprint. Alle Ne derlandsche amateurs en profs in de 8ste finales geplaatst. BRUSSEL, Zaterdagavond. (Van een spe- cialen A. N. P.-verslaggever). Vanmiddag zijn op de wielerbaan in het Heysselstadion de wereldkampioenschappen begonnen met de series sprint voor amateurs en professionals. Toen te ruim drie uur begonnen werd met de eerste serie voor de amateurs, waren naar schatting 5000 toeschouwers aanwezig. De latjesbaan van de Heyssel, die 401 M. lang is, bleek tegen de verwachting zeer snel te zijn en uitstekende tijden werden genoteerd. Tusschen de ritten der amateurs en profs in, werd een internationale omnium gereden, waarin behalve onze landgenooten Slaats en Jan van Kempen in het bijzonder de Fransch- man Richard" uitblonk. De eerste dag is voor Nederland zeer suc cesrijk geweest, immers zoowel de vier ama teurs Van Vliet, Van der Vijver. Ooms en Leene. alsmede de vier profs. Van Egmond, Van den Heuvel, Piet van Kempen en Van der Linden wisten zich voor de achtste finales te klasseeren. De meeste Nederlandsche rijders hebben het overigens niet gemakkelijk gehad. Bij de amateurs was het Van Vliet, die zijn serie di rect wist te winnen zonder eenige moeite klopte hij den Tsjech Konarek met verschei dene lengten evenals van der Vijver, die het tegen den Deen Olesen en den Belg Vander - veken moest opnemen. De Bredasche renner koos zijn positie goed en klopte na een fei len spurt den Deen met enkele lengten. B. Leene heeft hard moeten vechten om tenslotte zich voor de achtste finales te klas seeren. In zijn serie kwam hij tegen een der favorieten, den Duitscher Merkens. tegen wien de Hagenaar geen kans had. Zelfs wist de Pool Pusz hem nog bij de streep te slaan. In de herkansing kwam Leene tegen den Zwitser Kaufmann en den Deen Olesen. De sprint werd op de laatste meters uitgevochten tusschen Leene en Kaufmann. maar de Hage naar won met miniem verschil. De acht winnaars der herkansing races re den nog vier matches-a-deux voor vier plaat sen in de achtste finales en hier kwam Leene tegen den Belg Cop. Leene nam dadelijk den kop, en dank zij zijn tactisch rijden en hoos tempo won onze landgenoot. Ook onze vierde amateur, Ooms. heeft het niet gemakkelijk gehad In zijn serie kwam hij tegen Higgins ('Engeland) en Ihbe (Duitseh- land) De laatste bleek op het laatste rechte eind over een fikschen sprong te beschikken en sloeg Ooms met belangrijk verschil. In de herkansing kwam de Haarlemmer te gen den Engelschman Hicks en den Deen Nielsen. Hij nam den kop, versnelde geleidelijk en won met een lengte, vóór den Engelschman. In zijn match-a-deux voor de achtste finale gaf Ooms den Deen Stieler geen kans en daar mede was onze vierde landgenoot geplaatst voor den tweeden dag. In de achtste finales kwamen dus de vier genoemde Nederlanders, de drie Fransehen Georget, Chaillot en Ulrich. de Duitschers Merkens en Ihbe. de Engelschen Horn en Hig gins. de Italianen Pola en Rignoni. de Belg Collard, de Zwitser Waegeli en de Deen Ras mussen De professionals. Een fraaie tijd van Van Egmond Van de vier Nederlandsche profs slaagde al leen Van der Linden er in, direct zijn serie te winnen en zich daarmede een plaats te ver overen in den strijd van Zondag. Hij tem tegen den Belg Arlet, die bij het uitkomen van de voorlaatste bocht omhoog ging, waar van Van der Linden dankbaar profiteerde om onverwachts naar beneden te schieten. Hij lag dadelijk op vol tempo; de Belg was een geslagen man. De favoriet in het Nederlandsche kamp, de kampioen Van Egmond, is er slechts met de grootste moeite in geslaagd, zich onder de laatste 16 te plaatsen. In zijn serie kwam hij tegen den Zwitser Dinkelkamp, die hem tegen over de perstribune verraste. De Haarlemmer kwam in tweede positie te liggen en vermocht niet meer te passeeren. De tijd over de laat ste 200 meter bedroeg hier 12 seconden. In zijn herkansing kwam Van Egmond te gen Steffes. Van Egmond lag dadelijk op hoog tempo; de Duitscher bleef aan het wiel hangen en op de van Van Egmond zoo be kende wijze won de Nederlandsche kampioen in zeer snelle pace met een tijd van 11 4(5 sec. over de laatste 200 meter, de beste tijd van den dag. Piet van Kempen werd in zijn serie op vrij gemakkelijke wijze geslagen door den Duit scher Engel, doch onze landgenoot kreeg het in de herkansing al bijzonder gemakkelijk en won zonder veel moeite van een der gebroe ders Smith uit- Australië. Tenslotte van den Heuvel, Deze gaf in zijn serie prachtigen strijd te zien tegen Gerardin. Op 200 M. voor de eindstreep lagen beiden op vol tempo, doch op het laatste rechte eind bleek de Franschman nog iets meer in zijn mars te hebben. In de herkansing kwam Van den Heuvel te gen den Belg Huybrechts, die niet over ruk ken en sprongen bleek te beschikken, welke een sprinter een schijnbaar verloren wedstrijd nog kan doen winnen. De favorieten Richter. Scherens en Michard wonnen gemakkelijk hun serie; met Gérardin vormen zij het vier tal waaronder hoogstwaarschijnlijk de we reldkampioen van dit jaar zal schuilen. Voor de achtste finales plaatsten zich de vier genoemde Nederlanders, de vier Fran- schen Michard. Gérardin. Beaufrand en Fau- cheux, de drie Duitschers Richter. Engel en Rieger. de Engelschman Cozens, de beide Bel gen Scherens en Arlet, de Deen Falck Hansen en de Zwitser Dinkelkamp. De technische uitslagen luiden als volgt: Wereldkampioenschap over den korten af- stan voor amateurs over twee ronden: Eerste serie. 1 Merken^, Duitschland. Niet geplaatst Pusz (Polen) halve lengte en B. Leene (Nederland) handbreedte; laatste 200 M. 13 sec. 2e serie. 1 Ihbe (Duitschland). Niet ge plaatst Ooms (Ned.) en Higgins (Engeland), 12.4 sec. 3e serie. 1 Georget (Frankrijk). Niet ge plaatst Dusika (Oostenrijk) en Higgins (En geland) 12.8 sec. 4e serie. 1 Horn (Engeland). Niet geplaatst Antoine (België), 12.6 sec. 5e serie. 1 Van de Vijver (Nederland). Niet gep' '1st Olesen (Denemarken) en Vander- -yeken (België) 12.8 sec 1 6e serie. 1 Chaillot (Frankrijk). Niet ge plaatst Orczan (Hongarije) 2 lengten. Mohr (Oostenrijk). 12.4 sec. 7e serie. 1 van Vliet (Ned.) n, gepl. Kora- nek (Tsjechoslowakije) 13.2 sec. 8e serie. 1 Pola (Itaiië) n. gepl. Cop (Bel gië) 2 lengten. 13.4 sec. 9e serie. 1. Wegeli (Zwitserland) n. gepl. Dolivet (Frankrijk) en Stieler (Denemar ken) uit 3e positie gewonnen, 12.4 sec. 10e serie. Rigoni (Italië) n. gepl. Rasmus sen (Denemarken) en Haupt (Ts .Slowakije) 11e serie. Ulrich (Frankrijk) n. gepl. Klockner (Duitschl.), Nielsen (Denemarken) 12 8 sec. 12e serie. 1 Collard (België) n. gepl. Has- selberg (Duitschl.) en Kaufmann (Zwitserl.) uit derde positie met gering verschil gewon nen. 12.4 sec. Herkansingsrit, le serie. 1 Higgins (Eng.) n. gepl. Hasselberg (Duitschl.) en Pusz (Po len). 2e serie: Ooms (Ned.), n. gepl. Higgs (Eng.). Nielsen (Denem.) 12.4. 3e serie: 1. Rasmussen (Denemarken) n. gepl.: Dusika (Oostenrijk) en Vanderveken (België). 13.2 sec. 4e serie: 1 Klockner (Duitschland). niet geplaatst: Mohr (Oostenrijk) en Antoine (België). 5e serie: 1 B. Leene (Nederland), niet ge plaatst: Kaufmann (Zwitserland) en Olesen (Denemarken), 12.4 sec. 6e seriè: 1 Orczan (Hongarije), niet ge plaatst: Koranek (Tsjechoslowakije), 13 sec. 7e serie: 1 Cop (België), niet geplaatst: Dolivet (Frankrijk) 13.4 sec. 8e serie: Stieler (Denemarken), niet ge plaatst: Haupt (Tsjecho-Slowakije). 12.8 sec. Beslissingen herkansingsrit. De eerst-aankomende werd geplaatst in de achtste finale. le rit: 1 B. Leene (Nederland) niet ge plaatst: Cop (België). 1 lengte, 14 2 sec. 2e rit: 1 Rasmussen (Denemarken), niet geplaatst: Orczan (Hongarije), die als eerste was geëindigd, doch wegens hinderen werd gedeclasseerd. 3e rit: 1 Higgins (Eng.), n. gepl. Klockner (Duitschl.) 1 lengte 13.4 sec. 4e rit: Ooms (Ned.) n. gepl. Stieler (Dene marken) 2 lengten 12.2 sec. Wereldkampioenschappen voor beroepsrenners over den korten afstand. 2 ronden. .Alleen de eersten worden in de 8ste finale geplaatst. le serie: 1 Richter (Duitschl.) n. gepl. E. Smith (Austr.) 2 lengten. 12.6 sec. 2-e série: 1 Scherens (België), n. gepl. H. Smith (Austr.) 2 lengten. 13 sec. 3e serie: 1 Michard (Fr.) n. ge.pl. Huy brechts (België) 3 lengten, 12.4 sec. 4e serie: 1 Gerardin (Fr.) n. gepl. Van den Heuvel (Nederland) Vz lengte, 12.2 sec. 5e serie: 1 Faucheux (Fr.) n. gepl. De- graeve (België) 1 lengte,- 12,4 sec. - 6e serie: 1 Engel (Duitschl.) n. gepl. P. v. Kempen (Ned.) Vz wiellengte. 12.8 sec. 7e serie: 1 Falk Hanssen (Denem.) n. gepl. Steffes (Duitschl.) wiellengte. 12.4 sec. 8e serie: 1 Van der Linden (Ned.) n. gepl. Arlet (België) veel lengten 12 8 sec. 9e serie: 1 Dinkelkamp (Zwitserl.), n. gepl. van Egmond (Ned.) wiellengte 12 sec. 10e serie: 1 Rieger (Duitschl.), Meyer An dersen (Denem.) Vz lengte 12.6 sec. 11e serie: 1 Beaufrand (Fr.) n. gepl. Co zens (Eng.) wiellengte 12.8 sec. Herkansingsrit beroepsrijders. le rit: 1 P. van Kempen (Ned.), niet gepl. H. Smith (Austr.) Vz lengte 12.4 sec. 2e rit: van den Heuvel (Ned.) n. gepl. Huybrechts (België). 1 lengte 12.4 sec. 3e rit: van Egmond (Nea.) n. gepl. Steffes (Duitschl.) 2 lengten 11.8 sec. 4e rit: 1 Arlet (België) n. gepl. Meyer An dersen (Denemarken) 1 lengte 12.2 sec. 5e rit: 1 Cozens (Eng.) n. gepl. Smith (Austr.) 1 lengte, Degraeve (België) 12.8 sec. ZONDAG Op den tweeden dag van de wereldkam pioenschappen te Brussel was de belangstel ling heel wat grooter; ruim 30.000 toeschou wers waren op het Heysselstadion aanwezig, waaronder duizenden Hollanders. De groote teleurstelling aan Nederland sche zijde was wel het falen van Van Vliet in de finale der amateurs, waarin hij in drie ritten door Merkens geslagen werd. Bij de profs won Scherens in den eind strijd van Richter; ook hiervoor waren drie ritten noodzakelijk om de beslissing te ver krijgen. Er was vrijwel geen wind toen te drie uur begonnen werd met de achtste finale der amateurs. In den eersten rit kwam Ooms tegen den Duitscher Merkens. Ooms zette er onmiddel lijk een stevig tempo' in. joeg twee ronden achtereen, maar niettemin wist de Duitscher gemakkelijk te winnen. Van Vliet kwam in de derde serie ook al tegen een Duitscher, nl. Ihbe. Van Vliet nam den kop. Bij het in gaan van de laatste bocht trachtte Ihbe recht voorbij te komen, doch Van Vliet ving hem goed op en had gewonnen spel. Van der Vijver ging tegen Ulrich. nam de leiding, doch een lek bandje van onzen land genoot was oorzaak, dat deze rit moest wor den afgebeld. Toen voor de tweede maal werd gestart kreeg de Franschman een lekken band. Ge lukkig ging de derde maal alles goed. Van der Vijver ging wederom vooraan, reed zeer tactisch, versnelde geleidelijk, gaf in de laat ste bocht, zijn tegenstander geen kans om te passeeren en won zoo zijn rit. Onze vierde vertegenwoordiger. Leene, trachtte door tactisch rijden tegen den Belg Collard zijn rit te winnen. Op het laatste rechte eind werd de strijd reeds beslist Hier gooide de Belg er iets meer uit en won met een halve lengte. In de kwartfinales waren dus twee Neder landers geplaatst, nl. Van Vliet en Van der Vijver. In de eerste kwartfinale won Merkens ge makkelijk van Horn, terwijl in de tweede Chaillot zijn tegenstander Collard bij het uitkomen van de laatste bocht een duw gaf, waardoor Collard moest laten loopen. Chail lot werd gedisqualificeei-d. Van Vliet kwam tegen den Zwitser Wae- gel. Ook deze kwartfinale reeds Van Vliet op dezelfde wijze als zijn vorige ritten. Hij nam den kop, ving een aanval 200 M. voor de streep van den Zwitser goed op en won ge makkelijk. 1 In de vierde kwartfinale gaf van der Vij ver prachtig strijd tegen den Italiaan Rig noni. In de bocht lagen beide renners naast elkaar, doch bij het uitkomen lag Van. der Vijver iets voor en wist zijn voorsprong op het rechte eind te behouden. Beide Hollanders hadden zich dus voor de halve finale geklasseerd. In de eerste halve finale vertrok Van der Vijver aan den kop, doch de Duitscher nam de leiding over. In de laatste bocht kon Van der Vijver niet boven voorbij gaan; Merkens won met anderhalve lengte. In de tweede halve finale ging Van Vliet weer aan den kop en gaf Collard geen kans, zelfs op de laatste 200 meter, op zij te ko men. De Woerdenaar won met 1 lengte voor sprong. Om de derde en vierde plaats moesten dus Van der Vijver en Collard rijden. Het werden twee spannende ritten. In de eerste rit won Van der Vijver met een kwart wiel, waarbij Collard op de laatste 15 meter hem sterk be dreigde. In de 2de rit won nu Van der Vijver met een wiellengte en verzekerde zich hierdoor dus van de derde plaats in het wereldkampioen schap. De finale der amateurs. lste rit. Van Vliet ging aan den kop, ver snelde prachtig het tempo, Merkens bleef aan het wiel hangen, kwam op het laatste rechte eind op zij. doch Van Vliet won met een kwart wiellengte. In den tweeden rit ging Van Vliet wederom als eerste weg. De rit verliep op dezelfde wijze als de vorige, doch nu zag de Duitscher kans, op het laatste rechte eind met enkele stevige trappen Van Vliet te passeeren en met een lengte versohi! te winnen. Een derde rit was dus voor de beslissing noodzakelijk. Zonder zelfs te trachten eenige variatie aan te brengen reed Van Vliet op dezelfde wijze als a-1 zijn andere ritten. Hij versnelde geleidelijk het tempo. Op het laatste rechte eind bleek Merkens meer in zijn mars te hebben dan onze landgenoot. Van Vliet slaagde er niet in, om met een laatste sprong de beslissing üi zijn voordeel te doen ver anderen. Hiermede was Merkens dus de wereldkam pioen geworden. De professionals. Piet v. Kempen kreeg tegen Gérardin in de achtste finale totaal geen kans. terwijl Van der Linden zich door Faucheux leelijk liet verrassen. Van den Heuvel reed tegen Beaufrand een magnifieken rit. In de laatste bocht werd deze strijd beslist ten gunste van den Hol lander. Van Egmond kwam tegen Engel uit. De Nederlandsche kampioen liet zich op het rechte eind tegenover de perstribune verras sen, toen zijn tegenstander onverwacht bin nen doorging. Engel won met een lengte. Alleen Van den Heuvel had zich dus voor de kwartfinale geplaatst. De kwartfinales brachten in den eersten rit Scherens tegen over Engel, waarbij de Duitscher met een wiellengte geslagen werd door den wereld kampioen. Michard won van Falok Hansen; Richter won van Faucheux. Van den Heuvel kwam tegen Gérardin uit, moest de leiding nemen, waai'bij Gérardin, die momenteel in bijzon der goeden vonm is, den Hollander op het laatste rechte eind klopte. In de eerste halve finale kwam Richter tegen Michard. Eerst had Richter en daarna had Michard een lekken band. Toen voor de derde maal gestart werd. sloeg Richter Michard op fraaie wijze, nadat hij tweemaal een aanval van den Franschman met succes had afgeslagen. In de andere halve finale kwam Scherens tegen Gérardin, een van de mooiste, zoo niet de allerfraaiste rit van het wereldkampioen schap. Scherens ging aan den kop; bij het uitkomen van de voorlaatste bocht ging Gé rardin plotseling binnen door. spurtte weg, maar Scherens bleef aan het wiel hangen. Op de laatste 60 m. was het een nek en nek race, waarbij Scherens met miniem verschil als eerste over de eindstreep ging. Voor de finale kwamen dus Scherens en Richter aan den start. In den eersten rit vertrok Scherens het eerst. Door een magnifieke demarrage kwam Rich ter bij het ingaan van de laatste bocht voor te liggen. Scherens vermocht zijn achterstand niet meer in te halen al werd hij op de laat ste 15 meter eenigszins gehinderd door den Duitscher, hetgeen hem belette zich geheel te geven. Een protest in dit verband, door Sche rens ingediend, werd echter afgewezen. In den tweeden rit nam Scherens op fraaie wijze revanche op den Duitscher, zoodat een beslissende wedstrijd noodzakelijk was. In den derden rit vertrok Scherens als eer ste, hetgeen evenals bij de vorige ritten door loten beslist was. 250 meter voor de finish ging het nog langzaam, met Scherens op 5 meter voor Richter. 200 meter voor de finish demarreerde Scherens. zette goed door en Richter zag geen kans meer op den betrekke lijk kleinen afstand welke hem restte, op volle toeren te komen. Hij werd met twee lengten door dit fraaie tactische rijden van Scherens ;eslagen. Onbeschrijfelijk was het gejubel toen Sche rens de finish passeerde en voor de yierde achtereenvolgende maal het wereldkampioen schap had behaald. De technische resultaten van Zondag luidden: Amateurs: 8ste finales: lste rit: 1. Merkens (Duitschland), 2. Ooms (Nederland) 1 lengte achter, tijd laatste 200 M. 13.4 sec. 2de rit: 1. Chaillot (Frankrijk), 2. Higgins (Engeland), 1 wiel, 13.8 sec. 3de rit: 1. van Vliet (Nederland), 2. Ihbe (Duitschland) ruim 1 lengte. 12.2 sec. 4de rit: 1. Horn (Engeland), 2. Pola (Italië), 3/4 lengte, 12.6 sec. 5de rit: 1. Waegeli (Zwitserland), 2. Georget (Frankrijk) 1/2 lengte, tijd 12,8 sec. 6de rit: 1. v. d. Vijver (Nederland), 2. Ul rich (Frankrijk) ruim 1 lengte 12.6 sec. 7de rit: 1. Rignoni (Italië), 2. Rasmussen (Denemarken), gemakkelijk, 13.2 sec. 8ste rit: 1. Collard (België), 2. Leene (Ne derland) 1/2 lengte, 13 sec. Kwartfinales le rit: 1. Merkens (Duitschland). 2. Horn (Engeland) gemakkelijk gewonnen, 12.4 sec. 2de rit: 1. Chaillot (Frankrijk), 2. Collard (België). Chaillot gedisqualificeerd wegens hinderen. 3de rit: 1. Van Vliet (Nederland), 2. Waegeli (Zwitserland) 2 lengten. 12.2 sec. 4de rit: 1. Van der Vijver (Nederland), 2. Rignoni (Italië) 11/2 lengte, 12.4 sec. Halve finales: lste rit: 1. Merkens (Duitschland), 2. v. d. Vijver (Nederland) V/2 lengte 12,6 sec. 2de rit: 1. Van Vliet (Nederland), 2. Collard (België) ruim 1 lengte, 12.4 sec. Om de derde en vierde plaats: lste rit; 1. v. d. Vijver (Nederland), 2. Col lard (België) Vz wiel, 12.6 sec. 2de rit: 1. v. d. Vijver (Nederland), 2. Col lard (België) 1 wiel 13 sec. Finale: lste rit: 1. Van Vliet (Nederland) ,2. Mer kens (Duitschland) Vz wiel 12 sec. 2de rit: 1. Merkens, 2. van Vliet, 1 lengte,' 12.2 sec. 3de rit:. 1. Merkens, 2. van Vliet, Vz wiel, 12.4 sec. Wereldkampioen 1935: Merkens (Duitsch land). 2. van Vliet (Nederland). 3. v. d. Vijver (Nederland). 4. Collard (België). Professionals. 8ste finales: lste rit: 1. Richter (Duitschland), 2. Arlet (België) gemakkelijk gewonnen 12.8 sec. 2de rit: 1. Scherens (België), 2. Rieger (Duitschland) 1 lengte 13.4 sec. 3de rit: 1. Michard (Frankrijk), 2. Cozens (Engeland) Vz lengte 12.4 sec. 4de rit: 1. Gérardin (Frankrijk), 2. Piet van Kempen (Nederland) 1 lengte 13 sec. 5ae rit: 1. Falck Hansen (Denemarken), 2. Dinkelkamp (Zwitserland) makkelijk gewon nen 12.6 sec. 6de rit; 1. van den Heuvel (Nederland), 2. Baufrand (Frankrijk) 1 lengte 12.4 sec. 7de rit; 1. Faucheux (Frankrijk), 2. Van der Linden (Nederland) ver achter 12.4 sec. 8ste rit: 1. Engel (Duitschland), 2. Van Eg mond (Nederland) 1 lengte 12.4 sec. Kwartfinales: lste rit: 1. Scherens (België), 2. Engel (Duitschland), 1 wiel, 12.4 sec. 2de rit: 1. Michard (Frankrijk). 2. Falck Hansen (Denemarken) half wiel 12.4 sec. 3de rit: 1. Richter (Duitschland), 2. Fau cheux (Frankrijk) gemakkelijk gewonnen 13 sec. 4de rit: 1. Gérardin (Frankrijk), 2. Van den Heuvel (Nederland) Vz lengte 12.4 sec. Halve finale: lste rit: 1. Richter (Duitschland), 2. Michard (Frankrijk) 1 lengte 12 sec. 2de rit: 1. Scherens (België), 2. Gérardin (Frankrijk) miniem verschil 12.4 sec. Om de derde en vierde plaats: lste rit: 1. Gérardin, 2. Michard 1 wiel 12.4 sec. 2de rit: 1. Michard. 2. Gérardin 12.4 sec. 3de rit: 1. Gérardin, 2. Michard 12 sec. Finale: lste rit: 1. Richter, 2. Scherens 1 lengte 13.4 sec. 2de rit: 1. Scherens, 2. Richter 13 sec. 3de rit: 1. Scherens, 2 Richter op 2 lengten 12.6 sec. Wereldkampioen 1935: Scherens (België), 2. Richter (Duitschland), 3. Gérardin (Frank rijk), 4. Michard (Frankrijk). AjaxQuick (1431). Quick gaat eerst slaan op het werpen van Koenen. Molenaar krijgt een vrijen loop, doch dan heeft Koenen tweemaal achter elkaar succes. Vonk en W. Post- ma gaan uit op drie slag. Door een fout van Gischler komt Molenaar binnen, waarna Lammers goed uitgevangen wordt door Berkhout. Voor Quick staat Lammers op de werpplaat. Blomvliet slaat den bal naar W. Postma, die geen fout maakt. Gischler komt door een fout op het honk; Bonneveld geeft een drie- honkslag, waarop Gischler binnen komt. Arens komt door vier wijd op het honk. Koe nen sneuvelt na een mislukten slag op het eerste; Doon slaat een vangbal, doch Sterman mist den bal, waarvan Arens profiteert om thuis te komen, Berkhout gaat op het eerste honk uit 11a een goeden aangooi van Van Rijn. Ook hier in de tweede innings komen slechts vier Quickspelers aan slag. Dollee krijgt drie slag. Reijnshagen geeft een twee- honkslag. doch T. Postma en Sterman worden uitgevangen. In de tweede innings is Ajax niet gelukkig. Wel zijn er spoedig twee nullen, doch dan worden de honken bezet door Gischler (h.s.), Bonneveld (h.s.) en Arens (4 wijd), waarna Koenen aan slag komt. Lammers doet nu extra zijn best; het lukt hem om Koenen op drie slag uit te krijgen. Ook in de derde innings is Koenen de Quick-spelers volkomen de baas. Slechts één punt wordt er gescoord. Doon is wegens een blessure vervangen door Kreugel; deze geeft direct" een honkslag. Berkhout krijgt vier wijd; Bremer en Stam geven een tweehonk- sïag. Blomvliet komt door een fout op het eerste honk, Intusschen zijn er vier spelers de thuisplaat ge passeerd. Dan worden er drie vangkansen gegeven, die alle geaccepteerd worden. De stand is na drie innings 8—2 in het voordeel van Ajax. In de vierde innings is Koenen er ineens uit. Zeven spelers kregen een vrijen loop, doch er werd ook geducht geslagen. Toen de derde nul viel, waren er elf spelers de thuisplaat gepasseerd. Ajax ging hierna voor nul aan den kant, zoodat de stand in eens 8—13 was geworden in het voordeel van Quick. Ajax is door dezen tegenslag erg ontmoe digd en speelt lusteloos verder, waarvan Quick profiteert door haar voorsprong te vergroo- ten. De cijfers der innings zijn: Quick: 1, 0, 1, 11, 3. 4, 11 31. Ajax: 3, 1, 4, 0, 4, 0, 2 14. Haarlem-H.H.C. (11-18) Onder groote belangstelling werd Zondag morgen bovengenoemde wedstrijd aan de Kleverlaan gespeeld. H.H.C. gaat eerst slaan op het werpen van Smit. Freymuth komt door een te lagen aan gooi van Wulfhorst op het -honk, waarna J. Hartog een homerun slaat, zoodat er twee spelers binnenkomen. J. Baas wordt uitge vangen, doch Mulder geeft een flïnken slag, zoodat hij op het derde honk komt. Met Hartog Sr. aan slag begint Smit langzame ballen te gooien en met succes: Hartog gaat op drie slag uit. Moll sneuvelt op het eerste honk. Voor H.H.C. staat Moll op de werpplaat. Hunik geeft een slag naar Panman en is uit. Kloos geeft een honkslag, steelt het tweede honk. waarna Vrugt hem op het derde brengt. Door handig spel komt hij zelfs thuis. Wanneer Veenhof den bal naar den werper slaat, gaat hij uit op het eerste honk, doch Vrugt komt binnen; Smit sneuvelt op het eerste door een goeden aangooi. De tweede innings begint goed voor Haar lem. D. Baas wordt uitgevangen door Wulf horst. Pijnakker krijgt vier wijd, doch Pan man gaat uit op drie slag, zoodat Freymuth mag vertrekken. Hartog Jr. en J. Baas geven ieder een honkslag. Intusschen zijn Pijnak ker en Freymuth 'binnen gekomen. Als Mul der den bal niet goed raakt, gaat hij uit op het eerste honk. Hinze wordt door Moll zeer fraai uitgevangen. Parson heeft geluk als de tweede honkman den bal door zijn beenen laat gaan. Dijkhuizen krijgt vier wijd. Met eerste en tweede honk bezet slaat Wulfhorst den bal naar D. Baas. die snel zijn honk aan raakt en direct doorgooit naar het eerste, waardoor hij een dubbel spel maakt. In de derde innings legt H.H.C. er geducht het hout op. Hartog Sr. begint zelfs met een homerun. In totaal werden in deze innings negen hon'kslagen gegeven. D. Baas bracht met een honkslag twee menschen binnen. Hunik, die Smit op de werpplaat in de helft van deze innings had vervangen, was niet gelukkig met een aangooi naar het eerste honk; de bal ging ver over het honk, er kwamen twee spelers op thuis. Deze innings bracht H.H.C. twaalf punten op. Als Haar lem maar drie punten maakt, is de stand 516 in het voordeel van H.H.C. In de verdere innings weet Hunik H.H.C. het scoren te beletten. Bij Haarlem wil het aan slag niet lukken. Toch heeft zij na acht innings al aardig opgehaald; de stand wordt 1118. H.H.C. gaat in de negende innings voor nul uit, waarna Haarlem voor het laatst aan slag gaat. Hinze slaat den bal naar den werper, die geen fout maakt; Parson wordt zeer fraai door Moll uitgevangen en als Dijkhuizen een twee-honkslag heeft gegeven, wordt Wulf horst uitgevangen door D. Baas. zoodat H. H.C. verdiend gewonnen heeft. Zij behoudt dus haar kans op het kampioenschap. De cijfers der innings zijn: HJH.C. 2 2 12 0 1 0 0 1 0 18. Haarlem 20 3030210 11 E.D.O.—Blauw Wit (15—15). In een uiterst spannenden wedstrijd heeft E.D.O. haar eerste welverdiende winstpunt m deze competitie gehaald. Blauw Wit gaat eerst aan slag. Schijve naar laat Jelders wandelen, waarna Wilders een honkslag geeft. Van Heeswijk slaat een hoogen foutbal, dien K. Zandstra keurig vangt. Ook Pasman wordt uitgevangen. Smit komt door een fout op het honk en als Al- tink een honkslag geeft, probeert Smit thuis te komen, doch wordt uitgegeven bij de thuisplaat, omdat hij buiten de 1 M.-lijn; loopt, wanneer Zandstra hem wil uittikken. Voor E.D.O. is Boscher een geduchte hin derpaal. Van Esch en v. d. Putten worden door hem uitgevangen; ook Kelder gaat uit door een goeden aangooi van Boscher naar Van Heeswijk. Van Blauw Wit komen in de tweede in nings maar drie spelers aan slag. Boscher wordt uitgevangen en Blom sneuvelt op het eerste honk, waarna Gast een honkslag geeft, doch hij raakt tusschen tweede en eerste honk ingesloten en wordt uitgetikt. Ook E.D.O. maakt in deze innings geen punt. Weer is het Boscher, die twee ED.O.'ers uit- vangt en van d. Bom op het eerste honk laat uitgaan. In de derde imiings gaat Blauw Wit voor nul aan den kant. E.D.O. doet het beter, door driemaal vier wijd en twee fouten worden er drie punten gescoord. In de vierde innings worden drie Blauw Witters uitgevangen Vooral een hooge fout bal werd uitstekend gevangen door v. d. Schalie. Toch heeft Blauw Wit door twee honkslagen en twee keer vier wijd drie spe lers binnen gekregen. Van E.D.O. gaan Schij- venaar, Verhagen en C. Zandstra achter elkaar uit. In de vijfde innings weet E.D.O. zelfs een voorsprong te nemen; de stand wordt 65. In de zesde innings slaat Pasman den bal naar den werper, die goed aangooit naar den eersten honkman, doch Verhagen laat den bal vallen. Deze fout kost E.D.O. twee pun ten, want Smit slaat een twee-honkslag, waarop twee spelers binnen komen, waarna de derde nul valt. Bij E.D.O. worden weer drie spelers uitgevangen door Boscher. In de zevende innings loopt Wilders door een fout van Kelder een homerun. Deze beurt levert aan Blauw Wit drie punten op. E.D.O. komt aan slag goed los. v. d. Putten weet zelfs het thuishonk te stelen en als de derde nul komt, zijn zeven ED.O.'ers de thuisplaat gepasseerd. De stand is nu 1312 in het voordeel van E.D.O. In de achtste innings weet Schijve- naar, wanneer er twee Blauw Witters bin nen zijn en twee uit, door een keurigen stop verder onheil te voorkomen; E.D.O. maakt weer gelijk. Met den stand 1414 gaan de teams voor het laatst aan slag. Van Heeswijk mag wan delen, waarna Pasman en Smit uitgaan. Al- tink en Boscher geven een honkslag, zoodat Van Heeswijk binnen komt. Met twee hon ken bezet slaat Blom den bal naar Putten, die geen fout maakt. E.D.O. moet dus twee punten maken om te winnen; onder groote spanning gaat v. Esch aan slag. Hij slaat den bal naar Pasman, die hem niet direct heeft, waardoor hij in is op het eerste honk. Doch dan gaan Kelder efi v. d. Putten uit. Van Esch is op het tweede honk gekomen; nu begaat Wilders de fout om naar het twee de te gooien en nog wel zóó slecht, dat Van. Esch kans ziet. thuis te komen, wat het ge lijkmakende punt be teekent. Van den Born en K. Zandstra komen op een honk, waarna v. d. Schalie keurig wordt uitgevangen door Van Heeswijk. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit 200304321 15 E. D. O. 0 0 3 0 3 0 7 1 1 15 De verdere uitslagen. Haarlem 3 is kampioen van 3 B geworden door haar overwinning op H.H.C 3. Het is ze echter wel gemakkelijk gemaakt in dezen wedstrijd, daar H.H.C. maar met zes spelers uitkwam. H.H.C. 3 100010002=4 Haarlem 31 6234521x 24 E.D.O. 3 heeft revanche genomen voor de kleine nederlaag, die zij geleden heeft tegen Schoten, door nu met 2117 te winnen. Bij D.E.V. 2Schoten 2 was weinig span ning. Schoten 2 won gemakkelijk door uit stekend slagwerk. Schoten 2 6177719 38 D. E. V. 2 3 1 3 2 3 0 3 IS Bij' Haarlem 4Swastika 2 waren aan bei de zijden slechts acht man. Swastika 21 3 3 7 1 001 3 19 Haarlem 4 201010110=6 R.C.H. 3 kwam gemakkelijk aan twee winst punten, daar Duvianen 2 niet opkwam. R.C.H, 2 won verdiend van E.D.O. 4 1 E.D.O. 4 1044310 13 R.C.H. 2 472335x 24 R.C.H. 1 won met flinke cijfers van E.D.O. 2. Daar R.C.H. echter met een ongerechtigd speler is uitgekomen, zal dit wel een regle mentaire nederlaag voor R.C.H. worden. R.C.H. 1 10 41724110 30 E.D.O. 2 002502103 13 De wedstrijd V.V.G.A. 2Duvianen 1. die op verzoek van laatstgenoemde in Velsen gespeeld is, heeft Duvianen met overtuigen de cijfers gewonnen (925). Het kampioenschap kan haar nu haast niet meer ontgaan. Het Spaarnebeker-tournooi. Het programma voor het jaarlijksche Spaar nebeker-tournooi op het terrein aan den Schoterweg luidt als volgt: 1. September: Van 13 uur: Heracles— Stormvogels; van 34.30 uur: Haarlem—Velo- citas. 8 September: Verliezersronde. Daarna eind strijd der winnaars. V.V. Abattoir. Het secretariaat van bovengenoemde ver- eeniging is thans gevestigd bij den heer H, Kok, Slachthuisstraat 85.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8